yelcin

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 4.3.2013  12:20
    Temné vody (2005)

Nepáčilo sa mi to aj keď atmosféra odpovedala hororu / činžový dom , ktorý sa rozpadal, stále pršalo, tmavé chodby a práčovňa, tajomný domovník./. Malo to síce svoju logickosť a krásna J.Connelly má svoju depresiu A.Gade zase svoju mŕtvu kamarátku , ale na horor je to málo.

• 4.3.2013  12:18

Na Heather Graham sa dobre pozerá aj keď hrá lesbu. Myslel som si a aj som jej to prial aby ju s toho vyliečil Alan Cumming. / ja viem že to nie je choroba ./ Netvrdím , že si tento film pozriem 3 krát do roka , určite stačí si ho pozrieť raz za život , ale pozerateľné to je.

• 3.3.2013  22:55

Vidieť vo filme Patsy Kensit ma vždy poteší aj keď nie vždy ide o filmový zážitok ,ale priznajme si , ktorý chlap si nepozrie rád film s peknou ženou. Čo sa týka filmu tak dej nudný a predvídateľný a vyslovene slabý.

• 3.3.2013  22:52
    Amadeus (1984)

Nemám rád životopisné filmy a ,,ešte,, o hudobnom skladateľovi a už vôbec nie s historicky nepresným dejom , ale aj tak Miloš Forman je pán režisér .Film som si chcel pozrieť len kvôli Mozartovej hudbe a Formanovmu režisérstvu , takže s filmom som absolútne spokojný.

• 1.3.2013  19:35

Téma filmu – narodenie nového mesiáša a všetky možné konšpiračné teórie bola dobrá, ale filmárske a herecké prevedenie nestálo za nič. Až v polovičke filmu som si uvedomil , že už som ten film videl no nepamätám si koniec. Dúfam , že nabudúce si už podľa názvu tento film zapamätám a nepustím si túto hlúposť znovu.

• 1.3.2013  19:31
    Nestyda (2008)

Nech sa na mňa Simona Babčáková nehnevá / aj keď ja tiež nie som žiadny lúmen / , ale v tomto dávam Jirkovi Macháčkovi za pravdu , že lepšia šťabajzňa je Eva Kerekesz. Film zo súčastnosti , ktorí verne odzrkadľuje dobu a sympaticky pomaly plynie . Nie je to žiadna pseudo intelektuálna dráma ani ľudová zábava ala Slnko seno .... , ale svoju cieľovú skupinu fanúšikov si to nájde.

• 19.2.2013  20:40
    Wanted (2008)

Chcel som napísať k tomuto filmu nejaký zaujímavý a vtipný komentár , ale prečítal som si komentár od Enšpígla a skoro som sa ušúľal. A s tou strelou z Wall Streetu a parkovaním susedkinej škodovky ma dostal !!!

• 19.2.2013  20:38

Nemci proti Nemcom / nacizmu/. Nie všetci Nemci pojedli führerove tabletky dokonalosti a boli ľudia , ktorý nacizmus ako taký odsudzovali. Nie je to typický vojnový film, neodohráva sa na fronte a mohol byť zasadený do každého totalitného systému gumujúceho mladým ľudom mozgy. I keď ukážky z výchovy hitlerjugend to okorenili , hlavne nacvičovanie útoku granátom a ,,hrdinstvo ,, inštruktora. Nie je to tak dobré ako SWING KIDS s Ch.Balem a R.S.Leonardom , ale je to pozerateľné.

• 18.2.2013  23:17

Som fanúšik sci-fi , ale J.Travolta nie je môj obľúbený herec a predsa / na rozdiel od väčšiny/ sa mi tento film páči. Nie som člen scientologickej cirkvi ,nijaký masochista ani recesista , ale námet je zaujímaví a , že film dostal sedem Zlatých malín ? No a čo! Je pár filmov , ktoré dostali Oscarov a tiež nie som s nich nadšený. Schválne som si teraz pozrel víťazov Zlatých malín a keď pominiem nominácie tak vyhrali aj tieto filmy: Základný inštinkt # 42% #, Transformers 2 # 67% #,Guru lásky # 41% #, Posledný vládca vetra # 46% #.....

• 18.2.2013  15:52

**SPOILER** Celý čas si hovorím čo toto malo byť? Ale poďme pekne po poriadku. Puritánsky Briti si zvolia nezadaného premiéra ,ktorý dokonca odporuje Američanom – no úrčite!! Mladý James Bond prekoná ostrahu na letisku Heathrow a dostane sa do terminálu – aha.... Anglický Romeo na Štedrý večer zoženie letenku a priletí do Portugalska –iba tak vo sne! Angličan stretne v Milwaukue v bare 3super modelky, ktoré sa naňho hneď pricucnú –možno tak moletky s nosom plným koksu a špinavé od hamburgerov !! Jediné čo stálo za to okrem hudby bola sexy a cool Keira Knightley /ako herečku ju vôbec nemusím/ a vyznanie lásky jej priateľom . Dobrá hláška: ,,10 minút u Eltona a si jako bukvice". Ale keď si nasadím ružové okuliare tak je to super romantická komédia.

• 16.2.2013  20:58

Po zaujímavej prvej časti som očakával , že dvojka to dovedie do dokonalosti. Ach já naivný blázon ! Už som zabudol , že väčšinou sa pokračovania točia kvôli úspešnosti originálu a vytrieskať čo najviac peňazí z dobrého nápadu. V jednotke boli aspoň v poho herci a malo to svoju logičnosť, ale dvojka bez konceptu , zabitý čas.

• 16.2.2013  20:54

Ja ako,, expert,, fínskej kinematografie / v štatistikách na csfd som až teraz zistil , že som videl doteraz iba 1 fínsky film / musím podotknúť , že ma film milo prekvapil Skúsiť prevychovať skupinu teenegerov- delikventov prácou na ostrove kvitujem a myslím , že je to možno asi jediný spôsob , ale ja nie som psychológ. A čo sa týka lásky medzi riaditeľovou ženou a chovancom , čo preboha riaditeľ čakal ? Pubertálny teenegery a sexuálne fantázie patria k sebe.

• 16.2.2013  07:24
    Re - cycle (2006)

Námet filmu stál za pozretie a hororoví začiatok zaujal , ale to pokračovanie v svete zabudnutia nič moc. Priznám sa , že film mal myšlienku a posolstvo : ,, nezabúdať...!,, ale scény zo sekcie zabudnuté ,nenarodené deti , či cintorín zabudnutých mŕtvych sú ako z ,,C-vého,, hororu a to je povedané dosť mierne.

• 15.2.2013  21:48

Film , ktorý sa tvári , že je komedia , ale ja som sa vôbec nebavil. Dať do páru bieleho a čierneho herca ešte neznamená , že film bude mať úspech.Vždy záleží predovšetkým na dobrom scenári a na chémií , ktorá vzniká medzi hlavnými predstaviteľmi. Netvrdím , že N.Cage a S.L.Jackson nevedia hrať , ale dvojka M.Gibson a D.Glover to nie sú ani náhodou.

• 15.2.2013  21:46

Hlavný predstavitelia filmu sú mi sympatický ,ale v tomto diely to smrť prehnala. Neviem či bol úmysel scenáristou šokovať , pretože nevymysleli nič prevratné ,ale napr. smrť v solárku je cez čiaru. Nevadí mi , že boli uškvarené dve mladé cool blbky , nie som sexista len tých náhod je tam akosi priveľa. A tá mladá čajočka čo sa hrala na Hellraisera to bolo skôr komické ako hrôzostrašné.

• 15.2.2013  10:31

Veľmi slušný nápad na film , dosť dobre natočení a ani herci sa nenechajú zahanbiť. Je zaujímavé sledovať v ktorom čase treba zmeniť osud aby sa budúcnosť stala znesiteľná. Aj keď som zástancom , že osud človeka je nemenný tzn. začiatok a koniec máme daný len cesta ku koncu môže byť rôzna. / a preto verím , že každé moje rozhodnutie aj to zlé je správne a tak to má byť/ bolo by super mať stroj času a vrátiť sa do minulosti ,ale ja by som nemenil budúcnosť, len by som si užíval to dobré znovu a znovu....

• 15.2.2013  08:28

Určite by to bol bez Leonarda DiCapria taký obyčajný film , ale on ho povýšil na excluzívny zážitok. Aj keď nie som Leov fanúšik týmto filmom mi dokázal , že už v 19rokoch bol pán herec. Retardovaného Ernieho som mu absolútne uveril a vôbec sa nečudujem , že v určitej fáze filmu Deppovi praskly nervy a poriadne ho vyfackal.

• 15.2.2013  08:26
    Oliver! (1968)

O tomto muzikáli som ani netušil , že existuje až som náhodou na neho natrafil na ČT2 a aj keď som si od neho nič nesľuboval ,bol som nadšený. Síce tam neodznie žiadny /aspoň pre mňa/ hudobný šláger , ale atmosféra ,kulisy a postavy to vynahradia. A Fagina , ktorého stvárnil Ron Moody som si vždy takto vizuálne predstavoval.

• 14.2.2013  19:28

Rozumiem tomu americkému pátosu , kde na konci po záchrane mesta sa všetci šťastne objímu , zapózujú do kamery a všetko je fajn. Je pravda , že film mi rýchlo utiekol , lebo akcia sa pekelne zrýchľovala a v duchu som tiež D.Washingtonovi pomáhal zastaviť ten vlak. Len nerozumiem tvorcom a producentom čo si myslia , že sme všetci ovce a nechápeme fyziku!

• 14.2.2013  19:14

Pointa ako v prvej časti a vyvrcholenie tiež , ale je zaujímavé sledovať akú prepracovanú smrť vymysleli scenáristi / či smrť?/ každej postave. Len sa obávam , že pokiaľ v ďalšom pokračovaní nevymyslia prekvapujúcu pointu bude to len nuda s efektnými scénami akože náhodnej smrti.

• 29.1.2013  22:34
    Twin Peaks (1992)

Porovnávam seriál a film a pravda je taká , že seriál sa mi páčil , ale film nie. Seriál mal takú neopísateľnú atmosféru , ale vo filme mi niektoré Lynchove obrazy vadili./ lepšie povedané boli fantasmagoricky poskladané/

• 29.1.2013  22:33
    Majestic (2001)

Jim Carey ma presvedčil , že vie hrať aj bez komických skečov a infantilných grimás. Ďalší film F.Darabonta čo stojí za to si ho pozrieť. Páči sa mi atmosféra mestečka , kde každý pozná každého , všetci študovali v jednej škole a chodia jesť do rovnakého bistra .

• 29.1.2013  22:30

Sú filmy na ktoré sa komentáre po pozretí píšu ľahko , ale určité filmy na napísanie komentára musia vyzrieť. Dej príbehu nie je nijak prevratný , ale vykreslenie stredovekej atmosféry v období morovej nákazy je spracované realisticky. A z pochodu náboženských fanatikov mi aj teraz behá mráz po chrbte.

• 29.1.2013  22:28
    Renesance (2006)

Vizuálny orgazmus. Aj keď ani zápletka deja nie je druhoradá ,celý čas som čumel na geniálne animácie na presklený most, dážď a vykreslené detaily. Vôbec som netušil , že takto spracovaný film ma zaujme.

• 29.1.2013  22:26
    Počátek (2010)

V deji som sa strácal /druhé pozretie to vyriešilo/ , ale vizuálne a hudobne to bolo dokonalé. Zaujímavé je , že niektorí ľudia chodia žiť do snov a mne sa snívajú len reálne situácie zo života ,bez rôznych nadprirodzených vlastností, popierajúcich fyzikálne zákony - teda až na sexuálne fantázie / v nich som king / .

• 29.1.2013  22:22
    Zlaté dno (1942)

Hláška: ,,Naposled jsem mel černý kašel, když jsem mel 4 roky a to nevím jestli ten doktor nebyl barvoslepý".

• 29.1.2013  22:16

V tretej záverečnej časti je pridané trochu akcie /boj dvoch kmeňov/ , trocha romantiky /pokus o záchranu Veverice unesenej iným kmeňom/ a lásky /záchrana nakazenej Štastnej chvíle Sokolom a založenie svojho rodu/.

• 29.1.2013  22:13

Dej druhej časti trilogie je zdĺhavý a jasne predvídateľný ,ale má to svoju neopakovateľnú atmosféru. Škoda ,že režisér nevyužil viac masovejšie scény v dobe natáčania stál komparz určite prijateľné peniaze ,pretože nepredpokladám ,že pravekí lovci žili v osadách s takým malým počtom obyvateľov.

• 29.1.2013  22:10

Film režiséra J.Schmidta z námetu E.Štorcha je nostalgickou spomienkou na detstvo v ktorom ma tento film zaujal .Predtým a asi ani veľmi dlho potom som nevidel film s tématikou života ľudi v praveku. Určite v celej trilógií je celá rada vecí historicky nepresná .ale aj tak film zanecháva celkom dobrý dojem.

• 8.1.2013  17:02

Aj tento diel ma utvrdil v tom , že tvorcovia mali skončiť pri 2-diely a nie to zbytočne naťahovať. Jediná zábavná postava Scratt a vznik svetadielov, inak nuda.

<< předchozí 1 2 3