Gixian

Gixian

David Keprt

Česko

• 8.7.2015  23:41

Dá se to vydržet, když vás k tomu okolnosti (= žena) nutí, ale dost nuda. Takové pomalu plynoucí dětské fantasy, kde mě z pomalého usínání probíraly snad jen ty totálně ujeté divoženky.

• 8.7.2015  23:29
    Neznámý (2011)

Fajn zahraný thriller se super obsazením a pár dobře vymyšlenýma twistama, který se bohužel ke konci stopáže zvrhnou do podivného čehosi. Jako dalo se, ale ten závěr měli vážně vymyslet lepší.

• 28.6.2015  14:12

Rozmáchlé, emočně vypjaté, se silným podobenstvím... zároveň ale beze smyslu, logiky či postavy, se kterou bych se mohl sžít. Aspoň že díky kombinaci Portman + Kunis + Cassel se na to velice příjemně koukalo.

• 25.5.2015  23:30

V rámci žánru totálních kravin je toto imho úplná špička.

• 14.4.2015  22:55
    Chlapectví (2014)

Příjemně civilní, vysoce realistický film: Dlouhý, nudný a prázdný jako lidský život sám.

• 19.3.2015  21:23

Zajímavý námět, banda vyloženě WTF(?!?) postav, několik vážně povedených scén, jedna scéna vyloženě GENIÁLNÍ... Jinak ale bohužel kvalitativně extrémně rozkolísaná slepenina postavená na nedotaženém scénáři. Počítám, že film si divák užije tím víc, čím víc sjetý ho sleduje: u mě za střízliva na tři hvězdičky, ale věřím, že jako silvestrovská popůlnoční zábava by mohl být i na víc.

• 14.3.2015  21:48
    Kód Enigmy (2014)

Film o druhé světové a počítačích, kde hraje Keira Knightley nemůže být zlý. Bohužel v případě The Imitation Game není ani kdovíjak převratný. Jako jeho dílčí problémy vidím určitou dějovou zkratkovitost a časté nereálnosti v zasazení do válečných událostí, ale problémem jasně největším je Turingův charakter - ta postava je prostě příliš nenormální, než abych se do ní dokázal vcítit.

• 14.3.2015  21:38
    Once (2007)

Hořko-sladká jednohubka. Líbilo se mi celkové vyznění filmu, poetické a zároveň ne naivní. Co mě naopak trochu vadilo bylo výrazné neherectví Irglové a její matky, jejichž výkon byl ve srovnání s ostatními postavami znatelně horší.

• 1.3.2015  08:29
    Love song (2013)

Nic moc. Ruffalův frenetický alkoholik byl tak odpudivý, že jsem si k němu jen těžko hledal cestu, a ostatní postavy včetně Keiry byly děsně nevýrazné a nezajímavé. Krom jednoho silného momentu před koncem to pro mě nemělo kouzlo, atmosféru. Většinu filmu jsem se spíš nudil.

• 8.2.2015  23:39

Civilní, uvěřitelný a přitom napínavý film z prostředí, které je našinci dost vzdálené.

• 8.2.2015  23:37

Kvalitně natočené a zahrané, ale dějově ne moc zajímavé. Krom jedné dvou scén to nemá moc atmosféru, necítíte napětí, nesžíváte se s hrdiny.

• 8.2.2015  23:32

Extrémně dobře obsazená jednohubka. Neurazí, ale nenadchne. Je to pěkné, je to barevné, většinu času napínavé, bohužel zvraty odtušíte už tak nějak dopředu, a ne všem musí sednou i ty obsažené "nadpřirozené" prvky. Tak do dvou třetin filmu bych uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale závěr mě přesvědčil že tři jsou akorát.

• 8.2.2015  23:26

Hezký a milý film, který kazily určité scénaristické manýry (nebudu spoilovat, ale ve filmu se vyskytují určité neuvěřitelné/trapné roviny, které s hlavní zápletkou nijak nesouvisí, ale scénarista je tam musel nacpat, asi "aby to bylo víc umění") a předvídatelný konec. I tak ale velice pěkná podívaná.

• 1.1.2015  22:22

Určitý nádech geniality to místy mělo, ale jako celek to prostě nefungovalo. Těch dějových rovin bylo příliš, většina z nich byla přehnaná / ujetá, a ve výsledku to na mě působilo trochu zmateně a přeplácaně.

• 1.1.2015  22:16

Hodně příjemná ústřední dvojice v jinak děsně snadno zapomenutelné komedii.

• 1.1.2015  22:15

Na silvestra, s alkoholem v krvi a spánkovou deprivací na pochodu, je to fajn jednohubka. Zbytek roku se tomu vyhněte obloukem!

• 9.12.2014  14:28
    Zmizení (2013)

Vychytaná kriminálka. Odcizené předměstí, chladné zimní počasí, do sebe uzavření hrdinové vystavení težké životní zkoušce. Tíživá a chladná atmosféra je zde zachycena úplně dokonale. Příběh je až na drobnosti uvěřitelný a s postavami se dá sžít, protože všechny jsou kvalitně zahrané a hlavně napsané tak, že žádná není černobílá a každá se potýká s vlastními démony.

• 4.12.2014  21:14

Sice s fakt krásnou Jennifer, ale jinak nudné, (krom konce) předvídatelné, často neuvěřitelně trapné a celkově jen těžko přijatelné.

• 4.12.2014  21:04

Očekával jsem víc. Je to natočeno takovou přehnaně neosobní formou, která mi zcela znemožnila sžít se s hrdinkou nebo kýmkoliv jiným kdo se ve filmu objeví.

• 17.10.2014  22:12
    Zmizelá (2014)

Propracované, místy zajímavé, ale hrozně překombinované, nerealistické a těžce stravitelné. Celkově určitě ne špatný film, ale těch 90% vážně nechápu.

• 15.9.2014  00:12

Příznám se, že jsem části vynechával, prostě jsem to už nedokázal sledovat celý. Je to barevný, je to větší než obvykle, ale je to kokotina. Dějově tak pro první stupeň ZŠ; souboje robotů absolutně zmatený; rodinný scény nebo hlášky robotů během boje působí dospělému divákovi vyloženě fyzickou bolest. Jedna hvězda za Megan, druhá za to, že bych to asi vydržel shlédnout i celé (kdybych ale fakt musel).

• 15.9.2014  00:06

Na české poměry dost povedená komedie. Krásný obsazení, milá atmosféra, až na fakt hodně ulítlej product placement příjemná podívaná. Jen ten konec se moc nepovedl. Žádná velká filmařina, ale rozhodně neurazí.

• 3.8.2014  20:02
    Patrola (2012)

Dost možná nejpřesvědčivější reklama na policii a obětavost lidí, kteří u ní pracují, jakou jsem kdy viděl. Výborné obsazení, uvěřitelné postavy a dialogy, velice civilní atmosféra a příběh ukazující, jak tito "lidé jako my" musí každý den řešit situace, kterým se zbytek slušných lidí velkým obloukem vyhýbá. Má asi jediná výtka je, že zvolená forma pseudo-dokumentu s roztřesenou ruční kamerou a chybějícími celkovými záběry pro mě byla z počátku hodně špatně stravitelná, a nějakou dobu jsem si na ni zvykal. Naštěstí po první půlhodině jsem ji akceptoval, takže celkový zážitek z filmu mi moc nenarušila.

• 9.7.2014  22:44

Film (snad s vyjímkou Fassbenderovi postavy) postrádá sympatické charaktery a spojenci jsou v něm vykresleni jako větší zvířata než nacisti sami, což jsou dva atributy, které mi nedovolili si ho nijak zvlášt užít. Prostě psychotický výlev plný psychopatů, který se dlouho a nudně rozjíždí k celkem povedenému finále.

• 20.6.2014  17:13

Scénář daleko za hranicemi běžné hlouposti a zmatená nepřitažlivá akce. Dobrodružný film u kterého necítíte žádné napětí, komedie u které se nikdy nezasmějete. Fakt hodně nepovedený závěr trilogie, která nezačala vůbec zle.

• 12.5.2014  17:00

Netuctová romance zvláštních lidí ze zvláštního prostředí, kterou ukončí v pravdě nečekaný element. Konec byl poměrně šokující a zdánlivě do zbytku filmu nezapadající; *SPOILER* nakonec to byla ale právě tato nesouhra, čím si mě závěr získal - přesně tak do běžných lidských problémů nezapadající a nepochopitelné je to, co se toho jedenáctého září stalo. Ten WTF moment dává divákovi pocítit, jak se museli cítít příbuzní obětí toho útoku, a ta ztráta a pocit marnosti předchozího děje, kterou divák ucítí, je přesně tatáž, s jakou pozůstalí musí žít. Film, kde mě smrt jediné z obětí zasáhla víc, než všech 3000 mrtvých v jiných filmech.

• 25.3.2014  22:34

Pár skvělých scén, bohužel i docela dost hluché výplně. Příjemná jednohubka, nic zásadního.

• 19.2.2014  12:26
    Ladíme! (2012)

Pravda, děj jakoby tam nebyl, ale hudební čísla byla pěkně udělaná, postavy milé, a celé to bylo takové příjemné. A na tu dvouhodinovou stopáž to překvapivě rychle uteklo. Jako nenáročná jednohubka super.

• 16.11.2013  20:44

Smutné a optimistické zároveň. Vášnivé a přitom depresivní. Film o životě, naději, snech a věcech co lidi šíleně chtějí i když vědí, že je nemohou mít... Osobně mi nesedly výkony některých vedlejších postav a některé přehnaně knižní repliky mě iritovaly, rozhodně to byl ale emotivní zážitek a film, na který se jen tak nezapomíná.

• 16.11.2013  20:39

Jednohubka ze života (lesbického), která rozhodně neurazí, ale brzo zapadne.