Fíla

Filip Hemelík

okres Hradec Králové

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 4.4.2020  22:11
    Ragnarök – Konec světa (TV seriál) (2020)

Tématika která mě baví. Severští Bohové, Norsko a tamní atmosféra. Celkem jednoduše zpracovaný seriál, který si nehraje na nic víc. Těším se na další sérii, která by nám mohla vyřešit nějaké problémy z první řady. Za mě první řada na 78%.

• 31.3.2020  19:26

Třeba si uvědomit, že je film o dvou Rangerech a ne primárně o dvou zločincích. Je to podle pravdy, žádné přehnané přestřelky nebo honičky, a toho si cením. Rozpravy mezi Costnerem a Harrelsonem mě bavily.

• 21.3.2020  11:40

Průměrný film, až na posledních 45.minut, které mě obměkčily. Pro zaryté fanoušky SW ke kterým nepatřím, to může být frustrující. Pro mě to byl průměrný film s dobrými efekty a srdcervoucím závěrem. 3-4*

• 17.3.2020  16:13
    Polar (2019)

Bylo to zábavné. Jednoduše řečeno, odlehčená střílečka s Mikkelsenem v hlavní roli. Sem tam jsem se ušklíbl, sem tam jsem si řekl jaká je to pitomost a přesto jsem se bavil. Slabší 4*.

• 26.12.2019  11:27
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Za jeden den, jako pomalu každý druhý, jsem dal všech, 8 epizod. Někdo nadává na Calanthé, někdo na prolínající se dějové linky z jiných dob, někdo tam a někdo zase tam to. Za mě, je Cavill pro roli Geralta, plus. Zaklínač, by neměl projevovat emoce a Cavill, jako herec, není emotivní typ a s touto rolí, se sžil velmi dobře. Jsem fanoušek, jak herní série, tak té knižní. Nesrovnalosti jsou patrné všem, co četli knihy. Ale nic není dokonalé a nikdy v ničem, nedostaneme na detail přesně to, co každý požadujeme, ačkoliv každý jsme jiný. Každému z nás, něco nesedí a naopak něco nevadí. Já říkám, že na první sérii, jsem se těšil již velmi dlouho. Nenudil jsem se u žádné, z epizod, ani u pasáží, kde se více mluví, než koná. Pár postav, mi bylo připomenuto a já nechci hodnotit jednotlivé postavy, jak vypadají, co by měly dělat, a tak dále a dále.. Není lehké natočit něco podle knih, her, předchozích adaptací a za mě, se volilo odvážně a těším se, co nám přinese druhá řada, která by měla být na Netflixu, ve druhé polovině, roku 2020. Calanthé, za mě nedůvěřivá, tvrdohlavá, se smyslem, padnout za svou rodinu. Yen.. Ačkoliv představitelka je vážně půvabná a myslím si, že hraje postavu dobře, tak si na ni mnoho lidí stěžuje, včetně portálů, jako Edna. Jasně, kritici jsou a budou. Mně nevadí, přináší do seriálu své kouzlo. Stěžovat si můžeme ale natočeno, je to celkem kvalitně a kdybych měl procentuálně hodnotit první sérii, zvolil bych hodnocení, mezi 75-80%.

• 24.12.2019  13:52
    Klaus (2019)

Vánoční pohádka, pojatá tak trochu jinak. To je zejména to, co se mi velmi líbí, netradiční věc. Rozmazlený klučina, kterému chce otec, dát lekci, skrze ledovou a odlehlou vesničku, na konci světa. Dočkáme se zajímavých setkání, mezi panem pošťákem a řadou negativních i pozitivních postav z vesničky. Příběh nenudí a rozvíjí se postupně. Aneb film, jak se z floutka, stává muž a jak jeho příjezd, ovlivní místní obyvatele, kteří se zrovna nemají v lásce a mnohdy spolu svádějí boje. A v neposlední řadě, to nejdůležitější setkání, kdy Klaus, jako pochmurný a tajemný lesák, žijící v zasněžené oblasti lesa, na kopci. Hezký soundtrack, který nazpívala Zara Larsson. Jelikož se jedná o něco nového, co se vyjímá, musím zvolit vysoké hodnocení. Nebudu, jako nějaký nadutý pošťák, že jo.

• 1.12.2019  14:04
    Parazit (2019)

Nechal jsem si film rozležet v hlavě a trvám, na 4* hodnocení. Nemohu tomu dát plný počet, protože mám v hlavě, několik eventuálních, lepších momentů, co se daly vyřešit smysluplněji a zároveň níž jít nechci, protože mě tento snímek pobavil, a to není málo, v poslední době. Natočeno dobře, tragikomicky a pro mě s fascinujícími výkony, které spolu hezky splynuly. Po dlouhé době, asijský film, na který jsem se podíval a nelituji toho. Kdo chcete být pobavení a zároveň se ve Vás bude míchat smutek, nebojte se toho. Další film, pro život.

• 7.4.2019  18:59

Samotný film není na pětihvězdičkové hodnocení ale celá série třech dílů, po sobě jdoucích, rozhodně ano. Zakončení třetího dílu a nejspíše celé série, bylo velmi dobré a nemusí se za nic stydět. Tyto dračí příběhy, budou navždy mé oblíbené a zároveň jedny z nejkrásnějších animovaných filmů, co jsem mohl vidět. Vynikající prolínání postav a děje, vynikající záporáci a skvělý Bezzubka. Za mě paráda a slza ukápla. :')

• 20.12.2018  17:25

Ať se na mě nikdo nezlobí. Tohle se s předchozími řadami, nedá srovnávat. Upřímně, od Ragnarovi smrti, je to jiný seriál.

• 8.9.2018  19:09
    Máš ji! (2018)

Nedostižný Jeremy Renner!

• 1.9.2018  13:07

Klasická, akční podívaná, na kterou jsme v roli Dwayne Johnsona zvyklí. Liší se snad trochu tím, že středem pozornosti tu není jen "The Rock" ale i gorilí samec, albín George, který na sebe umí dobře strhnout pozornost. Ani bych neřekl, že se jedná o něco překvapivého, co by vybočovalo ze zajetých kolejí, podobného žánru. Dwayne se pokouší, s krásnou genetičkou, zastavit běsnění, tří obřích monster, která se řítí na Chicago, kvůli vysílajícímu signálu, kteří spustili dva jedinci, kterým jde jak je již známo, hlavně o prachy. Baví mě ovšem lidskost, která se v Georgeovi objevuje a tím Vás nutí mu jednoznačně fandit, i v momentech, kdy není zcela kladná postava, díky vyvinuté vakcíně. Jediné, co trochu vybočuje do takového nesmyslu, je začátek, který se odehrává ve vesmíru a zapadá do děje pouze tak, že 3 vakcíny, spadnou na zem, ve třech různých lokacích.

• 30.8.2018  16:55

Zábavné a plné akce. Líbí se mi, sledovat, jak Chris Pratt, hraje panáčka, který musí bojovat o přežití, ale hlavně hraje zachránce, který bojuje, aby mohli ostatní přežít. Jediné, co mě zklamalo, je klišé. Farma na dinosaury, vypěstovat a draze prodat a máme tu zápornou postavu, která dychtí po desítkách milionů dolarů, což je už maličko ohrané. Příběh, vedený okolo "Blue," je celkem sympatický a fandil jsem ji v každém momentu, co ve filmu byla. Nicméně, konec byl též zajímavý. Každý to může brát jinak, zdařile, zajímavě, netradičně a v celkovém součtu, je to jen na nás, jaký si uděláme názor, na zakončení dino dvoudílu.

• 15.1.2018  17:58

Zpočátku, jsem do seriálu American Gods, šel kvůli seriálovému zpestření, vůči jiným seriálům, které mají například přestávku. A první díly, mi nepřišly, nějak zajímavé. Postupně jsem se do toho dostal a jsem zvědavý, na druhou řadu. Kdo má rád něco netradičního, nějaké zpestření, něco zvláštního a neobvyklého, zabrouzdal bych sem. :) Uvidíme, jestli druhá série vygraduje, jako osmý díl, té první.

• 23.12.2017  20:39

Beru to jako totálně oddechovou záležitost. Kdo si chce odpočinout a na necelé dvě hodinky vypnout, pak je právě Jumanji, tím pravým. Sexy Karen, učící se flirtu, od tlustého profesora, který je v reálném životě sexy studentkou. Už to zní bláznivě, že? Dwayne Johnson, který se divý tomu, jaké bicepsy nosí, na svých pažích. Nebo celkem příjemné zpestření v podobě Nicka Jonase, který nás bude doprovázet, jako pilot ! Chcete s děcky na něco co jim zpříjemní den/večer? Hurá na Jumanji !

• 2.12.2017  20:17

Tempo dobré, ale tahle "nová éra," mě prvním dílem tedy nesvedla na cestu nějakého optimismu. Uvidíme, jak se bude děj a postavy vyvíjet dále, ale nějak se nemohu zbavit dojmu, že Ivar a spol mě nebaví. Děj dobrý, postavy ne.

• 19.11.2017  08:03

Animovaný New York City, je skvělým výtvarným požitkem. Mám rád animované filmy, ve kterých se objevují pejskové, kteří působí jako nemehla, ale zároveň jako nejlepší kamarádi, svých páníčků. Trochu jednoduchý film zápletkou, ale dohání to krásnými animacemi. Hlavní záporák, byl klasický "největší bestie." Jestřáb se mi líbil a mnoho dalších postav a charakterů. S dětmi do kina bych na film určitě zašel. Jako dospělák ovšem sám nikoliv, jelikož v porovnání se špičkovými animáky, zde chybí nějakým impuls, který Vás vtáhne do děje a nepustí. :)

• 22.10.2017  14:49

Tenhle Spider-Man byl pojatý zcela jinak, než v režii Tobeyho. Zde už se jedná spíše o Avenger Spider-Mana. Nicméně, vtipný a mladý sympaťák, který se nebojí padouchů, jako správný popletavý superhrdina. Je to zvláštní, vidět Spajdýho v trochu jiné roli, než býval. Sexy tetička, pubertální Spajdý ze střední školy a jeho obéznější kámoš, který je z toho snad více vycákaný, než kdokoliv jiný. Takový kladný/nekladný záporák/nezáporák Keaton odvedl své.

• 21.9.2017  15:44
    Smrt ve tmě (2016)

K těm čtyřem, mi chybí víc. Bylo to upocené, upracované a neviděl jsem v tom žádnou genialitu. V té první části filmu, kdy se trojice vloupá do domu, má film příjemný nádech a divák se těší co ho bude čekat. Jaké zvrhlé techniky, zvrácenosti a masakr ve tmě zažije. Masakr tam možná částečně je, jenže čím víc se chýlíme ke konci a čím více, ten zpropadený dědek trýzní už jen dvojici nevinných mladých lidí, tak si přeji ať to má nějaké důstojné zakončení. Toho jsem se nedočkal. Prostě chci víc, než jen hodinovou honičku v baráku, která po delší době už nemá takové grády, v opuštěné čtvrti. Bylo to lehce otravné, až jsem si přál, aby nám rotvajler tu slečnu sfoukl, jako svíčku. Za mě slibné tři, ale nedosahující, ke čtyřce.

• 27.8.2017  08:13

Naprosto vynikající jízda. Když si odmyslím pár věcí a budu lehce benevolentnější v hodnocení, tak to napálím! Samuel? To je opravdu mistr! Vtipní akční film s velmi jednoduchou zápletkou, která se již použila několikrát, ale zde je jen jakýmsi doplňkem toho, co celý film provází. A to je humor spjatý s vynikající akcí. Tenhle film dělá prostě vtip Reynoldse a Jacksona skvělým !

• 25.8.2017  15:58

Já na Šmoulovité postavičky nikdy v dětství nějak extra nekoukal, když je dávali v TV, každou sobotu a neděli ráno, když jsem vstal. Můj šálek kávy, byly seriály, jako My z Kačerova, Gumídci, Rychlá rota a další.. Ovšem tento film, mě překvapil. Podle hodnocení, jsem čekal průměrný, nudnější animovaný film. Opak byl pravdou. Zapomenutá vesnice je dobrým návratem v čase. Vrátil jsem se zpět, do dětských let a užil si tuhle podívanou, která mi zejména pro děti, přijde skvělou volbou. Určitě se zde nemá režisér ani scénáristé za co stydět, naopak! :)

• 20.8.2017  12:21
    Mumie (2017)

Jasně, ono nejde srovnávat Mumii s Fraserovskými díly, protože to je něco jiného, svým způsobem. Myslím, že scénář nebyl napsán úplně skvěle, rozhodně ne tak, jak mohl být sepsán, aby přidal filmu a hlavně divákům pocitu, že se mají skutečně bát a že přijde něco nečekaného. Na konci možná něco málo nečekaného přišlo, ovšem diváka to nevyvede z míry natolik, aby si dokázal říct, že je to opravdu "majstrštyk." Konec filmu je otevřený, takže já si nechávám v hodnocení případnou rezervu, pro další zlepšení. Uvidíme.

• 19.8.2017  20:01
    Trestanec (2017)

Tohle bylo vynikající. Tahákem pro mě byl Coster-Waldau, který zahrál excelentně. I jeho zevnějšek vypadal velmi krutě. Nebudu se tu hodně rozepisovat, kdo má rád vězeňské drama, které prolíná minulost a současnost člověka, který se nešťastně dostal za mříže a musel projít peklem. Po zhlédnutí jsem byl smutný, protože si člověk uvědomí, jak je v životě tenká hranice mezi úspěchem a totálním pádem. Tohle stojí za to, vidět.

• 18.8.2017  11:53

Vynikající barevná, vesmírná zábava, která je vtipná, především díky postavě mývala Rocketa a větvičky Groota. Oproti prvnímu dílu se Strážci galaxie posunuli dopředu, hlavně kvůli vyváženějšímu poměru mezi akcí a zábavou. Film bere na vážnosti a zároveň dává radost. Na pětihvězdičkové hodnocení, si třeba u mě počká třetí pokračování, kdo ví. Ale mezi jedničkou a dvojkou posun vidím, o tu jednu hvězdu navíc určitě.

• 2.7.2017  20:26
    Bourák (1993)

Lákadlem, pro mě byly dva faktory. Oblíbený žánr, v podobě sportovního dramatu a druhý faktor byl Sean Astin, pozdější představitel Samvěda, z Pána prstenů. Skvělý film, ve kterém se člověk nemůže spoléhat na nikoho jiného, než na sebe. Rudy si získal srdce rodiny, přátel, spoluhráčů, z univerzitního týmu a uznání fanoušků i členů realizačního týmu, ale hlavně neskutečnou pílí se dostal na univerzitu a dokázal opravdu skoro nemožné, na svou dobu. Tohle je tak inspirující snímek, že musí zaplesat srdce každého, kdo kdy něco tak moc chtěl, až byl schopný pro to udělat cokoliv. Rudy nám ukázal, jak se člověk nemá vzdávat a když už to vypadá beznadějně, zase si najdete důvod, jak se nakopnout. Dostanete stovky ran a pokaždé vstanete. Nevzdáte to a o tom život je. Nic nevzdávat a jít si za svými cíli a sny.

• 25.6.2017  12:30

Kdybych chtěl srovnávat první díl se druhým, řekl bych, jak dvojka zůstala pouze stínem dílu prvního. Pro mě, je to průměrný film, s průměrnými hereckými výkony, kterým bohužel nepřidá na atraktivitě ani "božský Ewan." Danny Boyle, natočil průměrný britský film, se starou partou herců, která excelovala ve dvacet let staré jedničce, ale ve druhém díle, hrají zcela jinou roli. Handrkují se tu skoro o ničem a že by se dělo něco, co by Vás vytrhlo z křesla, se říci nedá. Nejlepším prvkem, pro mě jednoznačně skvělý Ewen Bremner. To je zcela pozitivní postava na filmu, který vypadá jako depresivní akční komedie, která ale není depresivní, není to ani komedie, za to je trochu akčního původu. Někoho to může bavit, nikoliv uchvátit. Já se do této skupiny jedinců nevešel.

• 18.6.2017  11:26

Vynikající a šílená jízda z prvního pohledu. Klasický Sharlto Copley, který snad v každém filmu předvádí buď neuvěřitelný herecký výkon, nebo do něho z obrovské části promítá své povahové rysy. Velice jsem se bavil, občas smál a přidal i mnohdy ironický, nechápavý pohled. Film z jiné perspektivy, než na které jsem a asi i jsme zvyklí. Sfouknete to jedním dechem a při tom se ani nenadechnete. Super zážitek.

• 22.4.2017  10:00

Nejedná se o velkolepý dobrodružný akčňák, se spoustou efektů a jedné akce za druhou. Jedná se o film, který je velice realistický, což musí být, když se něco takového událo. Minimum efektů, džungle v Jižní Americe v oblasti Bolívie a Charlie Hunnam, jako Percy Fawcett, který je milující otec od rodiny a hlavní dobrodruh výpravy, za poznáním daleké, neznámé civilizace. Snaha přesvědčit tehdejší Britskou společnost, že kdesi je možná vyspělejší a chytřejší civilizace, která ještě není dobrodruhy objevena, vyžaduje velké odhodlání a zarputilost. Jestli si chcete zajít do kina, nebo si doma pustit Ztracené město Z, nepočítejte s filmem, který Vás nenechá ani nadechnout. Naopak, jedná se o klidnější a rozvážnější snímek o člověku, který se nechtěl vzdát svého snu a přesvědčení, že někde se skrývá něco velkého, většího, než kdy kde člověk byl.

• 18.3.2017  15:27

Hrál jsem všechny hry s námětem Assassins Creed, od Ubisoftu. Od filmu jsem čekal něco jiného, ale i tak mě mile překvapil. Tempo filmu není stoprocentně strhující, ale na devadesát procent? To rozhodně ano! Fassbender se do téhle kaskadérské role uctivě hodil. Středověkého Španělska jsme si neužili nějakou závratnou porci času, ale když už jsme byli ve středu dění, stálo to rozhodně za to. Rozhodující bylo určitě akční tempo, které v hodnocení zde rozhoduje. Hodnocení 8 / 10.

• 6.3.2017  19:36
    iBoy (2017)

Když odlehčíme trochu věci, jako jsou ovládání elektroniky myslí, tak se jedná o celkem netradiční snímek. Takové filmy, je celkem těžké hodnotit, protože jak jsem již zmínil, jedná se o jeden z těch divných, netradičních snímků, u kterého přemýšlíte, "je to tak skvělé, nebo tak podprůměrně?" Zlatá střední cesta, jsou tři body z pěti. Herecký výkon, hlavního hrdiny snad nelze objektivně hodnotit, protože tohle by zahrál skoro kdokoliv z teenagerů. Do kina určitě ne, na film z postele, nebo křesla při odpoledni, když venku za okny prší, rozhodně ano. Za mě lepší, než horší divný film.

• 5.3.2017  14:26
    Ip Man 3 (2015)

Mistr Ip se musí vypořádat s několika problémy. Rodinnými, i takové Ty všední, kdy si chce na něm kdekdo zchladit ego. Jasně, že se nejedná o takovou pecku, jako byl první Ip Man, ale i tady postupem času film graduje. Takže čím déle ve stopáži strávíte času, tím lepší zážitek. Mohl jsem dát solidní tři hvězdy, vzhledem k prvnímu dílu, ovšem třetí Ip, je o něčem jiném. Ukazuje hlavně, jak se Ip musel vypořádat s rakovinou své manželky, která roku 1960 odešla, tam nahoru. Donnie Yen je potřetí stále skvělý a role Ip Mana, je prostě jeho. Myslím, že silné tři hvězdy, ale za mě čtyři, jsou na místě.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18