Rockerman

strojník těžních strojů

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 8.5.2021  19:55
    Nyitva (2018)

Podle mne docela nudná záležitost a to přesto, že se jedná o atraktivní téma. Oživit či ozvláštnit sexuální vztah mezi partnery. Zkoušejí různé praktiky, ale nic jim nevychází podle jejich představ a pravidel, které si stanovili. A tak docházejí k logickému a očekávanému závěru.

• 8.5.2021  19:52

Film ztratil mou důvěru ve dvanácté minutě, kdy mladé muže pohoršila blonďatá kočka, která se chtěla koupat v moři "nahoře bez" a musela si obléct tričko. Pak se dlouho nic neděje jen slyšíme obvyklé jalové kecy. Poslední půlhodina nabídne jakés takés drama s hláškami: Jsi v pořádku?, Co budeme dělat a Musíme se odtud dostat. Horor ani náhodou, velká slabota - zcela určitě!

• 8.5.2021  19:48
    Nikdo (2021)

Skalní příznivci akčních filmů musí být spokojeni. Já sice skalní nejsem, ale spokojený jsem také. Je to krátké, svižné nic se nevysvětluje, s mnoha klasickými scénami, typickými pro tento žánr a značně přehnané. I to je typickým znakem a pro mne zdrojem zábavy a smíchu. A když ještě ke všemu dostávají na prdel Rusáci ( zvláště ten černý Rus byl super!), kteří jsou u mne v nemilosti od roku 1968, těší mě to dvojnásob.

• 8.5.2021  19:43

Má oblíbená skládačka, tentokrát v krimi - komediální podobě. Spletenec různých lidí jejich osudů, plánů a zájmů, který se postupem času rozplétá nebo spojuje. Zábavné, lehce překvapivé. Také jsem si všimnul, že se tu vyskytuje jen jeden černoch a jedna asiatka v epizodních rolích, aniž by to utrpělo na kvalitě. Dneska by bylo obsazení rolí úplně jiné.

• 8.5.2021  19:38

Když se k Alzheimerově nemoci přidá ještě démon, který do vás vstoupí není to zrovna nejlepší kombinace. Překvapivě dobrý horor, pozvolna se rozjíždějící a zatraceně dobře gradující, snímán roztřesenou kamerou, která tady funguje velmi dobře.

• 3.5.2021  19:31
    Ted Lasso (TV seriál) (2020)

Absolutně to není na pět hvězd a jsem si toho vědom. Ale tak optimistický a pozitivní seriál jsem potřeboval, jak prase drbání! Prostě mi to sedlo! Odpouštím několik dost trapných scén, protože to vyvažují vtipy dobré a ještě lepší. Moc se mi líbí už trochu odkvetlá Juno Temple a hlavně je to o mém milovaném fotbalu. A velmi mě dostal závěr, který odmítl obvyklou pointu. Vždycky říkám, že dobré seriály by se neměly prodlužovat, ale na pokračování Teda Lassa se těším. Snad se to podaří udržet.

• 2.5.2021  14:56
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Po první sezóně spokojenost a už se těším na pokračování. Nedá se ovšem vyloučit, že to až do konce nevydržím, protože až tak dokonalé to není.

• 2.5.2021  14:54

Mohlo by to fungovat jako varování nebo odstrašující příklad, jak se z celkem hezké holky může stát troska či zrůda. Velká síla, kterou umocňují prostřihy a flashbacky, fungující náramně. Těžký film, který budu muset vyvážit nějakým lehčím žánrem, třeba hororem.

• 2.5.2021  14:50

Nejhorší musí být ta bezmoc a beznaděj. Spravedlnost je někdy slepá a když se proti takovému prosťáčkovi, jakým Tomek je postaví ještě policejní mašinérie, která chce za každou cenu najít viníka bestiálního činu jsou šance domoci se pravdy velmi malé. Donebevolající nespravedlnost nemůže nechat klidným nikoho.

• 2.5.2021  14:47
    Zákal (2016)

Rád bych věděl, jestli někdo z našich tyranů a mučitelů politických vězňů tížilo svědomí a alespoň před sebou samým přiznal, jakých nesmyslných zvěrstev se dopouštěl. Krvavá Luna to dokázala, ikdyž ta zpupnost a arogance v ní zůstala. Skvělý film jehož vrcholem je dialog Julie s kardinálem. Poláci tyto filmy umí.

• 2.5.2021  14:43

Po třech těžce depresivních filmech polské a islandské produkce jsem potřeboval balzám na nervy. Alvin Straight mi jej svým podivným road movie poskytl. Ani zde není všechno bez mráčků, naopak na cestě za usmířením s bratrem zažívá i smutek, ale to k jinak optimistickému příběhu patří.

• 2.5.2021  14:38

Kdykoli vidím tento film, a už to párkrát bylo mám pocit dokonalosti. Není tu zbytečný záběr, zbytečná scéna či dialog. Prostě všechno je tu jak má být, vše do sebe zapadá. Jediná poznámka. Škoda, že se více nerozpracovala nejtragičtější postava a to plukovník, Rickyho otec.

• 25.4.2021  14:47
    Sama v čase normálnosti (TV film) (2010)

Vzpomínka na komunistický absurdistán nám velmi dorým příběhem velmi dobře přibližuje ty pokřivené charaktery a morální úpadek v čase tzv. normalizace. Nela Boudová v roli zapálené komunistky, která však ještě neztratila elementární slušnost a zdravý rozum hraje výborně. Mám pro tuto herečku slabost.

• 23.4.2021  18:03
    Land (2021)

Moc krásný film, na který je třeba mít tu správnou náladu. Já ji zrovna měl a proto se mi to moc líbilo. Zvláště úchvatná příroda stojí za to.

• 23.4.2021  18:01

Vcelku povedená, americkými vzory načichlá parodie, které chybí více vtipu. Moc námitek však nemám, protože jsem se docela bavil a několikrát i zasmál.

• 23.4.2021  17:57
    Pouť (2010)

Čtyři lidé různých charakterů a vlastností, kteří by za normálních okolností o sebe ani pohledem nezavadili absolvují 800 kilometrů dlouhou pouť ke hrobu sv. Jakuba do Santiaga de Compostela. Ze začátku vztahy mezi nimi nejsou růžové, ale postupem času a kilometrů se začínají sbližovat. Je to obvyklé schéma těchto road (walk) movie, ale vůbec to nevadí. Moc hezký, duši hladící film.

• 19.4.2021  15:55
    Oni (TV seriál) (2021)

Není pochyb o tom, že se takový příběh hodí do krámu současných aktivistů, kterým záleží jen na černých životech. Být to ze současnosti, házím to do odpadu. Jenže děj je zasazen do padesátých let minulého století a tehdy to opravdu lidé s tmavou kůží neměli asi lehké. Natočeno je to výborně, ale neseděla mi tam ta hororová linka, ta rasová by k děsu a hrůze úplně stačila. Čas však trhnul oponou a situace dneska je diametrálně odlišná. Na černocha se bílí nesmí ani škaredě podívat a v rámci protirasistického boje dochází i k takovým absurditám jaké sledujeme kolem aféry fotbalistů Kamara - Kúdela.

• 13.4.2021  15:27
    Mrakodrap (2011)

Začalo to jako vtipná, originální komedie, ale pak to sklouzlo do nemastné, neslané roviny s občasnými dobrými záblesky. Mám z toho pocit, jako z nevyužité šance.

• 13.4.2021  15:24
    Spacewalker (2017)

Protentokrát pomíjím ty soudružské, sovětské, odporné kecy a vysoce hodnotím toto nesmírné, vesmírné drama, mistrně natočené!

• 12.4.2021  17:24

Na tuto směs Godzilly, Konga a Cesty do středu Země je zase třeba vypnout pár mozkových závitů a dá se to celkem přežít. Děj filmu je naprosto nepodstatný a mohlo by se to líbit dvěma skupinám diváků. Těm, kterým se líbí dokonalé triky a efekty a také těm, kteří věří že někdo řídí tento svět, nejspíš ilumináti.

• 9.4.2021  18:30
    Beowulf (2007)

Po jedenácti letech jsem si dopřál tuto nádhernou pohádku pro dospělé a opět se mi to líbilo. Jistě i já teď vidím nějaké ty chyby a nedostatky, ale hodnocení rozhodně měnit nebudu, nevidím k tomu důvod.

• 8.4.2021  16:17
    Zločiny Velké Prahy (TV seriál) (2021)

Postupem času jsem tomu přicházel na chuť a na poslední díly jsem se už vyloženě těšil. Myslím, že ZVP jsou důstojným, ikdyž přece jen trochu slabším pokračovatelem Hříšných lidí města pražského. Vynikající Jaroslav Plesl, kterému dobře sekundovali Jiří Langmajer i Denis Šafařík.

• 8.4.2021  16:12
    Ví o tobě (TV seriál) (2021)

Věčná škoda, že první čtyři díly občas připomínají cosi od Rosamundy a toho tajemna je poskrovnu. Teprve v páté a hlavně popslední epizodě se konečně začínají obracet karty do té doby zakryté. Samozřejmě, že ten šestý díl je TOP a vysvětluje vše, čemu jsme zatím nerozuměli. Moc hezky to Rob vykombinoval!

• 5.4.2021  16:04

Velké překvapení! Všudypřítomný strach nejen z nadpřirozena, ale i z války a islámského fundamentalismu. Výbornou atmosféru dokresluje temná zvuková kulisa. Délka tak akorát, aby to nepřestalo bavit. Nadprůměrná spokojenost.

• 4.4.2021  15:24
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Předně musím napsat, že jim ty prachy vůbec nezávidím. Jak prodejci, tak prostředníci i kupci musí čelit mnoha nebezpečím. Neustálé intriky, podrazy, podvody. Člověk - drogový mafián si nemůže být jistý svým životem ani na chvíli. Když to srovnám, tak Narcos byl autentičtější, věrohodnější, ale co se týče dramatičnosti a syrovosti (a surovosti), tak Tři nuly jsou srovnatelné.

• 4.4.2021  15:19
    Střípky (2021)

Tuctová krimi, jakou lze jen těžko ohromit a závěrem, který je dost nepochopitelný vzhledem k celému ději. Za tu sponu druhá hvězda. Malek nesympatický a Denzel působí velmi unaveně.

• 4.4.2021  15:17
    Pouze zvěř (2019)

Způsob natáčení, kdy stejnou situaci či událost můžeme vidět ze dvou, někdy i více pohledů mám moc rád. Trochu mi to připomnělo Iňárritův Babel a to i těmi souhrami náhod. Hezký spletenec osudů několika lidí, který pak do sebe pěkně zapadne přece jen postrádá kvality výše uvedeného filmu.

• 4.4.2021  15:11

Kouzelný, smutně úsměvný film, který mi nevím proč po čtyřicet let unikal, ve kterém hraje hlavní roli chlast a láska. Ke konci začíná děj tápat a přešlapovat na místě, ale i tak se mi to moc líbilo.

• 4.4.2021  15:09
    Rány (2019)

Také mi nevadí, když není všechno vysvětleno a končí to tak nějak do ztracena, jenže tady toho nevysvětleného bylo příliš. Jednoho barmana rozhodí děsivé fotky v mobilu natolik, že mění své chování. Něco málo se dozvíme o něčem zlém, které se dostalo ven, ale spíš je to jen v jeho psychické nevyrovnanosti, asi. Jen spousta zbytečných keců a protože ani "padesátiodstínová" neukázala nic ze svých předností, lámu nad tímto filmem hůl.

• 4.4.2021  15:04

Říká se, že ztratit sluch je horší, než ztratit zrak. Nevím, jestli je to pravda, ale mám silně nedoslýchavou matku a vím, jak se cítí méněcenná když slyší, ale nerozumí tomu o čem se bavíme. Ruben je zoufalý, protože hluchý bubeník to je průšvih. První půle trochu nuda po Rubenově příchodu ke komunitě příběh získává na kvalitě. Vše je dějově jasné a srozumitelné, ale Black Gammon hrál jen ve dvojici? Divné!

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91