Rockerman

strojník těžních strojů

Skype: liborrius

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 20.9.2018  18:08

Na hraně mezi třemi čtyřmi hvězdami, protože je to dost chaoticky natočené. Nedrží to pohromadě. Trochu i rozvleklé a možná i překombinované. A zase to nemůže být čisté, musí v tom být zapletena policie. Těch kurev a pierdolenia je hodně, ale mohu vám potvrdit. že Poláci na šachtě se baví podobným způsobem. Jinak ovšem platí to, co jsem napsal o Pitbulovi: Ostanim psovi. Naši tvůrci nejsou podobných kriminálek schopni. Navrch je tu chtěný, možná i nechtěný humor. Nejvíce mě bavila Sandra, dcera šéfa gangu a také manželka Cienia. Obě šly neskutečně na nervy!

• 19.9.2018  09:37

Od počátku tvrdím, že mobily jsou zlo! Kdysi za "éry" pevných linek člověk buď doma byl a někdo se k němu dovolal nebo doma nebyl a volající měl prostě smůlu. Teď, když s telefonem chodíme i na záchod jsme "doma" pořád a dovolá se k nám kdokoli kdykoli. A co tajemství skrývají! Protagonisté této vynikající záležitosti by mohli vyprávět nebo ne? Ten závěr mi vadil, nevěděl jsem co si o tom myslet. Přiznávám bez mučení, že až moje dcera mi nahodila jednu verzi a ta sedí! Stačí si pozorně poslechnout dialogy po skončení návštěvy a poznáte, že nic není tak, jak to vypadá. Respektive všechno platí, jen o tom nikdo neví! Skvostné dialogy plné jízlivého, hořkého humoru, nad kterými ční ten mezi Roccem a jeho dcerou. A náušnice jsou tou pověstnou třešničkou na vrchu perfektně upečeného a chutného dortu. I já uznávám, že těch odhalení a zvratů bylo na jeden večer moc, ale já těch pět * prostě musím dát!

• 18.9.2018  09:01
    Extortion (2017)

Když Kevin začal na vlastní pěst pátrat po tom zatraceném rybářovi, tak jsem si myslel, že ho najde, nějak jej donutí zajet na ostrov a skončí to šťastným shledáním celé rodinky a happyend. Jenže nebylo tomu tak! V rybářově domě se stalo něco zcela nečekaného a to u mne povyšuje film do vyššího levelu! Samozřejmě opět je třeba mozek trochu vypnout, protože vše působí značně nevěrohodně. Už to, že by měl jeden člověk tak fatální smůlu je téměř nemožné. Zábava tedy velmi dobrá a na tento žánr neobvyklá a to mi úplně stačí. Navíc ani ten závěr nevyzněl úplně jednoznačně!

• 16.9.2018  15:46

A to jsem si myslel, že "barbínky" v růžovém jsou sice naivní a přihlouplé, ale neškodné. Vida, jak jsem se mýlil! K dokonalosti tomu něco chybí a nevím stoprocentně co. Možná více temnoty, ale to by pak nevynikla Lola, která šla strašně na nervy a to je důkaz, že její představitelka to zahrála výborně. Jsou tu opravdu šťavnaté scény a hezké překvapení ve sklepě a v deníčku navíc. Logiku v tom nehledejte. Komu nevadí brutální násilí a bezcitné, cynické a čiré zlo, pak se bude bavit!

• 15.9.2018  18:01
    Tully (2018)

Doufám, že se nedopustím žádné nekorektnosti když napíšu, že je to hlavně film pro ženy. Myslím to tak, že ženy se dokážou lépe vcítit do pocitů Marly po narození třetího dítěte. Celé jsem to prokouknul až tehdy, když Drew diktuje v nemocnici rodné příjmení své manželky. To právě ozvláštňuje jinak poklidně a bez překvapení vyvíjející se děj. Film stojí za zhlédnutí už kvůli Charlize a jejímu výkonu.

• 13.9.2018  12:46

Polacy nam nakrąćili bardzo dobre kino! Takie "amerykańskie". Strzelanie, wojna gangów, ładne kobiety i mała niespodzianka pod sam koniec filmu. Obávám se, že takový film naši tvůrci nejsou schopni vytvořit. Má to spád a ohromný tah na bránu. Přitom je to takové spontánní. Ještě pouvažuju nad pátou hvězdou, zvláště když tu mám svého oblíbence od časů mého kultovního filmu "Chłopaki niepłaczą" - Cezary "Fred" Pazura. Toho jsem skoro nepoznal. A také to prosté rozuzlení: "Kto niechał zabić Skoczka?" mě dostalo! Stalo se! 5*

• 12.9.2018  18:59

Bylo o tom mnoho popsáno a byl uskutečněn i pokus s nějakými studenty, tuším. Když dáte jinak bezúhonnému a normálnímu člověku neomezenou moc a řeknete mu, že si se svěřenými vězni může dělat co chce, stane se z něj kruté zvíře. Ten pokus museli předčasně ukončit, protože "bachaři" své "vězně" neskutečně týrali. Herlod to měl vlastně jednoduché. Stačilo se převléci do kapitánské uniformy, zaštítit se Hitlerovým přímým rozkazem a už mu téměř všichni zobali z ruky a plnili všechny jeho rozkazy. Ten závěr, kdy kapitán se svými zabijáky vjíždí do města se moc nepovedl (ikdyž leccos hezkého v hotelovém pokoji bylo k vidění), přesto dávám za pět, protože jinak to je velmi silný film.

• 11.9.2018  18:02
    Samotář (1987)

Viděno až třicet let po premiéře a moc se mi to líbilo.

• 11.9.2018  18:00
    Karanténa (2008)

Nedokážu si představit, že bych něco točil na kameru, když mě pronásledují kousaví zběsilci, ale čert to vem! Myslím, že se podařilo vnést tu nervní atmosféru mezi skupinu lidí, kteří jsou izolováni v jednom domě a ohrožují je nejspíš nemocní zuřivci. Na originál si pamatuji a zdá se mi, že tato kopie není o nic horší. Otázkou je, jestli to má nějaký smysl točit stejný film. Ale závěrečná scéna je dostatečně silná a potěšila mě. Proto volím vyšší hodnocení.

• 9.9.2018  10:34
    Střelný prach (TV seriál) (2017)

Kolik krve už bylo prolito v boji za toho správného Boha a správnou víru? Ale, která to je? Bohužel i dnes pokládají dobrovolně své životy a nechávají se roztrhat na kusy, přičemž berou sebou i mnoho nevinných lidí, jen aby prokázali, že ten jejich Bůh je ten pravý! Trochu těžkopádné, ale celkem objektivně ukazuje tato minisérie jaké krutosti je schopen člověk, když má moc nad jinými. P.S. Kit Harington zvládá typově podobnou roli, jako v GOT docela dobře a ze "šťabajzny" z klipu Aerosmith "Crazy" se nám z Liv Tyler stala "mamina"!

• 8.9.2018  08:41
    Psí ostrov (2018)

U Wese Andersona to mám všelijaké. Zatímco Až vyjde měsíc mě příliš neuchvátil, Grand hotel Budapešť mě zasáhl naplno! Psí ostrov je krásná pohádka, spíše pro dospělé s typickým Andersonovským suchým a někdy i černým humorem. Čas od času je dobré se podívat na film, ve kterém zvítězí dobro a spravedlnost nad zlem, když už v reálném životě je tomu tak jen zřídka. To vysoké hodnocení nepramení jen z kvality filmu. Naše republika patří k "pejskařským" velmocem a tak zhlédnout Psí ostrov je pro lidi, kteří mají doma nějakého čtyřnohého miláčka takřka povinností! Proto i já, který patřím k této komunitě přidávám za pěkně animované a milé psíky pátou, ke čtyřem jistým hvězdám.

• 2.9.2018  15:45

Čtvrtou hvězdu přidávám za kreaci Bolka Polívky jako dementního Jindřicha a jeho světlou chvilku, to je silná scéna. A také za to překvápko a lehký zvrat v ději na konec, což jsem už neočekával. Jinak svým duchem mi "Volha" připoměla Teorii tygra. Ten je kvalitativně o něco výš, nicméně i Tátova volha je trochu nesmělým blýskáním na lepší časy českého filmu.

• 1.9.2018  11:28
    Cukrář (2017)

Němec dělá poskoka v Jeruzalémě, v židovské košer-kavárně. To se musí Hitler v hrobě obracet! Tohle je jen můj pokus o nekorektní humor, protože film je úplně o něčem jiném (ikdyž ta averze Židů vůči Němcům, stejně jako naše vůči Rusům zůstane navždy). Jednoduchý, srozumitelný a hlavně lidský je tento komorní snímek a je to pro vnímavého diváka balzám na duši. Zaspoileruji. Muž a žena miluje jednoho muže a muž a muž miluje, v jiném čase jednu ženu! Celkem se dohromady milují tři osoby navzájem, jen o tom neví. Takto jednoduché a zároveň složité to je! I takové příběhy může přinést náš pestrý život. K tomu všemu si ještě nastartujte chuťové buňky (ti kteří máte rádi sladké!), abyste je pak naprázdno mohli použít!

• 31.8.2018  13:47
    Máš ji! (2018)

Docela vtipná, neubližná komedie o partě chlapů, kteří odmítají dospět a hrají si i v dospělosti. Cením si toho, že tu absentoval fekální a oplzlý rádoby humor, na druhou stranu k popukání to zrovna není. Někdy to chce být vtipné za každou cenu. Vůbec se mi nelíbila scéna s fiktivním potratem a také ten skoro vážný konec sem asi nepatřil. Moc mi tu neseděla Isla Fisher. Je to moc hezká holka, ale herecky se mi mnohem víc líbila v Now you see me. Za jedno podívání to stojí, aniž byste museli u toho trpět a tu a tam se i pobavíte.

• 30.8.2018  13:46
    Trumbo (2015)

Jestli někdo hledá paralelu s našimi 50tými léty, tak je slušně řečeno mimo mísu. Komunismus je společně s nacismem to největší zlo, co člověk dokázal vymyslet. Proto jej třeba potlačit už v zárodku, aby se nešířil. Pravda, metody Výboru pro neamerickou činnost silně připomínaly postupy našich komunistů v minulém století a "hon na čarodějnice" rozhodně neschvaluji, ale jak jinak, než násilím lze ten mor potlačit? Augustu Pinochetovi také zazlívali násilí, jakým přivedl zpět Chile od komunistického experimentu k normální demokratické společnosti. Do diktátorů mu nadávali! (Jsem zvědav, jak to dopadne ve Venezuele!) Ani tam nelze všechno schvalovat, co se tam dělo. Já se ale znova ptám jak jinak, než bojem a násilím se lze zbavit zločineckého režimu? Myslíte, že to jde něžně a sametově? Po téměř třicetileté zkušenosti po Listopadu 1989 tvrdím, že - nelze! Jinak velmi dobrý film.

• 28.8.2018  20:42
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Tohle mi naprosto vyhovuje! Výborná Amy Adams a ještě lepší Patricia Clarkson. Výborně rozehrané a skvěle vygradované v posledních dvou dílech. Je to seriál, ve kterém dlouho nevíte, co si o tom všem máte myslet a pátrání po vrahovi dvou mladých dívkách se odvíjí jaksi mimochodem. A když už máte ve všem jasno a pachatel je usvědčen, přijde nečekaný (?) a šokující rozuzlení! Bezchybné! Jen prosím žádné další pokračování a natahování seriálu. O dost lepší, než Sedmilhářky!

• 28.8.2018  18:58
    Dubček (2018)

Nepochybuji o potřebnosti tohoto životopisného filmu, ale co mi velmi vadí je to, že tu je Dubček vykreslený jen v těch pozitivních, světlých barvách. Vadí mi ta neobjektivita! Když tu byl zmíněn rok 1978, kdy už byl docela obyčejným, ikdyž sledovaným občanem, proč tu nebyl aspoň náznakem zmíněn rok 1969. V tomto roce podepsal, jako předseda federálního shromáždění tak zvaný "pendrekový zákon", který umožňoval beztrestně potlačovat demonstrace proti okupaci. A to pouhý rok po 21.srpnu 1968! Velmi idylicky vyznívá i jeho krátké působení v politice po roce 1989. Jako, že on to myslel dobře a opět chtěl jen vrátit ten "socialismus s lidskou tváří", ale nikdo ho neposlouchal. Saša byl určitě pro mnoho lidí světýlko na konci černého tunelu, ale komunismus a socialismus jsou jen bludy, které jsou nesmyslné a tudíž nereformovatelné! Toď vše k Dubčekovi!

• 28.8.2018  18:46

Velké zklamání! Nemám rád horory, které v posledních dvaceti minutách dohání to, co zameškal během předešlých tří čtvrtin času. Velká nuda (tedy kromě té zásadní scény se sloupem), ve které děsil jen vzhled malé Charlie a její matky. Doufám, že to byla jen maska, protože jinak by mi jich bylo dost líto, hlavně té malé. Ta poslední čtvrtina stála za to, ale mé srdce hororového fanouška zůstává i po tomto očekávaném a nenaplněném díle klidné. Doufám, že se do konce roku dočkám něčeho lepšího.

• 27.8.2018  19:28
    Upgrade (2018)

Jsem velmi na vážkách, abych tuto děsivou vizi do nepěkného budoucna neocenil plným počtem hvězd. Hodně renomovaných vědců už varovalo, že nás jednou ty počítače přechytračí! Výborné!

• 26.8.2018  10:55

Vzhledem k ne příliš vysokému hodnocení jsem myslel, že to bude nějaký propadák. Není tomu tak. Je to hodně zábavné, něco tu už bylo (kříženec) a něco ne. Třeba dražbu dinosaurů jsme tu ještě něměli. Dramatické je to dostatečně, včetně záchrany životů na poslední chvíli nebo souboje zlého a "hodného" dinosuara. Nejvíc jsem si užíval samotný začátek se zdánlivě zachráněným chlápkem na vrtulníkovém žebříku. A nejvíc mě překvapil ten závěr! Tohleto řešení dinosauřího problému jsem nečekal a pro zručného scénáristu se tu rýsuje minimálně ještě jedno setkání s pravěkými zvířaty.

• 21.8.2018  19:48
    Listopad (2017)

Neoslovilo! Vždycky, když vidím nějakou "chujovinu" tak si říkám, že už nic horší přijít nemůže. A vždycky se pletu! Dlouho to bylo na odpad, ale pak jsem se rozhodl ocenit některé krásné obrazy.

• 21.8.2018  19:41
    Pomsta (2017)

Pokud se chcete pobavit, tak své logické myšlení a touhu po věrohodnosti hoďte daleko za hlavu. Anebo věřte, že ta kočka (a kočka to opravdu je!) má těch pověstých devět životů. Některé scény jsou natolik absurdní (mexické pivo, vytahování střepů z chodidla, závěrečná honička v domě), že to sklouzává až do parodie. Někteří lidé mají zřejmě ne šest ale aspoň deset litrů krve! A vůbec největší slabinou filmu je stopáž. Je tu tolik zbytečné vaty, že to ubírá na dramačnitosti. Jako jednohubka a pro milovníky "řezničiny" to stačí.

• 17.8.2018  19:02

Mix válečného a psychologického dramatu rozvíjí myšlenku už mockrát vyřčenou a mockrát natočenou. Je to o absurdnosti veškerých válek. O těch správných i nesprávných. Voják v první linii odnáší veškerá fatální rozhodnutí politiků jít do války někde ve vzdálené zemi, aby tam bránil svobodu ve své zemi. Těžko se to chápe, ale v podstatě je to tak. Tento snímek je ozvláštněn tím, že mladý voják, ledva se platonicky zamilující se o svou vyvolenou přichází. A tak ztrácí hlavu a jedná naprosto nepředvídatelně. Tím však stahuje do nesnází i své kamarády a nadřízené. Pro někoho možná nudný, pro mne dost silný film!

• 16.8.2018  18:54

Přemýšlím komu je takový film určen. Je pro ty, kterým se líbí teen love story? Možná, ale nadšeni určitě nebudou. Nebo pro ty, kteří mají rádi krimi - trillery? To sotva, je tu všechno tak jalové a nepřesvědčivé. No a to je vše, co je tady k vidění. Romantické krimi - drama, jak je to tu prezentováno je neuvěřitelná nuda s rádoby krimi zápletkou, ve které Addison bere spravedlnost do svých rukou a na vlastní pěst pátrá po vrahovi svého kamaráda. Ještě, že se na tu Chloë celkem dobře dívá, ale v Kick-ass jsem ji měl raději.

• 15.8.2018  15:56

Před dvěma dny jsem viděl film Chameleon, který pojednává o dvou kámoších živících se podvody. Prostě se seznámili s nějakou ženou a slibem manželským z ní vymámili prachy a pak šli "o dům dál". V podstatě něco podobného je to i s Týpky. I tady dva kamarádi podvádějí, tentokrát stát a daňové poplatníky, ale vše je tak nějak pod záštitou vlády. Humorně laděný film o velmi vážných věcech i tady končí stejně, jako v Chameleonovi, totiž rozepří obou přátel. Trochu je mi smutno z toho našeho světa, kdy dva týpci prakticky jen přeposílají zboží (tady zbraně), čili nevytvářejí žádnou hodnotu a přesto inkasují milióny dolarů a mají se skvěle. Nenasytnost jednoho z nich je pak dožene až ke krachu.

• 14.8.2018  17:42
    Chameleon (2008)

I ten sebegeniálnější podvodník musí jednou udělat chybu, zvláště když se do svých lží zaplétá a staré lži nahrazuje novými. Zhroutí se to však většinou poté, když se dvě podvedené osoby setkají, protože svět je malý a o náhody není nouze. Vcelku zajímavý film, u kterého jsem trochu trpěl. Na jednu stranu jsem Gáborovi fandil a na druhou ho zase proklínal, jak tančil na velmi tenkém ledě a stále se mu dařilo nějak se z toho vymotat. Bylo mi to až nepříjemné. Závěr nepřekvapil, jak se k sobě oba "přátelé" zachovali, ale spíš mě překvapila ta baletka, mimochodem velmi krásná žena.

• 11.8.2018  23:11

Mám "ulítlé" filmy rád, ale toto mě vůbec neoslovilo a považuju to za totální blbost. Je to dokonce větší blbost, než umístit rosomáka a varana do jedné klece! Jediná hvězda za pár vtipných scén.

• 11.8.2018  09:55
    Topič (2010)

Poměrně krátký film se zdá být delším, protože se tu často a zbůhdarma chodí po sněhu a to hodně daleko. Jinak ovšem je to celkem luxusní černěhumorné drama, kde se likvidují lidé, jak na běžícím pásu, aniž by to někomu připadalo divné. Ani jakutskému topiči Skrjabinovi, kterému stačí vysvětlení, že šlo zvlášť zlé lidi a tak je bylo třeba zabít a spálit. Ten sice přišel o paměť za války v Afghánistánu, zapálí mu to až tehdy, kdy najde u kotle jednu žlutou botu. Opět je to tak na hraně mezi 3 a 4 *, ale za to perfektní finále dávám čtyři.

• 11.8.2018  09:46
    How It Ends (2018)

Nevěděl jsem jestli dát tři nebo čtyři, hlavně kvůli hrubě nezvládnutému finále! Nakonec se přiklaňuji ke čtyřem hvězdám, neboť tato sci - fi apokalypsa je natočena tak, jak by to asi mohlo vypadat, kdyby nastal blackout. Krom toho se objevují nevysvětlitelné přírodní a metorologické úkazy. Lidé se naopak chovají tak, jak bych to od nich očekával. Záchránit svůj "kejhák" za každou cenu i za cenu nejvyšší. Celé road - movie nás tvůrci nechávají v nejistotě, co vlastně zapříčinilo ten kolaps. Jedni viní vládu, druzí v tom vidí konspirační teorii v praxi. Celé je to ale takové divné. Například mi moc nevonělo jak se Will proměnil. Z ušlápnutého úředníka, který neumí ani vystřelit z pistole se během pár dní stane akční hrdina, otáčející auto sem a tam, že by mu i nebožtík Paul Walker záviděl! No a ten samotný závěr je fakt jak od Emmericha! To si ten film nezasloužil! I tak jsem se bavil a přemýšlel, proto za 4 *.

• 6.8.2018  20:12

Po čtyřech zhlédnutých dílech konstatuji, že to je mnohem lepší, než Sedmilhářky ke kterým se to přirovnává. Hodnocení nechám až na konec, nicméně už se jej nemohu dočkat a to je znamení, že se jedná o velmi nadprůměrný seriál. Amy Adams hraje roli Camille, utápějící se v depresích a závislé na alkoholu velmi dobře. Celá atmosféra je lehce mysteriózní a divák má stále nutkání vědět co bude dál. Camille má mé sympatie už jen pro svůj hudební vkus. Led Zeppelin nemůže nikdy zklamat!

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73