Temné vody (2005)

Nepáčilo sa mi to aj keď atmosféra odpovedala hororu / činžový dom , ktorý sa rozpadal, stále pršalo, tmavé chodby a práčovňa, tajomný domovník./. Malo to síce svoju logickosť a krásna J.Connelly má svoju depresiu A.Gade zase svoju mŕtvu kamarátku , ale na horor je to málo.

Ta záležitost s Gray (2006)

Na Heather Graham sa dobre pozerá aj keď hrá lesbu. Myslel som si a aj som jej to prial aby ju s toho vyliečil Alan Cumming. / ja viem že to nie je choroba ./ Netvrdím , že si tento film pozriem 3 krát do roka , určite stačí si ho pozrieť raz za život , ale pozerateľné to je.

Ostrov pohody (2003)

Vidieť vo filme Patsy Kensit ma vždy poteší aj keď nie vždy ide o filmový zážitok ,ale priznajme si , ktorý chlap si nepozrie rád film s peknou ženou. Čo sa týka filmu tak dej nudný a predvídateľný a vyslovene slabý.

Amadeus (1984)

Nemám rád životopisné filmy a ,,ešte,, o hudobnom skladateľovi a už vôbec nie s historicky nepresným dejom , ale aj tak Miloš Forman je pán režisér .Film som si chcel pozrieť len kvôli Mozartovej hudbe a Formanovmu režisérstvu , takže s filmom som absolútne spokojný.

Vykradači hrobek (2001)

Téma filmu – narodenie nového mesiáša a všetky možné konšpiračné teórie bola dobrá, ale filmárske a herecké prevedenie nestálo za nič. Až v polovičke filmu som si uvedomil , že už som ten film videl no nepamätám si koniec. Dúfam , že nabudúce si už podľa názvu tento film zapamätám a nepustím si túto hlúposť znovu.

Nestyda (2008)

Nech sa na mňa Simona Babčáková nehnevá / aj keď ja tiež nie som žiadny lúmen / , ale v tomto dávam Jirkovi Macháčkovi za pravdu , že lepšia šťabajzňa je Eva Kerekesz. Film zo súčastnosti , ktorí verne odzrkadľuje dobu a sympaticky pomaly plynie . Nie je to žiadna pseudo intelektuálna dráma ani ľudová zábava ala Slnko seno .... , ale svoju cieľovú skupinu fanúšikov si to nájde.

Wanted (2008)

Chcel som napísať k tomuto filmu nejaký zaujímavý a vtipný komentár , ale prečítal som si komentár od Enšpígla a skoro som sa ušúľal. A s tou strelou z Wall Streetu a parkovaním susedkinej škodovky ma dostal !!!

Napola: Hitlerova elita (2004)

Nemci proti Nemcom / nacizmu/. Nie všetci Nemci pojedli führerove tabletky dokonalosti a boli ľudia , ktorý nacizmus ako taký odsudzovali. Nie je to typický vojnový film, neodohráva sa na fronte a mohol byť zasadený do každého totalitného systému gumujúceho mladým ľudom mozgy. I keď ukážky z výchovy hitlerjugend to okorenili , hlavne nacvičovanie útoku granátom a ,,hrdinstvo ,, inštruktora. Nie je to tak dobré ako SWING KIDS s Ch.Balem a R.S.Leonardom , ale je to pozerateľné.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Som fanúšik sci-fi , ale J.Travolta nie je môj obľúbený herec a predsa / na rozdiel od väčšiny/ sa mi tento film páči. Nie som člen scientologickej cirkvi ,nijaký masochista ani recesista , ale námet je zaujímaví a , že film dostal sedem Zlatých malín ? No a čo! Je pár filmov , ktoré dostali Oscarov a tiež nie som s nich nadšený. Schválne som si teraz pozrel víťazov Zlatých malín a keď pominiem nominácie tak vyhrali aj tieto filmy: Základný inštinkt # 42% #, Transformers 2 # 67% #,Guru lásky # 41% #, Posledný vládca vetra # 46% #.....

Láska nebeská (2003)

**SPOILER** Celý čas si hovorím čo toto malo byť? Ale poďme pekne po poriadku. Puritánsky Briti si zvolia nezadaného premiéra ,ktorý dokonca odporuje Američanom – no úrčite!! Mladý James Bond prekoná ostrahu na letisku Heathrow a dostane sa do terminálu – aha.... Anglický Romeo na Štedrý večer zoženie letenku a priletí do Portugalska –iba tak vo sne! Angličan stretne v Milwaukue v bare 3super modelky, ktoré sa naňho hneď pricucnú –možno tak moletky s nosom plným koksu a špinavé od hamburgerov !! Jediné čo stálo za to okrem hudby bola sexy a cool Keira Knightley /ako herečku ju vôbec nemusím/ a vyznanie lásky jej priateľom . Dobrá hláška: ,,10 minút u Eltona a si jako bukvice". Ale keď si nasadím ružové okuliare tak je to super romantická komédia.