Přízraky v Benátkách (2023)

Neuvěřitelně mě to překvapilo. Čekal jsem pohodový, filmový večer a ten jsem nedostal! Suprová atmosféra po celou dobu filmu, stálé, gradující napětí. Nádherné záběry z Benátek a starých domů. Suprový, originální i uvěřitelný příběh. Herecké obsazení taky famózní. Opravdu parádní film, který lze jedině doporučit. Pokud máte rádi detektivky, skvělou atmosféru a trochu toho lekání, tak směle do toho! Celkem 4,9*

Věž (2021) (seriál)

Kriminálek je už dneska celá řada. Takhle mě zaujala tím, že je trochu jiná, než ty všechny ostatní a alespoň u mě mi připadá, že se nesnaží nic kopírovat. Nejde tedy o klasické, americké "bum, bum, prásk, efekt", ale o promyšlenou záhadu, kterou je potřeba rozluštit. Jenotlivé střípky si tak musí divák může nechat poskládat, nebo hádat jak to bylo už sám. Což jen zlepšuje napětí a dramatičnost. Rozhodně ale seriál není dobré podcenit a je dobré být opravdu ostražití, není to zábava na žehlení. V opačném případě vám může utéct nějaké vodítko a budete muset jen sedět a čekat, než vám dají další, tedy ochudíte se o zábavu s hádáním co se stalo. Celkem 4,5*

Bojovník (2019) (seriál)

Zacatek me celkem dostal, protoze ukazoval dobu o ktere nic nevim. Doufam teda, ze zaklad o tom jak se jim v te dobe (v Americe) zilo, je zalozeny na realnem zakladu, ale opravdu netusim, kazdopadne, uveritelne mi to prijde. Pribeh je to suprovy, zajimavy a lakavy. Clovek je rad, ze tam nemusi zit. O hromady akcnich scen neni nouze, v tomhle ohledu je to super. Ruzneho politikareni a pletich cela rada taky, takze o zabavu je postarano ze vsech stran. Kvalita teda na dnesni dobu drhne, chybi Dolby Vision, uz kvuli kromade tmavych scen, ktere teda nejsou kdo vi jak dobre videt a to ani na OLED TV. Celkem 4,5* (za kvalitu obrazu body nesrazim).

Sharper (2023)

Paradne vymyslena kriminalni akce, ktera se nekolikrat zamota, rozmota a zvrtne. Musim rict, ze me to velice mile prekvapilo a neuveritelne bavilo. Tedy 4,9* a stoji urcite za doporuceni 👍.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Jakožto někdo kdo fotbal vůbec nesleduje (u nás se na to nedá koukat, protože je to nuda) a globálně neuvěřitelná neschopnost hráčů dát gól, takže si vynucují a fungují fauly, aby měli šanci vůbec střelit na bránu (tedy trapná ostuda). Nicméně tenhle seriál opravdu není tak moc o fotbale, jak se na první pohled může zdát. Příběh je to velice vtipný, podmanivý, ale za mě i originální. A to především neuvěřitelně milou atmosférou a jakýmsi rodinným dojmem, kdy ale rodina neni skupinka 3-5 lidí, ale celý tým. Vývoj a rozdínost postav je natolik rozmanitá, že si každej najde "sám sebe" :-D. Za mě celkem 4,5*, takže ještě 5*

Odloučení (2022) (seriál)

Nemuzu si pomoct, ale je to úplná pecka. Neuvěřitelně originální sci-fi příběh. Po celou dobu je napínavý, každou chvilku me něco překvapilo. Uz dlouho jsem se nekoukal na něco, co jsem nejpozdeji do půlky (dílu / série) nevedel přesně jak to dopadne. U tohohle jsem neměl tušení a naopak zvědavost jak to bude me táhla k dalšímu dílu. Jasná 5*. Doporučení všem co mají rádi nové sci-fi nápady. PS: Urcite jednen z nejlepších seriálu na ATV+, dost možná ten nejlepsi.

Duna (2021)

Konecne vidím po dlouhé době poradny sci-fi, plne efektů, super zvuků v Dolby Atmos, video ve 4K s Dolby Vision! Tak to ma přesně vypadat! Poradny příběh a mraky efektů!!! Jasná 5*

V rytmu srdce (2021)

Originalni filmovy zazitek. Rozhodne neco uplne jineho, nez na co jsem zvykly. Rozhodne to ale stalo za to a za tu originalitu, seandu i romantiku opravdu slusne hodnoceni 4,6*

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Konecne po dlouhe dobe nejaka slusna komedie. Jako ano, jsou tam veci co uz celkem bezne zname, ale zase tam padlo hromada novych veci a vtipu. Celkove to bylo dost uveritelne a konecne jsem se po dlouhe dobe fakt nasmál. Asi by to cloveka nebavilo se na to koukat nekolikrat bez nejaky delsi pauzy, ale verim, ze po letech me to urcite znovu pobavi. S primhourenym ockem, ze jde o ceske dilo, tak s odrenyma usima 4,5* je to proste na 5*!

Devátá brána (1999)

Nechápu, že mi tenhle film unikal přes 20 let. Za mě teda film opravdu super. Originalita je jasná, neznám nic jiného v tomhle duchu, dokonce ani nic podobného. Napětí bylo výborné celý film, spíš tak příjemně gradovalo. Ten vývoj filmu byl taky hodně super, díky té klidné kameře mi ty návaznosti, a to co se děje docházelo tak trochu samo, takže to příjemně provádělo. Zároveň se to nepokazilo tím, že bych dopředu uhádnul, co se bude dít dál. Všechny scény byly udělány tak dobře, že když už to vypadalo, že bude nuda, tak najednou velmi překvapivý střih a jelo se naprosto plynule dál, to za mě byla pecka a škoda, že se to někteří patlalové nenaučili, když už je to 20 let co se to mohli naučit. Nevím, jestli je to tím, že je film přes 20 let starý, nebo to byl účel, ale ty zvláštní nažloutlé barvy ve filmu, to prostředí starých domů, a vůbec celý vizuální nádech až neuvěřitelně sedí k danému tématu historických knih. Za mě teda velmi překvapivé, ale je to jasný kandidát na pecku jak blázen. Celkem 4,9* PS: Johny Depp byl za mě tou třešinkou na dortu, jeho herecký výkon byl super a přesně seděl do filmu. Opravdu mě to bavilo a užíval jsem si ho.