mac000

mac000

jan kuman

okres Brno
úředník

0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Gepard (1963)

  Teprve po přečtení románu G.T. di Lampedusy může divák pochopit velikost a historickou prozíravost "geparda" - knížete Saliny (B. Lancaster - režisér chtěl původně ve filmu mít jako knížete Salinu ruského herce Nikolaje Čerkasova, známého z filmů Ivan Hrozný a Alexander Něvský, ale ten roli odmítl). Ztělesňuje opravdového sicilského šlechtice, který pevnou rukou vládne své početné rodině, i když v podstatě opravdové ambice vkládá do jediného - mladého synovce Tancrediho (A.Delon). Proto jej podporuje v jeho účasti jako příslušníka vojsk Garibaldiho, proto za něj požádá starostu Dona Calogera Sedaru (P. Stoppa) o ruku jeho krásné dcery Angeliky (C.Cardinale), ačkoliv Sedarou ve skutečnosti spíše pohrdá. A nad bohatým více než tříhodinovým epickým dějem drží pevnou režijní ruku Lucchino Visconti, tvůrce, jenž sám měl aristokratické předky. Vzniklo mistrné veledílo, které mě vždy uchvacuje i dojímá.

 • poster

  Kmotr (1972)

 • poster

  Smrt v Benátkách (1971)

  Jak nedat nejvyšší ohodnocení tomuto mému nejmilovanějšímu Viscontiho filmu (spolu s Gepardem). Spojení křehkého říběhu, vynikající kamery, kongeniání hudby Gustava Mahlera a nezapomenutelných výkonů hereckých protagonistů v čele s Dirkem Bogardem (ten se pro svůj vzhled na plátně inspiroval právě podobou skladatele Mahlera) vytváří atmosféru, která i po 45 letech představuje pro většinu filmařů nedostižitelný vzor. Tento film, po řadu let promítaný československými filmovými kluby, představuje druhý díl volné "germánské trilogie" Viscontiho spolu se "Soumrakem Bohů" a "Ludwigem".

 • poster

  Kmotr II (1974)

 • poster

  Apokalypsa (1979)

 • poster

  Serpico (1973)

 • poster

  Pépé a Claude (1967)

 • poster

  Vesničko má středisková (1985)

 • poster

  Me and the Colonel (1958)

  Americký komik Danny Kaye podává přesvědčivý a dojímavý herecký výkon jako Jacobowsky, židovský uprchlík z Polska. Zdárně mu sekunduje Curt Jürgens v roli antisemitsky založeného důstojníka německé armády. V nebezpečné a mučivé válečné době dokážou oba v každodenních útrapách nalézat až překvapivě mnoho humorných momentů. Vynikající příběh, míchající drama a patos, smích i slzy ve vypjatých okamžicích. Natočeno podle divadelní předlohy Franze Werfela.

 • poster

  Jules a Jim (1962)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace