Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Hvězdný prach

Hvězdný prach (2007)

Film, který mě okouzlil ze všech možných stran. Děj, napětí, akce, humor, romantika, hudba,... - všechno krásné, sedící, nic nepřehnané. Co se týče herců, tak ani k jednomu nemám žádnou výhradu - film zahráli skvěle (nejlepší scéna - Robert De Niro v šatech na lodi, kde ho přistihne princ Septimus, u této scény jsem málem umřel smíchy :-D :-) ). Jinak k filmu nemám co dodat...prostě magic. :-)

Avatar

Avatar (2009)

Nádherný film, který podle mě si rozhodně zaslouží titul Nejlepší film roku 2009. James Cameron nám ukázal, jak lidé mohou být "ti škodní vetřelci" a mimozemšťané zase obětmi. Jinak film také velmi poukazuje na naší historii. Např. když přištěhovalci obsadili Ameriku a obsadili domov indiánů. Dále na boje Ameriky s východními zeměmi kvůli ropě. Ani chvíli jsem se nenudil a film mě velmi dojal. Proto dávám jednoznačně 5 hvězd. :-)

Cesta kolem světa za 80 dní

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších dobrodružných filmů. :-) Tenhle film mi hodně přirostl k srdci svým dobrodružným dějem, sympatickými herci, humorem i akčností. Tvůrci udělali hodně dobře, že původní Cestou kolem světa za 80 dní se pouze inspirovali a vytvořili v podstatě nový děj, který podle mě není vůbec špatný, ale naopak v několika ohledech i lepší, než původní verze (krapet výstřední Fogg, bojovný Passepartout, hlavní ženská postava, která tu má konečně pořádný charakter). Bych si to neodpustil, kdybych dal méně, jak plný počet. :-)

Suzumija Haruhi no šóšicu

Suzumija Haruhi no šóšicu (2010)

Po velmi dobrém a zajímavém seriálu by mě nenapadlo, že film mě tak velmi příjemně překvapí. Zalíbil se mi natolik, že u mě překonal i samotný seriál. :-) Ve filmu nechybí napětí, humor i psychologický vývoj postav. Velmi dobré zpracování alternativního světa. Nejdřív jsem si pomyslel, že 162 minut je hodně a že se budu chvílema nudit. Nastal úplný opak. Ubíhalo to velmi rychle a ani na chvíli jsem se nenudil. Po tomto zážitku se mi celkově dějství Suzumiya Haruhi zalíbilo o hodně více a doufám, že v budoucnosti bude pokračování. Po skončení filmu pro mě jednoznačně za 5 hvězd.

Kimi ni todoke

Kimi ni todoke (2010)

Krásný hraný japonský film, který je podle mangy a anime Kimi ni Todoke. U mě naštěstí splnil má očekávání, ba i ke konci nad očekávání. :-) Tvůrci se v podstatě drží celé dějové linie první série anime. Jsou tam samozřejmě změny a spousta věcí byla vynechána, ale to jim vůbec nemám za zlé, vzhledem k tomu, že celá série byla stlačena do dvouhodinového filmu. Nemohu to porovnat s mangou, protože jsem jí nečetl, ale pokud vím, tak anime se věrně drží obsahu mangy. Postavy mi připadají opravdu takové, jako v anime (oproti Lovely Complex Live Action, kde min. polovina postav mě docela zklamala, protože nebyly charakterově totožné jako v anime verzi). Ale co mě překvapilo, tak konec. Tvůrci konec poupravili a vložili do něj v podstatě to hlavní ze druhé série, za což jsem velmi rád. :-) Nemohu tomu vůbec nic vytknout. I skvělá písnička na konci. :-) Vtipný, dojemný, romantický film s vydařeným koncem...takže pro mě jednoznačně 5 hvězd. :-)

Most do země Terabithia

Most do země Terabithia (2007)

Velmi pěkné zpracování podle knihy Katherine Patersonové. Film, v němž fantazie není reálná, ale je to pouze představivost dvou dětí - to dělá z tohoto filmu zvláštní atmosféru, která člověka pohltí. Příběh s velmi dojemným smutným koncem, který se dotkne spoustu lidí. Velmi kvalitní film. :-)

Reklama

Reklama