Rockerman

Skype: liborrius

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 24.5.2020  16:13
    Bídníci (2019)

Sladká Francie, země opojného vína, žhavých žen, snílků a světoznámých umělců. Bejvávalo! Jisté je, že Francie (a nejen ona) si nasrala do vlastního hnízda a přejmenování na Francouzský islámabád je již na dohled. Pět hvězd nedávám proto, že by se mi ten film tak líbil, naopak je mi z něj smutno. Dávám je proto, že je to výborně natočeno a od klíčového "incidentu" děj nedává divákovi vydechnout. Už jsem měl strach, že se dá opět za pravdu panu "spravedlivému", ještě že to skončilo tak nějak remízou, protože hledat vítěze a pravdu, to už opravdu nelze.

• 23.5.2020  15:37
    Máma (2019)

Zase jen z hororů (?), u kterých až úplný závěr zachraňuje od odpadu. Pomsta za někdejší velká ponížení bývá sladká, ale musí se dotáhnout až do konce.

• 23.5.2020  15:29

Svým způsobem vyprávění u nás naprosto neviděným je toto dílo vyjímečné a unikátní. Příběh malého Josky, se kterým se život fakt nemazlí je v mnoha momentech velmi silný. Člověku se nechce věřit, že všechno to mohl vůbec přežít. Je zajímavé sledovat, jak se ustrašený kluk vlivem mnoha špatných zkušeností mění v chladného až cynického chlapce. Václav Marhoul odvedl výbornou práci a ať se to někomu líbí nebo ne zasloužil si všechny ty pocty, které za ni dostal.

• 20.5.2020  13:29
    Nebe s.r.o. - Série 1 (série) (2019)

Poměr vtipů dobrých, většinou černých, cynických k trapným (například sračka pána Boha) je zhruba 5:1 a tak se lze pobavit velmi dobře. Trochu mi vadilo, že z Boha udělali totálního, bezcitného dementa. Možná mohli zvážit nápad, aby alespoň na žávěr měl rozhodující podíl k záchraně Země, ale to jen můj návrh.

• 20.5.2020  13:24

Jiří Suchý je žijící legendou! Všestranně nadaný umělec bilancuje celý svůj život a kariéru a bylo to pokoukání veskrze příjemné a ikdyž jeho písně nepatří prioritně do mého zájmu uznávám, že některé se stanou nesmrtelnými a to zcela poprávu!

• 20.5.2020  13:21
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Úpřimně jsem doufal v nějaký vývoj. Bohužel, Tony se pořád stereotypně lituje (možná ještě víc) a nedokáže se odpoutat od zemřelé manželky a je tak stále na hraně sebevraždy. Také vtipů, aspoň se mi zdá, ubylo. I tak mám tento seriál moc rád.

• 20.5.2020  13:16
    Chata (2019)

Když vezmete psychicky nemocnému člověku antidepresiva a hezkým "vtípkem" se chcete pomstít nenáviděné "skoromaceše", pak se následkům nemůžete divit. Na začátku a na konci šokující události, ale jinak téměř po celou dobu ukrutná nuda.

• 20.5.2020  13:12
    Mimic (1997)

V některých scénách připomíná variantu Vetřelce, tentokrát pozemského a ve formě přerostlého broučka. Standardní děj, ve kterém je třeba obětovat někdy i sympatickou postavu, aby ti "správní" přežili. Nic světoborného, del Toro pak natočil lepší filmy, ale dá se to vidět.

• 8.5.2020  09:38
    Psychobitch (2019)

Střet dvou světů. Marius je premiant třídy, šprt a mamánek (vlastně i tatánek), jehož život se odvíjí podle předem narýsovaných línií. Frida je volnomyšlenkářská rebelka, která se za žádnou cenu nechce zařadit do řady "normálních". Trochu mě děsí to prosazování jediného správného názoru, sešněrování života různými konvencemi a když jen trochu někdo vybočuje z řady je označen za nenormálního podivína. To je, bohužel trend Západu, ke kterému jsme tak vzhlíželi za našich totalitních let a nepomysleli si, že by se to mohlo právě z této strany vrátit. Pro teenagery cenný film, pro mne až tak atraktivní nebyl.

• 8.5.2020  09:30
    Skryté zlo (2017)

Na jedno postrašení stačí, ale je to variace na stokrát přežvýkané téma. Ty představy jsou zajímavé a například scéna, kdy divák neví jestli John vraždí Sashu nebo naopak a Elliot střílí na Johna nebo ne, je povedená? Skutečnost je předvídatelná, ale i překvapivá zároveň. Přesto to nestačí na vyšší hodnocení a už vůbec ne na pokračování, ikdyž vrátka k němu byla v závěru otevřena.

• 8.5.2020  09:24
    Salem (TV seriál) (2014)

Tento seriál má hodně kladů, ale také dost záporů. Ve snaze udělat to hodně temně se příliš tlačí na pilu a výsledkem je pak to, že se není čeho bát. Staré čarodějnice vypadají jen trochu strašidelněji, než Bohdalčina Nesmrtelná teta ze stejnojmenné pohádky. Ano je tu i spousta krve a brutálních poprav, ale také příliš keců, které berou dynamiku příběhu. A opět vrata dokořán do druhé série a tak nezbývá, než se podívat i na ni. Jenže láká i neláká mě to úplně stejně, tak ještě si to rozmyslím.

• 30.4.2020  16:21

Opět si mohu ukroutit hlavu, protože nevěřím, že může takové děcko existovat. Určitě jsou ty hyperaktivní nebo jinak zlobivé děti, ale tohle se mi zdálo přehnané. Navzdory tomu je to skvělý film, ikdyž strašně leze na nervy a vydržet do konce není jednoduché. Při těch nejvypjatějších scénách mě svrběla ruka, ale myslím, že ani násilím by se tento beznadějný případ vyřešit nedal. Klobou dolů před představitelkou Benni!

• 30.4.2020  16:16
    Guns Akimbo (2019)

Jak někdo může přijít na takovou krávovinu přišroubovat kvéry k rukám? Pár dobrých vtípků, ale také dost bezduchého střílení a opět pastelkovoruká blondýna zametá s kým se jí zachce. Dan Radcliffe si to asi užíval, ale já moc ne.

• 29.4.2020  14:45
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Bezesporu kvalita, o tom žádná, ale tušil jsem, že při kombinaci Švédsko - imigranti mě to bude strašně srát! Největší "vítači" imigrantů si za problémy s "chudáky" hledající lepší život mohou sami. Mísení kultur, náboženství nebo ras je zcestné a realita dává tomuto názoru za pravdu. Neradikalizují se ti, kteří už tu žijí delší dobu, ale jejich potomci, kteří si nechávají vymýt mozek a pak dělají bordel! Seriál je dobrý hlavně v tom, že vše končí spíše tak, jak by to asi dopadlo ve skutečnosti, na happyend se tu rozhodně nehraje.

• 26.4.2020  15:39

Vlastně v současnosti zažíváme něco podobného. Pravda, nakažení Covid - 19 na zdravé zatím neútočí. Z mladého, mírumilovného manželského páru se vlivem okolností stává dvojice likvidující všechny, kdo se jim postaví do cesty a to nejen zombíky. Je tu vtip, drama a nakonec i romantika. Naprosto unikátní zombie film, ve kterém na zombie narazíte jen sporadicky! Netradiční děj se zaměřuje na lidi, uvězněné kvůli "nákaze" ve svých bytech. Skvělý film!

• 26.4.2020  15:32
    Ruská panenka (TV seriál) (2019)

Časová smyčka je zřejmě stále v kurzu. Trvalo mi tři díly, prakticky od Alanova vstupu do děje, než se mi to začalo líbit. Pak to však nabralo obrátky a nezastavilo se to až do výborně vypointovaného konce. Jistě, člověk má vždycky na paměti "Hromnice" a neubrání se srovnávání. Takže této úrovně to zase nedosáhlo, ale já se bavil a to je podstatné. Jediný problém jsem měl s Nadiou, byla mi nesympatická a její výkon jsem jí nevěřil.

• 25.4.2020  18:41

Celé to na mě působilo amatérským dojmem. Takový splácaný scénář, který moc pohromadě nedrží a maskrující, zběsilá Nina to posledních patnácti minutách příliš nevylepšuje.

• 22.4.2020  13:15

Javier byl v reklamě pojmem, ale zdá se, že je za zenitem a o jeho nápady už nikdo nestojí. Přichází pád! Stěhování z krásného velkého bytu do levnějšího a škrty v rodinném rozpočtu pro nedostatek peněz. Nechce se jen tak s tím smířit. Hlavně byt s krásným výhledem mu přirostl k srdci a protože mu zůstal klíč, začíná jej navštěvovat, ikdyž v něm bydlí už někdo jiný. Začíná neuvěřitelné drama, nad kterým stále ještě kroutím hlavou a nevím jestli by něco takového bylo možné doopravdy. Každopádně výborný film!

• 22.4.2020  13:08

Danny je propuštěn, ale má "obojek" na noze a tak musí sekat dobrotu. Krom toho ještě supluje tatínka jedné drzé -náctileté holce, jejíž otec také bručí. Chrání ji tak vehementně, takže když je Claře ublíženo vyřeší vše po svém a divákovi je hned jasné, za co nejspíš Danny seděl ve vězení. Moc zajímavý příběh jednoho neotřelého vztahu.

• 22.4.2020  13:01
    Lov (2020)

Je hodně lidí, kteří věří konspiračním teoriím. Jasně, Američané nebyli na Měsíci, ale vše natočili ve studiu, 11.září si sami zhodili ty dva "paneláky" a celý svět řídí ilumináti a židé. A právě jednu takovou vymyšlenost chce uvést do praxe parta lidí, která na tu konspiraci doplatila. Hodně dobrý masakr, který se občas zadýchává a opět se tu vyrovnává genderová nerovnost (ženy jsou chytřejší a silnější, muži jsou ti "assholové"), ale zábava je to skvělá.

• 22.4.2020  12:54
    Dekameron (1971)

Čištění velkého džbánu, "slavík" chycený do ruky nebo proměna ženy v kobylu jsou solidní, jinak nic moc.

• 22.4.2020  12:52

Mít to lepší, temnější atmosféru chrochtal bych blahem. Vem to čert, že se tu vykrádá Nezvratný osud, ale bohužel kromě hezkých, strašidelných scén se to tváří jako romantika z high school. Final countdown byl však v závěru aktualizováno a tak ve "dvojce" se snad polepší.

• 20.4.2020  18:22

Film z roku 1989 byl dost možná jednou z příčin, že jsem se stal hororovým fanouškem, tak se mi líbil. Je to už ale hodně dávno a je docela dobře možné, že si jej idealizuju a doopravdy tak dobrý není. Remake byl dost dlouhou dobu velká nuda a jen tu a tam se dalo poznat o jaký žánr vlastně jde. Leč poslední půlhodina sbírá ztracené body z předešlých minut a daří se jí to náramně. A to tak, že jsem přihodil jednu hvězdu navíc. 3 a půl *.

• 13.4.2020  19:14
    Pod vodou (2020)

Čekal jsem podmořského vetřelce a v podstatě jsem jej i dostal. Kvalit Scottova díla to však zdaleka nedosahuje. Příšerky byly sice moc hezké, zvláště ta jejich "máma", ale přes veškerou snahu se nepovedlo vnést do toho více napětí. Fanouškům genderové rovnosti musí srdce zaplesat, když na závěr dvě silné ženy táhnou mužského slabocha po mořském dně, aby ho zachránily.

• 13.4.2020  19:10
    Muse (2017)

Vcelku nápadité, ale ne příliš hororové. Snaha o temný příběh o múzách, které mají člověka políbit a ten pak má být schopen nějaké tvůrčí, kulturní kreace. Ne vždy to musí být pravda.

• 13.4.2020  19:06
    Kojot (2017)

Někteří lidé si myslí, že budou žít navěky. Nenasytně bohatnou a za svými zájmy jdou třeba i za použití násilí. Neví, že do hrobu je zakázáno si cokoli vzít. O tom je tento maďarský skorowestern plný brutálních bitek, ale celkově dost neurovnaný až chaotický. Chování některých lidí bylo podivné. Je tu i jedna humorná scéna. Mám na mysli tu švédskou delegaci (ikdyž to je spíš smutné, tak před dvaceti lety by asi vypadala jinak).

• 3.4.2020  16:22

Film určitě stojí za zhlédnutí je jen škoda, že to nebylo natočeno trochu atraktivněji. Chápu policii, že chtěli mít takovýto ošemetný případ rychle vyřešený a sériového vraha mít za mřížemi, ale selhání tolika lidí najednou se jen tak nevidí. Nejokatější je to při těch rekonstrukcích, kdy domělý vrah se ne vždy trefil, jak to doopravdy bylo a policisté mu doslova napovídali, aby to už konečně předvedl tak, jak má. Někteří však věděli, že všechno je jen šaškárna, ale drželi huby a klidně nechali nevinného člověka zavřít na doživotí. "Neomylná" švédská justice však i po takovém skandálu zůstala neposkvrněná.

• 3.4.2020  10:53
    Díra (2019)

Tak to je síla! V životě to tak chodí, ti co jsou nahoře se mají skvěle všeho dostatek a na ty dole zvysoka kašlou a je jim jedno, jak přežívají. Náprava se nabízí. Zabezpečit všem aspoň něco, tak aby všichni přežili. Zkrátka přerozdělit společný příděl. Jenže to lze splnit jedině násilím na těch, kteří chtějí trochu víc pro sebe. Depresivní, možná trochu inspirované Kostkou, ale výborně natočené drama, které přináší mnohá zamyšlení nad chováním lidí.

• 3.4.2020  10:48
    Neviditelný (2020)

Více, než půl filmu je to jen taková oťukávačka, ale od klíčové scény v restauraci Yulan jde o strhující podívanou, která vyvrcholí závěrečným "surprise". Na zabití dlouhého koronavirového večera jako dělané.

• 29.3.2020  16:43

Vidím, že mnozí už tady nad Aniou a Tomkem zlomili hůl a ubrali pár hvězd. Uznávám, že je to trošku nastavená kaše a tu a tam se vaří z vody, ale stále zbývá dost humorných míst a scén, jakož i těch velkých "pravd" o životě a lásce. Ne, já se pořád bavil a to mi stačí.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84