sahi

sahi

Jan Sahula

okres České Budějovice

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

  Pro mě zcela jasně nejlepší anime všech dob (ne-li nejlepší film vůbec). Příběh Ashitaky se mi líbil již jako malému klukovi (zvláště kvůli nádherné animaci a hudbě), ale teprve nyní jsem dokázal zcela docenit krásu Miyazakiho díla. Díky němu jsem se mohl ponořit do krásy japonských mýtů a hlavně do úžasného světa. Asi jediný film, na který se od svých patnácti minimálně jednou ročně podívám a vždy mě naprosto uchvátí. Prostě 100%

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Překrásné zakončení Jacksonova díla. Spolu z ostatními díly série mě přitáhl do českých kin. Při scénách typu Théodenova proslovu či Samovy odvahy při zdolávání nástrah Černé země, mě vždy píchne u srdce. Sam se také postupem času stal jednou z mých nejoblíbenějších postav celé trilogie. Prodloužená verze filmu byla ještě mnohem lepší, bohužel ji ale nemůžu udělit šest hvězdiček, takže se bude muset spokojit "pouze" s pěti a trvalým místem v mém srdci jako jeden z nejlepších filmů/trilogií všech dob.

 • poster

  Interstellar (2014)

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

  Druhý díl trilogie byl pro mne zároveň prvým filmem, který jsem navštívil v u nás nově vznikající síti multikin. Možná i to umocnilo můj zážitek, z většinou slabšího druhého dílu, který se mi ale nakonec, líbil více než film předešlý. Závěrečná bitva spojená se soutěží "v zabijení" skurut-hai mezi Legolasem a Gimlim byla pro mě, do té doby, jedním z nejsilnějších filmových zážitků a závěrečný Samův "povzbuzovací" proslov u mě vždy spustí vodopád slz. Samozřejmě prodloužená verze by zasloužila opět o hvězdičku navíc, navíc také přináší výsledek výše zmíněné soutěže ;-)

 • poster

  Temný rytíř (2008)

 • poster

  Zdrojový kód (2011)

  Film jsem si oblíbil ze zcela sobeckého důvodu a to kvůli závěrečné scéně, která mě dojímá až k slzám ;-). Námět s cestováním v čase je neotřelý, i když opět dochází k řadě paradoxů a řekl bych nesmyslů, ale dojem byl zajímavý a pozitivní ;-)

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

  U některých filmů mě osloví hlavně závěr, kdy se celá dějová linka, idea či nějaká myšlenka konečně odkryje a ukáže k čemu vlastně celý film směřoval. Nejinak a možná nejvíce je tomu, alespoň pro mě, u Watchmen. Na nápad jak spojit "lidi/lidstvo" prostřednictvím "nepřítele" už přišel kdekdo, zde je ale umocněn nadlidskými možnostmi hlavních protagonistů! Výtečný závěr a zajímavá myšlenka.

 • poster

  Muž z oceli (2013)

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

 • poster

  Největší showman (2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace