Gixian

David Keprt

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.9.2018  23:55

Žádná velká story nebo filmařina se pochopitelně nekoná, ale jako příjemná rodinná zábava to funguje dost dobře.

• 19.5.2018  13:16
    Wind River (2017)

Mé přílišné očekávání nebylo naplněno. Film je krásně obsazen a natočen, bohužel obsahově působí poněkud "prázdně" - asi je to daň za zápletku podle skutečných událostí. Od thrilleru prostě očekávám víc napětí.

• 20.2.2019  23:05

Krásně udělaný film, který se bohužel nedokázal vypořádat s tím nejdůležitějším a zároveň nejtěžším úkolem: Jak podat zvlášní povahu Desmonda Dosse a jeho neuvěřitelný životní příbeh tak, abych tomu jako divák mohl uvěřit, ztotožnit se s hrdinou a naplno ten děj prožít. Celou dobu jsem prostě měl pocit, že tu něco nefunguje, že mi ta postava nesedí, a že je to celé těžko uvěřitelný, kýčovitý doják.

• 6.7.2018  11:39

Nic převratného.

• 23.7.2016  22:18

Tématický přesah od romance k morálním otázkám dnešní společnosti byl nečekaný a chvalitebný, ale jako romance to pro mě prostě nefungovalo. Hlavní hrdina ušel, ale hlavní hrdinka byla těžko stravitelná: Že když nějaká herečka má kariéru postavenou na obnažování a lítání na drakovi, asi nebude úplně na oscara, jsem tušil, ale šíleně přehrávající ochotnice s patalogicky zdivočelým obočím předčila mé "očekávání". A ty (naštěstí nepočetné) komické scény byly ještě o level trapnější, než humor v Bridgit Jonesové! Chápu, že je to pěkně a profesionálně natočený film, ale těch 83% co momentálně má mi přijde silně nadhodnocené.

• 12.5.2018  19:59
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Většinu času krásná atmosferická podívaná. Bohužel scénář je podivná překombinovaná slátanina, takže celkově nijak nenadchne.

• 16.2.2016  22:09
    Ladíme 2 (2015)

Nevím, jestli si jedničku jen málo pamatuju, ale fakt nemám pocit, že byla až takhle moc dementní. Nebýt tam tolik sexuálních narážek, řeknu, soudě podle úrovně obsaženého humoru, že je to film pro desetileté děti. Ty hudební čísla se mi většinou líbily a holky (Kendrick, Snow, Knapp, Banks, Steinfeld) byly k sežrání, ale jinak to byl fakt boj vydržet a nevypnout to v půlce.

• 24.1.2016  23:21
    Marťan (2015)

Jako upřímně, logicky a vědecky rozebráno to bylo ptákovina. Ale taková děsně pekná a příjemná, že byla radost se na to dívat.

• 20.10.2017  21:19
    Padesátka (2015)

Spíš než jako klasická komedie mi to přišlo jako absurdní divadlo - v této rovině ale mnohé postavy a jejich dialogy fungovali velice dobře. Škoda jen trapných částí, které mi nedovolí jít výš než na kvalitní tři hvězdy.

• 8.12.2015  23:40
    Spectre (2015)

Nevím, jestli jsem byl nějak špatně rozpoloženej, ale tohle se u mě fakt neujalo. Jako casting perfektní, exteriéry (až na trochu nudné Rakousko) výborné, celkově produkce špičková. Mám Craiga jako Bonda rád a první dvě třetiny filmu pro mě šlapaly na čtyři hvězdy. Ale jak se ty nesmyslné, přetažené, až parodické scény hromadily, tak moje "to neřeš, to je Bond" trpělivost přetekla. Jako těch WTF momentů tam bylo už opravdu moc. SPOILER ALERT: Nemám nic proti edge-technology/sci-fi prvkům (vybuchující hodinky či auta s plamenomety jsou ok), ale když začnou být ignorovány základní fyzikální zákony (hlavně scény s vrtulníkem či letadlem), nebo když nezničitelný protivník s Bondem doslova rozmlátí půl vlaku, aby ten v následujících minutách (bez jediné modřiny či škrábnutí) neměl na práci nic lepšího než souložit (asi nějaký druh masochismu), když se hlavní padouch začne chovat jako úplná p**a (minule jsem tě měl zcela pod kontrolou, a chtěl jsem tě zabít pomalu a užít si to, ale málem mě to stálo život, tak tě teď budu zabíjet ještě pomaleji, úplně bez dozoru a ještě z toho ani nebudu nic mít) nebo když se ve scénáři začnou objevovat úplně kokotí prvky (DNA hlavního vůdce supertajné organizace na prstenu poskoka ze středního managementu), tak mi to fakt vadí. PS: První cenu v kategorii nejzbytečnější filmová scéna roku vyhrává automobilová honička v Římě - děsně dlouhá, nudná, prázdná, bez gradace a i bez vyvyrcholení.

• 20.10.2017  21:25

Vizuálně dokonalý pětiminutový videoklip natažený na 120 minut pomocí stupidního příběhu a několika polonahých krásek. Jak tomuhle někdo může dát pět hvězd jde mimo mě.

• 31.10.2017  07:45
    Bornholmská ulice (TV film) (2014)

Jako lekce historie přínosné, jako film neuvěřitelně nudné. Pěkná je scénografie, všechno je takové uvěřitelně soudružsky hnusné, ale parodické postavy a nevtipné vtipy mi fakt nesedly.

• 14.4.2015  22:55
    Chlapectví (2014)

Příjemně civilní, vysoce realistický film: Dlouhý, nudný a prázdný jako lidský život sám.

• 5.4.2019  09:18

Nejlepší politický komentátor jakého dnes můžete v televizi vidět.

• 25.5.2015  23:30

V rámci žánru totálních kravin je toto imho úplná špička.

• 14.3.2015  21:48
    Kód Enigmy (2014)

Film o druhé světové a počítačích, kde hraje Keira Knightley nemůže být zlý. Bohužel v případě The Imitation Game není ani kdovíjak převratný. Jako jeho dílčí problémy vidím určitou dějovou zkratkovitost a časté nereálnosti v zasazení do válečných událostí, ale problémem jasně největším je Turingův charakter - ta postava je prostě příliš nenormální, než abych se do ní dokázal vcítit.

• 21.10.2017  23:40
    Pohádkář (2014)

Nebylo to úplně blbý, například co se týče herců či technického zpracování. Silně přepálený produkt placement mě docela iritoval, ale co film úplně zabilo, byla nedotaženost/nelogičnost zápletky/scénáře. Shlédnout se to dalo, ale rozhodně to s klidným svědomým nemůžu nikomu doporučit.

• 17.2.2017  23:56

Upřímně, dějem a zábavností spíš na dvě hvězdičky, ale na Lízu se celou dobu děsně hezky kouká, takže se přikláním ke třem.

• 17.10.2014  22:12
    Zmizelá (2014)

Propracované, místy zajímavé, ale hrozně překombinované, nerealistické a těžce stravitelné. Celkově určitě ne špatný film, ale těch 90% vážně nechápu.

• 14.2.2016  20:26

Uznávám že trochu nadržuju vzhledem k mé afinitě k tématu, ale pokud Zachrantě vojína Rayana zaslouží 89%, toto by zasloužilo sedm hvězdiček.Začátek děsnej, a na konci němci poněkud neschopnější, než by asi byli ve skutečnosti, ale ty jednotlivé scény, ať už přepad u lesíka, obsazování města, "fraternizace" s nepřítelem či jednotlivosti z bojových scén byly vynikající.

• 15.9.2016  21:24
    Duch žraloka (TV film) (2013)

Film blbej tak neuvěřitelným způsobem, až jsem se na něj musel i chvíli dívat...

• 23.7.2016  22:34

PROS: Barevné, stylové, akční, místy vtipné, se spoustou sympatických herců. CONS: Předvídatelné, tuctové, přepálené, nerealistické. SUM: Oddechovka na jedno podívání.

• 1.1.2015  22:22

Určitý nádech geniality to místy mělo, ale jako celek to prostě nefungovalo. Těch dějových rovin bylo příliš, většina z nich byla přehnaná / ujetá, a ve výsledku to na mě působilo trochu zmateně a přeplácaně.

• 1.3.2015  08:29
    Love song (2013)

Nic moc. Ruffalův frenetický alkoholik byl tak odpudivý, že jsem si k němu jen těžko hledal cestu, a ostatní postavy včetně Keiry byly děsně nevýrazné a nezajímavé. Krom jednoho silného momentu před koncem to pro mě nemělo kouzlo, atmosféru. Většinu filmu jsem se spíš nudil.

• 25.3.2014  22:34

Pár skvělých scén, bohužel i docela dost hluché výplně. Příjemná jednohubka, nic zásadního.

• 8.2.2015  23:26

Hezký a milý film, který kazily určité scénaristické manýry (nebudu spoilovat, ale ve filmu se vyskytují určité neuvěřitelné/trapné roviny, které s hlavní zápletkou nijak nesouvisí, ale scénarista je tam musel nacpat, asi "aby to bylo víc umění") a předvídatelný konec. I tak ale velice pěkná podívaná.

• 20.2.2019  22:56

Zvláštní směsice žánrů, nesnesitelně hloupá "moudra", a násilně vedený scénář, kde jedna nelogičnost střídá druhou. Celou dobu jsem musel přemýšlet, proč se takoví fajnoví herci propůjčili něčemu tak blbému.

• 21.10.2013  23:31

Veskrze průměrná akční jednohubka, ale rozhodně snadněji stravitelnější než White House Down.

• 21.10.2013  14:12
    Rivalové (2013)

Na to, že je to o sportu a o autech, dvou věcech které vážně nemám rád, je to fakt výborné - dynamické, vizuálně efektní, plné emocí. Jediná slabá místa vidím v nevýrazném konci a v šablonovitosti chování hlavních hrdinů (ikdyž uznávám, že toto může do jisté míry odpovídat realitě - těžko posoudit, když mimo film o těch dvou pánech nic nevím).

• 9.12.2014  14:28
    Zmizení (2013)

Vychytaná kriminálka. Odcizené předměstí, chladné zimní počasí, do sebe uzavření hrdinové vystavení težké životní zkoušce. Tíživá a chladná atmosféra je zde zachycena úplně dokonale. Příběh je až na drobnosti uvěřitelný a s postavami se dá sžít, protože všechny jsou kvalitně zahrané a hlavně napsané tak, že žádná není černobílá a každá se potýká s vlastními démony.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9