Rockerman

strojník těžních strojů

Skype: liborrius

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 15.1.2019  17:37

Vynikající film o reverendovi, který po ztrátě syna hledá víru i samého sebe. Kdyby to nebylo tak jednostranně pojaté, kdy zase tu musí být ten zlý a bohatý znečišťovatel životního prostředí, který bagatelizuje klimatické změny, dal bych za 5*! Ethan Hawke je mým oblíbencem už dávno a tak mě jeho precizní výkon nepřekvapil. On tady přesně ztělesňuje název filmu. Člověka lavírujícího mezi zoufalstvím a nadějí.

• 15.1.2019  17:31

Inspirace "velkým Tarantinem" je očividná. I on staví své spletité příběhy v různých časových rovinách a jednu událost přibližuje z pohledu několika osob. Právě toto mě v El Royale bavilo. Nechybí ani závěrečný, nelítostný masakr, takže fakt vůbec nevadí, že u nápisu Directed je jiné jméno, než bychom čekali.

• 15.1.2019  17:26
    Bird Box (2018)

Dlouho jsem neviděl tak skvělý katastrofický film (snad od Světové války Z). Susanne Bier mě už mockrát potěšila svými psychodramaty, ale že se jí povede i v, povězmě okrajovém, menšinovém žánru, to by mě nenapadlo. Výborná atmosféra a strach z něčeho neznámého, bytosti nebo jevu, jehož podstatu ani vzhled neuvidíte a nepochopíte. A přesto to funguje tak, že máte strach o životy hlavních postav. Sandra Bullock exceluje a žehlí si tak u mne své vroubky z minulosti. P.S. Nevěřil bych, že slepota může mít své výhody.

• 15.1.2019  17:20
    Případ pro malíře (TV film) (2016)

Rozpaky zůstaly, ale přece jen to bylo o poznání lepší, než "rybářský" případ z minulého týdne.

• 15.1.2019  17:18
    Summer of 84 (2018)

Finále je naprosto neadekvátní tomu, co se dělo do té doby. Kdyby se nejednalo o sériového vraha, tak by se to dalo vysílat ve studiu Kamarád jako detektivka pro starší děti. Posledních dvacet minut je však hodně napínavých a překvapivě i lehce brutálních. Těžko říci, koho takový film může potěšit. Ale co, zajímavé to bylo, nuda jen občas. Dávám za 3*.

• 9.1.2019  10:42

Příjemné překvapení! Poněkud úspornější a dějově roztříštěnější variace filmu Dobří holubi se vracejí. Mozaika příběhů z psychiatrické léčebny. Dokázal jsem se vcítit do toho zoufalství alkoholika, který je nucen abstinovat do konce života, nechce-li ukončit svůj život předčasně. Švehlík není zrovna mým oblíbencem, ale svého "alkáče" Josefa hraje věrohodně. Zdá se, že jsem objevil svého kandidáta na Českého lva.

• 9.1.2019  10:36

Malý, milý horůrek pro začátečníky nebo pro děti. Celkem hezké triky, tu a tam pokus o humor (ne vždy úspěšný) a dobré výkony Jacka i Cate. Jenže zase je tu ten nepříjemný pocit, že nebylo využito vše, co toto téma nabízelo a slibovalo. Těžko říct, co tomu scházelo. Více temnoty, akce nebo snad nápaditější scénář? Možná od každého trochu. Slušná, nenáročná zábava, ale mohlo to být lepší.

• 9.1.2019  10:31
    Případ pro rybáře (TV film) (2013)

Totální chaos, který neměl hlavu ani patu. Atmosféra žádná a to investigativní vyšetřování dvojice Preiss - Matásek to bylo něco strašného. Vrcholem bylo, jak dostali skutečného vraha na zkrvavený fáč, ukrytý v hospodských kamnech! Tohle se opravdu nepovedlo!

• 2.1.2019  20:14

Po spoustě let jsem si dopřál opět tento skvost a zase jsem objevil něco, co mi v předešlých reprízách unikalo. Hlavně nápady s těmi zvířátky jsou v tomto případě naprosto originální, protože před tím nic nebylo! Každý aspoň trochu soudný ČSFĎák musí dát pět hvězd!

• 2.1.2019  08:47

Je smutné, že jediného "normálního" v českém filmu představuje stoicky klidný Němec. Ovšem není jisté, jestli to je zrovna pozitivní. Velmi hezky můžeme na třech generacích v jedné rodině pozorovat, jak pracují geny. Jak se dědí některé vlastnosti. Jistě, dcera i vnučka už tu svoji nesnesitelnost mají značně utlumenou, ale kdo ví, jaké budou za pár let? Jana Synková v roli té nesnesitelné ženy navázala na tetu Kateřinu ze Saturnina a přál bych jí nějakou tu lví sošku za vedlejší roli. Jen doufám, že se už nevrátí do Troškovy stáje. Nečekejte žádný zázrak, ale po delší době se je to český film, za který se nemusím stydět. P. S. Jediná scéna, která mi vadila a nevěřil jsem jí, bylo to házení po sobě knihama.

• 30.12.2018  15:29
    Madrid, 1987 (2011)

Dva nazí lidé, "uvěznění" v koupelně. On, postarší novinář a spisovatel. Ona, mladá a krásná, která se tou spisovatelkou teprve chce stát. Ona ale ještě doopravdy neví, co vlastně chce, zato on to ví přesně a úpřimně jí to neustále připomíná. Chce si to s ní "rozdat". Splní se mu jeho přání? Jejich nahota je k tomu vybízí. Hodně zajímavý film se spoustou vyslovených mouder i blbostí o dvou hercích většinou nenudí, ale baví.

• 30.12.2018  15:22
    22. míle (2018)

Putin a jeho kamarádi z KGB si nenechají nic líbit a mstí se. Vcelku výživná podívaná z každodenní rutinní práce jedné veletajné jednotky CIA. Příběh dobrý, ale té střelby a akce je tu tolik, že na něj nezbylo moc místa a musí se všechno dovysvětlovat na závěr.

• 25.12.2018  14:35
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Mizérie štědrovečerních pohádek posledních let pokračuje a prohlubuje se. Nesmrtelná teta jistě také není žádná top pohádka, ale proti tomuto blábolu je to skvost! Nemá cenu opakovat to, co tomu vytkli "kolegové" na tomto fóru. Prakticky ve všem mají pravdu! Jedinou hvězdu tedy uděluji za Bolka Polívku, jehož Luciferovi jsem to, jako jedinému věřil.

• 23.12.2018  18:14
    Sestra (2018)

Tak jako v ostatních žánrech filmu i v hororu bylo řečeno už vše. Jde jen o to, jak se k už mnohokrát použitému nápadu postaví tvůrci a jak dokážou dostat do děje dostatek atmosféry a ponurosti. Jamesi Wanovi se to v obou částech Conjuringu povedlo. Sestra jde vlastně dějem před V zajetí démonů a je nutno říci, že té atmosféry se tu povedlo dostat jen občas. Velmi mi vadila ta bezprostřední, téměř televizní kamera, která zřejmě měla zvýšit napětí, ale na mne to působilo zcela opačně. Špatnou volbou bylo podle mě i je snaha odlehčit příběh pomocí "frantíka". Nebyl vtipný, do filmu se nehodil a nezachránilo to ani hezké navázání na první Conjuring. Suma sumárum mi to vychází na lehký nadprůměr a to hlavně díky opravdu hodně děsivé "hlavní představitelce". Potěšila i Farmiga mladší, druhdy čarodějnice z AHS.

• 21.12.2018  08:39
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Mám za sebou dvě řady a musím říci, že mě to chytlo. Možná proto, že je to fikce jen zdánlivá. Vždyť kolik totalitních režimů ješte existuje a my jsme přece v něčem podobném také žili (ti dříve narození ). Ano, tu a tam jsem trochu kroutil hlavou, když to bylo hodně zkratkovité a velmi nevěrohodné. Vyvažují to silné scény a těch je většina. Například vše, co se děje kolem nemoci Thomase, obergruppenfűrerova syna patří k tomu nejlepšímu. Ano je třeba upozorňovat, že budování ráje na Zemi pomocí násilní, a jinak to není možné, je svinstvo a musí se proti tomu bojovat! Teď mě čeká třetí série a po ní budu hodnotit. Je jen škoda, že se to zase donekonečna prodlužuje, už jsem četl o čtvrté řadé! Ufff (9.1.2019) Jakýkoliv film či seriál lze prodlužovat donekonečna, jak to vidíme u obou "Nováckých" blbin. Bohužel je to na úkor kvality. Ta se pak snižuje, rozmělňuje. Ikdyž přiznávám, že se mi bude stýskat po Julianě, Tagomim, Kidovi, Smithovi a dalších, takže budu netrpělivě očekávat čtvrté pokračování. P.S. Ty paralelní světy jsem tak úplně neskousnul.

• 21.12.2018  08:22
    Snílci (2003)

Poměrně silná nuda. Oboupohlavní dvojčata jsou na sobě chorobně závislá, že spolu musí chodit i na záchod. Přitom jsou to studenti, téměř dospělí lidé. Do toho přichází Matthew, Američan jež si těžko zvyká na volnomyšlenkářský život dvojčat. Ale zvyká si a vzniká tak zvláštní "trojka" a to i v sexu. Velmi mě iritovalo poblouznění Francouzů maoismem a marxismem a závěrečnou demonstraci s rudými prapory se srpem a kladivem jsem protrpěl. Škoda, že se to v ti 68mém "frantíkům" nepovedlo, aby zkusili, co to je socialismus! P.S. Posílám Bertoluccimu do filmového nebe vřelý dík, že objevil pro film Evu s jejím skvostným tělem!

• 19.12.2018  13:37

To musíte mít sakra dobrý příběh, abyste mohli natočit film o jednom herci a telefonu a divák se při tom neukousal nudou. A tady ten sakra dobrý příběh je! Nejen, že nám hezky graduje, ale přináší i perfektní zvrat v ději. Asger, jehož policejní kariéra se nejspíš kvůli jednomu nepěknému maléru chýlí ke konci, dělá všechno proto, aby zachránil, co se dá. Tvůrci se asi zalekli drsnějšího závěru a zvolili "měkčí" variantu. Mo dobré!

• 8.12.2018  19:12

Je to tady samá coura, říká maďarský kriminalista v roce 1957 na adresu žen, které souloží s muži ještě před svatbou. Co by asi na jejich adresu řekl dnes? Ale to je jen takový vtípek na okraj. Jinak se jedná o dobrou retro-krimi z komunistického Maďarska. Podle toho pak vypadá i vyšetřování série brutálních vražd žen. Pachatel musí být dopaden za každou cenu, aby nebyla pošramocena pověst lidově-demokratické policie a tak se zatkne a odsoudí i nevinný muž, protože se přiznal. O detaily a skutečné důkazy se nikdo nezajímá.

• 3.12.2018  15:34
    Dogman (2018)

Marcello chce žít poklidný život ve svém psím salónu, sem tam "dýlnout" trochu koksu, milovat svou dceru a hrát fotbal s přáteli. Jenže mezi kámoši je i psychopat Simone, necitlivý surovec, terorizující všechny kolem. A tak když Simoneho řádění překročí všechny meze musí přijít netradiční řešení. Až do Marcellova zatčení mě to bavilo na 5*. Druhá půle je trochu slabší. P.S. Takoví lidé, jako je Simone existují a ty je třeba nemilosrdně likvidovat, neboť je pokládám za jedno z největších zel tohoto světa.

• 3.12.2018  15:28

Jistý náboj tajemnosti a zajímavosti to má, ale na Polańského je to málo. Ještě, že hadí oči Evy Green občas nebezpečně šlehnou, jenže to je asi tak všechno, co si z toho budu pamatovat.

• 3.12.2018  15:26

Od bratrů Coenů jsem toho viděl už dost a vždycky jsem obdivoval nápaditost, překvapivé zvraty v ději a neobvyklá řešení problémů. Všechno to najdete i v této novince. Bohužel, šest povídek má hodně nevyrovnanou úroveň. první dvě jsou kratičké, ale svižné s hezkým nápadem, zvláště druhá o bankovní loupeži. Další dvě jsou však velmi slabé. ta o umělci-mrzákovi má sice silnou pointu, ale je to nuda. Čtvrtý příběh je zřejmě nejnudnější, ale zase jsou tu nádherné přírodní scenérie. Číslo 5 považuji za nejlepší. Působí trochu jako parodie. Poněkud nesmělý kovboj, který netrefí ani psa vede konverzaci se ženou, jako v nějaké nóbl společnosti a ne jako doprovod karavany na cestě do Oregonu. A právě tady se dočkáme nečekaného, coenovského zvratu v ději. Šestá povídka je téměř zbytečná. Je to tak na 3 a půl. Z protekce 4*.

• 3.12.2018  14:57

Humor Miroslava Horníčka miluji od svého mládí, kdy jsem hltal Hovory H v televizi a "Písaři" se stali mým kultovním seriálem. Laskavý a chytrý humor je vzácností a on společně s "Cimrmanology" je jeho špičkovým představitelem!

• 26.11.2018  17:58

Pokud se chlapi před čtyřiceti a více lety chovali k ženám jako Bobby Riggs, pak se vůbec nedivím té vlně radikálního feminismu a ani tomu, že v současnosti se i gentlemani považují za sexisty. Billy Jean Kingová se nezasloužila jen o zrovnoprávnění žen, ale i o zviditelnění a rovnoprávnost homosexuálů. To je druhá dějová linka filmu a ta mě bavila skoro víc, než ta hlavní. BJK však nedávno hodně přestřelila, když se postavila za hysterku Serenu Williams.

• 26.11.2018  17:51

"Xmilden" má nepochybně pravdu, že dvojka nemusela vzniknout, ale sám musí uznat, že by byla škoda, kdyby natočena nebyla. Přišli bychom o výborné drama z mexicko-americké hranice. Jen mi to přišlo nedořešené. Co ti atentátníci a co Reyes a co Mattova zrada? Třeba nám dá odpověď "trojka", jejíž náběh je v závěru patrný.

• 26.11.2018  17:47
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

Vypadá to na Hřebejkův návrat do první ligy. Neotřelá detektivka z divokých "devadesátek", s politickým podkresem. Jsem rád, že Ondřej Sokol není jen rádoby vtipným kašpárkem z "Tváře", ale umí zahrát i charakterní roli.

• 26.11.2018  17:43
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Mám za sebou tři díly a je to moc zajímavé. Pěkně poskládaná mozaika složená ze současnosti a flashbacků, hezky stupňující napětí a doufám, že v dalším pokračování přibude i toho hororu. Zatím bych to nazval tajuplným psycho-příběhem jedné neobyčejné rodiny a neobyčejného, strašidelného domu. Zaděláno na vysoké hodnocení. Po osmé části je už téměř jisté, že to bude za 5! Démony a strašidly se i nadále šetří, ale rozšiřuje se okruh, kolik členů Crainovy rodiny na ně věří. Ty návraty do minulosti jsou udělány výborně, mnohdy jen otevřením nějakých dveří a už jsme zpět. Těším se na finále. V Reflexu psali, že poslední díl je nejslabší, příliš doslovný. Tohle bych nevyčítal. Spíš mi ta pointa přišla moc idylická, smířlivá na horor. Hodnocení to však nezměnilo, protože je rozhodně to nejlepší, co jsem letos v mém oblíbeném žánru viděl!

• 16.11.2018  20:58
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Naprosto originální seriál, ve kterém se dějou věci skutečně ze života. Jediný, který není příliš ze života je ústřední postava pana Picklese. Jak jsem už psal v komentáři k druhému dílu je to postava snová. Pravdomluvný, nesobecký a všem, i svým sokům přející člověk. Takový je Mr. Pickles! Kolem něj se odvíjí obyčejný, ale skvěle podaný příběh. K smíchu tu není skoro nic, je to jen obal. Vevnitř je to smutek, nedorozumění, deprese. Člověku proběhne spousta myšlenek a mnohému musí dát za pravdu, např. tomu nenaslouchání dětem. Jimu Carreymu odpouštím všechny ty rádoby vtipné pitvořící role, protože zde podal vynikající výkon a jen takto, v podobných kreacích jej chci vídat. Jednoznačně za 5 tomuto neobyčejně obyčejnému seriálu.

• 7.11.2018  20:22
    Blackmail (2018)

Stará známá pravda říká, že se není radno vracet z práce dřív, než obvykle. Pak to může dopadnout, jako v této černé komedii o vydírání vyděračů. Hezký spletenec vydírání a intrik je trochu zdlouhavý, ale nuda nehrozí. Pro naše filmaře je to důkaz, že lze natočit komedii bez trapností a doslovných vtipů. A jsou tu moc krásné ženy. Zvláště Reena se mi moc líbila. Až na tu otřesnou "hudbu" na závěr, moc dobré.

• 7.11.2018  20:13

Je to něco mezi Válkou Roseových a Zítra to roztočíme drahoušku, ale vzhledem ke kvalitě a k úžasnému a vyhrocenému závěru je to blíže k prvně jmenovanému. Doopravdy je to svébytné sousedské drama, které začíná jen nevinným sporem o strom. Schválnosti a vtípky se méní a začínají stupňovat až vyústí v závěrečný masakr. Je to trošku mdlé, ale posledních dvacet minut je natolik strhujících, že mě to donutilo dát 4*.

• 7.11.2018  20:04
    Lisztománie (1975)

Jistě jsou tu silné momenty, např. když se Wagner pokouší stvořit monstrum, které pozvedne německý lid a udělá z něj nadřazený národ. Když však Lisztovi v Petrohradu naroste ten obří pták, uvědomuji si že je to celé pěkná ptákovina.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75