mac000

úředník

2 body

• 8.7.2017  08:51
    Noc a zmatek (1958)

Nehledě na stáří filmu- téměř 60 let! -překvapivě svěží detektivka. Jak se divák zorientuje v monžství postav a "kdo je s kým proti komu", potom už vnitřní napětí graduje až k (možná nikoliv neočekávanému) rozuzlení. Francouzi mají dnes svůj žánr poliicejních filmů ("polar") vyvinuvší se od počátku 70. let, ale toto byl jeden z filmů "prenatálního" období polaru. Skvělý výkon (jako vždy) Jeana Gabina i mladičké pozdější německé hvězdy Nadje Tiller. Více takových filmů !

• 7.7.2017  18:20
    Náklad (1976)

Uvedeno v soutěži MFF v Karlových Varech roku 1976

• 25.6.2017  15:38

V předválečném Československu promítáno pod titulem "Paní šéfová"

• 25.6.2017  15:25

V předválečném Československu se promítalo pod titulem "Anděl s minulostí"

• 25.6.2017  14:51
    Boys Town (1938)

V předválečném Československu promítáno pod titulem "Muži zítřka"

• 21.6.2017  07:08

Místy jsem si připadal jako v hororech 60. let a la Roger Corman (Vincent Price by byl působivější než Jason Isaacs, který se na roli jaksi nehodí). dějový propletenec již použitých témat, inovovaný pouze kontextem světa velkého finančního businessu z něhož se hlavní postava filmu vydává pátrat po jednom ze spolupracovníků a společníků firmy. Tím ale veškerá "originalita" končí. Jak to všechno dopadne je víceméně jasné asi po 40 minutách filmu. Největším bonusem tak jsou krásné exteriéry švýcarských Alp, kam je sanatorium situováno.

• 4.6.2017  15:25

Hra na kočku a myš, ale jaksi ne příliš originální. A jeden Antonio Banderas nestačí na to, aby pozvednul kvalitu scénáře, který místy pokulhává.

• 3.6.2017  09:28

Určitě shlédnutí filmu zvýší povědomí o díle Ernesta Hemingwaye (jeho román Fiesta se podobně jako film z valné části odehrává ve španělské Papmploně v době korridy a slavného běhů vypuštěných býků ulicemi města. V době uvedení filmu byly jeho kritiky spíše negativní, byla kritizovaná rozvláčnost děje i fakt, že většina hereckých "hvězd" filmu byla v době natáčení mnohem starší než postavy, které ztělesňují (výjimkou byl obecně oceňovaný herecký výkon Erolla Flynna v roli opilce Mika). Ava Gardnerová byla do role vybrána na návrh samotného Hemingwaye, který se natáčení účastnil. Při prvním shlédnutí ale údajně opustil projekci už po 25 minutách...

• 31.5.2017  07:44

Nu rozhodně si nemohu stěžovat. Jelikož jsem viděl předchozí Vetřelce i Prométhea, věděl jsem, co je možno od filmu očekávat. A nebyl jsem zklamaný. Jenom se Ridley Scott možná opakuje v některých scénách a motivech z vlastní prvotiny z roku 1979 o trochu více než by bylo záhodno. Co byla tehdy bomba (navíc na 70 mm projekci!) působí po 35 letech možná trochu omšele. Pro další sequel by to rozhodně chtělo nějaký originální nápad!

• 28.5.2017  08:18

Velmi dobrý priátský filmy se vším, co k žánru patří. Stárnouci Eroll Flynn má stále svůj šarm, s Maureen O´Harovou vytvářejí skvělý pár, Anthony Quinn jako nedůvěřivý a dryáčnický kapitán pirátské lodi tomu dodává náboj. A nesmíme zapomenout ani na Mildred Natwickouvou ve skvélé roli skotské guvernantky MacGregor, zajaté piráty spolu s její chráněnkyní, dcelou Velkého Mogula! V restaurované technicolorové verzi jsou zachvány barvy velmi věrně. Radost pro každého filmového fanouška!

• 25.5.2017  14:53

První film bratrů Dardenneů, který jsem viděl, ve mě zanechal smíšené dojmy. Morální vyznění filmu je zcela jednoznačné, ale nejsem si jistý, zda lékařka Jeanne je "hrdinkou" ve smyslu odměny, které se jí dostává za její neutuchající vytrvalost. poklidný, téměř dokumentární styl vyprávění je v první polovivě poněkud zdlouhavý, až poté stále více a více budí v divákovi vnitřní napětí. Po skončení filmu se však ani nezdá, že to byly skoro dvě hodiny...

• 14.5.2017  08:53

I s odstupem vice než třiceti let koukatelný film, nad jehož akčními scénami se nepousmějeme, ale akceptujeme je s uznáním vzhledem k technickým možnostem, totalitní cenzuře a stylu československé krimi té doby, z něhož se film tak trochu vymyká. Výborný výkon M. Karpíška v titulní roli (hlavní profesí zpěvák, po tomto filmu již žádný další nenatočil)

• 30.4.2017  14:59
    Mamaia (1967)

Režie José Varela, režisér a herec (u nás se kdysi promítal film Modré goloásky, ve kterém hrál ve vedlejší roli advokáta). Film produkoval Claude Lelouch.

• 30.4.2017  14:10

Nečekaný vývoj k závěrečnému finále v tomto chladném psychologickém thrilleru. tak trochu klasická Enricova "La vieux fusil" po španělsku. Režijní debut známého španělského herce Arévala s dějem zasazeným do slumů v ulicích madridského předměstí.

• 30.4.2017  12:49

Nenadchne, ani neurazí, pár vtipných momentů (zejména scény s pragmatickou až cynickou gynekoložkou v podání E.Thompsonové). Civilní herecký projev René Zellwegerové. Výborný soundtrack. Závěrečná scéna otvírá možnost pro "Bridget Jones 4"

• 30.4.2017  11:54

Opravdu dobrá pecka s výbornou mystickou atmosférou od samotného počátku. Kirsten Stewart v roly Maureen, znepokojené záhadnými zprávami a signály ze záhrobí, podává skvělý výkon. Co je to schopnost komunikovat se zemřelými? Dar nebo prokletí ? Nejsme schopni jednoznačně odpovědět a asi je lepší nic nevědět. Pokoj došu to rozhodně nepřinese. Každopádně rafinovaná hra s divákem až k nečekanému vyústění v závěru je po delší době něco originálního, co stojí za shlédnutí. Režisér Assayas získal na MFF v Cannes cenu za režii

• 25.4.2017  22:01

Asi se většina diváků shodne na tom, že posledí epizoda spasila (či pozvedla) celkové vyznění II. série. Je ovšem diskutabilní, odkud kam pozvedla - zda z podprůměrné na celkově průměrnou, nebo z průměrné nacelkově nadprůměrnou. Osobně se kloním spíše k první alternativě, protože režisér i scénárista s divákem nezacházel férově, spousta postav měla pro děj menší význam, než který jim byl přikládán a spousta otazníků nebyla se zakončením série zodpovězena. Proto jistý pocit frustrace - a nejsem si ani jistý, zda bych při druhém shlédnutí série (popř. při shlédnutí série najednou či v kratších intervalech) pochopit dějové peripetie lépe (kdo se např. má pamatovat a po šesti týdnech si vybavit jméno, které bylo zmíněno v prvém díle a potom zase až v posledním ?). Historický motiv utajovaného potomka Přemyslovců byl ale podán vcelku věrohodně (v rámci pravidel žánru) a dodal mnoha do té doby nejasným postavám vysvětlení.

• 24.4.2017  19:01

Nechápu ty odmítavé reakce na celkové vyznění tohoto magického filmu. Samozřejmě , v kontextu Fitzcarralda či Aguirre, hněv boží to není Werger Herzog, jakého jsme znávali. Ale jinak se o Středním východu a úsilí Veké Británie o její ovládnutí v letech první světové války hodně dozvíme. A také o duši Gertrudy Bellové, která navzdory osobním tragédiím vytrvala ve svém úsilí poznat celý region i lidí v něm.

• 22.4.2017  19:20

Vcelku pohodový film s nenáročnou zápletkou, která se v podstatě vyvíjí směrem, který si po oddechu dychtící divák přeje (nijak tím nevyzrazuji nečekané rozuzlení či překvapivý obrat v ději - žádný není, ale ani to nevadí). Proč film stojí za shlédnutí, jsou především sympatické herecké výkony trojice hlavních protagonistů.

• 16.4.2017  11:53
    Náruživost (1978)

Historické drama, vyprávějící o posledních dnech života Edvarda Dembowského, filozofa a revolucionáře (1822-1846).

• 16.4.2017  11:44

V čs. filmové distribuci od roku 1977 pod názvem Moje válka -moje láska

• 16.4.2017  09:23
    Cudzoziemka (1986)

v čs. filmové distribuci od roku 1988 jako "Cizinka"

• 16.4.2017  09:08
    Beze stopy (1982)

Režie a scénář Peter Fábry

• 16.4.2017  08:51
    Baragua (1985)

Režie José Massip. Premiéra v čs. filmové distribuci 1987

• 15.4.2017  17:18

Neživé postavy v reálné dějové rovině, živé postavy v rovině fiktivní (pro mě nejvíce policista Andes). Nějak se tyto dvě roviny nestřetávají a tak i závěr vyznívá neurčitě...

• 15.4.2017  16:55

Excelentní trhiller plný násilí, o dvou policistech vyšetřujících činy zvrhlého pachatele, vraždícího staré ženy v centru Madridu roku 2011. Perfektní herecké výkony Antonia De la Torre a Roberta Alama (za roli získal roku 2016 španělskou národní filmovou cenu Goya) v rolích policajtů, kteří zjišťují, že ani oni při svém jednání nedokážou ovládat výbuchy svých emocí. Film byl oceněn hlavní cenou na MFF v San Sebastianu 2016

• 14.4.2017  17:10

Pohodový film, má spád, nenudí ani chvíli. Děj je jakýmsi mixem Jurského parku a King Konga, nesnaží se být originální za každou cenu, ale příjemně překvapí dokonalými trikovými záběry. Výborný je i soundtrack s výběrem rockových hitů šedesátých a sedmdesátých let

• 9.4.2017  10:20
    Hledání (2014)

Drama o krutostech života v Čečensku roku 1999. Pozoruhodný hgerecký výkon malého Abdula Khalim Mamutsieva v roli devítiletého Hadjiho, prchajícího z rodné vesnice před hrůzami ruské invaze. Argentinská herečka Bérenice Bejo, ztělesňující roli aktivistky nevládí organizace Carol, je manželkou režiséra Michela Hazanaviciuse a hrála i v jeho předchozích filmech

• 8.4.2017  17:13

Love story mezi dvěma teenagery, zasazená do neobvyklých reálií meziplanetárního spojení. Ovšem vědecko-fantastické reálie zde nehrají takovou roli jako např. v Arrivals, spíše slouží jen jako součást zápletky, směřující k částečně předvídatelnému rozuzlení. Ale za mě přesto spokojenost, mj. i za nádherné exteriéry amerického kontinentu.i

• 8.4.2017  11:33
    Ruku na to (2015)

Bill Murray jako Richie Lanz je k sežrání. Bere život takový jaký je s tím, že každý den může přinést něco nového, co znamená novou příležitost. A tak to bere i tehdy, když se ocitá ve zdánlivě zoufalé situaci v Kábulu, kde mu utekla jeho zpěvačka a vzala s sebou peníze i doklady. Ale Richie si okamžitě získá nové přátele (placeného zabijáka, luxusní call-girl a pašeráky zbraní), kteří jej v tom nenechají. A když potom uslyší jedné noci na ooušti z jeskyně kozelný zpěv a posléze pozná Salinu, jeho muzikantská duše okamžitě vycítí šanci... Originální titul filmu parafrázuje název písně skupiny The Clash, jež byla inspirována zákazem západní populární hudby, kterou vyhlásil roku 1979 iránský režim. Píseň samotná ale ve filmu nezazní, protože tvůrci nezískali k jejímu užití autorská práva.