IrisHelenka

Let's go to the mall...

<< předchozí 1 2 3
    • 19.6.2018  10:53
    Escobar (2017)

Ne příliš povedený pokus nacpat veškerý děj seriálu Narcos do jednoho filmu a natočit stěžejní scény znovu. Hůř. Film se zřejmě drží knihy Virginie Vallejo Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara, kterou mám zatím rozečtenou, takže pokud to chtěli scénáristé udělat podle toho, tak ok, ale vzhledem k tomu, že už existuje seriál Narcos, řekla bych, že si měli vybrat spíš nějaký konkrétnější časový úsek. Ti, kdo tématiku znají, se z filmu nic moc nového nedozví, a ti, kteří ne, zase podle mě nejsou z filmu moc moudří. Atmosféru, kterou má seriál Narcos, film postrádá. Trochu upoceným způsobem se nám snaží podsunout milión věcí najednou, aniž by jedna jediná byla nastíněna pořádně. Co hodnotím kladně, je ztvárnění Escobara, který ve filmu vypadá, co se týče vzhledu, věrohodněji. Naproti tomu nešťastný je výběr Penelope Cruz. Při jejích přehrávaných, těžko uvěřitelných hereckých výkonech se mi chtělo plakat, nehledě na to, že má ztvárnit krásnou Kolumbijku. Když pominu to, že s Virginií Vallejo nemá vůbec nic společného, Penelope má pramálo společného i s jakoukoliv jinou Kolumbijkou. Co považuji za největší odpudivý faktor filmu, jsou dialogy v angličtině se španělským přízvukem a občas nějakým španělským slovíčkem jako třeba puta nebo gracias.

• 3.1.2018  23:21

Já se bavila. Berte to s nadhledem.

• 11.11.2017  15:36
    Viktorie (TV seriál) (2016)

Rozjezd 1. série parádní, přibližně od půlky to začala být šílená nuda. Poslední díl jsem ani nedokoukala. Škoda, že si seriál neudržel své počáteční tempo.

• 24.9.2017  20:11

Kdo tomuhle dá hodnocení jedné nebo dvou hvězdiček, tak nemá smysl pro humor nebo ten humor prostě nechápe nebo nechápe vůbec nic. "Třeba bude jednou našemu království vládnout královna, která má účes jako ty." To mě prostě naprosto rozsekalo. Film je natřískaný geniálními vtipy, narážky na imigranty (a na kebab), ale chápu, že zabedněnec nepochopí.

• 7.9.2017  17:51
    Top Gun (1986)

Komouši i pseudo-komouši se můžou jít bodnout. Protože USA.

• 13.7.2017  22:49
    Oklamaný (2017)

Geniální, geniální, geniální. Už hodně dlouho jsem z žádnýho filmu neměla tak super pocit. Skupinka holek různého věku se nejdřív trochu potěší z přítomnosti dobře vypadajícího vojáka, zalaškují si s ním a pak mu uříznou nohu. A když zjistí, že to s ním bez nohy stojí za starou bačkoru, začnou přemýšlet, jak ho vodkrouhnout tak, aby to bylo co nejvíc křesťanský. Nakonec zvítězí večeře na rozloučenou složená ze smrtelně jedovatých hub. Prostě zábava na jedničku. Film podle mýho gusta :) Doporučuju všem feministkám.

• 3.7.2017  11:06

Největší klišé, jaké si dovedete představit. Protivný, nerudný a chladný Angličan, kterého nezajímá nic než peníze, se začne postupně napravovat ve slunné Provence, kde zjistí, že život není jen o práci a penězích, a kde se zamiluje do krásné Francouzsky. Předvídatelné a trapné, jenže tenhle film zkrátka nebyl natočen za účelem překvapit diváka nějakými dějovými zvraty a duchaplnými dialogy. Provence a zejména město Gordes má neuvěřitelné kouzlo stejně jako celý film, který mám z nějakého důvodu neskutečně ráda.

• 5.4.2017  12:13
    Life on Mars (TV seriál) (2006)

Skvělou atmosféru Anglie 70. let se podařilo vystihnout naprosto dokonale. Jistě, všechno má své mouchy a člověk, který v té době žil, by je určitě objevil, ale z mého pohledu seriál nemá chybu. Sama Tylera jako hlavního hrdinu si oblíbíte opravdu hodně rychle a o DCI Huntovi, jehož geniální, drsné poznámky mě často dohnaly k totálním záchvatům smíchu, ani nemluvě. Oceňuji ovšem i ostatní členy týmu, zkrátka jeden lepší týpek než druhý, a oceňuji také skvělé hudební podtržení jednotlivých epizod, protože prostě... už jen Baba O'Riley nebo White Room! Každý díl je trochu jiný a má něco do sebe a zároveň je tu stále udržována jakási provázanost, aby divák nezapomněl, že Samův svět není pravděpodobně skutečný. Závěr mě příjemně překvapil nečekaným zvratem, který si může každý vyložit po svém. A nejlepší na tom je, že divák s Tylerem tak nějak soucítí a souhlasí, že to vlastně stojí za prd a že v sedmdesátkách to byla větší sranda... Mimochodem si neodpustím poznámku na okraj. Díkybohu, že v české verzi seriálu si scénáristé nevzali ze závěru Life on Mars doslovný příklad, protože prostě... myšlenka, že za komunismu to u nás vlastně byla větší pohoda? To už by byl opravdu vrchol.

• 18.2.2017  23:21
    Spojenci (2016)

Jako kvalitní romantický film pro ženy odherávající se na pozadí válečných událostí dobrý no... Doporučuji ženám, které hledají nějakou kvalitnější romanťárnu než 50 odstínů polní šedi. Už proto, že je to první film ever, u kterého jsem se nenudila u píchací scény. Proto ta čtvrtá hvězda. Nic hlubokomylsného jsem od toho nečekala, spíš jsem myslela, že tam bude víc akce než lásky. Ale bavila jsem se, to jo, dokonce i u jediné přestřelky, která připomínala počítačovou hru. Vystižení dobové atmosféry se celkem povedlo. Akorát teda když už to byl takový romantický nesmysl, mohl být klidně happy end.

• 12.11.2016  20:55

Co se týče první části filmu, svým způsobem jsem nejdříve nevěděla, co si myslet. Chvílemi jsem měla pocit, že je mi cosi vnucováno. Výběr Andrewa Garfielda mi navíc nepřipadal úplně šťastný... Tím nechci všechny scény úvodní poloviny házet do jednoho pytle a hanit je, to vůbec. Nutno uznat, že jsem se ani vteřinu nenudila. První okamžiky ve výcvikovém táboře měly vtip ("vojín Idiot" a "zdá se mi, že vypadáte nějak divně"). Zkrátka začátek byl plný rozporů. Jakmile ale přišla "bojová" část, spadla mi brada. V duchu jsem posunula film minimálně o deset příček výš. Pro mne možná jedna z nejreálnějších a nejvěrohodnějších válečných scén, jaké jsem kdy viděla. Gibsonův smysl pro odkrývání největších hrůz, které lidskému oku zrovna nelahodí, tady byl zkrátka více než patrný. Zlom, jaký ve filmu nastal při prvním setkání s bojištěm, by se dal popsat jako jakýsi spouštěč lidských emocí, jako tlačítko, s jehož stisknutím vám začne bušit srdce... A když se vojáci vracejí na Hacksaw Ridge, říkáte si: "Znovu už ne. Už tam nechci." Pak odnášejí zraněného Desmonda a ostatní se na něj dívají a... Málokteré oko zůstane suché.

• 2.10.2016  22:34
    Anthropoid (2016)

Šla jsem na akčňák natočený pěkně po americku a byla jsem s tím celkem smířená, věřila jsem, že se zkrátka pobavím, přetrpím nějakou tu milostnou scénu a užiju si příběh, který už znám jako své boty, se všemi patetickými záběry a romantickými představami. Film ovšem naprosto předčil veškerá má očekávání. Za prvé mne překvapila téměř dokonalá historická přesnost, nebyly vynechány ani nejmenší detaily Gabčíkovým zraněním počínaje a průběhem samotného atentátu nebo přestřelky v kryptě konče. Lidé se chovali přirozeně, Gabčík a Kubiš byli skuteční - stateční, dobře vycvičení, vědomi si svého úkolu, vědomi si toho, že se jedná o sebevražednou misi, že jsou vojáci plnící rozkaz... A přesto ve filmu figurovali se všemi projevy lidskosti. Považuji to za velice blízké a dobré vystižení situace, vystižení jejich duší, vystižení toho, jak asi tak mohly probíhat chvíle, o jejichž přesnosti se už nikdy víc nedozvíme. Láska byla k mému velkému údivu jen naznačena stejně jako hrdinství, které divákovi rozhodně nikdo nepodstrkoval. Gabčík, Kubiš ani další aktéři nebyli prezentováni jako neprůstřelní hrdinové akčních filmů, byli prezentování jako statečné lidské bytosti snažící se věřit v to, že se to "třeba dá přežít". Velmi oceňuji noblesní a zároveň "českou" dobovou atmosféru, která panovala na silvestrovské zábavě. Možná stojí tato scéna ve stínu těch ostatních, ale opravdu mě zaujala podobně jako scéna v kuchyni, kdy se Kubiš seznamuje s Marií. Nečekala jsem, že Dornan takto překoná sám sebe a předvede sérii přirozeně nesmělých pohledů. Napětí před atentátem by se pak dalo krájet. Geniálně natočené. Téměř jsem slyšela tlukot srdcí atentátníků. Závěrečná scéna v kostele mě potom přímo nadchla a pousmála jsem se, když zazněl známý výrok: "My jsme Češi, my se nikdy nevzdáme." Oslněná skvělými hereckými výkony, na jedničku vystiženou dobovou temnotou a přesností stěžejních scén jsem překousla i Kubišovu třesoucí se ruku, když na samém začátku nedokázal zastřelit utíkajícího zrádce, a překousla jsem i podivuhodnost angličtiny... Kdyby tento film měl otevřít oči těm, kteří o počinech "Sedmi statečných z krypty" nic nevědí, jsem tvůrcům za toto věrné příblížení statečnosti padlých hrdinů vděčná.

• 12.7.2016  00:00
    Ve stínu slunce (2005)

62 %? Záběry na krásnou italskou krajinu? Cože? Vážně? Tvůrci pravděpodobně netuší, jak vypadá Toskánsko, a přesto se pokoušeli vytvářet jakousi umělou, přepíčenou atmosféru prostřednictvím hromady zbytečných scén poskládaných naprosto nesmyslně za sebou a nepovedené počítačové grafiky. Proč? Proč tam proboha byla ta scéna na trhu? Proč tam byla ta scéna se čtyřmi zpívajícími chlapy? Proč? Proč? Proč? Proč ta hrozná scéna, kdy si hlavní hrdina představoval, jak se italské babičky mění v kočičky? O rádoby duchaplných rozhovorech a nejhorší postelové scéně, jakou jsem kdy viděla, ani nemluvě... Tvůrci si nejspíš myslí, že v Itálii se zatím jezdí parními lokomotivami a že sexy farmářky jsou jako vystřižené ze seriálu Dallas. Ach jo, ach jo... Kdyby tam nehrál Keitel, 62 % by ten film natuty neměl.

• 16.5.2016  16:34

Všechny tři hvězdy dávám za poslední, nejlépe sehranou část. První dva příběhy neměly šťávu, nudila jsem se, třetí naprostá bomba, skoro jako kdyby se člověk díval na dva různé filmy za sebou. Úplné nebe a dudy. Viděla jsem divadelní hru těsně před shlédnutím filmu, která byla perfektní, takže mám možná zkreslený pohled.

• 13.2.2015  09:46
    Nezlomný (2014)

Připadá mi, že zase všichni musí jít s davem a říct, jak to ta Angelina nezvládla a jak by to bylo lepší v rukou jiného režiséra a jaké to bylo obyčejné a blablabla a všichni v tom budou pokračovat... Já už fakt ničemu asi nerozumím, protože je to ten typ filmu, na který musíte pořád myslet a je vám vlastně líto, že už skončil. Sympaťák hlavní hrdina, silný, silný, strašně silný příběh, příběh, jaký vás prostě vtáhne do děje a jenom zíráte s otevřenou pusou celou dobu. Tohle jsou pro mě emoce. Vsadím se, že kdyby to natočil Spielberg úplně stejně, všichni by to hodnotili jako špičku. Ne jedna slza mi ukápla. A ten pocit, vždycky když běžel... Jakoby člověk běžel s ním. Taky jsem si přála běžet.

• 12.2.2015  16:46

Četla jsem začátek knihy a nechala jsem toho. Nedošla jsem do těch "správných" pasáží, do těch, díky kterým se kousek stal údajně tak populární. Rozhodla jsem se, že ano... Půjdu na tu půlnoční premiéru s tím, že si užiju slepičí, dámský večer s kamarádkou. Ale buhvíproč jsem vlastně čekala, že se budu bavit... Čím bych začala? Hlavní hrdinku, samozřejmě nesmělou a cudnou, jsem neměla ráda už v knize. Slečna, protlačované dítě bez kouska talentu, která její postavu ztvárnila, můj odpor snad ještě umocnila, když se pokoušela hekat a předstírat rozkoš, jak jen ji Grey maličko polechtal. Nějak jsem čekala, že film bude aspoň trochu umělecky pojatý, drsný, něčím zvláštní a pokud ne, tak alespoň zábavný... Nic. Nuda, nuda a zase jenom nuda. Ani ne řadová romanťárna, spíš podřadná romanťárna. Jakoby byly za sebou v jednom kousku naskládány obyčejné milostné scény ze všech možných filmů, scény, které vás většinou zdržují. Doufejme, že Dornan bude jako Kubiš lepší.

• 17.11.2014  14:27

Klišé? Jaká klišé? Naopak! Je jediný svého druhu...

• 27.10.2014  00:10

Na filmu je nejkrásnější Verunčina písnička, tak krásná, že jsou skoro všechny tři hvězdy hlavně pro ni.

• 10.9.2014  22:36
    Divoši (2012)

Prostředí skvělý, nápad dobrej, ale špatně provedenej bohužel. Upocená blbost hrající si na něco, co to vůbec není.

• 31.8.2014  23:12

Až na živýho hrdinnýho prezidenta na konci, patetický telefonát tatínka od rodiny a všech těch závěrečných klišé, jak se to všechno pěkně vyřešilo a vlastně to dobře dopadlo, skvělej film. Nenudila jsem se ani vteřinku, akčňárna podle mýho gusta.

• 15.2.2014  23:05

Úžasný film... Tak odlišný od toho, co člověk vidí denně! Není to nic tragického, ale člověku to silně zapůsobí na emoce a naprosto vás to pohltí. Neuvěřitelně vystižená atmosféra!

• 4.1.2014  00:40
    Království (2007)

No jasně, super nápad, pojďme natočit film, který si strašně upoceným způsobem hraje na co nejdrsnější a zároveň v jistém smyslu nejvěrnější ukázku reality a ve skutečnosti je to normální akčňák! Upřímně řečeno jsem se vytočila už ve chvíli, kdy letěla do Saúdské Arábie s partou mužů ta ženština, se kterou by se tam nemazlili, nebavili, no prostě tohle by ABSOLUTNĚ nepřipadalo v úvahu!!! Myslím, že scénáristé toho o skutečné Saúdské Arábii moc neví.

• 6.11.2013  12:42
    Zmizení (2013)

Neuvěřitelný KRIMINÁLNÍ film! Čekala jsem něco docela jiného, něco podstatně akčnějšího a méně reálného... Po dlouhé době, možná poprvé, jsem viděla americký film, který měl předně detektivní ráz. Dokázalo mě z toho pěkně zamrazit, měla jsem nervy až do konce, do naprosto perfektního konce mimochodem! Musím akorát podotknout, že mě osobně napadlo hned, kdo to měl vlastně na svědomí...

• 20.9.2013  18:14
    Milý Johne (2010)

Jako není to úplně blbý, jde prostě o romantickou slátaninu pro ženský a pokud se s tím smíříte, baví vás to. Ale teda jediné, s čím se nesmířím já, je Channing Tatum... Nutno uznat, že na tuhle roli se hodí a těžko si představit někoho jinýho, každopádně toho člověka nemůžu vystát a nepomůžu si. Je tedy pravda, že ona je to značně nesympatická role, a já osobně Johna nesnáším skoro po celou dobu filmu, hlavně ten způsob, jak se chová k tátíkovi, takže opravdu - lepší adept než Channing mě koneckonců nenapadá.

• 5.9.2013  17:13
    Arrow (TV seriál) (2012)

Začalo to docela slibně... První díl mě vlastně hodně zaujal, během druhého a třetího dílu jsem brala Arrow jako seriál třeba na úrovni Ztracených, i když trochu s rezervou a s tím, že je to prostě americká nadsázka. Jenže pak to začalo být s každým dílem horší a horší! Očekávala jsem od toho mnohem víc, nápad je dobrý a myslím, že by se z toho dalo vytřískat leccos, ale... to ne" Takže v první řadě Digglova postava? Chlápek v obleku, co sedí v Arrowově "řídícím centru", a většinu času mu říká, co nemá dělat, a oduševněle s ním akorát rozmlouvá o nesmyslech. Nebojuje, prostě nic... Pak mě docela štve, jak jsou na něj ta matka se sestrou přehnaně hnusný po tom, co pět let strávil na opuštěným ostrově, obzvlášť ta vševědoucí sestřička je příšerná a její ksichty se nedají vydržet. Hlavní hrdina má asi tak dva výrazy, které neustále střídá. Jak to dopadne, se dá většinou předpokládat, navíc to bývá docela nuda a vůbec nemluvím o těch nesmyslných, slaboduchých pindech provázející celý seriál...

• 5.9.2013  17:02
    Capri (TV seriál) (2006)

Mnohem horší seriály jsou tady ohodnocené mnohem lépe včetně telenovel a různých amerických krávovin... Zas taková hrůza, že by se musel tenhle seriál dostat na úroveň odpadů to není. Proč? Protože je italský? Mně připadá "příjemně italský". Neříkám, že je to něco hlubokomyslného, ale prostředí ostrova Capri je minimálně pro člověka, který tam byl, docela půvabné a vlastně se na seriál hezky kouká samozřejmě s očekáváním, že půjde o zábavu a odreagování.

• 20.8.2013  12:34

Přátelé, toto byl opravdu nářez... Lepší než Barbie Růženka. Čtyři silné, sebevědomé, emancipované ženy, které se nebojí dokázat, že mají právo stát se mušketýry, každá má jiné vlasy, jiné šaty s těma nejpěknějšíma sukýnkama na světě a každá umí něco jiného. Opravdu mě pobavil jejich příchod na ples ("lady Barbecue") a poté ta neuvěřitelně krutopřísná, bojová akce, která v podstatě začala voňavkou... No tak, tohle přece musíte brát s nadsázkou!

• 20.8.2013  00:46

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!

• 26.5.2013  00:36

O hodně, hodně, hodně lepší než jednička, tohle mělo docela hlavu a patu, když to člověk bere s nadsázkou. Asi bych normálně dala tři hvězdy, čtvrtá je za toho pěkného policajta...

• 25.5.2013  13:52

No dobře, průměrná romantická komedie, které bych asi za normálních okolností dala tři hvězdy, ale... Imigranti z mexika pomocí vydírání donutí firmu, která je doteď zaměstnávala, aby na ně nezavolala imigrační. Jsou vyobrazeni jako nejúžasnější hrdinové, zatimco představitelé tý firmy jsou ztělesněním zla samotného. Vítejte v dnešní době.

• 6.5.2013  21:24

Začátek vypadal dobře, ale potom se to vyvinulo v něco naprosto hloupého - samozřejmě díky tomu, že na filmu už zanechal svoji stopu čas. Některým filmům čas neublíží, jiným opravdu hodně. Bohužel.

<< předchozí 1 2 3