X-Men: Budoucí minulost (2014)

Bohužiaľ som sa v tomto filme akosi stratil. Podľa mňa najslabšia časť série (plus wolverine v japonsku). Scénky, ktoré stoja za to: Boj so sentinelmi. Tak mi napadlo, že čím viac dielov spravia, tým to bude horšie. Takže by už mohli prestať.

Dovolená za trest (2014) odpad!

Naozaj som skúsil vydržať aspoň polovicu filmu. Ale aj 20 minút mi úplne stačilo.

Zločiny nad Seinou (2013) (seriál)

Celkom slušná kriminálka. Len som netušil, že v Paríži sa hovorí po anglicky. To je asi jediné mínus.

No Limit (2012) (seriál)

No tak toto je hodne slabé. Od frantíkov som čakal podstatne kvalitnejšiu produkciu. Ale dostal som len somarinu podobnú Alias a Burn Notice. Samé vtípky a nereálne hlúposti. Hlavný hrdina je čistý superhrdina, všetko zmákne sám a to, že sa furt stretne "náhodou" so sestrou pri prípadoch, to asi ani nepotrebuje koment. Sám sebe sa čudujem, že som zmákol 5 dielov.

Špinavý trik (2013)

Najväčšou devízou tohto filmu je výborná muzika a skvelé umenie Balea a Coopera. Samotný film je tak trošku nemastný neslaný, rozbieha sa veľmi pomaly a zdá sa mi, že vrchol vôbec neprišiel. Páčila sa mi dobre zachytená atmosféra 70s, toto v Holyvúde vedia dobre. Celkovo na mňa film pôsobil dosť sterilne, dá sa to pozerať, ale stačí 1x.

Památkáři (2014)

Som sklamaný. Zatiaľ najslabšia Clooneyovka. Dej veľmi nudný, nezaujímavý. Od takého hereckého obsadenia som čakal oveľa oveľa viac. V príbehu som necítil žiadne napätie, aj hudba bola nevýrazná. Asi 30 minút do konca som to vypol.

Zulu (2013)

Ale ano, je to celkom kvalitka. Potešilo ma, že sa to odohráva Kapskom meste. Aj afrikančina bola super. Zápletka síce taká priemerná, nič svetoborné, ale zase musím povedať, že som sa vôbec nenudil. Whitaker hrá úplne bombasticky. Prekvapený som z legolasa. Fízla vagabunda som mu zožral tak na 50%, ale nejako zvlášť ma tam neiritoval. Film sa určite oplatí vidieť a kľudne aj v kine.

47 róninů (2013)

Je to holyvúdsky film. Takže som čakal veeeľa drakov, démonov a no proste plnú riť super nezmyselných volovín. Kupodivu to až také hrozné nebolo. Je to celkom slušný priemerný film, do kina sa na to určite oplatí ísť. Tých pár bubákov ľutovať nebudete. Samozrejme bez tej zbytočnej love story behind sa to nemohlo zaobísť, to by holyvúdu amíci neodpustili. Na angličtinu v čisto japonskej dedine som si už celkom zvykol. Aj Neo to zahral celkom slušne. Len nechápem, prečo tam nea vôbec obsadili, keď nemá šikmé oči. Plus samozrejme chápem, že film presne podľa legendy by zarobil maximálne 100 ečiek. Legendu o roninoch poznám, pozná ju každý študent bushida a táto filmová verzia nie je vôbec orgaztická, ale rozhodne neurazí.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál) odpad!

Agent Ward je úplne najlepší agent. Vycvičený aby zabíjal. Ale je tu problém. V štyroch dieloch ešte nezabil N.I.K.O.H.O. Dej veľmi predvídateľný, my sme tá najlepšia organizácia, chceme svetový mier a oni sú tí zlí. Bojové scény sú viac než amatérske. Furt len hľadajú nejaké chujoviny, presne ako vo warehouse 13. Ani poriadne kozy v tesnej koži tam nie sú. Snáď len v kuse nasratá šikmooká pilotka. A to naozaj nestačí. Podľa mňa je to seriál pre max 13-ročných, tí takéto hovadiny ešte dokážu oceniť. Končím po štyroch dieloch. To sa proste nedá pozerať.