Santa666

Smějící se bestie

Twitter: Santa666

<< předchozí 1 2
    • 14.2.2016  10:25

Rychlí a zběsilí jsou rychlou otočkou na ručce a zběsilým návratem zpět ke kořenům série. Nejenom že zcela ignorují dědictví předchozích dvou snímků, oni ho zašlapávají do země a na jeho místě se snaží postavit oslavný pomník prvního dílu. Návrat minulých motivů v podobě jednání na hraně zákona, krysáctví a upozadění aut ve prospěch příběhu o osobní pomstě vmetává do tváře jasné poselství, že tady se na originalitu nehraje. Spíš než samostatný film ale čtvrtý díl série připomíná ujištění pro fanoušky, že série je v dobrých rukách a že nepovedená rozhodnutí z minulých dílů se už nebudou opakovat. Řemeslně skvěle natočené, ovšem díky své sterilitě v otázce zábavnosti ztrácející na více stylizované předchozí filmy.

• 15.8.2015  18:14
    Špión (2015)

Nevim, kolik verzí v distribuci koluje. Já viděl tu, ve které se Melissa McCarthy pitvoří v uzoufání nudných konverzačních scénách proložených příležitostnou, neumně zrežírovanou akční scénou či rádobyhumorem v podobě postavy Jasona Stathama. Rád bych se ale podíval i na tu verzi, ke které je přibalený to piko, abych si to taky pořádně užil.

• 15.8.2015  18:10
    Neutečeš (2014)

Klasická hororová nuda bez nápadu, ale s přesvědčením, že je mnohem víc než to, co je. Z pohodlně odsýpající první půlhodiny se film překlápí do jedné hodiny opakování jedné a té samé scény v různých variacích. Snímek pak selhává ve všem možném, od navození atmosféry strachu po dodržování logiky chování "toho". Hloubku to nemá. Ty metafory si strčte někam. Stejně je to nakonec jenom prostoduchý sdělení o tom, že předmanželský sex je špatný. M'kay?

• 11.8.2015  09:34
    Vyšší moc (2014)

Komorní studie zodpovědnosti a toho, co to znamená být hlavou rodiny. Ruben Östlund je neuvěřitelně talentovaný režisér, který dokáže vytěžit drama z běžných situací a to pomocí nekonvečních prostředků. Ve Vyšší moci si tak počíná pomocí absence hudby a zdůrazněním zvukových efektů, jež by bez kontextu málokdo bral jako dramatické (skřípání ocelové konstrukce, sněžení). Režisérova ruka je znát i na výkonech, které dokázal z herců Östlund dostat. Snad jen s vyjímkou dvou dětských herců se na adresu žádného z představitelů nedá říct nic špatného. Vyšší moc je autorské zjevení, které plně vyzdvihuje Östlundův talent a dělá z něj jednoho z režisérů, na které bychom měli v budoucnu dávat pozor.

• 11.8.2015  08:49
    Pan Nikdo (2009)

Pan Nikdo je příkladem filmu, který si hraje na něco, k čemu má na míle daleko. Totiž na intelektuální, pointou vytříbený snímek. Ve skutečnosti ale celé pozornost vyžadující několikastupňové vyprávění vede k naprosto neuspokojující pointě. Van Dormael vodí dvě a půl hodiny diváka za nos, přednáší mu na první pohled hluboké myšlenky v očekávání orgasmického zakončení, kdy do sebe všechno zapadne jako chrup orovnátkovaného dítěte. Pak ovšem přijde konec a uspokojení je to tam. Vážně, takhle neuspokojivý konec se jen tak nevidí. Nejenže je dost naivní a nelogický a staví diváka před otázku, k čemu vlastně bylo to prokládání příběhu vědeckými teoremi a hypotézami. Hlavně ale dělá z předchozích ne nijak zábavných dvou a půl hodin nepotřebnou frašku, která se svými prkennými dialogy a snahou zaujmout diváka barevnou kinematografií byla jen nekonečná vlna pseudointelektuálního průjmu.

• 12.7.2014  13:07

[Lehké, neznatelné spoilery] Excelentní filmařina, která hází bobek na nějaká příběhová šprťouchlata a vystačí si se stokrát ohranou cestou klaďase k cíli s tím, že mu cestou pod nohy hodí pár překážek a sem tam ho postaví do solidní louže. To vše se ovšem odehrává na pozadí skvěle vymyšleného světa, kam čápi a vrány nelétají a Británie je fašistickou zemí, plnou dohledu nad obyvateli a nekompromisně se vypořádající s ilegálními imigranty (Sex Pistols souhlasí). Ten potenciál tam byl, Cuáron ho ovšem smetl ze stolu a zahladil několika naprosto skvělými dlouhými záběry, v jejichž srovnání bledne závistí i Gravitace, a dokonalou prací s kamerou celkově.

• 19.4.2014  12:01

Škoda, že se film bere vážně a místo toho se nedrží brakovitosti krásně reprezentované ohavným CGI lvem. V téhle podobě je snímek pouze neúspěšným pokusem o coolovost třístovky a choreografické hody Spartaka. To vám ale nevyjde, když hlavní hrdina v životě neviděl, jak má člověk správně běhat nebo házet kopí. Dvě hvězdy za to, že jsem se u filmu dost nasmál a chyběl mu jen kousek k pořádně guilty pleasure.

• 24.1.2014  11:16

Čtyři hvězdičky jenom proto, že s horrorovými filmy mám velice málo zkušeností a tak jsem zřejmě většinu odkazů na ostatní díla nepobral. Ale i tak mě svědil pravý ukazováček, který chtěl nekompromisně kliknout na maximální hodnocení. Snad se po zhlédnutí více horrorovek dostaví ta pravá filmová extáze.

• 24.1.2014  11:10

Takhle by asi vypadal animák, kdyby se ho rozhodla udělat skupinka pošuků z ulice, kteří celý den sedí u Tumblru, smějí se tamním bizarnostem a představují si, jak by je mohli zapasovat do normálního života, o kterém samozřejmě nemají žádné ponětí. Ale protože ho dělali jakžtakž normální lidé, je z toho jenom nejzábavnější animák roku..

• 24.1.2014  11:03
    Gravitace (2013)

Vizuální veledílo, díky kterému se může do vesmíru podívat i Jarda ze sousedství, který si na zahradě staví z kusů kartonu první skutečnou vesmírnou loď na hyperpohon a na balení koček.

• 18.1.2014  10:09
    Hlas (2013)

Nemastná, neslaná podívaná, jedoucí podle té již tisíckrát vyzkoušené šablony, kde si hlavní hrdinka jde za svým na první pohled nereálným snem. Možná kdyby nebyl film propagován jako čistokrevná komedie, mohl by si vysloužit lepší hodnocení. Takhle ale s tím minimem humoru, co nabízí, to na víc než dvě hvězdičky není.

• 28.12.2013  14:29

Konečně pořádná romantická komedie, u které se človk zasměje a nemusí celou dobu obracet oči v sloup.

• 28.12.2013  10:43

Aneb kdyby se někdy animované filmy rozhodli udělat šílené orgie, vzešlo by z nich dítě podobné tomuhle prckovi. Nejlepší vlastnosti kreslených filmů nahuštěné na jedenapůlhodinovém prostoru. Film, u kterého se budete smát, budete přemýšlet nad lidskou povahou a na konci budete zacpávat slzné kanállky vaší sbírkou plastových vojáčků.

• 27.12.2013  20:36

Další důkaz toho, že převádění krátkých animáků Oggyho typu na plátna kin nefunguje. Přece jenom se šváb lépe a uvěřitelněji rozšlapává během sedmi minut než během tří cca půlhodinových příběhů, které postrádají šílený záhul původního seriálu, jež díky své délce představoval pouze koncentrovanou akci a nápaditost.

• 12.7.2013  14:27

Bohužel, i sebelepší bitky nespraví plytký a předvídatelný scénář bojovníka na cestě za pomstou.

• 10.7.2013  17:24

Neuvěřitelně smutný příběh. Zvláštní, jak vás dokáže rozesmutnit film o zvířeti a při válečných filmech s hektolitry krve nehnete ani brvou. Pátou hvězdičku bohužel filmu sebralo to věčné tlačení na pilu, pro americké filmy tak typické. Všechno totiž musíme podkreslit tak, aby i slepec pochopil, jak se má při téhle scéně cítit.

• 10.7.2013  17:13

Druhý výlet na ostrov plný dinosauřích bobků dopadl sice už není tím orignálním dobrodružstvím, ve kterém se bojíte o všechny hlavní postavy, ale kozlo něčeho prehistorického, a tím pro nás nedosažitelného a tajemného, si dokázal udržet stále.

• 10.7.2013  17:09
    Oko bere (2008)

Nemastná, neslaná ptákovina, která si hraje na psychologické drama, i když je to ve skutečnosti průměrný snímek, sázející na zatím stále neokoukané téma karetních her a hezkou tvářičku Kate Bosworth.

• 25.3.2013  11:59

Při sledování ve společnosti dalších lidí doporučuji přepnout do cynického módu. Jinak se rozbrečíte jako malý děcko, a to je slabost, kterou moderní společnost netoleruje. Kamarádi vámi začnout opovrhovat, spolupracovníci se to dozvědí v mžiku, přijdete o práci, skončíte na ulici a nějakej Vondráček o vás natočí tenhle parádní dokument.

• 24.3.2013  20:30
    Forrest Gump (1994)

Problém nás, samozvaných géniů, je ten, že nevíme, jak se zapsat do dějin. Zkoušíme být superzloduchy, superhrdiny, pak zase superzloduchy a nakonec skončíme v nějaké nezáživné práci. Každé ráno se probíráme v nepohodlných trenýrkách z ryzího zlata, celý den nás tlačí v kapse naditá peněženka a přes ty zástupy nádherných žen se musíme prodírat v anonymní limuzíně se skleničkou podřadného vína v ruce (ročník 1923, fakt hnus). A přitom je to tak snadné, stačí být retard!

• 24.3.2013  20:20

Stalo se to nám všem. Nepadnete někomu do oka a za chvíli jste nejhledanějším člověkem ve Státech, máte útulný úkryt v lesích a vaším jediným kamarádem je váš nůž "Vietnamese-Killer". No a pak se probudíte a pokoušíte se ubodat svého plyšového medvídka rozbitou noční lampičkou. Rambo je ale takovej magor, že se mu to stalo doopravdy. Fakt, je to takovej blázen, že by vašeho plyšového medvídka ubodal naprosto bezdůvodně. Když se může chovat bezdůvodně celej film, proč by se nemoh tak chovat k vašemu infantilnímu idolu, že? Možná jsem to nějak špatně pochopil, potom se sám dobrovolně zbičuju videopáskou tohohle legendárního filmu, nebo scénaristovi tohohle béčka prostě došly nápady na nějakej "děj" a tak ho dal napsat automatickýmu psacímu stroji. Jasně, že vim, že "se tady na nějakej příběh nehraje, ty zamindrákovanej blbečku!", ale kdyby se zjizvenej veterán choval trošku racionálně, nemusel bych si po většinu filmu vymejšlet vlastní zápletku. A ta až se převede do filmu, to bude!

• 24.3.2013  19:55
    Predátoři (2010)

Nejnesympatičtější hlavní hrdina všech dob se snaží zachránit partu "zkušených zelených mozků", kteří se chovají po většinu filmu jako poserové. Snaží se je zachránit před sympatickými mimozemšťany, jež jsou zde xenofobně řazeni do role záporáků jen proto, že se jejich sport liší od zavedených norem ultrapravičáckých lidoopů. Prostě taková pohodová vyvražďovačka na sobotní ráno. Tři hvězdičky - protože tam jsou uříznuté hlavy, krev, zbraně a tak.... a protože tam nejsou kozy...

• 21.3.2013  17:45

Určitě bych tenhle film nesrovnával s Nolanovými snímky. Batman: Under the Red Hood je sice svatým grálem všech příznivců animované produkce DC (neviděl jsem zatím Dark Knight Returns, takže můžu mlít nesmysly), ale na temné kino-Batmany to opravdu nestačí. Říkejte si kdo chcete, co chcete, ale mně ten Robin v barevném trikotu a přiléhavých slipech (podezírám Batmana, že ho používal jen jako vábničku na gothamské pedofily) do světa netopýřího muže nesedí. A i když si Robin kdovíjak velké místo ve filmu pro sebe neutrhl, jeho přítomnost mi jinak seriózní příběh krapet kazil. Asi to, společně s animákoidním množstvím nepřátel, je hlavní důvod, proč tu pátou hvězdičku prostě udělit nemůžu. Ale abych nebyl věčně negativistický - "Batman je supa!"

• 21.3.2013  17:11

Jediný originální nápad, válka slimáků proti lidem, nemůže zachránit celý film, ani ten, co trvá šest minut. Kreativitou tvůrci neoplývají a jestli to znamená, že u všech jejich filmů se budu takhle nudit, tak to můžou rovnou zabalit a jít si na pracák pro dávky. Chtěl jsem k tomuhle komentáři přidat ještě nějakou hezkou pointu. Když jí ale nemá Slug Invasion, tak se snažit nebudu.

• 12.9.2012  16:50

Jak je u Nolanových filmů zvykem, The Prestige má opět skvěle propletený příběh s dokonalou pointou, která sama o sobě vás donutí pustit si film ještě jednou. Propletené čtení kouzelnických deníků byl skvělý nápad, stejně jako zapojení historických postav do děje. A konečně tu Hugh Jackman ukázal, že i on je pan herec a k tomu, aby měl úspěch nepotřebuje dvojici plastových drápů.

• 8.5.2012  13:24

Vlasta Burian se v tomhle snímku předvedl ve vrcholné formě a potvrdil mi, že patřil mezi největší světové komiky. Tak jako u tohohle filmu jsem se už dlouho nezasmál.

• 8.5.2012  13:21
    Kokuhaku (2010)

Lahůdkový thriller o dětských monstrech a pomstychtivé učitelce, matce zavražděné holčičky. Musím říct, že mě film velice mile překvapil a popostrčil můj zájem o japonskou kimematografii. Myslím, že by se za takovou zápletku nemusel stydět ani Nolan.

• 5.5.2012  12:38

Z one-man show Ryana Reynoldse mám rozporuplné pocity. Nápad udělat film o chlapíkovi v rakvi, který se snaží přivolat si pomoc je originální, ale přece jenom trochu monotónní, sledovat týpka v rakvi po celou stopáž filmu je prostě nuda. Kdyby snímek obsahoval i jiné postavy než samotnýho hlavního hrdinu (hlasy v telefonu nepočítám, jsou to jenom hlasy bez tváře) šel bych s hodnocením výš.

• 2.5.2012  10:44

Po dlouhé době jsem dostal chuť na pořádné sci-fi a do nosu mě brnknul právě Symptom pandorum, který mi už dlouho ležel ve filmotéce. Příběh filmu je zajímavý, o tom žádná, ale něco mi v něm přecejenom chybělo. Nedokážu to nijak popsat, možná je to určitá uspěchanost děje nebo stereotypní postavy, které mi moc nesedly. Film jsem viděl s českým dabingem a jsem přesvědčen, že v originálním znění by to vše klapalo líp. Čekal jsem také mnohem lepší horrorový prvek, jenž se ve filmu smrsknul na pár rádoby lekaček. Dostat to do rukou lepší režisér, mohlo by se z toho vyklubat sci-fi roku, takhle jsou to "jen" čtyři hvězdićky.

• 30.4.2012  10:54

Tak jsem si potvrdil, že Hulk prostě sám celovečerák neutáhne, akce je pěkná, což o to. Problém mi ale dělá fakt, že zelenáč má neoriginální nepřátele a slabou komksovou mytologii. Žádný čistě Hulkovský komiks jsem zatím nečetl, ale jestli v každém sešitě dává přes hubu těm samým nepřátelům, tak ani žádný komiks s ním v hlavní roli mě neláká.

<< předchozí 1 2