Tosi

okres Třebíč
shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 7.5.2021  16:20
    Vítejte na konci světa (TV seriál) (2021)

Že se tvůrci inspirovali Fargem napadne nejspíš každýho. Sice to jeho kvalit nedosahuje, ale seriál rozhodně svým černým humorem baví. Dramatickou linku vytváří pouze napětí mezi Finnem a Bilzim, jinak si norové udělali prdel ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jen doplním, že atmosféru skvěle doplňují skladby od finské kapely 22-Pistepirkko.

• 2.5.2021  19:44
    Zákal (2016)

Další polské vyrovnání účtů s komunismem, tentokrát zabalené do atmosféry cigaretového kouře Krvavé Luny. Její představitelka herecky nezklamala a tu neproniknutelnou a nepochopitelnou ženskou zahrála skvěle. Jen škoda, že film nevysvětlil, proč se vzdělaná žena s doktorátem stala takovým bezcitným dobytkem a soustředil se pouze na její snahu proměnit se ve zbožnou katoličku. První půle si mě dvakrát nezískala, o to silnější byl finiš.

• 2.5.2021  10:23

Film je založen na knize a životním příběhu Davida Van de Steena, který při útoku v Aalstu přišel o sestru, otce a matku. Název filmu zní dětinsky, ale vychází z posledních slov Davidovy sestry Rebeccy: „Nestřílejte, to je můj táta!“ Tyhle události jsou pro Belgii evidentně národním traumatem a film ukazuje, jak velkou fraškou bylo vyšetřování. Celý film neskutečně odtáhl Jan Decleir, hlavně jeho závěrečný proslov byl hodně emotivní.

• 1.5.2021  11:16

První série je tedy hodně chytlavá. Temná, ponurá, s důrazem na lidskou psychiku. Samozřejmě je těžký nějak odlišit tuto krimi sérii od ostatních krimi seriálů, ale pokud vás zajímají psychologické detektivní seriály se zajímavými zvraty, přijde vám tahle dánská série opravdu dobrá.

• 21.4.2021  17:49

Hvězdou filmu a to zcela oprávněně, je Tahar Rahim. Jojo, ten stejnej týpek, co nedávno exceloval v seriálu Had. Tady je teda pro změnu obviněn z terorismu a přípravy 11. září, ale at´chceme nebo ne, v jeho rukou je to postava, které prostě držíme palce. Film má rytmus životopisnýho thrilleru směřujícího k soudnímu procesu, kterej se teda moc nepovedl, ale dozvědět se poštou, že po 14 letech v Guantánamu můžete jít domů, to se vyplatí.

• 17.4.2021  20:48

Drsné polské drama zbavené jakkýkoliv příjemných okamžiků, a možná proto má záhadnou přitažlivost. Nad chudákem Tomkem naštěstí bděli dva strážní andělé, jeho matka a ten policajt, který znovu otevřel případ a Tomka dostal po 18 letech z basy. Stejně myslím, že z toho, co ve vězení zažil, nemůže člověk zůstat normální. Sám Tomasz Komenda po propuštění prohlásil: "Skončila moje noční můra. Ti lidé, co mě zavřeli, nemají srdce. Dnes je konec toho, co se nikdy nemělo stát. Žádné peníze mi nevynahradí 18 let."

• 17.4.2021  20:23
    Oběť (TV seriál) (2019)

Výbornej vyšetřovací seriál, co možná rozdělí diváky na dva tábory, půlka bude chtít vidět zničenou Annu, druhá půlka Craiga. Možná nejsnadnější je fandit oběma stranám současně, protože pravda je tady hodně komplikovaná a věřit slepě jedné straně je chybou. Čtyři díly jsou akorát, seriál vůbec neztrácí tempo a trýznivej závěr zatřepe jistě s každým.

• 11.4.2021  15:15
    Had (TV seriál) (2021)

Přepychovej thriller o mrazivým psychopatovi, kterej byl v sedmdesátých letech nejhledanějším mužem Interpolu, nemůžu hodnotit jinak, než potleskem s rukama nad hlavou. Vzhled, dojem a hudba hippie éry byl dokonale vytvořenej, zrovna tak herectví od hlavní po vedlejší postavy bylo skvělý. Bat'ůžkáři přijížděli do vítaného ráje, ale Had byl připravenej kousnout.

• 7.4.2021  20:05
    The Dry (2020)

Malý příběh, málo stop a mraky flashbacků. Ani nevím, jestli to bylo kriminální drama s několika výbornými okamžiky, nebo úmorné ploužení po malém městečku, kde nikdo nikomu nevěří. Eric Bana byl dobrej, moc nemachroval a pěkně do příběhu zapadl. Je to přesně mezi třema a čtyřma hvězdama, ale dám jen tři, čekal jsem víc napětí.

• 4.4.2021  10:39

Pak že láska hora přenáší, kdepak, ničí stejně jako vytváří. Tenhle film je kopanec do břicha, nemá št'astnější dny, jen horší a ještě horší. Žádnej rodič na světě asi nechce vidět, jaká troska se stává z jeho dítěte a jak je proti tomu bezmocnej. Letos asi největší depka, skvěle natočená i zahraná, plus výborná hudba.

• 3.4.2021  17:04
    The Father (2020)

Začíná to jako obyčejný scénář, ale končí to jako zničující film. Dokonale popsaná ztráta kontaktu s věrohodnou realitou roste tak, jak postupem času roste Hopkinsův výkon. Pevnou půdu pod nohama ve filmu nečekejte, jen chaotickou a děsivou podobu stárnutí. Alespoň ten úplný konec přináší jakous takous formu přijetí. Mazec za 80%

• 3.4.2021  13:40
    Pyroman (2016)

Hoří to dobře, ale nešlape to a tak body sbírá pouze elegantní kamera. Mladej Dag je sice ústředním bodem, ale film ani náznakem nehýbe s vysvětlením jeho povahy a tak se zdá, že všechny emoce v sobě dusí jeho milující máma. Kdepak, do napínavého dramatu má Pyroman sakra daleko.

• 31.3.2021  18:02

Sice velmi jednoduché až naivní dílko, ale bulel jsem snad desetkrát, takže myslím můj rekord. A ta malá holčička Ova, ta byla skvělá.

• 29.3.2021  19:13

Falling je teda hodně těžkej film, protože taková rodinná dysfunkce se jen tak nevidí. Lance Henriksen jako nechutně opovržlivej otec a Viggo Mortensen jako šíleně laskavej a trpělivej syn. Každopádně Falling je skvělej film, přál bych mu větší úspěch a doufám, že je to začátek slibné kariéry Vigga za kamerou. Smutnej balzám na duši za 80%.

• 27.3.2021  18:06
    Psi (2016)

Kdyby se bráchové Coeni narodili v Rumunsku, tak možná natočí podobnej film. Prostě rumunskej venkov je jedno velký místo činu a zákony tady nikomu vrásky na hlavě nedělaj. Moc se toho ve filmu nenakecalo, ale atmosféra pěkně pomalu houstne. Na tyhle rumunský Psy se prostě dobře koukalo.

• 26.3.2021  20:41

Film točící se okolo chlápka, kterej se v životě ocitl ve slepý uličce, přináší hodně suchýho a sarkastickýho humoru, až jsem z toho měl pocit naprostý reality. Je to takovej bezstarostnej film pro dobrou náladu.

• 26.3.2021  20:39
    Pouze zvěř (2019)

Tohle není žádný záhadný thriller, jak by se mohlo kvůli zmizelé ženě zdát, ale spíš nudný kruh tragédií a náhod, který mě celý film spíš nudil. Trojka z milosti.

• 21.3.2021  15:31
    Your Honor (TV seriál) (2020)

Your Honor je deset dílů pomalu budovaná morální bašta, kterou drží pohromadě Bryan Cranston. Rozhodně nejde jen o přímé soudní drama. Holt, když se dobré úmysly promění ve špatnou radu, tak se to časem zákonitě všechno zesere. Škoda, že jsem nepočítal, kolik lidí vlastně zbytečně zařvalo kvůli té úvodní bouračce. Nominace Bryana Cranstona na Zlatý glóbus za toto představení je zasloužená.

• 15.3.2021  19:09

Co kdyby jednoho dne zastavilo metro a všichni lidé v něm se navzájem poznali? Myšlenka filmu nebyla špatná, ale bez větší dynamiky a napětí z toho vylezl trochu nudný film. Herecké výkony byly spíš divadelní a jejich dialogy, no řekněme si, ve skutečnosti by byly úplně jiné. Alespoň rumuni natočili film který není o komunismu a nejsou v něm dlouhé a nudné záběry na umyvadlo v kuchyni. Nejsem zklamanej, nakonec to byl docela inspirativní film.

• 14.3.2021  19:19

Tahle parta prostě špatný film nenatočí a tak je tomu i ted'. Rytíři jsou černá komedie říznutá krimi zápletkou, s drsným Mikkelsenem, praštěně vypadajícím Kaasem a mým oblíbencem, tlouštíkem Nicolasem Bro, kterej má velkej komediální talent. Neumím a ani nechci být na tuhle sestavu přísnej, ale k jejich škodě, oni už natočili tolik fantastickejch filmů, že najít pět lepších než jsou Rytíři není problém. I tak vysokej standard za silný čtyři pecky.

• 14.3.2021  17:21

Milostné příběhy kvetou i v důchodovém věku a bojuje se za ně se stejnou vervou jako za mlada. Pocitově bych film zařadil do romantického žánru, i když díky nervóznímu zvukovému designu jsem měl občas pocit, že koukám na thriller. Je taky zajímavý, že režisérem je chlap, protože skvěle trefil atmosféru intimního vztahu dvou postarších dam. Tenhle tajný románek byl dokonce francouzským uchazečem o Oscara a ještě nenápadně zmíním, že dobře začíná i končí.

• 13.3.2021  08:40
    Land (2021)

Land je o zkoumání smutku, pokud na takový film nemáte náladu, bude nudit. Je taky o primitivním přežití v divoké přírodě a hledání nového začátku. Robin Wright za i před kamerou odvedla dobrou práci, natočit tyhle tiché a citlivé filmy není zas tak snadný.

• 13.3.2021  08:39
    Ví o tobě (TV seriál) (2021)

Velmi dobrý psychologický thriller, který zpočátku neohromuje ani nepřekvapuje, takže nejvíc se pravděpodobně bude mluvit o nečekaném zvratu v poslední epizodě.

• 5.3.2021  21:26
    Bílý tygr (2021)

Krásně cynickej film o tom, kterak hlavní hrdina utíká z kastovního sytému. A jelikož se učil od "nejlepších", stává se stejně zkorumpovanej a nemilosrdnej jako ti, proti nimž se nakonec vzbouří.

• 28.2.2021  12:54

Estonské želízko v boji o Oscara je ve zkratce o tvrdohlavém muži a jeho neochvějné víře ve spravedlnost a můžu říct, že jsem jenom tiše zíral na obrazovku, jaká to byla brilantní filmařina. Příběh zobrazuje dlouhé období 24 let a veškerý děj kromě nepřátelského souseda pohání příroda, natočená a vylíčená s nádhernými detaily. Nevidím ve filmu žádné nedostatky, dlouho jsem lepší evropský film neviděl.

• 28.2.2021  12:52

Celkem zábavnej film, kterej co se týká dialogů občas sklouzne do béčkovejch filmů, ale pravdou je, že Rosamunda hrála tu křiváckou svini výborně. Zaplaťpánbů to dobře dopadlo, karma je karma.

• 24.2.2021  17:42
    Little Fish (2020)

Chytrý scénář tohoto scifi románku, který zase tak moc scifi není, pokládá otázku, co se stane, když zmizí láska? A jak to bude vlastně vypadat? Závod s časem najít lék nechává film pomalu propadat do paniky, ale zároveň jej dostává na jeho nejvyšší úroveň. Charismatická ústřední dvojice byla do tohoto smutného filmu trefně vybrána a palec nahoru dávám taky za skvělou zasněnou hudbu.

• 21.2.2021  16:43
    Sedmilhářky - Série 2 (série) (2019)

První série, ta byla št'avnatě záhadná až do konce, druhá se bohužel ve všech sedmi dílech točí pouze kolem utajení viníka. Oblíbené postavy sice opět nechybí, dokonce i zamordovanej Alexander Skarsgard dostává nečekaně hodně prostoru, ale jedinej, kdo trochu čeří plytké vody je stará Meryl Streepová. Druhá série na mě působila jak dvakrát vylouhovanej čaj.

• 14.2.2021  10:48
    Little Fires Everywhere (TV seriál) (2020)

Reese Witherspoon v roli dokonalé paničky má sice špičkovou formu, ale co naplat, pro pánské publikum je to nuda. Bohatá bílá matka soupeří s chudou černou umělkyní a pánové hrají pouze komparz. Nejzajímavějších bylo pro mě posledních 15 minut z celého seriálu, zbytek nuda a šed'.

• 13.2.2021  18:31

Pár let jsem neviděl toho kluka O'Connellovic v žádným filmu, tak není divu, že jsem ho nepoznal. Obět' amerického soudního systému ovšem zahrál naprosto přesvědčivě, takže jedinou vadou na kráse byla pro mě trochu přehrávající Laura Dern. Film je to hodně emotivní, ale konec, to je úplnej zabiják.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33