mac000

úředník

2 body

1 7 14 20 23 24 25 26 následující >>
    • 8.3.2014  23:35

Název bych přeložil spíše "Jediní milenci ponechaní naživu", připadá mi to přesnější vzhledem k ději filmu. Jinak je film nabitý atmosférou (většina děje se v exteriérech odehrává v nočním Detroitu, které je "mrtvým městem"). Proti tomu je jako kontrast zobrazena metropole Tanger, kde to i v noci pulzuje životem. Snad proto se sem přemísťuje v závěru filmu Adam s Evou aby jako "jediní milenci přežili".

• 2.3.2014  13:37
    Let (2012)

Trio Zemeckis- Washington -Goodman dělá z filmů nadprůměrný zážitek. D.Washington je naprosto uvěřitelný a v podstatě divákovi sympatický (včetně jeho akce při záchraně letu, které zachrání svými rutinérskými reakcemi a odvahou riskovat). Pár dramatických minut finální fáze letu před a při havárii patří k tomu nejlepšímu "made by Zemeckis"

• 2.3.2014  13:30

Film jsem viděl dvakrát - poprvé poměrně nedlouho po jeho natočení v panoramatickém kině (70 mm projekce), s ohromujícími herci, příběh i i exteriéry, podruhé před pár měsíci. A hodnocení stále vysoké. Dobří režiséři umí natočit příběh způsobem, který je koukatelný i po více než 40 letech. Herecké výkony britských hvězd 70. let také nezestárly. Doporučuji pro všechny , kteří neznají románovou předlohu (a asi si ji už ani v dnešní uspěchané době nepřečtou).

• 2.3.2014  13:24

Několik scén, které nadchnou, jinak lepší průměr. Film ale plyne příjemně, takže nakonec příjemně strávená hodina a půl. Konec nepřekvapí, ani nezarmoutí.

• 2.3.2014  13:21
    Příměří (1997)

Pozdní Rosi, jehož filmy ze 70. let patřily k tomu nejlepšímu, co v italské kinematografii vzniklo. Stále je to ale Pan režisér. Cit pro práci s literární předlohou a navození pocitů. které prožívají hlavní postavy v tomto pro ně tragickém životním období, kdy ale přeci jen už vidí "světélko na konci tunelu", které se během děje filmů znatelně přiblíží.

• 2.3.2014  13:15

Přiznám se, že jsem se pro film rozhodl spíše podle jmen herců v hlavních rolích, a ti mě neklamali. Jméno režiséra zde trochu zklamalo, ale pořád nadprůměr. Western smíchaný s jižňanským dramatem o osudech otroků. Tarantinovská naturalistická nadsázka mi do žánru příliš nezapadla, ale člověk nemůže mít všechno. Podruhé rozhodně ne.

• 2.3.2014  13:07
    Bunkr smrti (2008)

Ještě že jsem se pro shlédnutí filmu nerozhodovat podle českého distribučního titulu, to bych se k němu vůbec nedostal. Takhle to nakonec nebylo nejhorší, dokoukal jsem do konce. Dvě a půl hvězdičky.

• 2.3.2014  13:03

Tak ten děj hezky plyne, všechno na sebe navazuje, pěkně se na to kouká... Ale je to také kus (hudební) historie. Takže za tuto nenásilnou formu její prezentace hvězdička navíc. Pro mě nová - a skvělá - herecká poloha Alana Rickmana.

• 2.3.2014  11:01
    Ranhojič (2013)

Tedy románovou předlohu Noah Gordona "The Physician" (česky "Ranhojič") jsem nečetl, ale film se mi vcelku líbil (možná právě proto). Po delší době německá velkoprodukce ve stylu Jméno růže (1986) o mladém Angličanovi Rob Coleovi (T.Payne), který v sobě objevil zvláštní schopnosti léčit a pomáhat jiným, ale především vycítit blížící se smrt. Jako učeň venkovského felčara se rozhodne se tyto vlohy zdokonalit studiem medicíny. A protože jsme v . století, mnoho možností na výběr nemá. Nakonec skončí na škole v dálné Persii, kde své žáky nevyučuje nikdo jiný než Avicena (Abú Alí al-Husajn ibn Abdulláh ibn Síná), učenec, který měl velký vliv na rozvoj středověkých věd (výborný výkon Bena Kingsleyho). Když se Rob v umění léčit naučí od svého mistra vše, co potřebuje, vrací se do rodné Anglie.

• 2.3.2014  10:35
    Filosofové (2013)

Námět zajímavý, zápletka vyumělkovaná, závěr neoriginální. Člověk má dojem, že všechno už to bylo a děj mě nedokázal zaujmout

• 2.3.2014  10:33

Pro americké filmy netypické drama s propletencem mezirodinných vztahů hodných mistra Ingmara Bergmana. Ale B.Bob Thornton film zvládá jako režisér, scénárista i herec (v čemž mu sekunduje řada skvělých kolegů v čele s R.Duvallem a J.Hurtem jako dvou zároveň ovdovělých otců rodin). Dlouho jsem musel čekat, cože to má společného s autem Jayne Mansfieldové (originální název filmů)...

• 2.3.2014  10:24
    Philomena (2013)

Film, začínající v pomalém tempu, a se skoro nezajímavým námětem, si postupně získává pozornost i srdce diváka, až ke gradujícímu (předvídatelnému?) závěru. Herecké mistrovství Judi Denchové by si zasloužilo Oskara, ale zřejmě bude mít v Cate Blachettové a její Jasmíně silnou konkurenci. Pro mě jeden z filmů, které mi dlouho utkvějí v mysli.

• 23.2.2014  10:04

Pro Sorrentina mam slabost. Nová La dolce vita to sice není, ale i tak úctyhodný počin, který obsahuje některé nezapomenutelné scény. Řím vždy uměl žít, stejně v noci jako ve dne ...

• 23.2.2014  09:03

Protože jsem druhý díl viděl v těsné návaznosti, značné zklamání. Jiní tvůrci, jiné herecké obsazení (podoba s původním obsazením někdy pokulhává), které se projevuje i na charakterovém vykreslení postav jež ztvárňují. Nevím, jestli budu mít odvahu podívat se na třetí dí, avizovaný na červenec 2014...(ale kaylin má asi pravdu)

• 23.2.2014  08:56

Protože jsem zvládnl přečíst knihu pouze do poloviny, přivítal jsem filmové zpracování, že se dozvím "jak to dopadlo". Film vybírá hlavní dějové linie a pochopitelně nemá nebeletristické roviny svého knižního zpracování. Takže velmi zajímavá podívaná pro někoho, kdo knihu nečetl (byť zčásti), ale zklamání pro čtenáře. Nicméně díky za film !

• 26.1.2014  15:21

Docela zvláštní film, zvláštní poetika, kde chvíli trvá, než se s ní divák spřátelí. Ale až ( a pokud) se tak stane, čeká ho za to odměna v podobě gejzíru vizuálních nápadů, nádherných záběrů, bizarních epizod a neočekávané (nebo očekávané?) pointy Walterovy anabáze. Výborný soundtrack a jako vždy uvěřivý a sympatický herecký výkon Bena Stillera.

• 25.1.2014  18:23

Mnohovrstevný a žánrově nejednoznačný film, ve kterém nejsou není jasné (záměrně?), kdo jsou "good guys" a kdo "bad guys". Film střídá sekvence dechberoucím spádem a sekvence, kdy se koukáte na hodinky, jak dlouho to ještě má trvat. To, že nakonec dávám čtyři hvězdičky je hlavně díky přesvědčivým výkonům herců (zejména Rosalyn v podání Jennifer Lawrence je nezapomenutelná) .

• 25.1.2014  11:47

Film i hlavní postavy procházejí značným vývojem. Na začátku je Ron spíše nesympatický a skoro se chce říci "s čím kdo zachází, tím také schází". Ale pozor! Pozvolna, bez větších emocí či scén útočících na divákovy city (snad s výjimkou krátkého vnitřního zhroucení Rona v autě) se postoje i reakce Rona k jeho okolí začínají měnit. A nakonec s ním divák musí sympatizovat, přát mu jeho úspěchy, litovat jeho nezdary. Zásluhu na to má důmyslně vybudovaný scénář, ale především zcela věrohodné a strhující herecké výkony Matthew McConaugheyho a Jareda Leta. Oba by si Oskary ve svých kategoriích zasloužili (zatím jsem neviděl Di Capriova "Vlka"). Úžasný film, který se nevidí každý den.

• 5.1.2014  16:56

Jeden z prvních "reálných" science fiction filmů, které měl možnost vidět československý filmový divák, krmený do té doby výhradně tuzemskými či sovětskými (vědecko) fantastickými filmy. Navíc v panoramatickém 70 mm formátu ! Solidní herecké výkony ústřední dvojice Peck - Crenna, v té době u nás méně známý Gene Hackman je "upozadněný" jako zbabělý (a záměrně nesympatický) astronaut Buzz Lloyd. V kontextu kinematografie konce 60. let nadprůměrný film...

1 7 14 20 23 24 25 26 následující >>