Fíla

Fíla

Filip Hemelík

okres Hradec Králové


27 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Whiplash (2014)

 • poster

  Coach Carter (2005)

  Jeden z nejlepších sportovních filmů, které jsou! Je to můj nejoblíbenější sportovní film ze všech. A pánové? Takhle mají vypadat tréninky. Je to parádní podívaná jak nezkrotný team najednou pod vedením nového coache začne makat. A co víc, hlavně studovat aby se někteří mohli ucházet o stipendium na vysokých školách. Ale není to film jen o basketbalu, je to film i o osobních problémech (životech) ostatních lidí. jak v teamu, tak třeba coache. Jsem velice spokojen.

 • poster

  Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

  Co jsou v životě skutečné problémy? Je v životě možné, dokázat nemožné? Vojín Desmond Doss, nemožné dokázal. Jenže stejně tak, něco úchvatného dokázal Mel Gibson. Kombinace hereckých rolí, byla naprosto skvělá. Možná jsem ohledně Andrew Garfielda měl pochybnosti, které záhy odešly někam daleko. Ať už se díváte na Pána prstenů, nebo jiný film, kde se má uskutečnit velká bitva, tak tady, v Hacksaw, přebije úplně všechny dosavadní "řežby." Ten chlap, se postavil osudu, vzepřel se velení, ale nikdy se neotočil zády těm, kteří to ve válce potřebovali. Po zhlédnutí filmu, ve Vás budou převládat pocity, jak je tohle možné? Jak je vidno, možné to opravdu je. Lidé, jako Desmond Doss, jsou velice ojedinělí, výjimeční. Někdy je za život ani nepotkáte. Na závěr, Sam Worthington, se mi v roli Kapitána herecky líbil velice! Tohle chcete vidět, ať je to jakkoliv smutné, když nad tím přemýšlíte, je to zároveň poučné a hezky natočené. Mel Gibson, je skvělý režisér.

 • poster

  Warrior (2011)

  Tento komentář píši s velkým časovým odstupem co jsem film viděl. Od tohoto filmu jsem si víc než kdy jindy začal všímat jména Tom Hardy. Toto jméno udělalo tento film velkým, ne tento film Toma. Možná, že to někomu přijde ohrané téma, ale já si to nemyslím. Každý film je v něčem originální a toto není žádná replika. Fanoušci K1, nebo jiných bojových sportů si v těch dvou hodinách přijdou na své. Za mě je to plný počet.

 • poster

  Velká ryba (2003)

  Kroutil jsem hlavou. Ani jsem nedutal a hltal zároveň tohle sousto. Tim Burton je pro mě nejlepším režisérem! Dokázal skloubit fantasy s realitou. Donutil mě k absolutnímu soustředění na film. Donutil mě si říct " Ano, ten Tim je opravdový mistr." Nechápu to, já to prostě nechápu jak to udělal. Prostě jen vím, že je nejlepší. 10/10

 • poster

  Jak vycvičit draka (2010)

  How to Train Your Dragon je pro mě osobně animovaná špička ledovce, třešnička na dortu, zákusek po večeři, kdy už jste plní, ale stejně si tu sladkost dopřejete. Díky tomuto filmu, mě napadl můj osobní citát, který zní takto. "Bez přítele, jsi jako měsíc v novu." Bezzubka má vynikající vzhledové rysy, je skutečným přítelem a dokáže ochránit vše, co je mu milé. Přátelství, kterému rozhodně není konec a bude se dále rozvíjet a rozvíjí se v dalších dílech, toho výjimečného animovaného filmu. Právem 144.nejlepší film na ČSFD. Za mě je to hodnoceno 5* a rozhodně patří do mých oblíbených filmů. Divácky vhodné pro menší děti, ale i pro starší diváky. Kdo má rád animované filmy, tak tady si musí přijít na své. Stoprocentní podpora DreamWorks.

 • poster

  Ranhojič (2013)

  Že má Ranhojič 150 minut, no a co? Když je pro Vás něco dobrodružství, baví Vás to, není to žádný problém. Vynikající dobrodružství za poznáním vědy a touhy. Hlavní herec mě mile překvapil. Ben byl jistota a přenádherná Emma, to bylo opravdu skvostné! Nelituji jediné vteřiny a jediné scény. Ranhojič je vynikající film, který si zaslouží jen samé pozitivní ohlasy a reakce. 150 minut? 150%

 • poster

  Sedm životů (2008)

  Je jasné, že příběh je dojemný a citlivější povahy si ho vezmou k srdci. Úžasné na Seven Pounds je to, že nám ukazuje, jak každý člověk na světě, může pomáhat někomu, komu život nedopřál tolik štěstí v té nejdůležitější věci, kterou máme a tou věcí je zdraví. Většinou Vás nějaká tragická událost změní. Mnohokrát a myslím si že ve více jak v 9 případech z 10, Vás poznamená negativně, pro Vaše okolí. Tenhle film, je přesným opakem. Ben promýšlí, jak změnit a zlepšit život lidem, kteří to potřebují více než on, více než ostatní. Důležité je, vzít si alespoň příklad, nebo vzít na vědomí, že je tu opravdu i někdo jiný, kdo má mnohem méně štěstí.

 • poster

  Bourneovo ultimátum (2007)

  Když nepočítám následující díl Bourneův odkaz, tak čistě s Mattem Damonem je tenhle díl nepřekonatelný. Je to tak strhující, že divákovi scény nedají ani na chvíli vydechnout. Pro fanoušky akčního žánru naprosto skvělá záležitost. Nepamatuji si zatím lepší akční film, možná pro mě ani není lepší. K tomuto se nedá moc dodat..

 • poster

  Asterix v Británii (1986)