Rockerman

Skype: liborrius

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 7.11.2018  20:22
    Blackmail (2018)

Stará známá pravda říká, že se není radno vracet z práce dřív, než obvykle. Pak to může dopadnout, jako v této černé komedii o vydírání vyděračů. Hezký spletenec vydírání a intrik je trochu zdlouhavý, ale nuda nehrozí. Pro naše filmaře je to důkaz, že lze natočit komedii bez trapností a doslovných vtipů. A jsou tu moc krásné ženy. Zvláště Reena se mi moc líbila. Až na tu otřesnou "hudbu" na závěr, moc dobré.

• 7.11.2018  20:13

Je to něco mezi Válkou Roseových a Zítra to roztočíme drahoušku, ale vzhledem ke kvalitě a k úžasnému a vyhrocenému závěru je to blíže k prvně jmenovanému. Doopravdy je to svébytné sousedské drama, které začíná jen nevinným sporem o strom. Schválnosti a vtípky se méní a začínají stupňovat až vyústí v závěrečný masakr. Je to trošku mdlé, ale posledních dvacet minut je natolik strhujících, že mě to donutilo dát 4*.

• 7.11.2018  20:04
    Lisztománie (1975)

Jistě jsou tu silné momenty, např. když se Wagner pokouší stvořit monstrum, které pozvedne německý lid a udělá z něj nadřazený národ. Když však Lisztovi v Petrohradu naroste ten obří pták, uvědomuji si že je to celé pěkná ptákovina.

• 7.11.2018  19:57

Dříve ambiciózní režisér, vyznamenaný panem prezidentem za přínos kultuře nám přinesl další zoufalý film. Nevtipný, trapný s přehrávající Klárou Issovou. P.S. Kdyby si v tom boxu zkoušela podprsenku Aneta Krejčíková, tak bych jednu hvězdu dal, tak je to odpad!

• 7.11.2018  19:52
    Searching (2018)

Ale jo je to dívatelné. V minulosti tu byl nějaký horor, který se odehrával výhradně na monitoru, ale myslím, že se mi to nelíbilo. Searching má také slabší chvilky, ale hezký zvrat v ději to vyvažuje a posílá do vyšších pater. Možná děsivější než krimi zápletka jsou ty neomezené možnosti internetu a nahlížení do našeho soukromí. Tady by ta půlhvězda pasovala, jak pěst na oko.

• 7.11.2018  19:42

Vrchol stupidity a trapnosti. Jedna hvězda za Jeremyho Rennera.

• 7.11.2018  19:40
    Moulin Rouge (2001)

Čekal jsem, že si z toho sednu na zadek, leč nekonalo se. Mě tento "mjuzikýl " jak říkávali Šimek s Grossmannem příliš nenadchnul. Prostý příběh, který překoná všechny překážky jen do chvíle, než ji ukončí událost, která čeká každého dříve či později. Vše je zabaleno do skvělé výpravy a je to výborně natočeno. Že bych to ale musel vidět dvakrát, to ani náhodou.

• 7.11.2018  19:31

Milá a na Itálii netypická komedie. Když Italové řeší nevěru a rozvod jsme svědky hysterických scén a hádek. Nic takového neuvidíte v tomto filmu. Úvodní skvělý dialog mezi nevěrnicí a podváděným manželem probíhá v klidu a pohodě. Je zcela jasné, že s tím rozchodem to nebude tak horké. Kořením filmu je sošná manželova sekretářka.

• 29.10.2018  18:43

Jasmine je zasnoubená s Rilem. Ten však musí služebně mimo domov a Jasmine se zamiluje do někoho jiného. Do pokrývače. Pokrývač se ale jmenuje Dallas a je rodu ženského. To je z děje prakticky všechno, protože minimálně polovinu stopáže vyplňuje lesbický sex. Ne, že by se na to nedívalo dobře, ale děj to nikam neposouvalo. Po provalení se pak už jen muselo vyřešit, kdo z té neobvyklé trojky musí z kola ven.

• 29.10.2018  18:38
    First Light (2018)

Jedna hvězda za solidní nápad a druhá dejme tomu za to, že tito mimozemšťané byli mírumilovní. Jinak opravdu netuším komu byl film určen a kmu by se mohl líbit.

• 29.10.2018  18:36

Je to o tom, jak předčasná ejakulace a zanedbaná sexuální výchova může zničit vztah dvou zamilovaných lidí. Úsměvný příběh se může někomu zdát zdlouhavý a nezáživný, ale mě se to moc líbilo. A po poměrně lehounkém průběhu přichází velmi silný závěr s mrazivými a dojemnými scénami. Ikdyž ta na koncertu smyčcového kvinteta byla očekávaná.

• 29.10.2018  18:31
    Pepa (2018)

WTF? Kam se poděl vtip z české komedie? Celé jsem to protrpěl až do konce a nestačil se divit, co si pan Ján Novák představuje pod pojmem humor. Chrlí na nás samé banality a scény, které měly být vtipné vůbec nefungují a když tak jen jako trapas! Letos nejspíš to nejhorší, co jsem z naší produkce viděl. Korunu všemu nasadila závěrečná reinkarnační blbost.

• 29.10.2018  18:26
    Apostle (2018)

Velmi velmi divný thriller, šmrncnutý hororem. Samozvaný vůdce sekty káže o rovnosti a ráji na ostrově, ale zdaleka to není taková idyla. Úroda je stále menší a menší, dobytek by se dal spočítat na prstech a "Ona", která má zajistit onen blahobyt nějak nefunguje. Hodně hluchých míst, ale také dost šťavnatých scén v podobě mučeníček a jíných brutalit. Je to tak na hraně, ale dám 4 * za tu neotřelost.

• 29.10.2018  18:20

Už podle fotky, kterou jsem si dal na ČSFD můžete vidět, že něco podobného Bayleimu mám doma. Proto nebudu k tomuto filmu objektivní. Dějově dost řídké, všechny "psí fóry" jsme už v nějakém "psím filmu" viděli (nebo zažili ) a celkově je to vlastně jen takový sladkobolný příběh, skoro jako od nějaké Rosamundy nebo co. Možná, že i těch reinkarnací bylo moc. Místy je to smutnější, než Marley a já! Přesto všechno dávám 5 * a pejskaři mi budou rozumět.

• 23.10.2018  20:10
    Rašín (TV film) (2018)

Překvapilo mě, že film o bytostném demokratovi, jakým Rašín bezesporu byl napsal i zrežíroval bývalý předseda komunistů. Objektivně přiznávám, že to nebylo až tak strašné a člověk se mohl dozvědět i leccos nového o dvou vlastencích, kteří se zasloužili o vznik samostatného Československa. Ano o dvou, protože se to mohlo klidně jmenovat Kramář a nic by se nezkazilo. Pokud někomu chybí vysvětlení, proč došlo k atentátu, pak vězte, že jej spáchal mladý anarchokomunista a ti jak známo demokraty moc v lásce nemají. Chvílemi docela nuda, ale jedna věc film pozvedává. Rašín a Kramář se ve směřování a spolupráci Čechů se zahraničím neshodli prakticky v ničem. Přesto však spolupracovali, když šlo do tuhého a nikdy nebyli nepřáteli. Byli pouze dva lidé s jinými názory. Tohle by se měli naučit současní politici!

• 22.10.2018  19:23
    Arizona (2018)

"sochoking" má pravdu, celé se to nese v duchu Farga a věřím, že kdyby to bratři Coenovi vzali do svých rukou bylo by to o level lepší. Takhle je to takové divné, nedotažené. Škoda, protože dobrých černých komedií není nikdy dost. A dvakrát škoda, protože miluju ty nápady, kdy jedna nešťastná náhoda nastartuje řetězec událostí a už se nedá nic dělat, jen přidávat další a další. Rozporuplné. 3 a půl *

• 19.10.2018  12:53

Krátké, svižné a úderné. Sice nevím, proč se ty rodiny pořád stěhují do takových prdelí, odstřižených od civilizace, kde je pak něco nebo někdo ohrožuje. V tomto směru tedy mockrát viděné. Ozvláštněním je to, že brutálního násilí nejsou ušetřeny ani děti, ikdyž se tvůrci pobáli dotáhnout to až do konce. Obvyklý závěr i s otázkou, "Mami, kam zmizel?". Že by do druhého dílu?

• 19.10.2018  12:48
    Nejlepší (2017)

Takřka neuvěřitelný příběh těžce závislého feťáka, ze kterého se stal šampión v ultra triatlonu. Trochu jsem nevěřil té romantické části. Ono to vypadalo, jakoby Poláci měli jen jednu zdravotní sestru. Pokaždé, když se Jurek octnul v nemocnici a to bylo často, ošetřovala jej Ewa. A jak jsme už u polských filmů zvyklí je to samá kurwa i pirdolinie. Jinak je to ale film divácky atraktivní a vděčný. Moc se mi to líbilo. P.S. Jerzy Górski si zaslouží obdiv z jakých sraček se vyhrabal, ale těm "ultra sportům" nefandím, to už totiž se sportem nemá nic společného, je to jen hazard se životem!

• 14.10.2018  14:07

Brutální a drsná, ale kvalitativně na hony vzdálená skutečné "jedničce". Nevadí mi ani tak to, že tu hrají z 99% tmaví a ještě tmavší herci, spíš mi vadí celkové vyústění filmu. Je přesně v duchu, jakým se teď americká společnost ubírá. Bílí jsou ti zlí, za všechno můžou a neudělali v dějinách nic dobrého. Zatímco ti hodní tmavší jsou utlačovaní. Tento nebezpečný trend společně s kampaní "mee too", radikálním feminismem, přehnanou korektností, narovnávání genderové "nespravedlnosti" a překrucováním historie mě velice znepokojuje.

• 14.10.2018  13:30

Přemíra patosu a mnoho zbytečných slov znehodnocuje tento film. Metody hasičů jak likvidují lesní požáry byly zajímavé a závěrečný oheň stál za to. Vynechat tu vatu, zkrátit o půl hodiny a byl by to super fim.

• 14.10.2018  13:27

Je zajímavé sledovat, jakým vývojem prošel horor za 45 let. Zatímco ďáblem posedlá a na posteli zmítající se Regan vyvolávala v roce 1973 děs a hrůzu, v roce 2018 vyvolává spíše pousmání. Také tempo je tak pomalé, že mezi strašidelnými scénami je spousta času na uklidnění. A těch rozdílů je ještě víc. Navzdory divným střihům a jalovým dialogům se mi to docela líbilo.

• 14.10.2018  13:22
    Tlumočník (2018)

"Myslíte, že syn vraha to má snažší, než syn oběti"? Tuto hlubokou pravdu vyslovuje syn bývalého důstojníka SS, když pátrá po tom, co dělal jeho otec za války na Slovensku. Pátrání nepřináší překvapivé výsledky, protože je všeobecně známo, co dělali esesáci nejen na Slovensku a žádné podrobnosti o Graubnerově činnosti se nedozvíme. Film to není špatný, sem tam odlehčený lehkovážným "synem". Děj se odvíjí očekávaně s malým překvapením na závěr. P.S. Nevěděl jsem, že je slovenská policie tak operativní a vypátrá vykrádače aut během 24 hodin!

• 14.10.2018  13:15
    Převrat (2015)

Napínavý a dobře natočený film. Mladá americká rodina zachraňuje holé životy před povstalci, kteří v jedné nejmenované asijské zemi uspořádali hon na cizince, hlavně Američany. Ti nelítostně masakrují všechny, kdo jim přijde do cesty. Ikdyž od počátku je zřejmé, že to asi dobře dopadne, často to bylo jen o fous. Paradoxem je, kdo pak ty Amíky nakonec zachránil.

• 8.10.2018  09:51

Neobvyklý, ale dobrý thriller, napínavý jako kšandy. O tom, že ani muže připoutaného na vozíku není radno podceňovat. Určitě jsem si přál happy end, ale to jak toho bylo dosaženo nebylo úplně domyšleno. Působí to celé trochu amatérsky a samozřejmě nelogicky, ale co bavilo to? Bavilo a to je podstatné!

• 8.10.2018  09:47
    Nadechni se (2013)

V mládí mívá chlap spoustu snů a ideálů a když opravdu chce, tak se mu mohou i vyplnit, protože je svobodný a bezstarostný. V manželství už musí přijít kompromisy a nemůže si dělat co by chtěl. Na skvělou minulost už jen vzpomíná. A pak narazí na hezkou dívku, která by sice mohla být jeho dcerou, ale má podobné názory jako on a chce se spolu s ní ještě jednou nadechnout k lepšímu životu, než je ten jeho stereotyp. Je to fakt film ze života. Takový lehce uvěřitelný. Vhodné k zamyšlení nad sebou samým.

• 8.10.2018  09:42

Milí mladí přátelé na tomto fóru, vy kteří jste nezažili režim před rokem 1989, dívejte se prosím na tento film velmi pozorně! Sledujte, jak nám komunisté chtěli zajistit šťastnou budoucnost a jaké metody k dosažení těchto "světlých zítřků" používali. Východní Němci měli smůlu, protože přešli od jedné totality ke druhé, které nebyla o nic lepší. Jedinečný film, který by měli vidět hlavně ti, kterým se po minulém režimu pořád stýská. Scéna, kdy studenti vyjadřují solidaritu se svými spolužáky vyvolává husí kůži a mrazení. Velká síla a jasná pětka!

• 4.10.2018  15:45

Mnohé to připomíná, protože originální to rozhodně není. Někomu to připomene Zelenou kartu, někomu možná i Kolju. Také povrchnost by se tomu dala vytknout a v neposlední řadě některé nelogické činy (proč nezažádal potvrzení o otcovství hned? a jiné ). Také "Pilcherovská" předvídatelnost by mohla vadit. A ano opět je tu zase Vetchý a Geislerka. Všechno je pravda! A přesto se mi tento lidský a dojemný příběh malé Emy líbil. Pohlazení po duši, které je o dost lepší, než režisérův debut.

• 3.10.2018  18:35

Z Vegovy mafiánské "pitbullské" trilogie zřejmě nejucelenější a nejsevřenější film. Není to takový chaos a celé to jakž takž drží pohromadě. Syrové, drsné a nelítostné jak od Tarantina. Ani ten humor tu nechybí a stará se o něj hlavně pořez zvaný Strach. Namakaný hromotluk, kterému to zrovna moc nepálí. Ale v hlavních rolích jsou tu jiní. Někdejší fotbalový fanoušek, ze kterého se stal šéf mafie a jeho pronásledovatel z čírem na hlavě zvaný Majami. Hodně dobrý triller.

• 1.10.2018  19:50

Po třech zhlédnutých dílech pochopitelně ještě nebudu hodnotit. Navzdory názvu to příliš k smíchu není, ale nevadí to. Převažuje Jeffův smutek ze ztráty syna, částečně druhého syna i manželky. Jeff představuje člověka, jaký ve skutečnosti už ani neexistuje. Citlivý, hodný, pravdomluvný štítící se sprostých slov. Navíc se snaží být za každou cenu upřímný a to se samozřejmě ne každému líbí. Každopádně se budu chtít dodívat už kvůli Jimu Carreymu, který hraje svou netypickou roli velmi dobře. Hodnocení předpokládám nadprůměrné. (28.10.2018) Sedmý je zatím asi nejlepší a nejsilnější díl! Jim Carrey by nejspíš zasloužil nějaké ocenění, protože je excelentní! A nadále k smíchu ani náhodou, spíš smutek, zklamání a deprese, a přesto v osobě pana Picklese jiskřička naděje.

• 1.10.2018  13:23
    Hunderby (TV seriál) (2012)

Je libo prase na medu nebo muffiny z rypáku, možná byste si pochutnali na potlučených jehněčích hlavách? Zapít byste to pak mohli bublinkovým mlékem! Tyto laskominy a spoustu jiných vtípků nabízí Hunderby! Pravda, suchý britský humor mnohdy jde do tak absurdních konců, že už přestává být vtipný. Je to takový humor za každou cenu. Člověk se při tom neubrání pocitu, že nápad nebyl využit jak se patří. Naštěstí těch dobrých scén je mnohem více. Příběh krásné Heleny (Elisabeth) mě pobavil a po prvních dvou slabších dílech přišly ty opravdu dobré a humorné. V závěrečné části jsem si dokonce vzpoměl na Cimrmanovu Hodinu pravdy, ve které tak jako tady přichází zvrat v ději v podobě změn v rodinných a příbuzenských vztazích.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74