animario

Marek H.

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 11.4.2021  23:22

Nejhezčí asijskej (ne)romantickej film,co jsem zatím viděl. On,životní ztroskotanec a trosečník (ne)dobrovolně žijící na ostrůvku odříznutým od civilizace(přitom kousek od ní),na kterým najde svobodu,schopnost vyprodukovat vlastní nudle,smysl a důvod (pře)žít.Ona,ukrývajíc se dobrovolně před světem ve svým bytě a ve svý bublině(bublinkový lóži)najde svobodu,smysl a v podstatě i důvod žít,díky němu.Náhoda(a zkouška sirén)svedla tyhle dva osamělce dohromady v hodně netradiční lovestory...#xoxo

• 10.4.2021  22:28
    Lucky Day (2019)

Celkem sympatická rodinná gangsterka s francouzským akcentem,parádnim výběrem herců (Bracey a Dobrev jsou pro mě pár roku,Cryspin Glover největší badass) a doslova trefným vzkazem umělecký scéně(!) od Tarantinova exparťáka Rogera Avaryho.Jestli mě tenhle film něco naučil,tak to,že "když se maj lidi rádi,je ještě nějaká šance"..tvrdí Sanchez.Voilá.

• 8.4.2021  22:25
    White Snake (2019)

Efekty často na hranici kýče,střídmější barevnost by neškodila.Příběh malinko překombinovanej a ne úplně pro dětskýho diváka,aspoň ne toho západního.Ale když dojde na akci,jsou to orgie ve stylu japonských anime.Rozhodně jeden z těch lepších čínských CG animáčů..

• 7.4.2021  22:18

Animace jako vždy superůžo perfektní za 5*,asijská lokalizace jako bonus.Ale příběh trochu lacině hraje na city s celkem zbytečnou otcovskou offtopic linkou.Mohlo to bejt obyčejný dětský dobrodružství bez houslových sólíček u Buddhy..proč do všeho cpou rodinnou tragédii? 3,5*

• 4.4.2021  10:40

Vizuálně Del Torovsky hezkej gotickej horrůrek s předvídatelným dějem a trochu tragickým (ve smyslu hloupým)finále (ten bodne tu a ta zas toho a všichni dohromady krvácejí moc..),kterýmu by prospěla kratší stopáž.

• 3.4.2021  22:33

Jednička byla príma retro,RR a internety je parádní satira s kupou narážek a nápadů.."To mě v medu vyválej" jestli si to nezaslouží 4 stárs.

• 1.4.2021  22:12
    Ochránci (2017)

A já se ptám,kde byl Vladimir Vladimirovič když ho Moskva potřebovala?! Serioznaya sovětskaya chuyovina a hodně tragickej pokus o vlastní supertýmovku(ve který chyběl už jen Mrazík). Ivánku,kamaráde,takhle Нет..

• 29.3.2021  22:08
    Devadesátky (2018)

Americký nezávislý léto,skejtování,parta,kecy o ničem,fuckování,dospívání a hlavně pocity(a skejtovaní).Hillovi se povedlo vystihnout nostalgickou atmosféru devadesátek jak málokomu(ani se nechce věřit,že rok vzniku filmu je 2018 a ne 98). Od hadrů,hudby,týpků neherců(který jakoby přenesl časem)až po vizuál,barvy a materiál,na kterej točil.V necelý hodině a půl nechá diváka proplout mid90's a prožít je se všema radostma,starostma a frustracema.Všechno přirozeně,syrově a nenuceně.Newbie Sunny Suljič je malej talent nezávislýho filmu.Oldschool žije tady. #fuckshit 🤟

• 29.3.2021  17:01
    Need for Speed (2014)

Mein Damen und Herren, Bontonfilm präsentiert KOBRA 11 USA: Der FiLM mit Diesel! Und Aaron Paul als amerikänische Semir Gerkhan(und Mustang als BMW...).Wunderbar Autos ficken die grossen Serpentinen!

• 28.3.2021  23:11

"Jen Commando ninja může zabít Commando ninja!" Nelze se vyhnout srovnání s Kung Fury,který bylo ale víc profi a humor tam byl převážně cílenej (CN je často vtipný spíš amatérismem tvůrců,neherců),ale každej podobnej pokus se cení,důležitý je nadšení. CN je parodie mixující hned několik 90' akčních fláků,nejvíc se mi ale (kromě tréninku)líbila ta závěrečná futuristická a potitulkovej bonus(!) "Co bude,BUDE!" 3,5*.

• 27.3.2021  23:24
    Aladin (2019)

CG pohádková limonáda pro děti od 12-ti let níž. Dvě a půl hodiny líbivých obrázků podle šablony,kde doláče čouhaj z každý scény,ale ukazatel zábavy se celou stopáž drží v jedný stejný průměrný linii,protože se sází jen na vizuál,tanečky a tralala-la pasáže. Největší problém je absence humoru (takovýho toho vtipnýho,u kterýho se fakt zasmějete,co má většina dnešních animáčů),ten jedinej to mohl zachránit.Až si bude Ritchie příště zas leštit lampu,kéž by si přál natočit zábavnej film..

• 23.3.2021  19:37
    OUTsideři (2014)

Původní filmovou předlohu jsem neviděl,ale ať už je jakákoli,Outsideři jí tímhle remakem ostudu určitě neudělaj.Citlivý komediální drama o lidech,který nesou na bedrech víc,než si kdo dokáže představit (však vím o čem mluvím)a jejich behaviorálně terapeutický pouti za svým místem na světě. Herecký trio je moc fajn,zejména kluci odváděj se svýma poruchama výkon hodnej potlesku (u mě hlavně Patel,z jejich počátečních konfliktů jsem chvílema uchcával)a sympatická malá Zoe jim obstojně sekunduje.

• 22.3.2021  22:31
    Fakulta (1998)

Nevadil by mi béčkově lacinej scénář,naopak telecí space invasion filmy s podobnou tématikou z let před Fakultou můžu.Ale ta forma byla nevyužitá a nudná,nadsázka žádná,hlášky nikde stejně jako napětí a trochu gore(přitom prostředí fakulty,banda studentů versus parazit v učitelskym sboru,emzák z vesmíru,to je námět na hit,Roberte!).Ale tohle nemá koule.Nevim kde v tom kdo spatřuje Rodriguezův rukopis(snad jen v obsazení Samičky Hayekový..).Rozhodně bych ale dal(po Planetě Terror) señoru Rodriguezovi šanci na reparát v podobě remaku.

• 21.3.2021  00:02
    Extinction (2018)

Komorní tv scifi především pro fanoušky scifi.Působilo to spíš jako zfilmovaná povídka z nějakýho sborníku a v nějaký sf seriálový sérii by mě to asi zaujalo víc. Až do odhalení v závěrečný 1/2 hodině nic vyjímečnýho,u mě se wow efekt nedostavil ani po něm,ale aspoň to leccos osvětlilo,no..(latexovej žabí vzhled "emzáků" byl navíc trochu samoúčelnej,kdyby vypadaly jinak,divák by pojal podezření mnohem dřív a našlo by se toho víc,50 let nestárnoucí populace atd..).Zajímavý,ale celkově slabší scífko.

• 19.3.2021  22:49

Charakter design robotů a monster perfektní/vizuál super,ale scénář ještě infantilnější než jednotka.K monster žánru to v podstatě patří,ale u mě to nvm proč nefunguje,s PR sérií se míjim na vzdálenost ocasu kaijua kategorie 5. Všudypřítomnej teenage prvek v podobě ambiciózních hereckých snaživek už mě taky sere(v trojce poletěj do trhliny batolata v synchronizovaných jägerplínách,ne?).

• 18.3.2021  21:34
    Matroš (2015)

Moderní variace na krimi komedie/drama z 90'tek,kde se parta,v tomhle případě geeků z nejbrhůdu,musí popasovat s balíkem drog,kterej se jim souhrou okolností dostane do rukou(do batohu).Příběhová linka nic moc novýho,jen situovaná do současnosti,s bitcoinama,negro kecama ve stylu Spikea Lee a závěrečným poselstvím.Herci jsou sympatický,civilní,devadesátkovej rap jakbysmet(pokud jste na něm vyrůstali,ze soundtracku si ale do trenek necvrknete,cokoli ze zlatý éry by se sem hodilo).Podle recenzí jsem čekal trochu víc dope film,kterej si rád pustim znovu.V tomhle případě snad jen kvůli původnímu znění(v češtině slang nevyzní tak,jak by měl..). #lepší 3*

• 13.3.2021  23:04
    Mumie (2017)

Mission impossible: Mumie ŽIJE. Cruise působil jakoby si při pauzách během nátáčení Ethana Hunta odskočil natočit mumii. Jinej herec,jinej vizuál a mohlo by to možná fungovat,i s Jekyllem a vším ostatním z plánovaný série.Takhle je to jakžtakž koukatelná,ale nesourodá holywoodská rychlokvaška.

• 10.3.2021  21:05

Power Rangers byli vždycky gumová infantilní ptákovina,ale ptákovina s jakýmsi kýčovitým kouzlem,který se tady nepodařilo oživit.Chybí tomu turbo,akce,nadsázka a režisérský disco koule..

• 27.2.2021  22:56

PG je v první řadě (pominu-li pár gore scén s trháním údů a pojídáním nepřátel) film pro děti a skvělá rodinná komedie.S trochou cenzury si ho dokážu představit i v neděli dopo na :Déčku.Kdyby byl natočenej v 90',ze kterých čerpá latexovou formu a sliznatou inspirační mízu,byl by to malej kult, protože narozdíl od většiny filmů tý doby je tady hodně nadsázky,vtipu a nekorektního humoru (Allistaire,k večeři!.. LOL).Každej mravokárce a dětskej psycholog z místní poradny co PGho hejtí jak malá holka,by zasloužil "Smrt válečníka".

• 21.2.2021  11:04

Kouzelně romantický pohádkový dobrodružství se sympatickýma hercema a malinko překombinovaným dějem,jehož smysl se ukáže až v poslední čtvrtině,ale co.Onen svět v japonským podání je krásný místo.

• 14.2.2021  10:46
    Daeho (2015)

Čekal jsem korejský Lovce lvů,ale jedná se spíš než o hon na zabijáka o příběh propletených osudů lovců a tygra(kterej není záporák a se kterým nakonec divák musí sympatizovat..)jako symbolu protijaponskýho odboje.Děj jako celek zajímavej,ale jak už je u asiatů zvykem,zbytečně zdlouhavej a místama hodně naivní.Váhal jsem,ale i za výpravu a kostýmy 4*.

• 9.2.2021  20:07

Sympaticky ujetej malej film vyprávějící humornou formou o lidský osamělosti,kterýmu je(jako kočkám)úplně jedno,jestli se někomu líbí nebo ne.Mňau.

• 3.2.2021  22:53

Takovej Plan 9 from Jim Jarmusch..

• 31.1.2021  21:30

Meč zoufalství má v základu solidní,i když v podobný struktuře už viděnej, příběh.Začátek a postupný odkrývání motivů směrem ku konci bylo fajn.Na závěr potěší kvalitní steč a "propichovaní ptáka"(jedná se o bojovou techniku,neplést s japonskou sexuální praktikou stejnýho názvu).Tentokrát byla ale obřadnost,nekonečný úklony a otevírání dveří zabírající prostřední 2/4 filmu(včetně jedný úplně zbytečný vztahový linky)až příliš dlouhý.Slabší 4*.

• 30.1.2021  21:22
    #Žiju (2020)

Dron bude při zombí pandemii celkem užitečná věc,v přelidněný Koreji obzvlášť! Moderní korejskej příspěvek do kategorie nakažlivejch survival horrorů až na pár momentů ničím nepřekvapí,ale dívat se na to dá.(Dle coveru jsem čekal spíš #komedii).3,25*.

• 30.1.2021  12:12

Taková normální japonská rodinka od studia Ghibli.Reálný i fantaskní,lehce humorný epizody ze života svérázný famílie,doplněný parádní hudbou a několika haiku od známých autorů.Některý drobet nudný,některý zábavný,ale spolu s infantilní animací tvoří svěží kombinaci lehkou jako jarní vánek.

• 28.1.2021  22:18

Vzpomínka na Americký nezávislý léta na čt2,film jakoby z dob 20 let zpátky.Víc se mi líbila humorná indie rovina filmu,pátrání ústřední dvojice po kradených věcech a urputná snaha životních lůzrů z nejbrhůdu o spravedlnost.Závěrečná odbočka k explicitnějšímu násilí(třebaže svým způsobem vtipnýmu)už mi přišla toliko trochu zbytečná,ale neva.3,5*

• 24.1.2021  00:14

Ačkoli mám mangu pár let na disku,ještě jsem ji nečetl.Stáhnul jsem ji tehdy hlavně kvůli ďábelsky dokonalý kresbě a stačilo mi občasný pokoukání na opráski.Pak jsem na ni zapomněl a mezitím vytvořili anime a natočili i film(a nesmrtelnej Manji dost možná i umřel).Nejlepší na hraný adaptaci je úvodní černobílá řež (pak i ta závěrečná,ale k ní vede dlouhá a utahaná cesta),kostýmy a věrný kopie zbraní i postav z komiksu.Příběh je ale přes strohej náčrt motivací všech postav zdlouhavej a ke konci díky tomu až nudnej,postavy se tam víceméně nahodile potkávaj a bojujou spolu,vyprávění pokulhává.Podle toho soudím,že manga bude fungovat líp a mám po letech motivaci jí přečíst.Tentokrát se Miike trochu minul a natočil vizuálně pěknej,ale příběhově utahanej film bez potřebnýho náboje(když to srovnám třeba s 13 assasins,který jsou úplně někde jinde..).

• 22.1.2021  22:05
    Freaks (2018)

Nízkorozpočtová epizoda z temnější stránky života x-menů. Předností filmu je úhel pohledu na extraordinérní jedince,malej prostor,kterej režisérský duo dokázalo využít pro vyprávění a hereckej výkon podivný holčičky(z edukativního hlediska by děcku podobně dramatickou roli v tý díře povolil jen krkavčí rodič nebo Klaus jr.).Víc než půlka filmu nechává diváka na vážkách,o co že vlastně jde,potud dobrý.Ale supermanský finále to u mě dost zazdilo.(fanoušci sci-fi a xmenů si můžou jednu přidat,objektivně si film asi ty 4 i zaslouží,subjektivně ve mě ale i přes zmíněný kvality tolik nerezonuje)

• 17.1.2021  20:34
    V pasti (2018)

Oproti podobnýmu A Quiet Place drsnější,za mě i atmosféričtější,proto hodnotím o fous výš.Na druhou stranu,za vším stojící neznámý a neurčitelný zlo(s handicapem)v Bird box bylo trochu laciný,nějak mi tahle kombinace nešla dohromady,tvůrci si tím svým způsobem hodně usnadňujou práci(nepřítele si zkonstruujou podle toho,jak se jim to hodí do příběhu,nebylo mi třeba jasný,proč schopnosti toho čehosi fungovaly jen venku, uvnitř pohoda,sex,porody a whisky..).Funkční survival thriller hodně kontrastuje s chudou nadpřirozenou linkou.Ale atmosféra a napětí fungovaly perfektně a o to tady šlo především,ne?

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10