mac000

úředník

2 body

• 31.12.2016  14:29
    Morganovi (2009)

Konfrontace dvou světů, dvou životních stylů - velkoměstského a venkovského. To vše s typickou americkou pop kulturou. A uprostřed toho Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako manželé v rozluce, jež se snaží k sobě najít cestu zpět. Co myslíte, podaří se jim to?

• 26.12.2016  14:33

"The only way to keep the dream alive, full of hope and hot disappointing is to never try to implement it. A dream brought to life is disappointing." Citát z Díla Amose Oze, který odezní v samotném závěru filmu, vypovídá hodně o pocitech člověka žijícího ve světě, do něhož tak úplně nezapadá... Herečka Natalie Portmanová, narozená v Jeruzalémě v živodské rodině, získala již před devíti lety práva na zfilmování autobiografie A.Oze, kdy se s ním setkala u šálku čaje. Pro větší autenticitu příběhu se rozhodla jej natočit mluvený v hebrejštině (oproti původnímu záměru produentů, kteří jej chtěli mít v anglické verzi).

• 25.12.2016  17:47

Vnitřní napětí, nepředvídatelnost vývoje děje a absence jakchkoliv informací o motivaci hlavního protagonisty - to všechno jsou střípky mozaiky, která se postupně skládá do hromady. Ale i když film skončí, řada stavebních kamínků stále chybí a je na divákovi, aby si je doplnil a vytvořil celkový obrázek. Suma sumarum: nadprůměrná kriminálka, kterou sledujete (skoro) jedním dechem.

• 18.12.2016  17:20
    I.T. (2016)

Když se vám do života nabourá hacker, může vám od něj odpomoct ... zase jenom jinej hacker, stejně tak dobrej jako ten padouch. Že to nakonec musí dobře dopadnout, je nasnadě, film nepřekročí stanovené hranice žánru. Proto jenom 3 hvězdy, ale potenciál byn na víc...

• 11.12.2016  17:36
    Neon Demon (2016)

Rozhodně nejobskurnější film roku. Nelze mu upřít výtvarnou působivost, rafinovaně komponované záběry a výborný herecký výkon Elle Fanningové, ale až příliš morbidní zápletka ubírá na umělěckém vyznění. A tak nakonec sklouzává k (byť netuctovému) hororu. Velké zklamání na závěr

• 6.12.2016  07:35

Rodinný film v tom nejlepším slova smyslu. Děti musí být nadšené fantaskními výjevy a trikovými záběry (nejen z technického, ale i z výtvarného hlediska) a dospělí mohou být příjemně pobavení a lehce napnutí pohráváním si s myšlenkami časové smyčky, cestování časem a úvahami o tom, zda se žilo lépe před 70 lety či v současnosti. Uhrančivé herectví Evy Green je potom třešničkou na dortu. P.S. A ještě něco na závěr. Člověka hřeje na duši, když čte nadšené dojmy diváků evidentně naladěných na stejné vlně duševní spřízněnosti...

• 26.11.2016  11:17

Spíše drama nežli krimi, film, který posouvá Belmonda dál od rolí drsných policajtů, špásujících svůdníků a zavilých padouchů. Tady je mnohem sofistikovanější, ale nepostrádá svůj šarm...

• 26.11.2016  11:08

Chce to vidět ještě jednou, aby si divák uvědomil, kdo je kdo a jakým směrem se posouvá děj (co je podstatné a co epizodní). Ale jakmile se zorientuje, potom je film výborným, neotřelým dramatem až do konce.

• 26.11.2016  11:03

Výborný dabing pro českého diváka opravdu umocňuje vnímání této komedie, protože ve francouzském originále s titulky příliš myslí na dialogy a jejich obsah, a to není to pravé. Francouzi komedie umí, počínaje výběrem herců, vtipnými dialogy či zvraty v průběhu děje. Tady máme nejnovější důkaz !

• 26.11.2016  10:41
    Terminus (2015)

Ani nenadchne, ani neurazí. Divák vcelku vydrží dívat se až do konce a v pozdní večer se mu ani u nej nechce spát. Ale samotný nápad nestačí aby mohla být v závěru gradace či dramatické rozuzlení.

• 26.11.2016  10:36

Na to, že děj filmu by se dal shrnout dvěmi větami (a člověk by o něm věděl vše, i jak dopadne...), to je docela umění zaplnit 77 "running time". Všudypřítomné rady a úvahy Woody Allena gradují jeho skutečným objevením se v závěru. A to nemá chybu!

• 26.11.2016  08:06

Mně se film nezdá zase až tak špatný, jak by vyplývalo z jeho hodnocení zde. Jistě, scénář a akční zápletky jsou slepencem známých a v amerických filmech často používaných motivů, ale díky nasazení herců film svižně popojíždí. Bruce Willis je po dlouhé době ve filmu, ve kterém ho je více vidět. A role záporáka mu tady svědčí.

• 26.11.2016  07:55
    Teorie tygra (2016)

Kardinální omyl diváka, než jde do kina na Teorii tygra, je myslet si, že jde na komedii. Již po pěti minutách si pomyslí, že bude asi trochu černá, ale za dalších pět tuší, že o žádnou komedii nejde. Jistě, tvůrci vyprávějí -janův příběh s humornou nadsázkou, leccos idealizují, velmi trefně se uchylují ke srovnávání se světem a osudy zvířat. A Jan postupně pochopí, že i on je v podstatě domácím mazlíčkem v kleci, od něhož se očekává přesně zadané chování. A s tím se nechce smířit... Díky obsazení výborných herců nesporně nadprůměrný film v současné české produkci, příjemné setkání se starými známými (včetně epizodních rolí).

• 20.11.2016  11:50

Když první díl dá vzor, rámec, ve kterém se bude odvíjet díl druhý, potom je velmitěžké něčím překvapit, vyšvihnout se nad očekávání. R. Emmerichovi se to nepodařilo. Zaběhaná klišé amerických hrdinských eposů, zbytečné detaily zastavující čas a děj filmu, oslava mužného kamarádství "made in US Army", setkání se známými tvářemi hollywoodských hvězd. Sedm hlavních představitelů z "jedničky" (v čele s J. Goldblumem a B. Pullmanem) hraje v pokračování, někteří byli pro své honorářové požadavky odmítnuti (např. W. Smith údajně požadoval 50 mil. USD za svoji účast). Ale ať přemýšlím, jak chci, nemohu nalézt žádný bonus, který by u mě filmu vysloužil hvězdičku navíc. Snad jen postava "osvíceného" afrického diktátora Dikembe Umbutu, zachraňujícího svět před mimozemšťany po svém...

• 19.11.2016  18:49

Nabízí se jisté srovnání s filmem Dánská dívka, který se zabývá podobným tématem - potřebami a pocity muže, který se ve svém nitru cítí být ženou. V obou filmech je ale toto téma vyprávěno odlišnými filmovými prostředky, "Laurence" je rozhodně náročnější na divákovo vnímání (nejen kvůli o hodinu delší stopáži).Oba filmy jsou určeny pro diváka, který nemá žádné předsudky vůči transsexuálům, protože s nimi jednoznačně sympatizují. Dolanův film je zralé dílo mladého tvůre (ke všem svým filmům si píše i scénáře), který má nepochybně filmovou budoucnost ještě před sebou.

• 17.11.2016  15:17

Mimořádně citlivě natočený příběh který stojí a padá na jedinečných hereckých výkonech E. Redmaynea a A. Vikanderové (je poněkud paradoxní, že Vikanderová byla nominována na Oskara v kategorii "vedlejší ženská role" i když vytváří hlavní roli a je plnou polovinu filmu na plátně). Pohlavní a především emocionální rozpolcenost hlavího hrdiny - malíře Einara Wegenera, je nosnou osou děje, do kterého je divák vtažen s nebývalou intenzitou. Na základě uvedení filmu do kin vzrostl zájem o malířský odkaž Gerdy Wegenerové, jenž vyústil ve velkou retrospektivní výstavu jejích obrazů roku 2016 v Kodani

• 17.11.2016  09:07
    Dogma (1999)

Woody Allen meets Monty Python... Tato podivuhodná směsice jistě neosloví každého, ale situační komikou a vtipnými dialogy určitě nadchne mnohé příznivce některé z uvedených filmových ikon. Jak je vidět, legraci je možné si dělat ze všeho... i z toho že Bůh je Alanis Morissette!

• 6.11.2016  17:13

Špionážní drama Made in Britain, se všemi dobrými ingrediencemi, jež k tomuto žánru patří. Zárukou kvality je už le Carrého předloha, film staví na solidní adaptaci knihy a přesdvědčivých hereckých výkonech, spíše než na akčních scénách a divokých honičkách (v podstatě v něm není ani jedna střílečka a la James Bond). Přesto je divák v napětí od začátku až do konce.

• 6.11.2016  09:33

Ze začátku jsou postavy až příliš černobílé. Ben (V.Mortensen) až příliš alternativní otec, Jack (rovněž výborný F. Langella) až příliš staromódní tchán a děti až příliš nadšené způsobem, jak žijí. Ale během příběhu se hranice chápání světa jeho protagonisty posouvají. Objevují se trhliny v tom, co považovali za bezchybné a začínají být tolerantnější k tomu co "není jejich svět." Závěrečná scéna je jednou z nejpůsobivějších celého filmu.

• 28.10.2016  10:46
    Spojenec (2006)

Velice slušná "Cat and Mouse Play", inteligentní zábava. Denzel Washington je skvělý (jeho v pořadí již čtvrtá spolupráce s režisérem S.Leem), spolu s ním i kvalitní "squadra" dalších špičkových herců. Jodie Fosterová má má pouze několik hlášek, ale stačí jí na to, aby upoutala. Film měl původně režírovat Ron Howard, ale R.Crowe mu nabídnul, aby s ním natočil film "Těžká váha" (Cinderella Man) a Howard mu dal přednost .

• 28.10.2016  09:59
    Laputa (2015)

Film plyne od ničeho k ničemu. Ani se tak moc neděje, konverzačka s několika trochu vypjatějšími scénami. A přesto přinutí diváka k zamyšlení. Hlavní klad filmu - na nic si nehraje, příběhy protagonistů jsou naprosto uvěřitelné. A tak divák vydrží dokoukat se až do konce a nevadí mu, že na konci filmu může být děj tam, kde začal. Je to dost nebo málo?

• 23.10.2016  15:35

Pretty Woman a Indecent Proposal patří ke klasice romantických dojáků, které lze vidět znovu a znovu, aby si každý vychutnal své oblíbené scény ( či herce a jejich hlášky). Původně byl scénář psán pro T.Cruise a N. Kidmanovou v rolích mladého manželského páru Diany a Davida a Warrena Beattyho jako milionáře J.Gage. Poté byla role Diany nabídnuta Julii Robertsové, ale ta ji odmítla...

• 23.10.2016  15:23

Tímto filmem se S. Seagal vyšvihnul na několik let mezi elitu akčích filmů. O tři roky později natočené pokračování, uvedené u nás jako "Přepadení II:Temné území" (natočené "volně na motivy..."), již nedosáhlo úrovně jedničky

• 23.10.2016  15:21

Svěží muzikálová komedie, s písněmi, jejichž melodie se vryjí pod kůži a s vinikající hereckou dvojicí v titulních rolích - J. Fox a J. Andrews. Zcela poprávu Oskar za nejlepší hudbu (E.Bernstein)

• 21.10.2016  23:24

A stejně mi nebylo jasné, kdo komu dělal krtka. Napětí je důmyslně budováno, ale tvůrci to - na můj vkus - trochu překombinovali...

• 19.10.2016  15:08

Vynikající role pro Henryho Fondu v roli cynického Morgana Hickmana, bývalého šerifa, jenž přijíždí do malého města v ohrožení. Podmanivá je dramatická hudba Elmera Bernsteina. (promítáno v kině Ponrepo roku 1989)

• 19.10.2016  15:01

Film líčí vesnickou revoltu v Německu 16. století, namířenou proti všemocné církvi, potlačující svobodné myšlení. Špatně organizované povstání končí tragicky ... (promítáno ve FK koncem 80. let)

• 16.10.2016  12:01
    Creed (2015)

Toto melodramatické sportovní drama se nese zcela v duchu předchozí "Rockyády", jediné čím film překvapí je částečné odchýlení se od happyendů filmů o Rockym a civilní a lidský výkon Sylvestera Stalloneho, který ubírá z hrdinských patosů "nepřemožitelných" a spol. a velice sympaticky vykresluje Rockyho Balboa jako stárnoucího bývalého hrdinu ringu. Tento film je pro mě důstojným "epilogem" k předchozím filmům se Stallonem v hlavní roli (nebo že by počátek ságy Creed II - ... ?)

• 16.10.2016  11:55

Film osciluje mezi kvasidokumentárním záznamem vyšetřování příčin havárie americkým úřadem pro leteckou bezpečnost a líčením pocitů kapitána Sullenbergera při reminiscencích havárie, které mu při vyšetřování vyvstávají na mysli. Perfektní výkon Toma Hankse pod rukou režijního veterána Eastwooda, který se zlepšuje film od filmu (už tak posledních 10 - 15 filmů :) .

• 2.10.2016  15:13
    Dcera (2015)

Dlouho divákovi trvá, než si spojí co s čím ( a kdo s kým) souvisejí, až nakonec zjistí, že vše souvisí se vším. Skvěle herecky podané, závěr hodně zapůsobí na divákovy emoce. A toho Christiana měli všichni...