Petrasuvicka

Petrasuvicka

Petra Kůtová

okres Domažlice
spisovatelka, komparzistka a cestovatelka, která si vozí všude sebou minimálně jednu knihu

homepage

Twitter: ShiPeKu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.5.2017  19:56

Středověká Rocknrolla s Holmesovskými prvky

• 22.4.2017  21:26
    Chappie (2015)

Stejně smysluplné jako účast Die Antwoord na letošním Rock for People...

• 26.2.2017  16:57
    Divočina (2014)

Chcete spáchat sebevraždu? Tak si pusťte Divočinu, nic vás k tomu nedožene rychleji.

• 30.1.2017  22:15
    Trpaslík - Pátek (E05) (epizoda) (2017)

"S dlouhým ů, Jardo, s dlouhým ů" Smích na hranici - brečím, dusím se. Dneska mě genialita vtipu bavila. Zlo má přece mnoho podob, ne? :D

• 26.12.2016  21:27

Za A - RocknRolla byla prostě lepší. Za B - Alicia Vikander byla strašná kočka a šedesátková móda potěšila. A za C - vlastně ani nevím, o čem to pořádně mělo být :D

• 25.4.2016  13:47

"Ty vodopády jsou naprosto úžasný... málem jsem si tam zlomil nohu, málem jsem si tam zlomil ruku, máme mokrý všechny prachy, já mám promáčenej pas... ale o tom to je! :)" A přesně o tomhle jsou i jejich filmy - ne o památkách, přírodě, ale o těch řečech a jak má někdo dost velký koule na to, aby se do něčeho takovýho pustil.

• 21.3.2016  15:59
    Godzilla (1998)

"Naprosto logicky a předvídatelně míří na východní pobřeží!!" "Jak to?" ptám se, "když se poprvé vyskytovala u Francouzské Polynésie na opačný straně USA? Správně by měla útočit na Californii a pochybuju, že to přepádlovala kolem Ohňové země a u Karibiku rovně a doleva." I tak se dá jednou otázkou rozcupovat zdánlivě kultovní příběh přerostlého leguána, který se příliš vyhříval na sluníčku.

• 14.3.2016  12:13

Ovšem jako veselohra to není špatné :D

• 22.2.2016  16:29
    Muž z oceli (2013)

Rozvláčné, utahané, bez jiskry, jen takové hrc prc, sem tam s cílenými záběry na Cavillovu odhalenou korbu, přičemž mu na ropné plošině v digitálním ohýnku nehořely ani chlupy. Russel se tam zjeví zničehonic, je prakticky všude jako Fantomas, všem radí, ale nikdo ho už ani nemůže zničit, protože vlastně neexistuje. Kromě silného nedostatku děje sem tam prosáknou okopírované momenty z Avengers křížené s původním záměrem záporáka v hitlerovském stylu. Muž z oceli je tedy jen přehlídka Supernudného, který se neumí oblíct a natahuje si slipy přes overal.

• 17.2.2016  11:16
    Zabijáci (2014)

Detektiv Karel je stejně duchaplný asi jako můj soused Karel. Na všechno se ptá, na všechno nechápavě zírá a ještě je tak důvtipný, že nepředpokládá útok proti vlastní osobě od blázna, od něhož se to čekat dá. Nebýt Asada a malých brambor, který tam jediný funguje, nejspíš by to Karel řešil do teď. Postava Kimy si prošla zajímavou transformací, od zpovykané, prominentní a znuděné krávy, která si to ve výsledku vlastně zasloužila, přes bezdomovkyni až k umaštěné, upachtěné Laře Croft. Od Olsena se mi tahle líbila nejmíň, ale i tak má trošku větší říz než Žena v kleci.

• 15.2.2016  12:31

Daniel Brühl tam byl fajn :D, zavzpomínala jsem si na to naše setkání

• 13.2.2016  20:14
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

"To je vražda, napsala" a hned všem vykdákala, kdo je vrah. Zjištění po 20 minutách je docela slabota, karty měly odkrýt později a nějak jinak si to přeházet, protože po těch dvaceti minutách mě to pak přestalo bavit.

• 25.1.2016  18:13

Jak belgické JZD obešlo "de Plánička systém" a rozhodlo se vydělávat nejenom na kravách, ale i hormonech, přičemž celou dobu kolem obchází vykastrovaný jezeďák Venca, který je pro cizí, dycinky jenom Václav. Takže se samozřejmě tváří, že každou chvilku rozkřápne lebku kdejakému kolemjdoucímu. Rádoby dechberoucí krimi zápletka s dokonale zvládnutým hlavním výkonem spočívající jen v zírání, pořvávání a předvádění Matthiasových bicáků, což bylo jediné, na co se dalo dívat a co se dalo i ocenit. Protože stejně tak se mohl snímek jmenoval Býčí žlázy.

• 23.1.2016  16:07

Příběh mírumilovného nacisty

• 20.1.2016  22:36

Revenant není Zmrtvýchvstání Leonarda DiCapria, ale diváka na konci filmu. Spíš by se to mělo jmenoval "Prosím, zabijte mě!" Brutální, krvavá nechutná nuda na sněhu. Řeka, stromy, sníh, řeka, stromy sníh... Kdybych chtěla vidět takové scenérie pustím si Prima Zoom zadarmo. Do toho se odněkud přihasí kolíbající se Hardy a první, co z něj vypadne je "fuck!" a to z něj padá v pravidelných intervalech skoro pořád. Přijeli indiáni, odřezali skalpy na kameru, prohnali šípy skrz oční bulvy rovněž na kameru jako skvělou senzaci. Pak zas z Hardyho vypadlo "fuck, fucking, fuck off...", načež se výprava odpotácela kamsi do Prčic. Leo jako pan Glass udělal z Bonda žabaře v obleku, protože to, co přežil on bylo nad úroveň 007. Ovšem úsměvná momentka, co by jeden ze dvou světlých okamžiků, bylo jak si medvídek grizlly zahrál sudy valy a trošku nám toho Leoška přejel. Revenant není film o touze přežít, ale film plný detailních záběrů těch zarostlých, špinavých krvavých obličejí, takže vidíte všem do nosu a můžete jim vesele počítat chlupy i holuby. Pak vidíte i ty mezírky mezi křivými zuby, jak tam Leovi propadává hlína, která mu do té huby tak torchu napadala, jak jim odletují brindle a motají se jim s těmi krvavými chuchvalci do plnovousů. To není chlapské, to je nechutné. Škoda slov na záběry, které vecpali na celý obří plátno akorát oko koně do rohu, kus klacku, kousek hlavně pušky. No a pak Leošek běží a běží, sežere v syrovým stavu na co přijde, ačkoli má metr od sebe rozdělaný oheň, ano logika tvůrců i lovce cvičeného na přežití v přírodě... pak to napere s koněm ke skále, načež se nabodne na první dostupnou větev. Ve filmu nejde o to, kdo koho na konci zabije a pomstí, ačkoli je to od začátku jasné všem na 1000%, ale o to, aby už KONEČNĚ NĚKDO NĚKOHO ZABIL jen proto, aby mohli běžet titulky! S filmem je špatně spousta věcí, když mě víc - místo Lea a Hardyho, zajímá šišlavej "Arthur F*cking Shelby". Za ten marast, ve kterým museli 7 měsíců natáčet, dávám 1*, jinak by to byl odpad.

• 20.1.2016  15:41

Problém tohoto filmu jsou samotní diváci. Ačkoli to není francouzský film, je o Francouzích a Francouzi jsou odjakživa požitkáři. Je to... požitkářský film, pomalu, klidný a v dnešní době se lidi neumí dívat pomalu. Vychutnávat si po kouscích, tak jako Francouzi. Stavba versailleských zahrad bylo obří sousto pro ně tenkrát i pro nás teď a opomenu-li Sabininy "duchařské" a truchlící flashbacky, které mi ze začátku nevadili, pak jsem jich začínala mít plné zuby, tak je to pro současného diváka navyklého na super digitální a akční blockbustery obrovské sousto, nad kterým budou funět a fňukat "já už nemůůůůžu!"

• 19.1.2016  14:15
    Na dřeň (2012)

Jak jsem tu četla, že v sále voněl popcorn a nikdo přitom nekřupal, jak čučeli s hubou dokořán, vsadím se, že to bylo asi ženský osazenstvo, protože 50 odstínů šedi je v porovnání s tímhle večerníček pro mimina. Ačkoli se Ali chová jako úplnej blbec a Sofie taky nemá zrovna dvakrát mírumilovnou povahu (a přesto je svým způsobem vůči Alimu naivní jak...), sáhnou si oba na dno, na tu dřeň. Co byla fakt nuda, bojový scény, naštěstí jich nebylo moc, protože to bych si rovnou mohla pustit Warriora.

• 17.1.2016  12:13

Jedna naivní buchta a k tomu druhá kravka, která chtěla jen nějakej lepší společenský status. Hrozná nuda a k tomu byste je mohli během té stopáže průběžně fackovat, aby se konečně rozmysleli, co vlastně chtěj

• 13.1.2016  11:09

Normálně mám Aghátiny detektivky ráda, ale tady... Jak mě nebavila knížka, tak mě stejně nebavil film. Tenhle případ byl prostě taký, volojaký.... divný.

• 5.1.2016  12:26
    The Hour (TV seriál) (2011)

Padesátá léta byla prošpikovaná politikou, která není ani tak na pozadí seriálu, ale spíše její hlavní náplní, alespoň v první řadě, kdy lítáme od KGB do Káhiry k Suezkému průplavu a právě na pozadí politických událostí řeší jízlivý Freddie se svou bezbřehou upřímností a břitkým slovním arzenálem smrt své přítelkyně a spiknutí na dost vysokých místech. Ben se pro roli retro gentlemanů minulého století přímo narodil a jeho Freddie je zkrátka muž, který nenávidí muže, jež nenávidí ženy, hrál si s ohněm a na závěr kopl do gigantického vosího hnízda. Ačkoli se zápletka rozjíždí velice pomalu, děje se v každém díle dost věcí na to, abych se nenudila. Pozadí televizního pořadu, příprava náplně Hodiny, kterou nesmíte propásnout, vedení BBC, intriky a vztahy na pracovišti protkané slovními a intelektuálními vtípky. Romola v roli Bel, nemastné, neslané buchty, která neví, co vlastně chce, ale vždycky se kvůli tomu dokáže tvářit otráveně, vypadá jako kříženeček mezi Adele a českou Emmou Smetanou. Naproti tomu Oona, perfektní ženuška v domácnosti, typická kráska na úrovni 50.let, má jako husička u plotny zajímající se o drby z bulváru mnohem větší šmrnc, než ambiciozní kariéristka Bel. Druhá řada je bezpochyby lepší, má větší drive a jiskru a Capaldiho, který v neustálé nevědomosti jen chodí a vzdychá. Na závěr můžu jen říct - škoda, že není třetí řada, to zas BBC podělala.

• 1.1.2016  15:04
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Pro fanoušky Upířích deníků jako dělaný...

• 30.12.2015  18:11

Vizuálně povedená, povětšinou digitální pohádka na zeleném plátně téměř bez děje. Jen takové... plkání odnikud nikam zdánlivě plné absurdit, asi jako když čtete Analfabetku, která uměla počítat. Ovšem ta na rozdíl od Pí měla děj.

• 29.12.2015  15:16

Pomalejší, ponurejší detektivka s relativně průměrným Carlem, který se celou dobu tváří nerudně a potácí se v nějaké vlastní existenciální krizi rozpadajícího se manželství a krizi ochrnutého přítele, stejně jako naprosto průměrný Harry Hole. Jenže nejsme v Norsku, ale v Dánsku. A stejně jako v knížkách, mě i tady bavila Asadova postava, bez níž by Carl nevyřešil vůbec nic.

• 28.12.2015  21:09

Paříž a celé 18.století ve Francii pojato tak brutálně naturalisticky, bez příkras, až jsem měla nutkání si jít vydrbat mýdlem ruce z té všudypřítomné, zažrané špíny na Benových nehtech a v ostatních lidech na plátně. Parfém ukazuje dobu v živých barvách, taková, jaká skutečně byla. Jean-Baptiste se v ní snažil přežít a upotřebit svůj geniální talent... ubohý chudinka tvářící se jako věčně spráskané štěně, ovšem schopné spousty vražd. A při tom chtěl jen být milován a umět někoho milovat.

• 22.12.2015  22:47
    Atlas mraků (2012)

Sice zvláštní, ale vlastně hrozně jednoduchý. Atlas mraků je spousta různorodých povídek s různými vypravěči, kteří spojují minulé životy jako páteř tělo.

• 12.12.2015  23:00

Království se na začátku tváří jako slibný historický velkofilm, co bude hrát na city a zahltí mě velkolepými scénami... Jenže sotva Orlando vypluje z Messiny, tak se to táhne jak týden před výplatou, přičemž se ustavičně ztrácím mezi rodinnými vztahy a jednotlivými postavami. Saladin je tenhle... ne, tak tam ten chlápek, aha, tak o jen to úplně někdo jiný, a ten s tou leprou... Syblin otec? Aha, tak třeba syn, ne... bratr. A takhle je to tam se vším. Už ani nepoznám křesťana od muslima a žida, ale možná to byl Ridleyho cíl nebeského království, že jsou jsi všichni nábožensky rovni.

• 9.12.2015  09:53

Natahovaná a utahaná "pohádka" o tom, jak zarytá a zatrpklá katolička zničila své čtyři děti, zvlášť když jedno je jaksi... jinak orientované. Zpracováním nebo spíš jen těmi podivnými postavami mi to nějakým způsobem připomíná Anglického pacienta...

• 7.12.2015  20:11

On tu hypoteční krizi vyprávěl Matt Damon?? Nemít to při ekonomii s dabingem, tak bych třeba i udržela větší pozornost...

• 20.11.2015  11:00

Hořkosladká komedie, která mě vážně bavila! Není založena na prvoplánových fórech, ale ty, které tam být měly, mě rozesmály nahlas. Nicméně je Goodbye Lenin snímek, jehož narážky na tehdejší dobu pobaví a ocení spíše generace, která to skutečně zažila.

• 18.11.2015  14:21
    Scénář lásky (TV film) (2007)

složenky se hold musí platit :D ale tak když člověk mentálně na nic lepšího nemá...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8