playboxguest

okres Děčín
Žroutka pohyblivých obrazů z Warnsdorf City, města hříchu

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 14.8.2016  11:21

Docela mě děsí schopnost zdejších uživatelů přirovnávat totální filmový amatérismus k severské kinematografii,

• 14.8.2016  11:18
    Joy (2015)

Docela dobrý film o tom, že když něco chceme, musíme si za tím tvrdě jít. Bohužel až od druhé poloviny stopáže. První půlka filmu je neuvěřitelnej eintopf, kdy jsem fakt cca padesát minut přemýšlela, co že mi to vlastně naservírovali. Všechny postavy jsou na začátku filmu tak divný, zvláštně se chovající a třeštící, že mi hlava nebere ani to, že se s průbojností hlavní hrdinky začnou v průběhu filmu chovat relativně normálně. Takže to, že zhruba střed filmu o něčem je, nezmění fakt, že podlaha už jednou byla vším možným zakydaná, protože ač se následně solidně vytřelo, dlouho čistá nevydržela, ke všemu klouže a závěr filmu dokonce už zase trochu špiní.

• 13.8.2016  10:58

V poslední době jsem si začala zvykat, že jsou animáky tak vymakaný, že v nich polovinu děje a narážek plně pochopí jen dospělý. Nehledě na scénáře, které jsou kolikrát vymakanější, než u kdejakého hraného blockbusteru. Tajný život mazlíčků měl výbornej trailer, z něhož jsem si ale neuměla představit děj. Nuže, celý trailer se de facto odehraje v první desetiminutovce filmu a zbytek je klasická survival road movie, kterých už jsem viděla tucet, a ještě ke všemu je většina skečů opravdu dělaná tak, aby se jim zasmála hlavně dítka. Ale na to, že jich bylo plné kino, ten smích taky nebyl častý. Co se mi líbilo, a jako jediné do konce filmu neustále bavilo, bylo typické chování pro jednotlivé zvířecí druhy. Hodnocení mi tápe mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale tak špatné to nebylo, jen jsem rozmlsaná povedenější produkcí. Krunýř to smeť, je to za tři bobky.

• 4.8.2016  22:45

X-men Apocalypse (už zase souboj s Bohy? ale no tak) vs Deadpool (dříve táhli heroes, letos jsou to vilains). Barevná komiksová jízda, která nenudí. Jsem ujetá na všechny odstíny růžové a fosforu, takže jo jo, obal prodává a já kupuju a ač bych stále za film roku 2016 subjektivně zvolávala, že X-meni vítězí, tak musím stejně tak i zvolat, že Harley je filmovou postavou roku, charisma z plátna v Imaxu doslova stříkalo a určitě na to nemělo vliv 3D. Nejlepší postavy - Harley, Joker, Deadshot, zbytek vesměs nedostal takový prostor ani náboj, aby byl v nadvládě divoké trojice povšimnut.

• 16.7.2016  13:26

Za mě ještě lepší než jednička, smutné okamžiky střídají veselé. Proto nemůžu většinou na animáky do kina, na střídačku se u nich chvíli směju, chvíli brečím, a kamarádi mě už pak více nemají za tu tvrďačku, na jakou jsem se před nimi do té doby pasovala. Jestli mě chcete doopravdy poznat, vemte mě do kina na animák, moje nálady se u nich střídají rychleji než splašené hormony těhotný holky. Jednu výhodu pak 3D projekce mají, smích sice neututlám, ale že jsem se u Dory třikrát lehce nervama i dojetím rozbulela, to brejle zakryly. Jak tohle můžou pouštět dětem? Na tohle dobrodružství na rozdíl od Dory vážně nezapomenu. A možná si ho i nadšeně zopakuju.

• 16.7.2016  08:28
    Monstrum (2008)

Upřímně nechápu to hodnocení a všeobecné nadšení, měla jsem co dělat, abych Monstrum dokoukala na několik pokusů, což je vzhledem k délce lehce nad hodinu hodně na pováženou. Když mi nějakej známej donese ukázat video z dovolený, bavím se víc. I přesto, že se většinou taky třese, má pět hodin a je na něm každá palma, kolem které za dovolenou s rodinkou prošli, protože měla přece jinak nahnutej list a veškerá akce je redukována na kolem projíždějící auta.

• 15.7.2016  23:10

Pravdivý, poctivý dokument, podávající skutečné informace formou nejen zábavnou ale i pochopitelnou pro diváka, kterého zdravý životní styl výrazně nezajímá a ve všech těch výrazech, termínech a faktech se tudíž orientuje třeba jen minimálně. Živit se jako výživový poradce, je tenhle film jeden z prvních povinných tipů, co bych klientovi doporučila k nastudování si. A přesně tak, povinně by to měli pouštět rodičům, za léta práce na hospodě jsem nevyšla z údivu, co rodiče do dětí nejraději cpou, to už by jim fakt měli dát pivo a udělali by lépe. Osobně se o pohyb, stravu a celkově healthy lifestyle zajímám už dlouhodobě, mám o tom načteno mnoho poctivých i blábolících knih a pro That Sugar Film musím zvednout palec hore, že je poctivější, objektivnější a pro diváka informativnější než třeba Super Size me, nebo Fast Food Nation.

• 15.7.2016  17:56

Po mnoha stránkách dobrý film, jemuž nahrává hlavně sympatické herecké obsazení, hovořící mnou na poslech milovaným britským přízvukem. Díky tomu z filmu většinu stopáže vyzařuje odpočinková, pozitivní nálada, která mi dost připomínala atmosféricky podobně laděný feel-good-movie Albatros (nehledě na to, že i postava Emilie Clarke mi připomínala postavu Felicity Jones v Albatrosu). Jenže to trvá možná 70 minut. Zbývající půlhodinka je totálně klišovitá, city vydírající, tuctovka, která posílá kvality filmu do plevele, nebo alespoň do kopru. A to se těžko odpouští, ikdyž nepopírám, že bych se klidně mrkla znovu, ikdyž tentokrát už s lehkým skepticismem.

• 15.7.2016  17:44
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Zábavný oddychový seriál, avšak bez potřebné dějové gradace, takže nevyžaduje soustředění, za to umožňuje žehlení a jiné práce, jejíchž výkon je možný v bezprostředním okolí tv obrazovky či monitoru. Co mě především u seriálu drží? Jednoznačně dokonalá tvářička hlavní hrdinky. Ta bejt u nás na chirurgii, přestanu do sebe lámat pivo, a začnu si raději lámat kosti. S01 - 70% Polovina druhé série se rozjela nevídaně a já mám při sledování každého dílu neskutečné pocity nutící mě dát pět. S třetí sérií si musím říct, že je to soap opera, ale plná roztodivných charakterů a poutavých příběhu. Domácí práce už u toho nestíhám. Jen mě s postupem seriálu nějak přestává bavit, jak mi tvůrci neustále beze slova kradou oblíbené postavy (Berk, Addison, Hánnová apod). S02 90% S03 100% (geniální série vyjma dvou epizod z LA), S04 80%, S05 - 80%

• 7.7.2016  21:48
    Léto (2015)

Pomalu celou první půlhodinu jsem si myslela, že film ani nedokoukám, jak brutálně mě babské revoltování a plkání nudilo. Pak se daly holky ale dohromady, odjely na farmu a celé se to rozjelo tak, že jsem pomalu ani nedýchala. Atmosférou mi film nejvíce připomínal Kyss mig, v závěru filmu se mi svíral hrudník, jako by ho někdo stáhnul kazajkou. Cécile De France mě v lesbických rolích snad nikdy neomrzí, poznat takovou v reálu, vlak si ujet rozhodně nenechám.

• 7.7.2016  12:11
    Grimsby (2016)

Tak stupidní humor, že jsem se šla v půlce filmu podívat na čsfd, kolik procent tomu chybí do 40%. A ejhle, zdejší databáze zase jednou překvapila, někdo si tu asi před sledováním filmu vytáhl rachejtli ze zadnice. Grimsby má ten typickej humor, před kterym ze začátku přivíráte zrak, abyste se po úvodní kanonádě stejně přiblblých fórků mozkově adaptovali a začali se smát úplně všemu až do konce. Ali G je Ali G, pro mě zatím Cohenovo numero uno, ale Nobby z Grimsby zase dokázal to, co Valdemort nezvládl za osm dílů. A to je na poklonu a pro mě asi nezapomenutelné.

• 6.7.2016  23:47

Jednička měla kouzlo, které mě ohromilo. Pokračování je trikem lehce nedotaženým a hlavně zbytečně překombinovaným, takže divákovi je chvilkama celkem jedno, jak se vše vyvrbí, protože má co dělat, aby si stíhal páté přes deváté urovnat v hlavě do nějakého smysluplného dění, přesto jsem se po čas sledování téhle hatmatilky na diváka nenudila. Finále bylo hodně slabé (musím říct, že na mě daleko větší dojem udělaly hrátky s kartou v uzavřeném trezoru někde v půli filmu) a tentokrát i docela předvídatelné, alespoň oproti předchozímu. Přesto mě bavilo nechat se šálit a hlavně jedno velké plus, Lizzy Caplan má čaro úplně někde jinde, než její předchůdkyně Isla Fisher. Přátelé mi říkali nejednou, že úsměvy a výstřihy lepých servírek jsou jen laciný trik na oko zákazníka, za cílem získat co nejvíc z obsahu peněženky, ale co, na mě to platí.

• 3.6.2016  22:39
    Zpátky na vrchol (TV pořad) (2013)

Kuba má charisma a ví, o čem mluví. Ač se o svět fitness a posilování vlastním tělem zajímám dlouhodobě, za zatím dvě zhlédnuté série jsem objevila i několik cviků, které jsem zatím nezkusila (a ani by mě od sebe nenapadly) a těším se, až se tak stane. Ač je seriál s přibývajícími díly víc a víc koncipován pro diváka (a sponzory), působí i tak na poli reality show lépe než příbuzenstvo. Bráno z pohledu, kdy si můžu sjet na pohodu celou sérii naráz, některé díly mají totiž debilnější "wait for it" závěr, než většina moderní seriálové produkce (Negana s pálkou na tebe, Kubajs). Zábava to sledovat a zároveň i motivace jako prase, když člověk vidí, co se dá za hrstku času dokázat ve zlepšení sebe sama. Dost keců, jde se makat. A po poctivém tréninku za odměnu další díl :)

• 31.5.2016  11:53
    Superchlapi (TV pořad) (2016)

Když přehlídnu jednoznačně pro diváka hranou výplň (v seriálu o sportovní přípravě je mi u prdele, kdo vyčistil minibar, nebo jak kdo vychází s přítelkyní), a fakt, že kromě policisty Kuby jsou tam všichni tak inteligentní, že mít je u barový stoličky, jebne mi z těch keců, tak musím říct, že mě Superchlapi hodně baví a absence nového dílu předminulou neděli mi způsobila větší absťák, než Slepičkovi nedostatek karbanátků. Trenérský ansábl je parta sympaťáků, kteří vědí, o čem mluví a dokázali by k větším výkonům nakopnout i mě. Velkou radost mi při sledování přináší rozmanitost tréninků, kde se nezapomíná ani na funkční tréninky a posilování nad rámec triatlonových disciplín, takhle to má být, pohyb má být všestranný a v tomhle vidím velké plus oproti podobné reality show "Parta Maraton", kde se v přípravě na maraton neřeší ani strava ani sport, ale opravdu čistě jen ten běh. Ještě víc bych se zaměřila čistě na přípravu a stravu, protože i člověk, který se těmhle věcem dlouhodobě věnuje může od trenérů při sledování pochytit nějakou tu užitečnou informaci nebo motivaci, a ubrala bych balastu, který pořad spíše poškozuje (poslední epizoda a výlet za vzdávajícím se Slepičkou byl hodně natahovaný a ve výsledku už i trapný, střihači asi usnuli na vavřínech), jinak spokojenost. Edit 28.6.2016 - po návratu z dovolené doháním poslední díly, abych zjistila, že pořad je už fakt spíše bulvár na úkor sportu, hodný i toho odpadu.

• 31.5.2016  11:35
    Parta Maraton (TV pořad) (2016)

Daleko víc mě baví Superchlapi, kde je druh tréninku i sportovních aktivit rozmanitější (třeba trénink s pneumatikama byl super), stejně tak děj a motivace gradovanější. Tady se jenom furt dokola běhá a plká o minulosti účastníků, která mě po třech dílech upřímně stále vůbec nezajímá.

• 26.5.2016  11:31

Haprovalo mi to sem tam mezi dvěma a třema hvězdama, jenže ač uznávám, že oproti prvnímu dílu jde o level down narvanej vším možným i nemožným, i tak jsem se celkem bavila. Navíc nemůžu hejtovat film, kterej je o lidech tak krásných, že bych mezi ně sama zapadla. Možná bych je i přebila, mám rozjetejch několik slušnejch výrazů. A když už mi to málem na ty dvě i tak uklouzlo, přišla Mila. A ta to se mnou dycky uměla. Rozcupovala mou tělesnou schránku rychleji, než Biebera zásobník. Zoolander není intelektuální art kousek, tak ode mě nečekejte intelektuální hodnocení, natož koment, tady si hodnocení berou na starost nejnižší lidský pudy a vypláchnutej mozek. Relax!

• 26.5.2016  10:48

Snad první film, kde se mi u líbání dvou holek zvedal těžce žaludek. Zvuk u některých "čísel" byl zase každopádně hodně komickej.

• 21.5.2016  13:19

První animák pro celou rodinu, který se nebojí vzít si na paškál aktuální téma imigrace z východu.

• 17.5.2016  09:49
    You Me Her (TV seriál) (2016)

Zábavný seriál o jednom milostném trojuhelníku, v jehož prospěch nejvíce hraje sympatické obsazení.

• 24.4.2016  21:54

Filmařsky neinovativní telka pro mtv generaci (taky to jelo na Disney Channel), ale s celkem solidní gymnastickou i taneční choreografií. A i to potěší při čekání na nějakej další pořádnej taneční kinofilm alá Step Up.

• 20.4.2016  11:33

Tak jsem se bála, že to co funguje s ovladačem a v krátkometráži (Bad motherfucker, 2013), neudrží pozornost 90 minut, ale jo, ikdyž si člověk chvilkama připadá, že sleduje lets play nějaký střeštěný hry alá Postal, tak je to tak nabušený neustálou, a hlavně fakt absurdní, akcí, že to vesměs nenudí... Přišlo mi že tvůrci vysbírali lecos, co potkali v kdejaký prvořadý i druhořadý pařbě a narvali to sem... škoda, že to není ve 3D, ten film si o to vyloženě říká, ač je dost možný, že z některejch částí by asi publikum kolabovalo v závrati, nebo na bolest hlavy

• 19.4.2016  02:11

"Dej si jedno a poznej sílu Kozla", "Nech se ovládnout Kozlem". Ehm, to vlastně až po filmu. Film z daleké nicoty, kde nejsou žádní sousedé, jen deprese plynoucí z toho, že si rodinka leze na nerva jak chudobou, tak tím, že si jsou jeden druhému neustále na očích. The Witch mi svou parádní atmosférou připomínala styl Erbenových balad, ale osobně bych snímek pojmenovala spíš The Goat. Za horor bych jej nepovažovala, u toho očekávám, že se budu bát a k tomu nebyl jediný důvod, spíš bych žánr označila za vesnické schizoidní drama s vynikajícím Bolkem Polívkou. Nevím, jak vám, ale mě ho zdejší otecko vážně silně připomínal. Jinak mě dost uchvátil akcent. Tak půlku stopáže jsem se zabývala snahou nezvyklému anglickému přízvuku porozumět, a to si myslím, že angličtinu docela zvládám, po čase už to bylo lepší, ale stejně, klobouk dolů, jestli to amíci dali bez hearing - impaired titulků. Za jeden z nej nej kousků roku bych film nepovažovala, vyjma atmosféry mi nic nedal, do sedačky mě zařezal spíš fakt, že dřepím v kině, ale zůstává otázkou, zda bych udržela pozornost i z pohodlí gauče. Takže máme po filmu a jdeme na toho Kozlika, ale zlehka, ať s ním zejtra nesvádíme boj.

• 8.4.2016  14:40

Pro nakypření atmosféry stojí zhruba polovina filmu na dlouhých záběrech beze slov, přičemž jsou v ději chvilkama větší skoky, což člověka vede k tomu přemýšlet a domýšlet, co se mezi scénama asi tak událo a vedlo k následovnému. Nepovažuji to více méně za zápor, jako spíš za tvůrčí záměr, ač sama bych raději pokrátila některá hluchá místa (dlouhé záběry na prázdné prostory, nebo nic nedělající Olgu apod.) a vyplnila bych je větší dějovou akcelerací. Chvalitebné je i natočení snímku v dobovém stylu, kdy film působí, že byl takřka i natočen v době, kdy se odehrává. O čem je film, jak je i z názvu vyplývající, především, to je hlavně titulní postava Olgy Hepnarové, a já musím konstatovat, že herecký výkon Michaliny Olszańské (kukuč alá charismatičtější Natalie Portman) je opravdu nekritizovatelný a já bych jí vydržela sledovat i hodiny. Ač se toho za 105 minut příliš neuděje, přesto je z ní krásně cítit, jaké pohnutky se jí asi honí hlavou a její psychologický rozklad. Doufám, že o představitelce hlavní role nadále uslyšíme. Kvůli tomuhle filmu jsem jela 65 km a vůbec cesty nelituji. Co jsem čekala, to jsem dostala. Lehký nadprůměr.

• 6.4.2016  16:09
    Z Nation (TV seriál) (2014)

Není to tak zlé, za mě určitě koukatelnější než Fear the WD, což ale neznamená, že to hodlám dokoukávat do konce. Prostě béčková zombiárna, v níž se děj nijak výrazně neposouvá, jen se kydlí mrtváci. Obsazení mizerné a Qualls je vyloženě parodií sama na sebe, do teen komedií budiž, ale tady je jeho "herectví" snad ještě horší jak to Prachařovo. Po třech dílech končím, čas mohu ztrácet i záživněji.

• 4.4.2016  21:08

Nejlepší konec série v historii seriálu.

• 31.3.2016  19:35

Zábava do chvíle, než se z filmu stane film o filmu.

• 30.3.2016  21:09
    Bod zlomu (2015)

V hlavní rolí extrémní sporty a příroda. Jakýkoli děj a řečičky tu prostě slouží jen na výplň stopáže, o ty tu nejde. Takže když si člověk odmyslí balast, nezbyde mu nic jinýho, než se v nejčistším smyslu kochat. Nad epickejma záběrama krajiny a parádně nafilmovanou akcí sestříhanou ze sportů, které třeba samy o sobě extrémní být nemusí, ale jsou realizovány v extrémních podmínkách. Nejsilnější scény jsou tu pro mě dvě. První je slet ze skal, o němž jsem kdysi četla v nejlepším časopisu pro muže (a moderní ženy) a vždycky jsem ho chtěla vidět na vlastní bulvy, což se mi poštěstilo v hodně dobrym prezenté. Druhá je výlez na vodopády, kurnik, ti kluci začali posilovat snad ještě dřív, než jim z pusy vyšlo "máma". A hlavní plus je to, že všecky tyhle akcičky jsou tak dobře sestříhané a přehledné, že divák nemá nejmenší problém pocítit zlomek toho, co by asi mohl cítit ve skutečnosti. Já teda každou akční scénu znatelně cejtila, jak mi ze zadku lezou kostky adrenalinu. A všemu ještě pomohlo solidní 3D, které fakt při akci pomáhá nabýt dojmu "jó, jsem v tom s nima". Jediný, co mě nepotěšilo, bylo zneškodnění mého oblíbence Thieriota ještě před úvodníma titulkama. Ale ono se nakonec i na toho Bon Joviho v hlavní roli dalo koukat, když akce zpomalila, a nic jinýho nezbylo. PS: Teresu Palmer bych tu vůbec nepoznala, "V.Paradis" look jí vůbec nesedí a jen jí zevšedňuje, jako blondýně jí to sluší víc.

• 30.3.2016  11:08

Vzhledem k tomu, že fandím cestování v čase a i proto mě jednička nadprůměrně bavila, mi mozek ani s odstupem času nebere, že titéž tvůrci dokázali jako pokračování slušné komedie natočit podstatně béčkovější slátaninu, v níž je humor maximálně sterilní.

• 26.3.2016  14:18

Tak nám z Batmana udělali homosexuála, který navíc zchudl, protože už nemá ani na pořádnej oblek a tak poprosil Alfreda, aby mu našil netopíří ouška na Robocopovu helmu. Navíc nám tu všechny "hrdiny" bez vyjímky vykastrovali a tak se místo nadupané akce většinu filmu jen politicky blábolí o nesmrtelnosti švába a penisy se poměřují víceméně slovně. V čemž vidím velkou potíž, protože po necelých dvou hodinách sledování tohohle crossoveru jsem nabyla dojmu, že i moje matikářka mluví poutavěji. Prskající Eisenberg byl spíše k smíchu, než aby vzbuzoval dojem hrozby a Adamsovka nevypadá zrovna jako ženská, pro kterou by chtěl někdo riskovat boty, a tak z filmu vychází vítězně snad jen Gal Gadot, která toho přitom příliš nepředvedla (ale jediná měla kule na to vysvětlit Batmanovi, že v tomhle filmu působí jako parodie sama sebe a měl by se stáhnout). Nevýrazné 3D a dabing celkovému dojmu příliš nenahráli a tak jsem po zjištění, že film za dvě třetiny svého dění nezaujal ani moje společníky, opustila kino, což bylo to nejakčnější z celé té nevydařené dvouhodinovky. Mám ráda Snydera i jeho Supermana, ale tohle veledílo na mě působilo jako zbytečně natahovaná předehra pro další díl, což je vzhledem k tomu, že Supermana i Batmana dneska díky mnoha filmům už každý návštěvník kina zná, hodně zbytečné. Edit: S dvaceti čtyř hodinovou prodlevou dokoukáno do konce, názor zůstává neměnný, ani akce nenapravila dojem z filmu.

• 26.3.2016  13:55
    Aliance (2016)

Vynikající díl, který narozdíl od takového předposledního, politicky blábolícího, dílu Hunger Games obsahuje smysluplný děj, který je na konci i solidně uzavřen a pro part 2 je jasně nadefinován děj budoucí, takže člověk tuší, na co se může zhruba za rok těšit, ale zároveň nemá pocit, že by byl rozpartováním na dvě poloviny u první části o něco ochuzen a zbytečně snad utratil za pouhou předehru k velkolepému finále. Ba ne, Allegiant obsahuje minimum zbytečných plků a maximum dobré akce (což je přesný opak toho, co předvedl Batman se Supermanem). Dvě hodiny mi utekly rychleji jak upoutávky. Kvalitativně shodné s předchozími díly.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40