Tosi

shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 23.5.2018  20:39
    Cargo (2018)

Procenty hodně podceněný film s charismatickým Martinem Freemanem, který umí dát filmu emocionální dopad. Nečekejte zombie horor, spíš jde o rodinné drama se zombíkama, kdy se nakažený otec snaží využít dvoudenní lhůtu na záchranu své malinké dcerky. Tempo je pomalejší, ale děj je přehledný a jeho poselství je jasné, všichni rodiče chtějí vědět, zda jejich děti budou v bezpečí. Tři a půl hvězdičky.

• 20.5.2018  19:15

Sociodrama, ze kterého hluboká chudoba jen srší a poměrně jednoduchý, ale zato zcela důvěryhodný příběh 19leté obyčejné holky, která chce začít žít trochu zodpovědněji. Hlavní hrdinka, i když byla jen amatérskou herečkou a nafasovala obtížnou roli, předvedla citlivý i drzý výkon zároveň.

• 19.5.2018  21:09
    Den 12. mann (2017)

Norský voják Jan Baalsrud v tomto epickém dobrodružství po zmrzlém norském venkově dokázal, že zázraky se dějí.

• 16.5.2018  18:35

Pro někoho možná není nic děsivějšího než stará indonéská bába, samozřejmě mizerně nasvícená a rozmazaná, ale to se mnou bohužel nic nedělá. Indonésany věřící dodnes na duchy tohle rodinné prokletí nejspíš omámí strašidelnou atmosférou a děsivými zvuky, ale pro protřelého evropského barda je to spíš pěkně natočená nuda.

• 13.5.2018  20:59
    Gauguin (2017)

Nic víc, než že to byl bohémský malíř si o Paulu Gauguinovi nevybavuji, alespoň se nemusím nimrat v tom, nakolik se příběh držel pravdy (později se dočítám, že moc nedržel). Zfilmované období jeho života zachycuje opuštění rodiny a odjezd do exotické Polynésie. Díky lokalitě i melancholické hudbě je to film opravdu velmi krásný. Představa malování v míru a souladu s přírodou Gauguinovi sice kapsu ani žaludek nenaplnila, ale tahle revolta k jeho sebedestruktivnímu způsobu života asi patřila. Pomalé tempo vyprávění i absence dramatické linky mně naprosto vynahradily okouzlující barvy a výkon ztrhaného Vincenta Cassela.

• 13.5.2018  13:01
    Noční hra (2018)

Hollywood točí rád komedie pro idioty, což naštěstí není případ Noční hry. Servíruje se zde hodně vtipných scén a i když ne všechny dopadnou dle plánu, je se alespoň v první půli opravdu čemu smát. Čím víc se ale děj začal opírat spíše o thrillerové spiknutí, než jen o komické situace, tím slabší byl.

• 2.5.2018  18:52
    A Viszkis (2017)

Po bezchybných Revizorech mě Nimród Antal díkybohu nezklamal. Tenhle příběh slavného mad'arského bandity má slušnou dávku napětí, dokonce i humoru a dobře zvolenou hudbu. Aby jsme pochopili morální pozadí loupeží, tak to vzal rejža pěkně od smutného dětství až do současnosti a já tušil složitý příběh Jánošíka. A tady je ten zakopanej pes, protože takovejhle příběh by ani chvilku neměl působit monotónně a přesto tak chvílemi působil, škoda, klidně to mohlo bejt za pět. Ale abych byl férovej, vizuální stránka byla skvostná.

• 25.4.2018  19:22
    Waco (TV seriál) (2018)

Skvěle obsazená minisérie popisuje kontroverzní konflikt mezi náboženskými fanatiky a FBI. Pro diváka je to příběh plný dezinformací pohledem klíčových osob na obou stranách, tedy vynikajícího Taylora Kitsche i Michaela Shannona. Trochu se tam ovšem motaly i osoby, které to tak zkomplikovaly, až se to kurevsky vymklo z ruky. Plné hodnocení mě donutil dát až závěr, který mně znechutil večer.

• 22.4.2018  12:12
    Hostiles (2017)

Pár dní jsem nechal hodnocení uležet a nyní si troufnu odborně tvrdit, že Hostiles si nejlépe vychutnají diváci středního věku. Nepotřebuje zbytečnou krutost ani násilí a soustředí se hlavně na duši a utrpení lidí, kteří utrpení způsobili a ted´ sami trpí. Film jede pomalým klusem, což možná neposedné diváky vyčerpá, ale Baleova role je na rozjímání a pomalém rozkvétání charakteru postavena. Bale ve westernech náramně umí a společně s výbornou kamerou i scénářem připravili žánrovou lahůdku, jaká se letos nebude opakovat.

• 18.4.2018  17:25

Elegantně a bez jediné skvrnky natočený detektivní příběh, který si předsevzal, že napětí vytvoří bez krve, mrtvol a násilí. Dívalo se na to opravdu dobře, ovšem naprostá absence originality způsobila, že jsem netíhnul vůbec k žádné postavě a na to, jak se film tvářil vychcaně, mně na konci brada nespadla.

• 15.4.2018  08:45

Typicky chlapskej film, kde ženy jsou pouze v roli striptérek nebo prostitutek. Když se povede přibrzdit mozek, tak je z toho nakonec slušná podívaná.

• 13.4.2018  20:30
    Paterno (TV film) (2018)

Kdepak sportovní film, tohle byl domácí život trenéra amerického fotbalu, kterýho si Al Pacino střihl levou zadní. Žádná velká role to totiž nebyla, ale on je zajímavý i v nejmenších gestech a jedno jeho rozčílení bylo darem z nebes. Film položil hodně otázek, ale ta nejdůležitější musela zůstat nezodpovězena.

• 11.4.2018  20:14
    Nikdys nebyl (2017)

J.Phoenix má dar od Boha hrát bláznivý chlápky s velkou dávkou empatií. Divácky ovšem zrovna tenhle film moc vstřícnej není a tak jsem se poprvé z divácké letargie probral na chlup přesně až v půlce filmu. Z Phoenixe je velká násilnická koule, která bourá vše, co mu přijde do cesty a taky si někdy pomáhá kladívkem. S detaily se ve scénáři nikdo nebabral a tak krev stříká, vzpomínky probleskují, nic se nevysvětluje a hlavní hrdina rube a rube. Má to ale i opravdu krásné okamžiky a tak mi celý film vychází jako dějově rozpolcený a ztracený.

• 8.4.2018  09:31

8 příběhů ze zasněžených Helsinek a v nich postavy, které si prochází různě velkými problémy. Všechny příběhy i herecké výkony byly dostatečně přesvědčivé a ty, které se zabývaly dětmi skutečně bolely. Obzvláště mě zasáhl vztah matky s dcerou, kdy máma prochází chemoterapií. Dva palce nahoru pro tenhle špičkový film.

• 7.4.2018  11:40
    12 Strong (2018)

Ale tak dobrý, no. Klasickej macho film, o neuvěřitelným příběhu hrstky vojáků na sebevražedný misi v Afghánistánu. Hemsworth táhne celej film, Shannon a Peña ho jen vkusně doplňují a rejža se drží pravidla, hlavně to musí vybuchovat, at´ to dobře vypadá.

• 4.4.2018  18:17

Jednoduchý krimi-thriller, který boduje přímočarým tempem a pěknými vánicemi. Řekl bych, takový nenápadný severský nízkorozpočt'ák s tajemnou vraždou a zbytečným duchem. Na rozříšení filmových obzorů dobrý.

• 1.4.2018  09:47

Zavedená akční značka Neeson se tentokrát rvala za americkou střední třídu ve vlaku. Úvod slušnej, zavánělo to paranoidním, leč trochu absurdním spiknutím, ale Liam vrčí a štěká do telefonu, a zkušený divák už tuší přeměnu hlavního hrdiny z Neesona slušného na Neesona drsného. Vrcholem zprasení filmu však bylo vykolejení vlaku, ale je to akčňák, tak to prostě musí být. Film má záměrně tak vysoké tempo, aby divák neměl čas přemýšlet nad nelogičnostmi a na konci se nad vším mohl pousmát, přesně jako Liam.

• 31.3.2018  20:15
    Výletnice (2013)

Film vypráví dosti smutný příběh litevské holčičky z období masových deportací litevců na Sibiř. Na to z jaké je film doby, zobrazuje poskrovnu násilností a spíše se zaměřuje na lidi, které malá Marija cestou potkává. Děj nezrychluje ani nezpomaluje, prostě si plyne a ukazuje, jak instinkty přežití hlavní hrdinku zocelily a pomohly jí dospět. Hrozně krutá doba, ale film byl natočen jemně a i když mu chyběla větší dramatičnost, nechci mu dát jen čtyři pecky.

• 30.3.2018  20:03

Klasický dialogový film. Odvaha režiséra ještě vzrostla po úspěšných Naprostých cizincích a opět testuje herce i diváka dějem od jednoho stolu, tentokrát s tajemnou postavou, která u stolu přijímá hosty s velkou touhou změnit svůj život. Tenhle typ filmů mám velmi rád, divák si musí sám představovat a domýšlet, a když přistoupí na tuhle hru se slovy, dostane sice vizuálně stereotypní, ale jinak skvělou zábavu.

• 27.3.2018  20:49

Tak špinavej krimi thriller, jak jen můžou bejt špinavý ulice Káhiry. Fares Fares, nám známej polda z dánskejch kriminálek oddělení Q , je trochu otřepaně ten dobrej polda mezi hromadou špatnejch, zabejčeně vyšetřujíc vraždu v prostředí, kde se dá každej koupit. Tempo není bůhvíjaké, ale případ se slušně komplikuje a dokáže si diváka lehce udržet. 75%

• 25.3.2018  12:17

Drama, jemuž vévodily kostýmy a obsazení Vikanderovic Alice do hlavní role. Pravdou totiž je, že se herecky zrovna přetrhnout nemusela, stačila ji jen ta její hezká tvářička v pěkných šatech (u ní mně to ale nevadí). Jedinou charakterní roli v tomhle intrikánském boji tak odehrál skvělý Christoph Waltz. Tulip Fever není vůbec průšvihem, herecky to šlapalo, potěšila i vedlejší role herčky Robin ze Strikea, ovšem děj skákal z krátké scény do další krátké scény a snad jen díky dynamičtějšímu konci to vytáhnu na slabší čtyři.

• 21.3.2018  19:10
    Sidney Hall (2017)

Smutné melodrama s mizerným tahem na bránu. Přesto se vyplatí ponořit do tří časových linií příběhu o zmizení mladého spisovatele a počkat si na "velké" odhalení. Výborný hudební doprovod dělá z filmu alespoň slušnou podívanou.

• 17.3.2018  20:16

Dobrodružná pohádka pro děti i dospělé, ve které hraje prim severská mytologie a norská příroda. Skvělá zábava.

• 17.3.2018  12:46

Denzel je chameleon a dokázal by klidně zahrát i bělocha. Jeho role je tentokrát trochu zvláštní, ale on je zvláštní celý příběh. Sociálně uvědomělý právník a bedna na paragrafy, s vizáží jakoby zamrzlou v čase. Evidentně není film podporován davy, ale mě jeho neohrabanost, introvertnost a naivita městského medvěda držela v úžasu. Pět hvězdiček budiž mu skromnou odměnou.

• 15.3.2018  17:19
    Annihilation (2018)

Rozhodně víc než jen průměrné scifíčko. Pro sebedestruktivní povahy je to myslím dokonce lahůdka, jelikož se povedlo natočit smutek, deprese a strach z neznámého tak krásně poeticky, až se to jednomu dostane do nočních můr. Tedy film byl asi o tom, že čemu lidstvo nerozumí, to se musí zničit a tak se děvčata snažila. Přidal bych víc momentů, při kterých tuhne krev a neměl bych výtek.

• 11.3.2018  11:11
    Ferdinand (2017)

Na tenhle animák se srdcem na správném místě nejde být přísný. Děti morálně obohatí a dospělé pobaví několika povedenými vtípky.

• 11.3.2018  07:52
    Gieokeui bam (2017)

Temný a dost spletitý thriller, který funguje líp ve své první polovině, která bez námahy vytváří záhadné tajemství a napětí. Nechybí ani trocha zábavy a potencionálně strašidelný pokoj. Druhá půle s postupným zvedáním opony a příliš složitém vyprávění nabírá trochu na nelogičnosti a absurditě, ale když tohle pominu, tak čistě pocitově dávám čtyři pecky.

• 7.3.2018  17:00

To je tak, když se jednoduché poslání změní v zoufalý boj o život. Jamie Dornan s pěstěným namlouvákem pod nosem zahrál velitele nezkušené irské jednotky Pata Quinlana fakt dobře a jeho vojenská taktika, která zachránila 150 irských vojáků nemohla nudit. Bohužel pro ně, tato bitva nebyla oslavována jako hrdinská, ale byla po dlouhá desetiletí zametána pod koberec. Něco jsem si později početl na netu a například syn skutečného Pata Quinlana, Leo Quinlan říká, že dle toho co ví z vyprávění od svého otce, byl film natočen velmi citlivě a přesně.

• 4.3.2018  11:26

Kouzlo jedničky to po dvaceti letech mít jednoduše nemůže, ale nakonec jsem se bavil mnohem víc, než jsem čekal. Film se naštěstí nebere ani minutu vážně, takže překotně hláškující Dwayne, Jack Black i Kevin Hart splnili požadavky na jednoduchou zábavu dokonale. Pohodový čtyři pecky.

• 3.3.2018  12:15
    Hora (2017)

Pastva pro oči, peklo pro uši. K těm nádherným horským záběrům se Australský komorní orchestr vůbec nehodil a doslova to tahalo za uši. Vychutnával jsem si proto vzácné chvilky ticha a přemýšlel, kdo z těch šílenců na plátně je ještě dnes naživu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21