mac000

úředník

2 body

• 3.6.2020  18:26
    Making Love (1982)

Na svoji dobu (počátek 80. let min. století ) zajímavý námět, ale k tomu aby opravdu upoutal i dnešního diváka by nesměl být natočený v Hollywoodu (takový Louis Malle nebo Bernardo Bertolucci by s ním jistě provedli něco jiného). Ale i tak nutno ocenit dobrý scénář a upřímné zobrazení pocitů hlavních hrdinů.

• 3.6.2020  18:21

I když jsem opravdu nečekal Indiana Jonese, film mě přesto (nebo možná právě proto) nezklamal. Je v něm ona typicky britská houževnatost, která z Briánie udělala v minulých stoletích koloniální velmoc. A navíc je historie objevitelských výprav líčena záživně, nikoliv zdlouhavě. A závěr filmu je téměř symbolický...

• 3.6.2020  18:14

Na Chabrola žánrově netypický film, blížící se více mainstreamu, což bylo dáno klesajícím zájmem diváků o Chabrolovy předchozí originální příběhy. Nutno ovšem podotknout, že kvalitou se Chabrol nezpronevěřil své nastavené laťce a příběh je natočen s psychologickým vykreslením postav i motivů jejich jednání. Výborný Maurice Ronet v roli aristokrata, kterému německá okupace Francie vzala jeho rodinné zázemí i životní jistoty.

• 3.6.2020  18:09

Mikrosvět maloměsta v Anglii, zabydlený postavami se svými problémy. Mezi nimi je v ději ústřední postavou Florence, kteráse snaží prosadit se svoji ideou otevření knihkupectví. Jsou ale 50. léta minulého století a prudérní myšlení místních obyvatel jejím nápadům není nakloněno... Velmi pěkný příběh s výbornými hereckými výkony pohladí na duši.

• 3.6.2020  17:56

Velmi zručně natočený western, scénář Daltona Trumba kvalita. Ale jak se film blíží ke svému konci, je čím dál tím více jasné, že nemůže překročit hranice svého žánru (co se od něj v té době očekávalo). A taky nepřekročil...

• 3.6.2020  14:16
    Milenci (1958)

V československé distribuci uvedeno roku 1967, později v repertoáru filmových klubů

• 3.6.2020  13:47

Vyprávění z prostředí francouzské buržoazní maloměstské rodiny 50. let minulého století. Vážná témata jsou podávána v odlehčeném, namnoze ironizujícím stylu, jak jen Francouzi umí (Pepé a Claude, Život na zámku). Skvělá Lea Massari i Benoit Ferreux. Závěrečná scéka je skutečnou "třešničkou na dortu"

• 31.5.2020  18:43

Jedině, ten, kdo zná jiné Robbe- Grilletovy filmy, je schopen se orientovat a poznat, jak si režisér s divákem zahrává, aby jej dostal kde ho chce. Jinak ale zklamání z výkonu slavných hvězd i hvězdiček

• 31.5.2020  17:49
    Devil (2001)

Horor, který nebuduje svou atmosféru na laciných tricích (jako např. předchozí del Torův Mimic), ale na postupně narůstajícím strachu a stísňěnosti v pocitech dětslého hrdiny příběhu. První ze série del Torových atmosféricky skvělých hororů

• 31.5.2020  17:42

Krásná třešnička na dortu pro každého, kdo si oblíbil stejnojmenný seriál a jeho někdy téměř ikonické postavy hlavních hrdinů. Pokud by si ěkdo chtěl stěžovat na "happyendovost" filmu, ta bylakonec konců i součástí celého seriálu (byť ne vždy, ale rozhodně nebyl sociálně kritický do té míry, že by kritizoval život britské smetánky)

• 31.5.2020  17:33
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Tak doběhla (prý definitivně poslední) 7. řada (pouze 13 epizod) a možno stručně hodnotit. Místy překombinované zápletky, avšak s dobrým dramatickým spádem a především výborné výkony dvou hlavních představitelů v rolích Holmese a Watsonové. Film využívá i dalšího postav z Doylových předloh ( Moriarty, Reichenbach), ale ve zcela soudobých reáliích. Jakmile divák toto příjme, potom si může seriálu i podivínského Sherlocka docela užívat. (poznámka: několik epizod režírovala i Luci Liu, představitelka Joan Watsonové)

• 31.5.2020  17:25
    Versailles (TV seriál) (2015)

Hodnocení jinak dobrého seriálu, s napínavými momenty a náhledem do života (nejen) šlechty ve Francii 17. století, musím nutně snížit vzhledem ke způsobu, jakým scénáristé nakládají s historickými fakty. Vylíčení hlavních postav (krále Ludvíka nevyjímaje) je buď překroucené nebo zcela zfalšované s cílem udržet děj v dramatickém vývoji událostí. Divák by se v takovémto světle mohl divit, proč vůbec ta šlechta ve Versailles zůstávala (a přitom o možnost být u dvora byly vedeny mezi šlechtici boje...). No nic , jsem v půlce 30 dílů řad I - III , ale asi se to už moc nezmění.

• 31.5.2020  11:34

Film vyzrává minunu po minutě a nezůstává "prequelu" Stanley Kubricka - co se tísnivé atmosféry týče - nic dlužný. Postupně oživi léty pozapomenuté dějové momenty z The Shining a zasazueje do soudobého kontextu. (ale tomu, kdo Kubrica neviděl, to nebude chybět). Umocněno výbornými výkony E. McGregora a R. Fergusson

• 30.5.2020  11:52

Jakmile si divák zvykne na japonský styl vyprávění, herectví, kamery ... a všecho, dobrý. A čím dále tím lepší !

• 30.5.2020  11:50
    Pád anděla (2019)

Stále ješte nadprůměrná akční podívaná, byť v porovnání s předchozími dvěma "Anděli" mírně sestupná tendence. Agent zachraňuje prezidenta před spiknutím ve vlastní zemi (financované ze zahraničí) a nikdo mu nevěří. Jenom ten prezident...

• 30.5.2020  11:34

Film, který na půkdruhé hodiny zabaví, a za další půldruhé hodiny zapomenete, o čemže vlastně byl děj a jeho zápletka. Věčný boj dobra a zla, lidí chápajících a nechápajících...

• 30.5.2020  11:31

Louis de Funés má příliš malý prostor pro to, aby ukázal svůj komediální talent, a jako herec epizodní role (nenechte se zmást provedením českého posteru k filmu !) je příliš svázán scénářem. Pouze jedna z vaudevillových scén (mniši zvoní ve zvonici na kostelní zvony) nechá výraznější stopu v tomto filmu, jenž je jinak slátaninou kabaretních výstupů, kterou nezachrání ani Robert Dhéry

• 30.5.2020  10:56
    Propast (1989)

The Abyss, Special Edition by měla být prezentována (a hodnocena) jako samostatný film. Přestože pochopitelně základem je opus, uvedený do kin roku 1989, přidání další půlhodiny dějově posunulo příběh do jiných souvislostí (osvětlujících motivaci činů mimozemské civizilace). Toto posunutí přidává i mlrální rozměr, který v první verzi nebyl až tak výrazný, resp. byl zastíněn akčním dějem a vizuálně dokonalými efekty. Cameron at his best !

• 30.5.2020  10:47

Být dobrým se nevyplácí... Jednoznačný morální závěr, který učiní úředník Šembera poté, co svatozář, jež se náhle objevila nad jeho hlavou, je zdrojem jeho neustálých nesnází. Výborně zrežírované Jřím Krejčíkem jako první (a nejlepší) ze tří povídek, tvořících tento klenot české kinematografie 50. let

• 11.5.2020  23:40
    Podvodníci (1988)

Kult nazývaný jako Thuggees, byl organizovaným gangem profesionálních zabijáků a lupičů, uctívajících kult šestiruké bohyně Kálí. Film vznikl v produkci Ismaila Merchanta, dvorního producenta známého režiséra Jamese Ivoryho. Tato produkce byla jeho první, kdy Ivory nerežíroval. Rozdíl v režijním stylu Meyerse a Ivoryho je více než patrný. Meyers více prvoplánově zdůrazňuje násilí a krvavé scény páchané členy sekty, méně pak mystickou rovinu a rituály, kterými se sekta zaštiťovala a duchovně "posilovala".

• 10.5.2020  22:40

"A JÁ JSEM TI ŘÍKALA, ODJEĎME DO ISTAMBULU..."pravila kněžna Cécile svému milému, šéfkuchaři Pascalu Ichacovi // Aneb když vtrhla rudá revoluce do Gruzie, bylo by bývalo lépe odjet, dříve než bude pozdě... Zvláštní film se zvláštní poetikou a Pierre Richardem v herecké poloze, v níž ho moc neznáme. Rozhodně ale stojí za shlédnutí!

• 10.5.2020  00:33
    21 Bridges (2019)

Výborný spád dějě, v době, kdy to vypadá, že by film mohl končit, tak se teprve rozjíždí. Solidně natočené akční scény, honičky tentokrát ne v autech, ale "po svých" A O.J. Spimson trochu jinak než ho známe

• 9.5.2020  16:51
    Salvo D'Acquisto (TV film) (1974)

Přestože původem film natočený pro televizi, byl uveden na KVIFF roku 1974. Následně se na krátkou dobu dostal i do čs. distribuce .

• 9.5.2020  12:13

Většinou u filmu, kdy vím jak všechno dopadne, chybí při sledování vnitřní napětí. Tento film patří k několika výjimkám, kdy tomu tak není. Můžete vědět, že se útěk podaří, přesto ale napětí, jež se podařilo tvůrcům skvěle vygradovat, vás udrží do samého závěru.

• 1.5.2020  07:34

Výborné herecké výkony pro mě dosud neznámé Dorie Tiller (nechápu proč je v popisku csfd "Hrají" uvedena až na devátém ! místě) i Nicolase Bedoca. Napsali si sami scénář a dialogy a je to vidět na každé scéně i v každé replice. Zpočátku trochu intelektuální kousek, ale to se záhy změní na film o obecných lidských hodnotách, byť někdy podaných trochu extravagantně. Skvělá je scéna návštěvy Victora u jeho umírajího psychoanalytika. A třešničkou na dortu potom výkon dnes již hereckého seniora Pierre Arditiho v roli Viktorova otce, sarkastického a místy cynického glosátora rodinného života.

• 27.4.2020  11:35

Režie: Peter Wood

• 26.4.2020  13:17
    Paparazzi (1998)

Režie Alain Berbérian. 8. film v pořadí návštevnosti ve Francii za rok 1998

• 25.4.2020  10:30
    La pirate (1984)

Zbytečný film o zbytečných lidech, jejichž jednání je motivováno ne zcela vždy pochopitelnými emocemi. To potom vede logicky k tragickému vyústění... Herci se snaží ale daným scénářem jsou limitováni ke spíše jednostranným kreacím.

• 24.4.2020  15:59
    Piti Piti Pa (1970)

O filmu bylo napsáno mnoho a mnohé. Snad jen jedno doplnění. Čěský distribuční název filmu je fonetickým přepisem názvu titulní písně "Piti piti pas"(od Roubaixe, který je i autorem soundrtacku) , která vyšla roku 1970 i jako single (vyd. Phillips)

• 22.4.2020  23:48

Uchvacující film evokující velmi přesně období viktoriánské Anglie a vyprávějící o životních osudech dvojice autorů, kteří především ve Velké Británii znamená dodnes pojem - William Schwenck Gilbert a Atrhur Sullivan. Výprava, hudba, ale především herecké výkony jsou tím vším, co film povyšují na velký divácký zážitek – i pro ty, kteří operetu nemusí.