Escobar - Paradise Lost (2014)

Benicio Del Toro je snad v každém snímku úchvatný a Escobar je tomu důkazem. Když už na nic, tak na něho se kouká vždycky s úžasem. Paradise Lost je trvrdý film zasazený do pro prostředí, které třeba není každému úplně blízké, ale o tom tenhle thriller je. Možná byl Pablo škarohlíd a nemilosrdný hajzl, ale uměl to. Lidé kolem něj, nemohli spát klidně a tak jede celý film od začátku do konce. Přijde mi, že všechno ostatní bylo jen jednou velkou kulisou, nevím jestli je to dobře, nebo ne, ale zapůsobilo to na mě. Možná bych ubrala nějaký ty minuty, ale jinak 7/10

Lost River (2014)

Nevím jestli se to dá nazvat jako umělecká prvotina R. Goslinga, ale já tam nenašla nic, co by pro můj smysl bylo přínosné. Strašně se tady Ryan plácá a mám pocit, že nanašel prioritní odraz, který by mu napověděl alespoň směr. Lost River byl pro mě mrtvý, nezáživný. Některé scény teda byly pozoruhodné, ale to opravdu na dobrý film nestačí. Nevím jestli se v tomto psycho filmu dokážete ostřepat natolik, abyste našli to správné jádro, ale mě bylo po celou dobu utajováno.Ano násilí, vydírání, společenská zámožnost a slepota může být dobrý začátek pro natočení filmu, ale takové navození atmosféry bylo pro mě velmi slabé.

Temné kouty (2015)

Pestrobarevná Dark Places. Dobře se film vyvíjí, divák má tendenci nahlédnout do koutu, ale nepřehlédne podstatu. Díváte se, se zaujetím i když vám tak úplně není dán jasný fakt. Můžete si hrát s myšlenkami, a celkem dlouho vás tohle úskalí drží při životě. Ovšem nic netrvá věčně a ani tenhle thriller neudrží dívatelnost až do konce. Trošičku mizí napětí a ten zápal, který byl na začátku se také ztrácí. Ale rozhodně doporučuju.

Muž taiči (2013)

O taiči je celkem dost koukatelných snímků a tohle není vyjímkou. Celkem dobrý rozjezd, souboje nechybí, a Keanu záporáky umí. Možná se mi zdál ten konec už dost přehnaný a nemyslím si, že byla potřeba ho tolik idealizovat, ale budiž.

Líbat nevěstu zakázáno (2011)

Já jsem na koniny zvyklá, ale tohle je teda síla. V tomhle filmu najdete všechno, a nic. Humor je tak pro prvňáčky, kterým připadá vtipné vše, co se hýbe. Ne, tohle bylo jednoduché, bez jiskry bez zápalu a ten laciný humor, mě doslova vyváděl z míry. A řekla bych, že ani herecké obsazení nevědělo, jestli hraje vtipnou scénu, nebo parodií na sebe sama.

Dáma ve zlatém (2015)

Na tomhle snímku se mi líbila objektivnost zpracování. Je fakt, že příběh s takovým velkým potenciálem, mohl být důmyslnější. Proto jsem trošku rozpolcena. Ale domnívám se, že H. Mirren a R. Reynolds, si ty tři hvězdy zaslouží.

Backcountry (2014)

Tak autentický snímek jsem teda dlouho neviděla. Jak výborné herecké výkony, které teda pro mě znamenaly jasnou vizi toho, jak by to probíhalo ve skutečnosti, tak nádherná a skutečná kamera, která vám dá pocit, jakobyste byli v těle jednoho znich. Pořád váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože Backcountry je tak silný příběh, že v Blackfoot budu ještě hodně dlouho. Evidentní je, že než se stane, co se stane, tak celý děj se spíš zaobírá vztahem mezi Alexem a jeho přítelkyní. Jak zvládat stresové situace, když jste tam jen vy dva? Jsem ohromená a ještě teď mám husí kůži a neuvěřitelné nervy.

Strangerland (2015)

No tohle je oříšek. Strangerland měl jednu dobrou věc, která mu zařídila kvetoucí průměr, a tou je N. Kidman a ještě teda měl celkem honosný rozjezd. Avšak tady jsme skončili. Otevřený konec není mou oblíbeností, ale dá se ledacos přežít, ovšem tohle prostě ne. Nemám ráda, když se film zaměřuje úplně na jinou věc, než o kterou mu vlastně celou dobu jde. Tahá diváka za bulíky ukazuje směr, který je slepou ulicí. Buď jedna věc pořádně, nebo nic. Proč se zaměřovat na více variant, když to potom není dotáhle do konce?

Jurský svět (2015)

Po vizuální stránce je to bomba. První hodina pro mě znamenala na plno otevřené bulvy a kochání se prostředím a fantastickými dinosaury, kteří mi silně připomínali moje mládí s jurským parkem. Avšak krásné jsou čtyři hvězdy, co bych neubrala, ale pravda je, že po druhé polovině se začne snímek otáčet směrem dolů a čím více se blíží závěr, tím horší pocit jsem měla. Je to hodně sporný, protože nemůžu říct, že scénář byl katastrofa, ale určitě jsou tam mouchy, které se odpustit nedají. Potom k pozitivu vyvažuje kamera, hudba a veškerý svět, který vás sice strhne ke kladné stránce, jenže potom ty herecké rádoby dobré kombinace..Kdyby Jurassic Word měl krásných 90 minut, a ten závěr by nebyl jako z animované pohádky, dalo by se více pracovat na téhle jinak famózní věci.

Rezistence (2015)

Insurgent je jednoznačně v první polovině hodně slabý. Některé dialogy mi spíš připadaly jako špatný vtip. Možná autorka smíšlela tuhle trilogií pro teenagery, přesto se mi to v prvních 60 minutách děsně táhlo. Ovšem ten závěr je jiné kafé, a Insurgent mi dokázal, že jsem nečekala na pokračování zbytečně. Není to trhák, a asi bude mít tenhle snímek problém s kontroverzností, ale druhá polovina je akce, akce a samá akce, která má svou pointu a to je to, v co jsem doufala.