yelcin

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 3.3.2013  22:52
    Amadeus (1984)

Nemám rád životopisné filmy a ,,ešte,, o hudobnom skladateľovi a už vôbec nie s historicky nepresným dejom , ale aj tak Miloš Forman je pán režisér .Film som si chcel pozrieť len kvôli Mozartovej hudbe a Formanovmu režisérstvu , takže s filmom som absolútne spokojný.

• 15.2.2013  21:48

Film , ktorý sa tvári , že je komedia , ale ja som sa vôbec nebavil. Dať do páru bieleho a čierneho herca ešte neznamená , že film bude mať úspech.Vždy záleží predovšetkým na dobrom scenári a na chémií , ktorá vzniká medzi hlavnými predstaviteľmi. Netvrdím , že N.Cage a S.L.Jackson nevedia hrať , ale dvojka M.Gibson a D.Glover to nie sú ani náhodou.

• 18.2.2013  23:17

Som fanúšik sci-fi , ale J.Travolta nie je môj obľúbený herec a predsa / na rozdiel od väčšiny/ sa mi tento film páči. Nie som člen scientologickej cirkvi ,nijaký masochista ani recesista , ale námet je zaujímaví a , že film dostal sedem Zlatých malín ? No a čo! Je pár filmov , ktoré dostali Oscarov a tiež nie som s nich nadšený. Schválne som si teraz pozrel víťazov Zlatých malín a keď pominiem nominácie tak vyhrali aj tieto filmy: Základný inštinkt # 42% #, Transformers 2 # 67% #,Guru lásky # 41% #, Posledný vládca vetra # 46% #.....

• 23.2.2010  10:24

Keby som tento ospevovaný film nevidel nič by sa nestalo a odpustil by som si tie nechutné scény ,ktoré pre mňa nie sú humorné,ale odporné a trápne.Alebo možno som to nepochopil a som iný.

• 23.2.2010  10:02

Dej filmu možno zhrnúť do pár viet,bežná zápletka ,žiadne akčné scény, pompézna výprava -fílm pre štyroch hercov. Ale to čo dokázali kvalitní herci vyprodukovať za necelé dve hodiny to je paráda. Som úplne iná generácia pre ktorú bol film natočený, ale to je to, čo v dnešnej dobe chýba v TV . Páčia sa mi filmy ,ktoré by sa dali zahrať aj v divadle.Málo postáv , rekvizít všetko odohrané skoro v jednej miestnosti a všetko založené len na dobrom scenári a na výkone hercov.

• 15.2.2013  08:28

Určite by to bol bez Leonarda DiCapria taký obyčajný film , ale on ho povýšil na excluzívny zážitok. Aj keď nie som Leov fanúšik týmto filmom mi dokázal , že už v 19rokoch bol pán herec. Retardovaného Ernieho som mu absolútne uveril a vôbec sa nečudujem , že v určitej fáze filmu Deppovi praskly nervy a poriadne ho vyfackal.

• 23.2.2010  09:20

Tento film mám rád nielen preto,že v ňom hrajú moji obľúbený herci P.Liška,T.Vilhelmová , J.Dušek a Z.Krónerová ,ale aj kvoli jeho atmosfére. Vystupuje tu kolorit postavičiek z periférie tzv. ,,socky,, ktoré sa snažia vyživiť ako sa len dá. Super hlášky: ,,Majko co si včera oslavovala? Smutek! ,, ,,Kurva hajnej ty si si měl toho jelena zastrelit ,ne vyhrat v tombole!..

• 8.1.2013  17:02

Aj tento diel ma utvrdil v tom , že tvorcovia mali skončiť pri 2-diely a nie to zbytočne naťahovať. Jediná zábavná postava Scratt a vznik svetadielov, inak nuda.

• 16.2.2013  20:54

Ja ako,, expert,, fínskej kinematografie / v štatistikách na csfd som až teraz zistil , že som videl doteraz iba 1 fínsky film / musím podotknúť , že ma film milo prekvapil Skúsiť prevychovať skupinu teenegerov- delikventov prácou na ostrove kvitujem a myslím , že je to možno asi jediný spôsob , ale ja nie som psychológ. A čo sa týka lásky medzi riaditeľovou ženou a chovancom , čo preboha riaditeľ čakal ? Pubertálny teenegery a sexuálne fantázie patria k sebe.

• 23.2.2010  10:12
    Drž hubu! (2003)

Keď som film videl prvý krát tak som od smiechu padol do kolien.G.Depardieu hraje svoju životnú komediálnu rolu a J.Reno mu slušne sekunduje. Nechcel by som mať za suseda Kentána z Montange , síce by bol dobrý,obetavý parták , ale asi by som sa z neho zbláznil.Konec síce nie je podľa môjho gusta pri takejto komédie ./videl som to na hospodu dvoch kamarátov./no už je to tam.

• 23.2.2010  09:24

Keď si spatne pozriem svoj rebríček naj.filmou zistujem , že nerozhoduje rozpočet filmu, počítačové triky , ale stačí vynikajúci scénár ,príbeh a slušní herci.To vačšinou splnujú filmy skorej natočené a film ,,Dvanásť rozhnevaných mužov ,, je jeden z tých keď pri projekcii vyprázdním obývačku od rodiny a bez rušivých momentov si to vychutnám na domácom kine. Každý dialog ,mimiku , každú zmenu nálad ukážku charakteru to je to čo ma pri filme baví.Netvrdím ,že.. Hviezdne vojny /ktoré milujem/, alebo ..Deň nezávistlosti ..sú zlé filmy práve naopak ,ale dnes , keď si možem vybrať , tak sa prikloním k filmu ,ktorí ma núti rozmýšľať a vždy pri dalšom pozretí nájdem niečo čo som si predtým nevšimol. Čo sa týka filmu zaujal ma americký súdny systém ,kde dvanásť porotcov rozhoduje o živote člověka a som presvedčený , že vačšina z nich chce zaujať správny postoj a chce rozhodnut spravodlivo, ale….. Nedokážem posúdiť , ktorí súdny systém je správny a nemám štatistiky čo sa týka omylov / z historie vieme ,že porota može byť ovlivnitelná/,ale predstava , že mne v úlohe porotcu budú účelovo zatajené nejaké dokazy a vydám spolu s ostatnými porotcami rozhodnutie ,ktoré by negatívne ovplivnilo život iného to zamrazí.

• 15.7.2010  10:36

Sú filmy , ktoré nás majú donútiť rozmýšľať nad životnými múdrosťami , ale sú filmy ktoré nás majú ,, len pobaviť,,. Film patrí medzi tie ,kde je hviezdne herecké obsadenie ,ale jednoduchý komediálny dej. Napriek tomu v akej dobe vznikol oceňujem pointu filmu ako aj herecké majstrovstvo O.Nového, V.Ferbasovej ako aj A.Nedošínskej. Mám rád tento typ starých českých komédií , pri ktorých sa dá relaxovať a nemusím sa zaťažovať rôznymi psychologickými pointami. V.Ferbasová ako chudobná nevzdelaná predavačka šnúrok so svojím ,, neviem čítať ani písať ,, a neobyčajným hovorovým slangom nemá chybu. A v neposlednom rade švihácka chôdza J.Kohouta.

• 23.2.2010  10:03

Mám rád staré české komédie a táto je jedna z nich ,kde bol použitý originálny nápad ./použitie špeciálnych tlačidiel v autobuse./ ,ktorý predtým /a neviem či potom/ nikto nepoužil.Film dobre vykresľuje rôzne charaktery ľudí ,ktorí spolu cestujú autobusom. na trase Praha-K.Vary , kde postavy stvárňuje herecká špička tej doby.Príjemný zážitok ,ktorý pozretím nikomu neublíži.

• 23.2.2010  09:21
    Forrest Gump (1994)

Treba si prečítať knihu.T.Hanks síce vo filme exceluje ,ale film je natočený smutne.Pri čítaní knihy som sa celý čas chytal za brucho , keď som sa smial. Škoda , že režisér nezaradil do filmu s knihy príbeh o záchrane čínskeho vodcu ,alebo cestu s opicou do vesmíru. Inak príbeh prostoduchého chlapca prechádzajúceho americkými dejinami ,ktoré svojim spôsobom ovplivnuje ma pobavil. V knihe Forrest hovorí ,,Verte my ,byť idiotom neni žiadna sranda.,, a o tom to je.

• 29.3.2010  13:43

Ak niekto považuje za zábavu vyrezávanie hákového kríža na čelo,skalpovanie a rozbitie lebky bejzbolkou - tak potom neviem, ani keď to boli židovskí bojovníci proti fašizmu/netvrdím ,že tieto veci do filmu nepatría ,ale v takomto filme je to trápne./. Nemám rád ,keď niekto fabulizuje dejiny a mení ich obsah o čo sa Quentin v tomto filme snaží upálením fašistických pohlavárov v kine. Ano to je filmová nadsázka , ale ja som neštudoval réžiu ja nehodnotím či je vo filme dobrá kompozícia,použitý flashback , flashforward ,alebo vhodná scenografia ja som len obyčajný divák ,ktorý hodnotí film podľa pocitov ,ktoré v ňom film zanechá. /nemusí to byť vždy nejaké posolstvo,myšlienka stačí aj nezvyčajná,vtipná pointa ,alebo výborný herecký výkon/ Neexistuje pre mňa dobrý film a zlý film/ to isté platí o knihách a hudbe/ ,ale film ,ktorý si chcem znova pozrieť a film ,ktorý už nepotrebujem vidieť . Podľa komentárov,ktoré tu čítam je to fantastický film/ čo asi dokazuje aj nominácia na Oskara/ ,ale pre mňa nie ,no nemožeme mať predsa všetci rovnakí vkus.

• 6.8.2010  16:56

Skvelý film ,kde dvaja bratia Tomáš a Spytihnev /to je fakt meno?/spolu ,,zvláštne,, komunikujú kvôli nevrátenej dúhovej guličke z detstva. Jedného dňa keď tetička opustí strýčka ,ktorý vedie hostinec musia ,,spolupracovať ,, na vedení podniku. Situačná komédia v ktorej hrá prím geniálnosť hlavných predstaviteľov R.Hrušínskeho a S.Beneša ,ktorých doplňajú S.Rašilov a S.Neumann. Zaujímavé hlášky : ,,ženy jsou nepřítelkyne moudrosti,, a ,,koukej na svou a ne na cizí ty nemravo stará!,, Dobrá scéna ,keď S.Rašilov hrál sám so sebou v izbe karty. P.S. :,,Nechod k vode aj tak chytíš houby s octem,,

• 25.2.2010  10:34

Priznám sa , že až do záverečného odhalenie tajomné priateľa Dakoty som netušil , kto to je.Celý film ma svojou tajomnou atmosférou nechával v napätí , ktorá sa zo záverom filmu stupnovala.Vynikajúci výkon Dakoty Fading , kde sa to v nej berie.Som zvedavý či vekom tú hereckosť nestratí ako mnoho iných detských hercov.

• 5.1.2013  07:27
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Je ťažké opustiť alkoholika , keď ho milujete. Kto mu potom pomôže ??

• 23.2.2010  10:02
    John a Mary (1969)

Film mi pripomína svojou koncepciou film natočený v roku 1967 ,, Bosé nohy v parku,, režisérom G.Saksom v hlavných roliach R.Redford a J.Fonda.Tiež sa odohráva skoro v jednom interiéri , je založený na kvalitných dialógoch / za veľmi vtipné považujem - reprodukciu myšlienok hlavných hrdinou./ na kvalitnom hereckom obsadení.

• 8.3.2010  11:27

Spoločný projekt režiséra Kachynu a scenáristu Procházku presne tak ako pri podla mna u jedného z nejlepších českých filmou ,,Ucho,, ma trochu sklamal .Už na úvod príbehu namiesto úvodnej scény ,, titulky,, vysvetlujúce začiatok príbehu . Komorný príbeh dvoch rozdielnych ludí ,kde nenávist prerastie do ,,lásky,, ukončí až partizánska skupina/posledných päť minút zavrie film na pár rokov do trezoru./ Tomu filmu aby bol najlepší niečo chýba nevadí mi ,že Hanzlík hovorí celý čas po nemecky/ ako ináč keď je to rakúsky vojak/,ale na rozdiel od ,,Ucha ,,absentujú konfrontačné dialogy vykreslujíce myšlienky a charaktery hlavných postáv.Ale výborná hudba J.Nováka a zábery lesa dokreslujú predzvest tragedie.

• 18.2.2013  15:52

**SPOILER** Celý čas si hovorím čo toto malo byť? Ale poďme pekne po poriadku. Puritánsky Briti si zvolia nezadaného premiéra ,ktorý dokonca odporuje Američanom – no úrčite!! Mladý James Bond prekoná ostrahu na letisku Heathrow a dostane sa do terminálu – aha.... Anglický Romeo na Štedrý večer zoženie letenku a priletí do Portugalska –iba tak vo sne! Angličan stretne v Milwaukue v bare 3super modelky, ktoré sa naňho hneď pricucnú –možno tak moletky s nosom plným koksu a špinavé od hamburgerov !! Jediné čo stálo za to okrem hudby bola sexy a cool Keira Knightley /ako herečku ju vôbec nemusím/ a vyznanie lásky jej priateľom . Dobrá hláška: ,,10 minút u Eltona a si jako bukvice". Ale keď si nasadím ružové okuliare tak je to super romantická komédia.

• 28.7.2012  16:38
    Madagaskar 3 (2012)

Myslím si , že tvorcovia stúpili týmto filmom úplne mimo / veľmi jemne povedané/ . Plné kino malých detí a nuda, nuda ,nuda a občasný smiech. Predchádzajúce diely v poriadku ,ale tento ma absolútne nebavil i keď animácia a hudba nebola celkom zlá.

• 15.7.2010  10:34

Český pygmalion v stvárnení H.Haasa, L.Baárovej, V.Borského a A.Nedošínskej po taktovkou režiséra V.Slavinského. Celkom vtipný film z množstvom hlášok ,ktorý sa dá pozrieť viac krát bez ujmy na zdraví aj keď všetci vieme ako sa to skončí . Geniálna A.Nedošínska , zodpovedná matka 12 detí /paradox je ,že vo filmoch sa starala o deti , o študentov ,,Študentská mama,, a sama v živote svoje deti nemala./ Čo ma zaujalo pri rozvrhu učenia :9-10 rytmika 10-11 plávanie 11-12 čeština 13-14 franština 14-15 jazda na koni., že aj vtedy sa dodržovala obedná prestávka....medzi 12-13 ha ha ha. Nehodnotím či a komu sa rola hodila a kto zahral dobre a kto zle ,ale L.Baárova je krásna a H.Haas vtipný a o A.Nedošínskej som sa už zmienil.

• 29.1.2013  22:33
    Majestic (2001)

Jim Carey ma presvedčil , že vie hrať aj bez komických skečov a infantilných grimás. Ďalší film F.Darabonta čo stojí za to si ho pozrieť. Páči sa mi atmosféra mestečka , kde každý pozná každého , všetci študovali v jednej škole a chodia jesť do rovnakého bistra .

• 15.4.2010  08:35
    Medvídek (2007)

To ,že sa vo filme stretnú najlepší herci a výborný režisér ešte neznamená , že film bude trhák.Herci J.Trojan,J.Macháček,R.Luknár J.Menzel a herečky Z.Fialová T.Vilhelmová, A.Geislerová,K.Issová a E.Vašáryová mali byť zárukou kvality.Bohužial až na pár humorných scén ma film neoslovil.Sorry

• 25.2.2010  10:38

Jeden z najlepších filmov za posledné roky čo som videl. Viem si živo predstaviť , že život a vyrastanie v indických slumoch ukázané vo filme je úplne reálne.Po pozretí filmu som ešte pol hodinu sedel pred TV a upratoval som si v hlave , pretože to bol veľmi emotívny zážitok. Samozrejme od začiatku filmu bolo jasné ,že chudobný chlapec musí predsa vyhrať tie peniaze , ale tak to predsa v rozprávkach býva a dobro musí zvíťaziť nad zlom. Film som videl zatiaľ len raz a určite po vzhliadnutí filmu 2,3 krát mi bude film pripadať patetický a niektoré scény pritiahnuté za vlasy a moje hodnotenie s odstupom času bude trošku iné.

• 29.3.2010  13:38
    Město Ember (2008)

Čo to malo akože byť ,celý film som sa nudil a čakal, kedy už konečne skončí /a to som minimálne 2 krát chcel film vypnúť,ale aj zlú knihu vačšinou dočítam do konca/ . Film .ktorý mal možno zaujímavú tému /mestečko po zemou, asi chceli rovnaký úspech ako ,,Sexmisia,,/ ,ale nič iné.A to som si myslel ,že herci Tim Robbins a Bill Murray predsa nebudú hrať v ,,D,, filme- no mýlil som sa. Gýčový krtko zabiják ,alebo komplikovaná cesta na povrch zeme v posledných minutách filmu /ešte ,že všetko vyšlo ako malo /.Nikto ma nenahovorí ,aby som si ten film pozrel znovu!!!

• 29.1.2013  22:13

Dej druhej časti trilogie je zdĺhavý a jasne predvídateľný ,ale má to svoju neopakovateľnú atmosféru. Škoda ,že režisér nevyužil viac masovejšie scény v dobe natáčania stál komparz určite prijateľné peniaze ,pretože nepredpokladám ,že pravekí lovci žili v osadách s takým malým počtom obyvateľov.

• 19.2.2013  20:38

Nemci proti Nemcom / nacizmu/. Nie všetci Nemci pojedli führerove tabletky dokonalosti a boli ľudia , ktorý nacizmus ako taký odsudzovali. Nie je to typický vojnový film, neodohráva sa na fronte a mohol byť zasadený do každého totalitného systému gumujúceho mladým ľudom mozgy. I keď ukážky z výchovy hitlerjugend to okorenili , hlavne nacvičovanie útoku granátom a ,,hrdinstvo ,, inštruktora. Nie je to tak dobré ako SWING KIDS s Ch.Balem a R.S.Leonardom , ale je to pozerateľné.

• 23.2.2010  09:39

Milujem filmy s J.Hrzánem vždy im dodá svoju jedinečnú komediálnosť.Ale film nie je komédia , je to realisticky zobrazené hrdinstvo našich pilotov v službách R.A.F. za 2.svetovej vojny.Trochu ma dostalo to cynické rozdeľovanie vecí po pilotovi ,ktorý zahynul ,ale to patrí k tomu bola vojna nedalo sa oplakávať každého mŕtveho, pretože dnes to bol on, zajtra možno ja.

<< předchozí 1 2 3