• Krátkometrážní

Tempbot (2006)

Trochu divné... Sousedka byla hodně mimo mísu, stejně jako neustálé "obědy" apod. Příběh robota snažícího se začlenit bych viděla raději zpracovaný nějak jinak...

Tetra Vaal (2004)

Příjemná reklama :), už se těším na celovečerák.

Říše slunce (1987)

Christian Bale v mini verzi je stejně skvělý jako v dospělé. Navíc připočtu skvělý příběh, hudbu, pár skvělých hlášek (my LIFE, fotografující Bůh, brambory aj.), odečtu pár kravin a zbyde mi fakt dobře strávené dopoledne. 8/10

Memories (1995)

1.část: Parádní psycho sci-fi, z celku pro mě nejlepší krajíc. Výbornej horor, kterej by zdaleka tak dobře nevyzněl, být hranej. Navíc hudební podkres geniálně podbarvil celý film, takže první část za 5 (9/10). 2.část: vtipné dílko, sice s trochu jasnou pointou. Opět skvělá hudba. (7/10) 3.část: Zajímavá atmosféra, animace postaviček se mi sice moc nezamlouvala, zato neživé části byly pěkně znázorněny. Nějak mi ale uniklo, o čem to přesně bylo. Anebomi to, co jsem z toho pochopila, nestačilo. (6/10). Celkem ale pěkný, ač nechápu, co měla ta tři díla společného (memories jsem viděla jen ve zcela zjevné jedničce).

Zasažen bleskem (2012)

Pěkná prvotina, která ze mě na konci tak trochu vysála emoce. Příjemně odehráno s trochou nadsázky i dramatičtějších linek. Nucení spolužáků k psaní je pojato originálně, závěr je teda jasný už od začátku, ale i tak byly závěrečné scény potřebný pro vyznění filmu. Sice trochu hraní na city, ale dalo se to vydržet. 6/10

Muž z oceli (2013)

Několikrát jsem slyšela, že tam neměl bejt ten konec, jinak by to bylo dobrý. Tak jsem se o tom přesvědčila. Sice jsem si myslela, že ten komentovanej konec je už od začátku ničení Manhattanu, pak mě ale vyvedli z omylu a já další půlhodinu koukala na ten haněnej závěr (je faktem, že jak jinak by měli vyřešit nastálou krizi, než aspoň minimální destrukcí okolních budov). Až na něj je to ale příjemná oddechovka s pár vtipnými, pár melancholickými momenty. 6/10

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Paráda! Pravděpodobně moje nadšení trochu po pár dnech opadne, ale těch 5* si to na pár dní zaslouží (kdo ví...). Druhý díl trilogie se mi stravuje mnohem lépe než zombie, pro mě je mnohem zábavnější a vůbec napínavější i zajímavější přiběhově. Od teď si objednávám jen cornetto. (9/10 ihned po zhlédnutí)

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Mno... Začátek průměrný, bylo pár příjemnějších dílů, ale pořádně mě to chytilo až tak od 7., 8. dílu. Zato pak to byla krásná místy depresivní jízda. Oceňuju mimo příběh navíc také hudbu. Takové depkoidní Fly Me to the Moon stálo za to. Pěkně si s tím pohráli. Postavy se mi pozdávaly všechny až na otce, s tím jediným jsem se nějak nedokázala ztotožnit. Jenomže potom přišel závěr, ze kterého nejsem moudrá ani trochu. Mimo jiné samozřejmě proto, že jsem měla staženou verzi v angličtině, kde z nějakého důvodu nebyly otitulkovány japonské nápisy/titulky a já místy netušila o čem je řeč. Částečně nejspíš i kvůli tomu mi konec přijde trochu mimo dosavadní příběh. Na základě zdejších doporučení si ale zhlednu i film, který by to měl sesumírovat lépe. Stejně však za tu valnou většinu seriálu dávám slušné 4* (7/10).

Soumrak mrtvých (2004)

Wow, přečkala jsem film o zombie a to bez následků, ba dokonce mě to i bavilo. To bych do sebe moc neřekla. Každopádně duo Pegg Frost je skvělé, je to ale díky Peggovi, že jsem si takový film vůbec pustila. A nelituju. Taková skvělá kravina na uvolnění. Jdu zkouknout i Hot Fuzz. (7/10)

MacGyver and the New Citan (2012)

Supr reklama s parádním McGyverem. Ale je to stále jenom založené na vzpomínkách a jen kvůli nim víc jak 3* nebudou. Ale potěšilo to.