playboxguest

okres Děčín
Property of Negan

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 30.5.2020  12:27
    The Circle (TV pořad) (2018)

Viděla jsem us circle, france circle a brazil circle. Až nakonec (kvůli absenci na Netflixu) jsem se dostala k tomu britskému, kterým to celé začalo. A musím překvapeně konstatovat, že pořadí, v jakém jsem jednotlivé Kruhy viděla, odráží i to, jak se mi jednotlivé show líbily. Zatímco ve všech předchozích (ačkoli byly natočeny později) sériích jsem si vždy nejpozději do půlky (6 epizod) našla své oblíbence, se kterýma jsem držela do konce, tady je to, nemůžu si pomoct, od začátku do konce (18 epizod) banda sebestředných nafoukanců, které bych v tom baráku nechala zavřené na věky věků (samozrejmě bez kamer a internetu), jen ať se už proboha nedostanou ven a neplodí potomky. Čest výjimkám (Dan a Genelle), ale jinak jsem si celou dobu připadala, jako bych omylem vlezla do chatu dnešní vypatlané, nic nerespektující, omladiny. Tím pádem mi odpadlo i jakékoli stresování se u vyřazovaní, nesympatie plodí lhostejnost. Je mi trapně za ně. Každopádně bylo zajímavé sledovat, jak to všechno začalo a je až vtipné, jak si člověk řekne, že proti novým epizodám je to celé brutálně zastaralé, když je mezi tím možná jen rok odstup. Stejně jako ostatní verze Circle série zatím hodnoceno na základě první série. Snad bude druhá víc na úrovni, zatím musím říct, že zábavností a účastníky americký remake naprosto rozdupal britský originál.

• 30.5.2020  09:37
    Batwoman (TV seriál) (2019)

Jasně, je to spíš rodinné drama o osudu dvou rozdělených sester se špetkou lesbické romance a komiksovým pozadím. Žádný díl není překvapivý nebo extrémně napínavý a není tu touha pustit si okamžitě další díl. Prostě žádná pecka nebo překvápko roku. Ale jinak celkem pohodová oddychovka ve stylu female hero seriálů, na kterých jsem vyrůstala (Černý Anděl, Alias) s Ruby Rose, pro kterou mám dlouhodobě slabost. Divácky nejoblíbenější díl s různými verzemi Supermana mě bavil nejméně, vůbec mi nezapadal do vybudovaného děje, ale na tom je přesně vidět, že zatímco já se těším z toho komorního dramatu a části, kdy na sebe hrdinka bere kostým, bych ani nemusela mít, ostatní diváci prostě očekávali poctivou akční komiksovku bez zbytečného plkání o rodinných hodnotách, a proto je hodnocení tak nízko. Pro mě každopádně skromné guilty pleasure. 60%

• 25.5.2020  19:00
    Jexi (2019)

Filmy s Adamem jsou si v podstatě dost podobné, průměrné komedie, které jsou ale ideální na brain off odpočinek. Námět s mobilem, který má pocity, mě na papíře nadchl, mám pro tyhle A.I. témata slabost (Simone je moje GP), ale nakonec byl využit v podstatě jen v prvních a posledních patnácti minutách, a to velmi, velmi, opatrně. Když vezmu jiné filmy Lucase a Moorea, sice se mi většinou líbily ještě méně než Jexi, ale rozhodně se v nich autorská dvojice odvázala daleko víc, PG R mě u tohoto filmu upřímně překvapuje. Čekala jsem, vzhledem k Adamovi v hlavní roli, že nepůjde o žádný zapamatování hodný zázrak, ale že se budu většinu relativně krátké stopáže nudit, bylo i tak zklamáním. V rukách Tonyho Scotta, Duncana Jonese nebo Andrew Niccola by se dal námět přetavit v luxusní sci-fi thriller.

• 25.5.2020  15:22
    The Circle Brazílie (TV pořad) (2020)

V porovnání s USA (férovější pojetí a přátelství) a Francií (samá taktika) jednoznačně (nej)slabší mix obojího. Postavy jsou nemastné neslané, a ani se tady pořádně za celou sérii neumí rozhodnout, jestli se teda chtějí spíš kamarádit nebo taktizovat. Jejich hlavním motivem je odhalit podvodníka, kterých je tady zdaleka nejvíc a většina z nich působí, že pokud by se vydávala sama za sebe, byla by zajímavější. O Brazilcích se tu dozvíme jen to, že mají daleko větší tendence k otevřené bisexualitě a twerkování než ostatní státy. I přes slabší postavy mě ale série opět udržela při chuti sjet jí pomalu v kuse a velké plus za to, že se vítězem stal jediný hráč, který si na nic nehrál, netaktizoval a vystupoval férově. Budou-li další série, třeba si další soutěžící vezmou příklad z toho, že se ve všech zemích nakonec nejvíce daří těm, kdo nejsou fake a netaktizují. #Býtlepšímčlověkem #Těšímsenaanglány.

• 23.5.2020  18:06
    The Circle: France (TV pořad) (2020)

Tak jsem zjistila, že Francouzi jsou nám hodně podobní. Soutěžící v téhle verzi kruhu jsou oproti amíkům daleko více taktici, závistivci, sebestředná hovada, a vůbec šmejdi, co nejdou pro kudlu do zad daleko. Opravdu stále věřím, že český Circle by byl hodně podobný, plný hádek, falše a pomluv. Chápu, že je to soutěž, ale je mi z těch lidí zle a nejradši bych je zaplácla plácačkou na mouchy a jinou havěť. Vsadím se, že v reálu se hájí tím, že takoví vůbec nejsou, že to celé byla jen hra, ale opak je pravdou, ukázali se v pravém světle a já bych o většinu z nich kolo neopřela. U americké verze mě prvním dílem a úvodními videi většina hráčů iritovala, ale pak se rozhodli zahodit taktiku a hrát srdcem a bylo super to sledovat a já si ty lidi upřímně oblíbila. Tady je to víc jako sledovat mísu s ovocem, které je čerstvé, až do fáze, kdy úplně uhnije. A právě proto i přes nepopiratelně dobré momenty (snaha babiček zapadnout, Valerie a Romain, setkání u kulatého stolu) nemám chuť vidět francouzskou verzi The Circle znovu. Alespoň ne první sérii, kde je jedinou fair postavou Elea. Playboxguest opustila monolog.

• 23.5.2020  12:18
    Dolittle (2020)

Už kvůli obsazení jsem se i těšila a říkala si, že horší jak Murphyho Dolittle to být nemůže. Inu... Může. Jako když se rozhodnete uvařit guláš a dáte do něj úplně všechno, co v kuchyni najdete. Včetně gumových medvídků. Těžko poživatelná směska.

• 20.5.2020  23:04
    The Circle (TV pořad) (2020)

Stejná binge watching návykovka jako jiné show od Netflixu (Love is blind, Too hot to handle atd). Skoro jsem nestíhala chodit včas do práce. Natočit tuhle show u nás, je to nejspíš samá pomluva, závist a hádky, nevěřím, že by se u nás budovala taková "skutečná" přátelství, už jsme prostě takoví. Americká verze The Circle (pořád nechápu, proč se štábu vyplatilo přivézt všechny účastníky z USA do britského Salfordu, ale ok) je dost pozitivní a přátelská. Účastníci jsou ten typ, kdy jsem si u úvodních videí říkala: "Pane Bože, tak ty seš dobrej k***t" (Joey, Chris...), aby mi ti samí lidé, k mému překvapení, po několika dílech přirostli k srdci a bála jsem se o jejich existenci při vyřazovačkách. Finální čtyřka je pro mě ve výsledku nezapomenutelná banda lidí se srdcem na správném místě a sama bych je brala za kamarády. Nečekala bych, že se někdy "udělám "do reality shows ale ty Netflixovské mě fakt baví. Jen v případě Circle mě mrzí, že se zatím neobjevil žádný "reunion" díl, informující o tom, jak to bylo dál, jak to má teď Netflix ve zvyku u jiných reality (zmíněných na začátku) i dokumentů (např. Pán tygrů). Těším se na verze z dalších zemí. USA to u mě začala hodně slibně.

• 11.5.2020  20:45
    Dexter (TV seriál) (2006)

Pro sociopaty mám až úchylnou slabost a poznat seriálového Dextera mezi všemi těmi dokumenty o skutečných sociopatech bylo jednoznačně oddychové potěšení. Nový vítr. Jediný problém je vrtkavá kvalita, kdy jsem některé série dala nadšeně na jeden zátah, zatímco u jiných jsem se musela i přes pouhých 12 dílů dokopávat do dalších epizod. Dexter je těžkej flegmouš, ale seriál o něm prožívá svou vlastní emoční i hormonální nerovnováhu a já jsem ve výsledku i ráda, že ho mám konečně za sebou.

• 10.5.2020  17:43
    Mistři interiérů (TV seriál) (2019)

Nebezpečně inspirativní, po zkouknutí několika epizod jsem se doma pustila do rekonstrukce a mým nejoblíbenějším obchoďákem se staly stavebniny 😁 Navíc nechápu, jak dokážou natočit Anglii tak krásnou i v lokalitách, které znám. Další z mnoha poučení, že dívat se vždy neznamená doopravdy vidět. Což platí v designu dvakrát.

• 3.5.2020  13:05
    The Final Table (TV pořad) (2018)

Člověk z toho moc kuchařské inspirace nepochytí, na to je moc soutěžících, moc střihu mezi stoly a moc surovin, s nimiž asi v životě do styku nepřijdu. Každopádně tu jsou všichni extrémně sympatičtí, jejich příběhy se mezi chody postupně otevírají, k tomu parta top porotců z celého světa, kteří nejsou o nic méně sympatičtí. Je super sledovat, jak v takové soutěži mezi účastníky převládá údiv a respekt k ostatním nad závistí. Koncept, kdy se začíná národním jídlem a končí konkrétní surovinou taky zaujal. Tenhle pořád Vás vařit nenaučí, ale pokud máte rádi soutěže talentovaných lidí, kteří si jsou téměř rovnou konkurencí (špičky z celého světa) a pohled na krásné jídlo, které je už spíš uměním než vařením, pak zasedněte. Menu o deseti chodech se právě podává.

• 26.4.2020  13:18
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

No co, pořád mám víru v lidi, mám je ráda a mám ráda, když se snaží i oni mít rádi. To mě vždycky pozitivně nakopne. Takže jsem se zasmála i dojala. Lidi tu nejsou tak krasní a hloupí jak v Too Hot To Handle a řeší tu skutečnější obavy, než modrá varlata, a o to jsou uvěřitelnější a sympatičtější. Kdo by nechtěl být zamilovaný.

• 24.4.2020  23:59
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Fakt jsem si to užila, zkouknuto nečekaně na jeden zátah.

• 21.4.2020  12:05
    Dare Me (TV seriál) (2019)

Tenhle seriál hodně připomíná nespočet jiných filmů a seriálů, kde se na pozadí střední školy (tady především v dívčím světě) odehrávají intriky (např. Riverdale, Skins, Euforia a desítky dalších), kvalitou se ale vyrovná spíše jen těm průměrnějším (které tu nevyjmenovávám). Není tu nic, co by už dřív nebylo kdekoli jinde, herečky nejsou špatné, Beth mi hrozně připomíná Effy ze Skins, trenérka zas Rachel McAdams, ale není to tak poutavé, aby stálo za to chtít druhou sérii. Fanouška teen dramat a thrillerů to ale zase na chvilku (necelých deset hodin) zabaví. Taky jsem to zvládla dokoukat, ikdyž bez větší motivace.

• 21.4.2020  11:55

Zbytečná rozjuchanost, film chvilkama působí skoro tak bláznivě jako staré němé komedie, což jeho dramatičnosti dodává na křečovitosti. Bláznivost v tomto případě neznamená hravost jako třeba u Život je krásný, spíš je tu taková nepatřičná (trapná, už jsem jen čekala, zda se objeví Američany tak oblíbené prdění a vrážení do skla) a postava Adolfa je úplně navíc. Vtipné to není, kvůli snaze o dětinský humor to není ani smutné. Ale pozadí příběhu o klukovi, co se vypořádává s tím, co si chce myslet a co mu vštěpují dospělí, aby si myslel, má něco do sebe, a stejně tak i naše česká podloubí.

• 29.3.2020  21:41
    Lov (2020)

Velká radost, vidět hvězdu seriálu GLOW v hlavní roli většího filmu. A že jí ta role sedla. Zábavný mix Krvavé nevěsty, Series 7, Hunger Games a dokonce i Kill Billa. Hlavně teda závěrečnej masterchef jak kdyby z tarantinovky vypadl a byl sladkou třešničkou na dortu.

• 28.3.2020  21:54
    Černá díra (divadelní záznam) (2011)

Čtyři nejsou tři, že jo!? Kvalitní "scífko" od party našich nejlepších komediantů, kteří nepotřebují dialogy k tomu, aby zničili něčí bránici. Viděno online v rámci "#kulturažije".

• 27.3.2020  12:19
    100 lidí (TV pořad) (2020)

Vědecky téměř nulově objektivní, bez jakýchkoli skutečných, pořádně podložených, objevů. Je to spíš typická televizní soutěž, než studie, kde ty stejné lidi pro různé úkoly míchají v různorodých (věk, vzhled atd) skupinkách. Máloco z tak malého vzorku o něčem vypovídá. Ústřední trio uvaděčů nepůsobí ani jako dobří vědci, ani jako dobří herci. Není to příliš důvěryhodné, ale je to celkem zábavné. Takový "Malý vědec" pro pobavení. Jako když si chcete s kamarády zahrát nějakou hru. V danou chvíli vás to pobaví, ale o naší společnosti jako takové to nic moc nevypoví. Nejlepší díl (mající nějakou výpovědní hodnotu): Předsudky.

• 23.3.2020  12:39
    Díra (2019)

V těchto dnech rostoucí globální pandemie, kdy se v životě i na sociálních sítích (tam zejména) čím dál lépe ukazuje, kdo je člověk a kdo dobytek, velice příhodný kousek o souboji sobectví a lidskosti.

• 22.3.2020  13:00
    Angolský deník lékařky (TV film) (1984)

Na svou dobu slušně natočený film o únosu Čechů v Angole. Čtvrtá hvězda za malou Martu, která se za těch 30 let vůbec nezměnila.

• 21.3.2020  19:30
    Na pohodu (TV seriál) (2020)

To nejlepší z Británie v plné síle. Život je někdy kyselej jak ty jejich octový brambůrky. Ne každej jim přijde na chuť, ale když už se tak stane, můžou bejt setsakramentsky dobrý... ikdyž pořád kyselý. (Díky Netflixi, po několika zklamáních alá EOTFW, IANOWT, Daybreak atd... konečně zábavná, závislost vytvářející jednohubka, od které mi bylo líto odejít)

• 22.2.2020  10:48

Po výborné jedničce, která otočila Disneyovky úplně naruby, bohužel překvapivě tradiční a hetero. Jako milion jiných pohádek. Takže nuda.

• 22.2.2020  10:43
    Aladin (2019)

Zmodernizovaných příběh, skoro jak vystřižený ze severních Čech, o bujarém Ferovi, který díky čorkám věčnou lásku a slávu najde. Obohacený o křečovité písničky, kterých je tu víc jak na kdejakém koncertě, a Willa, který by proti Avatarům i Šmoulům v pohodě vyhrál Mr.Blueverse. A taky je tím jediným, kvůli čemu na hraného Aladina ve třiceti vůbec koukat.

• 21.2.2020  18:12

Zdá se, že autor knihy si s režisérem tak oblíbil nejpopulárnější loňský český seriál, že se rozhodl si z něj pro filmovou adaptaci kdeco vypůjčit a okatě napodobovat, ale nechci křivdit, knihu jsem nečetla, jen mi přijde, že i Cína a Erika tu mají být vtipným mrknutím na diváka. Pokud to tak je, rozhodně platí, že když dva dělají skoro totéž, není to vůbec totéž a příště raději pojďmě vlastní cestou a kopírování řekněme Dost! Pokud to tak není a má jít opravdu o úplně původní dílo, které si nikde nic nebere, pak je to ještě víc k pláči, protože film je i tak zbytečně ztracenej čas pro diváka i všechny zúčastněné.

• 21.2.2020  16:39
    Nad ránem (TV seriál) (2019)

Spoustu skvělých nápadů v nepříliš zábavném guláši.

• 9.2.2020  10:54
    Syn temnoty (2019)

Fakt jsem se těšila na superhrdinský horor a bylo velké zklamání, že ve filmu žádný anti super hrdina není, jen další ďáblem posedlé děcko. Hlavně v devadesátkách se na tohle téma točili filmy snad každý týden, takže nic nového. Film byl pro mě ďábelsky nudný.

• 2.2.2020  10:30
    Drahokam (2019)

Jestli je na tomhle filmu něco opravdu k docenění, tak jsou to jednoznačně realisticky natočené hádky plné přeřvávání se, kdy divák, stejně jako hlavní hrdina, nemá pomalu páru, co a odkud zase kdo vykřikruje. A ten film je v podstatě jedna nekončící hádka, kterou snad ani nešlo ukončit jinak.

• 28.1.2020  23:38
    Láska je láska: Generace Q (TV seriál) (2019)

Všechny holky jsou tu krásný, a celkově je tu i vše okolo takové lesklé, líbivé a pohádkově jednoduché (ne tak mind fuck jako v životě). Genaration Q není moc real ani drama, ale opravdu spíš taková pěkná romantická pohádka z lgbt světa. Dobře se na to kouká, až moc dobře, ale je prostě cítit, že je to citelně mainstreamově napsané. Návrat po letech každopádně potěšil, ikdyž musím říct, že nové postavy mě bavily daleko víc než ty původní. A ten závěr. Pořád přemýšlím, jestli mě nějakej závěr série rozbil tak citelně. A napadá mě jen Neganovo eeny meeny miny moe. Za ten hvězda dolů, minimálně do další série (snad si do jejího příchodu zapamatuju víc než jen dokola opěvované podpaží Jaqueline Toboni).

• 26.1.2020  17:42
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

První epizoda mě nadchla, ale po čtyřech dílech ze mě jakýkoli zájem k mému samotnému překvapení vyprchal. Po první sérii vzdávám.

• 24.1.2020  16:44
    Podvod na spotřebitele (TV seriál) (2019)

1. epizoda jednoznačně nejlepší, o šminky se běžně nezajímám, tak jsem čekala, že bude otrava těch 50 minut přetrpět, ale opak byl pravdou. Nejkomplexnější díl ze čtyř, ostatní díly se totiž až moc soustředí na jednu věc, kterou následně omílají dokola, zatímco tady se podrobně rozebírá cesta z nelegálních chemiček ke spotřebiteli. Paráda. Taky jsem si párkrát koupila fake, pro sebe i známé, protože v Anglii to narozdíl od ČR bylo možné opravdu na každém rohu, teď už bych to neudělala. 80% 2. epizoda o e-cigaretách. Byla by super, taky jsem donedávna kouřila (ikdyž normální cigarety), ale po pár minutách se epizoda až moc zaměřuje na jednu konkrétní společnost a to, že si dovolila okatě cílit na nezletilé uživatele. Člověk se tu pořádně nic nedozví o škodlivosti e-cigaret a cigaret jako takových, jen se dokola plive na jeden skandál. 40% 3. epizoda zaměřená na nekvalitní nábytek. Ano taky jsem nakupovala v UK nábytek na Wayfair (super poměr cena - vzhled), nebo v ČR v Ikee (taktéž) a bylo by super udělat dokument o tom, jak nás za naše peníze tyto společnosti na kvalitě šidí, ale opět, po pár minutách epizoda sklouzne jen k omílání jedné komody z dílny Ikey, která svým pádem zabila mnoho dětí. 40% 4. epizoda o recyklaci plastů. Bylo by fajn vidět víc o recyklaci jako takové a ano, překvapilo mě, že jen minimum plastů je reálně recyklovatelných a zbytek se fakt blbě likviduje nebo schovává. Ale epizoda opět po pár minutách sklouzává k záběrům na továrny a odpadky a nové informace nepodává. 40% Seriál byl určitě natáčen s dobrým úmyslem poukázat na problémy dnešní doby, ale jen první epizodě se jakž takž povedlo nerecyklovat pořád dokola stejné informace, ale podat informací co nejvíce, ostatní epizody opravdu vypadají zajímavě prvních deset minut a člověk by se rád dozvěděl víc, ale to se nestane, protože po úvodu už je to jen pořád dokola ta stejná písnička. Nevyužitý potenciál.

• 18.1.2020  18:32
    Příběhy obyčejného šílenství (divadelní záznam) (2009)

Dejvické divadlo je kvůli sestavě nejspíš moje nejoblíbenější, naživo rozhodně nejlepší, ale pokud není ta možnost, potěší i záznam. Třeba Příběhy obyčejného šílenství jsou na prknech o dost zábavnější než film, vtipy mají lépe vystřiženou pointu, přechody kulis je radost sledovat, ale hlavně dejvické trio Plesl, Krobotová a Melíšková povyšují jakoukoli divadelní hru na vyšší level (třeba vzpomínky na Ucpanej Systém mě táhnou i po letech do kolen) a bez nich filmové zpracování prostě nebylo ono. Smála jsem se a ač je to totéž, film mě opravdu ani z poloviny tak nebavil, takže za čtyři, ač věřím, že naživo by to bylo za plnou palbu bez váhání.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42