Gixian

Gixian

David Keprt

Česko

• 10.2.2010  09:25

Celkem zábavný televizní film, jehož námětem je opravdu jen těžko uvěřitelné natáčení filmu. Ale co v životě Pancha Villy bylo normální, že. Banderas je zde výborný.

• 9.2.2010  14:02

První půlka (= první bomby, přestřelka v poušti) dokonalá, ve druhé jsem se už nemohl ubránit dojmu že Bigelow chtěla do filmu za každou cenu narvat všechny problémy současného iráku, a že z původně uceleného vyprávění vytvořila poměrně nesourodou směsku. Lepší než Jarhead, horší než Black Hawk down... Celkově tak na čtyři hvězdičky.

• 16.11.2009  10:43

Historický film s perfektní výpravou, který bohužel kazí nuda, která místy vzniká kvůli nedostatečnému vtažení diváka do děje. Rozhodně se to dá shlédnout, ale jen málo kdo to bude chtít vidět víc než jednou.

• 5.11.2009  08:56
    Naprosto dokonalé (TV seriál) (1992)

Netuším jak kvalitně seriál působil v době svého vzniku, ale dnes je to nedívatelné. Většina stopáže je neuvěřitelně nudná, a když už příjde vtip, tak je to humor na úrovni prvního stupně základky. Nic pro mne.

• 24.10.2009  23:34

Bohužel se nepřipojím k všeobecnému nadšení z tohoto filmu. Visuální i hudební stránka filmu je výborná, ale obsahově mě to nějak neuchvátilo. Zbytečně násilné, plné postav podivně měnících názory jednou tak a podruhé onak, přehnaně naivní. A posledním hřebíčkem do rakvičky byly ty fatalistické pindy o osudu. :-/ Lepší tři hvězdy, ale nic víc.

• 22.10.2009  21:54

Podlě mě je tento Pythoní kus lepší než Život Briana, je zde méně pro mne hluchých míst, a celkově se mi zdá film kvalitativně více konzistentní.

• 8.10.2009  18:15
    Pravěk útočí (TV seriál) (2007)

Koncentrovaná demence.

• 29.9.2009  17:02

Strašná, vyloženě strašná sr..... Momentálně asi jedna z nejhorších amerických sérií, která v televizi běží (takto ubohej je snad už jen Mentalista). Postava Gibbse je jako psaná na tělo Chucku Norrisovi, technická asistentka týmu, která má být jakože "gothic geek" má tak nesmyslné repliky, že komukoliv kdo viděl někdy zapnutý počítač musí být jasné, že scénáristům technika absolutně nic neříka. Ostatní postavy jsou méně škodlivé, avšak podobně trapné. Nechápu jak něco takového může v dnešní době plné špičkových seriálů být na CSFD červené, to mi fakt hlava nebere.

• 4.9.2009  21:59

Velice hezky udělaný film podle velice stupidní předlohy, myslím že *** jsou férové ohodnocení výsledku.

• 31.8.2009  13:56
    Bulšit (2001)

Všechno stupidní, co jste v teen komediích viděli, uvidíte zde zparodované do ještě větší stupidity, která je ale naštěstí mnohem víc zábavná než trapná. Víceméně každá scéna zde je zvrácenou "citací" na jiná dílka rozmanitých kvalit (celkem jich je citováno přes dvacet, např. Taková normální holka, Nepolíbená, Prcičky, Road Trip, Deset důvodů proč tě nenávidím, Nebezpečné známosti, Americká krása), a čím víc z nich znáte, tím víc se budete bavit.

• 31.8.2009  13:36
    Škola Na Výsluní (TV seriál) (2007)

Dost možná nejhorší odpad co jsem kdy viděl.

• 13.8.2009  23:13
    Nutné k přežití (TV pořad) (2006)

Můj osobní názor na tento pořad je, že je to úchylný a trapný. Nechápu co na tom lidi baví.

• 11.8.2009  20:23
    Okrsek 13 (2004)

Námět a scénář (a i některé dialogy) jsou vážně dětinské, ale vyjímečně mi to nevadí. Tenhle film totiž skvěle odsýpá, během své rozumně krátké stopáže ani chvíli nenudí, a to co oba sympaťáci v hlavních rolích předvádí, je prostě příjemné sledovat. Souboje jsou nadprůměrně povedené, a parkour je ještě lepší. Prostě fajn podívaná, která je sice pod povrchem přiblblá, ale nevystavuje svou hloupost zas tak moc na odiv, takže obsahem neurazí a ztvárněním chytne a nepustí. Tři a půl hvězdy.

• 30.7.2009  14:02

Když jsem to viděl v dětství poprvé, byl jsem úplně nadšen. Bohužel zub času se zakousl do mě i do filmu samotného, takže s odstupem času dokážu ocenit už jen extrémě roztomilou Elisabeth Shue.

• 25.7.2009  00:04

Pro mě zklamání na plné čáře. Odvážný námět oděný v líbivém hávu je shozen přehnanou stopáží dějove i emočně prázdných skoro tří hodin. CC of BB je příběh, který je bohužel mnohem víc zvláštní než dobrý. Vzhledem k zajímavé nosné myšlence je to vážně škoda. Jak ale je vidět, Fincherův kult na csfd je tak silný, že i prázdná splácanina jako je toto vytáhne vysoko přes 80 procent...

• 9.7.2009  10:41
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

65% trapnosti a 35% výborných scének. Pro mě celkově na tři hvězdy.

• 29.6.2009  10:48

Typově jde o takovou o pět let starší "demoverzi" filmů s Jasonem Bournem. Ostatně knižní "předloha" filmové Bourní trilogie od Roberta Ludluma je z velké části právě o Šakalovi, takže podobnost věru není čistě náhodná. Film má dobré obsazení, výpravu i efekty, což v kombinaci se scénářem, který zdařile zakomponovává fikci do skutečného Šakalova životopisu, vytvaří chytlavou atmosféru. Škoda jen že dnes, hlavně v porovnání s výše uvedeným Bournem, působí Assignment i přes všechny svoje nesporné klady poněkud zastarale.

• 12.5.2009  10:11
    Eso es (1982)

Krásně natočený film, s na svou dobu vynikající výpravou, jehož humor jsem nedokázal bohužel ocenit. Dost možná je to důsledek zubu času, ale mám pocit, že vtipnost obsažených scének dnes ocení snad jen děti. Pro mě to bylo celé příliš infantilní, než aby mě to dokázalo bavit.

• 12.5.2009  09:40

Byť z "humoru", který do filmu jeho autoři úmyslně zasadili, nezbylo vůbec nic, film není zcela nudný, protože extrémní naivita všudypřítomné agitky je tak neuvěřitelná, že vám úsměv na tváři zaručeně vykouzlí.

• 29.4.2009  20:58
    Vražedná čísla (TV seriál) (2005)

Hruza, děs. Krom vlastní dementnosti nosné myšlenky o tom, že jakýkoliv případ se dá vyřešit nějakým výpočtem, fušují do různých vědeckých oborů, o kterých ví úplné "víte co". Pokud jste něco vystudovali, nedejbože přímo nějaký matematický obor, budete z toho co na obrazovce uvidíte už po pár minutách mlátit hlavou o zeď. Herecké obsazení také není nijak závratné, samotný "geniální matematik" je celkem sympaťák, a chovat se autistický zvládá, ostatní hlavní hrdinové jsou ale unylí, a dělá jim velký problém chovat se nějak realisticky. Jednu hvězdičku dávám především za dobrou výpravu, je na první pohled vidět, že do seriálu jsou investované obstojné peníze, takže po vizuální stránce je dívatelný.

• 1.3.2009  00:08

Takhle to dopadá, když někdo rozehraje hru, na kterou prostě nemá. Exceletní herecké obsazení, nádherné exteriéry, kvalitní výprava, působivé válečné scény... A to vše je dokonale zadupáno přepálenou stopáží, která v kombinaci s maximálně trapnými "rádoby fylozofickými" ůvahami způsobuje, že se člověk nemůže dočkat kdy už konečně pojedou titulky. Lepší dvě hvězdičky.

• 21.2.2009  23:36
    96 hodin (2008)

Skvělý Liam Neeson jako takový přestárlý Jason Bourne v efektní akci zachycující čtyři pekelně horké dny. Děj pěkně odsejpá, napětí je vrchovatě, režie a střih akčních scén je velmi dobře zvládnutá, a i nějaké ty city, byť dost povrchní, se do svěže krátké stopáže vejdou. K pětihvězdičkové dokonalosti chyběla už jen trochu větší hloubka (ať už hlavní postavy, nebo příběhu), a špetka osobitější režijní stylizace, která by film učinila jedinečnějším.

• 20.2.2009  16:19
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Místy zajímavé, vesměs však jen trapné.

• 18.2.2009  22:36
    Dexter (TV seriál) (2006)

Zatím jsem dokázal shlédnout dva díly. Nebylo to úplně zlé, spíš takové průměrné, a v dnešní záplavě skvělých seriálů to tudíž v mých očích dost zapadá, prostě mě to nezaujalo dost na to, abych zrovna Dexterovi chtěl věnovat svůj čas. Možná jednou přijde doba kdy dostane další šanci, až nebude po ruce nic lepšího.

• 18.2.2009  22:31
    Kancl (TV seriál) (2005)

Vydržel jsem dva díly. Styl kterým je The Office točené nemám rád, navíc ani obsah mě absolutně nezaujal. Jedna hvězdička "za snahu".

• 18.2.2009  22:24
    Californication (TV seriál) (2007)

První díl. Víc prostě nešlo. Nesmál jsem se snad ani jednou, a trapné to bylo na 100 honů. Když vidím ostatní hodnocení zde tak nechápu - asi žiju v paralelním vesmíru. Úplně mimo můj vkus.

• 17.2.2009  09:49

Hrozně krásně natočený, a tudíž skvěle koukatelný filmek, který v mých očích shazuje především prázdně vyznívající vyvrcholení a přemíra stylizace všech postav, kde ve filmu nenajdete snad jedinou postavu, o kterém byste s klidným svědomím řekli, že je to takový normální člověk. Natalie Portman byla perfektní, Zach Braff se dal vydržet, hudba byla skvělá, ale k dokonalosti celku něco rozhodně chybělo. U mě 70%.

• 21.12.2008  17:15

Nesympatické obsazení, divný námět, nulový obsah, prostě jsem to ani nedokázal dodívat, jak hrozně jsem se nudil.

• 13.12.2008  21:53
    Spider-Man 2 (2004)

Hybe se to, je to barevne, je to pěkné... a je to pěkně trapné. Jako nejsem velký fanoušek komiksů, a jsem zvyklej ze v nich jsou věci které často nepřekousnu, ale tohle bylo fakt moc. Scénař svou dětinskou jednoduchostí připomínal první díly Harryho Pottera, postavy byly barvené jasně do bíla nebo jasně do černa, chovali se často velice iracionálně, a jakýkoliv pokus o zobrazeni emocí nebo psychologie postav vypadal jako vystřižený z povídky dvanáctiletého školáka. Jedničku Spidermana jsem v době jeho uvedení považoval za nadprůměr komiksovách filmů, ale toto je vážně hezky obarvený trapas.

• 13.12.2008  21:38
    Dům v růžích (TV seriál) (2002)

Na poměry televizní tvorby minimálně 4 hvězdičky, ale v celkovém kontextu kinofilmů spíše ty tři. Baxleyimu se daří vetšinu času budovat hutnou hororovou atmosféru, při které se člověk opravdu bojí, a to i bez použití klasických "lekaček", ale některé pasáže filmu a celé postavy (Viktor Kandinsky, Emeryho matka) jsou děsně trapné, a sráží celkové vyznění filmu od povedeného hororu někam k nepovedené hororové parodii.