Tosi

shoemaker

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 23.9.2018  07:47
    Nattevagten (1994)

Tak tady platí, že i když film není zrovna nejoriginálnější, díky stupňujícímu napětí si umí diváka pěkně přitáhnout. A taky by bylo zajímavý spočítat, z kolika tehdy neznámých herců je dnes dánská herecká špička.

• 23.9.2018  07:46

Sousedy máme všichni a taky se u nich občas něco divnýho stane. Vznikne dilema, jestli dělat mrtvýho brouka, nebo něco udělat. Tohle nenápadně se rozvíjející drama nemůže být vzdálenější americkým thrillerům, přesto umí pěkně hryznout do svědomí. Další dobrý evropský film ze všedního života, ovšem vleče se to až příliš líně.

• 22.9.2018  13:16

Dospělá pohádka inspirovaná strašným případem uneseného sicilského kluka. Tvůrcům se parádně povedlo namíchat realitu se sny, i romantiku se smutným dramatem a ti dva hlavní mlad'oši co nikdy předtím nestáli před kamerou, tak ti předvedli, co je to mít velké srdce. Největším frajerem je ovšem kameraman, který naservíroval film jako pastvu pro oči.

• 22.9.2018  13:14

Naštvanej dokument, kterej si prostřednictvím čtyř lidí vytyčil zeširoka vysvětlit problémy téhle válkou rozervané země. Za všechno může samozřejmě politika. Všichni tam maj silný řeči o tom, jak bojují za svobodu, ale myslím, že kdyby si mohli teoreticky vybrat, jestli vstávat ráno na šestou do fabriky a nebo vzít samopal a jít hulákat do ulic, píchačky ve fabrice budou zanešený prachem.

• 16.9.2018  09:29

Z pokračování Sicaria se stala stylová a brutální akční pecka otevřená širšímu publiku. Sheridanův scénář je ovšem nejsilnější když se právě od těchto akčních scén dokázal odklonit a zaměřil se na příběh mexickýho kluka Miguela, nebo když zaklepal na emoce při setkání Del Tora s hluchým chlápkem v poušti. Soldado je možná o chloupek horší než jeho předchůdce, ale furt hravě strčí do kapsy většinu akčních filmů co se dnes točí.

• 16.9.2018  09:25

Asi jen můj pocit, ale u těchle filmů je zásadní udržet věrohodnost postav a situací mezi skutečným světem a tím nadpřirozeným. A s tím jsem měl teda problém.

• 14.9.2018  18:37
    Extortion (2017)

Docela emotivní a frustrující cloumák o tom, jak nečekaně se může zesrat malebná dovolená. Příběh se snaží i přes pár drobnejch nelogičností udržet jakous takous autentičnost, ale jak se to po pomalejším začátku rozjede, je to jízda. Hodně silný tři pecky.

• 9.9.2018  08:43

Těsně před úplným koncem druhé světové války vznikl šokující příběh německého vojáka, který pro záchranu svého života zfalšoval svoji totožnost. Zatímco on svůj nový život jen předstíral, autorita uniformy fungovala jako meč Hitlera. Sama uniforma sice člověka nedělá, ale dává mu moc být takový, jaký ve skutečnosti je. Výborný, mírně artový film s občasnou děsivou hudbou, v závěru ovšem trochu lapající po dechu. 80%

• 9.9.2018  08:09

Jednička kdysi nastavila lat'ku hodně vysoko, ale energii a styl má i pokračování s jemnějším příběhem o otočení tradičního modelu rodičovství.

• 3.9.2018  19:43

Rusové opět dokázali, že tyhle filmy neumí točit jen američani. V tomhle dramatickém zápase s časem museli celému světu ukázat, že šílený a odvážný ruský člověk vždy v boji mezi životem a smrtí zvítězí. Moc dobrý a zajímavý film.

• 30.8.2018  20:36

Tenhle příběh bláznivé lásky mě tedy moc bavil. Ani nevím jestli to bylo tím všudypřítomným černým humorem, nebo tou drzou nevyčerpatelnou energií, která provázela celý vztah. Inteligentní scénář dokázal přetavit neuvěřitelný příběh do věrohodného a vytvořil tak velmi příjemný film.

• 24.8.2018  12:48
    The Secret (TV seriál) (2016)

Scénář podle skutečného příběhu přinesl hodně zkroucenou rovnováhu mezi náboženskou oddaností a posedlostí ženami. Vynikající James Nesbitt působil od začátku strašidelně a názorně předvedl, jak se dá náboženství použít jako zbraň. Výborná minisérie s opravdu nepříjemnou atmosférou.

• 22.8.2018  17:16
    Cukrář (2017)

Křehounký a hodně smutný film, který je pro empatického diváka naprostou lahůdkou.

• 19.8.2018  08:48
    Upgrade (2018)

Překvapením roku je pro mě tento krutý scifi thriller s jasným vzkazem, že se z nadužívání technologií všichni jednou posereme.

• 18.8.2018  18:55

Silný příběh mladé holky, která si musí najít vlastní cestu životem. Díky rozdílným kulturám to nemá chudák vůbec lehký a zažívá si útlak od vlastní rodiny za zavřenými dveřmi. Čím víc jsem se ponořil do tohohle příběhu o nemožném porozumnění mezi rodiči a jejich dítětem, tím víc jsem byl smířen, že št'astného konce se nedočkám. 80%

• 18.8.2018  18:54

Díky mizernému scénáři bez nápadů, nedokázal ani slovutný režisér udržet tenhle nudný film nad hladinou.

• 16.8.2018  20:17
    Máš ji! (2018)

Přiznám se, že jsem slabomyslně zauvažoval o čtvrté hvězdě, ale hluboce zakořeněný despekt k americké komedii mi to nedovolil. Ano, několikrát jsem se hlasitě zasmál a myslím, že obličej Eda Helmse je vtipný sám o sobě. Hodnotím triumfálně vysoko za tři a půl.

• 12.8.2018  17:14

Nostalgický film o záchraně téměř ztraceného jazyka. Starobylá kultura i mystika, společně s deštivou mexickou džunglí vytváří smutný příběh o posledních dvou lidech, jež jazyk ovládají. A o jejich nešt'astném životě, který jim nedovolil projevit jejich pravé já, je tento velmi pěkný film.

• 10.8.2018  19:55
    Není úniku (2016)

Silný dokument o životě lidí, uvězněných ve velmi nebezpečných a chaotických podmínkách. Ten chlápek s kamerou Núrí Šaríf, působil svoji zatvrzelostí a zoufalostí jako hodně milý člověk, který navzdory chaosu a ničení neztrácí naději. Ironií osudu i on musel se svoji rodinou během natáčení opustit svůj domov a po 13 zastávkách skončit v uprchlickém táboře.

• 5.8.2018  17:31

Běloch v thajským vězení to nemá nikdy lehký. Tohle vězeňský drama ovšem neřeší úmorný vedro, ale boj o přežití mezi od hlavy k patě pokérovanejma spoluvězněma, z kterejch nikdo neumí kváknout slovo anglicky. Popravdě jsem se v první půli nudil, bylo to moc chaotický a ukřičený. Na druhou stranou autentičnost a násilí visící ve vzduchu i díky angažování skutečných ex-vězňů fungovala výborně. Zajímavější tak byla druhá půle, která se posunutím do skrytého sportovního dramatu stala divácky atraktivnější. Slabší čtyři.

• 1.8.2018  19:48
    Calibre (2018)

Kombinace nešt'astných okolností v nejhorší možné kombinaci, aneb thriller, z kterého jsem měl do půlky filmu sevřený žaludek. Ne, že by byl tak špatný, naopak, ta věrohodnost a vnucující se myšlenky, co se vlastně dalo udělat jinak, dělají z Calibre žánrovou lahůdku.

• 30.7.2018  12:53

Otrocký příběh násilí a odplaty z dob, kdy byl v Austrálii koloniální rasismus zakořeněný hodně hluboko. Pro našince jsou filmy z australské divočiny pastvou pro oči a Sweet Country patří bezesporu k těm nejlepším. 80%

• 28.7.2018  10:18
    Kincsem (2017)

Výborně namíchaný koktejl z dobrodružství, kostýmů, lásky i úskoků a jedním neporazitelným koněm jako třešinkou na dortu. Mělo to své strhující dostihové okamžiky, ale i vtipné moderní taneční číslo. Z herců přímo sálalo nadšení a i přes konec přitažený za vlasy dám ze sympatií za pět.

• 25.7.2018  20:54
    Western (2017)

Pouze trpělivý divák jako já to dotáhne do konce. Je to totiž pomalý a utahaný jak šňůra vod hajzlu a z toho napětí, které tam občas bylo cítit, se nedostavilo nic. Některé dialogy na mě působily dokonce jako improvizace, ale za to mohla asi jazyková bariéra. Za starou bačkoru to zase nestálo, režie naprostá paráda a celkově film působil docela příjemně, ovšem trochu toho soupeření by filmu neuškodilo.

• 24.7.2018  20:56
    Potvora (2017)

Docela zábavný film s dobře zvolenými hlavními herci. Asi jako všichni jsem čekal, co mu Marie provede jako první prasárnu, ale mezi ní a Rasmusem se nedělo nic extrémního. Její dominance spočívala v akumulaci nároků na partnera, který byl bambula a neměl svůj názor. Slušná ukázka ženského manipulativního a zlomyslného chování, kde není hrdina, jen obět'.

• 23.7.2018  17:33
    Lean on Pete (2017)

Všechny počáteční indicie nasvědčovaly, že to bude film přesně pro mě. Ale nebyl. Jako pomalý tempo mně nevadí, ale drama to nebylo ani náhodou a já se většinu filmu nudil, navíc ten kuňkavej kluk mně trochu lezl na nervy. Film bude ovšem tutově slavit úspěch, protože meditativní příběh mladýho kluka, co se stará o koně, nemá peníze ani rodinu, jen vůli přežít, to je vděčné téma.

• 23.7.2018  17:31
    (M)učedník (2016)

Názorná ukázka toho, že když někdo umí být velmi přesvědčivý, dovede ovládat lidi kolem sebe. Zde šlo o dospívajícího kluka, kterého tak pohltila Bible, že chování jeho samotného i valné většiny učitelského sboru bylo mimo kontrolu a zdravý rozum. Byl to jistě zajímavý film, ale doufám, že mimo realitu.

• 7.7.2018  09:50
    Escobar (2017)

Kdybych to ještě před půlkou nevypnul, herecká zoufalost Penelope Cruz by mně znechutila večer.

• 5.7.2018  09:14

Je mi buřt, jestli to bylo natočený na ajfoun nebo na naviják, protože to byl výbornej psychothriller. Když si myslíte, že jste jedinej normální v blázinci, bejvá z toho dvojitej klystýr a pár tejdnů navíc. Film působí od prvních minut velmi intenzivně a nervózně (možná se rejža bál, že mu to z mobilu někdo vymaže), ale u mě obstál na 75%.

• 3.7.2018  14:31
    Dark River (2017)

Davové šílenství tento typ filmů nezpůsobuje, ale režisérka Sobeckého obra se mi znovu trefila do vkusu. Prostý příběh dvou sourozenců přináší silný a čistě emocionální film zasazený do syrového anglického venkova. A stejně jako v Sobeckém obru, i tady vsadila režisérka v posledních scénách spíše na výrazy než slova. Silné čtyři.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22