• Pohádka

Turínský kůň (2011)

Těžký film, což není u Tarra nic překvapivého. Celé ty dvě a půl hodiny tápal ve tmách a střídavě usínal při x-tém pojídání bramboru a oblékání staříka, jenže ke konci jsem si v hlavě pospojoval všechny své individuální indicie a dostal se do toho a pochopil, proč se to tak táhlo a kde co vězí... a byl jsem pohnut a vyděšen, protože Bůh zrovna umíral a já jsem to mohl pozorovat.

Nesvatý (2010)

:-D je to béčko, na nic si to nehraje a baví mě to

Jana Eyrová (2011)

Člověk čeká, že se bude bořit v sentimentálním balastu, ale Fukunaga Bronteovou dokáže ustát. Film vytváří skvělou atmosféru začátku 19. století, Mia Wasikowská je výtečná a já jsem měl na konci zimumřivé projekce docela hřejivý pocit

Přežít svůj život (2010)

Líbilo se mi to. Jde na tom vidět, jak zralý je Švankmajer jako autor a jak se dokáže odprostit od pathosu a používat humor. Jen mi přijde, že v rámci jeho tvorby to není zase taková bomba

Platónova akademie (2009)

slušně natočeno, člověk se občas zasměje, ale to finální poselství jde tak nějak odnikud nikam. Aspoň jsem se poučil, jak to mají Řeci s Albánci a na kterou národnost psi častěj štěkají...

Lovec trolů (2010)

Že bych se za břicho popadal, se říct nedá, o to víc jsem byl mile překvapen, že se takováhle blbina drží celkem zpátky a snaží se vypadat decentně. Technicky je Lovec trolů propracovaný a hlavní superflegmouš mě fakt baví :-D

Tichý život (2010)

Na tomhle filmu oceňuju skvěle zvládnutý žánr, nedá si nic vytknout, nemá to hluché místo, jenže jak tak přemýšlím, tak se mi zdá, že takovýhle thriller bude vždycky spíše jen žánrovým cvičením na nakrmení povrchních citů a ze své podstaty se nemůže věrně dotknout lidské psýchy. A že se přitom snaží... Tarkovskij ve mně říká ne, ale ta tvůrčí vytříbenost to snad i přebije :-)

Máme papeže! (2011)

Tenhle film je neobyčejně vtipný a zábavný, nastoluje tolik otázek ohledně katolické církve a přitom je laskavý.

Tyranosaurus (2011)

Neobyčejně silný, intenzivní film, který nežebrá o city a přitom tak dojímá a vede k zamyšlení nad podobou morálky. Oba hlavní hrdinové předvádějí skvělé výkony, formálně zdařilé... Brečel jsem a to už se mi dlouho u filmu nestalo :-)

Attenberg (2010)

Milé překvapení ve Varech. Trochu mi to připomnělo českou novou vlnu, je to hodně hravé, ale hlavně miluju hlavní hrdinku, za tou bych šel až na kraj světa. Takové sympatické řecké Juno