Rockerman

Rockerman

Libor Nastulczyk

okres Karviná
strojník těžních strojů

Skype: liborrius

6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
  • 19.3.2018  08:43

  Vzhledem k mému věku, mě beatlmanie minula a byi jsem " vychován " až kapelami 70tých let, jako jsou Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple a jiné. Přesto je samozřejmě uznávám, že přetvořili svět, minimálně ten hudební. Byl jsem na mnoha koncertech, ale takové davové šílenství jsem nikdy nezažil. Buďto nechodím na ty správné kapely nebo to jsou skupiny, které nic převratného nepředvádějí. Zůstanu ale u nich, protože Beatles "jen" obdivuji, kdežto u výše zmíněných jde o srdeční záležitost.

  • 18.3.2018  20:05

  Vcelku solidní zábava, s hezkým vizuálem a tu a tam i nějakým povedeným vtípkem. Herecky to nepřekvapivě skřípe a nejlepším hercem je tak Jack Black v "roli" Bethany, ostatní dost přehrávali a velice se snažili o humor, většinou marně. Ale jako dobrý rodinný film to funguje a baví. 70%

  • 18.3.2018  14:20
  Narcos - Série 3 (série) (2017)
  *****

  Zatímco v prvních dvou sezónách jsme honili Pabla Escobara a jeho medelínské hochy, tak ve třetí zase naháníme bratry Rodriguezovy a jejich "Džentlmeny z Cali". A právě tato třetí série se mi zdá nejlepší. Je taková kompaktnější a sevřenější, také se v ní lépe orientuje, v tom kdo je kdo. Napínavé jako kšandy od první do poslední chvíle. Je stále komu fandit. Agent Peňa je sice takový Don Quiotte a člověk se diví, že se neustále pokouší při všech těch podrazech o dopadení kokainových kmotrů, ale fandil jsem mu. Pak se přidal Jorge Salcedo, kterému jsem také přál, aby přežil, protože to byl v jádru dobrý člověk, jen se zapletl s nesprávnými lidmi. Nemá cenu tady vše přežvýkávat, to se musí vidět! Ne náhodou je Narcos na bronzové příčce seriálů všech dob!

  • 14.3.2018  10:13

  Příběh rodin americké chudiny, které se protloukají životem, jak se dá nebyl můj šálek čaje. Matka s dcerou přežívají v motelu blízko Disneylandu na Floridě a živí se, jak se dá. Kradou, somrují, podvádějí, prodávají parfémy (znám i znašich restaurací) a matka, protože ta o práci nezavadí poskytuje sexuální služby. No a to jde v pointě celého příběhu. Je to prakticky bez děje, jde jen o epizody ze života Moonee a její matky Halley a jejich přátel i nepřátel. Drzá děcka a ještě drzejší Halley mi šly neskutečně na nervy! Willem Dafoe, jako starostlivý manažér motelu Bobby tradičně výborný a proto volím lehce nadprůměrné hodnocení, jinak dost nudného filmu.

  • 13.3.2018  19:40
  25. Český lev (TV pořad) (2018)
  ***

  Co se týče moderátorky, tak v podstatě platí totéž, co jsem o ní napsal loni. Co se týče údajné politické agitky, tak ta mi vůbec nevadila. Vždyť kde má herec říci to, co si myslí, než právě na takovémto fóru? Na jevišti, ani ve filmu se to nedá. A pan prezident si za to může sám. Slíbil národ stmelit a po druhé volbě i to, že nebude tak arogantní. Místo toho jen národ rozeštval a jeho arogance a různých dalších excesů je tolik, že to musí naštvat každého rozumně uvažujícího člověka. Ano, jeho právoplatné zvolení uznávám a je tedy (Bohužel) i mým prezidentem, to však neznamená, že jej nelze kritiziovat!

  • 13.3.2018  19:20
  Sněhulák (2017)
  ****

  Mám pocit, že už jsme těch severských kriminálek přesycení a namlsaní. Možná, že ambice, které film měl tak úplně nesplnil, ale mě se to líbilo. Podle mne tomu chybělo více napětí. Jinak ale byl příběh psychopata, který je naštvaný na všechny skutečné nebo potenciální matky vystavěn velice dobře a nechybělo ani hezké překvapení. Jistě, ten závěr mohl být vyřešen lépe a ne tak lacině. Jednoznačně se ale ukázalo, že znát knižní předlohu není vždycky výhoda. 70%

  • 8.3.2018  15:59

  Viděno dnešníma očima a po zhlédnutí množství hororů je to samozřejmě slabota. Před těmi padesátipěti léty to však musela být pecka. První povídka s krásnou Rosy (Angelikou) solidní, druhá nejdelší, která měla být zřejmě jako top, byla podle mne nejhorší. Zato třetí byla rozhodně nejlepší, s pěkným, slibujícím závěrem. Pro mě je povinností dát jednu hvězdu navíc za to, že název filmu dal kdysi dávno jméno mé nejoblíbenější kapele, mého rockového života! Proto ty čtyři hvězdy!

  • 7.3.2018  14:24

  Stokrát jsem si sliboval, že se na ty "háj - skůlové" filmy nebudu dívat, protože jsou nevtipné, mají příšerné dialogy a řeší se tam problémy, které ani žádnými problémy nejsou. Jenže jsem uviděl, že tam hraje Woody a doufal jsem, že to nemusí být až tak hrozné. Bohužel, bylo to přesně takové, jak jsem popsal výše! Korunu tomu nasadil dabing, který zřejmě vznikl ve studiu Zero a namluvili jej Karel s Pavlem a Ladou. Ta jediná hvězda tedy za Woodyho, jinak odpad!!!

  • 7.3.2018  10:01
  Já, Tonya (2017)
  *****

  Překvapivě vynikající! Největší devízou filmu je to polodokumentární pojetí a to, že se vše nese v hořce humorném duchu. Nádherné postavy Tonyi, Jeffa nebo Shawna. Kapitolou samou pro sebe je Tonyina matka. Nechtělo se mi věřit, že výchova této despotické a velmi nekorektní ženy se tak podepíše na její dceři. Byla to nesmírně talentovaná krasobruslařka, ze které však vyrostla sebestředná a nevzdělaná blbka. Když se ji něco povedlo, byla to výhradně její zásluha. Při nezdaru však nikdy za nic nemohla a vinu házela vždy na někoho, kdo byl zrovna po ruce. Moc se mi líbily ty různé úhly pohledu na stejnou věc. Hlavně Jeffovo a Tonyino manželství bylo viděno oběma velmi rozdílně a hodně humorně. "Zlatým hřebem" je pak příprava i samotný útok proti Nancy Kerrigan. Vím, že to na těch pět hvězd asi není, ale u Tonyi jsem se smál, byl smutný i naštvaný zároveň a to se podaří malokterému filmu.

  • 7.3.2018  09:48
  Hora (2017)
  *****

  V takových výšinách jsem se nikdy nepohyboval, ale jako milovník hor musím tomu nádhernému dokumentu dát za pět, ikdyž i mě ta hudba dost iritovala. Místy jsem sice u hazardování se životem, ať už to bylo na kole, lyžích, padáku či "Batmanově" křídle říkal, že člověk neví, jak se má zabít, ale je to jen jejich věc. Já je za to neobdivuju, ale nikdo je tam neposílá, tak co? Na druhou stranu efekt pro nezaujatého diváka to má a v tom je celá atraktivita filmu.

  • 6.3.2018  09:14
  7 životů (2017)
  ****

  Všechno je tu vlastně výborné. Nápad, akční scény (poměrně dost), výkony herců (Noomi podává ve své "sedmiroli" téměř oskarový výkon) i pointa. Něco tu však neklape! Nemohu na to přesně přijít, co to je? Asi to nemá správný tah na bránu, je to těžkopádné a tak trochu jakoby amatérské. Nenapadá mě lepší vysvětlení. Přesto musím říci, že jsem se nenudil a rozhodně to stojí za vidění. Opět lituji, že nelze dát půl hvězdy. Takže šalamounsky dávám tři a půl + půl za Noomi Rapace.

  • 6.3.2018  09:05

  Je to takový "fujtajbl" film. Většinu brutálních scén není přímo vidět, ale stačí si domyslet. Je tu dost nelogičností. Vzhledem k dalším událostem mi nedává smysl to, že se Birdie a Elbie nepokusí utéct, když můžou? No, ale nebudu do toho moc šťourat. Všechno probíhá tak, jak člověk očekává i závěrečné "zúčtování" se dalo čekat. Prostě bez překvapení. Mé vysoké hodnocení vychází hlavně z toho, že jsem měl zneklidňující pocit. Měl jsem prostě vztek na ty zvrhlíky a té Polce jsem nepokrytě fandil. Nízkorozpočťák, který může leckoho zaujmout.

  • 2.3.2018  13:08

  Jen o málo horší, než první Kingsman. Možná těch akcí a soubojů bylo trochu příliš, ale zábava je to stále prvotřídní. Sem tam se vykrádají úspěšné scény z "jedničky", na druhou stranu ty různé pomůcky, zbraně a další technické vymoženosti jdou svou absurditou a tedy i zábavou mnohem dále, než tomu bylo před třemi lety. Navrch je tu mlýnek na maso, krásní pejsci a Elton! Tako jako Samuel L. Jackson, tak i Julianne Moore mi moc neseděl (a) v roli toho (té) arcipadoucha (šky). Celkově tedy vysoká spokojenost a doporučení pro akcechtivé diváky.

  • 28.2.2018  20:10

  Rádoby vtipný krimi seriál je vážně k smíchu nebo k pláči? Nevím, co je správně, račte si vybrat.

  • 28.2.2018  20:04

  Jen o fous lepší, než zatím nejhorší předchozí díl. To vyvolávání duchů bylo fakt trapné.

  • 27.2.2018  19:00
  Babylon Berlin (TV seriál) (2017)
  *****

  Veliká kvalita! Možná, že poslední dva díly budou někomu připadat nevěrohodné a přitažené za vlasy. Mám na mysli tu zázračnou záchranu z auta pod vodou a ten "bondovský" souboj o vlak, jedoucí do Sovětského svazu. U mě to však bylo jen napínavé a dobrodružné vyvrcholení skvělého seriálu. Lottě jsem hodně fandil už proto, že mi jak vzhledem tak charakterem připomínala Fionu Gallagher z Shameless. Postavy postupem času procházejí zajímavým vývojem a ten, který se na začátku zdál být sympatický a kladný hrdina se mění v naprostou svini a naopak. Tento politicko - kriminální seriál bych někdy po pár letech s chutí zopakoval.

  • 26.2.2018  14:26
  The Ritual (2017)
  ***

  Když nazvete horor Rituál a pošlete čtyři chlapy do hlubokého, nehostinného lesa je zhruba jasné oč poběží. Pak jde už jen o to, jak se s tím tvůrci porvou. Výletu do severního Švédska předchází jedna tragická, krvavá událost, která velmi poznamená celý "výlet". Do tří čtvrtin jsem byl přesvědčen, že sleduju nadprůměrnou záležitost, ikdyž je tu zase hodně tmy, a tak divák i v některých důležitých scénách může jen hádat, co se vlastně děje. Závěr filmu se však vyloženě nepovedl a měl jsem pocit, že nevědělo, jak to ukončit a tak to dopadlo dost rozpačitě. Škoda, protože atmosféra v tom nekonečném lese byla perfektní!

  • 15.2.2018  09:18
  Fotograf (2014)
  ****

  Spletitý a hodně mrazivý triler, s politickým podtextem. Závěr filmu a lehce (ne)překvapivé rozuzlení je poněkud překombinovaný, ale jinak je to paráda. To, že Poláci mají Rusy rádi ještě méně, než my jsem věděl a polští policejní kolegové ruských kriminalistů to dávají na každém kroku najevo. Nedivím se jim! Opravdu to připomínalo nějakou "Fincherovku" v našem, východním pojetí a našimi, východními problémy. Asi na to ještě po čase mrknu a pak možná přihodím pátou *.

  • 12.2.2018  16:48
  Tvář vody (2017)
  ****

  Hezká variace na Krásku a Zvíře, v níž kráska není moc krásná a zvíře není až takovým zvířetem. Jinak tato pohádka má všechno, co má mít, pravda některé scény jsou trochu drsnější, ale násilí už lze vidět i v regulérních pohádkách. Hloupí Američani chtějí "netvora" zabít, ještě hloupější Rusi také, aby nezůstal Amíkům a tak se musí spojit pár "chytrých" Američanů s jedním "chytrým" Rusem, aby kreaturu zachránili. No a do toho všeho nám tu vtrhne láska dvou bytostí, kteří se nepotřebují (nebo nemohou) dorozumívat verbálně. Moc se mi líbil výkon Michaela Shannona v roli nesympatického a nesmlouvavého agenta. Ty čtyři hvězdy si to bezpochyby zaslouží.

  • 8.2.2018  13:11

  Po "nabalíčkování" otce jsem byl zvědav, jakým směrem se tato zvrácená úchylnost bude ubírat. I pak to bylo zajímavé a posunolo se to k "založení rodiny". Ten samotný závěr a rozuzlení jinak velmi divného a v mých očích tedy skvělého filmu, mě zklamal. Výborně, ve zkratce natočený film o čirém zlu o brutálním násilí, aniž by slabší nátury musely odvrácet oči.

  • 7.2.2018  13:16

  O něco lepší, než Rodinný přítel. Urovnanější, přehlednější a srozumitelnější, ale také předvítatelnější. Tedy kromě Otíka, který mě hodně překvapil. Bylo hned jasné, co se z Ludvíka z kadeřnického salónu stane, až "zvítězí pracující lid". Nepasovaly mi tam jen dvě věci. Ten kanadský žertík, který provedl Karlík právě v tom kadeřnictví a samotná "dezerce" Oty, toho noblesního, milého a laskavého muže. První část trilogie se odehrávala za nacistické totality, druhá za té komunistické. Zcela zřejmý doklad o tom, že komunismus a nacismus (fašismus) jsou v podstatě jedno a totéž! Já alespoň žádný rozdíl nevidím!

  • 5.2.2018  22:40

  No vida, další počin Bena Stillera, za který se nemusí stydět. V tomhle se pozná hodně nerozhodných, pochybujících a komplexem méněcennosti trpících chlapů. Všichni ti, kdo o sobě pochybují a myslí si, že ve svém životě selhali. Tak jako Brad, který má několik kamarádů, kteří to dotáhli dál a jsou úspěšnější. Postupně si však uvědomuje, že štěstí spočívá v něčem jiném, než ve výši bankovního konta. Při tom neustálém porovnávání životů najednou zjistí, že na tom není až tak špatně a ti jeho úspěšnější přátelé nejsou šťastnější, než je on. Hodně lidí tento film zatratí, protože jsou to vlastně jen "kecy", ale já Bradovi velmi rozuměl a Ben to zahrál velmi dobře. P.S. A Dvořákova Humoreska jako bonus!

  • 5.2.2018  10:31
  Glory (2016)
  *****

  Spravedlnosti se člověk na tomto světě nedočká a každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán! Zhruba o tom to je. A také o tom, jak příliv demokracie v postkomunistických zemích vytvořil nové "elity", které pohrdají obyčejným člověkem a potřebují ho jen o volbách. V podstatě ta elita není ani moc nová, jen se z doby komunismu přelila do demokracie a pokračuje pod jinou vlajkou ve své vládě. Máme ten komunismus v sobě, nic se nedá dělat! Demokracie se nedá naučit, tu musí mít člověk jako odkaz svých předků zažitou. Brilantní snímek, ve kterém se nasranost stupňuje s každou minutou a tak ani ten šokantní závěr moc nepřekvapí.

  • 5.2.2018  10:20

  Typický Kaurismäki se svými životními outsidery. Vyprávění o lidech stíhanými různými životními pohromami, kteří však svou nelehkou situaci zvládají s neopakovatelným klidem a nadhledem. A když už se zdá, že jsou na úplném dně, svitne jim jiskřička naděje, mraky odtáhnou a život je zase krásný. Dobré, poučné a někdy i zábavné.

  • 31.1.2018  10:59

  Šel jsem na tu multi-kulti romantickou komedii s trochou nedůvěry. Měl jsem strach, aby nám tu nevyprávěli o těch umírněných muslimech, kteří však ortodoxně trvají na svých zvycích a tradicích a o nějakém přizpůsobení se nemůže být řeč. No, v podstatě o tom to je, jenže Kumail svým rodičům, kteří jej chtějí oženit s nějakou muslimkou podle všech zvyklostí vzdoruje a upozorňuje, že v Americe je to jinak. Tohle jsem zatím v žádném podobném filmu neslyšel, že by islámisti měli žít podle pravidel země, do které přijeli jako hosté a měli by být vděčni za to, že je bez problémů přijala. Je tu několik hezkých vtípků, které jsou takové nenápadné, neprvoplánové. Nejlepší je samozřejmě ten, když se Terry, otec Emily ptá Kumaila na jeho názor na 11.září. Jeho odpověď mě rozesmála hlasitě. Ale jinak jsem chtěl hodnotit jen mírně nadprůměrně. Ovšem velice dobře zvládnutý závěr mě přesvědčil o hvězdě navíc.

  • 30.1.2018  13:43
  Hráč (1992)
  ***

  Hollywood a vůbec "Amíci" potřebují ty svoje happyendy. Sebeambicioznější projekt nemá šanci, když by měl končit jinak, než dobře. A tak Bruce Willis musí zachránit Julii Roberts před plynovou komorou. Proto nepřekvapí, že i v reálném životě má šťastný konec (alespoň pro jednoho) příběh mladého producenta - vraha, kterému vyhrožuje smrtí odmítnutý scénárista. Není to špatné, ale ta rozvleklost a tempo někomu vyhovovat nebudou a ani já nadšení nepropadám.

  • 29.1.2018  13:35

  Po Zrození planety opic z roku 2011 je "Válka" jednoznačně nejlepší film s "Opičí problematikou", od chvíle, kdy Charlton Heston se svou přítelkyní objeví torzo Sochy svobody a pochopí tak, kde je a co se tu odehrálo. A že těch verzí je už požehnaně. Docela akční, dobrodružné a pěkně vygradované. To lze říci na stranu kladů filmu. O vizuálních efektech jde napsat jen to, že jsou naprosto dokonalé. Kdybychom v tom lágru zaměnili opice za Židy a americké vojáky za německé (nacistické), tak bychom dostali jakýkoliv film o koncentračním táboře za druhé světové války. Stejné praktiky. Velmi dobré!

  • 28.1.2018  16:54

  Pohádka s nešťastným, leč realistickým a přirozeným koncem. Kromě pěkného vizuálu se mi líbily Netvorovy příběhy. Závěr je zase trochu citovým vydíráním, ale určitě to stojí za vidění.

  • 28.1.2018  16:49

  Nepsaným pravidlem se stalo to, že když celý film stojí za hov.. (houby), tak se v posledních dvaceti minutách snaží dohnat, co se dá, ale to už je většinou pozdě na to, aby se zachránil dojem. To je tento případ. Sledujeme sáhodlouhý rituál, jako budování atmosféry, ta se nedostavuje a tak přichází strhující finále, které však není až tak strhující. Ne, že by to nebylo zajímavé, úplná nuda hrozí jen málokdy, jenže na kvalitní horor je tady toho málo. Nápad na artový horor je dobrý, ale mě pobavil tak na 50%.

  • 24.1.2018  16:01

  Tohle se bude těžko překonávat! Je docela dobře možné, že už v lednu jsem viděl nejlepší film roku! Tuto vysoce postavenou laťku může překonat jen máloco! Velmi mi to připomínalo Fargo a to nejen proto, že tu hrála opět vynikající Frances McDormand. Ono mi to stejně připomělo spíše ten seriál. Perfektní scénář, do detailu propracovaný a založený na těch mých milovaných osudových náhodách. Všechno do sebe zapadá, jak puzzle a přitom se to děje jen tak mimochodem, nenásilně. No a ty dialogy! Skvosty! Zvláště ten úplně poslední mezi Mildred a neuvěřitelně "obráceným" Dixonem mě rozesmál a to hlasitě a to se baví o vypálené policejní stanici nebo jestli někoho zavraždí, či ne. Dlouho jsem nebyl tak bez výhrad spokojen!

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace