animario

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 7.3.2018  10:36
    Doupě vlků (2014)

Při absenci jakýchkoli nároků a očekávání celkem snesitelný. Víc nadsázky,víc gore efektů (jako krev na kameře nebo zpomalený vyražení zubů), hl.hrdinu co nevypadá jako druhořadej buzík ze Stmívání,stylizace á la grindhouse a bylo by z toho,i s tímhle prostým příběhem,parádní vlkodlačí béčko!

• 28.2.2018  19:03
    Baby Driver (2017)

Barevná zábava v rychlým tempu a sympatickej výběr herců především. Ale finálovej dějovej mišmaš už šel mimo mě, přímočařejší a jednodušší děj a chování postav by možná nebylo na škodu. 3,5*

• 21.2.2018  15:08

Zajímavej námět s netradičním povoláním "uklízeček biohazardu" je trochu upozadněnej,našlo by se tam určitě víc prostoru pro tragikomický situace doplňující obyčejnej život hl.hrdinek. Jinak je děj všední malej lidskej,chvilkama i nudnej, příběh, ničím nevybočující z americký nezávislý produkce. Ale holky byly sympatický a uvěřitelný. (zdá se mi to nebo Alan Arkin poslední dobou nehraje nic jinýho než starý,mírně nerudný otce/dědy s hovězíma nápadama?)

• 4.2.2018  11:53

Kriminálka s dobrou atmosférou, obsahující ingredience, který by temná krimi měla mít, ale poskládaná a vystavěná tak divně,nesourodě a nevěrohodně, stejně jako všechny její postavy. Stejnej dojem jako u Eastwoodovy Krvavý stopy.

• 3.8.2017  13:44
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

"On this lonely road, trying to make it home". Novodobej western a poctivej materiál ze starý školy policejních seriálů, kterýmu navíc z bot čouhá sláma a smrdí whiskou a střelným prachem, s originálníma redneck figurkama. Tomu říkám country a tak to mám rád. Jestli zkřížíš cestu maršálu Raylanu Givensovi, nikdy neopustíš Harlan živej...

• 15.4.2017  16:10
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Omfg! Vzdávám to u 4.dílu.Po skvělým Daredevilovi jsem nedoufal,ale přesto se těšil na další možnou komiksovou hitparádu ze stáje Marvelu,ale tohle jednoduše neustojím. Každej díl mám pocit,že sleduju novej Dallas nebo podobnou ukecanou píčovinu,pže 90% z každýho dílu tvoří tlachání v kanceláři ohledně majetku a zákulisní intriky,čas od času nám hlavní hrdina (mimochodem pubertální naivní mamlas,kterej není schopnej udržet nervy na uzdě,takže mu horkotěžko věříte,že trávil posledních 10 let v Himalájích mentálním i fyzickým tréninkem u mnichů válečníků) poví,že je válečník Iron fist z Kuun'lunu abychom jakože nezapomněli na co se díváme,ale ve světle dění okolo a jeho slaboučkýho charakteru to působí spíš komicky, takže si ho v tý léčebně měli možná nechat..Sem tam se objeví,na seriál jehož hlavním tahounem má bejt kung-fu,slabá bojová scéna a to je zlý.Možná tomu dám ještě šanci ze sympatií k tématice a postavě,ale scénáristicky to má tak zoufale našlápnuto,že pochybuju.

• 27.1.2017  00:45
    Oldboy (2013)

Asi jako když se američanka navlíkne do kimona,prostě to není vono. A nemyslím jen vizuál..Z takovýho materiálu šlo tím kladívkem vytřískat mnohem víc a dost možná by to bývalo mohlo v některých směrech předčít i originál.

• 23.1.2017  16:41
    Mrtvý bod (TV seriál) (2015)

S01 (****) Přitažlivej námět,i přes pár kiksů to šlape,slabší díly střídaj silný/ S02 ( zatím ***). Odhalení není takovej šlágr, organizace nepůsobí důvěryhodně,spíš jako radikální Greenpeace.

• 17.2.2016  19:26
    Deadpool (2016)

Jeden z největších masérů komiksovýho univerza konečně dostal vlastní film (ano,je jen jeho!) a v rámci žánru se povedl na výbornou. Kostra příběhu je prostá, spíš komiksovej kraťas,krvavá romance s pár flashbackama než komplexní "superhrdinskej" film. Ale to je ve finále dobře,protože tenhle formát nabízí dostatek prostoru pro unikátní Deadpoolův charakter a striktní černej humor, kterej jak scénáristi tak herecky Ryan vystihli dokonale. Dvojka je jasná jakože po tření rohu jednorožce vystříkne duhovej ejakulát. Shoop shoop ba-doop,shoop ba-doop,shoop ba-doop ba-doop ba-doop./4,5*

• 30.12.2015  20:15

Lepší 3*. Celkově dobrej nápad,sympatickej hrdina,milej příběh,pár vtipnejch herních odkazů, ale očekávání bylo větší. Orientace z velký části do jednoho přeslazenýho herního prostředí je málo..jakože hodně málo.

• 17.11.2015  21:53
    Ying han (2008)

Asijskou produkci mám rád, námět Kickasse říznutýho Forrestem Gumpem zněl jako peckovní drama s prvky akce a komedie. Zabil to ale tupej scénář a nudná zápletka (o choreografii nemluvě,nemuseli zrovna lítat vzduchem,ale střih těch několika málo bitek stál za vyliž). Potenciál mírně retardovanýho bojovníka proti bezpráví nebyl vůbec využitej. Jedinou světlou stránkou filmu je sympaťák Ye Liu v hl.roli, s termoskou na krku,vojenskou disciplínou, dialogama se zrcadlem a zarputilým smyslem pro boj se zločinem byl naprosto úžasnej. 2,5*.

• 17.11.2015  21:24

Kouzelný anime. První hodina je pom-parádní, statečný mývalové trénující v bootcampu techniku proměny na předměty či lidi (která je kromě nich vlastní jen liškám a okrajově kočkám) na následný sabotážní akce proti lidem, který těžkou technikou ukrajujou jejich domovinu a následná praxe na bojišti jsou nej. Kromě proměn při tom zdatně používaj i svý elastický šourky (prvek,kterej do animáče můžou dát jen japonci),což jsou jedny z nejvtipnějších scén filmu. Ke konci už se to trochu táhne a tak o půl hodiny kratší stopáž by určitě nevadila,přesto je to jedno z nejoriginálnějších a nejsympatičtějších anime,co jsem zatím viděl. Nádherná hudba,všudypřítomný mývalí popěvky, humor, parádní animace a suprovej původní dabing (bábi Oroku,Šókiči a jeho línej kámoš).

• 13.11.2015  16:51

Krásný drámo. Bezdomovci ve složení homosexuál,alkoholik,týnejdžerka a jedno požehnaný odložený batole, který tohle zpočátku dysfunkční homeless trio spojí v netradiční náhradní rodinku,která má prožít divoký a drsný vánoční dobrodružství za doprovodu "božích" zásahů (žádný náhody,vy gaidžini). Anime,který rozhodně nesedne každýmu,s animací,která je i přes místní rozpaky technicky dokonalá. Snad jen hudba nebyla nic moc. 4,5*

• 9.11.2015  14:09
    Ame agaru (1999)

Komorní příjemnej příběh s jednoduchou zápletkou a sympatickou hudbou jak z filmů pro pamětníky. Taková epizoda ze života samuraje bez pána. A je po dešti..

• 5.11.2015  13:23
    Cukr-blog (2014)

Žádný Svobodný zednáři, ale Svobodný cukráři za vším stojí! Po formální stránce pěkně natočenej,ale po obsahový tak nechutně fanaticky zaujatej dokument,až se mi z toho zvedla hladina cukru v krvi. V podstatě to vypadá,že kdyby Hitler nesladil,nebylo by ani 2.světový války. A kdyby paní Culková namísto diabetu onemocněla herpesem,nehodnotili bychom dokument o cukru, nýbrž o prostituci,škodlivosti polygamie a nedostatku kondomů v zemích třetího světa. Pár světlejších momentů tam bylo, ale nic objevnýho. Sebestřednej artovej dokument pro pár alternativních jedinců,kteří nad ním podebatují nad šálkem ajurvédský kávy za vzájemnýho vískání svých hipísáckých hřív (protože láska), ale ne pro širší veřejnost, který by měl být určen, když už ta osvěta.

• 31.10.2015  15:02

Dlouho jsem neviděl žádnej českej film,potažmo romantickou komedii,tak mi to na naše poměry přišlo celkem koukatelný (taky jsem v sobě měl 3 decky vína a jbmnt náladu). Začátek slušnej,ke konci už trochu nezájem,ale dokoukal jsem. Z našich končin lezou určitě mnohem horší filmy. A ty děcka tam náhodou byli vtipný.

• 28.10.2015  23:16

Přesně takhle má vypadat filmová adaptace mangy/anime! Akce,kamera,kostýmy,herci,lokace na jedničku.Japonci dokazujou,že uměj natočit i prozápadní komiksovej blockbuster. Tuším,že celá tahle trilogie bude bomba.

• 27.10.2015  22:41
    Mulan (2009)

Hua Mulan není špatnej historickej biják, přesto je výslednej dojem trochu rozháranej. Prakticky celej film jsem se nemohl přenýst přes fakt,že hl.roli ženský vydávající se za chlapa svěřili malý drobný Zhao Wei,která tak samozřejmě nejen že nevypadá,ale ani se tak kvůli roli moc nechová ba ani v mluvě se nesnaží změnit hlas (jakkoli by to asi působilo hloupě,bylo by to trochu uvěřitelnější) ,takže její wa-gina zůstane téměř do konce neprozrazena. První polovina je uspěchaná,vstup do armády,kariérní postup atd. Zachraňuje to až cca 3.třetina včetně závěru ,kdy začne být vývoj zajímavější,emotivnější. 3,5*.

• 26.10.2015  18:59
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Konečně autentickej seriál ze soudního prostředí, nabízející skutečný (a po čertech napínavý) případy, žádný nesmysly typu Matlock nebo Perry Mason,který nám léta podsouvali kapitalisti z USA. Soudkyně Barbara je skutečná Žena za soudním pultem! A ať mi safraporte nikdo netvrdí, že ty přelíčení jsou zinscenovaný!

• 25.10.2015  18:21

Japonci si z toho museli cvrknout do fundoši, protože PR je v podstatě zfilmovaný megalomanský anime o megarobotech proti megavobludám. Z 90% je tenhle film zásluhou CG,takže je celkem jedno,jestli to natočil Del Toro nebo Fanda Novák, protože točit vlastně nebylo moc co. A o trikový orgie tu jde především,o nic jinýho. Scénář by napsal kdejakej školní otaku během pauzy na oběd. Od začátku jsem si říkal,že by se mi to přeci mělo líbit,ale krom bitvy v Hongkongu mě to nijak nebralo.Zlatý transformeři. (Podezřívám Guillerma,že jen využil svýho jména,aby získal prostředky na natočení narozeninovýho dárku pro svý děti)

• 12.10.2015  01:06
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Parádní pilot,první cca 4 díly šířící se zhouby mají hodně slušnou horrorovou atmosféru,kde mysteriózní prvky s tajemným monstrózním upírem v kápi a starej upírobijec Setrakyian celkem patřičně doplňujou do tý doby hlavní dějovou linku,potud jsem se těšil na atmosferickej horror. Cca kolem pátýho dílu se to transformuje do čistě bladeovský roviny. To by nebylo až tak špatný,jen jsem čekal něco trochu jinýho (víc nákazy,míň pohádky). Nicméně zformování domobranýho týmu není zlý,postavy jsou fajn,bitky s nakaženýma taky. Postupem se původně navozená atmosféra ale vytrácí. Nicméně je první série dobrá,4* klidně zatnu do hlavy strigoie /Druhá série je už typická seriálová kaše,do který se přilejvá mlíko v podobě zbytečnejch offtopic postav a zbytečnýho děje,aby se série natáhla (lesbická láska+trojka s Fetem,Eldritch a jeho malá bejbylove co nebude sedět v koutě,senzibilní upíří děcka,máti malýho Zacka,militantní paní radní a zájmový skupiny, praupíři, praupíří upíří lovec upírů,bláblá), několik dílů jsem sledoval jen ze setrvačnosti,s nezájmem o další rozmixovanej děj a začínající alergií na laktózu. Reputaci trochu napravili až 3 poslední díly,který aspoň celkem šlapali. S02 slabší 3*. Pokud by zůstalo u boje skupinky lidí (včetně mexickýho vato Guse) v karanténní zóně s upíří nákazou a prastarým zlem v podobě Mistra,byl bych spokojenej. A skončil první serií.

• 11.10.2015  10:59
    Legendární kolesové parníky (TV seriál) (2012)

Nebýt těch občasných inspirativních zastávek na koštování bourbounů a folklórních vsuvek asi by to tak záživný nebylo. Ale krajiny kolem řek jsou tam parádní,to jo.

• 4.10.2015  13:13

Další důkaz,že nejen mainstreamový komiksový předlohy jsou nevyčerpatelnou studnicí materiálu pro film. Trochu se nabízí srovnání s podobně laděním Wanted (outsider,syn otce zabijáka/agenta, supertajná organizace,která z losera vycvičí ostrostřelce,akce namixovaná s humorem a krví),ale Kingsman byl lepší. A scéna v kostele je jednou z nejlepších akčních scén ever.

• 26.9.2015  12:06
    Zoo (TV seriál) (2015)

Výbornej námět,kterej mohl být sice mnohem víc využitej,ale i tak je ZOO koukatelnej seriál. Mysteriózní začátek je celkem slibnej (podivný chování fauny,útoky,teorie o "vzdorný panence" apod.). Čím víc se poodhaluje problém a co za tím vším vězí,jde prvotní tajemno trochu do háje,byl bych radši kdyby se to vyvíjelo jako čistej survival-thriller a za vším stála máti příroda. Cirka v druhý třetině,po zformování týmu a odhalení možný příčiny jdou zvířata trochu do pozadí a jsou spíš takovým křovím,což je špatně. Nejnabitější je pak předposlední dvojdíl,kterej je survivalem jakým měl bejt celej seroš. A poslední díl,předznamenávající možný pokračování,je pak docela z jinýho ranku, takovej "Walking animal", kdy už nebezpečná zvířena všeho druhu běhá ulicema a čeká na kořist. Po závěru by mě dost zajímal další vývoj. Jako celek trochu rozporuplný,dobrý díly střídaj slabý,ale celkovej dojem kladnej.(3-4*). (By mě zajímalo,kdo je ta tajemná mladá samotářská bioložka uvedená v obsahu..celej obsah je úplně mimo)

• 23.9.2015  21:15
    Popelka (TV pořad) (2015)

Jedno téma,10 tisíc,2 hodiny. Čas neúprosně běží a soutěžící si musí proklestit cestu džunglí obchoďáku,urvat nejlepší kusy, vystoupit fejs tu fejs svým soupeřkám a obhájit svůj outfit před neúprosným homosexuálním stylistou (s iritujícím hlasovým projevem a výrazem blumy s nemocí štítný žlázy, co zná všechny trendy,protože čte módní magazíny pro holky jako každá správná bukvice). Jako lidi,to neni žáden prdel tohleto. Nemáš styling,nemáš nic!

• 22.9.2015  23:57
    Godzilla (2014)

Povedenej návrat ke kořenům původní Gojiry, umě kombinující vážnější katastrofickou část s částí soubojovou (z pozdější éry legendárního monstra,kdy měla s každým dalším filmem novýho gumovýho soupeře), narozdíl od ryze americký Emmerichovic dobrodružný pohádky o dinosauroi. Potěšil mě vzhled rádioaktivní ještěrky, kterej vychází z původního modelu (s tlustejma nožkama). Zvuk a hudba na výbornou! Co mě sralo,byla černočerná tma u nočních a stěžejních scén. Že bych byl vysloveně unešenej to ne,na druhou stranu si nedokážu představit, že by to vypadalo jinak. 3-4*.

• 16.9.2015  20:53

Trochu otřepaný téma přátelství zatrpklýho strejce a malýho kluka,ovšem podaný tak zábavnou a přirozenou formou,že to nemá cenu řešit nebo dokonce snižovat hodnocení úžasnýmu filmu,kterej šlape od začátku do konce. Herecký výkony všech protagonistů jsou parádní,cynickej Bill Murray přesně takovej,jakýho ho máme rádi (frajer i když jen zalejvá trávník během závěrečných titulí). Odpouštím tomu i ten patetickej závěr s chlapcovým projevem,s nímž by mohl z fleku kandidovat do prezidentských voleb a nejspíš by je (v USA) i vyhrál.

• 12.9.2015  01:04
    Kite (2014)

Jebat vás všechny i do druhýho ucha. Mně se to taky líbilo.Brutální lolitka na ampulích,pomsta,ucházející druholigovej ačňák říznutej cyberpunkem.Choreografie není kdovíjaká,ale zachraňujou to celkem krvavý finiše. Příběh taky ne,ale na film volně inspirovanej ani ne hodinovým anime to bohatě stačí.Celkem povedená je i vizuální stránka,atmosféra špinavých čtvrtí,do toho až komiksově stylizovaný barevný záběry.Co bych filmu vytknul je,že jede ve stejným rytmu jak song občas proloženej refrénem,ale jinak prakticky beze změny až do konce (akce,utíkání,ampule,akce,bez ampule,utíkání,akce,konec). Závěrem budu opět parafrázovat verbala (Everly): pokud k tomu člověk přistoupí jako k řádně krvavým trampotám zdrogované TEENky a přemýšlí u toho čurákem,dá se to celkem úspěšně přežít až do konce.

• 9.9.2015  21:04
    Turbo Kid (2015)

Teenager Mad Max: Retro Turbo Road. Nízkorozpočtovej sci-fi akčňák,vzpomínka na starý ultralaciný postapo filmy,s přestřelenýma a technicky parádníma gore efektama,popkulturníma odkazama a romantickou poetikou filmů pro teenagery. K tomu parádní disco-melancholickej zvukovejnosič. Tenhle malej brakovej mix kupodivu dobře fungoval a já se dobře bavil. Postavy byly taky f poho,zejména ujetá barbie Apple,ktorá je tak divná, žeby som ju,rovnako ako lacike,aj ja najradšej ojebal (klidně i cez helmu), její bojovej mód v bloodpoolu a nadšený skandování "Zeus" mě pobavilo nejvíc,béčkař a věčnej padouch M.Ironside jako Zeus a maskovanej BMX killer. Kultovka se z toho nestane,ale pár nadšenců do disca a cyklistiky, jako jsem já,se srdíčkem vyhřezlým na pravým místě si to najde. Ostatní motorizovaný hejtři můžou jít explodovat k šípku.

• 8.9.2015  21:35

Tři různorodý pulpový historky z americkýho vidlákova,s jedním okrajovým pojítkem-zastavárnou (totiž,osoba z každý povídky v zastavárně něco zastaví). První má bejt redneck gangsterka,kde se fakuje,kickujou assy (slovně) a střílí,druhá nenaplněná lovestory, co začíná jako krimi a končí jako menší jatka a třetí odlehčená,komická,s Elvisem,na dobrý trávení. A tak nějak se trochu prolínaj. Stylem vyprávění jsou podobný desítkám jinejch nezávislejch filmů a klíma téměř každý z nich už někde bylo(vyklepaný kriminálníčci,co chystaj přepadení vařiče methu,pátrání po ex,který se zvrhne v lehce šokézní bizarní finále ,komickej a lehce mysteriózní příběh životního ztroskotance,to vše prokládáno hovory majitele zastavárny a jeho černýho kámoše).Tolik ke kritice,historky jsou to ale zábavný,černej humor je tam místy výbornej,herecký výkony parádní. Ale na prdel si z toho nesednu. Vidět to tak před 10 lety v rámci Americkýho nezávislýho léta jako neznámej snímek,byl bych pekelně nadšenej.3,5*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8