Kód Enigmy (2014)

Tak mám pocit, že Benedict Cumberbatch a Charles Dance se charakteru svých seriálových postav jen tak nezbaví hehe

Whiplash (2014)

Od filmu, kterej se celej odehrává v prostředí orchestru konzervatoře a ještě k tomu je nominovanej na Oscara v hlavní kategorii, bych teda čekala, že nástroje budou vizuálně a zvukově sedět. Ale jinak super vyhrocená podívaná, pro milovníky jazzu povinnost!

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi tenhle seriál líbí nebo ne, ale jsem si jistá tím, že je to fakt hodně scary a úzkostlivá podívaná a jsem ráda, že jsem se nenarodila v budoucnosti.

Starý pes (2011)

Sledovat tento film bylo jedno velké utrpení, kromě toho, že to byla neuvěřitelná nuda, byl příšerný zvuk, kamera zabírala samé nezajímavé věci, nepochopitelně natáčela herce v odraze špinavé výlohy místo toho, aby je natáčela přímo(pokus o art?) a různé situace se často opakovaly. Asi to nebyl původní záměr tvůrců, ale jediné plus tohoto filmu je dokumentární úhel pohledu - je zajímavé nahlédnout na stereotypní život v tibetské vesnici, kde se neděje vůbec nic a kde proti sobě stojí starší generace, která chce za každou cenu dodržovat své zásady, a pak ta mladší, která se pokouší o modernizaci, ale dosáhne pouze toho, že zničí veškerou tradici. P.S. Čínský teleshopping je fakt něco.

Věc: Počátek (2011)

Napínavé a nechutné. Dost špatný zvuk a super závěrečné titulky. Napůl tleskající sál. The Thing z roku '82 jsem neviděla, ale potřebuju. A mám tušení, že ti, kteří ano, novou "Věc" strhají.

Dvojí život Veroniky (1991)

Tenhle film má překrásnou kameru, hudbu a především Irène Jacob.

Berlin Calling (2008)

Pokud jste líní vyrazit do centra na party, pusťte si Berlin Calling. Hodně nahlas.

Biutiful (2010)

Iñárritu je zpět z výletu v Hollywoodu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Lepší 4*, první část byla povedenější. A teď už jen zbývá pořád dokola nostalgicky číst a zkoukávat celou ságu až do skonání světa.