MessiM

MessiM

okres Praha
Vysokoškolák

homepage

56 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Yes Man (2008)

  Fenomenální film, ve kterém hraje můj nejoblíbenější herec Jim Carrey. Pro tuto roli se hodí a určitě je to jedena z nejpovedenějších Carreyho hlavních rolí. Určitě mohu doporučit pro pobavení celé rodiny. Hodnocení je jednoduché a to 8/10. Jednoduše ANO.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Knihy jsem četl obě. Ten kdo četl první díl, tak ví, že s tímto snímkem toho zase tak moc společného nemá. Hlavně závěr knihy se od toho filmového úplně liší. A je to ten hlavní faktor, proč to Zemeckisovi vyšlo. Pokud by se plně držel předlohy, nikdy by z toho nevytvořil takové světově velkolepé drama. Skutečně mistrovská práce, nemá smysl psát všechny klady. Od Hankse až po samotný soundtrack s hity 60's je to prostě celé fantazie. Musím pochválit i český dabing, který tomu originálnímu zdatně sekunduje. Pro mě je tento film jednička, dokáže mě rozesmát i dojmout a hlavně nikdy neomrzí. Ač ho znám nazpaměť, vždycky se na něj rád podívám znovu. Na závěr musím napsat, že si přeji, aby se na to natáčení pokračování vykašlali a neznehodnocovali tak tento film, všichni víme, jak by to dopadlo.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Krásný a dojemný příběh, já vím, teď opět na povrch vyplouvá ta malá ubrečená dívčina, co při každém upuštění kartáče na vlasy nadzdvihne sukýnku řekne: ,,Jejda! ´´ Nicméně, je to tak, je to skvěle podané, naservírované jako nejlepší kaviár v Hiltonu, kdy žádáte další přídavek, až ležíte přežraní na pokoji, ale stejně pokračujete dál i v horizontální poloze v přejídání. Takhle mimořádné to je. Snímek, který se na mě a předpokládám, že i na více lidech, emočně podepsal. Skvělý scénář, úžasné herecké výkony, excelentní režie. Nepostrádá to nic ze svého kouzla.

 • poster

  Orphan (2009)

 • poster

  Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

 • poster

  Pelíšky (1999)

  Legenda mezi českými filmy. Neskutečná atmosféra, která Vás okamžitě vtáhne do období konce 60. let. V posledních letech se stalo pravidlem, že ho ČT zařazuje na Vánoce do programu (i když je vánoční jen z půlky, ale tak nějak už k nim patří) a za to jsem rád. Znám ten film nazpaměť, ale stejně se kouknu znova. Předloha od mnou oblíbeného Šabach, bezchybnost a životní herecké výkony. Všechno tak nějak harmonicky zapadá do sebe. Při scéně, kdy pan Kodet hraje hymnu na piáno jde mráz po zádech. Samozřejmě bezkonkurenční soundtrack od Blue Effect až po Gotta s Neckářem, prostě dokonalost. Jednoznačně nejvýraznější Hřebejkova stopa v jeho kariéře.

 • poster

  Noční zvířata (2016)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Ano, kultovní je to správné slovo. Těžko hledat negativa. Výborní herci, výborný příběh, který do sebe zapadá jako kostičky lega, výborný soundtrack. Ač toho Tarantino natočil mnoho, tak tento film považuji s přehledem za jeho vrcholné dílo.

 • poster

  Grandhotel Budapešť (2014)

  Neskutečně živé, pestrobarevné a okouzlující dílo. První minuty vtáhnou do děje a už se jen vezete. Má to neuvěřitelný spád, možná mi to jen přišlo, ale dost tomu napomohl i Ralph Fiennes, který mluvil neskutečně rychle. Dlouho jsem se na snímek těšil a zklamán rozhodně nejsem, ba naopak.

 • poster

  Osm hrozných (2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace