mosem

okres Uherské Hradiště

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 9.7.2019  21:21

Herecký koncert Sovák + Horníček, jinak se to hodnotit nedá. A samozřejmě režijní práce Jána Roháče stejně jako skvělá práce Jaroslava Dietla. V podání všech těchto Flaubertova předloha, která není vůbec špatná, dostává novou kvalitu. A zatímco kniha je sice čtivá - ale pouze jednou, na seriál se dá dívat znovu a znovu. A vždycky pobaví. Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl.

• 30.5.2019  20:34
    Zlínský klenot (TV film) (2019)

Hraný dokument, který nejen samotným příběhem přitahuje také historickými fotografiemi a filmovými záběry. Je nesmírně zajímavé srovnávat místa, která člověk zná s jejich podobou před 80..90..100 a více léty. Příběh památníku je poutavý, ale stejně tak obraz kolonie baťovských domků, veřejných prostor a náměstí. Příběh, který nám, kteří nejsme právě Zlínofilové, toto město ukázal trošku jinak.

• 24.3.2019  22:06

Nejsem ten, kdo se při hodnocení filmů řídí názorem recenzentů, ale v tomto případě musím přiznat, že jsme se docela shodli. Kdybych nečetl knížku, ze které film vycházel, tak bych tipoval, že jej natočili podle námětu Rosamunde Pilcher. Romantika kapala z většiny záběrů. Naprostá většina děje byla spojena se vztahy manželů, vztahy mimomanželskými, vztahem ona-ona. Poněkud prvoplánově, levně a účelově na mne působilo zobrazení scény setkání se STB, stejně jako komunistické orgie ve vile. A jestli Tugendhatovi zuřili nad knížkou, tak bych nechtěl být svědkem reakce na tenhle film. I když je pravda, že pár zajímavých záběrů tam bylo, některé herecké výkony (spíš v nehlavních rolích, třeba Karel Dobrý) se mi taky docela zamlouvaly. Ale rozhodně jsem od toho očekával něco jiného, než tuhle romantiku. Vila byla pouze okrajovou kulisou. Nebyla ani kulisou pro příběh budovy, byla jen nezbytnou kulisou pro povídání o vztazích postav. Kulisou, kterou si vyžadovalo . Takže, nebyl to ztracený čas, ale na druhou stranu žádné nadšení se nekonalo. Český lev 2019 z toho nekouká :-).

• 10.3.2019  21:27
    Hastrman (2018)

i když filmu lze vyčítat, že do thrilleru má daleko, zcela jistě umí zaujmout. Hereckými výkony hlavních postav Karla Dobrého a Simony Zmrzlé, osobně mne zaujala kamera. Prostředí, ve kterém se příběh natáčel bylo mystické a samo o sobě by stálo za shlédnutí. Propojení příběhu s lidovými prvky bylo příjemné. Naopak až příliš uměle působila modernost chování, oblékání i postojů Kateřiny, v kontrastu s odpuzujícím chováním jejího otce - rychtáře. Stejně tak postava nadlesního byla spíše karikaturou. Ale v celkovém hodnocení příjemný film, který stálo za to shlédnout.

• 6.1.2019  21:55

Z hlediska dnešního asi film obstojí po stránce hudby a výpravy krojů. Další věci - kulisy, herecké výkony... by na tom byly podstatně hůř, protože fakt že bylo natáčeno v atelierech byl až příliš zřejmý. Nicméně, vše tohle odpovídalo době. K filmu nemůžu přistoupit bez dávky sentimentu - kdysi jsem si v jeho divadelním provedení zaamaterštil. Takže bylo přinejmenším příjemné si drama připomenout, osvěžit vzpomínky a užít si srovnání. Příběhu možná jen trošku víc slušel méně sladký závěr.

• 29.12.2018  20:19

Půvabný film s atmosférou, ukazující náboženské vnímání venkova v minulosti. Jednoduché, formální. Prostředí, dbající na tradice a dobrou pověst, prostředí deformované působením náboženský představitelů (Martin Růžek v roli biskupa, která není velká ale hraje ji působivě) i osvětových ateistů (Jan Libíček, který je postavou tragickou i přes svoji komičnost). Do tohoto prostředí vstupuje lehce groteskní postava kostelníka, který je zaměněn za kněze - a který vnáší do tohoto prostředí lidskost a toleranci. U těchto postav jsem vnímal, že i když jsou pojímaný s nadhledem, zůstává v nich jakési přirozené jádro. To se nedá říct o představitelích STB, kteří působí jako karikatura - nejsou zde těmi, kdo by vzbuzoval strach ale naopak, jsou k smíchu. A za mne bonus - Josefa Pechlátová, pro mne vyzněla jako "babka Tutovka" - pamatujete?

• 9.11.2018  21:46
    Milada (2017)

Natočit příběh Milady Horákové jistě není snadné. V tomto případě se však z životopisného filmu stala antikomunistická agitka. Nemyslím si, že k dokladování zrůdnosti tehdejšího režimu, procesu a doby vůbec je nezbytné volit prostředky propagandistických filmů. Anežka Hodinová-Spurná působí dojmem domovnice, v případě Gottwalda je nutné děj doplnit zlověstnou grimasou. Smrt Jana Masaryka, o které se desetiletí vedou spory bez jednoznačného závěru zde je jednoznačně prezentována jako vražda........ Film o Miladě Horákové i o době, kterou si již větší část populace nepamatuje je jistě potřebný, a jeho tvorba chválihodná. Toto provedení se však bohužel příliš nepovedlo.

• 14.10.2018  22:22
    Rašín (TV film) (2018)

Po prvním díle spokojenost. Je zřejmé, že autoři předpokládají, že divák k filmu přistupuji s jistou mírou znalostí o lidech i událostech. Což je, s ohledem na to že se nejedná o film s fiktivními postavami i dějem, vcelku očekávatelné a logické. Kdo tuhle "průpravu" za sebou nemá, může být zmatený. Představitelé hlavních postavy jsou vybráni dobře, jen E. Beneš působí jinak, než jej máme zafixovaného z dalšího období, svalnatá postava Rašína zřejmě taky neodpovídá tehdejší realitě. Je zajímavé sledovat chování, či spíše psychologii jednotlivých postav - Kramář trpí více ztrátou důstojnosti než nebezpečím trestu smrti, představitel státní moc představovaný T.Töpferem musí být logicky křivák a darebák, Rašín působí dojmem člověka který má vždy všechno pod kontrolou (i když v tomto případě nutno podotknout, že i své odsouzení k trestu smrti i ve skutečnosti přijal s úsměvem a nepožádal o milost - což je doloženo historickými prameny). Ale vcelku jsou to jen drobnosti, které lze filmu vytknout. Takže v konečném důsledku lze shrnout - režisér Svoboda opět dokázal,že umí. Druhý díl dost posunul hodnocení. Bohužel směrem dolů. Z Rašína se stává hrdina bez bázně a hany, veskrze pozitivní povaha. Nemyslím si že vše bylo tak jednoznačné. Šmeral, jako představitel levice musí logicky vyniknout jako lump (paradoxní je, že takto jej zobrazuje právě režisér Svoboda). Takže po druhém díle ze 4 na 3 hvězdy.

• 16.6.2018  08:48

Klasika která dokazuje, že pokračování čehokoliv kultovního je zpravidla horší. Film který ukazuje, že herci kteří byli v prvním filmu skvělí, časem nezrají jako víno ale jde to s nimi k horšímu. Komedie, která dokládá troškoidní tendence. A dílo, které ukazuje že režisér která dokáže být originální na Hradě se nemusí být umělcem, který by se jen přiblížil tomu předchozímu.

• 8.4.2018  21:45

tak, docela zklamání. Kdyby se vynechaly zbytečné, vulgarismy (některé měly své místo), zkrátilo by se to o 20 minut a já bych dal o 2 hvězdy víc. Takhle jen za 2.

• 17.3.2018  11:38

Jedna hvězda za hudbu, druhá za Hankse a třetí za exteriéry. Naopak se mně nelíbilo používání (kvasi)vědeckého slovníku v některých momentech (netroufám si do jaké míry byl terminologicky správný, pro běžného diváka každopádně nesrozumitelný), nenadchla kamera a děj, který se měl odehrát v průběhu několika málo hodin byl nahuštěn absolutně nevěrohodně.

• 10.2.2018  14:46
    Tygr a drak (2000)

Jedna hvězda za romantiku, jedna hvězda za náznak filozofie a jedna hvězda za prostředí. Bohužel, asi budu výjimkou, ale akční scény, zejména ty s bojovníkem nijna, byly zcela absurdní, a film tak na místo romanticko-akčního příběhu působil spíše jako groteska či karikatura. Když jsem pak četl komentáře a sledoval hodnocení, marně jsem přemýšlel, co vedlo jejich autory k tak vysokému hodnocení. Zda je moje hodnocení nesprávné, nebo zda je vysoká hodnota ovlivněna tím, že film dostal Oscara. Popravdě - stejně tak přemýšlím, proč. Oddechovka, kterou opravdu nemusím vidět podruhé.

• 28.1.2018  19:13

Atkinson stále lepší. Kromě toho i prostředí stojí za pozorování, má své kouzlo a dobře podkresluje atmosféru. I hudba doplňuje vhodně film, který má vše, co k dobré detektivce patří. A hezká zápletka.

• 20.1.2018  23:27

Prozatím nejlepší z Atkinsonových Maigretů. Příběh je hezky propletený, má napětí a dává šanci divákům odhalit vraha. I když možná o kapánek víc, než by bylo třeba. Atkinson ve své roli roste. Jednu hvězdu ubírám za ne dostatečně využité prostředí exteriérů, spíše mně to připomínalo inscenaci než film. Ale atmosféra doby je zachycena dokonale. A ještě po skončení filmu můžete přemýšlet, jak děj ze závěrečných scén pokračoval. Než si uvědomíte, že je to "jen" film.

• 13.1.2018  22:36

Pohodová detektivka, která nepřináší žádná nereálná překvapení, mystiku či nadpřirozeno. Stará dobrá klasika, se zajímavou kamerou. Atkinson byl méně strojený než v minulém příběhu. Snad jen dvě drobné výhrady - metoda pacifikace zločince v závěrečné fázi by si v současných poměrech zcela jistě vysloužila šetření GIBSu, a poslední scéna v baru byla až příliš pohádková. Ale i tak, pokoukání pro hezký večer.

• 13.1.2018  19:58
    Hanna (2011)

Námět zneužití genetiky a vývoje supervojáka byl zvolen dobře. Téma nejen aktuální, podáno bez zbytečného přehánění. I když to byl akční film, člověk si kladl otázky - je OK zabít policisty při výtupu z moře? Musí být v roli zloducha někdo, kdo je na první pohled psychicky úchylný a ještě v kombinaci s naznačeným náckem? Velmi dobrý byl začátek filmu v přírodě...a také závěrečná část. Střední část byla sice zábavná, ale osobně únik ze střediska pod heslem "sedm jednou ranou zabil" a také samotné prostředí střediska působilo spíše jako prostředí do scifi než do akčního filmu. Za mne průměr, který neurazil, ale zkouknout jej ještě jednou potřebu mít nebudu.

• 6.1.2018  22:17
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Detektivka s "retro" atmosférou. Atkinson jako Maigret byl působivý, i když na mne chladný až tak, že působil nepřirozeně. I když je typově jiný než Maigretovský klasik Gabin, nelze říci, že by jeho výkon byl horší. Jiný ano, ale horší snad ani ne. Z dnešního pohledu působí vyšetřovací metody a policejní postupy trošku naivně - žádné povolení k domovní prohlídce, žádné poučování obviněného. Prostě pohoda, kterou můžeme v našich podmínkách sledovat v případech rady Vacátka. Chce se říci - to bejvávaly časy:-)

• 2.9.2017  09:10

Agatha Christie je nesporně královna detektivky. Takže za mne ta jedna hvězda patří jí. Je zajímavé také sledovat, jak se s látkou vyrovnávají jiní filmaři, jiní herce. Bohužel, v tomto případě film připomíná spíše parodické zpracování - přihlouplá (skoro bych napsal blbá) sekretářka, přinejmenším necharismatický detektiv, naznačená tupost policejního šéfa, podezřelí jsou naprosto nepřirození. Oběť která je podivínská až k šaškovitosti. Nevím, co kladného bych kromě předlohy měl na tomhle zpracování najít.

• 17.8.2017  22:47

Tak žádný art to nebyl, ale takové příjemné večerní pohlazení. Nejlepší pocit jsem ale neměl z hereckých výkonů a děje, ale z kamery. Ale také hezky zahrané dětské role, vtipné dialogy působily někdy trošku strojeně a nuceně. Jiné, "dospělé" scény působily naivně - nevěřím, že někdo v Protektorátu 8 letému klukovi vysvětloval, že nesmí nikomu říkat že tatínek poslouchá Londýn apod. Zajímavý pohled do patriarchální společnosti venkova která ještě v té době přežívala. Tedy řada zajímavých jednotlivostí, kterým trošku scházel jednotící dějový prvek. Takže za mne 3 až čtyři hvězdičky.

• 1.7.2017  22:22

Film, od kterého jsem více očekával než dostal. Film, ve kterém příliš dlouho trvalo, než se divák dozvěděl, co je příčinou děje, který sleduje. Kdo je dobrý a kdo zlý....i když, vlastně poněkud váhám. A závěr, téměř pohádkový, mně rovněž neoslovil. Takže nejpovedenější z celého filmu mně přišla příroda....ale ta není výsledkem práce tvůrců.

• 1.7.2017  22:18

Tenhle film jsem shlédnul den předtím, než jsem navštívil místo bojů - most přes řeku Neretvu. Pozůstatky mostu tam jsou zachovány dodnes.Když se k tomu přidal opar nad řekou....zážitek byl silnější než film, kterému bych jinak dal možná o hvězdu víc. Na mne v něm bylo postaveno na akčnosti a bojových scénách více, než bych si představoval. A nevyváží to podle mne ani skvělé herecké obsazeni.

• 1.7.2017  22:13

Opět jedna z bondovek které nenudí. Opět jeden z Bondů, pro které je role určena.

• 3.6.2017  22:50
    Dech života (1987)

U tohoto dílu jsem se skutečně bavil. Bohužel nejzábavnější byly snaha zachytit socialistické reálie a reálie sovětského chování.Když Rus tak buran (třeba dozorce ve věznici) nebo hlupák. Když socialistická žena (plynařka Máša) blbá husa. Když socialistický voják, tak hňup. Tohle mně přišlo příliš laciné, a film který má jinak spád, Bond který má akčnost, tak docela ztrácí.

• 20.5.2017  22:48
    Chobotnička (1983)

Nelze ji označit za nezajímavou. Ale některé trikové scény jako by byly natáčeny od 10-15 let dříve. Tehdy by mohly zaujmout, zde pouze přetrpět. Některé jsou uvěřitelné ještě míň než scény akční - zkrocení tygra, určité scény na letadle...Věk agenta bych jako problém neviděl, on sám nějak nepřehrává, ani se nezesměšňuje "mládnutím". Pokud by ale byl příběh natáčen někde jinde než v Indii, možná bych dal o hvězdičku míň. Ale takto prostředí nahrazuje některé slabší momenty. A závěrem jsem si nemohl nepovzdychnout - 007 je pro mne Connery.

• 6.5.2017  23:57

Nevím jestli existuje absolutní dobro. Ale určitě existuje absolutní zlo. Ale i to může být poraženo dobrem, byť ne absolutním. Schindler nebyl jednoduchou postavou - a s odstupem času není možno ani jednoznačně vyslovit názor, zda v jeho povaze, v jeho motivaci převažovalo to pozitivní nebo negativní. Zda péče o "jeho židy" byla motivována ziskem či naopak zisk byl prostředkem, aby jim mohl pomáhat. Zda jeho pomoc židům byla snahou o odčinění předválečné spolupráce s německými tajnými službami, nebo byla vytvářením alibi pro poválečné období. Zda byla upřímná jeho spolupráce s Němci nebo naopak součinnost s židovským prostředím. Není snadné být soudcem - zejména, pokud žijeme v jiné době, v jiném prostředí, ve zcela jiné situaci. Nicméně, nezpochybnitelnou je jeho záchrana skupiny židů - bez ohledu na motivaci, bez ohledu na to zda jich bylo o něco více či méně než většinou uváděných 1200. A za tu si úctu zaslouží. Ale k samotnému filmu - měl jsem obavu z toho, že film o této délce bude dlouhý a dějově rozvláčný. Nebylo tomu tak. Děj napínavý, byť mnohdy i díky zachycení drsné reality té doby. A kdybych měl dát tomuto filmu jedno zvláštní ocenění, byla by to kamera. Syrová, zpravidla černobílá, působivá. Film, který i po více než dvaceti letech neztratil na aktuálnosti, neztratil na působivosti, neztratil na napětí a zajímavosti.

• 23.4.2017  22:52

Díl, který nebudu počítat mezi ty nejpovedenější. I když některé okamžiky byly povedené (snad nejvíc mně pobavila "pra-SMSka". Příběh pobavil, ale bylo v něm i na Bonda příliš neuvěřitelných technických prostředků, závěrečná bojová scéna připomínala spíš boj o Stalingrad a auto-obojživelník byl i na mne moc. Takže v tomto případě jen za přehnanost o jednu hvězdu míň.

• 9.4.2017  22:01

jedna z nejlepších bondovek. Connery byl sice Connery, ale Moore byl jeho důstojným nástupcem. Nikoliv kopií, ale nástupcem. Filmu lze vyčítat méně akce, fantazie i nereálnosti oproti jiným příběhům, ale obsahuje spoustu vyloženě gurmánských scén - pohřební průvod, woodoo tanec. Obsahuje i spoustu v té době akceptovatelných skutečností - dnes by bylo téměř nemyslitelné, aby prakticky všechny negativní postavy byly černošské a naopak až na výjimku jsou kladné postavy "bílé". Závěr scény s krokodýly byl poněkud předvídatelný, honička na vodě obsahovala crazzy scény a byla spíš humorná než dramatická. U scény woodoo tance mně vadilo, že z celkově působivého zjevení se dostáváme do megapodzemí, které mne neoslovilo, především svojí účelovostí. Za tuhle scénu hvězda dolů.

• 2.4.2017  18:01

Dobrá zábava, ale jinak nic překvapivého. Spíše zábavné detaily - scéna s natáčením "na Měsíci", rvačka s Bambi a Thumper, dvojice zabijáků Wint a Kidd, nebo scéna v rakvi. A nejzábavnější mně přišlo "retro" rádio, které poslouchá Blofeld - to jednoznačně vypadá jako z počátku tranzistorových vysílačů a kontrastuje s výdobytky techniky - laserovým dělem a jeho ovládáním, s postupně demolovaným počítačovým sálem na plošině, které přesto neustále funguje. Nicméně, Connery je Connery.

• 31.3.2017  22:17

Jeden z lepších dílů. Kdyby nebylo karikatury nového strážníka a jeho mámy, vyznění by bylo ještě lepší. I když Polívkův charakter se projevil, byl jsem rád že tvůrci neměli potřebu ukazovat vše v růžových barvách, jak pravda zvítězila a zlo bylo potrestáno. Možná si mohli odpustit frašku s přísahou na Bibli, poněkud na mne působila jako křečovitá snaha ukázat, co jsou katolíci za prevíty. Ale v konečném důsledku bylo fajn i to, že sbor prvorepublikových četníků nebyl ukázán jako sbor andělů, ale jako skupina normálních lidí. Poctivých, nezkušených i hajzlíků. Každopádně Zedníček se předvedl v nejlepší kondici a hezký díl ukončil celou sérii.

• 25.3.2017  22:36

"To by se Connerymu nestalo". Ano, přidávám se k této větě z filmu - Connery byl Connery a Lazenby (a kdokoli další) bude pro mne vždycky trošku ve stínu. Tři hvězdy dávám zejména diky krásným alpským scenériím, jinak bych dal o jednu míň. Jedna ze slabších bondovek - námět dobrý, bohužel šílená kamera dokáže pohřbít spoustu krásných scén...a také filmové triky jsou podle mého názoru slabší i při zohlednění doby vzniku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6