Tosi

okres Třebíč
shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 15.2.2018  19:51

Těžko najít dokonalejší a elegantnější film, přestože mě děj o lásce a posedlosti nestrhl. Skvělými hereckými výkony se u hlavní trojice nešetřilo a Daniel Day-Lewis musí pro Oscara.

• 15.2.2018  18:17
    The Ritual (2017)

Najít dobrej horor je fakt náročný, ale přes množství přehmatů se nakonec vždy jeden objeví a myslím, že Rituál jím může být. Netváří se ani jako něco nového, přes pahorky a lesy si pomalu buduje svíravý strach, k čemuž používá jen nenápadné zvuky lesa a divákovi i putující čtveřici přátel je situace brzy jasná. Do té doby skvěle fungující Rituál překvapuje a straší. Závěr si tvůrci vymysleli vlastní a pohříchu tím u mě ztratil body.

• 11.2.2018  19:57
    Velká hra (2017)

Jessica Chastain podobně jako v Miss Sloane hraje nesmlouvavou a manipulativní ženu s ostrými lokty a opět mně ta role mrchy pro ni nesedí. Sledujeme její vzestup a pád pokerové kariéry, ale čím méně stráví film u pokerového stolu, tím líp. Trefně celý film shrnul její tatík Costner v monologu "tři roky terapie za tři minuty".

• 6.2.2018  22:13
    Maudie (2016)

Je fajn, že jsou ještě krásné příběhy, které umí někdo krásně natočit.

• 4.2.2018  17:07

Jako romantická láska mezi mužem a ženou mně to vlastně vůbec nepřišlo. Spíš tak absurdní a nevysvětlitelná, že ani nevím, proč se mi to líbilo. Jestli někdo hledá zajímavý film, který krůček po krůčku dospěje do jakéhosi št'astného konce, tak tady ho najde.

• 4.2.2018  10:20
    Jsem vrah (2016)

Mnohem víc než postavou sériového zabijáka se film zabývá vyšetřovatelem, co dostal případ na starost. Všechny jeho důkazy stojej za starou belu, ale přitom je potřeba vyslyšet celonárodní volání a údajného pachatele pověsit. Kurwa, co s tím? A pak vám dojde i význam názvu filmu. Litry chlastu řeší osobní morálku i rozklíženou rodinu. Tak o tom je Jsem vrah.

• 3.2.2018  11:02

Faktem je, že mně v tomhle milostném příběhu leccos nešlo dvakrát pod vousy, ale říkám si, kašlat na to. Film má totiž tak velkou kumulativní sílu, že z téhle venkovské a syrové lásky na konci světa nakonec převládly docela empatické pocity. A ta závěrečná skladba prohazuje zavřeným oknem.

• 3.2.2018  10:59

Podezřelé z vraždy hrají sice samé herecké hvězdy, ale někdy na mě tohle zpracování působilo až směšně. Po hodině jsem si myslel, že to snad ani nezačne a zalomil jsem. Dotáhnul jsem to napodruhý, ale stejně mě emoce i napětí minuly, takže průměr.

• 3.2.2018  10:58
    Kedi (2016)

Istanbulské ulice a volně se toulající kočky. Těch koček je tam opravdu mraky a dle zajímavých rozhovorů bylo vidět, jak silně působí na život tamních obyvatel. Nejsem blázen do koček, ale s tou pěknou doprovodnou hudbou působil celý dokument velmi příjemně.

• 29.1.2018  19:42

Je nepopiratelné, že tito chlápci mají příběh, který stojí za to vyprávět. Akční scény jsou ovšem natolik potlačeny, že jsem si ani nemohl udělat ten správný úsudek, jestli byli Granite Mountain opravdu považováni za jeden z nejlepších hasičských týmů "jen" za kopání příkopů a vypalování keřů. Čtvrtou hvězdu nakonec přihazuju za zcela nečekaný konec.

• 28.1.2018  08:15

Nejtemnější hodina je především skvělá lekce historie. A díky dostatku jemného humoru je tento vážný příběh i divácky stravitelnější.

• 27.1.2018  12:32
    Borg/McEnroe (2017)

Povahově je mi bližší Borg, ale jako divák bych šel raději na zápas nepředvídatelného McEnroa. Překvapilo mě, že obě legendy byly divákovi prezentovány sympaticky, tady bych očekával náklonost k Borgovi. Před tím, jak se povedlo trefit Borgovu podobu hluboce smekám, na Shiu jsem si přeci jen chvíli zvykal. Psychologie v zákulisí posouvala film na hodně soustředěné drama, které by se mohlo líbit i tenisem nepolíbenému diváku. Sám hraji tenis půl života, takže jsem si film uměl vychutnat.

• 23.1.2018  20:04

Velmi mile mě překvapilo toto dobrodružství o hledání pramene Nilu. K zápasu mezi člověkem a drsným africkým vnitrozemím, se přidalo i zápasení dvou zpočátku spřátelených průzkumníků po návratu do Anglie.. Filmu proto ani v závěru nedošel dech, ba naopak, šlo o vyvrcholení filmu, kterak nárokování nehynoucí slávy může zničit i hluboké přátelství. Doporučení za 80%.

• 20.1.2018  20:59
    Tvář vody (2017)

Za tu vizuální velkoparádu a Michaela Shannona ty čtyři pecky prostě musím dát, jinak bych si zasloužil velkýho facana. Jo a taky to byl pěknej poetickej příběh pro starou školu, co si z filmovejch žánrů udělal trhací kalendář.

• 20.1.2018  20:47
    Insyriated (2017)

Docela trýznivý film o životě v Sýrii. Nebo spíš o přežití, protože téhle rodině se vzít kramle do Evropy kupodivu nezachtělo. Jejich dům jim byl zároveň útočištěm i vězením. Zdroj napětí filmu se udál hned na začátku a společně se slušnou prací kameramana se povedlo navodit docela stísněnou atmosféru. Bohužel kromě té atmosféry mě to nepřišlo dvakrát poutavé.

• 16.1.2018  20:43
    Dark (TV seriál) (2017)

To byla tedy jízda! Temná, depresivní, trochu strašidelná, ale hlavně tak neskutečně chytrá, že od diváka vyžadovala stoprocentní pozornost. Klobouk dolů před scénáristy, udržet takhle zamotanej případ v logické rovině, navíc aby dal divákovi aspoň chvílema čichnout, to je majstrštyk. Kolik seriálů se může pochlubit tím, že divák do poslední chvíle netuší, jak to dopadne?

• 11.1.2018  17:11
    The Miniaturist (TV seriál) (2017)

Dvoudílná minisérie o rodině bohatého holandského obchodníka, ve které bylo těch skrytých tajemství tolik, až se tomu zdráhám věřit. Ovšem přesnost té miniatury o devíti místnostech byla tedy strašidelná, zrovna tak samotná postava miniaturistky, takže jsem natěšen čekal až něco nadpřirozeného...Jenže dramatickou stránku zde s přehledem přebila ta estetická, takže klidně můžu napsat, že to byla velmi pěkná podívaná.

• 7.1.2018  09:46

Přestože film mistrně poukazuje na to, jak smutek v různých formách dopadá na lidi a jak mění jejich životy, byl překvapivě plný vtipných hlášek. To, jaký se povedlo vytvořit spletitý příběh díky třem billboardům pro trojici hlavních postav, je na velkou pochvalu. Obzvlášt´ mě bavila št'avnatá postava Sama Rockwella, která kuriózně hýbala dějem a potvrzovala dojem, že o hlavních postavách vlastně nic nevíme. Komu se líbí filmy bří Coenů, tomu nejspíš Billboardy sednou tak jako mě, tudíž plný zásah.

• 6.1.2018  12:07
    Já, Tonya (2017)

Holka to neměla lehký, místo aby si jí svět pamatoval jako první ženu, co zvládla trojitého axela, její jméno je synonymem k tomuto skandálu. Lehký to neměla ani s mámou a vlastně ani s porotou na soutěžích. Film funguje pouze v rovině černé komedie, protože "kriminálníci" jsou zde opravdu vtipně hloupí. Dramatická, nebo sportovní stránka mě tedy moc nebavila a taky nemám rád, když postavy mluví přímo do kamery.

• 3.1.2018  19:02
    Temple Grandinová (TV film) (2010)

Konečně pravdivý příběh, který má ještě lepší konec, než by vymysleli hollywoodští oslavovatelé. Sledovat tuhle neuvěřitelnou osobu bylo hodně zábavné a ještě víc poučné. Jak by asi dopadla, kdyby její máma tehdy poslechla doktory a dala ji do ústavu. Skvělý film.

• 1.1.2018  18:11
    Lekce (2014)

Po filmu Glory jsem byl natěšen na prvotinu stejných tvůrců. Opět neobvyklý příběh obyčejného bulhara a opět mi úsměv pomale zamrzal na rtech. Oceňuji jak lehkost, s jakou se film dovedl otřít o korupci, nezaměstnanost a životní nejistoty normální rodiny, tak herecký výkon hlavní hrdinky, která neslezla z obrazovky.

• 31.12.2017  11:28
    Glory (2016)

Tak to byl krutý, bohužel pravdivý zpravodaj dnešní doby. Tichý hrdina žijící si domácí život s králíky, dokud mu prostinká zápletka nezkomplikovala život. Sláva má holt dvě tváře a tady ukázala tu nejkrutější a nejnespravedlivější. Film byl tak chytře natočený, že se s postupujícím dějem jsem byl tak nasranej, až jsem u toho nevydržel sedět. Jeden z nej filmů letošního roku. 100%

• 31.12.2017  11:20
    Pirko (2016)

Jak jsem chválil slovenskou Špínu, tak Pirko mi vůbec nesedlo. Stejně silné téma, ovšem Pirko plavalo jen po povrchu, naložilo si spoustu debilních dialogů a chtělo šokovat nechutnostmi.

• 30.12.2017  16:19
    Nebe a dudy (1941)

Jeden z velmi mála pamětnických filmů, který mě vždy spolehlivě dojme.

• 29.12.2017  12:52
    Eva Nová (2015)

Za první si myslím, že to byl vynikající film o smyslu života, za druhé, že to bylo od začátku do konce krásně depresivní a za třetí, že bonusovou pátou hvězdičku musím dát za naprosto skvostný výkon Emílie Vašáryové.

• 27.12.2017  22:29
    Saljut-7 (2017)

I když rusové ukázali, jak jsou nakaženi Hollywoodem, tohle vesmírné dobrodružství se mi tak líbilo, že ještě deset minut před koncem jsem chtěl dát pět hvězd.

• 26.12.2017  08:53
    Svědek obžaloby (TV film) (2016)

Další okouzlující tajemství dle povídky Agathy Christie. Ani tentokrát se to bez vraždy a překrucování děje neobejde, takže pro fanoušky mlhou zahalených uliček Londýna povinnost.

• 26.12.2017  08:20
    Mudbound (2017)

Mudbound je filmařsky hodně poctivý film, který se vrací do dob, kdy Amerika byla rozdělena na barevné a bílé. Konkrétně mezi dvě farmářské rodiny, kdy si ta bílá nárokovala černošskou. Vykreslení postav je sice zdlouhavé, ale tak bezchybné, že k tragickému vyvrcholení nespravedlnosti muselo v závěru dojít. Silné čtyři pecky.

• 24.12.2017  12:46
    Thelma (2017)

Ostýchavý nadpřirozený thriller, který žádá trochu trpělivosti, aby zalezl divákovi pod kůži. Ale když nejhlubší myšlenky Thelmu odhalí, film se stane krásně nejistý a tajemný.

• 22.12.2017  08:51

Zasněžená mýdlová opera pro fanoušky Winslet a Elby, pro mě nuda. Na boj o přežití film zcela rezignoval, takže kromě krásných hor jsem jiný zážitek nedostal.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20