Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Romantický

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

Jsem v rozpacích. Ano, seriál má úžasné scény, kostýmy a barevně je naprosto skvěle sladěný, jenže děj by se vešel do stopáže filmu a místy podivně skřípe až skoro pokulhává. Zjednodušeně řečeno Dámský gambit je jako designový kabát,  který vás v zimě nezahřeje.

plakát

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

Měla bych dát alespoň 3*, ty jsou pro mne ale znakem průměrnosti, což je přesný opak tohoto seriálu, který mě v prvních dílech plnil nadšením a obdivem. Postupem času se z něj ale stala nablýskaná matrioska – jak tvůrci stále otvírali nová a stále šílenější témata, která nechávala zapomenout dosavadním otázkám pro jejich nepodstatnost. Definitivní ránu tomu zasadil poslední díl, který zcela obrací dosavadní děj a z devíti hodin napětí tvoří jen velice dlouhý prequel k něčemu, co teprve přijde. Co to bude netuším a vězte, že mě to ani nezajímá.

plakát

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Takhle si představuji akčňák pro holky – žádné nákupy hadrů a zbraně s flitry, ale pořádně procítěná akce bez stupidních náborových keců (tady vážně nikdo žádný plán na záchranu světa nemá) s hrdiny, kteří jsou sice nesmrtelní, ale zůstávají zranitelní (po fyzické a psychické stránce). Ano, všechno nefungovalo úplně bez zadrhutí, ale co chybí ve scénáři napravý pěkné tvářičky, jako že jich tu máme požehnaně.

Dva papežové (2019)

Nádherně nasnímaná, s jemným humorem a dávkou procítěnosti podaná legenda o svatém Jorgem. Jen jsem myslela, že podobné opusy vznikají až po smrti resp. svatořečení dotyčného - jinými slovy přílišná svatost současného svatého otce do filmu zavála trochu agitky.

Temný krystal (1982)

Skoro 40 let od vzniku filmu dá docela námahu jej hodnotit – chvíli jsem si na něj zvykala a teprve pak mě odměnil věškerou krásou i ohavností, kterou v sobě má. Nejsem ale dost trpělivá, takže jej hodnotím jako příliš dlouhý. Ano dřív snad čas plynul jinak, ale tady vidím i problém v tom, že pomalé tempo je doplněno tak málem slov, že se musí stále a pořád opakovat, dokolečka a furt.

plakát

Na mušce (2018) (TV seriál)

Rozhodně netvrdím, že jde o skvělý seriál - po první sérii, která se brzy začla vléct, jsem si musela dát pauzu – ale má prostě nápad a v každém díle ve mnoho skvělých momentů, jen jsou holt tak zvláštně poslepované. A ano, moc to jako celek nedává smysl. Problém ale také trochu vidím v tom, že je tu označení drama/thriller, takže divák očekává geniální zápletku - podle mě jde ale spíš o romanci, opravdu hodně a velmi nekonvenční romanci, která jde doslova přes mrtvoly. Jinými slovy, je to celé na palici, ale když se tomu poddáte, je to paráda.

Melancholická dívka (2019)

Spíš než o film jde o obrazově zajímavé leč obsahově vyprázděné jednohubky, takže víc než kino (televize) by se dílu hodil nějaký experimentální prostor pro videoart.

plakát

Strážci - Watchmen (2009)

Velice milé překvapení. Podle fotek jsem čekala další patlaninu v trikotech plnou nadutých keců a dostalo se mi výjimečné podívané, za kterou stála především skvělá kamera, hudba a příběh bez jasného vítěze. Předlohu (zatím) neznám, ale už jsem již stihla seriál (2019) a obstojně jsem se proto orientovala v ději a doplnila si i řadu prázdných míst - velkým překvapením pro mě byl démonizovaný Rorschach – fakt pecka. Řekla bych zkraťte to, ale vůbec mě nenapadá o co.

plakát

Penny Dreadful (2014) (TV seriál)

První dvě serie skvělý dekadentní nesmysl – jednoduše řečeno děj je splácaninou x různých příběhů a když se od toho odprostítě moc si to užijte (slibuji). Třetí série to trochu zabila, hrdinové se rozdělili a především tu cítím snahu o nějaký hlubší smysl – ale o tom braková literatura prostě není, že?

plakát

Utíkej (2020) (TV seriál)

Střídají se wow momenty s meh momenty (u každého diváka patrně někde jinde). Hlavní problém je ovšem, že to jde trochu od zdi ke zdi.