vimanzen

vimanzen

Česko
Otec Váš, jenž je na nebesích

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 25.3.2017  21:51
    Legion - Chapter 7 (E07) (epizoda) (2017)

Je dost možné, že ještě dlouho nedostaneme v televizi něco natolik kreativního jako ten showdown jak z němého filmu.

• 20.3.2017  23:12
    Legion - Chapter 3 (E03) (epizoda) (2017)

Insidious

• 8.1.2015  17:48

Mám rád Mijazakiho "pohádky", jsou čarovné, zajímavé, s obrovskou kupou představivosti a na rozdíl od třeba Hollywoodských animáků tam nejde o to, aby někdo někoho nutně porazil, aby bylo vymýceno všechno zlo či dobro, finále nemusí být setsakramentsky epické a morálně zaplivané. Jeho filmy jsou prostě výtečné historky ze světa fantazie. S tímhle kouskem ale ukázal i svůj smysl pro pořádnou srdcervoucí seriozitu. Sice se film může někomu zdát zdlouhavý a nudný, já jsem po něm seděl skoro až se slzou v oku (nebo odkud tam ty slzy tečou, nikdy jsem to nedělal, tak nemám tušení). První část je dlouhá jako věčnost, ale která stojí za to, byl jsem nesmírně rád, že to je jen nějaká ta hoďka a že ve předu mě čeká ještě jedna. Konec je mistrovsky ambientní a zavualážovaný do elegance. Skvost. Takový film jjsem od Mijazakiho čekal a jsem rád, že jsem ho viděl.

• 6.1.2015  00:26
    Kuchňa (TV seriál) (2012)

Televize STS je v Rusku nechvalně proslulá tvorbou nízkorozpočtových, líně udělaných, product placementem nacpaných, nevkusných, nudných a jednoduše nepotřebných výblitků seriálové tvorby. Blaho už si vytáhli prst z prdele a přestali si píchat Spice rozmíchaný v Toluenu (je-li to vůbec možné...) a pokouší se vyrábět kvalitu. Podle mě byl první takový pokus seriál Svetofor (na CSFD není), který sice nebyl zas tak úspěšný a bohužel ani zas tak zajímavý či originální, ale byl to první krok do světla. Nyní se vytasili s tímto a myslím, že svoji šanci využili velmi dobře. Sice scénáře epizod zas tak velkou inovativností nesvítí, ale je to alespoň zajímavé a vtipné tehdy, kdy to má být. Mínusy seriálu jsou snad jen ty šablonní romance, které tvoří námět skoro každé epizody a čas od času jsou dosti otravné (což je špatné), přičemž natolik, že si z toho i ten samý seriál utahuje (což je dobře), přičemž to dělá tolikrát, že i ty sebeironie jsou občas otravné (což je zase špatně). Koneckonců budu doufat, že STS se vykašle na veškero podřadnou produkci a půjde kupředu kvalitního seriálového průmyslu a dosáhne výšek svého sesterského programu TNT, který bohužel ze své slávy vymačkal co se dalo a nyní produkuje samý kýč (asi brzy si tyto dva kanály vymění místa, ale jen pokud bude STS uvažovat správně).

• 29.12.2014  01:39
    Doctor Who: Last Christmas (TV film) (2014)

Tohle není komentář, jen bych chtěl říct, že námět byl cynicky ukraden ze zapomenutého seriálu Krajní Meze (Epizoda: Bouře / Tempests).

• 3.9.2014  17:38
    Houdini (TV film) (2014)

Hodně pěkná atmosféra a vynikající Adrien Brody. O tomhle seriálu se ještě hodně rozkřikne, to si pište.

• 24.8.2014  02:39
    Manhattan (TV seriál) (2014)

Mám ohromnou slabost pro retro a noir. A tenhle mysterio-megalomanský projekt má rozhodně co do sebe. Poku tvůrci nebudou trpět chronickou debilitou a zbytek seriálu nebude jen o prodlužování stejné kaše kolem námětu (jak tomu je třeba v Mostu...tom americkém), pak z toho bude velkolepá podívaná.

• 30.7.2014  17:47

Hodně originální nápad. Už dlouho jsem se takhle nezasmál-

• 27.6.2014  00:31

Ano, mnozí soudí film za podobnost s Hodgedog Day, ale na rozdíl od Murrayovské komedie, je tady opakované probouzení alespoň vysvětlené. Efekty v 3D jsou úplná lahůdka pro oko. Scénář propsán s maximálním rozvitím charakterů a dialogy jsou sestaveny chytře a logicky. Emily Blunt a její svaly jsou sexy jako nikdy. Tom Cruise je konečně představen jako srab. A navíc konec je tak brilantně odvyprávěn, že se mi nad tím vším v jednu chvíli zachtělo posedět a podumat. Je to určitě nejlepší blockbuster tohoto roku.

• 25.4.2014  23:47

V podstatě nemám, co říct. Je to zajímavé, místy mile srandovní a místy smutné. Osudy stovek lidí v devadesáti minutách. Zajímavý námět k zamyšlení, že my (v Evropě či Severní Americe) si vlastně žijeme jak aristokrati na rozdíl od některých jiných lidí.

• 24.4.2014  15:31

Mohu jen říct, VELKOLEPÉ. Bez satiry a mozkořežské ironie se tu neobešla jediná věta, jediný čin. Do očí šel I způsob natáčení; každý záběr je stvořen ve stejném měřítku: určitě jste si všimli, že vše je zarovnáno na střed. Celé dějství neparoduje jen meziválečná období a hotelový způsob života. Je tam toho daleko víc. Teatrální dekorace dodávají jen víc Braziloidnoski k celkové atmosféře. Je to natolik mistrovsky zvládnutý kus, že nemám slov. Bravo!

• 6.4.2014  00:36
    Piraňa 3DD (2012)

3D je v Americe nejen rozměr, ale i velká velikost prsou. Takže vám doufám nedělá potíže domyslet si, že 3DD znamená extrémně obrovské kozi. A o tom je vlastně celý film. Banda kozobab se žbluňká v bazénku a s nimi i jejich namakanci z fakulty. Všichni šukají, pukají, šukají, žerou, šukají, tančej a zas a zas jen šukají. Asi v poslední moment si tvůrci uvědomili ,,Himlhergot, my vlastně natáčíme film o Piraních." a nastřádali kupu kýčoklišových rybiček. Ale asi největší 24 chromozom onoho kompostního diamantu je humor, který je černější než Etiopský Prezident a větší než prdel Nicky Minaj. Víte, není adekvátní smát se nad tím, že ryba na suchu (doslova) vyskočí a ukousne ksicht 4letému capartovi. Není vtipné, když s holky vyleze piraňa azakousne se chlapovi no ptáka, že si ho bude muset useknout. NE, KURVA! TOHLE NENÍ VTIPNÉ!!! A jako malina na dortu (pořádně pozlacená musím říct) je sešlej Hasselhoff, už nikde nehrající Christopher Lloyd, se stejným osudem Ving Rhymes a guru céčkovej kriplovin, Danielle Panabaker. Řekl jsem všechno!

• 6.4.2014  00:24
    Cabin Fever 2 (2009)

Mno, co můžu říct. To, v čem Roth dělal chyby se West pokusil napravit a upřímně...radši by to nedělal. Ať už se to snaží vypadat jakkoliv trashově, výsledek je stejně nic víc než nudná a tisíckrát viděná krvavá historka, tentokrát ale s daleko větší hromadou ječících blondýn a debilních frajerů kulturistů. Existuje pravidlo, podle kterého jsou dělané všechny sequely a to konkrétně, že se musí vzít všechno dobré z originálu a zdvojnásobit to. Jenomže levné horory nejsou ten typ filmů, které si to můžou dovolit, to nám už několikrát názorně ukázal John Gulager (dementně divná pokračování Krvavé Hostiny a prdoceckočuráková dvoja novodobých Piraní.

• 25.3.2014  22:04

Fraziologické výpadky vtipů. Naprosto marasmatický a absurdní humor. Velkolepý a humoreskně výjmečný film. Vřele doporučuji.

• 23.3.2014  16:55
    Borgman (2013)

Ze začátku to celé působilo celkem mile, že se bezdomovec chytrým způsobem snaží dostat do domu. Ale v průběhu času mě rafinovanost a drsnost postav začala překvapovat a ke konci jsem byl touto inktrikální nervovou hrou zcela nadšen. [FebioFest 2014]

• 16.3.2014  18:12
    Coriolanus (divadelní záznam) (2014)

To byl krvák! Nedá se říct, že by obě části byly zaměřeny na různé věci. V obou je dost řežby, slov i morálky. Tom Hiddleston odvedl svou práci na výbornou, totéž se dá říct i o Gatissovi a dokonce i Fraser (Aufidius), který tam sice vyskočil jen párkrát, ale i ta trocha momentů byla vcelku silná. To se ale bohužel nedá říct o krásné, leč prkenné Sorensen (Virgilia), která párkrát zafňukala a nic víc. Taktéž Levey (Brutus) a Findlay (Volumnia) sice umí pracovat s hlasem (a to hodně dobře), na jejich šutrksichty to ale nijaký vliv nemá. Ostatně pro mě bylo představení takovým milým překvapením, čekal jsem něco ohromného a úžasného, toho jsem se ale nedočkal. Namísto toho jsem uviděl barvitou, zajímavou, energetickou a dynamicko-atmosférickou podívanou z banánového skladu (tohle asi mnozí nepochopí). Takže v podstatě ohromný spektákl, ale na jiný způsob, než jsem čekal.

• 11.3.2014  17:41
    Rivalové (2013)

Ron Howard příjemně překvapil. Postava Chrise Hemswortha ze začátku vypadá jako typický hajzl, ale v průběhu času už nám je sympatický, ikdyž je to pořád stejná svině. Daniel Brühl je celkem dobrý herec, jde jen o to se ukázat. A tady se ukázal naplno. Lauda mu vyšel ambiciózní a zajímavý. Dialogy a samotný scénář s CGI efekty dohromady tvořily nezapomenutelný zážitek a jak to mohli na Oscarech prohnat ze všech kategorií, nechápu.

• 16.2.2014  22:51
    Mad Dogs (TV seriál) (2011)

Takhle se má dělat opravdu kvalitní černá komedie smíšená s thrillerem. Nechtělo se mi ani zamyslet se nad nedostatky (jestli nějaké vůbec byly). A ještě tu na profilu je chyba, nemá to 4 díly, ale 14 (4. série má zatím jen dva). P.S.: Na konci posledního dílu první série hraje Snow Patrol - Run.

• 27.1.2014  21:13
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

Zanechává to jakousi příjemnou pachuť v hlavě a nepochopitelnou touhu vidět víc, ale stejně pak pochopíš, že víc a víc to celé může zničit. Škoda.

• 27.1.2014  18:32

Dnes lehce: Nudilo to, ale Butler by si zasloužil alespoň nominaci na Oscara.

• 23.1.2014  20:28
    Druzja druzej (2013)

Odporný blivajz od ruských Asylum, kteří tvoří každej špatnej film z ruské produkce, na který si vzpomenete (téměř každý), a baní každé video od jakéhokoliv víceméně populárního ruského bloggera (a těch je tam hrozně moc), protože se jim film nelíbil. Hnuj!

• 22.1.2014  23:12
    Pond Life (TV seriál) (2012)

Pěkný, vtipný a milý doplněk pro ty, kteří si oblíbili dvojici Roramy (nebo Amyry...RoryAmy).

• 12.1.2014  03:42
    Tisíc slov (2012)

Nápad...

• 12.1.2014  03:33

Hele, i medvěd má svůj profil na CSFD!

• 12.1.2014  02:54

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WWWWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOWWWWWWWWWWWWWWW!!!!!!!! YEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! Sakra, je mi ho líto! A ano, Matt Smith je hroznej!

• 11.1.2014  13:37

("na tripu" - slovní hříčka - trip je droga, jen pokud to nevíte) Filmů o fetování a distribuování či o fetování a distribuování odděleně bylo přespříliš moc a poslední dobou utichají a jejich úroveň klesá. A Millerovi tuto situaci nezlepšili, ale podrželi v chodu na nějaký ten delší čas. Musím přiznat, že některé vtipy byly himlhergotkrucifix dobré, ale bohužel se nám tu představily i ty, které ustupovali, a to tak, že ti jich bylo líto a naprosto kazily pohled na film. Pak už jsem akorát čekal na další řehtací joke, kterej by to napravil.

• 23.12.2013  00:05
    Riddick (2013)

Sakra, má suprovýho psa.

• 15.12.2013  18:28

Jen si chci něco ujasnit, ano? Nakolik si pamatuji, babizna vykřikovala ,,Kdož to ve světě největší šťabajzna je?" ,,Sněkurva." ,,Kurva, do prdele, NE!" =>takže Sněhurka musí mít větší sexapíl než Ježibaba: Jaktože tady je to naopak?

• 15.12.2013  18:16
    Sněhurka (2012)

Blivajz znesvěcující starou dobrou a všemi milovanou dětskou pohádku. Nudný, banální, s odporným scénářem a hloupými vtipy. Tady ale na rozdíl od jiné Sněkurvy (http://www.csfd.cz/film/287718-snehurka-a-lovec/) je hlavní "hrdinka" hezčí než ježibaba.

• 8.12.2013  20:32

Syrově drsné. Ponuře napínavé. Úchvatně filmované. Chci si přečíst knihu!

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16