Tosi

okres Třebíč
shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 20.1.2019  14:27

Vypadá to, že propojování různých světů mi sedí, teda spíš ve filmech. Green Book se očividně snaží nést poselství o soužití bílých s černými, ale netlačí na pilu a díky Viggovi Tonydržkovi zázračně propojuje i svět nižší třídy s tou nejbohatší a nejkultivovanější. Jeho pokecy s Dr. Shirleym udělaly tu hlavní práci a i když to nebyla komedie, moc mě pobavily, ale uměly i dojmout. Jasnejch pět a na Oscarech jim budu fandit.

• 19.1.2019  11:50

Má očekávání se s filmem vůbec nepotkaly. Film o závislosti na drogách a problémech v rodině prostě nepotřebuji vidět v takhle strojené a naleštěné formě.

• 18.1.2019  21:49

Spasitel filmu má jméno Rami Malek, díky němu jsem si film fakt užil a velkoryse odpustil neodpustitelné. Totiž, že se tvůrci báli ukázat hlouběji Freddieho sexualitu je hřích, ale já na to vlastně prdím. Freddie byl hudební génius, sice nešťastnej, ale furt génius.

• 15.1.2019  20:31
    Jan Palach (2018)

Po přečtení včera zveřejněného obsáhlého rozhovoru s Palachovým dlouholetým kamarádem panem Hamrem, kde vysvětluje, že Jan Palach byl extrémní rváč a sebetrýznitel, tak mě ten film naštval ještě o něco víc.

• 15.1.2019  20:18
    Lucky (2017)

Vcelku příjemný rozjímací film o smrti a o tom, co tady po sobě zanecháme. Pohříchu jsem se celou dobu nemohl zbavit pocitu, že na film a potažmo Harryho Stantona koukám vlastně ze soucitu. Ale jináč je to velkej frajer, v 90 letech natočit film, neskutečný.

• 13.1.2019  19:58

Po depresivním švédském Třídním srazu, jsem navštívil pro změnu Třídní sraz dánský. Ten ocení spíš pánské publikum, jelikož ulítlostí a prasáren je tam až dost, ale natočený je to s takovou nenuceností, že jsem se parádně pobavil.

• 12.1.2019  12:51
    Hastrman (2018)

Byl jsem připraven na ledacos, myšleno tedy v negativním smyslu, ale jsem rád, že jsem předsudkům nepodlehl. Nelámu si totiž hlavu, jestli je Hastrman topornou nebo zmatenou adaptací, spíš ho pochválím, že se nebál vystoupit z davu. To zpracování bylo osobité, uhrančivé a hlavní role v podání Karla Dobrého, ta byla přímo ďábelská. Velká spokojenost.

• 5.1.2019  23:04

Kromě promyšleného scénáře, který tu frustraci z dětské šikany uměl do první půlky fakt hustě zabalit, musím ocenit samotnou Annu Odell, která nejenže používá své vlastní jméno a vlastní příběh, ale i sama sebe nezobrazuje zrovna lichotivě.

• 5.1.2019  16:35
    Schmitke (2014)

Plno absurdit, podivných náhod a bezcílný příběh s bezcílnou hlavní postavou. Docela se to liší od všeho, co jsem poslední dobou viděl, takže spokojenost a tři a půl pecek.

• 30.12.2018  14:02

Zábavný western se silnou čtveřicí herců, kde cesta je důležitější než cíl. Je hned o spoustě věcí, o rodině, násilí, lítosti a touze po lepším životě. Pomalejší tempo vůbec nevadí, protože příběh působí přirozeně a elegantně a já si mohl vychutnat čtyři výborné herecké výkony. Strašně mě překvapilo, jak sedla role Reillymu, ten chlap byl srdcem celýho filmu. 80%

• 28.12.2018  10:45
    1945 (2017)

Židi se vrátili. Věta, která v jedné mad'arské vesničce obrátila všechno naruby. Film nesoudí, nechává to na divákovi, dává mu čas, protože tempo příběhu je pomalé, ale neúprosné. Sklidili co zaseli? Byli vinni všichni? Konec byl takový nekonec, antivyvrcholení, ale odhalil vše.

• 27.12.2018  18:00
    Hra (2011)

Tak jak vidím, černošští imigranti obohacují Švédsko už pěknejch pár let. Pět černoššskejch kluků dvě hodiny zastrašuje tři malý bílý kluky. No, do těch bílejch počítám i číňana, jenže ti, světe div se, umí přijmout kulturu země kde žijí. Film mě teda hodně nasral, ale nejvíc ty dvě švédský báby na konci.

• 26.12.2018  11:37

Imitace Tarantina, ale hodně povedená. Jo, je to dlouhý, ale stane se toho hodně, možná až příliš na jednu noc, ale každá další scéna přidá něco důležitého do příběhu. Kdepak zlý časy v El Royale, tohle byly dobrý časy v El Royale.

• 25.12.2018  12:33
    Puzzle (2018)

Někdy stačí málo, aby vznikl vynikající film. Tady to dokazuje sympatická Kelly Macdonald, která svým přirozeným hraním pozvedla běžný příběh o nedoceněné ženě v domácnosti do nebes. Puzzle není žádným zamotaným dramatem, spíš laskavým, dá se říct, že je to i cajdák, ale moc příjemný. Těsně pod pět. 85%

• 24.12.2018  20:09
    Roma (2018)

Klidným tempem a jen pomocí černé a bílé si Cuarón natočil vzpomínky na své dětství. Ne zrovna dramatické, spíš rutinní a intimní okamžiky každodenního života. Ten záměr natočit film, který dostane nálepku mistrovského díla je sice evidentní, ale proč ne. Spíše jeho lpění na detailech ubíralo příběhu na dramatičnosti a emocích, a diváka tím odsunul spíš do role pozorovatele, který si bude pomlaskávat nad vizuální stránkou.

• 24.12.2018  08:10

Velkej přehmat. Chápu, že je to film určenej hlavnímu proudu, potažmo fanynkám Lady Gagy, ale dýl jak padesát minut jsem to prostě nevydržel, protože takhle velekýčovitej film na jistotu jsem nečekal. Dvě hvězdy za Coopera, a Lady Gaga by s těma plastikama měla už seknout, vypadá jak nafukovací anča.

• 22.12.2018  23:13
    Bird Box (2018)

Film o bubákovi bez bubáka. Susanne Bier je vážně režisérka skvělá, ale radost mi dělá jen s dánskými filmy, v Hollywoodu, a to si přiznejme, ty výsledky prostě nemá. Tady vsadila na těhotnou Sandru Bullock, která ač mateřství dvakrát nechce, právě s rolí matky bojuje proti konci světa. Myšlenka dobrá, obsazení taky, jen k té šeptající vražedné epidemii jsem jako divák chtěl dostat víc.

• 21.12.2018  23:01
    Arytmie (2017)

Soukromej příběh jednoho lékařského páru v Rusku, film ale chytře kalkuluje s tím, že bude blízkej hodně lidem, páč s felčarama má nějakou zkušenost každej. Vidíme, jak maj soukromej život v troskách a v práci průsery. Ty má teda jen ten nesympatickej doktor, takže to řeší chlastem a hádkama, jak jsou rusáci zvyklí. Chybělo tomu větší tempo, ale trapně dodávám, že i přes tu arytmii v názvu má film dobrý srdce. Průměr za tři pecky, čtvrtou by si zasloužila jen Káťa.

• 16.12.2018  22:33

Ani nevím, jak jsem to zvládl dokoukat do konce, protože kvalitního přechcávacího thrilleru se to nedotklo ani třímetrovým klackem. Celý tenhle ženský příběh působil strašně naivně a nepřesvědčivě a měl stejně daleko ke komedii jako k thrilleru. Navíc ženské role představovaly přesně to, co mně na ženských vadí. Tohle byla nepovedená fraška, kde se snad i herci museli těšit na konec.

• 15.12.2018  15:22

Dvě a půl hodiny taženej vývar z kuňkajícího ušopleska Garfielda.

• 15.12.2018  09:00

Brilantní a puntičkářsky zpracovaný Armstrongův příběh, kterého zahrál Gosling naprosto přesvědčivě, řekl bych, až roboticky ztichle a přesně. Ale když člověk viděl, kolik smrti bylo v životě kolem něj, nedivím se, proč šel za svým snem s tak zlomeným výrazem. Navíc mě těší, že tvůrci dokázali takový film natočit civilně a bez zbytečných fanfár.

• 2.12.2018  23:30

Překvapivě dobré sociální drama, kde hned několik klíčových postav zažívá životní pád na hubu, ale bez pokrytectví a chamtivosti se neuměj vyhrabat zpět nahoru. Divácky je to zajímavé hlavně kvůli třem různým a časově překrývajícím se pohledům na jednu nešt'astnou událost, která má pro všechny zničující účinek. Italové si sice nastavili kritické zrcadlo, ale takhle zmateně se v jistých situacích chovají všichni.

• 2.12.2018  22:59

Kolikrát jsem polským filmům záviděl, jak uměj trefit tu středoevropskou náturu. Tak tady můžou závidět oni nám.

• 27.11.2018  22:26

Masovka z filmu nebude a ani mě ta jejich láska bohužel nezahřála. Je to škoda, protože i skladník ze šroubárny by rád ocenil poválečnou romantiku. Jenže příběh těchto dvou milenců je náročný a záleží jen na divákovi, zda ocení spíše oba charismatické herce, nebo černobílé kino padesátých let. A mimochodem, Tomasze Kota pozoruju už několikátý film, že téměř nedá scénu bez zapálenýho cigára. Tak Tome, at' drží zdraví.

• 25.11.2018  11:56
    Venom (2018)

Nejsem fanda komiksových superhrdinů a už vůbec ne megasuperhrdinů. O předloze pro Venom jsem nikdy neslyšel, takže nemůžu být zklamán. Myslím, že film je průmyslovým standardem s přímočarým dějem a přerostlým dětským roupem v Hardyho zadnici. Zjednodušeně, byla to prdel a hrát tam někdo jinej než Hardy, nelíbilo by se mi to.

• 25.11.2018  11:55

Moderní loupežná gangsterka, která prolíná romantiku se zběsilým krimi thrillerem a nechybí ani závěrečné melodrama. Většinou tyhle filmy končí velkým polibkem, tady to naštěstí končí na hřbitově. Film si podle mě nedokázal vybrat bud´ americkou nebo evropskou cestu, ale i tak byl výsledek koukatelný. Slabší čtyři.

• 18.11.2018  15:45
    Dogman (2018)

To nejlepší od taliánů za poslední dva tři roky. Naprosto jednoduchý příběh, který ovšem o námořní míli zvedá výkon toho skrčka v hlavní roli, který miluje psy a je pyšnej, že ho maj všichni sousedi rádi. To jak se jeho postava začne postupně deformovat tváří v tvář narůstajícím problémům je neskutečná lahůdka. U filmu není potřeba dvakrát přemýšlet, stačí se jen ponořit do té bídy ve zchátralých blocích kolem pláže a bavit se dramaticko-komickým soubojem Davida s Goliášem. Dávám čistě na pocit a je to plná palba.

• 17.11.2018  18:30
    Outlaw King (2018)

Tak tady máme po nějakém čase další hrdinný povstalecký film. Půlhodinku mu sice trvá než šlápne do bláta a proleje první litr krve, ale pak šlape přímočaře bez vedlejších příběhů, před očima má svobodné Skotsko a divákovi vyvalený oči. Chlapárna za 75%

• 17.11.2018  18:11
    Foxtrot (2017)

Izraelská nátura se do Foxtrotu promítla zcela očividně. Příběh je spíš umělecké dílo kameramana a je přežvýkán z rodinné, politické i vojenské perspektivy, tedy vším, čím je podle mě dnešní Izrael. Akademici si nejspíš smlsnou, ale já se často nudil a zoufalství rodičů se pomalu přenášelo i na mě. Hodnotím průměrně.

• 8.11.2018  19:02

Obyčejný, nenáročný film, v kterém se nestane nic podstatného, přesto diváka něčím zvláštním zaujme. Největším vodvazem je tak český překlad filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24