TheKleofa

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 1.8.2020  16:49

Čekala jsem trochu jiný žánr. Překvapivě je ústředním tématem nikoli výstup na K2, ale dilema "láska k horám versus láska k rodině". Klára Kolouchová je výjimečně silná a odvážná žena, což se ve zpátečnickém maskulinním světě neodpouští, a proto měla zřejmě zato, že potřebuje mediálně trochu zjemnit svůj obraz. Nicméně slzy v každé (druhé) scéně jsou už skutečně trochu moc. Kvůli tomuto "tlačení na pilu" dávám 4*. Jinak ale velmi poutavě a citlivě natočeno, paní režisérka odvedla skvělou práci.

• 24.5.2020  10:50
    Roma (2018)

Nejlépe tento film vystihl můj manžel, když pronesl "Je to film o ničem, ale vlastně úplně o všem". Prvních několik minut mi vadilo černobílé zpracování, Mexiko přece hýří tolika barvami! Ale brzy jsem pochopila záměr autora a vnímala jsem naopak věci, kterých bych si v záplavě barev nikdy nevšimla. Celkově velmi emotivní, něžný film, který člověk skutečně prožije.

• 11.5.2020  16:29

Variaci na podobné téma jsem už viděla x-krát, ale tahle je bezpochyby nejlepší. Tak milý a příjemný příběh zpestřený inteligentním vtipem v podání Billa Murrayho a neuvěřitelně půvabnou Andie MacDowell. Ještě dlouho potom jsem si jela na dobré náladě.

• 8.5.2020  11:03

Skvělý dokument. I přes autorskou cenzuru si člověk dokáže udělat kritický názor. Hodně povedeně poskládané prostřihy mezi rozhovorem s hlavní protagonistkou, scénami z jejích filmů a záběry z Německa i Československa 30.let.

• 16.3.2020  12:03

Nevím, jestli existuje horší herec, než je Arnold Schwarzeneger, nicméně právě v jeho dřevákovosti je to kouzlo. A zafungovalo to i tentokrát.

• 25.2.2020  13:32

Dostala jsem více, než jsem očekávala. Na povrchu komedie, která je ovšem jednou velkou metaforou a nadsázkou strefující se hodně hluboko. Chápu, že svérázný styl Taiky Waititi ne každému voní a i jeho fanoušci možná řeknou, že toto nebyl jeden z jeho nejlepších filmů, mně ovšem přišel velmi důmyslný a s chytrým využitím dětské naivity až děsivě hluboký a pravdivý.

• 25.2.2020  13:17

Jakkoli miluji staré filmy, tohle bylo na mě vzhledem k žánru a tématu až příliš staromilské a s ohledem na stopáž rovněž příliš rozvážné a rozvleklé. Clint Eastwood na mě působil celkem bezbarvě a Burtonova fanynka nejsem. Nicméně kulisy rakouských alp a hudba famózní.

• 18.2.2020  14:49

Skvělé komorní konverzační drama, herci famózní (jen teda nechápu toho Oscara zrovna pro Lauru). Perfektní sonda do zvrácené americké společnosti a systému.

• 26.1.2020  10:59

Strašně špatný film. Jakási snaha natočit něco mezi Fifty shades of gray a Eat pray love, což samozřejmě postrádá jakýkoli smysl. Velký špatný. Místy ale celkem vtipné a solidní soundtrack, proto dávám dvě hvězdy namísto jedné.

• 26.1.2020  10:56

Celkem příjemné překvapení.Oproti ostatním českým romantickým komediím... Koukatelné a milé.

• 26.1.2020  10:55
    LOVEní (2019)

Tak to už je úplné dno...proboha!

• 6.1.2020  13:27

S ohledem na komentáře níže jsem k filmu přistupovala s řádnou dávkou skepse, ale překvapivě jsem musela shledat, že to nebylo ani zdaleka tak špatné, jak jsem předpokládala. Jakkoli je scénář velmi slabý a výkon Norisové taktéž, především technicky se jedná o poměrně dobře (a na české televizní poměry až přímo nadstandardně) zvládnutý film.

• 6.1.2020  13:19
    Joker (2019)

Parádní příklad filmu, který je tak brilantně zvládnutý technický, herecky i umělecky, že máte od první vteřiny pocit, že jste v něm taky. Rozhodně se na to už nikdy nepodívám, jinak z toho okna fakt skočím. A ta hudba!

• 6.1.2020  13:15

Velmi špatné. Škrobené, umělé, postrádající jakýkoli drajv nebo atmosféru. Souhrn jakýchsi výjevů a obrazů, které jako celek nemají žádný hlubší smysl a divák z nich nemá žádný pocit (kromě nudy). Hřebíčkem do rakve je skutečně neuvěřitelně se nehodící a nesmyslně použitá hudba. Jedinou světlou chvilkou byly etudky v podání Cibulkové, Holubové a Maciuchové.

• 6.11.2019  10:46
    Pátrání (2018)

Skvělá myšlenka dotažená k dokonalosti. Originální, napínavé, propracované do detailu, všechno dává smysl a i zpětně pasuje jako skládačka. Divák sedí jako přibitý. Pecka.

• 5.11.2019  14:07

Neuvěřitelné, jak silný a všeříkající válečný příběh se dá natočit v kulisách jedné plážičky. Kus duše a skutečného umění vyčnívající mezi většinou ostatních válečných filmů. A hlava mi nebere, jak ti kluci mohli zahrát emoce, které zahráli, ačkoli nemohli takovou hrůzu nikdy prožít. Sice trochu pomalejší rozjezd, ale jinak klobouk dolů.

• 4.11.2019  14:49

Skvělá myšlenka, bohužel za mě nedotažená. Postavy nejsou prokreslené, divák si k nim nevytvoří vztah, natož aby alespoň částečně pochopil jejich motivaci. Švehlíkovi nevěřím jediný pohled ani slovo, role Duška úplně zbytečná.. Film celkově vyznívá dost do prázdna.

• 10.10.2019  13:00

Celkem bez nápadu. Celou dobu jsem čekala, co z toho vyleze, nebo jak mě režisér překvapí...nepřekvapil. Škoda.

• 7.10.2019  09:40

Netradičně natočený film. Příznivci rychlých akčňáků nebo vtipných konverzaček si na své nepřijdou. Pomalá a rozvážná kamera sázející na atmosféru a herectví Liama Neesona, který konečně hraje něco jiného než Liama Neesona. Černý humor...dejme tomu, ale ten severský je podstatně odlišný od českého. Shrnuto - film na mě zapůsobil obrazem, ale rozhodně ne příběhem.

• 7.10.2019  09:34

Tady není co dodat, že..až na tu otravnou melodii.

• 7.10.2019  09:32

Inteligentní a poněkud avantgardně zábavná komedie. Proč už se u nás takové filmy netočí?

• 18.9.2019  09:01

Jak mám ráda romantické slátaniny a obdivuji Jennifer Lopez, tak toto bylo skutečně hodně špatné. Nebylo to ani vtipné, ani zábavné, nemělo to pointu, ani žádné smysluplné sdělení...myšlenka žádná a ani krásná Jennifer to nezachrání.

• 18.9.2019  08:53

Taková geniální postmoderní slátanina. Když člověk přistoupí na tu hru, skvěle se pobaví.

• 2.7.2019  18:37

Škoda, že už takhle nevypadá New York, právničina, ani romantické komedie.

• 24.6.2019  13:58

Od začátku až do konce se zatajeným dechem.

• 23.5.2019  07:24
    Rivalové (2013)

Solidně natocene osobní drama,doplnene s tak akorat mnozstvim temer autentickych zaberu z trati.na me az moc prostrihane,oba herci skveli.

• 14.5.2019  08:21

Taková trošku kameramanova fetiš. Film jednoho herce, jedné scény a pár slov, kde se téměř nic neděje (a jaké to je milé překvapení, že nikoho zběsile nenahání lední medvědi, nebo zombíci), ale za 90 minut Mkkelsen zahraje tolik emocí, že mu může směle závidět většina současných tolik oblíbených tříhodinových filmů.

• 6.5.2019  08:57

Zuby nehty jsem se tomuhle filmu bránila, až mě to stejně dostihlo. A k mému překvapení to nebylo vůbec o plochých honičkách v autech ani o krvavých jatkách. Perfektně natočený film s překvapivě hlubokou myšlenkou. Dala bych i 5*, ale ubírám za polonahé modelky victoria´s secret oděné do vlajícího toaletního papíru, které to v mých očích celé úplně zbytečně shodily. Jo mimochodem, nikdo snad nepochybuje o tom, že Charlize Theron je skvělá herečka, ale tady mě znovu spadla čelist.

• 21.2.2019  10:52

Bála jsem se nudné konverzačky ždímající zas a stále dokola naprázdno téma rasové segregace a dostala jsem takovou pretty woman, jen s trochu snědšími herci herci. A bavila mě úplně stejně, jako ta originální.

• 15.2.2019  14:42
    Král psanec (2018)

Filmařsky docela povedené, bonus dechberoucí přírodní scenérie. Nicméně špatně odvyprávěné, na čemž za mě troskotá celý film, plus několik naprosto mimo groteskních vsuvek působících jako úlitba nějakému kamošovi z branže. A hlavního hrdinu přeobsadit!

<< předchozí 1 2 3 4