Tosi

Tosi

Michal Paseka

okres Třebíč
shoemaker

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Metro Manila (2013)

  Stále nevím, co bych k tomu napsal...prostě jsem nic lepšího letos ještě neviděl!! Nádhera, fantazie, dokonalost!

 • poster

  Hon (2012)

 • poster

  Vojákova dívka (TV film) (2003)

  Pravidelně to jednou za rok přijde, myslím film, který mě zničí, u kterého mám husí kůži a vlhnou oči. A přišlo to s pravdivým příběhem o trochu jiné lásce s tragickým, mrazivým koncem. Víc není třeba psát, tak krásně smutný film jsem letos ještě neviděl!

 • poster

  REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

  Fascinujícím výkonem DiCapria se Revenant dostává nejen mezi nejlepší filmy roku, ale taky mezi nejlepší westerny poslední dekády.

 • poster

  Motýlek (1973)

 • poster

  Úkryt (2011)

  Můj ty kréme vanilkový s čokoládovou polevou, to bylo herecké galapředstavení Mikea Shannona. Tak trpitelskej výraz ve tváři se jen tak nevidí. Tomu chlápkovi stačilo jen tak zasmušile mrknout na oblohu, cuknout koutkem úst a už bych mu zbaštil i předpověd' počasí na rok dopředu.

 • poster

  Revizoři (2003)

  Mistrovský film se vším, co k tomu patří. Místy neskutečně vtipné scény, jindy dechberoucí momenty se skvělou taneční hudbou. Hlavní postava je podivná a tajemná, bojující proti svým vlastním démonům, a je všechno, jen ne hrdina. Vlastně všechny postavy jsou trochu neurotické povahy a dotvářejí tak temnou až absurdní atmosféru maďarského metra k dokonalosti. "Revizoři" prostě ponechávají hodně na představivosti a vlastnímu výkladu...takže má jít o únik od společnosti nebo jsou tohle běžné pracovní dny maďarských revizorů:-)? Film mě tak překvapil, že klidně solím slabších pět hvězdiček.

 • poster

  Králova řeč (2010)

 • poster

  Slavíci v kleci (2004)

  Není to nejhlubší film, pravda, ale pro mě to byl emotivní zážitek. Jednoduchý, téměř groteskní příběh s mnoha úsměvnými momenty a s ohromně laskavým učitelem. Jistěže to bylo od začátku prvoplánovaně natočené jako dojemný příběh, kterak učitel "plešoun" naučil ty sígry přes noc krásně zpívat ve sboru...ale mě to vůbec nevadilo a žmoulajíc kapesník, jsem si film náležitě užil.

 • poster

  Králův dvojník (2012)

  Království v rukou laika po dobu 15ti dní....Kralování chudého, žoviálního kejklíře, jenž pravému králi jakoby z oka vypadl a za pytlík stříbrňáků umluvit se nechal ke krátkému záskoku na trůn, jenž mu král z obavy o svůj život přenechal. Král byl brzy skutečně otráven a stál tak jednou nohou na druhém břehu, tudíž našemu dvojníkovi nezbývalo než vzít kralování na plný úvazek, ovšem způsobem dosti odlišným, než se vládlo doposud... Pro mě to byl film téměř bez slabin, krásný a velmi zábavný od začátku do konce, dokonale zahraný, s důkazem toho, jak poutavě se dá natočit historické kostýmní drama aniž by minutu nudilo. Přemýšlím, že to byl nejlepší korejský film, jaký jsem doposud viděl a pět hvězdiček je pro něj málo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace