popelka595

popelka595

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 25.12.2020  22:02
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Takovej slabší anděl páně, neurazí, nenadchne.

• 7.10.2020  23:32
    V síti (2020)

Vít Klusák mě už dříve v "českým snu" přesvědčil o tom, že je skvělý režisér a scénárista. A co na něm nejvíc oceňuji, je, že mají jeho dokumenty nějaký přesah. Za mě je "v síti" určitě jeden z nejlepších (a nejpotřebnějších) dokumentů v současné době. Chci věřit tomu, že si díky němu budou dávat (nejen) děti větší pozor na to, co všechno sdílí a s kým komunikují na sociálních sítích. Co mě ještě dostalo, bylo, jak to holky neuvěřitelně přirozeně zahrály.. A že Tereza Těžká v jednom rozhovoru přiznala, že při jednom z osobních setkání s predátorem vypadla z role, to bylo taky jen ku prospěch. Psát tohle někdo mému dítěti, tak se neznám. Sama už pár let nemám fb, twitter, instáč ani přehled o tom, co se kde děje. A přesto (nebo právě proto) si žiju docela šťastně. Takže to jde, je to jen o prioritách..

• 12.8.2020  21:20
    Výjimeční (2019)

Film, který mě vrátil do mých studentských let a který mě jen utvrdil v tom, jak smekám před všemi, kdo pracují s postiženými lidmi. Já na to nikdy neměla koule a ani mít nebudu.. Skvělé je i poselství a věnování na konci filmu. Víc takových filmů, které mají smysl a otvíraj lidem oči..

• 2.8.2020  17:19

Neurazí, nenadchne, to je asi tak vše, co k tomu můžu říct :)

• 11.7.2020  21:30
    Jiný kontinent (2018)

Tenhle film byl zajímavej asi jako diskuse na e-miminu. Příště až si budu na HBO vybírat náhodný film bez ověření tady na čsfd, tak mi vražte pěstí, bude to furt lepší jak hodina a půl utrpení..

• 8.7.2020  09:29

Tahle "Sparkovina" je teda pěkná volovina :) Utrpení to dokoukat, ani nevím, co bylo horší, jestli trapný děj nebo strašné herecké výkony. Jednu hvězdu za "závěrečné překvapení", to bylo jediné fajn :)

• 5.4.2020  18:33
    Ptáče (2012)

Depresivní film naprosto nevhodný pro malé děti.

• 5.4.2020  10:25

V rámci ezo-eko-bio filmů snesu fakt hodně, ale tohle mě tak strašně nudilo a prudilo, že to ani není možný. Nápad to přitom nebyl špatnej, kdyby se nám to ovšem nesnažili podat tak černobíle. Takže ač mi je tenhle způsob života sympatický, na rovinu říkám, že bych to nechtěla. Nejsem pokrytec, takže mi nedělá problém přiznat si, že jsem vděčná za spoustu moderních vymožeností (a řadím mezi ně i teplo a pitnou vodu), který nam ulehčují život.. Abych ho ale jen nehanila, je tam minimálně jedna scéna, která se mi fakt líbila (ta se škrábnutým zrcátkem aneb řešíme občas fakt totální kraviny) a za tu dávám tu jednu hvězdu, když mi teda ten film nepřijde už nikdy více na oči :))

• 28.3.2020  17:50

Boží film.. Trochu jsem se bála, jak na něj bude reagovat můj 4letý syn, protože je na svůj věk hodně náročný divák, který jen tak u něčeho nevydrží. A Kryštůfek se po celou dobu ani nehnul, jen se se mnou strašně smál. Takže jsem usoudila, že má buď dobrý vkus po mamince, tenhle film je prostě dokonalý anebo oboje :))

• 4.3.2020  10:40

Tak si jenom říkám, že když dokázala odpustit paní Eva Kor, tak to dokážeme všichni. Celý dokument byl pro mě velmi nepříjemný, nemám ráda téma druhé světové války.. Kvůli čemu ale pro mě mělo smysl dokument dokoukat, byla tato slova paní Evy: "Nastal čas odpustit ale nikoliv zapomenout.. Do té doby jsem vždycky reagovala na to, co mi udělali jiní lidé. A mnohokrát jsem reagovala jako oběť. Nyní jsem udělala něco sama a dalo mi to sílu. Odpustila jsem a pochopila, že to, jak se cítíme, můžeme mít ve vlastních rukou. Setřásla jsem tak tím ze sebe obrovský tlak a hněv. Nejvíc jsem tím obdarovala sebe. Z mého pohledu je velmi smutné, že oběť zůstane obětí. Můžu udělat jen to, že jim ukážu, že existuje možnost výběru. Jsem přesvědčená, že odpuštění je nesmírně mocná věc.. Pokud budu žít dostatečně dlouho a budu o tom dostatečně mluvit, třeba to lidé zkusí, protože svět zoufale potřebuje odpuštění. A já chci, aby mi všichni pomohli zasít tato semínka míru po celém světě." Paní Eva už bohužel není mezi námi, ale nenechala tu toho po sobě zrovna málo..

• 3.3.2020  21:50

Hodnotím srdcem za plný počet, protože a) jsem u toho neusla b) miluju filmy s hlubší myšlenkou c) oprášila jsem svoji chabou znalost němčiny d) už dlouho tvrdím, že čím méně věcí mám, tím jsem šťastnější d) ti dva jsou fakt sympoši

• 1.1.2020  19:08
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Mně to zase tak strašný nepřišlo :)). Jako jasně, není to pohádka, kterou bych chtěla vidět víckrát jak jednou a některé herecké výkony jsou fakt tragické. Na druhou stranu ale opravdu oceňuji myšlenku "živé přírody", která je mi hodně blízká. K tomu krásné prostředí Slovenských tater a nakonec té hodiny a půl ani tak nelituji :)

• 8.3.2019  23:24

Strašně slabej film, zbytečně natahovanej, příběh rovná se nule, hlavní hrdinové mě hrozně štvali, klišé na klišé. A když už jsem toho měla akorát tak dost, tak mi na konci ještě zahráli na city, a to mě dodělalo tak, že jsem musela ještě o jednu hvězdu ubrat. Never more

• 1.1.2019  21:55

Na 2 hvězdy to sice nebylo, ale že bych se u toho vyloženě bavila, se říct nedá. Kdybych u toho nedělala něco jiného, tak to nejsem schopná dokoukat do konce. Komedii si opravdu představuju jinak. Co naopak oceňuju, byly herecké výkony dětí a pěkné nastínění atmosféry venkova. Jinak ještě nechápu, proč dali Vetchýmu za manželku Voříškovou, když by přitom mohla klidně být jeho dcera.

• 27.12.2018  19:41

V záplavě nových nezáživných pohádek je tato pohádka balzámem na duši. A až na několik zbytečných digitálních scén se na ní fakt pěkně kouká.

• 25.12.2018  21:45

Jedna z mála nových českých pohádek, která má děj a vtip a která mě už třetím rokem strašně baví. Dvojice Trojan a Dvořák opět nezklamala. Anděl páně 2 podle mě dokonce předčil už i tak skvělou jedničku.

• 25.12.2018  21:09

Příjemné překvapení letošních Vánoc, Vetchý s Rajchertem byli skvělí, fakt mě to bavilo.

• 25.12.2018  21:05
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Letos o Vánocích jsem si řekla, že dám šanci méně známým pohádkám, které jsem ještě neviděla oproti těm, které znám nazpaměť. Bohužel pro mě byla i tato pohádka velké zklamání a celkově hrozná slabota, i když potenciál to mělo, 30%.

• 25.12.2018  20:41
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Na začátku to vypadalo nadějně, pěkné kulisy, neokoukané mladé tváře, Liška s Vilhelmovou jako vtipní čerti, bohužel to ale vůbec nestačilo. Pohádce strašně chyběl nějaký smysluplnější děj a celkově to byla slabota i co se týče hereckých výkonů, škoda.

• 26.11.2018  19:44

Bohemian Rhapsody mě naprosto a totálně odrovnala. Už dlouho jsem neviděla tak nádherný a do posledního detailu doladěný film. Ve filmu je spoustu vtipných scén, stejně jako těch dojemných. Tajně jsem si v kině utírala slzy, když Freddie zpíval: "Goodbye, everybody, I've got to go, gotta leave you all behind and face the truth..." Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. A že je ve filmu pár nesrovnalostí, to mně žíly vůbec netrhá, já jsem si na svoje přišla na 110%. P.s. samozřejmě jsem po návratu z kina koukala do půlnoci na záznam Queenů z koncertu Live aid, protože to ani nešlo jinak :))

• 3.4.2018  14:44

Zhlédnutí dokumentárního filmu Planeta Česko byl pro mě opravdu velkým zážitkem. Nejen že jsem se u něj pobavila (hlavně u sysla, vlaštovek a bobra), ale taky poučila, neboť jsem většinu zvířat (hlavně ptáků a brouků) ani neznala. S Marianem Polákem se určitě shodnu v tom, že se chodíme dívat na exotická zvířata do ZOO a přitom neznáme zvířata, která nám běhají za barákem. V dokumentu jsou nádherné záběry na Česko, z kterých mi spadla čelist a zároveň odstrašující podívaná na vydrancovanou přírodu, regulované řeky, z kterých se mi chtělo brečet. I právě proto mě moc potěšilo, jak se v dokumentu několikrát zmiňovalo, že není všechno tak černobílé, jak na první pohled vypadá (všechno zlé může být i k něčemu dobrému a naopak). Všech pět hvězd jsem dala taky hlavně proto, že jsem lepší dokument o české přírodě zatím neviděla. Marián Polák je v mých očích blázen v tom nejlepším slova smyslu. A jeho dcery, kterým svůj film věnoval, na něj můžou být opravdu náležitě hrdé.

• 17.2.2018  22:01

Rossy de Palma jako Madam služebná byla naprosto skvělá. Ještě dlouho po skončení filmu jsem se smála jejim vtipům u večeře. Až tak moc mě zase nebralo, že jsem hodinu a půl čekala na to, jak to dopadne a přitom úplně zbytečně.

• 21.11.2016  14:31

Přes víkend jsem přečetla knižní předlohu, z který jsem si opravdu sedla na zadek, a tak jsem se na film vyloženě těšila. Jaký zklamání pro mě bylo už jen obsazení hlavních postav - hlavně s herečkou Louisy jsem měla po celý film velký problém, stejně jako s Patrickem, Trinou a dalšími (jedinej, komu podle mě role vyloženě sedla, byl Nathan a díky za něj). Fakt hrozný zklamání a naprostý pošlapání zážitku z knížky, a tak všem vřele doporučuju - buď knížku vůbec nečíst, jestli se chcete dívat na film nebo přečíst knížku, ale na film se klidně vykašlat, já bych bývala takovou radu moc ocenila :))

• 27.8.2016  21:52
    Divočina (2014)

Uf, tak tenhle film je vážně nářez - přesně podle mého gusta :). Reese to hraje naprosto dokonale, za roli Cheryl by si zasloužila z fleku Oscara, k tomu všemu krásná příroda a hluboká myšlenka, co víc si od filmu přát :).

• 26.3.2016  21:50

Jsem moc ráda, že jsem se od zhlédnutí tohohle příjemnýho filmu nenechala odradit jeho šíleným názvem :)). Sympatičtí neznámí herci v čele s mým oblíbeným Vince Vaughn a originální námět mi naprosto stačili k tomu, abych po třech měsících konečně dokoukala nějaký film do konce :))

• 4.2.2016  14:07

Jsem moc ráda, že můžu s čistým svědomím prohlásit, že tenhle dokument je za mě úplně mimo. Mám s porodnicí Královské Vinohrady jen ty nejlepší zkušenosti, když tedy nehodnotím stravu, která je vážně tragická (ostatně nejspíš jako v jakékoliv jiné nemocnici), ale člověk zase nejezdí do porodnice na welness pobyt :))

• 1.1.2016  17:29

Prasátko babe mě vážně dostalo :D. Původně jsem totiž myslela, že to rozhodně nebudu schopná dokoukat do konce, než mi asi v půlce filmu došlo, že jsem tomu malýmu čuníkovi podlehla stejně jako ty blbý ovce :))

• 30.12.2015  20:32
    Míťa sám na světě (studentský film) (2011)

Ještě že to je tak krátký, dýl jak 4 minuty bych se na to dívat nezvládla. Na druhou stranu musím uznat, že jsem u toho chytla záchvat smíchu. Ovšem nevím, zda to bylo vtipností nebo trapností. Nejspíš kombinace obojího.

• 29.12.2015  21:38
    Rebelka (2012)

Poslední dobou jsem o Pixaru nemluvila moc hezky, čímž se mu tímto pomyslně omlouvám. Rebelka mě opravdu velmi příjemně překvapila. Moc pěkný animák.

• 28.12.2015  20:47
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Jedna z mých oblíbených novější pohádek, na kterou se každé Vánoce moc těším. Lábus s Vladykou jsou hrozně vtipný, Vetchý jako vždy charismatickej a písničky děsně nakažlivý.

<< předchozí 1 2 3