Rockerman

strojník těžních strojů

Skype: liborrius

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 21.6.2018  12:46

Ne všechny křivdy jsou zapomenuty, ne všechny rány jsou zahojeny, ta nenávist je v nich pořád. Zhruba takto lze charakterizovat toto komorní drama z horského hotelu. Stopy po jedné z nejabsurdnějších válek nejsou zahlazeny ani po více než dvaceti letech. Čekal jsem ještě větší sílu, ale i tak to stačilo k pochopení (nepochopení ), proč ten konflikt vznikl. V závěru sice svítá jiskra naděje v podobě mladého fotbalového týmu, nezatíženého válečnými traumaty, ale nedělám si iluze na zlepšení vztahů v bývalé Jugoslávii.

• 20.6.2018  12:54

Válečné drama je vyjímečné nejen svým obsahem, ale i zpracováním. Na osudech hlavních hrdinů je zde neuvěřitelně realisticky vykreslen rusko - finský konflikt v "rámci" druhé světové války. Zvláštností je, že dlouho ani nevíte proti komu se bojuje. Rusové jsou vidět jen z velké vzdálenosti anebo jen jako mrtvoly či zajatci. A tak je to vlastně po celé tři hodiny. Finské vojáky však máme možnost sledovat z blízka. A tak se nám představují různé postavy s různými charaktery, kterým vévodí skvělý, ale nepoddajný voják Rokka (Antti). Na nesmyslné rozkazy kašle a neohne hřbet před žádným důstojníkem. Strach ze všudypřítomné smrti má však i on. Je docela možné, že jsem to neviděl naposledy.

• 19.6.2018  11:13
    Uvnitř (2007)

Pro nastávající maminky naprosto nevhodné! Neskutečný masakr, který protože se pohybujeme ve vyvážené, emancipované společnosti předvádějí ženy, muži jsou jen komparsem. Od zjevení tajemné ženy bylo jasné, že jí bylo ublíženo a že se chystá pomstít za všechna příkoří. Pokud nečekáte nějaké logické postupy a jste fanouškem těchto řezničin, budete bohatě odměněni. P.S. Že dabing zabíjí film, vím už dávno, ale má kopie byla nadabována nějakou amatérskou partou a zážitek to velice narušovalo. Dabéři ze studia Zero by to jistě zvládli lépe.

• 11.6.2018  08:37

Zcela standardní katastrofický film, natočený podle schématu, které je typické pro tento žánr. Nechybí tu nic. Odepsaný chlap musí zachránit planetu před globální hrozbou a neočekávaně i proti padouchovi, který záchranný systém zneužívá pro své nekalé cíle. Vše ale jako vždy je na poslední chvíli zachráněno a tak může propuknout radost, že se to podařilo. Když jsem uviděl Eda Harrise, nepochyboval jsem už kdo bude oním zloduchem. Zdá se, že trikové efekty pokročily zase o kousek dál a tak se na to dá dívat.

• 10.6.2018  14:34
    Milada (2017)

Kdyby to nebyl tak důležitý a potřebný film, tak bych to hodil do odpadu. Naprosto diletantská práce! Proč takové závažné a silné téma nenatočil někdo zkušenější? Příšerné dialogy, ve kterých se všichni baví jakoby z povinnosti, chybí tu autentincita a spontánnost. Všechno je takové nepřirozené a škrobené! A ten střih (např. vražda či sebevražda Jana Masaryka!)! Je to velká škoda, protože právě na životě a osudu Milady Horákové bylo možno přiblížit mladým lidem, kteří komunismus nezažili zrůdnost tohoto naoko lidsky se tvářícího režimu. Ty tři hvězdy tedy " jen " za tu výpovídající hodnotu, neboť natočený materiál stojí za houby!

• 5.6.2018  20:01
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Tak a dost! Tohle není seriál pro mne! Protože však jsem tolerantní, tak jej nebudu hodnotit, abych " vám " nekazil průměr. Svůj názor na něj ale napsat mohu. Mě se prostě ty " háj skůl " filmy nebo seriály nelíbí, ať už se jedná o komedie (většinou trapné a nevtipné) nebo dramata, jako v tomto případě. Připadá mi to všechno umělé, škrobené nepřirozené! První část jsem vydržel, aby mě druhá část navnadila a byl jsem zvědavý, co tak hrozného Alex Hannah provedl, aby to byl začátek dalších důvodů, proč si vzala život. No, představte si dopustil se něčeho zcela neuvěřitelného a odpudivého! V legraci sestavil seznam, ve kterém vychválil Hannahin zadek, jako nejhezčí na škole! Dovedete si představit něco ještě horšího? Ano, to jsou ty pseudoproblémy, které se v takových filmech řeší a které se mi nelíbí. Parta zhýčkané a rozežrané mládeže prostě řeší problémy, které neexistují. Štvou mě ty sebestředné, přeemancipované a drzé holky a neméně mě štvou ti ušlápnutí, zakoktaní a nesebevědomí kluci. Celé to perfektně zapadá do kampaně " me too ". Jestli se americká mládež opravdu takto chová, tak je ta naše Amerika, ke které jsme (tedy aspoň já) vzhlíželi, jako ke vzoru, totálně v prdeli!!! (10.6.2018) Může za to pan J*A*S*M, že jsem se na to dodíval! Přečetl jsem si jeho komentář a v něm slibuje v posledních čtyřech dílech silný závěr. Ano, měl pravdu, teprve podle těch událostí popsané možná už od čísla 9, by se dalo pochopit, proč si mladá a hezká dívka vzala život. Přesto si za slovy napsané výše stojím a druhou sérii už ani otvírat nebudu. Na Serialzone jsem se dozvěděl, že se bude točit i třetí pokračování! Tak to už je fakt mimo! Takže koho to baví, nechť se těší na další "silné" díly. P.S. Sorry, ale ten průměr jsem vám přece jenom pokazil.

• 4.6.2018  17:22

Pozemská verze Vetřelce a nutno říci, že velmi povedená! Některé vypjaté scény mi vzdáleně připomínaly, jak se jediná přeživší Riplyeová ocitne sama s "Alienem" v kosmické lodi. Opravdu, napětí je skvěle vygradované a po polovině filmu se divák strachuje o své hrdiny v každém okamžiku. Velice uvažuji o páté hvězdě! P.S. Přimlouvám se, aby zvláště akční filmy byly natáčeny takto skoro němé. Pak ubylo těch "duchaplných" dialogů a nahradilo by se to dalšími akčními scénami.

• 4.6.2018  17:11
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Děkuji, Davide Ondříčku za pravdivý a ničím nepřikrášlený příběh o jedné z nejtragičtějších událostí v hornictví. Podle mne bylo vše přiblíženo tak, jak se to pravděpodobně stalo. Chování tak zvaných "papalášů", mluva horníků (těch sprostých slov havíři používají jěště daleko více) i to, že na šachtě byl havíř někdo, ale doma byla hlavou rodiny de fakto žena. Ano, horníci měli a někteří i dnes mají nadprůměrné výdělky, ale vězte, že za tu dřinu a většinou zničené zdraví (těch co přežijou) to opravdu nestojí. Přesto a to i po takových velkých tragédiích znovu jdou do práce a sfárají pod zem. Výborní herci, nad kterými ční Martha Issová. Oskara Hese jsem si už já "objevil" ve vynikající Pustině. Mluví se o tom, jako o televizní události roku a zřejmě poprávu! P.S. Pracuji na šachtě téměř 35 let, naštěstí na povrchu.

• 3.6.2018  09:24
    Den 12. mann (2017)

Inu tak to je. Někdy stačí, když blbě šlápnete, upadnete hlavou na vyčnívající kámen a je po vás. Jindy a Jan Baalsrud je toho příkladem můžete zmrznout na kost, můžou po vás střílet a ustřelit vám palec u nohy, můžete přeplavat fjord, který ještě nikdo nikdy nepřeplaval a můžete se nechat smést lavinou a Přežijete! K tomu všemu je vám v patách německý buldog, kterému ještě nikdo neuprchnul. Působivé válečné, ale někdy spíš psychologické drama.

• 1.6.2018  12:12

Těch pět hvězd nedávám za to, že by se mi to až tak líbilo, ale proto, že si tvůrci udělali z té největší absurdity dvacátého století takovou srandu. Vše je postaveno na dialozích a ty jsou skvostné! To manévrování se slovíčky, to zoufalství, když někdo něco před Stalinem řekne a tomu se to nelíbí. Neustálé napětí kdo a kdy se objeví na obávaném seznamu, na kterém jsou jména lidí určených k likvidaci. Vrcholem je, když Molotov odsuzuje svou ženu Polinu za zradu a Berija ji právě propouští. Ale takových absurdit je tady plno a myslím, že přehnané to ani moc nebylo. Trochu mi vadil ten závěr, ta překotná a rychlá likvidace Beriji. Nevadí, jak už jsem napsal výše, komunistické absurdní svinstvo je tu obnaženo a zesměšněno a to mi stačí! P.S. Už chápu, proč to bylo v dnešním "demokratickém" Rusku zakázáno!

• 31.5.2018  14:49
    Safe (TV seriál) (2018)

Všichni mají nějaké tajemství a někteří i "kostlivce ve skříni". A všichni chtějí jen chránit svoje děti. To je moto celé minisérie, která zaujme dobrým výkonem Michaela C. Halla i jiných. Mnoho let stará tragická událost se vrací i do přítomnosti a viníky té události dostihuje. Mám jen dvě připomínky. Moc mi neseděla tragikomická rodina Sii Marshalové a pak nevím, jestli by poměrně subtilní žena (byť policistka) přeprala mladého devatenáctiletého kluka (byť ožralého a zhuleného). Jinak ovšem velká spokojenost a lehce překvapivý zvrat na konci dává tu třešničku nahoru k ještě větší spokojenosti.

• 29.5.2018  09:02

Duchové lidí se mstí majitelce firmy na "vinčestrovky" za to, že byli právě zbraní této značky zabiti. Celkem originální nápad však nebyl využit stoprocentně. Ano, je tu pár hezkých "lekaček", ale jinak se napětí nedaří udržet po celou dobu. Mám rád tyto duchařiny a doufal jsem, že se pobavím, zvláště když ten neustále dostavovaný dům se k tomu přímo nabízel. Na rozdíl od naštvaných duší ve filmu, zůstala má hororová duše celkem v klidu a to je špatně.

• 27.5.2018  11:26
    Cimrman dobývá Ameriku! (TV film) (2018)

Jako skalní cimrmanolog nemohu dát jiné hodnocení, než plné! Přiznávám, že jsem byl na několika místech dojat!

• 26.5.2018  10:24
    Detroit (2017)

Kdybych měl hodnotit jen samotný produkt, tak to bez mrknutí oka " opětkuju", i když ten "výslech" v motelu byl značně zdlouhavý. Ovšem je tady i obsah, se kterým až tak moc nesouhlasím. Nepřipomíná vám to něco? Afroameričané přijeli do Ameriky za lepším životem, ale když zjistili, že ani v Americe není ráj na Zemi a ne vždy dostanou adekvátní práci, začnou se radikalizovat a páchat trestnou činnost. Když pak "zlí" bílí policajti zasáhnou, jsou z nich rasisté a tmavší spoluobčané začínají rabovat obchody a napadat policisty. Pár policejních magorů to přežene (nikdy nedosvědčeno) a je z toho poprask. Ne nepodobné naší evropské situaci s Angelinými pozvanými imigranty. Jenže tady to vypadá na ještě větší průser!

• 25.5.2018  13:11
    Noční hra (2018)

Bláznivá krimikomedie, která místy příliš tlačí na pilu a snaží se být vtipná za každou cenu. Proto výborné scény ( čištění sousedova pejska, šití prostřelené ruky, Denzel Washington či Ryanův intelekt) střídají ty méně zdařilé (všechny ty honičky o vejce nebo scéna v hospodě ze začátku filmu). Prostě jsou to zase takové ty fóry, kdy tvůrci velí: " Diváku, směj se!". Kouzelná je však postava policajta Garyho i to jak je všechny doběhl (skoro). Takže když to sečtu, viděl jsem velmi solidní, nenáročnou komedii, ke které se s chutí ještě někdy vrátím, ale žádný zázrak to není. 3 a půl *.

• 23.5.2018  16:24
    Alyce Kills (2011)

Feťácká, hororová telenovela bez nápadu a bez atmosféry, s příšernými dialogy. Závěrečná řezničina nic nevylepšila, byla jakoby z jiného filmu a v kontextu této blbosti působila spíš jako parodie. U mne jasný odpad!

• 23.5.2018  13:52
    Čtverec (2017)

Chápu o čem ten film chce vyprávět. Je to o lhostejnosti, pokrytectví a o tom, že odmítáme nést zodpovědnost za své činy. Jsou tu silné momenty a dobré scény, jako např. ta, když se Elisabeth "Handmaid" Moss přetahuje s Christianem o prezervativ. Také to "vrcholné umění" v podobě hromádek štěrku nebo performance Opočlověka - Olega je síla! Celkově i kvůli dlouhé stopáži působí film nudným dojmem a já vím, že už jej víckrát neuvidím. P.S. Hodně se tady hraje na nevyváženost společnosti. Na jedné straně miliardáři a na druhé žebráci, kterých tady je spousta. Opět však je tady povzdech, že by ti bohatí všechny strasti života mohli vyřešit a to rychle. Ano, rozdělte se boháči, nasypte prachy mezi chudinu a všichni se budou mít dobře!!! Omyl tak to nefunguje!!!

• 22.5.2018  15:32
    Neznámý (2006)

Příběh lehce šmrncnutý Saw je od začátku do konce zajímavý. Hodně dobré je to postupné navrácení paměti a my se konečně dozvídáme, kdo je kdo a za koho kope. Závěr filmu je trochu překombinovaný neustálými zvraty v ději a v mých očích mu to uškodilo. Stále je to však ve svém žánru nadprůměrná podívaná a nevadí, že nejde o originál. 3 a půl *.

• 22.5.2018  07:40

Kate Winslet ve výborné formě hraje, jak o život v sotva průměrném filmu. Inu je " přeallenováno". Chrlit každý rok jeden film, aby za něco stál, to zřejmě nedokáže ani takový génius, jakým Woody bezesporu je. Je to dívatelné, ale brzy zapomenutelné. Nebýt Kate, za kterou dávám automaticky jednu * navíc, bylo by to za 2.

• 19.5.2018  12:24

Jestli je Tommy Wiseau opravdu takový sebestředný šílenec, jak ukazuje tento film, tak mě nepřekvapuje, že The Room je taková sračka a že on ho však stále považuje za kvalitní film. Schválně jsem přetrpěl tu jeho amatérskou slátaninu, abych si pak mohl případně vychutnat The Disaster Artist. A byl to správný tah! James Franco hraje Wiseaua věrně a skvěle, ale i ostatní herci příliš nezaostávají. Ostatně rozdvojený obraz mezi titulkama, kdy vlevo sledujeme originální scény a vpravo ty současné jsou toho svědkem. 104 minut strávených u tohoto filmu rozhodně nelituji.

• 16.5.2018  19:13
    Death Note (2017)

Překvapivě nízké hodnocení filmu, který vůbec nenudí a prochází několika zvraty, což jej dělá ještě zajímavějším. Ano, ten hezký nápad mohl být využit ještě lépe, hlavně po hororové stránce to není nic moc. To monstrum strašilo jen jednu vteřinu a pak už by se ho nebál ani můj šestiletý vnouček. Děj je samozřejmě předvídatelný, jako každý, který pojednává o zneužití moci. A tu moc měl "Světlo" tedy hodně velkou a svůdnou. Já bych asi dal tři hvězdy, ale to hezké vykombinování svého úmrtí - neúmrtí a dalších událostí mě přesvědčilo, že jsem se bavil nadprůměrně.

• 14.5.2018  13:24

Taková fatální rodinná tragédie, jakou postihla Leeho, by zlomila každého. Stal se z něj apatický a necitlivý chlap. Když ještě k tomu všemu ztratí milovaného bratra a má se starat o teenagera Patricka, je toho na jednoho člověka opravdu moc. Depresivní, ale realisticky natočený film je dobrý, ale ne výborný. Možná bych ubral na stopáži, ikdyž chápu, že je třeba četnými flashbacky vysvětlit, proč je Lee takový, jaký je. Nejsilnější scéna je asi ta s exmanžely u kočárku a také ta, když Lee vysvětluje na policii jak k trágédii došlo. Silný film, který si však určitě podruhé nepustím.

• 13.5.2018  13:52

Plačící Zin-mi, která nechápe otázku, aby si vzpoměla na něco hezkého se mi vryje do paměti! Samozřejmě, že by bylo lepší natáčet dokument bez všudypřítomného doprovodu a poptat se obyčejných lidí na život v "komunistickém ráji". Možná však snímání "skrytou kamerou" má větší výpovídající hodnotu. Je to smutná podívaná na lidi s vymytýma mozkama, klanějícím se třem Kimům, kteří si žijou, jak prasata v žitě a na svůj národ sesílají hladomor a tyranský režim a ti jim za to ještě děkují. Podobné šaškárny jako překračování plánu na 200%, vyhlašování nejlepších zaměstnanců a další blbosti jsme si, naštěstí v menší míře užili sami dost. Komunismus považuji za největší svinstvo v lidských dějinách a proto doufám, že už se k nám nikdy nevrátí (?).

• 12.5.2018  15:11

Jsa "nepolíben" Kanceláří Blaník (ani jeden díl), šel jsem na celovečerák z čisté vody a asi i proto jsem se bavil a hořce se smál. Pezidentská kampaň lobbisty Tondy Blaníka odkazuje na naše četné politické skandály či aféry (Klausovo pero, Zemanova viróza a další) a sám se chová arogantně a obhrouble, že by mu i současný prezident mohl závidět. Moc se mi líbilo, jak byli do "děje" zapojeni skuteční politici a kandidáti na prezidenta. Vrcholem je pak přemlouvání Kalouska, aby volil Zemana! Tonda a jeho dva poskokové mě tedy bavili, ikdyž na zaprodávání republiky tu Číně, jindy zas Rusku rozhodně není nic zábavného a přesto se o to někteří politici v reálném životě vehementně snaží.

• 11.5.2018  10:08
    Pokoj (2003)

J*A*S*M píše, že nemá rád, když někdo recesticky dává špatným filmům vysoké hodnocení, ale i on musí uznat, že nikdo soudný nemůže tomuto braku dát více, než jednu hvězdu a to ještě jen za velmi krásná Lisina prsa. Díky nim jsem se dodíval až do konce, protože jinak to bylo k nevydržení. Jako parodie se to myslet nemůže, protože to není ani vtipné. Možná nechtěné vtipy jako rakovina prsu, neustálé mlácení prázdné slámy v dialozích nebo závěrečné "řádění" Johnyho po Lisině zradě. Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy vyslovím nebo napíšu toto: " Omlouvám se Rosamundo Pilcherová a vám podobným, že jsem vás neustále kritizoval. Vaše velesračky jsou mistrovským dílem ve srovnání s The Room!"

• 10.5.2018  09:33

Sílou vyprávění je to opět starý, dobrý Spielberg. Že je to "pan vypravěč" dokazuje, že z naprosto neakčního scénáře umí vytvořit dramatickou a zajímavou podívanou. Přes množství postav je film přehledný a srozumitelný a v mnohém poučný. Například v tom, že i v tak zavedené demokracii, jakou USA bezesporu jsou (byly?) je třeba o tuto bojovat s těmi, kteří si myslí, že oni to dokážou lépe a nejlépe bez vědomí obyčejných lidí. Byl bych moc zvědav, jak by podobná causa dopadla u našich soudů.

• 4.5.2018  07:46
    Abrakadabra (2017)

Mockrát jsem tu psal, že se mi líbí " jiné " filmy, jdoucí proti proudu většinového diváka. Toto mě však moc nebavilo. Začátek nadějný (fotbal, svatba, Madonna - Maradona ). Hypnóza a proměna Carlose fajn, ale to převtělování a "opičí " scény se mi nelìbily. Celé to pak od komedie zklouzlo spíše k dramatu, což by nebylo na škodu, ale popravdě jsem tomu pak moc nerozuměl. Z mého pohledu tedy podprůměr.

• 3.5.2018  18:31

Překvapuje mě nízké hodnocení. Pravda, jsou tu velké logické přešlapy, ale zato to má spád a slušně to graduje. Jako jednohubka to u mne fungovalo velmi dobře.

• 2.5.2018  19:43

Není to zlé, ale je škoda, že se do těch Hromnic v lehce hororové podobě nepodařilo vnést více napětí. Ty neustále se opakující události byly nudné, mohla tam být aspoň jedna scéna, na kterou by se člověk i podesáté rád podíval. Další škodou je to odlehčení. "Zmoudřelá" Tree se napravuje všechny průšvihy, kterých se jako drzá a sobecká holka dopustila a to mi připomínalo spíš nějaký trapný romantický film. Dívat se však na to dalo a lehce překvapivý závěr byl příjemný.

• 1.5.2018  08:30
    Metanol (TV film) (2018)

Všechna ta oprávněná chvála je tu už napsaná a nemá cenu to opakovat. Jen bych vyzdvihnul dva klady tohoto smutného a ostudného příběhu. Jednak neokoukanost herců (kromě Vaculíka a Fingera) a za druhé je to celkové pojetí filmu. Velmi mi to připomínalo také skvělé Případy 1.oddělení, kde se ukazuje realita. Prostě policisté nejsou žádní Columbové, či Maigretové, ale úspěšných výsledků při pátrání po nebezpečných pachatelích dosahují mravenčí prací, množstvím papírování a zoufalým lavírováním a kličkováním v paragrafech. Při výsleších pak musí čelit nehorázným požadavkům obhájců i státních zástupců. Ano, vše by mělo být podle práva a i evidentní zločinec má nějaké nároky. Jen mám někdy pocit, že ti gauneři mají těch práv více, než ti poškození a policisté. Jinak všechna čest tu nebetyčnou ostudu s metanolem natočili tvůrci výborně!

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71