Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Po zhlédnutí jedničky jsem pokračování dlouho oddaloval. Nakonec jsem se k tomu dostal, ale s očekáváním vekého zklamání. Dvojka Tropa d Elite mě ale překvapila, a docela mě i bavila. Ve filmu mi ale chyběly typické přestřelky ve slamech mezi drogovými gangy a policií, ve finále se skoro vše vyřeší u řečnického pultu. Ikdyž skoro je silné slovo, nakonec se docílí jen obměny zkorumpovaných policistů. Systém zůstane stejný... 73 %

Noe (2014)

Celkem zklamání, od Aronofskyho jsem čekal něco daleko lepšího. Vybral si asi špatné téma, příběh o Noemovi byl zdlouhavý a nudný, ale víc z toho asi vymáčknout nemohl. Ani herci jako Crowe a Hopkins film nezvedli... Samozřejmě ne vždycky se podaří natočit výbornej film, tak snad si to teď Darren vybral a jeho další film bude zase pecka. 38 % [Febiofest 2014]

Nadějný rok (2011)

Odpočinkový film na sobotní odpoledne vyprávějící o třech milovnících ptactva. Ty mezi sebou soutěží v tom, kdo uvidí za jeden rok více ptačích druhů. Během toho, ale zjistí že pokud chtějí vyhrát musí tomu obětovat vše... Docela povedený film, který byl celkem finančně náročný, také kvůli hereckému obsazení- Jack Black, Owen Wilson a Steve Martin, bohužel ale ani taková esa nezajistila filmu výdělek.. 66 %

Rebel (1973)

V celých 80ti minutách se ve filmu nestalo absolutně nic. Byl by to naprosto zbytečný film, kdyby se v něm neobjevil Sly. Možná díky tomuto filmu ho herectví chytlo a natočil pak svoje největší pecky. Proto dávam aspon za něj jednu hvězdu, takže 20 %.

Příběh z Filadelfie (1940)

Phiadelphia Story, film který kdyby natočili dnes, byl by jen snůškou klišé. Jenže ho už spatřili lidé před více jak sedmdesáti lety a je tak jeden z prvních filmů tohoto žánru. Navíc s výborným hereckým obsazení- Cary Grant. James Stewart a Katharine Hepburn, to byla špička v tomto obodbí. Film obdržel také ocenění i od akademiků v podobě dvou oscarů: Herec HR James Stewart ,scénář a čtyr nominací... 75%

Papírový měsíc (1973)

Příjemná road movie odehrávající se v USA 30. let během velké hospodářské recese... Podvodník Moses, který se žíví prodejem předražených biblí čerstvým vdovám, se objeví na pohřbu své staré přítelkyně, kde potká její devitiletou osiřelou dceru. Ta ho poprosí jestli by jí nezavezl k jejím jediným příbuzným, kteří bydlí ve vzdáleném St. Joseph, Missuri. Mosesovi se tenhle její plán ze začátku moc nelíbí, ale později zjistítí, že mu bude nápomocna v jeho podvodných kšeftech. Během cesty Addie spekuluje jestli není Moses náhodou její otec, to on ale rezolutně odmítá. Nakonec se z nich stane slušné zlodějské duo, které se nerozdělí ani po příjedu do St. Jospehu... Tuto povedeno dvojici si ve filmu zahrál Ryan O´Neal a jeho dcera Tatum O´Nealová, která za roli dostala nejvyšší filmové ocenění- Oscara.. 82 %

Život je krásný (1946)

Americká Vánoční klasika, která je považována za jeden z nejoblíbenějších filmů (předevšim teda v Americe). Hlavní hrdinou filmu je George Bailey (James Stewart), který místo plnění svých snů pomáhá druhým v jeho rodném městečku Bedford Falls. Sám se později dostane do nepříjemné finanční situace a myslí na seberaždu. Pomůže mu až jeho strážný anděl Clarance, který Georgovi ukáže jaké by byly životy lidí z jeho městečka, kdyby se nikdy nenarodil. George nakonec zjistí, že nikdo není chudý, pokud má přátele, a vše tedy dopadne dobře... Život je krásný je považován za nejsilnější film všech dob, který ale po vydání příliš chvály nedostal. Neproměnil žádnou nominaci na Oscara a ani do kin tenhle snímek netáhl. Své slávy se dočkal později, a dle mého názor oprávněně... 90 %

Přerušený kruh (2012)

Takové citové vydírání mě nezaujalo. Ale akademici z Hollywoodu to oslavují a proto ho také nominovali na oscara. Film spoléhá jen na to, že uroníte slzu nad příběhem hlavního hrdiny, který v průběhu filmu přijde o svou rodinu. K tomu vám ukazují neustále další a další nezajímavé flashbacky, některé i s hudební vložkou, která jako celý film nestojí za nic... Během celého filmu jsem vyhlížel, kdy přijde vytoužený konec, ten ale ne a ne přijít. Nakonec jsem se ho teda dočkal, sice s traumatem z nekonečně nudné blbosti, ale přece.. Pro mě je to nejslabší film letošních oscarů, 25 %

Přísně tajné! (1984)

Top Secret není taková bomba, jak jsem podle hodnocení myslel. Zuckerovi s Abrhamsem mají na svědomí rozhodně lepší komedie, sem tam se nějaký gag povedl, ale jako celek mě to nenadchlo. Každopádně je to lepší než parodie natáčené poslední dobou, které absolutně nemají vkus jako například Disaster a Epic movie... Ve filmu zažívá svůj herecký debut Val Kilmer, kterého známe spíše z akční snímků a do kterých mi i více sedí.. Moje hodnocení 60 %.

Terapie láskou (2012)

Celkem příjemná romantika, u které se i zasmějete. Bradley Cooper si za jeho výkon nominaci na Oscary zaslouží a jeho filmová partnerka Jennifer Lawrence by jsi podle mě mohla odnést i samotnou sošku.. Vtipný romantický příběh emocionálně rozvácených postav, s troškou toho sportu.. 80%