Tosi

shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 7.7.2018  09:50
    Escobar (2017)

Kdybych to ještě před půlkou nevypnul, herecká zoufalost Penelope Cruz by mně znechutila večer.

• 5.7.2018  09:14

Je mi buřt, jestli to bylo natočený na ajfoun nebo na naviják, protože to byl výbornej psychothriller. Když si myslíte, že jste jedinej normální v blázinci, bejvá z toho dvojitej klystýr a pár tejdnů navíc. Film působí od prvních minut velmi intenzivně a nervózně (možná se rejža bál, že mu to z mobilu někdo vymaže), ale u mě obstál na 75%.

• 3.7.2018  14:31
    Dark River (2017)

Davové šílenství tento typ filmů nezpůsobuje, ale režisérka Sobeckého obra se mi znovu trefila do vkusu. Prostý příběh dvou sourozenců přináší silný a čistě emocionální film zasazený do syrového anglického venkova. A stejně jako v Sobeckém obru, i tady vsadila režisérka v posledních scénách spíše na výrazy než slova. Silné čtyři.

• 30.6.2018  19:49
    Ghostland (2018)

Na můj vkus je Ghostland až příliš posedlej utrpením mladejch holek, ale nešokovalo mě to tolik, jako když si v závěrečných titulcích čtu, že tu jejich máti hrála Mylène Farmer.

• 26.6.2018  20:07

Válečné drama, kde válka nezuří ani tak na bojišti, jako v nitru dvou vojáků. První půle tedy moc záživná není, navíc bojové scény nic nového nepřináší, ale výborný vizuál i hudba skvěle přenesou film do psychologického dramatu. Tajemství pohřešovaného vojáka se odkryje až v samotném závěru a je to nečekaně drsné. Překvapivě dobré drama.

• 23.6.2018  09:22
    Ordeal by Innocence (TV seriál) (2018)

Další zfilmovaná Agatha, ve které může divák hádat vraha od začátku do konce. Žádné nové prvky, ale žánrová klasika s bojujícími rodinnými členy a častými flashbacky, které po kouskách odhalují nečekanou pravdu.

• 20.6.2018  20:36
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Velkolepý part pro Cumberbatche, jehož role privilegovaného alkoholika s drogovou závislostí, mně alespoň v prvním díle připoměla Trainspotting v plné parádě. Ovšem další díly vysvětlily, že pod povrchem to byl stále malý, zneužívaný kluk, se zoufalou a zmatenou snahou dát svůj život do pořádku. Nebýt zdrženlivého třetího i čtvrtého dílu, hodnotil bych zlatem.

• 12.6.2018  20:28
    Tichá noc (2017)

Režisér dal dohromady všechny nepříjemné věci, které by se mohly stát v jeden vánoční den a šoupnul je jedné rozvětvené rodině, která chtěla strávit svátky společně pod jednou střechou. Odraz nepříjemné oslavy se sice povedl nastínit věrohodně, ale já v té záměrně běžné atmosféře polské rodiny nenašel téměř nic z toho, za co je tento filmový polský hit vynášen do nebes.

• 6.6.2018  16:33
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Filmový zážitek jaký od České televize nepamatuji, tudíž se s hodnocením nemusím krotit.

• 2.6.2018  17:03

Absolutně funkční válečný film, který tráví spoustu času s různými postavami, kde každá z nich je vykreslena tak realisticky, až má divák pocit, že příští kulku schytá on sám. Ovšem zdaleka nejpamátnější postavou je Rokka, hlas rozumu, pohrdající disciplínou armády. Tři hodiny je tedy moc i na mě, nemluvě o stravitelnosti pro ženské publikum, 80%.

• 31.5.2018  17:20

Celý příběh na mě působil neskutečně uměle, takže tam herečka Anya Taylor-Joy s výrazem voskové figuríny pasovala jak prdel na hrnec. Děsivá nuda.

• 29.5.2018  21:03
    The Terror (TV seriál) (2018)

Deset šouravejch dílů, ve kterých umírá spousta námořníků za velmi zvláštních okolností, okolo nich pobíhá jedna příšera a lidská morálka díl po dílu sestupuje do pekel. Stáhnout to tak na čtyři díly, byla by to pecka.

• 25.5.2018  19:16

Tiché místo je ingelitentním hororem, kde postavy nedělají žádné hloupé rozhodnutí, ale bojují proti něčemu, co nemohou porazit. Monstra útočí bleskurychle, řeší jen kořist a mizí. Nejsilnějším okamžikem filmu se ovšem stává trčící hřebík na schodišti a čekání, kdo na něj šlápne a zařve. Od loňského Get Out jde o nejpovedenější horor.

• 23.5.2018  20:39
    Cargo (2018)

Procenty hodně podceněný film s charismatickým Martinem Freemanem, který umí dát filmu emocionální dopad. Nečekejte zombie horor, spíš jde o rodinné drama se zombíkama, kdy se nakažený otec snaží využít dvoudenní lhůtu na záchranu své malinké dcerky. Tempo je pomalejší, ale děj je přehledný a jeho poselství je jasné, všichni rodiče chtějí vědět, zda jejich děti budou v bezpečí. Tři a půl hvězdičky.

• 20.5.2018  19:15

Sociodrama, ze kterého hluboká chudoba jen srší a poměrně jednoduchý, ale zato zcela důvěryhodný příběh 19leté obyčejné holky, která chce začít žít trochu zodpovědněji. Hlavní hrdinka, i když byla jen amatérskou herečkou a nafasovala obtížnou roli, předvedla citlivý i drzý výkon zároveň.

• 19.5.2018  21:09
    Den 12. mann (2017)

Norský voják Jan Baalsrud v tomto epickém dobrodružství po zmrzlém norském venkově dokázal, že zázraky se dějí.

• 16.5.2018  18:35

Pro někoho možná není nic děsivějšího než stará indonéská bába, samozřejmě mizerně nasvícená a rozmazaná, ale to se mnou bohužel nic nedělá. Indonésany věřící dodnes na duchy tohle rodinné prokletí nejspíš omámí strašidelnou atmosférou a děsivými zvuky, ale pro protřelého evropského barda je to spíš pěkně natočená nuda.

• 13.5.2018  20:59
    Gauguin (2017)

Nic víc, než že to byl bohémský malíř si o Paulu Gauguinovi nevybavuji, alespoň se nemusím nimrat v tom, nakolik se příběh držel pravdy (později se dočítám, že moc nedržel). Zfilmované období jeho života zachycuje opuštění rodiny a odjezd do exotické Polynésie. Díky lokalitě i melancholické hudbě je to film opravdu velmi krásný. Představa malování v míru a souladu s přírodou Gauguinovi sice kapsu ani žaludek nenaplnila, ale tahle revolta k jeho sebedestruktivnímu způsobu života asi patřila. Pomalé tempo vyprávění i absence dramatické linky mně naprosto vynahradily okouzlující barvy a výkon ztrhaného Vincenta Cassela.

• 13.5.2018  13:01
    Noční hra (2018)

Hollywood točí rád komedie pro idioty, což naštěstí není případ Noční hry. Servíruje se zde hodně vtipných scén a i když ne všechny dopadnou dle plánu, je se alespoň v první půli opravdu čemu smát. Čím víc se ale děj začal opírat spíše o thrillerové spiknutí, než jen o komické situace, tím slabší byl.

• 2.5.2018  18:52

Po bezchybných Revizorech mě Nimród Antal díkybohu nezklamal. Tenhle příběh slavného mad'arského bandity má slušnou dávku napětí, dokonce i humoru a dobře zvolenou hudbu. Aby jsme pochopili morální pozadí loupeží, tak to vzal rejža pěkně od smutného dětství až do současnosti a já tušil složitý příběh Jánošíka. A tady je ten zakopanej pes, protože takovejhle příběh by ani chvilku neměl působit monotónně a přesto tak chvílemi působil, škoda, klidně to mohlo bejt za pět. Ale abych byl férovej, vizuální stránka byla skvostná.

• 25.4.2018  19:22
    Waco (TV seriál) (2018)

Skvěle obsazená minisérie popisuje kontroverzní konflikt mezi náboženskými fanatiky a FBI. Pro diváka je to příběh plný dezinformací pohledem klíčových osob na obou stranách, tedy vynikajícího Taylora Kitsche i Michaela Shannona. Trochu se tam ovšem motaly i osoby, které to tak zkomplikovaly, až se to kurevsky vymklo z ruky. Plné hodnocení mě donutil dát až závěr, který mně znechutil večer.

• 22.4.2018  12:12
    Nepřátelé (2017)

Pár dní jsem nechal hodnocení uležet a nyní si troufnu odborně tvrdit, že Hostiles si nejlépe vychutnají diváci středního věku. Nepotřebuje zbytečnou krutost ani násilí a soustředí se hlavně na duši a utrpení lidí, kteří utrpení způsobili a ted´ sami trpí. Film jede pomalým klusem, což možná neposedné diváky vyčerpá, ale Baleova role je na rozjímání a pomalém rozkvétání charakteru postavena. Bale ve westernech náramně umí a společně s výbornou kamerou i scénářem připravili žánrovou lahůdku, jaká se letos nebude opakovat.

• 18.4.2018  17:25

Elegantně a bez jediné skvrnky natočený detektivní příběh, který si předsevzal, že napětí vytvoří bez krve, mrtvol a násilí. Dívalo se na to opravdu dobře, ovšem naprostá absence originality způsobila, že jsem netíhnul vůbec k žádné postavě a na to, jak se film tvářil vychcaně, mně na konci brada nespadla.

• 15.4.2018  08:45

Typicky chlapskej film, kde ženy jsou pouze v roli striptérek nebo prostitutek. Když se povede přibrzdit mozek, tak je z toho nakonec slušná podívaná.

• 13.4.2018  20:30
    Paterno (TV film) (2018)

Kdepak sportovní film, tohle byl domácí život trenéra amerického fotbalu, kterýho si Al Pacino střihl levou zadní. Žádná velká role to totiž nebyla, ale on je zajímavý i v nejmenších gestech a jedno jeho rozčílení bylo darem z nebes. Film položil hodně otázek, ale ta nejdůležitější musela zůstat nezodpovězena.

• 11.4.2018  20:14
    Nikdys nebyl (2017)

J.Phoenix má dar od Boha hrát bláznivý chlápky s velkou dávkou empatií. Divácky ovšem zrovna tenhle film moc vstřícnej není a tak jsem se poprvé z divácké letargie probral na chlup přesně až v půlce filmu. Z Phoenixe je velká násilnická koule, která bourá vše, co mu přijde do cesty a taky si někdy pomáhá kladívkem. S detaily se ve scénáři nikdo nebabral a tak krev stříká, vzpomínky probleskují, nic se nevysvětluje a hlavní hrdina rube a rube. Má to ale i opravdu krásné okamžiky a tak mi celý film vychází jako dějově rozpolcený a ztracený.

• 8.4.2018  09:31

8 příběhů ze zasněžených Helsinek a v nich postavy, které si prochází různě velkými problémy. Všechny příběhy i herecké výkony byly dostatečně přesvědčivé a ty, které se zabývaly dětmi skutečně bolely. Obzvláště mě zasáhl vztah matky s dcerou, kdy máma prochází chemoterapií. Dva palce nahoru pro tenhle špičkový film.

• 7.4.2018  11:40
    12 Strong (2018)

Ale tak dobrý, no. Klasickej macho film, o neuvěřitelným příběhu hrstky vojáků na sebevražedný misi v Afghánistánu. Hemsworth táhne celej film, Shannon a Peña ho jen vkusně doplňují a rejža se drží pravidla, hlavně to musí vybuchovat, at´ to dobře vypadá.

• 4.4.2018  18:17

Jednoduchý krimi-thriller, který boduje přímočarým tempem a pěknými vánicemi. Řekl bych, takový nenápadný severský nízkorozpočt'ák s tajemnou vraždou a zbytečným duchem. Na rozříšení filmových obzorů dobrý.

• 1.4.2018  09:47

Zavedená akční značka Neeson se tentokrát rvala za americkou střední třídu ve vlaku. Úvod slušnej, zavánělo to paranoidním, leč trochu absurdním spiknutím, ale Liam vrčí a štěká do telefonu, a zkušený divák už tuší přeměnu hlavního hrdiny z Neesona slušného na Neesona drsného. Vrcholem zprasení filmu však bylo vykolejení vlaku, ale je to akčňák, tak to prostě musí být. Film má záměrně tak vysoké tempo, aby divák neměl čas přemýšlet nad nelogičnostmi a na konci se nad vším mohl pousmát, přesně jako Liam.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21