• Krátkometrážní

Ewa Farna: Mám boky jako skříň (2015) (hudební videoklip) odpad!

Cover komerčnej shitovky od Meghan Trainor, tentoraz v podaní Ewušky Farnej. Téma zostáva rovnaká a síce oslava vlastnej tučnoty. Hlúpe, triviálne a maximálne trápne. Malo sa to skorej volať "boky jako kredenc".

Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know (2011) (hudební videoklip)

Singel, ktorý slovenské i české rádiá hrajú už dlhých 13 rokov takmer každý boží deň. Otravná odrhovačka, ku ktorej bol vytvorený nezáživný gýčovitý klip, kde sú spevák Gotye spoločne so speváčkou Kimbrou prilepení ku stene a sú na nich namaľované akési maľby. Pre niekoho umenie, pre mňa komerčná hlúposť.

Spice Girls: Wannabe (1996) (hudební videoklip) odpad!

Spice Girls - bez výhrady jedna z najviac toxických popových zlátanín 90. rokov. Pätica prihlúplych anglických sliepok, ktorých jedinou devízou bola ich krása ale talent nevideli ani z rýchlika. Typický komerčný výplach vymyslený šikovným producentom. Tento singel hrajú komerčné rádia dodnes a je to hudobný, komerčný odpad uvrešťaných pipín.

Ed Sheeran - Perfect (2017) (hudební videoklip) odpad!

Gýčovitý a tendenčný klip, z ktorého kape ružový sliz. Keby tie dnešné romantické vzťahy boli aspoň na 20% také autentické ako je tomu v tomto naivnom klipe. Ja osobne kedykoľvek tento brak počujem v rádiu, tak mi krvácajú uši. Sheeran pre mňa nie je nič iné, než strapatý ryšavý trtko s gitárkou a ani tie pokérovaný ruky z neho chlapa neurobia.

Imagine Dragons: Bones (2022) (hudební videoklip)

Bez výhrady jedna z najviac preceňovaných kapiel súčasnosti.

Záhada Blair Witch (1999)

Jeden zo zásadných hororov, ktoré mňa ovplyvnili, a ktorý podľa mňa tento žáner aj navždy zmenil. Stačili k tomu len originálny nápad a šikovná mediálna kampaň. V dobe uvedenia to spôsobilo nevídaný poprask a ešte dlhé roky som si so spolužiakmi rozprával legendy a historky o tomto filme. V 9 rokoch som mal možnosť ho neskoro v noci vidieť a potom už nikdy nebolo nič ako predtým. Teraz ako dlhoročný hororový fanda si tento horor vždy rád s nostalgiou pozriem. Najväčšia silu filmu tkvie v tom, že ona záhadná bytosť, ktorá našu trojicu prenásleduje, je divákovi neviditeľná. Ale najviac mňa aj po rokoch dostávajú veľmi autentické scény vzájomných roztržiek medzi jednotlivými aktérmi a aj celková atmosféra zúfalstva keď si uvedomia, že sú stratení. Všetko potom speje do perfektne vygradovaného finále. Podľa môjho názoru už neskoršie found footage horory pôsobia ako odvar. Svoje prvenstvo si The Blair Witch Project už navždy udrží.

Gayle: abcdefu (2021) (hudební videoklip)

Videoklip, kde nafrnená 17 ročná soplaňa posiela do "teplých krajín" svojho bývalého aj celú jeho rodinu. Je to vulgárne, každý deň to hrajú v rádiách a je to nepozerateľné. Interprétka samotná je so svojím spuchnutým výrazom vyložene na facku. Ďalší komerčný popový odpad, ktorý denno-denne hrajú na žumpe menom rádio Expres a videoklip na ďalšej stoke menom TV Óčko. Popularita týchto rádoby celebrít je mi veľkou záhadou.

Men (2022)

Keď od filmu nič nečakáte, tak nemôžete byť sklamaný. A s tým som do toho aj šiel. Príbeh o mladej dievčine, ktorá sa po tragickej smrti jej manžela vydáva na anglický vidiek meditovať, ale zrazu ju začnú prenasledovať záhadné postavy, ktoré majú podozrivo rovnaký ksicht. Režisér sa snaží navodiť atmosféru strachu odpudivým vizuálom a tripovými scénami, ale pozeral som film neskoro v noci a dokonca so sluchátkami na ušiach a nehlo to so mnou ani za ten svet. Celú dobu som rozmýšľal čo chcel vlastne režisér celým filmom povedať. Vari sme my muži len odporné a slizké plemeno a ženy za každú cenu ubohé obete mužského maskulinizmu? To je dosť jednostranný a zaujatý pohľad. Práve inferno v tom zlom slova zmysle príde na záver, kde som už len odpočítával čas kedy už film skončí, pretože záver v duchu body horroru, je trapas jak hrom.

Agáta Jaromíra Soukupa (2022) (pořad) odpad!

Keď sa dajú dohromady vymletá zlatokopka a najväčší tragéd v dejinách českej žurnalistiky a ešte majú potrebu sa prezentovať v tv relácii. Vhodné akurát tak pre tých rozumovo menej vyvinutých.