Jello Biafra

Jello Biafra

Daniel Macejka

okres Skalica
naprostej ignorant, kterým pohrdají všichni kromě lodního papouška a to jen proto, že žádného nemáme

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 24.1.2019  15:15
    V Bruggách (2008)

Veľmi dlho som tomuto filmu odolával, a teraz viem, že to bola hrubá chyba. Režíjny debut Martina McDonagha (nedávno bodoval s filmom Tri billboardy kúsok za Ebbingom) nám predstavuje dvojicu loserských nájomných zabijakov, ktorí sa po spackanej práci utiahnu do dočasného exilu v belgických Bruggách. A počas tejto nútenej dovolenky zažijú dobrodružstvo, s akým rozhodne nepočítali. Vo filme nielen že priamo exceluje trojica hercov Farrell - Gleeson - Fiennes, ale v prvej rade je to nenútený a veľmi osobitný druh čierneho humoru, akým režisér film okorenil. Spolu s originálnymi hláškami v írskom dialekte z toho vznikla veľmi originálna a zábavná čierna komédia. Ale to nie je zdnalivo všetko, pretože svoje kúzlo tu hrá aj titulné mesto a jeho pamätihodnosti, ktoré tu hrajú dôležitú rolu. Veľmi dobrá práca.

• 13.1.2019  14:43
    Takže tak! (TV pořad) (2015)

Zubatá čivava Martin Daňo a zlodej bojlerov Rudo Vasky - dvaja vymletí schizofrenici, ktorí sa hrajú na investigatívných novinárov a "proti-systémových bojovníkov". Ich videá presahujú dĺžku dvoch hodín a svojím obsahom pripomínajú nejaký zlý vtip. Popritom veľmi radi provokujú a urážajú ľudí, vyhrážajú sa žalobami, (to je teda fakt antisystémové) poprípade sa vyhrážajú aj fyzickým násilím.......a potom idú robiť veľké haló keď od niekoho dostanú facku či ich spacifikuje ochranka. Jedná sa o nepozerateľný hnoj. Takže tak!!!

• 29.12.2018  14:43

Komédia o smolárskom lekárovi v podaní Michaela J. Foxa, ktorý mal namierené na "prestížnú" kliniku plastickej chirurgie v LA, avšak nešťastnou náhodou zostane trčať v zapadákove. Lenže ten zapadákov je obývaný príjemnými a pohostinými ľuďmi, ktorí si nového doktora obľúbia a naopak on si podľa žánrových pravidiel obľúbi ich, vrátane krásnej sanitárky. Námet je jedno veľké klišé, ale herecké výkony či už Foxa alebo Woodyho Harrelsona ako miestneho pošuka stoja za to a vôbec celkovo film oplýva veľmi pohodovou atmosférou. Film síce má svoje muchy, ale zaraďujem ho medzi svoje srdcovky.

• 20.12.2018  16:03
    Submarino (2010)

Severská sociálna dráma o dvoch bratoch, ktorí prežívajú na okraji spoločnosti. Celý film tiahne dopredu famózny Jakob Cedergren v úlohe staršieho brata. Jeho postava je síce alkoholik, bitkár a asociál, ale cez to všetko z neho žiari snaha bojovať a držať hlavu nad vodou. Peter Plaugborg je tu naopak slabošský feťák, ktorý sa snaží postarať o svojho malého syna, ale zúfalo zlyháva. Mohlo by sa v priebehu filmu zdať, že pre našich dvoch hrdinov by tu bola iskierka nádeje, ale nezaúdajme že sme v škandinávskej kinematografii a scenár napísali Lindholm s Vinterbergom. Hlavne kvôli tej neopakovateľnej surovosti a chladu si myslím, že najlepšie drámy v rámci európskej kinematografie točia jednoznačne Dáni.

• 20.12.2018  15:39
    Iron Maiden - Aces High (hudební videoklip) (1984)

Legendárny singel, ktorý vzdáva česť všetkým statočným pilotom RAF, ktorý bojovali v Druhej Svetovej vojne. Skladba je dodnes na koncertoch skupiny v repertoári ako úvodná.

• 20.12.2018  15:34
    Iron Maiden - Wasted Years (hudební videoklip) (1986)

Pieseň "Wasted Years" patrí medzi moje úplne najväčšie srdcovky od tejto heavy metalovej legendy. A to nielen kvôli tradične skvelým inštrumentálnym výkonom a Dickinsonovmu charismatickému spevu, ale predovšetkým kvôli svojmu posolstvu ktoré hovorí, že človek by sa nikdy nemal vracať do minulosti, ale naopak žiť pre prítomnosť.

• 19.12.2018  15:13
    Nebezpečná mise (TV film) (1999)

Príbeh neslávnej operácie britskej SAS, ktorá skončila ostudným fiaskom. Autori veľmi realisticky zachytili tvrdé podmienky v akých museli príslušníci tejto špeciálnej jednotky fungovať a darí sa pomerne zručne ukázať atmosféru prvej vojny v perzskom zálive. Na podmienky televízneho filmu sa jedná o značne výpravnú záležitosť a Sean Bean v hlavnej úlohe priam exceluje.

• 5.11.2018  13:33

Vidieť na plátne kín príbeh kapely ktorá mňa sprevádza od útleho detstva, to je jednoznačne splnený sen. Bryan Singer tu s precíznosťou, pompéznosťou a vtipom rozpráva príbeh jednej z najslávnejších rockových skupín histórie, ale hlavne jej frontmana, ktorý pôsobil ako nespútaný živel. Je až s podivom ako perfektne dokázal Rami Malek Freddieho zahrať. Všetky jeho pohyby, zvyky, prízvuk či jeho zložitú povahu. Ale rovnako tak je tu veľmi dobre zachytený pohľad do zákulisia samotnej skupiny a vzťahy medzi členmi. Záverečné vystúpenie vo Wembley je jeden z najväčších emocionálnych zážitkov, aké som kedy vo filme zažil a pri piesni "We are the Champions" sa mi až slzy tlačili do očí. Na tento filmový zážitok budem ešte veľmi dlho spomínať.

• 28.10.2018  14:16

Manželský pár Gerald a Jess Burilngamovci sa vydávajú na svoju chatu pri jazere Kashwakamak v štáte Maine (ako vždy v Kingových románoch) aby si užívali neviazané sexuálne hrátky. Jessie je pri akte pripútaná k posteli policajnými putami a následne Gerald zomiera pri náhlom infarkte. Široko-ďaleko nie je živá duša a Jessie musí veľmi rýchlo premyslieť ako z tejto situácie von. Román Gerald´s Game patrí medzi prvé romány od Stephena Kinga, ktoré sa mi pred 2 rokmi dostali do rúk. Pamätám si ako som pri čítaní trnul hrôzoj pri scénách nočného návštevníka. Filmové spracovanie si vzal na starosť Mike Flanagan, ktorý na mňa urobil dojem svojím debutovým filmom Oculus. Páči sa mi ako vierohodne Carla Gugino zahrala Jessie a celkovo je vo filme dobre zachytená aj atmosféra beznádeje a zúfalstva. Len trochu tu vadí väčšia stopáž a nepríliš nápaditý záver, ktorý mi vadil aj pri literárnej predlohe. Ale pri fanúšikov Kinga povinnosť.

• 28.7.2018  11:24
    Sněhulák (2017)

Nórsky spisovateľ Jo Nesbø sa za posledných pár rokov zaradil medzi popredných spisovateľov severskej krimi. Jeho autorský štýl je nezameniteľný a kombinuje v sebe brutálne násilie, depresívnu atmosféru i početné popkultúrne odkazy. Román Snehuliak, patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy. Dodnes mám v živej pamäti chvíľe, keď som túto geniálnu knihu čítal a spomínam si aj na tú hustú psycho atmosféru z ktorej mi behal mráz po chrbáte. Filmová adaptácia je však jedno veľké sklamanie. Je totiž až neuveriteľné, že si z knižnej predlohy autori vzali len nejakých 30% a všetky tie mrazivé prvky odignorovali. Výsledný efekt je jednoducho rozpačitý a každý fanúšik spisovateľa sa musí chytať za hlavu. Fassbender ako Harry Hole postráda akúkoľvek charismu svojho predobrazu, Rebecca Ferguson pôsobí v úlohe Katrine Bratt ako šedivá myška a rovnako tak policajný tým vyšetrovateľov je tu len do počtu. Ale hlavne jednotlivé zvraty a zistenia nedávajú zmysel a film vôbec nedrží pohromade. Tento počin je v každom prípade premárnená šanca a to čo tu tvorcovia urobili s jednou nemenovanou postavou, mňa definitívne utvrdilo v názore, že sa jedná o podpriemernú záležitosť.

• 21.7.2018  15:17
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Dopredu napíšem, že Punisher je už viac ako 11 rokov moja najobľúbenejšia marvelovská postava. V mojej zbierke sa nachádzajú štyri komixové knihy s dobrodružstvami tohto pochmúrného zabijaka s lebkou na hrudi. V minulosti vznikli celkom tri celovečerné filmy s priemernou kvalitou a kde sa v úlohe Punishera vystriedali Dolph Lundgren, Thomas Jane a Ray Stevenson. Teraz sa role ujal Jon Bernthal a je nutné podotknúť, že mu táto rola dokonalo sadla. Jeho Punisher je presne ztelesnením toho, ako som si túto postavu vždy predstavoval a je to badass motherfucker ako vyšitý. Seriál zachytáva Franka Castlea v období, kedy sa rozhodol skončiť so svojím krvavým remeslom a žiť v anonymite. Bývalý agent NSA ho však donúti vratiť sa do akce. Tvorcovia tu od začiatku budujú prekvapivo realistickú atmosféru obohatenú o stav súčasnej americkej spoločnosti. A to hlavne v oblasti vojnových veteránov z Afghánistánu, ktorí bojujú s traumami a nedarí sa im žiť pokojný mierový život. Ďalej tu nájdeme aj špinavé čachry CIA a ich spravodajské hry. Práve ona politickosť je v tomto seriále od Marvelu prekvapivá. Akčné scény sa začnú vo väčšej miere objavovať až druhej polovici seriálu, ale rozhodne stoja za to a mnohé scény sú tak krvavé, že mi občas došlo zle. No a hlavne v poslednom diele príde tak strhujúce akčné a emocionálne inferno, že to vyslovene trhá gule. Veľmi nečakaná bomba a poriadne zadosťúčinenie v rámci filmových adaptácií môjho obľúbeného marvelovského hrdinu.

• 5.7.2018  16:42
    Vracenky (1990)

Mimoriadne pôsobivý príbeh 10 ročného chlapca, ktorý vyrastá v ťažkom období stalinizmu 50. rokov. V dobe zmanipulovaných politických procesov, teroru a strachu. Filmu prospieva čiernobiely obraz a silný zážitok z filmu podtrhujú aj civilné herecké výkony jednotlivých hercov. Hlavne Oldřich Navrátil tu priamo exceluje. Neprávom zabudnutý filmový klenot.

• 26.6.2018  19:17

Kongo, rok 1961. V tejto rozľahlej africkej krajine zúri občianska vojna a provincia Katanga na juhu krajiny sa rozhodla vyhlásiť nezávislosť. K udržaniu poriadku sú vyslané mierové vojská OSN, medzi nimi aj jednotka zložená z vojakov neutrálneho Írska, pod vedením majora Pata Quinlana (Jamie Dornan). Vojaci, ktorí nikdy predtým nebojovali, navyše často s výzbrojou pochádzajúcou z čias druhej svetovej vojny sa na odľahlej základni v mestečku Jadotville dostanú po obkľúčenia mnohonásobnou presilou povstalcov a bielych žoldnierov. Sú desiatky kilometrov vzdialení od svojich jednotiek, majú obmedzené zásoby munície a nepriateľ útočí zo všetkých strán. Ako dlho to vydržia? Oceňujem, že stanica Netflix dokázala oživiť tento zabudnutý príbeh neuveriteľného hrdinstva írskych vojakov, ktoré však bolo nakoniec zametené pod koberec. Bojové scény šlapú ako hodinky a osobne sa mi nechce veriť, že sa jedná o nízkorozpočtový film. Najväčším prekvapením je však Jamie Dornan v hlavnej úlohe. Všetci tohto írskeho herca poznajú ako miliardárskeho playboya z hlupučkej komerčnej trilógie Fifty Shades of Grey. Vo filme však ukazuje, že dokáže dokonalo zahrať charismatického veliteľa, ktorý sa nevzdáva. Navyše je z celého filmu cítiť hrdosť Írov na to, čo tam vtedy ich vojaci dokázali a čo bolo, vďaka byrokracii dlhé roky zamlčované. Siege of Jadotville je vo výsledku zručne natočený vojnový film, ktorý sa rozhodne zaslúži viacej pozornosti než sa mu aktuálne dostáva.

• 11.6.2018  23:08

Odporný propagandistický paškvil, ktorý nielen že pošpinlil osobu brutálne umučeného farára Josefa Toufara, ale zároveň filmári v službách KSČ využili jeho osoby pre diskreditáciu cirkvi a natočenie tohto obludného filmu.

• 5.6.2018  12:36

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Kanaďan Villeneuve prebral žezlo po Ridley Scottovi a po dlhých 35 rokoch priniesol pokračovanie kultového sci-fi. Je až s podivom ako dokonalo si režisér poradil s temným a chladným svetom, v ktorom sa odohrával prvý diel a posunul ho do vyššieho levelu moderných technológií. Replikant v službách polície s jenoduchým označením "K" v podaní môjho obľúbeného Ryana Goslinga pátra po Rickovi Deckardovi, aby rozlúštil tajomstvo, ktoré môže priniesť katastrofu pre novú spoločnosť vyrábajúcu replikantov. A nový pán korporácie Wallace (Jared Leto) to tak rozhodne nenechá. Temná atmosféra, precízne herecké výkony, neónový vizuál a štandartne epický soundtrack, ktorý tentoraz zaobstarali páni Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Bohužiaľ film som v dobe uvedenia prešvihol, pretože ho v nedaľekom multiplexe dávali len krátko, ale aspoň čiastočne som to vykompenzoval nedávnou kúpou dvdčka. Každopádne pochvalné komentáre kritikov v zmysle "jeden z najlepších sequel všetkých čias" a rovnako tak Oscary za kameru a vizuálne efekty sú v tomto prípade na mieste. Menej poteší, že film sa dočkal v kinách len obmedzeného úspechu a posunul sa do kategórie "ani úplný prepadák ale ani veľký hit". To však vôbec nevadí, pretože moja osobná spokojnosť je maximálna.

• 5.6.2018  10:55
    Mirai - Když nemůžeš, tak přidej (hudební videoklip) (2017)

Ďalšia z nekonečnej rady chlapečkovských "trendy" kapiel nasledujúcich svoj buzíkovský vzor menom Justin Bieber. Trojica swag cukríčkov sa v klipe oddáva rádoby výzvam ako napríklad zlízať na čas viac kopčekov zmrzliny či pretlačiť svalovca. Jedným slovom: trapas. Je až s podivom že takýto odpad má tak vysokú popularitu.

• 31.5.2018  20:03

Fínsky vojnový klenot rozprávajúci príbeh hŕstky mužov, ktorí v takzvanej Zimnej vojne s minimom výzbroje a často v civilnom oblečení bránili svoju vlasť proti sovietským votrelcom. A ubránili sa. Oproti americkým vojnovým filmom je tento priamočiary a hustí do diváka jednu naturalistickú scénu za druhou. Až je to občas nepríjemné. Dodnes mám v pamäti brutálnu scénu, kedy fínski vojaci bojujú na nože proti nepriateľom v zákope či scéna, kedy jednoho vojaka roztrhá delostrelecký granát. Ale čo je hlavné, chýba tu akýkoľvek pátos či trapácke patriotické preslovy. Tu totiž na diváka čaká len a len tvrdá realita. Za celý film sa síce objavia aj nejaké hluché miesta, ale aj tak vás film spoľahlivo udrží v napätí až do konca.

• 3.4.2018  10:07

Zručne zrežírovaná akčná komédia o jednom mazanom letcovi, ktorý dokázal hrať na niekoľko strán a popritom zarábať závratné sumy peňazí. Okrem Cruisovej "macho" pózy mňa tu ale najviac bavila vypiplaná vizuálna stránka u ktorej nezostane jedno oko suché. A kupodivu to ani na chvíľu nenudí. Každopádne, režisér Doug Liman je po Edge of Tomorrow čoraz zaujímavejší a pevne verím, že bude v svojom štýle točenia filmov pokračovať.

• 21.3.2018  15:30

Pôsobivý romantický príbeh na pozadí hrôz 2. svetovej vojny. Jeden z mnohých slávnych filmov Karla Kachyňu, ktorý má nezameniteľnú dobovú atmosféru a samozrejme aj prvotriednych hercov. Záver filmu je silné emocionálne inferno.

• 24.2.2018  23:30

Vysoko návykový retro akčňák. Tvorcovia si dali veľmi záležať a podarilo sa im dokonalo zachytiť nielen atmosféru konca studenej vojny, ale aj osemdesiatych rokov ako takých. Neónový vizuál a ľahko noirový štýl dávajú filmu punc potenciálnej kultovky. Potešia dobové kostýmy, autá a hlavne soundtrack plný hitov od Depeche Mode, New Order, The Clash či Davida Bowieho. Herecké obsadenie šlape ako sa patrí (hlavne James McAvoy je tu riadny badass) a spomínaná 10 minútová bitka je pastvou pre oči. Bohužiaľ po dejovej stránke film mierne kolísa a divákovi sa ľahko môže stať, že sa v deji stratí. To mne ale až tak nevadí pretože mňa film opakovane baví. Dobrá práca.

• 14.2.2018  12:28

Vyslúžilý policajt Liam Neeson sa vydává po stope dvojici úchýlných sadistov, ktorí unášajú mladé ženy a následne ich chladnokrvne vraždia. Temná noirová detektívka kde nechýba depresívna atmosféra a nie je tu núdza o silné momenty. Liam Neeson samozrejme ako vždy exceluje a jeho rola životom ošľahaného fízla mu dokonalo sadla.

• 14.2.2018  12:23

Nedá sa dvakrát vstúpiť do tej istej rieky. Druhé pokračovanie putovania skupiny vesmírných dobrodruhov za prvým dielom silne zaostáva hlavne po dejovej stránke. Prvú polovicu filmu som sa bavil a malo to celkom slušný spád, v tej druhej sa ale z jednej z nových postáv nečakane stane záporák numero uno a film stráca akčnosť i celkovú zaujímavosť. Navyše tu tvorcovia stále omýlajú vtipy, ktoré fungovali v prvom diele. Na druhú stranu mňa tu veľmi potešili starí pardáli ako Michael Rooker, Sylvester Stallone či Kurt Russell, ale celkovo sa z tohto druhého dielu dalo vyťažiť oveľa viac.

• 2.2.2018  10:31
    Svokra (TV pořad) (2014)

Táto relácia je názornou ukážkou, že na Slovensku funguje aj početná vrstva "bielych" Cigánov. Dobrá teta Gizka pomáha bande lenivých odroňov, ktorí rezignovali na život a čakajú na zázrak. Každému slušne pracujúcemu človeku, ktorý poctivo platí dane a chodí denne do práce musí byť na vracanie keď vidí aké individuá sa do tejto relácie hlásia. Rodiny "gádžov", ktorí žijú horšie ako cigáni v osade a majú treba aj 10-12 detí. Otec od rodiny je tu štandartne ožran, ktorý si vždy nájde prachy na chlast a cigarety, ale decká zanedbávajú osobnú hygienu a chýba im základné oblečenie i potraviny. Matka je tu zasa hlúpa sliepka, ktorá sa nielen nevie postarať o decká, ale zároveň mužovi-naničhodníkovi všetko dokonalo toleruje. Skrátka a jasne: v drvivej väčšine dielov som mal pocit, že dotyční si tu za svoje problémy môžu sami vďaka vlastnej pasivite a lenivosti a zároveň večnej nádeji že príde zázrak a dočkajú sa spasenia.

• 18.1.2018  17:10
    Depeche Mode - Enjoy The Silence (hudební videoklip) (1990)

Asi najznámejší singel tejto synth-popovej legendy z Basildonu. Geniálny text pojednáva o hľadaní kľudu a pokoja v tomto uponáhľanom a hektickom svete. Majstrovsky natočený klip pod taktovkou legendárneho Antona Corbijna.

• 7.1.2018  14:51

Vyslúžilý agent v podaní Garyho Oldmana je znovu povolaný do služby aby vypátral zradcu priamo v najvyšších radoch MI6. Púsťa sa do boja s časom a naráža na jedno prekvapenie za druhým a zároveň aj na sieť plnú intríg. Veľmi pôsobivo je vo filme zachytená dusná atmosféra studenej vojny a rovnako tak aj dobové reálie. Body navyše si zaslúži aj ultra-hviezdny casting. Film sa bohužiaľ po celú dobu neznesiteľne vlečie a v mnohých momentoch jednoducho nudí. Všetko však napravujú precízne herecké výkony a pôsobivý záver.

• 3.1.2018  13:44
    Slza - Lhůta záruční (hudební videoklip) (2014)

Slza? Ale kdeže, toto je poriadne smrdutý Sliz. Dvaja vyfintení cukríčkovia s natupírovanými patkami, z toho jeden spieva takou odpornou fistuľou, že to na uši poslucháča pôsobí ako zvuk zubárskej vŕtačky. Plus text ako keby ho písal 13 ročný puberťák. Nič viac než muzika pre nadržané pipky pod osemnásť.

• 26.11.2017  11:08

Sledujem dánsku kinematografiu už nejaký ten piatok a ich filmy mňa stále viac a viac dostávajú. Tentoraz sledujeme osudy nemeckých zajatcov, ktorí museli po skončení druhej svetovej vojny upratovať čo po sebe zanechali. V tomto prípade zamínované pláže. Vekový priemer zajatcov je tak osemnásť rokov a títo neskúsení mladíci ani nevedia ako sa správne míny odstráňujú. Domáce obyvateľstvo ich považuje za odpad a cesta domov je v nedohľadne. Herec Roland Møller mňa po filmoch R a Nordvest definitívne presvedčil že je prvotriedny herec, pretože to čo tu predvádza, občas až berie dych. Ale v popredí tu pre mňa ostáva atmosféra smútku a beznádeje mladých chlapcov, ktorí túžia po domove. Mimoriadne emocionálne silný film.

• 26.11.2017  11:00

Slovenský spisovateľ vystupujúci pod pseudonymom Dominik Dán sa od roku 2005 kedy vyšiel jedno prvý román, stal jedným z najznámejších spisovateľov detektívok v našich končinách. Sám som od neho čítal už sedem kníh. No kniha s názvom Červený Kapitán mi stále akosi uniká. Dej sa odohráva v horúcom lete roku 1992 kedy sa rozpadalo Československo. Dvojica detektívov Richard Krauz a Edo Burger musí vyriešiť prípad záhadnej vraždy kostolníka, ktorého pravdepodobne umučila Štb. Obdobie 90. rokov je tu natočené a zachytené veľmi pôsobivo a nechýbajú tu dobové kuriozity. Riešenie prípadu sa tu však veľmi zamotáva do nepríjemných dejových odbočiek a ku koncu sa stáva veľmi nepriehľadným. Je to fakt škoda pretože herecký výber i miestami dosť hustá detektívna atmosféra stoja za to.

• 26.11.2017  10:54
    Únos (2017)

Film, ktorý je pôsobivou obžalobou krutého obdobia Mečiarizmu 90. rokov, kedy politická mafia tunelovala fabriky a tá regulérna beztrestne terorizovala spoločnosť. A obe mafie spolu aktívne spolupracovali. Príbeh sa sústreďuje na dve dodnes nevyriešené kauzy únosu prezidentovho syna a následnej vraždy Róberta Remiáša. Zároveň sú tu naplno zobrazené špinavé praktiky, ktoré vtedajší estabilishment používal. Režisérke sa atmosféru deväťdesiatych rokov podarilo zachytiť veľmi zručne a rovnako tak prekvapia mnohí mladí herci či vizuálna stránka. Filmu však neprospieva prílišna epizodickosť a roztrieštený dej, kedy sa môže divákovi ľahko stať že sa v deji nebude dobre orientovať. V rámci slovenskej kinematografie sa však jedná o jednoznačný posun dopredu.

• 5.11.2017  18:13
    Temnota (2002)

Ešte predtým než Jaume Balagueró natočil kultový horor REC, priniesol hororovým divákom príbeh o rodine, ktorá sa nasťahuje do domu s temnou minulosťou. Námet nie je nič nové pod slnkom, ale kvalitné herecké obsadenie a početné vizuálne vychytávky robia z filmu dokonalo mrazivú záležitosť. Záver som tak trochu očakával, ale aj tak mi z niektorých scén behali zimomriavky po chrbte.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35