Jello Biafra

Jello Biafra

Daniel Macejka

okres Skalica
naprostej ignorant, kterým pohrdají všichni kromě lodního papouška a to jen proto, že žádného nemáme

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 27.4.2020  16:21
    Kagemuša (1980)

V časoch krutých občianskych vojen, ktoré otriasali Japonskom v 16. storočí, je Daimjó menom Šingen Takeda ťažko zranený strelou z muškety. Po čase skoná a aby nebolo jeho vojsko demoralizované, dosadia na jeho miesto dokonalého dvojníka - zlodeja, ktorý mal byť pôvodne ukrižovaný. Ten sa stáva oným Kagemušom, čiže tieňovým bojovníkom a dlhú dobu sa mu darí viesť vojská do víťazných bitiek a vydávať sa za svoj predobraz. Táto hra sa však nedá hrať navždy. Kagemuša je jeden z ďalších majstrovsky natočených veľkofilmov pána režiséra Kurosawu a každý záber je do detailu premysleným kúskom veľkej mozaiky. To všetko doplnené pôsobivou hudbou a precíznymi hereckými výkonmi. Bez výhrady veľkolepé dielo svetovej kinematografie.

• 26.4.2020  13:03
    Soudce Alexandr (TV pořad) (2017)

"Pane odpůrce, uděluji vám pořádkovou pokutu ve výši deset tisíc korun!!! Můžete se posadit!"...........Ohyzdný televízny výplach simulujúci skutočné súdne prelíčenie, je vytvorený za pomoci ochotníkov a takmer v každom diele sa vyskytujú nejaké arogantné hovädá či afektované čúzy, ktorí by za svoje správanie zaslúžili poriadnu facku po papuli. Pre mňa nepozerateľný odpad!

• 13.4.2020  12:09

Prvá adaptácia románu Červený Drak pod vedením Michaela Manna, ktorý ešte len rozbiehal svoju režisérsku kariéru. Agent FBI Will Graham sa vracia do služby, aby pátral po sériovom vrahovi, ktorý s obľubou vraždí početné rodiny. Film vsádza na pomaly budovanú tiesnivú atmosféru a prepracované dialógy. Atmosféru dotvára aj nápaditý vizuál a soundtrack plný typickej osemdesiatkovej muziky.

• 12.4.2020  17:34
    Apropo TV (TV pořad) (1994)

Jaro Filip, Stano Radič, Miroslav Noga, Štefan Skrúcaný, Rasťo Piško - naši slovenskí Monty Pythoni.

• 11.4.2020  15:22
    Chramst! (1989)

Béčkový brak o zmutovaných potkanoch, ktorí utečú z laboratória a začnú terorizovať okolie univerzity. Ďalej sa vo filme nedostanú, pretože na väčšie dobrodružstvo nemali tvorcovia dostatok peňazí. Práve nízkorozpočtový pôvod filmu silno bije do očí a v spojení s otrasnými (ne)hereckými výkonmi sa film mení na ťažko pozerateľnú záležitosť. V podstate mi bolo úplne jedno ako film skončí, hlavne aby už skončil.

• 11.4.2020  14:58

Už nejaký ten piatok sa doslova prehrabujem internetom a hľadám zabudnuté hororové snímky, ktoré mi z rôznych dôvodov unikli. V tomto prípade som až tak ďaleko chodiť nemusel a stačilo sa pozrieť na nechválne známy zoznam "Videonasties" VHS. Medzi nimi bol aj tento film, v Británii vtedy uvedený ako The Witch. Jedná sa o nadpriemernú záležitosť plnú krvavého gore (useknutá hlava v mikrovlnke), ale predovšetkým je to hustá atmosféra ktorá filmu dáva silný náboj. Príbeh sa sústreďuje na legendu o čarodejnici, ktorá bola v 17. storočí obvinená inkvizíciou zo spolčenia s diablom a následne utopená v jazere. Netrvalo však dlho a jej démonický prízrak sa vrátil aby sa krvavo pomstil a vraždil ďalej. Na mieste jej popravy medzičasom vyrástol dom a práve sem sa nasťahuje päťčlenná rodinka. Veľmi ma prekvapilo, že krvavé vraždy tu od samotného úvodu nepoľavujú a vŕšia sa jedna na druhú. A záverečné inferno ide do takých otáčok, že mi pri sledovaní začalo byť ťažko, čo sa mi nestalo už pekných pár rokov. Možno naposledy pri sledovaní The Conjuring. Maximálne vydarený horor, ktorý si zaslúži pozornosť.

• 6.4.2020  13:23
    Zmizení (2013)

Nervy trhajúci psycho-thriller o záhadnom zmiznutí dvoch malých dievčat uprostred rodinnej oslavy. Policajný detektív v podaní Jakea Gyllenhaala zahajuje pátranie, zatiaľ čo zdrvený Hugh Jackman ako otec jednoho z dievčat sa vydáva pátrať na vlastnú päsť a využije pri tom veľmi brutálne metódy. Po celý film som napätý ako struna sedel a čakal čo sa bude diať a dočkal som sa ďalších nečakaných zvratov a otázok, z ktorých behal mráz po chrbte. Depresia a mráz z filmu prýštia na ďaleko a celkovo štylizácia pripomína rukopis Davida Finchera. Ale Denis Villeneuve má svoj vlastný štýl, ktorý neskôr zdokonalil v Sicariovi a u tohto staršieho filmu som sa presvedčil, že Denis bol dobrý rejža už v začiatkoch. Herci hrajú na výbornú, ale náležitú pozornosť na seba strháva práve zmienený Jackman, ktorý tu dokonalo predvádza abstinujúceho alkoholika na pokraji nervového zrútenia. Pri scéne výsluchu jednej postavy predvádza také šialenstvo, že z neho ide vyložene strach a úprimne povedané, tak skvele hrať som ho zatiaľ v žiadnom filme nevidel. Veľmi vydarená záležitosť.

• 24.3.2020  22:55
    1917 (2019)

Naturalistická exkurzia do zákopových bojov 1. svetovej vojny, kde dostanú dvaja vojaci za úlohu doručiť písomný rozkaz o odvolanom útoku. Musia prejsť územím nikoho a čeliť bežným nástrahám vojnového chaosu. Ďalší Mendesov zásah do čierneho, tentoraz natočený s minimálnym použitím strihu. Režisér si neberie servítky a ukazuje zákopové boje i všadeprítomnú smrť vo full frontal záberoch. Vzhľadom k tomu, že o "Veľkej vojne" toho bolo zatiaľ natočeného celkom málo, jedná sa o veľmi hodnotný príspevok.

• 21.3.2020  12:11
    Parchanti (2010)

Nenáročný "Buddy" akčňák o skupinke elitných vojakov, ktorých velenie nechalo po nezdarenej akcii napospas osudu. Rozhodnú sa teda pomstiť a zároveň zastaviť jednoho nebezpečného teroristu. Akčné klišé lietajú na všetky svetové strany, ale ústredná skupinka drží viacmenej pohromade a tu a tam sa objaví vydarený vtip. Na podobne ladený A-Team však film nemá ani náhodou.

• 21.3.2020  01:03
    Slimáci (1988)

Veľmi dlho som sa chystal pozrieť si tento brak. Možno že to je aj viacej ako 8 rokov odkedy som tento film zaregistroval. No pozrel som si ho až teraz cez youtube, kde som našiel VHS rip. Slugs sú štandartný béčkový trash o invázii zmutovaných plzákov. Jediná skutočne "šťavnatá" scéna je ako tu jednej obeti explodujú oči, ale inak je tu gore efektov len veľmi málo a vôbec filmu chýba potrebná hororová atmosféra. Osobitnou kapitolou sú ochotnícke výkony (ne)hercov. Jednoznačná strata času.

• 8.1.2020  19:31

Režisér Alan Parker (The Wall, Angel Heart) a scenárista Oliver Stone nám prinášajú skutočný príbeh mladého Američana Billyho Hayesa, ktorý sa v roku 1970 pokúsil z tureckého Istanbulu prepašovať 2 kg hašiša a bol zadržaný políciou. Následne ho čakalo živorenie a tvrdý režim v tureckom kriminále. Depresívny a surový film plný smútku a beznádeje, navyše okorenený jednou nechutnou a krvavou scénou.

• 5.1.2020  16:43
    Ed Sheeran & Justin Bieber - I Don't Care (hudební videoklip) (2019)

Pokiaľ chcete spoznať deväť kruhov pekla, máte jedinečnú príležitosť pozrieť si tento klip. To je tak keď sa dajú dohromady dvaja cukríkoví debilkovia a vytvoria nepozerateľný hnoj, ktorý je navyše doplnený o nemenej otrasný song plný húkavých vokálov, ktoré sú pre Biebera typické. Do toho Sheeran v digitálne upravenom kostýme ako medvedík. Ďakujem a idem grcať!

• 27.12.2019  01:01
    Thelma (2017)

Pôsobivá fantasy dráma o dospievajúcej dievčine, ktorá v sebe nečakane objaví zázračne schopnosti. Tie sa jej však začnú vymykať a ona sama sa rúti do priepasti šialenstva. Nóri sa nepochybne inšpirovali slávnym románom Carrie od Stephena Kinga, avšak obalili celý nápad do svojich typických prísad, vrátane chladného prostredia a depresívnej atmosféry, ktorá je u severanov snáď povinný základ. Mladičká Eili Harboe hrá viac než obstojne a dúfam že dostane ďalšie zaujímavé príležitosti. Malé výhrady mám len k pomalému tempu, ale inak sa jedná o záležitosť, ktorá mi ostala ležať v hlave ešte veľmi dlho po jej pozretí.

• 22.12.2019  23:55

Uprostred tvrdých bojov v Normandii dostane skupinka amerických vojakov príležitosť si pre seba ukradnúť poklad zlatých tehál. Tie sa však nachádzajú hlboko za nepriateľskou líniou a sejf je chránený príslušníkmi 1. divízie SS Liebstandarte. Akciou a vtipom nabitý film, kde exceluje trojica borcov Eastwood - Savalas - Sutherland.

• 9.12.2019  19:58

Príbeh o siedmych hrdinných samurajoch, ktorí sa spoja, aby ochránili malú chudobnú dedinu pred nájazdmi lúpežníkov. Majstrovsky natočený film, ktorý patrí plným právom medzi významné diela svetovej kinematografie.

• 14.10.2019  21:45

Tak som videl trailer k novému írskemu hororu a tešil sa na novú záležitosť, z ktorej mi bude behať mráz po chrbte a doplním si vzdelanie v rámci hororového žánru. No bohužiaľ, ono strašenie sa nedostavilo. Slobodná matka tu zisťuje, že jej syna posadol akýsi démon, ale je to podané tak nezáživne a plytko, že som tento hodinu a pol dlhý film sledoval viacej ako tri hodiny. :) Z tej nudy som si fakt musel robiť prestávky a venovať sa nejakej inej činnosti, pretože hororová atmosféra tu viazne a netrpezlivo som čakal až bude koniec. Najhoršie je, že sa do konca filmu nedozvieme nič o pôvode onej záhadnej jamy ani čo sú zač tie obludy, ktoré ju obývajú. Jednoznačne premárnená záležitosť.

• 7.10.2019  00:50

Pôsobivý klip, ktorý je zároveň generačnou výpoveďou dnešnej doby. Moja veľká srdcovka.

• 6.10.2019  14:41

Comeback ikonickej akčnej postavy nemusí byť vždy zaručená trefa do čierneho. Presvedčili sme sa o tom v piatom diele série Die Hard, kde Bruce Willis pôsobil ako keby si do filmu len odskočil a povedal pár hlášiek a celý diel pôsobil ako hlúpa paródia. Piaty diel s dobrodružstvami vietnamského veterána síce dopadol o niečo lepšie, ale aj tak som mal za celý film pocit, že film zostal sotva na polovici svojej cesty. John Rambo sa vracia po 11 rokoch od posledného dielu a tentoraz je už usadený rančer, ktorý chová kone, občas si zastrieľa do terčov v svojom bunkri a vychováva osamotenú dievčinu. Tej sa podarí nájsť svojho skutočného otca kdesi v mexickom pohraničí, lenže práve tu ju unesie mafiánsky gang a urobí z nej prostitútku. Rambo balí svoj zbrojný arzenál a vydáva sa do boja. Tentoraz však prekvapivo Rambo nie je ten neohrozený profesionál ako v predchádzajúcich dieloch, ale občas tu pôsobí ako zmätený ujo a v jednej scéne dokonca padne do takej hlúpej pasce, že som si myslel že sledujem iný film. Hlavný problém filmu je ten, že ústredná dejová línia i zápletka sú krišťáľovo priehľadné a únos Rambovej "skoro-dcéry" je tu veľmi slabá zámienka k boju. Všetky slabé miesta filmu však na záver bohato vynahradí Rambov osamelý boj proti presile na ranči, kde prídu na rad nástražné míny Claymore i jeho improvizované pasti. A prestrelka v podzemí dostatočne nahradzuje to o čo sme boli počas filmu ochudobnení. Musím povedať, že keď tam začal tých hispánských slizákov jedného po druhom kynožiť, mal som zasa pocit, že sledujem starého dobrého Ramba so všetkým čo k nemu patrí. Ale cez to všetko sa jedná o najslabší diel série, ktorý sa s predchádzajúcim skvelým štvrtým dielom nemôže rovnať.

• 22.9.2019  20:30
    Až na krev (2007)

Naturalistická sonda do duše jedného ropného magnáta, ktorý obetoval celý život ťažbe ropy. Táto činnosť ho však v priebehu rokov natoľko pohltila, že nakoniec stratil aj posledné zvyšky ľudskosti. Celý film som sedel napnutý ako struna a očakával čo sa bude ďalej diať. A dostal som ďalšie a ďalšie pôsobivé scény. Daniel Day-Lewis je herecký poloboh a z jeho postavy tu ide behá mráz po chrbte. Nezabudnuteľná záležitosť.

• 16.8.2019  16:58

Jedno veľké sklamanie. Žiadny "giallo" krvák sa nekoná a namiesto toho tu je len jedna zohyzdená obluda so svojím rotvajlerom, ktorý spácha značnú časť vražd. Filmu chýba atmosféra, scény vražd sú väčšinou mimo záber a jednotlivé postavy sú banda retardovaných a otravných blbcov, ktorých mi nebolo ľúto ani trochu. Navyše tu chýba aj nejaké zmysluplné rozuzlenie. Nikdy viac.

• 14.8.2019  13:46
    Taylor Swift feat. Brendon Urie - ME! (hudební videoklip) (2019)

Ďalšia komerčná odrhovačka, ktorá mi už vyše 3 mesiace reže uši kedykoľvek ju počujem v rádiu. No a klip, ktorý k bol k pesničke natočený je gýč jak poleno. Ružovkasté cukríkové kulisy a trápne krútenie sa ústredných aktérov pôsobia ako päsť na oko. K tomu ešte infatílne pôsobiaci jednorožci. Tieto komerčné shity fakt nie sú moja šálka kávy.

• 9.8.2019  11:59
    Luis Fonsi feat. Daddy Yankee - Despacito (hudební videoklip) (2017)

Drbnutá hispánska kolotočárovina.

• 31.7.2019  17:54
    The Farm (2018)

Poloamatérský horor, ktorý otvorene vykráda Texas Chainsaw Massacre a neprináša vôbec nič nové. Hlavní hrdinovia mi boli celú dobu ukradnutí a ani nápad farmy, kde chovajú ľudí tu vôbec nepôsobí originálne. Záverečný záber potom pôsobí ako cielená paródia.

• 26.7.2019  14:55
    The Visit (2015)

K Found Footage hororom som už od neslávnej éry Paranormal Activity silno skeptický. Tento je však z iného materiálu a hlavne za ním stojí skvelý režisér, ktorý sa však po pár nevydarených filmoch na nejaký čas utiahol do ústrania. A nutno dodať, že tento kus je aj cez jeho nízky rozpočet zaslúžený comeback. Dvaja puberťáci idú na prázdniny k svojim starým rodičom, ktorých však z rodinných dôvodov nikdy nepoznali. Rozhodnú sa o zoznámení natočiť dokument........lenže naši seniori rozhodne nepatria medzi duševne zdravých ľudí a ich správanie je viac než znepokojujúce. Filmu prospieva pozvolna budované napätie i neokukaní herci. Najväčšia sila filmu však tkvie v tom, že režisér drží diváka stále v neistote. Ani ja som nemal sebemenšie tušenie aké je tajomstvo ústredného seniorského páru a táto neistota mňa udržala pri obrazovke až do samotného konca. Veľmi dobrá práca od pána Shyamalana a navyše natočená za smiešných 5 miliónov dolárov.

• 13.7.2019  23:38
    Kolja (1996)

Hlboko ľudský príbeh o nečakanom otcovskom púte starého mládenca, ktorý si nechcene osvojí malého ruského chlapca a následne s ním prežije najlepšie chvíľe života. Bez výhrady majstrovsky natočený film, ktorý považujem za filmovú klasiku (nielen) českého filmu.

• 14.6.2019  14:23
    Hard Boiled (1992)

Šialená OVER THE TOP akčná bomba, ktorá vyniesla Johna Woo a Chow Yun-Fata na pomyselný filmový vrchol. Toľko šialenej akcie a prestreliek len tak v nejakom filme neuvidíte. A celé je to majstrovsky natočené i zahrané.

• 14.6.2019  13:14

Príbeh šestice kontraktorov, ktorí dokázali 13 hodín vzdorovať hordám arabských povstalcov v chaose zmietanom Benghází. Napriek námetu sa nejedná o ďalší propagandistický blábol, ale poctivý akčňák s veľmi hustou atmosférou. Chaos, ktorý vládne v súčasnej Líbyi je tu zobrazený veľmi realisticky a ani divákovi nie je jasné kto je tu spojenec a kto je nepriateľ. Bay sa tu výnimočne vyhýba jeho typickému kŕčovitému humoru a servíruje nám naturalistické bojové scény (za všetky vedie rozstrieľanie povstalca ťažkým guľometom) i veľmi napínavú pasáž záverečnej obrany základne. Ale čo mňa úplne uzemnilo: objavujú sa tu náznaky kritiky voči americkej zahraničnej politike a v jednej konkrétnej scéne tu aj sami hrdinovia pochybujú o zmysle svojej misie v krajine, kde vládne zbraň a Alláh. Na záver sa dočkáme nejakého toho patosu, ale ako celok na mňa film veľmi zapôsobil.

• 14.6.2019  13:06

Jeden z ďalších hororov vzniknutý zo stokrát vyvarených surovín. Klišovitý príbeh bývalej policajtky, ktorá v akcii zlyhala (dosť retardovaným spôsobom) a ktorá sa snaží začať znovu ako laborantka v pitevni. Telo mladej dievčiny, ktoré našej hrdinke privezú na pitevňu je však nejaké zvláštne a je stále posadnuté démonickou entitou. Samozrejme že sa okamžite začnú diať nevšedné veci a pár ľudí okolo našej hlavnej hrdinky to čoskoro odnesie. Filmu chýba poriadna hororová atmosféra a nestane sa tu nič prevratné, čo by sme nevideli predtým. Očakával som aspoň niečo trochu šokujúce ako tomu bolo v Exorcistovi, ale to bola len ilúzia. Možno ako bonus sa tu pre chlapa dá považovať, že naša posadnutá Hannah Grace má moc pekné telíčko a vo filme chodí nahatá. Ale to je všetko.

• 3.6.2019  09:49
    John Wick 3 (2019)

Keď som pred štyrmi rokmi videl prvý diel Johna Wicka, vôbec by mňa nenapadlo že sa raz rozbehne úspešná trilógia a hlavne že ju tvorcovia dokážu tak zručne vyšperkovať. Ale zázraky sa dejú a už pri druhom diele mi bolo jasné, že sa tu rodí kultová séria. Režisér tentoraz nastavil pomyselnú laťku ešte do vyššieho levelu a paralelný svet mafie a nájomných hitmanov tu dosahuje galaktických rozmerov. Načo je tu nejaká vláda a úrady? Tajomný syndikát z tohto universa má svoje vlastné zákony a pravidlá, ktoré majú dosah na celý Svet a nielen zďaleka na newyorkský Continental hotel. :) Ale na prvom mieste tu samozrejme zostávajú akčné scény a prestrelky, ktoré jednoducho stále viac vyrážajú dych a ktoré zo série urobili kultovú záležitosť. Už úvodný fight s nožami naznačí že tvorcovia tejto série sa posunuli zase o kus ďalej a záverečná bitka či Johnove súboje s ninjami sú vyloženou pastvou pre oči. John Wick je bez výhrady kultová akčná séria, ktorá zásadne zmenila akčný žáner.

• 19.5.2019  21:04
    Rabid (1977)

Druhotina legendárneho Davida Cronenberga začína v podstate nevinne. Mladá dievčina sa ťažko zraní pri nehode na motorke a upadne do kómy. Nedaľeko sa nehody sa však nachádza súkromná plastická chirurgia a tak sa dotyčnej dostane rýchleho ošetrenia a operácie popálenín v tejto klinike. Následný implantát, ktorý mal nahradiť spálenú kožu sa však vymkne kontrole a vedie k nečakanej mutácii jej tela. Z našej hlavnej postavy sa následne stáva šíriteľka nákazlivého vírusu, ktorý sa začne okamžite šíriť. Cronenberg si u svojich filmov nikdy nebral servítky a aj tu sa dočkáme mnoho gore nechutností, ktoré idú ruku v ruke s tradične depresívnou atmosférou zmaru a kupodivu sú k tomu pridané aj celkom obstojné herecké výkony. Dokonca som mal u niektorých scén pocit že tu Cronenberg určitým spôsobom v scénách masovej hystérie predbehol dobu.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36