Osudový dotek 2 (2006)

Po zaujímavej prvej časti som očakával , že dvojka to dovedie do dokonalosti. Ach já naivný blázon ! Už som zabudol , že väčšinou sa pokračovania točia kvôli úspešnosti originálu a vytrieskať čo najviac peňazí z dobrého nápadu. V jednotke boli aspoň v poho herci a malo to svoju logičnosť, ale dvojka bez konceptu , zabitý čas.

Domov šedých motýlů (2008)

Ja ako,, expert,, fínskej kinematografie / v štatistikách na csfd som až teraz zistil , že som videl doteraz iba 1 fínsky film / musím podotknúť , že ma film milo prekvapil Skúsiť prevychovať skupinu teenegerov- delikventov prácou na ostrove kvitujem a myslím , že je to možno asi jediný spôsob , ale ja nie som psychológ. A čo sa týka lásky medzi riaditeľovou ženou a chovancom , čo preboha riaditeľ čakal ? Pubertálny teenegery a sexuálne fantázie patria k sebe.

Re - cycle (2006)

Námet filmu stál za pozretie a hororoví začiatok zaujal , ale to pokračovanie v svete zabudnutia nič moc. Priznám sa , že film mal myšlienku a posolstvo : ,, nezabúdať...!,, ale scény zo sekcie zabudnuté ,nenarodené deti , či cintorín zabudnutých mŕtvych sú ako z ,,C-vého,, hororu a to je povedané dosť mierne.

Amos & Andrew (1993)

Film , ktorý sa tvári , že je komedia , ale ja som sa vôbec nebavil. Dať do páru bieleho a čierneho herca ešte neznamená , že film bude mať úspech.Vždy záleží predovšetkým na dobrom scenári a na chémií , ktorá vzniká medzi hlavnými predstaviteľmi. Netvrdím , že N.Cage a S.L.Jackson nevedia hrať , ale dvojka M.Gibson a D.Glover to nie sú ani náhodou.

Nezvratný osud 3 (2006)

Hlavný predstavitelia filmu sú mi sympatický ,ale v tomto diely to smrť prehnala. Neviem či bol úmysel scenáristou šokovať , pretože nevymysleli nič prevratné ,ale napr. smrť v solárku je cez čiaru. Nevadí mi , že boli uškvarené dve mladé cool blbky , nie som sexista len tých náhod je tam akosi priveľa. A tá mladá čajočka čo sa hrala na Hellraisera to bolo skôr komické ako hrôzostrašné.

Osudový dotek (2004)

Veľmi slušný nápad na film , dosť dobre natočení a ani herci sa nenechajú zahanbiť. Je zaujímavé sledovať v ktorom čase treba zmeniť osud aby sa budúcnosť stala znesiteľná. Aj keď som zástancom , že osud človeka je nemenný tzn. začiatok a koniec máme daný len cesta ku koncu môže byť rôzna. / a preto verím , že každé moje rozhodnutie aj to zlé je správne a tak to má byť/ bolo by super mať stroj času a vrátiť sa do minulosti ,ale ja by som nemenil budúcnosť, len by som si užíval to dobré znovu a znovu....

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Určite by to bol bez Leonarda DiCapria taký obyčajný film , ale on ho povýšil na excluzívny zážitok. Aj keď nie som Leov fanúšik týmto filmom mi dokázal , že už v 19rokoch bol pán herec. Retardovaného Ernieho som mu absolútne uveril a vôbec sa nečudujem , že v určitej fáze filmu Deppovi praskly nervy a poriadne ho vyfackal.

Oliver! (1968)

O tomto muzikáli som ani netušil , že existuje až som náhodou na neho natrafil na ČT2 a aj keď som si od neho nič nesľuboval ,bol som nadšený. Síce tam neodznie žiadny /aspoň pre mňa/ hudobný šláger , ale atmosféra ,kulisy a postavy to vynahradia. A Fagina , ktorého stvárnil Ron Moody som si vždy takto vizuálne predstavoval.

Nezastavitelný (2010)

Rozumiem tomu americkému pátosu , kde na konci po záchrane mesta sa všetci šťastne objímu , zapózujú do kamery a všetko je fajn. Je pravda , že film mi rýchlo utiekol , lebo akcia sa pekelne zrýchľovala a v duchu som tiež D.Washingtonovi pomáhal zastaviť ten vlak. Len nerozumiem tvorcom a producentom čo si myslia , že sme všetci ovce a nechápeme fyziku!

Nezvratný osud 2 (2003)

Pointa ako v prvej časti a vyvrcholenie tiež , ale je zaujímavé sledovať akú prepracovanú smrť vymysleli scenáristi / či smrť?/ každej postave. Len sa obávam , že pokiaľ v ďalšom pokračovaní nevymyslia prekvapujúcu pointu bude to len nuda s efektnými scénami akože náhodnej smrti.