LudkovaLevaRuka

okres Česká Lípa

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 7.4.2015  15:27

Následováníhodný příklad pro všechny kuřáky.

• 22.3.2015  02:50
    Rebecca (2012)

"Přítel" vypadá věrohodně (i když by ve skutečnosti asi takové zacházení moc dlouho nevydržel v celku ). Dal bych i vyšší hodnocení, žel představitelka Rebeccy spoléhá více na své ženské přednosti než na herecké dovednosti.

• 15.3.2015  15:09
    Noc hrůzy (2011)

Ve skutečnosti to není horror ale akční městská fantasy. Fáze "nejsem blázen, musíte mi věřit" je milosrdně krátká, laciných lekaček tu také naštěstí moc není, Farrell mi konečně dokázal, že dokáže hrát i bez pohledu tuleního mláděte, škoda, že ve své smlouvě má dodatek o tom, že v lidské podobě během natáčení neudělá žádný prudký pohyb. Dobré nápady a nečekané zvraty kazí jen nejednotnost stylu jednotlivých částí.

• 16.11.2014  21:40
    Odsun (2010)

Kromě výpovědní hodnoty (Francouzi údajně po 2. světové zničili všechny připomínky toho, že se podíleli na holokaustu) oceňuji na filmu hlavně dynamický střih a cynický kontrast mezi vypjatými událostmi v židovské komunitě a nihilistickou ležérností nacistické vrchnosti.

• 30.9.2014  13:51

Je dobře vědět, že existují i alternativní vysvětlení globálního oteplování. Líbili se mi ty "akční" prostorové grafy. Celkově je ten film ale arogantní senzacechtivý blábol, který překrucuje nebo zamlčuje fakta. Údaje, které uvádí mi přijdou jednostranná a vytržená z kontextu.

• 4.9.2014  20:14

Není to film pro fanoušky Sin City, ale pro fanoušky Rodrigueze. Rodriguez celý film uměle tlačí do béčkového/céčkového stylu. Dvojka není cynická, ale poťouchlá. Dvojka není ironická, ale sebeparodická. Dvojka je zábavná, ale chybí jí styl, drsnou elegance a celistvost. Nejvíc ale postrádám hravost, která nutila diváka u jedničky přemýšlet a domýšlet.

• 27.8.2014  19:42
    Warrior (2011)

Žádný film mě už dlouho nevtáhl do děje tak jako Warrior, přestože obsahuje snad víc klišé než Rocky a Never Back Down dohromady (outsider se stane borcem, treningový střiháč, borec se stane ještě větším borcem, největší borec je svině, svině má trauma z dětství a zlaté srdce, strašlivý rusák, rusáci=komunisti) ale na konci začne hrát About today od National a já nevím, jestli si mám poplakat nebo vyhonit.

• 17.8.2014  19:06

Přijde mi, že ten pilot má takový devadesátkový nádech, asi jako Krok za krokem. Ničím výjimečné, ale ve srovnání s pozdějšími, zbytečně vyhrocenými řadami seriálu, celkem příjemné.

• 20.7.2014  23:37
    Na hraně (1999)

Neznám větší horor, než když si na vás zasedne zdravotní sestra vašeho zubaře. Doprošovat se, aby vám někdo rejdil v obličeji kleštěmi a zapnutou vrtačkou zavání masochismem. "Na hraně" je jako skutečná návštěva zubního lékaře - místy se vleče, pokud ale máte smysl pro černý humor, odnesete si z ordinace víc než jen podivný pocit trnutí v zubech. A samozřejmě: po shlédnutí radši dvě hodiny nejezte.

• 20.7.2014  23:11
    Velká jízda (TV seriál) (1992)

Podobenství o překonávání omezenosti a směšnosti lidské společnosti. Animátoři byli s loutkami opravdu zdatní - drobné posunky a grimasy můžou nahradit tisíc slov - a málo kde se to vyplatí právě tak, jako v animovaném filmu.

• 14.7.2014  02:11
    Take That: How Deep Is Your Love (hudební videoklip) (1996)

Take That jsou odporný šampóni a skončí za to v pekle, a ani tohle povedené video je před čerty s připínáky nezachrání. Klip se s nadsázkou a trochou černého humoru vtipně doplňuje s přeďelávkou na ploužák od Bee Gees.

• 9.7.2014  19:49
    Past (1996)

V jiném filmu by mi přišlo využití lesbického románku k přilákání pozornosti dost laciné (kdyby byla Corky mladý zlodějíček a Violet hetero, mělo by to minimální vliv na děj), Bound ale má i jiné přednosti. Dynamická kamera, noirová stylizace a s ní související neuspěchané tempo vyprávění, které vtáhne do jinak nepříliš originálního děje. I přesto, že tu nikdo netančí limbo v dešti kulek, je rukopis tvůrců Matrixu dost výrazný.

• 20.6.2014  00:19
    Mizerové (1995)

Negrosploatační pokus svézt se na doznívající vlně osmdesátkových akčňáren. Rádoby drsné hlášky se nikdy nestali kultovní a celkově jsou Mizerové docela debilní film. Bohužel není film dost špatný na to, aby byl aspoň nechtěně zábavný.

• 20.6.2014  00:08
    Perníková chaloupka (TV film) (1983)

Souboj s Ježibabou je výborný, útěk z perníkové chaloupky je pastva pro oči, obě sekvence obsahují spoustu zajímavých nápadů. Úvodní půlhodina mi přišla nezáživná, závěr je po šíleném souboji dost podivný.

• 15.6.2014  17:15

Černá krimi komedie, která nevtáhne do děje jako Talentovaný Pan Ripley, ale celkem pobaví. Všechny postavy jsou natolik slizké nebo slabošské, že jsem se skoro těšil, kdy se začnou zabíjet mezi sebou.

• 9.6.2014  14:55
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Škoda, že se tvůrci tak moc snažili Sumaru vykreslit jako cynického drsného poldu s vnitřními démony a zlatým srdcem, že to až působí směšně. Český "venkov" není předměstí L. A. , postava á la Mazaný Filip prostě nezapadne všude. To samé platí pro Šímovou/Geislerovou. Nehezké počítačové triky v závěru jsou už jen zbytečnou třešničkou na jinak celkem povedeném českém dortu.

• 9.6.2014  14:32
    U-Turn (1997)

Nemám nic proti překombinovaným filmům. Většinou se mi líbí. Tohle se mi nelíbilo. Obzvlášť ke konci. Vtipná pointa na závěr. Ha ha. Po téhle monstrózní náloži nudy bych se nejspíš zasmáli čemukoliv.

• 9.6.2014  14:26
    Kniha krve (2009)

Skutečným hororem není film samotný, ale scénář. Námětem filmu je dvoudílná povídka, která uvádí (a také uzavírá) sbírku hororových povídek Cliva Barkera. Předloha by vystačila na studentský krátkometrážní filmek, pokoušet se příběh natahovat hodinu (!) a tři čtvrtě (!!) je noční můra svéprávného diváka.

• 9.6.2014  14:04

Poměrně drsný komiks s nejednoznačným koncem se změnil v akční rodinou komedii. Z hlavního záporáka udělali politovánihodnou oběť a na jeho místo dali někoho, koho může Batman a syn tlouct do obličeje a přitom to bude korektní. Divák si sice nepochutnal, ale aspoň se nažral a DC zůstalo celé.

• 9.6.2014  13:52

Co láska spojí, drogy nerozpojí. Co drogy spojí, reálný život nerozpojí. Techno subkultura je mi hodně vzdálená, takže Groove jsem vnímal jako něco na způsob hraného dokumentu o nafetovaných šamanech tančících Dešťové tance. Sledoval jsem různé druhy smažek, od svátečních uživatelů až po ztracené případy, v jejich přirozeném prostředí ultrafialové džungle. Na to, že jsem ten film našel omylem, tak jsem se docela bavil.

• 16.3.2014  22:31

Ray J pravděpodobně není první jouda, který se vydrápal na Kim Kardashian. Je ale nejspíš posledním člověkem, který mohl zvěčnit její kypré Arménské půvaby... a podělal to. Superstar není určen obdivovatelům Kim Kardashian. Není určen ani fandům Raye J, protože jestli někdy nějaké fanoušky měl, tak teď už je nemá.

• 15.2.2014  13:03

Poprockový klystýr. Pro mě spíš zklamání. Místo plnohodnotného celovečeráku vytvořili šedesátiminutovou spojovačku mezi 4. a 5. sérií. Metalu je zde minimum (kdyby nebylo souboje kytaristů, zůstal by veškerý zbylý metal na záporácích). Z původního absurdně masakrálního humoru zbyli jen občasné unavené vtípky.

• 10.2.2014  18:43

Celkem zábavné, vizuálně líbivé ale moc natahované.

• 5.2.2014  13:32

Parádní animace a brutální vykrádačka na Fern gullyho.

• 5.2.2014  13:27
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

První řada je skutečný skvost. Cynické zápletky, ujeté postavy a ultračerný humor se potkávají v tabuizovaném prostředí "posledních záležitostí". Druhá řada mi naopak přišla nejslabší, postrádala nějakou silnější myšlenku nebo aspoň protiváhu k vážnému námětu. Celkově se děj během pěti řad pohybuje v kruhu (nebo spirále) aniž by po první sérii přinesl něco nového.

• 4.2.2014  16:06
    Cashback (2006)

Dostal váš kamarád košem a jeho fňukání vám leze na nervy? Chcete se kamaráda zbavit? Tak mu pusťte tenhle film! ... protože pokud po prvních 20 minutách s brekem neuteče, po dalších 20 minutách se dozajista podřízne! A to se vyplatí! Pokud máte trochu nadhled, Cashback vás snad zaujme i pobaví. Nehledejte zde však žádné poučení - pokud nemalujete lépe než Photoshop, tak máte u něžnějšího pohlaví stejně smůlu.

• 29.1.2014  23:06

Sněženky a machři po 25 letech. Všichni jsou plešatí, tlustí, rozvedení, na odvykačce nebo na drogách. Nelze si při tom nevzpomenout na Metalocalypse. I rockové modly jsou "pouze" lidé... lidé často odtržení od všední reality ale stále s všedními trably.

• 29.1.2014  23:00
    Tron: Povstání (TV seriál) (2012)

Většinu času to připomíná Batman Beyond s nablýskanější animací a akčnější kamerou. S původním pohádkovým Tronem to nemá moc společného, což mi nevadí. Líbivé a svižné, ale neoriginálního.

• 9.1.2014  20:36

Kdo nezažil podobné Vánoce na vlastní kůži, ten Vánoční prázdniny nedocení.

• 9.1.2014  20:28

Děsná vykrádačka na Shreka. Jedna hvězda navrch za Vanellope x Sarah Silverman.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6