Tosi

shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 17.11.2018  18:30
    Outlaw King (2018)

Tak tady máme po nějakém čase další hrdinný povstalecký film. Půlhodinku mu sice trvá než šlápne do bláta a proleje první litr krve, ale pak šlape přímočaře bez vedlejších příběhů, před očima má svobodné Skotsko a divákovi vyvalený oči. Chlapárna za 75%

• 17.11.2018  18:11
    Foxtrot (2017)

Izraelská nátura se do Foxtrotu promítla zcela očividně. Příběh je spíš umělecké dílo kameramana a je přežvýkán z rodinné, politické i vojenské perspektivy, tedy vším, čím je podle mě dnešní Izrael. Akademici si nejspíš smlsnou, ale já se často nudil a zoufalství rodičů se pomalu přenášelo i na mě. Hodnotím průměrně.

• 8.11.2018  19:02

Obyčejný, nenáročný film, v kterém se nestane nic podstatného, přesto diváka něčím zvláštním zaujme. Největším vodvazem je tak český překlad filmu.

• 8.11.2018  08:58

I ti, co doposud neznali Jakoba Cedergrena, si ho ted' díky hodinu a půl detailní herecké přehlídce jistě zapamutují. Evropské zpracování bez hrdiny mi sedělo, Cedergren byl totiž stejně zoufalý jako žena na na druhé straně linky, a i když jsem to čekal ještě napínavější, tahle studie o kontrole nad sebou samým a nad vzniklou situací mě slušně bavila.

• 4.11.2018  15:46

Na poláky velká slabota, od nudy mě zachraňoval jen čím dál tlustší Nicolas Bro.

• 4.11.2018  09:54

Rejžovi se povedlo natočit film, kterej je vtipnej jen na těch správnejch místech, ale když čerpá z paralely mezi svým příběhem a dnešní Amerikou, umí tvrdě a přesně zasáhnout. Rasisty zobrazil trochu jako hrozivé, ale ty z Klanu převážně jako hloupé lidi a já mám díky tomu z filmu příjemnej, trochu bláznivej zážitek.

• 3.11.2018  17:32
    Hatufim (TV seriál) (2009)

To co dělá tenhle seriál tak mimořádně kvalitním, jsou fascinující postavy, které na to, jakou si prožily nepředstavitelnou minulost, dovedly diváka velmi jemně ponořit do své podivné přítomnosti.

• 29.10.2018  20:18
    22 July (2018)

Po Poppeho verzi jsem mrknul ze zvědavosti i na zpracování režiséra Greengrasse. Pojal to úplně jinak, masakr na ostrově film brutálně otvírá, ale po dvaceti minutách je po všem. Dál se řeší jakou zkázu tento čin zanechal a hlavní postavou se stává samotné Norsko. Tato verze je divácky určitě stravitelnější, ovšem své místo na slunci si zaslouží oba filmy.

• 26.10.2018  22:34

Povedená absurdní satira z Islandu o nevyhlášené sousedské válce. Nebýt tam i o poznání dramatičtější paralelní vlákno o podvádějícím manželovi, nazval bych to absurdní fraškou v dobrém slova smyslu. Kdo nemá rád pomalejší filmy, at' na to nečumí.

• 24.10.2018  22:20
    Safe (TV seriál) (2018)

Seriál věrný svému názvu, nebot´nevystoupil z bezpečných kolejí osvědčeného krimithrilleru ani o krok. V tomto případě ovšem nejde o kritiku, ale o pochvalu.

• 24.10.2018  22:07
    Searching (2018)

Dávám rozhodně přednost staromódnímu vyšetřování, než této posedlosti komunikovat jen prostřednictvím všemožných obrazovek a kamer, a když jsem se do toho nakonec voyeuristicky zakoukal, můžu tento film označit za zcela bezkontaktní. No nevím, jestli tohle není na celém thrilleru to nejsmutnější, ale legrácky stranou, provedení bylo velmi chytré a napínavé.

• 21.10.2018  11:13
    Apostle (2018)

Apoštol je náboženské zablácené drama z počátku 20. století, které tím, že je zasazené na malý ostrov, působí velmi klaustrofobicky. Hlavní hrdina musí proniknout do uzavřeného kultu, aby našel svoji unesenou sestru. Napětí, mytologie i krutosti poskytuje film dost, možná je chvílemi pomalejší, ale nikdy nenudí.

• 20.10.2018  20:10
    Žiť (2010)

Můj třetí Bykovův film je napínavá jednohubka o soucitném člověku, který se musí nakonec sám stát vrahem, aby se vrátil ke své rodině.

• 20.10.2018  19:57

Docela beznadějnej a smutnej film, kterej ve mně vyvolal pocit, že nemusím opustit flek před televizí, abych přesně věděl, jak to funguje v těchto ztracenejch vesničkách.

• 13.10.2018  13:10
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Ospalý seriál z ospalého městečka. Osm dílů s minimálním dějovým posunem, kde je dokonce hlavní seriálové tajemství často ignorováno ve prospěch nedůležitých momentů. Přesto seriál umí působit přesvědčivě a Amy Adams zvládla maskovat své pocity chlastáním na výbornou. A když už to vypadalo, že moje polovička správně odhadla jméno a motiv vraha během druhého dílu, tak mě poslední vteřina naštěstí zachránila.

• 10.10.2018  20:13
    Nejlepší (2017)

Natočit tohle američani, posílaj to na Oscary. Takhle se holt překonávaj vnitřní démoni. Kluk co vypadal jako chodící mrtvola s permanentkou do márnice, nakonec vyhrál strašně náročnej závod nejen o ty medaile, ale hlavně ten svůj vnitřní. Výkon kluka v hlavní roli byl bez debat vynikající, zrcadlový scény doslova mrazící a nebýt toho, že film občas sklouzl do nechtěné komedie, hodnotil bych ještě výš. Takhle těsně pod pět.

• 10.10.2018  19:49

Vzhledem k mému názoru na stav současné americké komedie jsem čekal průšvih a vypnutí po deseti minutách, ale bylo to docela vtipný, takže jsem málem nasolil čtyři hvězdičky. No, tři budou nakonec muset stačit, at' neztratím kredit.

• 4.10.2018  19:55

Těžko stravitelné psychologické drama o rodině roztrhané násilím a strachem. Zatímco v úvodních pasážích režisér ještě zkušeně držel násilí na minimu, časovaná bomba nakonec musela vybuchnout. 80%

• 3.10.2018  17:46

Hodně vážný a filosofický film, co se trochu ztrácí v metaforách a vyhýbá se snadným vysvětlením. Jak to tady čtu, metafory uměj pěkně zamotat hlavy, ale chápu, že nás géniů je málo. Nepobral jsem jen závěr proč vlastně Wrighta ušetřili, ale jinak mi to celé smysl dává. V tom podobenství mezi chováním lidí a zvířat je třeba vidět Skarsgårda jako nebezpečného nočního dravce v dřevěné masce, k němu jako protiklad logicky uvažujícího Wrighta, mrtvé dítě jako paralelu ke smečce, co zabíjí slabá mlád'ata, nebo očistnou koupel v horkých pramenech po spáchání brutálního násilí. U mě spokojenost.

• 30.9.2018  08:40
    Be Here Now (2015)

Dokument o člověku, jenž měl všechno, než přišla "ta" zpráva. Dokument o naději, která nepřišla. Dokument o zbytku rodiny, kteří také "žijí" s rakovinou. Inspirující, srdcervoucí.

• 28.9.2018  13:08

Z dnešního pohledu téměř neuvěřitelný historicko-politický film o jednoduchém lidském gestu, které zatáhlo celou třídu studentů do politické mlýnice výslechů a hrozeb. Došlo to opravdu tak daleko, že byli dotlačeni k rozhodnutí, které jim změnilo životy. Výborný emotivní film a za mě jasné doporučení.

• 26.9.2018  19:39
    The Sinner - Série 2 (série) (2018)

Po skvělé první sérii jsem pochyboval s čím se tvůrci vytasí nyní, ale jedinečný stařík Bill Pullman rozlouskne svým nekonvenčním vyšetřováními i další vraždu se skrytým motivem. Hlavně díky němu má i druhá řada zaručen úspěch.

• 24.9.2018  16:46

Natočit tohle na jeden dlouhej záběr, klobouk dolů. Kamera byla na jedničku, skvěle mě vtáhla do filmu a dobře stupňovala vzniklou paniku. Tohle nebylo o pachateli, ale o obětech, takže i když se divákovi na gauči mohl film zdát chvílemi nudný, tvůrci se jen drželi výpovědí přeživších. Řekl bych, že každého normálního člověka by mělo z filmu mrazit.

• 23.9.2018  07:47
    Nattevagten (1994)

Tak tady platí, že i když film není zrovna nejoriginálnější, díky stupňujícímu napětí si umí diváka pěkně přitáhnout. A taky by bylo zajímavý spočítat, z kolika tehdy neznámých herců je dnes dánská herecká špička.

• 23.9.2018  07:46

Sousedy máme všichni a taky se u nich občas něco divnýho stane. Vznikne dilema, jestli dělat mrtvýho brouka, nebo něco udělat. Tohle nenápadně se rozvíjející drama nemůže být vzdálenější americkým thrillerům, přesto umí pěkně hryznout do svědomí. Další dobrý evropský film ze všedního života, ovšem vleče se to až příliš líně.

• 22.9.2018  13:16

Dospělá pohádka inspirovaná strašným případem uneseného sicilského kluka. Tvůrcům se parádně povedlo namíchat realitu se sny, i romantiku se smutným dramatem a ti dva hlavní mlad'oši co nikdy předtím nestáli před kamerou, tak ti předvedli, co je to mít velké srdce. Největším frajerem je ovšem kameraman, který naservíroval film jako pastvu pro oči.

• 22.9.2018  13:14

Naštvanej dokument, kterej si prostřednictvím čtyř lidí vytyčil zeširoka vysvětlit problémy téhle válkou rozervané země. Za všechno může samozřejmě politika. Všichni tam maj silný řeči o tom, jak bojují za svobodu, ale myslím, že kdyby si mohli teoreticky vybrat, jestli vstávat ráno na šestou do fabriky a nebo vzít samopal a jít hulákat do ulic, píchačky ve fabrice budou zanešený prachem.

• 16.9.2018  09:29

Z pokračování Sicaria se stala stylová a brutální akční pecka otevřená širšímu publiku. Sheridanův scénář je ovšem nejsilnější když se právě od těchto akčních scén dokázal odklonit a zaměřil se na příběh mexickýho kluka Miguela, nebo když zaklepal na emoce při setkání Del Tora s hluchým chlápkem v poušti. Soldado je možná o chloupek horší než jeho předchůdce, ale furt hravě strčí do kapsy většinu akčních filmů co se dnes točí.

• 16.9.2018  09:25

Asi jen můj pocit, ale u těchle filmů je zásadní udržet věrohodnost postav a situací mezi skutečným světem a tím nadpřirozeným. A s tím jsem měl teda problém.

• 14.9.2018  18:37
    Extortion (2017)

Docela emotivní a frustrující cloumák o tom, jak nečekaně se může zesrat malebná dovolená. Příběh se snaží i přes pár drobnejch nelogičností udržet jakous takous autentičnost, ale jak se to po pomalejším začátku rozjede, je to jízda. Hodně silný tři pecky.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23