Michelle75

Michelle75

Lenka(surka) Hanzelková

okres Nový Jičín

15 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
  • 4.11.2018  20:26

  poslední třetina neskutečně silná...všechna čest těmto odvážným lidem

  • 4.11.2018  20:20
  Tully (2018)
  ****

  Přesně takhle si matku tří dětí těsně po porodu představuji. Jedno dítě né úplně v pohodě, se speciálním přístupem, už to samotné může být tak nějak vyčerpávající. Charlize tady přibrala a vypadá hodně věrohodně, jí prostě tyhle promněny náramně sedí a už proto, že ji mám neskutečně ráda, mě tenhle film baví. A Tully, kdo to vlastně je? Sprízněná duše, která jí pomáha přežít, dodává energii, povzbuzuje a kde se tam vlastně vzala???? Ten nápad mě prostě baví.

  • 29.8.2018  13:29

  Za trest půjdeš na ostrov a tam tě naučí...film hezky plyne, je pochmurný a drsné jak tématem, tak prostředím, ale ubíhá svižně a mám pocit, že v něm nic nenadbývá a ani naopak.

  • 27.8.2018  12:20
  Escobar (2017)
  *****

  Já měla strach, že to bude po několika přečtených recenzích neskutečná nuda a ono naopak. Film ubíhá pěkně svižně, má v sobě všechno, co mě vyhovuje. Zbytečně se ve všem nebabrá,ale zároveň vykresluje různé polohy Escobara příjemným srozumitelným způsobem, kdy nejde až do extrému, jak je dnes všude do přesytosti.( tím myslím, zbytečné masakrální scény, sex co druhá minuta) Jde to i s pouhým nádechem toho všeho a přesto to na syrovosti neztrácí. Bardema mám hodně ráda a po dlouhé době ho vidím v roli, která mu perfektně sedí, jeho mimika, změny v tváři - nádhera. Ale zároveň i Penélope je tady božská. A některé jejich společné scény byly hodně povedené.

  • 27.8.2018  12:06
  Soudce (2014)
  ****

  Film na mě působil jako by byl natočený dvacet let zpátky. Což je pro mě plus. Vlastně taková sondička do mezilidských vztahů a to ty rodinné bývají někdy hodně komplikované , ač by to člověk nečekal. Downey s Duvallem jsou při svých společných dialozích přesvědčiví a jejich komplikovaný vztah je vlastně to hlavníí. Některé pasáže na odlehčení mě zrovna nebaví. I to, že Vera Farmiga je vyhlazená jako prase a ztrácí u mě sympatie. Je jasné, kam se film bude ubírat,ale některé okamžiky byly hodně silné a za to dávám 75%.

  • 25.8.2018  13:12

  70%

  • 16.5.2018  07:28

  Říkala jsem si, že to bude asi depka,ale ten film hrozně hezky plyne. Jak tady někdo psal, že mu to hekání autistického bráchy neskutečně vadilo, tak mě ani chviličku. Beru to jako součást, která by bez toho asi neměla smysl. Vždyť to byl způsob jeho komunikace. To co prožívá a jaký má vztah ke svému bratrovi nejen Thomas,ale celá jeho rodina, mě hrozně bavilo. Měla jsem z toho pozitivní pocit, i když určité mráčky tam byly....to by snad ani jinak nešlo, některé okamžiky byly naopak krásné a dojímavé. Romanticka vsuvka byla jako bonus a musím pochválit Gemmu Ward, která mi neskutečně připomínala Amandu Seifried, avšak hraním působila mnohem přirozeněji.

  • 27.4.2018  15:28
  Nepřátelé (2017)
  ***

  Jak tady už někdo píše, potenciál to má veliký,ale dohromady to moc nefunguje. Začátek nabudí, nabuzenost pomalu opadává, začíná nuda, těsně před koncem mě to naštve a úplný konec se dá. :) Nemocný indoš s rodinou v pohodě, Bale hraje dobře,ale někdy to na mě působilo až komicky a někdy křečovitě, takže si jistá nejsem. A Rosamund Pike to se svým strnulým alá JOker výrazem zazdila. Ke konci jsem si však na ni celkem zvykla.....co, znám lepší westerny, podruhé již ne.

  • 21.3.2018  22:31
  Dark (TV seriál) (2017)
  *****

  Mám seriály ráda,možná více, než filmy, jelokož jsou delší a tak se z nich radovat, dedukovat a bavit můžu trošku déle, než z filmů. Se Stranger Things to má pramálo společného, možná jen tajemné prostředí. To, co se v tomhle seriálu děje, je pravíce, než zábava. Dívejte se na to s ostrými a ničím nerušenými smysly a vše Vám bude do sebe pomalinku,ale jistě zapadat. Něměčtí herci, jsou typově vybráni hodně dobře, stejně jako skvělá hudba, prostředí, nápad a vše, co k tajůplnému ději patří. Něco se dozvíte dříve A NĚCO ZASE POZDĚJI, každopádně vše dává smysl a seriál v podobě rébusu je hodně odvážný,ale ................

  • 25.1.2018  08:42

  Možná to bylo jen na čtyři hvězdy, ale z filmů, které jsem viděla za poslední dobu jednoznačně nejlepší. Drama, krimi a komedie v jednom. Každá z postav originál, každá úplně jiná a když se navzájem potkávají, vznikají situace a dialogy, které stěží můžou nudit. Ač se jedná spíše asi-určitě o drama, tak působí hodně odlehčeně. Párkrát jsem se nahlas zasmála a to obvykle nedělám. Sam Rockwell, ten mě bavíí:). Americké maloměsto mě okouzlilo, tady se zastavil čas a jsem o pár let zpátky.Skvělé.

  • 24.1.2018  10:34
  Wind River (2017)
  *****

  Pro mě jeden z nej filmů loňska.

  • 24.1.2018  09:18
  Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)
  odpad!

  To co jsem viděla byla komedie, podle které bych si za prezidenta nevybrala ani jednoho z kandidátů. Publikum bylo agresivní a hloupé, hlavně Zemanova polovina a když jeho stranu snímala kamera, mihotaly se tam nabubřelé, zuřivé tváře hlavně postarší generace. Styděla jsem se. Pan Drahoš má daleko do rétorických schopností Miloše Zemana, ale kdo dobře poslouchal a nežral Zemanovi jeho ironii, slyšel hodně otázek na které Zeman vůbec nereagoval a chytře je zametl pod práh.Drahoš zůstal slušný až dokonce,ale jestli to bude stačit, těžko říct. Věřím, že debata na ČT bude vedena konečně někým schopným a že Drahoš konečně dokončí své myšlenky a nenechá si v půli věty umlčet arogantním Zemanem.

  • 23.1.2018  11:16

  Já se teda divím, že tenhle film je tak málo hodnocený, protože určitě za zhlédnutí stojí. Herecky naprosto skvělé zahraný, takže možná i proto sedím jako přišpendlená, hltám Woodyho, Brie i Naomi a jsem zvědavá, kterým a jakým směrem se bude vše vyvíjet. Svobodomyslní rodiče a jejich děti, kočovný život na pomezí úplné chudoby (spoiler: a ono to tak možná ani nemuselo být? ) To je docela velké sousto,ale co je vlastně v životě důležité, jaké hodnoty nebo směry? Mě se to líbilo, nebýt omezován, neřídit se pravidly a zažít aspoň měsíc jako Wallsovi.

  • 23.1.2018  11:08
  The Comedian (2016)
  ****

  Boby Mlíko je pořád ve formě. Vedle Harvey Keitela vypadá pořád svěže. Tahle "lehce" arogantní role stand up komika mi k němu skvěle sedí a že je takový i mimo pódium beru jako bonus. Leslie Mann se mi konečně líbila, tahle role ji vážně sedla a spolu s De Nirem film s klidem utáhnou. Jedna z těch lepších komedií, kde se řeší i životní hodnoty, avšak se netlačí na pilu a to mi vyhovuje. Jéééé a hraje tam i Edie Falco, kterou jsem od dob Sopránů neviděla, budu muset napravit.

  • 18.1.2018  20:42
  To (2017)
  ****

  Asi jsem se vžila do doby, kdy jsem byla dítě a různých strašidelných vjemů kolem nebylo tolik. Člověk se pak hororů více bál, např takový Duch lesa, to byl tehdá nářez a dnes, pro nepolíbené, pro smích. Líbily se mi sympatické dětské postavy, vyobrazení a poznání z čeho mají strach, krásné vizuálno-hlavně na konci, kdy bojují se strachem. Nelíbilo se mi, že když se bojíš, nemáš šanci a občas toho bylo až příliš. To zase bezu z pohledu rodiče. 70%.

  • 17.1.2018  11:04
  Manželské etudy po 35 letech (TV seriál) (2018)
  ****

  Tenhle dokument mě baví a chápu, že někteří zúčastnění o natáčení už nestojí. Minulá série byla ještě taková šťavňaťoučká, lidé v nejlepších letech hledající smysl kde se uplatnit, odrůstající děti, porevoluční nové možnosti. To s některými zamávalo a s některými naopak. Líbí se mi, že do tohoto dokumentu byly dvojice vybírány náhodně, podle toho jak chodili na matriku. Třetí série po 35-ti letech mě také baví,ale mám pocit, že pánové jsou pořád ve skvělé formě a dámy, které se věnovaly dětem, domácnosti, ustrnuly na mrtvém bodě a ta dravost tam už není. Tedy po třetí epizodě, takže se těším na další a věřím i v silné ženy.:)

  • 14.1.2018  16:46

  Bez duše, zbytečné pokračování. S bídou jen napůl tak dobré jako jednička. Ale jinak všichni stárnou hezky.:)

  • 14.1.2018  16:40

  Ujeté, trapné a vtipné a to mně u komedie stačí.

  • 14.1.2018  16:35

  Yorgos Lanthimos je asi blázen a Colin Farrel asi taky, když hraje v jeho p.ˇ.o....ch. U HUmra jsem si říkala v poho,prostě Colin hraje vždycky dobře a asi chtěl zkusit něco nového, jiného co, dávalo i trochu smysl,ale tohleto, to je fakt na palici. Palicoidní film, ne krimi, ne drama ani komedie.

  • 14.1.2018  16:32

  Mě se to líbilo. Jasně, že jsem se těšila na Bardema a hrál jako vždy dobře,ale v téhle roli svého charismatu až tak nevyužije. Johny Depp dle očekávání pořád stejně dobrý a děj, ten mi vyhovoval, byl nepřeplácaný a věcný a to mě ba. Piráti nezklamali.

  • 12.1.2018  16:19

  Tak jsem si po delší době vyrazila s tím mojí děcurem co měří o 1cm méně, než já do kina a oddychla si, že to bylo vážně bezva a nenutila jsem ho jít se mnou zbytečně. Jedničku zbožňuji, asi i z nostalgie a taky díky Robinovi W.:(. Dvojka však vůbec není špatná, má malinko pomalejší rozjezd, ale příjemně pomalý a pak už je to ráz na ráz. Nikdo mi není nesympatický a zdá se mi to místy opravdu vtipné jak pro dospělé,tak pro děti. Vizuální efekty parádní,ale já bych jich tam chtěla více, to je asi tak jediná výtka. Nápad s Jack Blackam povedený, to je pak jednoduché vymyslet vtipné situace...good.

  • 12.1.2018  15:59

  Vizuálně výborná podívaná,ale jinak unavující.

  • 12.1.2018  15:57

  Výborná série, od začátku to šlape a s ničím se to nebabrá. Přijíždí italská mafie v čele s Adrianem Brodym a já si ho za tvrďáka nějak neumím představit, zdání klame a jeho párátko v hubě a uchraptěný nízký hlas dodávají jeho postavě ten správný šmrnc. Baví mě to díl od dílu více, ale když se tam zase objeví Alfie(TOM HARDY),všechny mé unešené pocity zmaří, protože tahle role mu tak neuvěřitelně sedla, že všechny okolo uzemní. Tenhle seriál se vážně povedl, kulisy,prostředí, herci, hudba, atmosféra, příběh, nápady a drží si tu svoji lajnu s přehledem.

  • 12.1.2018  15:46
  Blok 99 (2017)
  ****

  Kdybych předtím neviděla SHOT CALLER, tak tomuhle filmu dám jednoznačně 100%. Když to beru stejně jako SC jako film z vězenského prostředí, tak tento byl pro mě o píď nudnější. Nudnější ve smyslu občasného a zbytečného babrání se snad až o ničem, stejně jako pasáže s manželkou, na kterou se už ale vážně nedá dívat. Mělo to však sílu, velkou dramatičnost a surovost. Vince Vaughn udělal od dob Jurského Parku obří kus dopředu. Jeho výkon byl opravdový a věcný. Konec bych si pustila několikrát a už vím, že občas svědomí nesvědomí beru nohy na ramena a....

  • 12.1.2018  15:34
  Trestanec (2017)
  *****

  Jeden z nejlepších filmů, které jsem v loni viděla. Neočekáváně a právem. Vězeňské prostředí a jeho vlastní pravidla jsou vděčné téma, když ho nikdo nepokazí, tak je na co se těšit. Nenudila jsem se ani minutu, navíc Waldau je pro mě pořád méně známý herec a tak mě velmi velmi mile v tak velké roli překvapil.

  • 11.1.2018  11:48

  To jako vážně? :):):):):):):)

  • 10.1.2018  17:31
  Sněhulák (2017)
  ***

  Z nějakého důvodu měli filmaři omezený čas na natáčení a tím pádem prý museli děj osekat a dle mého ho osekali nešikovně a řádně. Některé detaily o Sněhulákovi mi tam chyběly od začátku a to je podle mě škoda. Kamera, herci, občas i atmosféra občas hodně fajn, začátek hodně dobrý a nabuzující, postupem času atmosféra spíše pokulhává a nudí. Charlotte Gainsbourg už má svá nejlepší léta zřejmě za sebou, hodila by se spíše na roli vyžilé staré ježibaby,než na roli osudové ženy Harryho Hola. Nej nej nej na tom všem byla příroda a zimní světlo. Kdybych nečetla knihu, možná bych se na film ani neměla chuť dodívat. Smůla no, ale nejsem si jistá pro koho.

  • 10.1.2018  17:21

  Takový vcelku pohodový film k nedělnímu odpoledni. Téma slibuje zajímavou podívanou a herci zvučných jmen také. Jenomže já si nemohu pomoct,ale Kate Winslet mi tady prostě vadí a její výkon mě otravuje po celý film. I dobrému herci prostě občas něco nevěřím. Jinak by to bylo pěkné, romantické, pokoukání, kdy si divák do poslední chvíle není jistý konce.

  • 22.6.2017  19:11
  Fargo - Série 3 (série) (2017)
  *****

  YES, YES, YES, PROSTĚ THE BEST. kAŽDÁ SÉRIE MÁ NĚCO DO SEBE A KAŽDÁ JE NĚČÍM JÍNÁ A I TA TŘETÍ NEPOKULHÁVÁ PO TĚCH DVOU PŘEDEŠLÝCH.ŽERU.

  • 22.6.2017  19:08

  Někdy prostě zapnete Tv, něco při tom děláte a jedním okem sledujete film.....postupně mi docházelo,že to zřejmě bude podle skutečných událostí a bylo. Tekly slzy, přišel doják,ale nejen pro to co sledujete,ale i proto jak semy tady vlastně máme. Film se mi líbil ať už netradičním příběhem, hereckým projevem, hudbou a prostředím,ale nevtíravým způsobem jak říct, co všechno může znamenat rodina a základy v ní. Tikulky beru jako bonus. :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace