Nevada

Nevada

Gabriela Blahová

okres Hodonín
jsem drzá a kopu do lidí

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.7.2019  21:39
    Kill It (TV seriál) (2019)

Dobrý příběh o pomstě se zajímavou zápletkou, kde mladý zabiják pátrá po své minulosti a přitom rozplétá síť dlouholetého odporného zločinu, vedle kterého vypadají jeho nájemné vraždy jako nevinná zábava. Seriál ovšem zoufale ubíjí melodramatické (a nesympatické) chování většiny postav. Zvláště dlouhé pohledy do ztracena nebo mezi dvěma hlavními hrdiny, opakované záběry scén, kde to vůbec není třeba - a pro jistotu i zpomaleně, za to by se nemusela stydět žádná turecká telenovela. Je to velká škoda, protože při větším sestříhání by se jednalo o svižný a napínavý thriller. ***+

• 26.5.2019  21:32

Boha jeho... Co na koho Ritchie ví, že mu tohle odkývali a dali mu na to peníze? Co hrozného komu Law provedl, že se k tomu musel upsat? (Banu snad omlouvá účast jen ve zlomku stopáže,) Co je to s dnešním filmovým světem a co se stalo s filmovými fanoušky, že má tohle tak vysoké hodnocení a pochvalné komentáře? Samé otázky, já vím. Tak už je zkrátka. Tohle by v devadesátých letech putovalo rovnou do videopůjčoven s posměšnými komentáři, že si to sice hraje na béčko, ale ve skutečnosti je to jen zmetek kategorie C s nezvykle velkorysým rozpočtem.

• 31.12.2017  23:36
    Hap & Leonard (TV seriál) (2016)

Seriál je zasazený do konce 80. let 20. století do východního Texasu a atmosféra je třetí hlavní postavou. Oběma sériím by hodně prospělo, kdyby byly o jednu epizodu kratší, ale i tak stojí za to vydržet a neodpískat sledování po 1-2 dílech. Druhá série je stylem podobná prvnímu Temnému případu. Obecně, kdo rád Justified, Longmirea a jim podobné, tak si u Hapa a Leonarda své asi najde (i když prvně jmenovaný je samozřejmě nedostižný). Slabší ****

• 10.6.2017  22:56
    Mumie (2017)

Plytké, nezáživné a s postupujícím dějem až nudné. Skoro jako by soutěžili o zbytečnější film s Hrobem Dračího císaře. Body tomu trochu zvedl Russell Crowe. Lehké plus i za volbu ženy coby záporáka. Naopak blondýna z Londýna mě celou dobu nemálo štvala. Tom Cruise vzal roli hlavního hrdiny zřejmě jen kvůli tomu, aby dokázal, že na to pořád ještě má, a/nebo v předtuše tučného podílu na tržbách. Scénář ho k tomu přesvědčit určitě nemohl. Ta role by mnohem víc slušela někomu mladšímu, ale vzhledem k tomu, že by to byl nejspíš Sam Worthington, nebo ještě hůř Channing Tatum či Chris Pratt, tak díky Sutechovi za Cruise.

• 2.4.2017  23:53

Je to lepší než epizoda VII, ale zbytečné je to úplně stejně. Co víc říct o filmu, kde je nejlepší postavou robot, který má "jen" roli hláškujícího parťáka. Zajímalo by mě, kdy konečně nové Star Wars přestanou vykrádat staré Star Wars a vytvoří něco nového a zajímavého. (Ne, nemluvím o krádeži plánů samotné, ale o té spoustě scén, hlášek a záběrů.)

• 3.4.2016  20:43

Příběh je objektivně spíš na 2*, ale za sestavu John Cusack, Diane Lane, Elizabeth Perkins, Christopher Plummer a Stockard Channing tu jednu hvězdičku přihodím. Všichni byli ve svých rolích skvělí. Věčná škoda, že jim scénář nedopřál víc.

• 17.12.2015  21:39

Jako velký fanda Star Wars jsem z ohlášeného pokračování měla rozporuplné pocity a postupně zveřejňované materiály jen prohlubovaly moje pochyby. Film samotný pro mě byl lehkým zklamáním. Především to nejsou nové nové Star Wars. Někteří tomu budou říkat optimisticky restart, někteří opatrně remake. Já tomu budu říkat neinvenční vykrádačka, byť dobře natočená. Protože Síla se probouzí není nic jiného, než totálně vybrakovaná původní trilogie (primárně samozřejmě Nová naděje). Tahle rutinně odvedená práce bez jakéhokoliv nápadu je to, co jsem očekávala snad ze všeho nejméně. Místy to funguje dobře, humorné scény baví - jen by nemuseli tolik tlačit na pilu s novým rádoby roztomilým robotem, akce je náležitě třaskavá, ale jinak docela plochá, děj předvídatelný - bez jediného překvapivého momentu. Dokonce i TA scéna je cítit dlouho dopředu. Celé je to prostě bez jiskry, bez nadšení. V okamžicích, kdy přesně poznáte scény z původní trilogie, zaútočila nostalgie plnou Silou, jen aby mi vzápětí došlo, jak smutné je, že z toho nedokázali vymáčknout víc. Přitom je vidět, jak skvělé to mohlo být, kdyby to nebylo tak sterilní. S postupujícím dějem ve mně jen vzrůstala chuť pustit si pravé Star Wars a tyhle pustit z hlavy. Když budu nově nastavený směr, kterým v Disney Star Wars evidentně hodlají vést, považovat jen za další "expanded universe", užiju si další díly asi víc. V konečném hodnocení to na průměr vytáhla jenom nostalgie, protože přece jen je neskutečně fajn vidět zase na plátně Hana, Leiu a koneckonců i Luka. Zatím 3*. Pokud se někdy dokopu k opakování, možná přehodnotím dolů. EDIT: A stalo se, takže nakonec lepší 2*. Mimochodem - Han Solo je pořád největší frajer v galaxii ;)

• 1.8.2015  21:37

Stejně jako u předchozího dílu vám nejvyšší ocenění uniklo jen o vlásek, pane Hunte. Jsem moc ráda, že jste se další misi rozhodl přijmout bez váhání. Jen doufám, že při ní více zapojíte do akce pana Brandta. Mnohem více. Brzy na viděnou.

• 18.1.2015  11:39

Kdyby z toho vynechali všechny lidské postavy, tak by to byla bezva podívaná.

• 25.12.2013  23:01
    The Michael J. Fox Show (TV seriál) (2013)

Hodnocení po pěti dílech, k dalším už se nedonutím. Je fajn vidět zase Michaela J. Foxe hrát, ale to je asi tak všechno. Mnohem raději bych ho viděla jako stálou vedlejší (geniální) postavu v The Good Wife. Seriál samotný je spíš úsměvný než vtipný. Jak už v komentářích několikrát zaznělo - postavy jsou nezajímavé a klišovité. A promluvy do kamery jsou navíc hrozně otravné.

• 13.10.2013  14:17
    The Crazy Ones (TV seriál) (2013)

Po čtyřech dílech to vzdávám. Vtipu to moc nepobralo a pitvoření Robina Williamse nemám ráda dlouhodobě. James Wolk mi bude trochu chybět, i když se místy šklebí ještě debilněji než Williams.

• 3.8.2013  19:59
    Red 2 (2013)

Vyškrtnout všechny scény s Catherine Zeta-Jones (kromě toho, že je tam naprosto zbytečná, je i dost tragická) a polovinu scén Willise s Mary-Louise Parker a nemělo by to v rámci žánru výraznější chybu. Stopáž 95 minut by tomu slušela jako vyznamenání agentovi odcházejícímu do důchodu.

• 25.7.2013  17:44

Tklivá balada o smutku z osamění. Inspirace Miyazakim je opravdu nesporná, ale bohužel funguje jen částečně po vizuální stránce.

• 25.7.2013  17:43

Nemůžu říct, že bych se nebavila - i když bych snesla celkovou stopáž tak o 15 minut kratší. Ale obávám se, že za 2-3 týdny si z celého filmu budu pamatovat tak akorát scénu v bistru s debatou o sexu a to, jak si Bradley Cooper stěžuje jaký byl Hemingway hajzl. Celkově je to lehce nadprůměrná romantická komedie. Souhlasím s názorem, že Bradley Cooper předvedl mnohem víc než Jennifer Lawrence.

• 29.5.2013  22:45
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Jeden z případů, kdy je pro mě hodnocení 3* málo a 4 moc. Je škoda, že to trpí současným hollywoodským neduhem - přílišnou roztahaností. Začátek je skoro stejně dobrý jako jeho anglický předchůdce, ale pak se děj bohužel rozmělní do spousty zbytečných odboček, jen aby se v závěru zbytečně spěchalo. Ty odbočky jsou sice taky dobře napsané i zahrané, ale přesto by to fungovalo i bez nich. Když jsem při sledování omylem přeskočila 8. díl, na kontinuitě příběhu to vůbec nebylo poznat. Mít to tak 8 epizod, asi bych byla spokojená podstatně víc. Moje dojmy navíc ovlivňuje i to, že Zoe (postava i herečka) mi od začátku lezla na nervy. (Škoda promarněné příležitosti v závěru.) Kevin Spacey naopak vládne celou dobu. Po chvíli váhání hodnocení zaokrouhluji nahoru a doufám, že druhá série mi to vynahradí.

• 13.4.2013  21:59

Povedenější než podobně laděný Abraham Lincoln: Lovec upírů. Famke Janssen psali roli přímo na tělo.

• 13.4.2013  21:55
    Reportér (2012)

Škoda promarněné příležitosti. Při lepší práci s postavami z toho mohl být výborné drama s dusivou atmosférkou horkého jihu. Jenže místo detailnějšího vykreslení charakterů a hlavně motivací, se scénář víc věnuje úchylkám zúčastněných, což shazuje celý film dolů. Jsem si vědoma, že zvolený styl byl zřejmě záměr, ale prostě se to nepovedlo. Zbytečně to tříští děj a narušuje atmosféru. Opakované detailní záběry zadumaného (a často polonahého) Efrona začnou být brzy otravné. Vidláka jako (hra)je Cusack bych potkat nechtěla.

• 10.3.2013  22:37
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Po slušné a atmosférické první polovině série byla ta druhá o dost slabší. Seriál upadl do stereotypu a nedokázal se z něj vymanit. A taky má jedno z nejslabších finále, jaké jsem poslední dobou viděla. Přesto se pořád jedná o nadprůměrnou podívanou. Jen je nutno brát s velkou rezervou doktora Jacksona, geniálního znalce všeho, který by hravě strčil do kapsy většinu dnešních forenzních odborníků i s moderními laboratořemi. Hodnocení 3,5 * zaokrouhluji (zatím) směrem nahoru. Uvidíme co s tím provede druhá série. A po druhé série snižuji hodnocení, protože se dostavilo zklamání. Podivně šroubované a rádoby filozofické dialogy o ničem, změny charakterů bez výraznější motivace (Reid se chová jako debil) a náměty jak z učebnice politické korektnosti. Děkuji, nechci. P.S. Fanoušci Game of Thrones ocení několik herců ve vedlejších rolích.

• 22.9.2012  22:54

Hardy je správně tvrďácký, Clarke dobře šibnutý, LaBeouf hodně otravný, Pearce úžasně slizký a Oldman sice výrazný, ale trestuhodně nevyužitý. Přes všechny tyto slibné ingredience to dohromady nefunguje. Něco tomu chybělo. Něco zvláštního, něco navíc, něco zapamatovatelného - správná atmosféra. Ačkoliv jsem se při sledování vyloženě nenudila, tak spokojená jsem rozhodně nebyla.

• 9.9.2012  17:58

Když čtu oslavné chorály na tohle dílo, tak marně přemýšlím, čím si to vysloužilo. S výjimkou úvodní akční scény, která zároveň obsahuje jeden ze dvou nejlepších soubojů (Jet Li v kuchyni), je první hodina zoufale nudná a plná prázdných a rádoby osudových dialogů/proslovů. Ve druhé části se to sice zlepší, protože konečně začne akční film, ale ne o moc. Postup hlavní party dějem je ještě padlejší na hlavu, než jsme zvyklí z céčkových filmů. Schwarzenegger je neskutečně toporný každou minutu, kterou stráví na scéně, jeho dialogy jsou jeden trapas za druhým. Willis z toho vychází jen o trochu lépe. Hlášky - hlavně od dua Stallone-Statham - moc vtipné nejsou. DROBNÉ SPOILERY: A ani souboj Van Damme vs. Lundgren mi nedopřáli. Ale aspoň tam Statham předvedl solidní práci s nožem a další z nejlepších soubojů (u vrtulníku). Van Damme jako démonický záporák žalostně selhal. Kdyby byl hlavním záporákem ten jeho poskok, asi by to bylo lepší. Typická ukázka humoru se dá shrnout jedním ze závěrečných dialogů: "Ta věc patří do muzea." "To my taky." "Sranda, co?" "Jo, sranda." No, ani moc ne.

• 31.8.2012  20:16
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Tohle se tak úplně nepovedlo. Problémem není příběh vyprávěný napřeskáčku v různých časových rovinách, ale příliš velké množství postav. A že některé z nich jsou velmi otravné (Izák, Mirie, Jakuzzi, Czes), tomu taky zrovna neprospívá. Naopak jsem litovala malého prostoru pro postavy, které mě zaujaly (Chane, Ennis, Firo).

• 2.8.2012  21:55
    Noc v muzeu (2006)

Zářný příklad toho, že v Hollywoodu neznají míru a producenti by měli víc zapojit do výrobního procesu střihače. Při sestříhání tak o 10, ale nejlépe 15 minut, to mohl být zábavný a svižný film. Hlavně všemožné pitvoření, dohadování se s opicí, nesmyslné "pokřikování" Attily, na Attilu, "psychoanalýza" a hlavně otravný Mickey Rooney, to všechno bylo navíc a nejen zdržovalo, ale přímo otravovalo.

• 28.7.2012  22:37

První polovina filmu je celkem zábavná akční podívaná. Ale bohužel pak přijde část, která si hraje na skutečnou historii a všechnu předchozí snahu to sráží do kolen. Závěr sice zase naváže na počáteční styl, ale je to příliš pozdě.

• 15.7.2012  22:28
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Udělám výjimku a seriál ohodnotím plným počtem ještě před odvysíláním celé série - už po třetí epizodě. Nemůžu prostě jinak. HBO připravilo výbornou dramatickou podívanou plnou skvělých dialogů a vtipných hlášek. A pro mě osobně i dobrou náplast na zklamání z adaptace druhé série Game of Thrones. ***** A po všech 10 epizodách 1. série si za svým hodnocením pořád stojím. I přes občas přehnaný americký patriotismus a taky navzdory nadměrným výlevům emocí hlavních postav, které jinak nesnáším.

• 20.6.2012  18:10
    State of Play (TV seriál) (2003)

Šest téměř hodinových epizod plných dramatického děje, točícího se kolem reportáží o smrtelné nehodě poslancovy spolupracovnice a zdánlivě obyčejné drogové vraždy. Obě události se brzy ukáží být propojené. Ale z jakého důvodu, to je záhada, na kterou se snaží přijít tým novinářů z redakce prestižního deníku. Jsou nuceni pracovat ve stresu a utajení, aby je nepředběhla konkurence a nebo hůř - nezastavila policie, které novináři často kříží vyšetřování. Brzy se jim do práce navíc začnou nepříjemně prolínat i osobní vztahy. S postupným odhalováním pravdy se o ně navíc začnou zajímat i "vyšší místa". Za pochvalu stojí brilantní výkony herců (v čele s Davidem Morrisseyem), výborná režie i nevtíravá, ale přesto děj vhodně doplňující hudba. Je obdivuhodné, že scénář dokáže udržet napětí téměř celou dobu, když většina filmů toho není schopna ani na dvě hodiny. Jedinou drobnou výhradu bych měla k málo charismatickému hlavnímu novináři.

• 15.4.2012  20:18
    Hrát králem (TV seriál) (1993)

Víc než důstojné pokračování Domku z karet. Francis Urquhart coby nekompromisní premiér, řídící zemi pevnou rukou, je sice občas zmítán výčitkami svědomí, ale přesto mu to nebrání v rozehrání další mistrovské hry, která ho má udržet u moci za každou cenu. Jsem velmi zvědavá jak dopadne Konečný tah.

• 29.2.2012  19:46
    Domek z karet (TV seriál) (1990)

Vrcholná politika v plném lesku: loajalita hlavně sobě, touha po moci vydávaná za zájmy strany, osobní ambice skryté za službu státu, úsměvy ostré jako nůž, přátelství chladné jako led, nepřátelství maskované zdvořilostí, poloviční pravdomluvnost, otevřené naznačování, falešné lichotky, odhodlání dosáhnout svého. Ale hlavně skryté intrikování a cynické manipulování, jaké nemá hned tak v seriálovém světě konkurenci. A že je to vlastně osobní pomsta zneuznaného mistra, to už je jen takový bonus. To si můžete myslet. Já to nemohu komentovat.

• 25.2.2012  23:02

Patetické? Obrovsky. Naivní? Jistě. Hrající na city? Samozřejmě. Prvoplánově? Zřejmě. Ale kdo jiný než Spielberg, by něco takového zvládl natočit tak, aby to nedopadlo katastrofálně? Asi nikdo. A říkejte si co chcete, já Spielberga a jeho styl ráda.

• 15.1.2012  23:32

Ač se jedná o dvoudílný epos, tak to hodnotím jako jeden celek. První díl nemá bez druhého patřičnou osudovost a druhý bez prvního by zase nedával moc smysl.

• 15.1.2012  23:32
    Čch' pi (2008)