playboxguest

playboxguest

Veronika Habonova aka Pbg

okres Děčín
Žroutka pohyblivých obrazů z Warnsdorf City, města hříchu


92 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
  • 21.1.2019  20:59
  Bird Box (2018)
  ****

  Výborný a hlavně myšlenkou originální survival, který mi nejednou v tom nejlepším smyslu připomněl staré Romerovky (hlavně Noc a Úsvit) a tíživou, ikdyž zároveň naděje plnou, atmosféru Last of Us, ale tentokrát chvályhodně bez čím dál více ohraných zombie. U zombíků si sem tam řeknu: "Tohle přijít, nemám nejlepší kondičku, ale třeba se nějakým štěstím alespoň z kraje ubráním." A tady? Tady bych byla v loji kondička nekondička už s první vlnou, protože já jsem hrozně zvědavá povaha a musím všecko vidět, šátek přes hlavu by to nezachránil.

  • 20.1.2019  18:30

  Vůbec to nebyl takový průšvih, jakého jsem se po zdejších hodnoceních bála. Film by se sice spíš hodil do televizního programu čt1, než do kin, ale nemůžu říct, že by příběh neměl hlavu ani patu, nebo byl film celkově nekoukatelný. V podstatě ne nejlépe odvyprávěná, ale přesto slušná výpověď toho, jaci dokážeme být v lásce sobci, když nám jde o vlastní zájmy. Ačkoli mě ze všeho nejméně bavila linka mladistvých herců, musím říct, že pro mě byl zážitek vidět poprvé mladého Trojana, který ve vzhledu a ve výrazech tátu nezapře. Plesl byl naprosto vynikající, ale na něj nedám dopustit už od zhlédnutí Ucpanýho Systému v provedení Dejvického divadla, kde byli boží všichni. Na ostatní herce se taky dobře koukalo, takže i když mi film v hlavě dlouho nevydrží, minimálně kvůli obsazení jsem ho viděla ráda.

  • 18.1.2019  20:51
  Lizzie (2018)
  **

  Jediné pozitivum tohohle filmu je Chloë Sevigny, na její herecví je radost se dívat. Zbytek filmu je ale nudný a tupý jako snaha Kristen Stewart o herectví. Měla jsem co dělat, abych vydržela do konce.

  • 18.1.2019  10:53

  Druhý film po But I'm a Cheerleader, co jsem na téma tábory na převýchovu homosexuálů v poslušné heterosexuální ovečky viděla. Jestli něco takovýho vážně existuje, pak je čas, aby se psychologové začali taky léčit. Tihle jeblí panbíčkáři by v dnešním světě potřebovali, aby je zašla nějaká Xena alespoň lehce přistřihnout Chakramem. Ale zpátky k filmu. Ikdyž je But I'm a Cheerleader komedie, působil na mě víc agresivně než Cameron Post. Tenhle film mi takovým feel good způsobem připomněl Tanner Hall, Narušení a jiné filmy, odehrávající se v uzavřené skupině mladých lidí. Ale vážně, na to, jak by téma, o kterém film vypráví, mohlo být v realitě závažné a filmařsky zpracované naléhavěji jako třeba Padlé ženy, Hříšnice, Lost and Delirious, tak na mě The Miseducation of Cameron Post působilo prostě hrozně pohodově a odpočinkově. Taková průměrná pohodovka na tři hvězdy, o nepovedeném konci nemluvě, ale já prostě z čistě půdových důvodů musela přihodit čtvrtou hvězdu, páč z Chloë Grace Moretz je najednou takovej kus, že jsem se vrátila po letech do puberty a celej film jsem nad tvou její tvářičkou proslintala, o erotických scénách ani nemluvím, to budu muset ještě zajít rozchodit.

  • 17.1.2019  15:58

  V podstatě několik epizod, namíchaných do jednoho celovečeráku, který s láskou vzdává hold celému seriálu. Vůbec nevadí, že je to animák, úroveň, postavy, hlášky, dabing i všecko ostatní, je natolik shodné se seriálem, že to člověk ani nevnímá. Závěrečná Hannah mi připomněla tu hnusnou zombie megeru z finále Braindead, o dalších hororových odkazech, hlavně na předchozí epizody seriálu, ani nemluvím. Výborná pocta, která si udržela laťku a hlavně nám konečně dala finále. Mrda. PS: Upřímně nedoporučuji sledovat ani hodnotit těm, kteří se seriálem nemají zkušenost, tento film je v podstatě finále 26 dílného seriálu a jako takový je koncipován, takže se nestydím říct, že pokud neznáte seriál, z filmu si nic neodnesete a v podstatě většinu děje ani správně nepochopíte.

  • 23.12.2018  23:47

  Mrazení jako by tam byl člověk naživo, a přitom vím, že naživo musel být ten zážitek ještě úplně někde jinde. Po dlouhé době film, co mě dostal do kina už dvakrát, ačkoli jsem o Queenech ještě minulej tejden nevěděla nic, krom toho, že mezi nima byl nějakej Mercury, kterej se proslavil tím, že byl teplej, měl knírek a aids. Písničky od nich mi připadali obehraný, protože ty nejznámější běží pomalu v každém rádiu co hodinu a filmaři je vecpou pomalu do všeho. Do kina se mi poprvé vůbec nechtělo a šla jsem tam s tím, že to nějak zkousnu. Z kina jsem odcházela po hubě pofackovaná, že jsem doposud házela pomyslné úšklebky na kapelu, která si právem zaslouží být legendou. Je mi jasné, že kdejaká situace je přitažená za vlasy a poupravená tak, aby se to prostě líbilo a lahodilo, ale ono to zatraceně funguje, ať už je to celé pravda nebo ne. Je mi to fuk. Protože tenhle film je luxusní mistrně natočená a zábavná podívaná o klasickém vzestupu nikoho na vrchol a luxusní herecké představení všech zúčastněných. Nevěřím, že Malek není vzkříšenej Mercury a holt i všem v těch menších rolích, Jako by to člověk celý zažíval s nima. Už chápu, proč jsou Jeho Veličenstva legenda. Pro mě jí už nyní je i tento film.

  • 19.2.2018  15:00
  Uteč (2017)
  ***

  Spoiler maybe... Tak si říkám, kdo koho vykradl, že je pointa filmu tolik podobná epizodě Black museum z Black Mirror. Škoda že nezůstalo jen u hypnózy, bylo by to pro mě více uvěřitelné, než při výsledném mávání skalpelem.

  • 30.1.2018  21:56
  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)
  *****

  Jednoznačně vizionářský seriál o tom, že technologie jsou sice skvělý sluha, ale v poslední době i čím dál více zákeřný pán, který ovládá více nás, než my jeho, aniž bychom si to ve své zahleděnosti vůbec uvědomovali a připouštěli. Jednotlivé díly vám představí místy přehnaný, ale rozhodně ne nepravdivý, svět, ve kterém jsme už dnes docílili toho, že se naše smart hračičky stávají chytřejšími než jsme my samy a svět lidskosti se vytrácí za pozlátkem digitalizace.

  • 14.8.2016  11:21

  Docela mě děsí schopnost zdejších uživatelů přirovnávat totální filmový amatérismus k severské kinematografii,

  • 14.8.2016  11:18
  Joy (2015)
  **

  Docela dobrý film o tom, že když něco chceme, musíme si za tím tvrdě jít. Bohužel až od druhé poloviny stopáže. První půlka filmu je neuvěřitelnej eintopf, kdy jsem fakt cca padesát minut přemýšlela, co že mi to vlastně naservírovali. Všechny postavy jsou na začátku filmu tak divný, zvláštně se chovající a třeštící, že mi hlava nebere ani to, že se s průbojností hlavní hrdinky začnou v průběhu filmu chovat relativně normálně. Takže to, že zhruba střed filmu o něčem je, nezmění fakt, že podlaha už jednou byla vším možným zakydaná, protože ač se následně solidně vytřelo, dlouho čistá nevydržela, ke všemu klouže a závěr filmu dokonce už zase trochu špiní.

  • 13.8.2016  10:58

  V poslední době jsem si začala zvykat, že jsou animáky tak vymakaný, že v nich polovinu děje a narážek plně pochopí jen dospělý. Nehledě na scénáře, které jsou kolikrát vymakanější, než u kdejakého hraného blockbusteru. Tajný život mazlíčků měl výbornej trailer, z něhož jsem si ale neuměla představit děj. Nuže, celý trailer se de facto odehraje v první desetiminutovce filmu a zbytek je klasická survival road movie, kterých už jsem viděla tucet, a ještě ke všemu je většina skečů opravdu dělaná tak, aby se jim zasmála hlavně dítka. Ale na to, že jich bylo plné kino, ten smích taky nebyl častý. Co se mi líbilo, a jako jediné do konce filmu neustále bavilo, bylo typické chování pro jednotlivé zvířecí druhy. Hodnocení mi tápe mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale tak špatné to nebylo, jen jsem rozmlsaná povedenější produkcí. Krunýř to smeť, je to za tři bobky.

  • 4.8.2016  22:45

  X-men Apocalypse (už zase souboj s Bohy? ale no tak) vs Deadpool (dříve táhli heroes, letos jsou to vilains). Barevná komiksová jízda, která nenudí. Jsem ujetá na všechny odstíny růžové a fosforu, takže jo jo, obal prodává a já kupuju a ač bych stále za film roku 2016 subjektivně zvolávala, že X-meni vítězí, tak musím stejně tak i zvolat, že Harley je filmovou postavou roku, charisma z plátna v Imaxu doslova stříkalo a určitě na to nemělo vliv 3D. Nejlepší postavy - Harley, Joker, Deadshot, zbytek vesměs nedostal takový prostor ani náboj, aby byl v nadvládě divoké trojice povšimnut.

  • 16.7.2016  13:26

  Za mě ještě lepší než jednička, smutné okamžiky střídají veselé. Proto nemůžu většinou na animáky do kina, na střídačku se u nich chvíli směju, chvíli brečím, a kamarádi mě už pak více nemají za tu tvrďačku, na jakou jsem se před nimi do té doby pasovala. Jestli mě chcete doopravdy poznat, vemte mě do kina na animák, moje nálady se u nich střídají rychleji než splašené hormony těhotný holky. Jednu výhodu pak 3D projekce mají, smích sice neututlám, ale že jsem se u Dory třikrát lehce nervama i dojetím rozbulela, to brejle zakryly. Jak tohle můžou pouštět dětem? Na tohle dobrodružství na rozdíl od Dory vážně nezapomenu. A možná si ho i nadšeně zopakuju.

  • 16.7.2016  08:28
  Monstrum (2008)
  **

  Upřímně nechápu to hodnocení a všeobecné nadšení, měla jsem co dělat, abych Monstrum dokoukala na několik pokusů, což je vzhledem k délce lehce nad hodinu hodně na pováženou. Když mi nějakej známej donese ukázat video z dovolený, bavím se víc. I přesto, že se většinou taky třese, má pět hodin a je na něm každá palma, kolem které za dovolenou s rodinkou prošli, protože měla přece jinak nahnutej list a veškerá akce je redukována na kolem projíždějící auta.

  • 15.7.2016  23:10

  Pravdivý, poctivý dokument, podávající skutečné informace formou nejen zábavnou ale i pochopitelnou pro diváka, kterého zdravý životní styl výrazně nezajímá a ve všech těch výrazech, termínech a faktech se tudíž orientuje třeba jen minimálně. Živit se jako výživový poradce, je tenhle film jeden z prvních povinných tipů, co bych klientovi doporučila k nastudování si. A přesně tak, povinně by to měli pouštět rodičům, za léta práce na hospodě jsem nevyšla z údivu, co rodiče do dětí nejraději cpou, to už by jim fakt měli dát pivo a udělali by lépe. Osobně se o pohyb, stravu a celkově healthy lifestyle zajímám už dlouhodobě, mám o tom načteno mnoho poctivých i blábolících knih a pro That Sugar Film musím zvednout palec hore, že je poctivější, objektivnější a pro diváka informativnější než třeba Super Size me, nebo Fast Food Nation.

  • 15.7.2016  17:56

  Po mnoha stránkách dobrý film, jemuž nahrává hlavně sympatické herecké obsazení, hovořící mnou na poslech milovaným britským přízvukem. Díky tomu z filmu většinu stopáže vyzařuje odpočinková, pozitivní nálada, která mi dost připomínala atmosféricky podobně laděný feel-good-movie Albatros (nehledě na to, že i postava Emilie Clarke mi připomínala postavu Felicity Jones v Albatrosu). Jenže to trvá možná 70 minut. Zbývající půlhodinka je totálně klišovitá, city vydírající, tuctovka, která posílá kvality filmu do plevele, nebo alespoň do kopru. A to se těžko odpouští, ikdyž nepopírám, že bych se klidně mrkla znovu, ikdyž tentokrát už s lehkým skepticismem.

  • 15.7.2016  17:44
  Chirurgové (TV seriál) (2005)
  ****

  Zábavný oddychový seriál, avšak bez potřebné dějové gradace, takže nevyžaduje soustředění, za to umožňuje žehlení a jiné práce, jejíchž výkon je možný v bezprostředním okolí tv obrazovky či monitoru. Co mě především u seriálu drží? Jednoznačně dokonalá tvářička hlavní hrdinky. Ta bejt u nás na chirurgii, přestanu do sebe lámat pivo, a začnu si raději lámat kosti. S01 - 70% Polovina druhé série se rozjela nevídaně a já mám při sledování každého dílu neskutečné pocity nutící mě dát pět. S třetí sérií si musím říct, že je to soap opera, ale plná roztodivných charakterů a poutavých příběhu. Domácí práce už u toho nestíhám. Jen mě s postupem seriálu nějak přestává bavit, jak mi tvůrci neustále beze slova kradou oblíbené postavy (Berk, Addison, Hánnová apod). S02 90% S03 100% (geniální série vyjma dvou epizod z LA), S04 80%, S05 - 80%

  • 7.7.2016  21:48
  Léto (2015)
  ****

  Pomalu celou první půlhodinu jsem si myslela, že film ani nedokoukám, jak brutálně mě babské revoltování a plkání nudilo. Pak se daly holky ale dohromady, odjely na farmu a celé se to rozjelo tak, že jsem pomalu ani nedýchala. Atmosférou mi film nejvíce připomínal Kyss mig, v závěru filmu se mi svíral hrudník, jako by ho někdo stáhnul kazajkou. Cécile De France mě v lesbických rolích snad nikdy neomrzí, poznat takovou v reálu, vlak si ujet rozhodně nenechám.

  • 7.7.2016  12:11
  Grimsby (2016)
  ***

  Tak stupidní humor, že jsem se šla v půlce filmu podívat na čsfd, kolik procent tomu chybí do 40%. A ejhle, zdejší databáze zase jednou překvapila, někdo si tu asi před sledováním filmu vytáhl rachejtli ze zadnice. Grimsby má ten typickej humor, před kterym ze začátku přivíráte zrak, abyste se po úvodní kanonádě stejně přiblblých fórků mozkově adaptovali a začali se smát úplně všemu až do konce. Ali G je Ali G, pro mě zatím Cohenovo numero uno, ale Nobby z Grimsby zase dokázal to, co Valdemort nezvládl za osm dílů. A to je na poklonu a pro mě asi nezapomenutelné.

  • 6.7.2016  23:47

  Jednička měla kouzlo, které mě ohromilo. Pokračování je trikem lehce nedotaženým a hlavně zbytečně překombinovaným, takže divákovi je chvilkama celkem jedno, jak se vše vyvrbí, protože má co dělat, aby si stíhal páté přes deváté urovnat v hlavě do nějakého smysluplného dění, přesto jsem se po čas sledování téhle hatmatilky na diváka nenudila. Finále bylo hodně slabé (musím říct, že na mě daleko větší dojem udělaly hrátky s kartou v uzavřeném trezoru někde v půli filmu) a tentokrát i docela předvídatelné, alespoň oproti předchozímu. Přesto mě bavilo nechat se šálit a hlavně jedno velké plus, Lizzy Caplan má čaro úplně někde jinde, než její předchůdkyně Isla Fisher. Přátelé mi říkali nejednou, že úsměvy a výstřihy lepých servírek jsou jen laciný trik na oko zákazníka, za cílem získat co nejvíc z obsahu peněženky, ale co, na mě to platí.

  • 3.6.2016  22:39
  Zpátky na vrchol (TV pořad) (2013)
  *****

  Kuba má charisma a ví, o čem mluví. Ač se o svět fitness a posilování vlastním tělem zajímám dlouhodobě, za zatím dvě zhlédnuté série jsem objevila i několik cviků, které jsem zatím nezkusila (a ani by mě od sebe nenapadly) a těším se, až se tak stane. Ač je seriál s přibývajícími díly víc a víc koncipován pro diváka (a sponzory), působí i tak na poli reality show lépe než příbuzenstvo. Bráno z pohledu, kdy si můžu sjet na pohodu celou sérii naráz, některé díly mají totiž debilnější "wait for it" závěr, než většina moderní seriálové produkce (Negana s pálkou na tebe, Kubajs). Zábava to sledovat a zároveň i motivace jako prase, když člověk vidí, co se dá za hrstku času dokázat ve zlepšení sebe sama. Dost keců, jde se makat. A po poctivém tréninku za odměnu další díl :)

  • 31.5.2016  11:53
  Superchlapi (TV pořad) (2016)
  ***

  Když přehlídnu jednoznačně pro diváka hranou výplň (v seriálu o sportovní přípravě je mi u prdele, kdo vyčistil minibar, nebo jak kdo vychází s přítelkyní), a fakt, že kromě policisty Kuby jsou tam všichni tak inteligentní, že mít je u barový stoličky, jebne mi z těch keců, tak musím říct, že mě Superchlapi hodně baví a absence nového dílu předminulou neděli mi způsobila větší absťák, než Slepičkovi nedostatek karbanátků. Trenérský ansábl je parta sympaťáků, kteří vědí, o čem mluví a dokázali by k větším výkonům nakopnout i mě. Velkou radost mi při sledování přináší rozmanitost tréninků, kde se nezapomíná ani na funkční tréninky a posilování nad rámec triatlonových disciplín, takhle to má být, pohyb má být všestranný a v tomhle vidím velké plus oproti podobné reality show "Parta Maraton", kde se v přípravě na maraton neřeší ani strava ani sport, ale opravdu čistě jen ten běh. Ještě víc bych se zaměřila čistě na přípravu a stravu, protože i člověk, který se těmhle věcem dlouhodobě věnuje může od trenérů při sledování pochytit nějakou tu užitečnou informaci nebo motivaci, a ubrala bych balastu, který pořad spíše poškozuje (poslední epizoda a výlet za vzdávajícím se Slepičkou byl hodně natahovaný a ve výsledku už i trapný, střihači asi usnuli na vavřínech), jinak spokojenost. Edit 28.6.2016 - po návratu z dovolené doháním poslední díly, abych zjistila, že pořad je už fakt spíše bulvár na úkor sportu, hodný i toho odpadu.

  • 31.5.2016  11:35
  Parta Maraton (TV pořad) (2016)
  **

  Daleko víc mě baví Superchlapi, kde je druh tréninku i sportovních aktivit rozmanitější (třeba trénink s pneumatikama byl super), stejně tak děj a motivace gradovanější. Tady se jenom furt dokola běhá a plká o minulosti účastníků, která mě po třech dílech upřímně stále vůbec nezajímá.

  • 26.5.2016  11:31

  Haprovalo mi to sem tam mezi dvěma a třema hvězdama, jenže ač uznávám, že oproti prvnímu dílu jde o level down narvanej vším možným i nemožným, i tak jsem se celkem bavila. Navíc nemůžu hejtovat film, kterej je o lidech tak krásných, že bych mezi ně sama zapadla. Možná bych je i přebila, mám rozjetejch několik slušnejch výrazů. A když už mi to málem na ty dvě i tak uklouzlo, přišla Mila. A ta to se mnou dycky uměla. Rozcupovala mou tělesnou schránku rychleji, než Biebera zásobník. Zoolander není intelektuální art kousek, tak ode mě nečekejte intelektuální hodnocení, natož koment, tady si hodnocení berou na starost nejnižší lidský pudy a vypláchnutej mozek. Relax!

  • 26.5.2016  10:48

  Snad první film, kde se mi u líbání dvou holek zvedal těžce žaludek. Zvuk u některých "čísel" byl zase každopádně hodně komickej.

  • 21.5.2016  13:19

  První animák pro celou rodinu, který se nebojí vzít si na paškál aktuální téma imigrace z východu.

  • 17.5.2016  09:49
  You Me Her (TV seriál) (2016)
  ****

  Zábavný seriál o jednom milostném trojuhelníku, v jehož prospěch nejvíce hraje sympatické obsazení.

  • 24.4.2016  21:54

  Filmařsky neinovativní telka pro mtv generaci (taky to jelo na Disney Channel), ale s celkem solidní gymnastickou i taneční choreografií. A i to potěší při čekání na nějakej další pořádnej taneční kinofilm alá Step Up.

  • 20.4.2016  11:33

  Tak jsem se bála, že to co funguje s ovladačem a v krátkometráži (Bad motherfucker, 2013), neudrží pozornost 90 minut, ale jo, ikdyž si člověk chvilkama připadá, že sleduje lets play nějaký střeštěný hry alá Postal, tak je to tak nabušený neustálou, a hlavně fakt absurdní, akcí, že to vesměs nenudí... Přišlo mi že tvůrci vysbírali lecos, co potkali v kdejaký prvořadý i druhořadý pařbě a narvali to sem... škoda, že to není ve 3D, ten film si o to vyloženě říká, ač je dost možný, že z některejch částí by asi publikum kolabovalo v závrati, nebo na bolest hlavy

  • 19.4.2016  02:11

  "Dej si jedno a poznej sílu Kozla", "Nech se ovládnout Kozlem". Ehm, to vlastně až po filmu. Film z daleké nicoty, kde nejsou žádní sousedé, jen deprese plynoucí z toho, že si rodinka leze na nerva jak chudobou, tak tím, že si jsou jeden druhému neustále na očích. The Witch mi svou parádní atmosférou připomínala styl Erbenových balad, ale osobně bych snímek pojmenovala spíš The Goat. Za horor bych jej nepovažovala, u toho očekávám, že se budu bát a k tomu nebyl jediný důvod, spíš bych žánr označila za vesnické schizoidní drama s vynikajícím Bolkem Polívkou. Nevím, jak vám, ale mě ho zdejší otecko vážně silně připomínal. Jinak mě dost uchvátil akcent. Tak půlku stopáže jsem se zabývala snahou nezvyklému anglickému přízvuku porozumět, a to si myslím, že angličtinu docela zvládám, po čase už to bylo lepší, ale stejně, klobouk dolů, jestli to amíci dali bez hearing - impaired titulků. Za jeden z nej nej kousků roku bych film nepovažovala, vyjma atmosféry mi nic nedal, do sedačky mě zařezal spíš fakt, že dřepím v kině, ale zůstává otázkou, zda bych udržela pozornost i z pohodlí gauče. Takže máme po filmu a jdeme na toho Kozlika, ale zlehka, ať s ním zejtra nesvádíme boj.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace