MessiM

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.11.2017  18:32
    Kancl (TV seriál) (2001)

Kancl pravděpodobně budete znát, i když jste ho třeba neviděli. V takovém případě byste to ale měli napravit. Tento kultovní seriál se zapsal do seriálové historie svým netradičním zpracováním, které i přes absurdní a vtipné scény na konci rozsvěcí majáček, který vás donutí zamyslet se hlouběji. Stal se tak populárním, že se dočkal mnoha remaků, včetně toho českého. Narazil jsme na něj zde - https://blog.hawaj.cz/4-nejlepsi-serialy-z-kanclu-ktere-byste-nemeli-minout/

• 3.11.2017  18:32
    Black Books (TV seriál) (2000)

Pokud za sebou máte krušný den a toužíte po opravdu černém humoru, seriál Black Books je jeho ztělesněním. Neocitnete se v klasické kanceláři, ale v antikvariátu, které je pracovním prostředím jednoho velmi cynického Ira a kde se odehrává většina pološílených dialogů a situací. I další TOP seriály zde - https://blog.hawaj.cz/4-nejlepsi-serialy-z-kanclu-ktere-byste-nemeli-minout/

• 3.11.2017  18:30
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

I přes jistou vážnost nabízí seriál únik do v jistém smyslu uvolněné doby, kdy se v kancelářích nejen hojně kouřilo, ale také pilo, a ve které po malých krůčcích docházelo k velkým společenským změnám. Po úvodních dílech, které vám představí reklamní prostředí, pak budete prožívat firemní komplikace i úspěchy s Donem Draperem, Peggy, Rogerem Sterlingem i Petem Campbellem a ani vám nepřijde, že po celém dni v práci jste zase skončili v kanceláři. I další top seriály - https://blog.hawaj.cz/4-nejlepsi-serialy-z-kanclu-ktere-byste-nemeli-minout/

• 3.11.2017  18:27
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Seriál o dvou poněkud šílených ajťácích pracujících v pozapomenutém informačním oddělení firmy Reynholm Industries patří právem mezi nejoblíbenější sitcomy. Během 24 dílů vás Roy s Mossem vtáhnou do svého suterénu plného absurdních a komických situací, říznutých suchým britským humorem. Doporučuji i další, viz článek - https://blog.hawaj.cz/4-nejlepsi-serialy-z-kanclu-ktere-byste-nemeli-minout/

Kmotr (1972)

Neskutečný snímek, kandidát na nejlepší kinematografický počin v historii. I přes téměř tříhodinovou stopáž jsem se ani chvilku nenudil a jen obdivoval všechny herecké výkony a velkolepé scény. Marlon Brando si mě získal už od první věty a po celou dobu jsem hltal každé jeho slovo (v originálním znění samozřejmě), byl z něj cítit obrovský respekt, přesně tak, jak z pravého Dona má. Zpočátku nenápadný Al Pacino, který hned v úvodu zdůrazňuje distancování se od rodinného byznysu a jeho praktik ("That's my family, Kay. That's not me."), prochází velkou proměnou. Jeho láska k otci a následná touha pomstít se graduje do obrovských rozměrů. Scéna, kdy na pohřbu svého otce sleduje své soky, perfektně ukazuje jeho konečnou proměnu na nekompromisního Dona, který nic neodpouští. Při závěrečných titulkách, kdy jsem si celý film promítal v hlavě, jsem měl pocit, že to musím vidět okamžitě znovu.

Titanic (1997)

"Jacku, já letím" - věta, kterou zná snad každý. Film, který nabízí velkolepé drama, napětí, lásku. Shlédl jsem ho opět po letech a celé tři hodiny jsem si vychutnával. Výborně obsazené role dvou hlavních hrdinů, skvělé filmové efekty a hlavně nádherná hudba v podání Jamese Hornera. Někdo to považuje za romantický kýč, ale pro mě je to strhující podívaná, která ani po letech neztrácí na kvalitě, ba naopak.

• 15.12.2016  10:45

Po úvodní půlhodině filmu jsem měl strach, že to ani nedokoukám, sám sebe jsem se ptal, co to jako má být? Megalomanské večírky, křiklavě blýskavé kostýmy, růžové, či zelené vlasy a 20. léta 20. století? To snad opravdu ne. Ženské role mě přímo iritovaly, snad kromě Daisy. Vrcholem bylo přidání hudby, která je sice typická pro 20. léta, ale pro 21. století. Po této divočině se to už mírně uklidňuje a dá se na to i koukat. Děj je totožný s dějem knihy, a tak čtenáře nepřekvapí. DiCaprio obstál, kamera a efekty na vysoké úrovni, ale film jako celek nemohu hodnotit lépe než průměr.

• 15.12.2016  10:44

Ano, kultovní je to správné slovo. Těžko hledat negativa. Výborní herci, výborný příběh, který do sebe zapadá jako kostičky lega, výborný soundtrack. Ač toho Tarantino natočil mnoho, tak tento film považuji s přehledem za jeho vrcholné dílo.

• 15.12.2016  10:44

Moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem velice příjemně překvapen. Originální nápad a skvělé obsazení. Zábava je to většinou trošku ostřejší, ale výborně podaná. Vadil mi jen typický americký konec a pronásledující gangsteři, u kterých si troufám říct, že by se film bez nich obešel. Celkově jedna z nejlepší amerických komedií poslední doby.

• 15.12.2016  10:43

Příjemná komedie, hlavně díky uvěřitelným postavám hlavních hrdinů. Od typické romantické americké komedie se tento film dost liší a to se mi na tom líbilo. Za dobrý nápad považuji i "cestování" v ději, divák si musí udržovat pozornost, aby se v tom neztratil, i když občas to bylo nepřehledné, protože se čísla dní těžce pamatují a nevíte, jestli už je daná scéna za tou předchozí scénou z budoucnosti nebo už po ní. Celkově film hodnotím velice kladně.

• 15.12.2016  10:43

Líbilo se mi to. Asi to bude tím, že herce jako Macháček nebo Trojan mám rád. Úroveň samotářů to sice nedosahuje, ale i tak se jedná o zajímavý český počin. Postava Taclíka je napsaná možná až moc idiotsky, až si člověk říká, že nikdo snad nemůže být takový debil, ale účel pobavit to splnilo. Divná rodinka v čele s Trojanem (scéna projevu naprosto famózní) a jeho ženou v roli "bláznivé" matky byla výborná. V neposlední řadě musím přiznat, že se mi líbila i Kristína Lukešová, její hlásek mi přišel hrozně roztomilý. Sečteno, podtrženo, jedna z těch lepších českých komedií. Verstehen Sie?!

Polski film (2012)

Na tento film jsem se díval z důvodu, že mám jeho hlavní představitele v oblibě. Myslím, že tak by to mělo i zůstat, tento film je hlavně pro fanoušky. Pokud nejste fanoušek, film Vám nejspíš nic nedá, možná se budete i nudit. Ono se ani tak nejedná o film, ale spíše takový film o filmu, který je plný parádně přirozených hlášek, které v klasickém filmu moc nenajdete. "No můj typ to moc není... ale dal bych jí, kdyby chtěla."

• 15.12.2016  10:42
    jOBS (2013)

Velké zklamání. Film, který bude vydělávat jen podle jména (ostatně jako Apple), jinak nepřináší vůbec nic nového. V podstatě zkopírovaní Piráti ze Silicon Valley bez Billa Gatese. Čekal jsem, že bude postava Jobse probrána do hloubky, osobní život, pracovní život, psychologie postavy. Nic, jen hlavní milníky a konec. Rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem víc, ale pro "jablíčkáře" to na 5* bude stačit, u mě bohužel ne.

• 15.12.2016  10:41

Strhující, napínavá podívaná od začátku až do konce. V jednoduchosti je síla. Žádná povrchnost, ale psychologie do té největší hloubky. Od Farrella nejlepší zahraná role v jeho dosavadní kariéře.

• 15.12.2016  10:41

Už před shlédnutím jsem měl jasno, tohle se nemělo vůbec točit. Film, který bude těžit jen ze slávy svého předchůdce, obyčejný komerční tah, který bude znehodnocovat nepřekonatelný první díl. A po shlédnutí jsem názor nezměnil, po komediální stránce to byla spíš fraška, jen opakování hlášek, které si nikdo nemohl pamatovat. Nicméně po letech jsem tomu dal znovu šanci a našel jsem si v tom ten pravý smysl, který film sděluje. Neskutečně melancholický, nostalgický až depresivní snímek, který s komedií nemá nic společného. Ukazuje, že léta utíkají, sny mizí a my všichni stejně zestárneme a zbydou nám jen vzpomínky na bezstarostný časy na gymplu, který už se nikdy nevrátí. Po tomto prozření zvedám o jednu hvězdičku a jdu s lehkou depresí vzpomínat na starý dobrý časy.

• 15.12.2016  10:39

Miluju Šabacha a miluju filmy o životě v tehdejším režimu, kdy neexistovaly technologie jako nyní, a kdy k sobě měli lidé blíže, spojovala je hudba, názory a s tím spjatý nekonečný boj proti jednomu nepříteli. To už je v dnešní společnosti nereálné. Občanský průkaz řadím mezi jeden z nejlepších filmů o letech dávno minulých, ne-li nejlepší. Ono jistě, Pelíšky jsou Pelíšky, ale tohle je takové jiné, ukazuje to všechna zákoutí. Život dospívajících, jejich rodičů, kteří se pokoušeli vzepřít systému, naději, lásku, zklamání, ztrátu ideálů. Pelíšky jsou hodně založeny na výborných hercích a jejich legendárních hláškách, kdežto OP je o příběhu. Neznámí herci tomu dodávají autentičnost. A jak už jsem zmínil, Šabach je moje srdeční záležitost, od knižní předlohy se film v některých věcech liší, aby dodal filmu pospolitost, ale příběhový základ je stejný. Viděl jsem to už minimálně 5x a pořád mě to baví, a to je známka pětihvězdičkového filmu.

• 15.12.2016  10:39
    Pelíšky (1999)

Legenda mezi českými filmy. Neskutečná atmosféra, která Vás okamžitě vtáhne do období konce 60. let. V posledních letech se stalo pravidlem, že ho ČT zařazuje na Vánoce do programu (i když je vánoční jen z půlky, ale tak nějak už k nim patří) a za to jsem rád. Znám ten film nazpaměť, ale stejně se kouknu znova. Předloha od mnou oblíbeného Šabach, bezchybnost a životní herecké výkony. Všechno tak nějak harmonicky zapadá do sebe. Při scéně, kdy pan Kodet hraje hymnu na piáno jde mráz po zádech. Samozřejmě bezkonkurenční soundtrack od Blue Effect až po Gotta s Neckářem, prostě dokonalost. Jednoznačně nejvýraznější Hřebejkova stopa v jeho kariéře.

• 15.12.2016  10:38

"Proč na něj pliveš, vole?"... Žádná velká tragédie, ale ani žádná velkolepá podívaná. Nicméně na pobavení, proč ne? Hlavně opilej Hrušínský a výborná máma Chřestýš. Problém tohoto filmu je, že spousta lidí očekávala něco jiného, jelikož film přišel hned po Kotek-Mádl Rafťácích a Snowboarďácích a čekalo se něco v podobném duchu. Tady byl humor trošku ostřejší a to se konkrétně mně líbilo víc. I přes spousty logických chyb je to slušný průměr, jenom to nesmíte brát moc vážně.

• 15.12.2016  10:38

Když jsem film viděl poprvé, bylo mi nějakých náct a řezal jsem se snad po celou dobu filmu. Nedávno jsem si ho pustil znovu a zkusil porovnat tehdá a dnes. Bylo to docela vtipné, vyjukané skoro dětské tvářičky Mádla a Kotka a plná řada hlášek. Některé pubertální a trapné, některé geniální. Komedie má pobavil a myslím, že to plní dobře. I když tento humor samozřejmě nesedne každému. Jak jsem již psal, tehdy to bylo vtipný od začátku dokonce, dneska už se na to dívám trošku jinak. Takže za 3 a půl *.

Rivalové (2013)

Tak jsem se k tomuto skvostu konečně dostal. Byl jsem hodně zvědavý podle místního hodnocení. A musím uznat, že je to plně zasloužené hodnocení. Neskutečně živý film, plný adrenalinu. Ač historii F1 i se sezonou 1976 znám, tak jsem stejně byl v napětí až dokonce, protože to ten film prostě dokázal. Nenašel jsem žádná hluchá místa, žádná pasáž, kdy bych se nudil. A ta kamera a ten obraz, který dokresloval atmosféru 70. let, prostě boží. Brühl asi už Laudu nemohl zahrát lépe a jeho angličtina s německým akcentem tomu dodávala neskutečné autentičnosti. Film roku určitě a myslím, že i více než jen tohoto roku.

• 15.12.2016  10:37

Leo perfektní, ale to mě nepřekvapuje, protože to on je vždycky, takže v následujícím komentáři budu hodnotit čistě jen film bez hereckých výkonů. Už téma mě trošku odrazovalo, jednak mi burza nic moc neříká a druhak nemám tyhle kravaťáky, kteří s nedokončenou střední podvodně bohatnou a jsou arogantní až na půdu, moc rád. Takže kdyby tam nehrál DiCaprio, nejspíš bych se tomu obloukem vyhnul. Nakonec to nebylo tak strašné, jak jsem se bál, začátek byl dobrý, celkem to odsejpalo, nicméně po jedné hodině se čas snad zastavil a já musel koukat na nekonečnou kokainovou párty, což mě teda moc nebavilo. Zajímavé to začalo být až opět tu poslední hodinu, kdy se skutečně začalo něco dít, závěr jako drama výtečné. Největší vada je ta délka. Nevím, proč je dneska tak v módě točit několikahodinové snímky. Udržet kvalitu po celou dobu prostě není možné...

• 15.12.2016  10:37

Pokud zůstanete v té komediální rovině, tak je to příjemný film na jeden zimní večer, třeba právě teď před Soči. Občas mi přišlo, že se snímek snaží odbočit do dramatické roviny a tam už to trochu skřípalo, zbytečné pokusy o násilné dojetí, které nefungovaly.

• 15.12.2016  10:36

Výtečný film a to nejen díky obsazení, ale samozřejmě moji dva oblíbení herci spolu v hlavních rolích, to značilo kvalitu. Děj příjemně plyne, nabízí humor i napětí (výborná scéna v motelu). Do poslední chvíle nevíte, co se stane. Všechno propracované do posledního detailu plus výborná hudba.

• 15.12.2016  10:36

Dokonale propracovaný děj, vynikající Leonardo DiCaprio, hudba i kamera. Nutné vidět vícekrát. Po prvním shlédnutí si řeknete "Cože?", při dalším sledujete souvislosti a skládáte si to celé dohromady. Scorsese je na tohle mistr.

• 15.12.2016  10:35
    Forrest Gump (1994)

Knihy jsem četl obě. Ten kdo četl první díl, tak ví, že s tímto snímkem toho zase tak moc společného nemá. Hlavně závěr knihy se od toho filmového úplně liší. A je to ten hlavní faktor, proč to Zemeckisovi vyšlo. Pokud by se plně držel předlohy, nikdy by z toho nevytvořil takové světově velkolepé drama. Skutečně mistrovská práce, nemá smysl psát všechny klady. Od Hankse až po samotný soundtrack s hity 60's je to prostě celé fantazie. Musím pochválit i český dabing, který tomu originálnímu zdatně sekunduje. Pro mě je tento film jednička, dokáže mě rozesmát i dojmout a hlavně nikdy neomrzí. Ač ho znám nazpaměť, vždycky se na něj rád podívám znovu. Na závěr musím napsat, že si přeji, aby se na to natáčení pokračování vykašlali a neznehodnocovali tak tento film, všichni víme, jak by to dopadlo.

• 15.12.2016  10:34
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Pokud se hodně nudíte, tak tento seriál přijde vhod. Charlie Sheen hází jednu hlášku za druhou. Jak seriál působí jako celek netuším, viděl jsem jen pár dílů, některé lepší, některé slabší. A skutečně jsem se na něj díval jen z nouze, že alespoň něco koukatelného v té TV zrovna bylo, ale nikdy mě nelákalo to začít sledovat pravidelně.

• 15.12.2016  10:33
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Dřív jsem to docela žral. Koukal jsem na to v mém pubertálním období a byla to taková menší rebelie v té době. Nejlepší byl Kenny, který pak v některých sériích úplně chyběl, což mě mrzelo. Nicméně mi přijde, že South Park potkal podobný osud jako žlutou rodinku ze Springfieldu. Viděl jsem pár nových dílů a moc mě to nebavilo. Čím jsou autoři starší, tím více se snaží zobrazovat současný svět a jeho problémy, jenže to je spíš smutný než vtipný. Ale chápu, ono je to těžký po stovce dílů brát inspiraci v obyčejných tématech a navíc všechno už bylo v Simpsonech!

• 15.12.2016  10:32
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Jako malý jsem to sjížděl. To byl vždycky takový ten seriálový blok v televizi. Po návratu ze základky hodit tašku do kouta a už to jelo, Krok za krokem, Sabrina nebo Chůva k pohledání, a pak pro starší Dawsonův svět nebo Beverly Hills 90210. Někteří to používali jako kulisu při paření GTA Vice City. Ty časy jsou dávno pryč a s nimi i tyto seriály. Popravdě už ani nevím, jak Krok za krokem dopadl, pamatuji si, že s tím taliánem a odrostlými dětmi už to nebylo moc ono. Jediný, kdo mi plně utkvěl v paměti je Cody Lambert. Rád na ten seriál vzpomínám, ale vidět ho už nechci, zkazil bych si dojem.

• 15.12.2016  10:32

Na snímek jsem se těšil snad půl roku. Knihu jsem četl, a tak musím bohužel říct, že film je pro mě zklamání. Po herecké stránce je to výborné, ale po stránce dějové se mi to vůbec nelíbilo a ani atmosféra nebyla taková, jaká byla prezentována v traileru. Role Kerekes mi přišla vůbec úplně zbytečná, chápu záměr obohatit film ženskou postavou, ale v tomto případě to bylo až moc umělé a zbytečné. No a ten konec, který přišel jak rána z nebes? Katastrofa. To, co předvedli scénáristé je přinejmenším nelogické, v době, kdy se bál o svůj život, nosil neprůstřelnou vestu atd., tak si určitě půjde jen tak pro smrt, o které ví, že tam na něj čeká...

• 15.12.2016  10:31

Knihu jsem nečetl, takže se pokusím ohodnotit jen z diváckého pohledu. Líbil se mi hlavně pěkný umělecký obraz, jakoby se snažil ukázat nám krásu těch všech vůní přes obrazovku. Děj příjemně odsejpal, vyvíjela se z něj zajímavá krimi zápletka, postupně ale vše přešlo v rutinu, vraždy se začaly opakovat, vše jako přes kopírák, ovšem touha po poslední oběti vše vygradovala a upřímně jsem nečekal, že Rachel Hurd-Wood skončí, jak skončila. Nicméně poté bych film zastavil a nechal běžet titulky, závěrečné orgie na náměstí mi film úplně znechutily a shodily. Takže celkový dojem mírně smíšený.

<< předchozí 1 2 3 4