Tosi

shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 13.12.2017  19:52
    matka! (2017)

Kdyby film skončil v půlce, byl by to vynikající paranoidní thriller. Bohužel neskončil. Stala se z něj šílená fantasmagorie, překračujíc veškeré hranice mého chápání.

• 10.12.2017  08:57
    Detroit (2017)

Film Kathryn Bigelow o americkém rasismu, který se zdá být nenápadný, dokud se nepřiblíží k místu nazývaném Alžírský motel. Tato sekvence je tak napínavá a frustrující, že i když v závěru filmu dochází dech, hodnotím plným počtem.

• 9.12.2017  18:25
    Dunkerk (2017)

Tolik komentářů o mistrovském díle jsem tu dlouho neviděl, za sebe bych ovšem volil opatrnější slova. Technicky se filmu nedá nic vytknout, chybí mu jen jediná věc a tím je důvod, proč dát pět hvězdiček. Bez výrazných postav to prostě nejde a vůbec si myslím, že tou nejvýraznější postavou celého Dunkirku je Mark Rylance, jako rodinný muž, který tiše odvede svoji práci.

• 8.12.2017  20:47
    Nezvěstná (TV seriál) (2017)

Opouštím tuhle chatrnou seriálovou bárku po sedmém díle a konec je mi fuk, at´se ta nádhera unesla třeba sama. Bohužel jediná postava, které jsem věřil její roli, byl bostonský detektiv Tommy Gibbs a naopak tou nejodfláklejší byla hlavní hrdinka Emily. Opravdu se nedala přehlédnout snaha její, nebo tvůrců, hlavně at´dobře vypadám. Vždyt´ ta ženská byla od druhého dílu na útěku, věčně drsnej ksicht, spala snad na ulici, nic nejedla, nic nepila, hlavu schovanou pod špinavou kapucí a když jí sundala, tak měla vlasy vyfoukaný, načesaný a tvářičku namalovanou. Škoda, tohle se teda nevychytalo a rovněž amatérský, slaboduchý přestřelky seriál hodně srazily.

• 4.12.2017  17:43

Vynikající historický film se silným příběhem plným intrik. Mikkelsena mám rád, ale pravou hvězdou filmu je Alicia Vikander.

• 29.11.2017  18:54
    Špína (2017)

O znásilnění se radostný film natočit nedá, není tedy divu, že tohle drama, ve kterém se mužský svět téměř vytratil, působí ponuře a depresivně. Postava hlavní hrdinky se o svých pocitech nesvěří nikomu, natož divákovi, takže jejími duševními pochody nás provází hlavně citlivá kamera, díky které film působí i docela artově. Palec hore.

• 28.11.2017  17:08
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Seriál postavený téměř výhradně na rozhovorech, se snahou pochopit, co se děje v hlavách psychopatů. Pro mě to nebylo až tak bezchybné, ve vší té prkennosti a strojenosti bych kapku napětí a akce uvítal, ale chápu, že tým režisérů chtěl pracovat hlavně s myšlenkami. Ovšem jako studie charakterů je Mindhunter velmi zajímavý, a to nejen mezi usvědčenými magory, ale i mezi zúčastněnými agenty FBI.

• 19.11.2017  18:56

Krásně směšné, staromódní, útulné a spokojené "drama" o jednom normálním uprchlíkovi.

• 17.11.2017  14:08
    Walking Out (2017)

Chybou je čekat drsný film z divočiny. Šetří se slovy, ale bohužel i napětím. Mnohem raději se příběh vracel do minulosti, mluvil o pocitech a sklouzával k melodramatu. Walking Out je čistý průměr, kterému by slušelo proškrtat flashbacky a přidat grizzlyho.

• 16.11.2017  17:50
    Nemilovaní (2017)

Nejchladnější film letošního roku, myslím tím emočně. Chlad byl v Nemilovaných cítit v každé scéně, mezi manželem a manželkou, mezi policií a rodiči, i mezi rodiči a dítětem. Vlastně v celém filmu bylo jen utrpení, krize, hledání a navíc natočeno v pěkně pomalém tempu, at´ si divák pošmákne. Fuj, to byla ale těžkopádná paráda.

• 10.11.2017  22:18
    Dobrý časy (2017)

Chaotický až depresivní film, z kterého by jeden dostal migrénu. Špatný je, že mi zcela unikl směr filmu, ale to nemusí nutně znamenat mínus. Robert Pattinson totiž odhodlaného kariérního zločince zahrál skvěle, byl chytrý a jeho chování vysvětluje název filmu, totiž, že jakýkoliv čas strávený mimo mříže, je Good Time. Každopádně útržkovitost a divokost filmu mi dvakrát neseděla, naopak elektro podmazy byly super, což celkem hodí slabé čtyři.

• 4.11.2017  12:36
    El bar (2017)

Hodně ulítlá a vizuálně parádně natočená černočerná komedie. Popisek "thriller" je zcela mimo. Přesně ten typ filmů, který by se dal zmáknout i bez titulků a vše by se dalo pochopit. Španělé zase svérázně zabodovali a i když se hned zpočátku ukázalo, že se ani vteřina filmu nedá brát vážně, bylo to hezké zrcadlo dnešní sobecké doby.

• 3.11.2017  20:28
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Jako občasný a náhodný divák jsem spokojen. Nenáročná oddechovka s rolí pro mladýho Švehlíka jako ušitou na míru.

• 29.10.2017  20:29
    Belfer (TV seriál) (2016)

Kvalitu polských filmů znám dobře, ale s polským seriálem mám co do činění poprvé. Příběh přináší záhadnou vraždu mladé dívky v malém městě a důsledné hledání viny. Pochopení motivů všech hlavních postav je tak zamotané, že počet potencionálních zabijáků střídavě roste a klesá. Přirozeně rostoucí napětí nenechává diváka lhostejného až do nečekaného konce a musím říct, že to byla "kurwa" paráda.

• 29.10.2017  08:54
    Únos (2012)

Oproti americké verzi s Tomem Hanksem, je ta dánská mnohem jemněji vyprávěná a odmítá senzaci. Vše se točí kolem zajatců, jejich rodin, zaměstnavatele a zase znovu vše dokola. Bylo to naprosto realistické, žádný doják. Píšu to nerad, ale tady dánové zůstali těsně za američany.

• 24.10.2017  20:04

Jungle spoléhá na Yossiho příběh a na nebezpečí džungle. Nejsem na ni sice odborník jako někteří zdejší a ani nemusím na každém filmu hledat parazity, tak jako Yossi na svém čele. Pro mě to byl velmi dobrý film, co využil nádhernou přírodu a Radcliffovo herectví, které vás nasaje do tohoto dobrodružství.

• 20.10.2017  21:49

Hodně drsňáckej biják, kterej umírá a žije s Vince Vaughnem. O co jeho postava promlouvá tišeji, o to je násilnější. Magor to sice není, ale surovost je to, v čem vyniká a co může zachránit jeho rodinu. Jeho fyzický výkon a snaha režiséra nesklouznout k lacinému dramatu dělá z filmu velké překvapení. Některé scény se už blížily sadismu, jiné nevěrohodnosti a proto zůstanu na silných čtyřech. 80%

• 20.10.2017  21:27

Inspirativní příběh o přežití, ve kterém se Josh Hartnett snažil seč mohl, aby divák cítil chlad hory až domů na gauč. Ovšem scénář s neustálými vzpomínkami na minulost film akorát zbytečně zazdil. Mnohem víc by mě zajímal dokument s opravdovým Ericem LeMarquem.

• 17.10.2017  18:18
    The Hero (2017)

Podmanivý film o stárnutí, který si plyne bez nejmenší námahy, má kouzelný baryton a umí vyslovit správná slova ve správný čas.

• 14.10.2017  12:30
    Konvoj (2017)

Parádní jízda s polským vězeňským konvojem ke spravedlnosti. Pár členů vězeňské služby, jeden přepravovaný vězeň a nahodile odkrývané karty jednoho tajemství, bohatě stačilo k vytvoření napínavého thrilleru, ve kterém si všichni mysleli, že právě oni mohou rozhodovat o životě druhých. Poláky opět velmi chválím.

• 10.10.2017  20:45
    Oklamaný (2017)

Komu čest, tomu čest. Takhle krásně natočený nudný příběh jsem dlouho neviděl.

• 8.10.2017  10:10
    Bába z ledu (2017)

Čistokrevné sociální drama nejen o rodinných vztazích. Film si svým jednoduchým příběhem na nic nehraje a na to jak je vlastně smutný, je celkem oddechový. Pavla Nového a Marka Neužila baštím vždy, tady se k nim přidaly vlastně všechny dospělé i jedna dětská postava, takže český film u ledu rozhodně není. 80%

• 7.10.2017  10:54
    To (2017)

Sice bych se víc bál, kdyby u táboráku někdo vyprávěl strašidelnej příběh a svítil si při tom baterkou pod bradu, ale na odřený čtyři hvězdičky to vytáhly příjemný osmdesátý léta a pár suchejch hlášek.

• 3.10.2017  19:15
    The Sinner (TV seriál) (2017)

Billa Pullmana jsem od Surveillance nikde neviděl a jsem z něj nadšený. Jeho paralelní příběh se mi zdál o něco lidštější a přístupnější než komplikované tajemství Jessicy Biel, ale obě tyto hlavní postavy byly výborně obsazené. At´ tuto sérii nazvat detektivním příběhem nebo psychologickým thrillerem, byla vynikající.

• 30.9.2017  10:34
    Wind River (2017)

Musím hned zkraje napsat, že Sheridanův scénaristický a nově i režijní styl mi dokonale sedí. Wind River není vyjimkou a svoji krásu ukazuje v jasném kontrastu vraždy a úchvatně zasněžené krajiny. K filmové dokonalosti tohoto mrazivého thrilleru přispěl Jeremy Renner svým nejlepším výkonem od The Hurt Locker.

• 29.9.2017  09:00
    Masaryk (2016)

Žádné zklamání, naopak, velmi tíživý a pro mě málo známý příběh člověka, jenž musel přijmout zodpovědnost, po které nikdy netoužil. Film umí vyvolat emoce hlavně díky výbornému výkonu Karla Rodena, kterému nedělo problém zahrát Jana Masaryka zábavného, šarmantního, ale i vzteklého. Celkově je Masaryk velmi zajímavé drama.

• 24.9.2017  14:07

Na analfabeta sice vypadal Fassbender moc inteligentně, ale bez něj by byl film plochej jak baterka. Na první pohled syrové, špinavé drama o bandě lidí pohybujíc se na hraně zákona, na ten druhý překvapivě citlivý příběh o otcích a synech. A je fajn vidět Fassbendera v nějakém malém filmu, tak akorát za pěkný tři hvězdičky.

• 24.9.2017  08:54
    Strike (TV seriál) (2017)

Knižní předlohu paní Rowlingové jsem nečetl, Strike mi přišel náhodou pod ruku a stojí za to. To nejlepší ze seriálu předvádí Tom Burke aka Cormoran Strike, jeho výkon je okouzlující a lehkonohý, a to berme v úvahu, že nohu má jen jednu. Jeho charisma srší přes obrazovku, a i když seriál nepřináší do žánru nic nového, je opravdu velmi příjemný, zábavný a plný tajemství.

• 23.9.2017  09:32
    Přízrak (2017)

Napoprvé jsem nebyl dost trpělivý a ty nesnesitelně pomalé scény jsem nezvládl. Tohle prostě musím dát ještě jednou...

• 23.9.2017  09:24
    Únos (2016)

Scénárista dvou úspěšných thrillerů hodil tentokrát na papír trochu nepravděpodobný příběh o falešné identifikaci, která spustí řetězec událostí vymykajíc se kontrole. Snaha o věrohodnost možná pokulhávala, ale moji pozornost tenhle psychologický thriller bez problémů udržel a jelikož španělské filmy já tuze rád, dávám čtyři.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19