Fíla

Fíla

Filip Hemelík

okres Hradec Králové


27 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
  • 8.9.2018  19:09
  Máš ji! (2018)
  ****

  Nedostižný Jeremy Renner!

  • 1.9.2018  13:07

  Klasická, akční podívaná, na kterou jsme v roli Dwayne Johnsona zvyklí. Liší se snad trochu tím, že středem pozornosti tu není jen "The Rock" ale i gorilí samec, albín George, který na sebe umí dobře strhnout pozornost. Ani bych neřekl, že se jedná o něco překvapivého, co by vybočovalo ze zajetých kolejí, podobného žánru. Dwayne se pokouší, s krásnou genetičkou, zastavit běsnění, tří obřích monster, která se řítí na Chicago, kvůli vysílajícímu signálu, kteří spustili dva jedinci, kterým jde jak je již známo, hlavně o prachy. Baví mě ovšem lidskost, která se v Georgeovi objevuje a tím Vás nutí mu jednoznačně fandit, i v momentech, kdy není zcela kladná postava, díky vyvinuté vakcíně. Jediné, co trochu vybočuje do takového nesmyslu, je začátek, který se odehrává ve vesmíru a zapadá do děje pouze tak, že 3 vakcíny, spadnou na zem, ve třech různých lokacích.

  • 30.8.2018  16:55

  Zábavné a plné akce. Líbí se mi, sledovat, jak Chris Pratt, hraje panáčka, který musí bojovat o přežití, ale hlavně hraje zachránce, který bojuje, aby mohli ostatní přežít. Jediné, co mě zklamalo, je klišé. Farma na dinosaury, vypěstovat a draze prodat a máme tu zápornou postavu, která dychtí po desítkách milionů dolarů, což je už maličko ohrané. Příběh, vedený okolo "Blue," je celkem sympatický a fandil jsem ji v každém momentu, co ve filmu byla. Nicméně, konec byl též zajímavý. Každý to může brát jinak, zdařile, zajímavě, netradičně a v celkovém součtu, je to jen na nás, jaký si uděláme názor, na zakončení dino dvoudílu.

  • 15.1.2018  17:58

  Zpočátku, jsem do seriálu American Gods, šel kvůli seriálovému zpestření, vůči jiným seriálům, které mají například přestávku. A první díly, mi nepřišly, nějak zajímavé. Postupně jsem se do toho dostal a jsem zvědavý, na druhou řadu. Kdo má rád něco netradičního, nějaké zpestření, něco zvláštního a neobvyklého, zabrouzdal bych sem. :) Uvidíme, jestli druhá série vygraduje, jako osmý díl, té první.

  • 23.12.2017  20:39

  Beru to jako totálně oddechovou záležitost. Kdo si chce odpočinout a na necelé dvě hodinky vypnout, pak je právě Jumanji, tím pravým. Sexy Karen, učící se flirtu, od tlustého profesora, který je v reálném životě sexy studentkou. Už to zní bláznivě, že? Dwayne Johnson, který se divý tomu, jaké bicepsy nosí, na svých pažích. Nebo celkem příjemné zpestření v podobě Nicka Jonase, který nás bude doprovázet, jako pilot ! Chcete s děcky na něco co jim zpříjemní den/večer? Hurá na Jumanji !

  • 2.12.2017  20:17

  Tempo dobré, ale tahle "nová éra," mě prvním dílem tedy nesvedla na cestu nějakého optimismu. Uvidíme, jak se bude děj a postavy vyvíjet dále, ale nějak se nemohu zbavit dojmu, že Ivar a spol mě nebaví. Děj dobrý, postavy ne.

  • 19.11.2017  08:03

  Animovaný New York City, je skvělým výtvarným požitkem. Mám rád animované filmy, ve kterých se objevují pejskové, kteří působí jako nemehla, ale zároveň jako nejlepší kamarádi, svých páníčků. Trochu jednoduchý film zápletkou, ale dohání to krásnými animacemi. Hlavní záporák, byl klasický "největší bestie." Jestřáb se mi líbil a mnoho dalších postav a charakterů. S dětmi do kina bych na film určitě zašel. Jako dospělák ovšem sám nikoliv, jelikož v porovnání se špičkovými animáky, zde chybí nějakým impuls, který Vás vtáhne do děje a nepustí. :)

  • 22.10.2017  14:49

  Tenhle Spider-Man byl pojatý zcela jinak, než v režii Tobeyho. Zde už se jedná spíše o Avenger Spider-Mana. Nicméně, vtipný a mladý sympaťák, který se nebojí padouchů, jako správný popletavý superhrdina. Je to zvláštní, vidět Spajdýho v trochu jiné roli, než býval. Sexy tetička, pubertální Spajdý ze střední školy a jeho obéznější kámoš, který je z toho snad více vycákaný, než kdokoliv jiný. Takový kladný/nekladný záporák/nezáporák Keaton odvedl své.

  • 21.9.2017  15:44
  Smrt ve tmě (2016)
  ***

  K těm čtyřem, mi chybí víc. Bylo to upocené, upracované a neviděl jsem v tom žádnou genialitu. V té první části filmu, kdy se trojice vloupá do domu, má film příjemný nádech a divák se těší co ho bude čekat. Jaké zvrhlé techniky, zvrácenosti a masakr ve tmě zažije. Masakr tam možná částečně je, jenže čím víc se chýlíme ke konci a čím více, ten zpropadený dědek trýzní už jen dvojici nevinných mladých lidí, tak si přeji ať to má nějaké důstojné zakončení. Toho jsem se nedočkal. Prostě chci víc, než jen hodinovou honičku v baráku, která po delší době už nemá takové grády, v opuštěné čtvrti. Bylo to lehce otravné, až jsem si přál, aby nám rotvajler tu slečnu sfoukl, jako svíčku. Za mě slibné tři, ale nedosahující, ke čtyřce.

  • 27.8.2017  08:13

  Naprosto vynikající jízda. Když si odmyslím pár věcí a budu lehce benevolentnější v hodnocení, tak to napálím! Samuel? To je opravdu mistr! Vtipní akční film s velmi jednoduchou zápletkou, která se již použila několikrát, ale zde je jen jakýmsi doplňkem toho, co celý film provází. A to je humor spjatý s vynikající akcí. Tenhle film dělá prostě vtip Reynoldse a Jacksona skvělým !

  • 25.8.2017  15:58

  Já na Šmoulovité postavičky nikdy v dětství nějak extra nekoukal, když je dávali v TV, každou sobotu a neděli ráno, když jsem vstal. Můj šálek kávy, byly seriály, jako My z Kačerova, Gumídci, Rychlá rota a další.. Ovšem tento film, mě překvapil. Podle hodnocení, jsem čekal průměrný, nudnější animovaný film. Opak byl pravdou. Zapomenutá vesnice je dobrým návratem v čase. Vrátil jsem se zpět, do dětských let a užil si tuhle podívanou, která mi zejména pro děti, přijde skvělou volbou. Určitě se zde nemá režisér ani scénáristé za co stydět, naopak! :)

  • 20.8.2017  12:21
  Mumie (2017)
  ***

  Jasně, ono nejde srovnávat Mumii s Fraserovskými díly, protože to je něco jiného, svým způsobem. Myslím, že scénář nebyl napsán úplně skvěle, rozhodně ne tak, jak mohl být sepsán, aby přidal filmu a hlavně divákům pocitu, že se mají skutečně bát a že přijde něco nečekaného. Na konci možná něco málo nečekaného přišlo, ovšem diváka to nevyvede z míry natolik, aby si dokázal říct, že je to opravdu "majstrštyk." Konec filmu je otevřený, takže já si nechávám v hodnocení případnou rezervu, pro další zlepšení. Uvidíme.

  • 19.8.2017  20:01
  Trestanec (2017)
  ****

  Tohle bylo vynikající. Tahákem pro mě byl Coster-Waldau, který zahrál excelentně. I jeho zevnějšek vypadal velmi krutě. Nebudu se tu hodně rozepisovat, kdo má rád vězeňské drama, které prolíná minulost a současnost člověka, který se nešťastně dostal za mříže a musel projít peklem. Po zhlédnutí jsem byl smutný, protože si člověk uvědomí, jak je v životě tenká hranice mezi úspěchem a totálním pádem. Tohle stojí za to, vidět.

  • 18.8.2017  11:53

  Vynikající barevná, vesmírná zábava, která je vtipná, především díky postavě mývala Rocketa a větvičky Groota. Oproti prvnímu dílu se Strážci galaxie posunuli dopředu, hlavně kvůli vyváženějšímu poměru mezi akcí a zábavou. Film bere na vážnosti a zároveň dává radost. Na pětihvězdičkové hodnocení, si třeba u mě počká třetí pokračování, kdo ví. Ale mezi jedničkou a dvojkou posun vidím, o tu jednu hvězdu navíc určitě.

  • 2.7.2017  20:26
  Bourák (1993)
  *****

  Lákadlem, pro mě byly dva faktory. Oblíbený žánr, v podobě sportovního dramatu a druhý faktor byl Sean Astin, pozdější představitel Samvěda, z Pána prstenů. Skvělý film, ve kterém se člověk nemůže spoléhat na nikoho jiného, než na sebe. Rudy si získal srdce rodiny, přátel, spoluhráčů, z univerzitního týmu a uznání fanoušků i členů realizačního týmu, ale hlavně neskutečnou pílí se dostal na univerzitu a dokázal opravdu skoro nemožné, na svou dobu. Tohle je tak inspirující snímek, že musí zaplesat srdce každého, kdo kdy něco tak moc chtěl, až byl schopný pro to udělat cokoliv. Rudy nám ukázal, jak se člověk nemá vzdávat a když už to vypadá beznadějně, zase si najdete důvod, jak se nakopnout. Dostanete stovky ran a pokaždé vstanete. Nevzdáte to a o tom život je. Nic nevzdávat a jít si za svými cíli a sny.

  • 25.6.2017  12:30

  Kdybych chtěl srovnávat první díl se druhým, řekl bych, jak dvojka zůstala pouze stínem dílu prvního. Pro mě, je to průměrný film, s průměrnými hereckými výkony, kterým bohužel nepřidá na atraktivitě ani "božský Ewan." Danny Boyle, natočil průměrný britský film, se starou partou herců, která excelovala ve dvacet let staré jedničce, ale ve druhém díle, hrají zcela jinou roli. Handrkují se tu skoro o ničem a že by se dělo něco, co by Vás vytrhlo z křesla, se říci nedá. Nejlepším prvkem, pro mě jednoznačně skvělý Ewen Bremner. To je zcela pozitivní postava na filmu, který vypadá jako depresivní akční komedie, která ale není depresivní, není to ani komedie, za to je trochu akčního původu. Někoho to může bavit, nikoliv uchvátit. Já se do této skupiny jedinců nevešel.

  • 18.6.2017  11:26

  Vynikající a šílená jízda z prvního pohledu. Klasický Sharlto Copley, který snad v každém filmu předvádí buď neuvěřitelný herecký výkon, nebo do něho z obrovské části promítá své povahové rysy. Velice jsem se bavil, občas smál a přidal i mnohdy ironický, nechápavý pohled. Film z jiné perspektivy, než na které jsem a asi i jsme zvyklí. Sfouknete to jedním dechem a při tom se ani nenadechnete. Super zážitek.

  • 22.4.2017  10:00

  Nejedná se o velkolepý dobrodružný akčňák, se spoustou efektů a jedné akce za druhou. Jedná se o film, který je velice realistický, což musí být, když se něco takového událo. Minimum efektů, džungle v Jižní Americe v oblasti Bolívie a Charlie Hunnam, jako Percy Fawcett, který je milující otec od rodiny a hlavní dobrodruh výpravy, za poznáním daleké, neznámé civilizace. Snaha přesvědčit tehdejší Britskou společnost, že kdesi je možná vyspělejší a chytřejší civilizace, která ještě není dobrodruhy objevena, vyžaduje velké odhodlání a zarputilost. Jestli si chcete zajít do kina, nebo si doma pustit Ztracené město Z, nepočítejte s filmem, který Vás nenechá ani nadechnout. Naopak, jedná se o klidnější a rozvážnější snímek o člověku, který se nechtěl vzdát svého snu a přesvědčení, že někde se skrývá něco velkého, většího, než kdy kde člověk byl.

  • 18.3.2017  15:27

  Hrál jsem všechny hry s námětem Assassins Creed, od Ubisoftu. Od filmu jsem čekal něco jiného, ale i tak mě mile překvapil. Tempo filmu není stoprocentně strhující, ale na devadesát procent? To rozhodně ano! Fassbender se do téhle kaskadérské role uctivě hodil. Středověkého Španělska jsme si neužili nějakou závratnou porci času, ale když už jsme byli ve středu dění, stálo to rozhodně za to. Rozhodující bylo určitě akční tempo, které v hodnocení zde rozhoduje. Hodnocení 8 / 10.

  • 6.3.2017  19:36
  iBoy (2017)
  ***

  Když odlehčíme trochu věci, jako jsou ovládání elektroniky myslí, tak se jedná o celkem netradiční snímek. Takové filmy, je celkem těžké hodnotit, protože jak jsem již zmínil, jedná se o jeden z těch divných, netradičních snímků, u kterého přemýšlíte, "je to tak skvělé, nebo tak podprůměrně?" Zlatá střední cesta, jsou tři body z pěti. Herecký výkon, hlavního hrdiny snad nelze objektivně hodnotit, protože tohle by zahrál skoro kdokoliv z teenagerů. Do kina určitě ne, na film z postele, nebo křesla při odpoledni, když venku za okny prší, rozhodně ano. Za mě lepší, než horší divný film.

  • 5.3.2017  14:26
  Ip Man 3 (2015)
  ****

  Mistr Ip se musí vypořádat s několika problémy. Rodinnými, i takové Ty všední, kdy si chce na něm kdekdo zchladit ego. Jasně, že se nejedná o takovou pecku, jako byl první Ip Man, ale i tady postupem času film graduje. Takže čím déle ve stopáži strávíte času, tím lepší zážitek. Mohl jsem dát solidní tři hvězdy, vzhledem k prvnímu dílu, ovšem třetí Ip, je o něčem jiném. Ukazuje hlavně, jak se Ip musel vypořádat s rakovinou své manželky, která roku 1960 odešla, tam nahoru. Donnie Yen je potřetí stále skvělý a role Ip Mana, je prostě jeho. Myslím, že silné tři hvězdy, ale za mě čtyři, jsou na místě.

  • 19.2.2017  08:56
  Infiltrátor (2016)
  *****

  Pro mě skvělá záležitost! Diane Kruger na jedničku a Bryan Cranston také skvěle. Film má velice dobré tempo, nenudí Vás. Ani dialogy a ani tím, co se zrovna děje v akci. Neříkám, že se jedná o film, na vrcholu, ale říkám, že se jedná o film, který je srovnatelný se špičkou. Role infiltrátora, musí být neskutečně těžká. Jedna chyba, jedno chybné slovo, jeden chybný moment a může být po Vás. Pablo Escobar si nejspíš myslel, že je drsňák, ale ve skutečnosti, je pro mě drsňák Robert "Bob" Mazur. Muž, který se dokázal vměstnat i s trochou potřebného štěstí, mezi drogové bosse, spadající pod Pabla Escobara. Zde, sehrál Bryan s Diane Kruger vynikající dvojici. Zpočátku se mi esteticky nezdálo, že se Ti dva k sobě hodí, to ale vynahradili svými hereckými výkony. Nádherná Diane a zkušený Bryan. Ono se to nedá srovnávat s filmy, jako jsou Kokain. Zde se jedná o film, který nám ukáže, pohled z druhé strany a tohle dílo, se velmi povedlo.

  • 18.2.2017  17:53
  Dělám co mě baví (studentský film) (2017)
  *****

  Čtyřicet minut relaxu, u povídání Mikoláše Tučka. Koho tahle, pro mě osobnost zajímá, je to skvělých čtyřicet minut. Sleduji Re-Play, někdy Applikace a Mikoláš je prostě člověkem, který dělá přesně to, co ho baví. Můžeme se od něho inspirovat a nechat se od něho bavit dál. Jak už ve vstupu říkala Alžběta. Mikoláš je zkrátka kamarádský a dokáže se skamarádit s kýmkoliv. Není to žádný rádoby frajírek, ale naprosto v pohodě člověk, se kterým se dá zcela jistě hodiny a hodiny diskutovat o všem možném. Jen by neměl radost z toho, že jsem fanouškem Londýnské Chelsea. To prosím za prominutí. Jako fanouška anglického fotbalu, ho tedy beru! Milovník rodiny? Jistě! Herní maniak na všechny strany? Samozřejmě! Zkrátka, osobnost, která mě velice zajímá a neváhal bych s koupí, jeho případné knihy.

  • 18.2.2017  12:17
  Everest (2015)
  ****

  Kdybych měl ohodnotit samotný film, herecké výkony, zpracování a režii, bylo by na místě tříhvězdičkové hodnocení. Já si ovšem přidám, ještě jednu hvězdu, za ten skutečný, reálný příběh. Příběh všech těch lidí, v čele s Robem Hallem, je velice poučný a zároveň, ke splněný snu je tak strašně blízko a zároveň tak moc daleko. Stojí zemřít za svůj sen? Přesto, že si Mt. Everest nevyžádal nejvíce obětí, tak i na něm zahynulo velké množství, skvělých lidí. Největším problémem, se kterým jsem se potýkal, bylo velké množství lidí a až moc rozsáhlá linie, mezi nimi. Jake Gyllenhaal, se tak prakticky nedostal do hry. Režisér se měl zaměřit na menší množství skupinek, nebo lidí. Buď chcete sledovat Roba Halla, nebo snad dalších 10-15 lidí, kteří jsou rozděleni? Hlavně při sestupu. Film by měl mnohem větší kvalitu, kdyby se ubíral jen jedním, maximálně dvěma směry. Je škoda, že Gyllenhaal (Fischer), byl téměř zapomenut. Mohl to být velkofilm, takhle zůstal pouze dojemný, skutečný příběh lidí, co tento sestup, kvůli bouři nepřežili a hlavně smutný, tragický osud Roba Halla, který nikdy neměl možnost, spatřit svou nádhernou dceru Sarah..

  • 13.2.2017  16:04

  Ačkoliv se nejedná o žádné veledílo, příběh dvou klaunů, je zajímavý. Omar Sy, hraje dobře a James ho možná i předčí, to záleží na úhlu pohledu. Rozhodně skvělá je první necelá polovina filmu, kde se děj ještě odehrává na venkově, nebo předměstí Paříže. Postupem času, se kouzlo filmu vytrácí, stejně jako Chocolat, který doplatí na hazard a také na to, že je černochem. Trošku jsem se přemlouval, ke čtyřhvězdičkovému hodnocení, ale nakonec mi to nedalo a učinil jsem tak. Když nad tím přemýšlím, ten film ani není vtipný, jen jde o to, najít si na tenhle žánr chuť a ať už chcete, nebo ne, prostě to není komedie, nýbrž drama! Takže nepočítejte se smíchem, od ucha k uchu. Monsieur Chocolat, chtěl víc, ale publikum a možná vlastní svědomí, mu to neumožnilo, v době, kdy se černochům na ulici říkalo "negři." I tak se díky Georgovi a vlastnímu talentu, dokázal v cirkusovém prostředí prosadit.

  • 12.2.2017  15:52
  Trollové (2016)
  **

  Animovaný film, který se skládá pouze, ze světových novodobých hitů. Což o to, hudba je fajn, ale zde je ji až přehršle. Děj Vám ani tolik nenabídne, spíše budete ze zápletky zklamáni. Máme tu na jedné straně Trollíky a na druhé straně Bergeny. Bergeni chtějí sníst Trollíky, aby mohli být šťastní. Už to zní dost zle, že? Nebo minimálně celkem divně. Opravdu nevím, komu bych takový animovaný film doporučil. Plný barev, rozkošných Trollíků, ale bez vážnější dějové linky. Zde se vsadilo pouze na hudbu a to podle mě nebylo zrovna nejlepší řešení. Snažil jsem se to brát s nadhledem, že se jedná o muzikál, ale ani to mě nepřimělo k lepšímu hodnocení. Zasekl jsem se na dvou hvězdách a nepustí mě to výš.

  • 11.2.2017  18:50

  Leonardo DiCaprio není vědec, tudíž, tento jeho styl, beru jako amatérský pohled, na současnou situaci, pohled, skoro každého z nás. V současném světě, se dělá většina věcí pro to, aby Země zanikla, co nejdříve. My sami, jsme její zkázou. Země se otepluje, ledovce tají a vody stoupají. Tři nevyvratitelné fakty, které budou mít katastrofální dopad. Politika je veliký problém. Je to byznys, ve kterém je jeden kamarádíček, vedle druhého, který je zrovna majitelem obří firmičky, která vyrábí produkty, z palmového oleje, díky kterému se vypálí snad všechny současné, zbylé pralesy. Tohle je bohužel realita, se kterou jednotlivci moc nezmůžou. Muselo by se stát něco velkého, něco od základu. Všichni to ví, všichni to vidí, a přesto málokomu, to není ukradené. Co se týká tohoto dokumentu, jeho zpracování Vás neoslní, i tak lze říci, že je natočen celkem profesionálně.

  • 10.2.2017  18:00

  Co jsou v životě skutečné problémy? Je v životě možné, dokázat nemožné? Vojín Desmond Doss, nemožné dokázal. Jenže stejně tak, něco úchvatného dokázal Mel Gibson. Kombinace hereckých rolí, byla naprosto skvělá. Možná jsem ohledně Andrew Garfielda měl pochybnosti, které záhy odešly někam daleko. Ať už se díváte na Pána prstenů, nebo jiný film, kde se má uskutečnit velká bitva, tak tady, v Hacksaw, přebije úplně všechny dosavadní "řežby." Ten chlap, se postavil osudu, vzepřel se velení, ale nikdy se neotočil zády těm, kteří to ve válce potřebovali. Po zhlédnutí filmu, ve Vás budou převládat pocity, jak je tohle možné? Jak je vidno, možné to opravdu je. Lidé, jako Desmond Doss, jsou velice ojedinělí, výjimeční. Někdy je za život ani nepotkáte. Na závěr, Sam Worthington, se mi v roli Kapitána herecky líbil velice! Tohle chcete vidět, ať je to jakkoliv smutné, když nad tím přemýšlíte, je to zároveň poučné a hezky natočené. Mel Gibson, je skvělý režisér.

  • 10.2.2017  14:45
  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)
  *****

  Co napsat k seriálu, který již drží deset sezon a určitě nějakou ještě přidá? Jsou dvě kategorie lidí. Jedna kategorie říká, jaká je to nuda a, že nechápe, jak se na to někdo může dívat. Druhá kategorie lidí, Sheldona, Leonarda a další aktéry hltá naprosto nenasytně. V každé sérii, najdeme nějaký slabší díl, ale to jen pro to, že ostatní díly, jsou opravdu skvělé. Tuším, že to byla 9.série, co mi přišla nejslabší. Myslel jsem, jak seriál ztratil kouzlo a již nedokáže najít zpět jiskru. Ovšem v 10.sérii, v jejím průběhu, jsem opět prozřel a hltal dál. Není to možná tak skvělé, jako na začátku, ale stále tihle lidé, tímto seriálem dokáží leckoho strčit do kapsy, nebo smazat z vědecké tabule. Snad ještě pár sérií vydrží.

  • 10.2.2017  14:10
  Vikingové (TV seriál) (2013)
  *****

  Travis Fimmel, který ztvárňuje krále Ragnara Lothbroka, v seriálu Vikings. Tahle postava, je drsná a velice cílevědomá. Ovšem Ragnar, je velmi charismatický, inteligentní a vynalézavý vládce. Dokáže vymyslet jak past, na protivníka, tak důmyslně přechytračit své nepřátele. Vikingové Ragnara následují, a pro jeho úspěchy ho zbožňují. Lothbrokův zevnějšek, je velmi propracovaný. Nelze přehlédnout modré oči a potetovanou lebku. Ragnar má několik synů. Jeho nejstarším potomkem, je Björn Ironside, další velmi oblíbená postava. Nesmím opomenout ani Björnovu matku, Lagerthu, kterou ztvárňuje, překrásná herečka, Katheryn Winnick.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace