• Publicistický

Četník ze Saint Tropez (1964)

Je francouzštější Francouz než Liuis de Funes? My máme brněnskou pátračku a tady loví četníci nudisty. Ve sluncem prosyceném Saint Tropez. S geniální znělkou a ano i geniálním dabingem. Bláznivé, bohužel příliškrát obehrané. S mírou ale říkám - ano, proč by ne.

Californication (2007) (seriál)

Sprostý seriál o šovinistyckých a sexistických prasatech? Nebo cynicky geniální počin o dnešních mladých i těch trochu starších. O laciných gestech, pózách a nevázanosti. Neviděl jsem vše, přesto si dovoluji označit za véc než dobrý, propracovaný. A sexem přesycený samozřejmě. Místy lehce perverzně

Julie a Julia (2009)

Přijemý a odpočinkový film s vždy skvělou Meryl Streep, která může mít zástěru, Pradu nebo cokoli jiného a je za hvězdu. Je pravda, že jídlo a sex nejlíp prodává. A hodně jídla překoná i sex. Tady by se hodila snad i čtvrtá hvězda, hlavně za cíl vařit. Vaření je radost a tu předává Amy Adams i divákům.

Pelíšky (1999)

Kultovní komedie Štědrého dne plná hlášek, které si pamatují snad všichni kromě mě. Ovšem co se mi do paměti vrylo dokonale, byla Simona Stašová s prskavkou ve vlasech. Už jen za to je třeba mít Báječná léta rád. Alespoň jednou ročně tedy - nejpozději čtyřiadvacátého po rozbalení dárků. Pelíšky - 100%

Ženy v pokušení (2010)

Eliška Balzerová v životní roli. Alespoň pro mě ano. Vtipné, neotřelé, i diváky oceňované za nadhled, vtip, osobitost a glanc. Proč se jednou nepřestat tvářit haperintelektuálsky a přiznat, že je to fajn. Ženy v pokušení - 75%

Do naha! (1997)

Povedená britská komedie se sympaticky nesympatickými herci. Fajn provedení, příjemě vtipné a opakuji - britské. Ovšem živé Hole dupy Národního divadla Moravskoslezského si zaslouží i pátou hvězdu! Do naha! - 80%

Půlnoc v Paříži (2011)

Přesto, že jde o Paříž, je to milé a od Woodyho (nebo právě proto?) si mě nezískali. Třeba je nutné vidět dvakrát. A nebo ani to nepomůže. Nyní jen průměrné - a to hlavně za prostředí a téma než za cokoli jiného, PŮLNOC V PAŘÍŽI - 50%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Nevím proč, ale u mě dobrý! Zdá se mi, že vše britské je fajn svým osobitým způsobem, který se odlišuje od hlavního proudu. Zmetci jsou drzí zmetci. Co víc říct. Ač sci-fi, které nesnáším, Misfits můžu. Misfits: Zmetci - 75%

Haló, haló! (1982) (seriál)

Dokonale absurdní a jistě i kultovní britský seriál o Francouzích. Vražedná kombinace a skvělý výsledek! Navíc slovo Tančík bylo symbolem pro jednu z mých cest po západní Evropě. A to potěšilo! Halo, Halo! - 90%

Horizont ČT24 (2010) (pořad)

Každodenní informace celého světa nejlépe s doprovodem příjemných vstupů a postřehů Hany Scharfové.

Ovládací panel

Fanklub