Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Romantický

O mně

Na filmy koukám hrozně ráda a drží mě to odmala. Vždycky jsem ráda chodila kina a mám schovaný snad všechny vstupenky..ani nevim proč to dělám, ale dělám to dodnes. Už mám pořádnou krabici. Hodně jsem se nachodila do Aera a ráda jsem jezdila na letní filmovou školu do Uherskýho Hradiště.

Začínala jsem na filmech bratrů Coenů, Quentina Tarantina, Pedra Almodovara, Davida Lynche, Olivera Stona, Woodyho Allena.

Z žánrů filmů mám ráda drama, filmy podle skutečných událostí, ze sportovního prostředí, hudebního prostředí, dokumenty, nezávislý filmy, filmy, co mi něco dají, co mají atmosféru, silnej příběh, severský filmy jsou za mě asi nejvíc. K odeagování mám ráda určitě i romantický filmy a komedie, ideálně francouzský, italský, španělský. Ráda se podívám na většinu českých filmů (krom taškařic Zdeňka Trošky a jim podobné). Vždycky mě bavily kung-fu filmy, ideálně Hong-Kong s Jet Li nebo Jackie Chanem, máloco mě pobaví víc. Mám ráda i historický filmy a dokumenty. Seriály málo, z časových důvodu. Nekoukám na horory, akční, scifi, žádné seriály na Nově, Primě. 

Nepovažuju se za filmovýho odborníka, ale o filmy se zajímám a snažím se mít přehled. Když sednu k filmu nebo zajdu do kina, mám to předem vybraný a rozmyšlený, nedívám se na nic jen tak, vždycky má puštěný jen to, co mě zajímá. 

Viděla jsem skoro všechno s Bearem Gryllsem, tohohle chlapíka hodně můžu. A další moje úchylka je Survivor. Viděla sem všechny US série, tuhle reality show mám fakt moc ráda. Chytlo mě to ve Státech, byla sem tam v období, kdy se tam začala vysílat první řada, a od tý doby mě to drží. 

Krom filmů mě baví motorky (jak závody, tak cestování na motorce), MMA (jsem velký fanoušek UFC), hudba (death metal, hardcore, trash, grindcore), ráda a často chodím na koncerty, festivaly (Brutal, Obscene), od mala chodím pravidelně na hokej (Dynamo), ráda sleduju fotbal, basket, sport mě všeobecně hodně baví. Ráda cestuju, zajdu na dobrý jídlo, jezdím na kole, na výlety, čtu, fotím, upravuju fotky a dělám fotoknihy, cvičím, věnuju se angličtině, a nejvíc mojí rodině.

 

Moje hodnocení:

odpad - všechno špatně

1* - hodně slabý, ale aspoň 1 pozitivní věc

2* - dalo se to vidět

3* - dobrý, líbilo

4* - velice dobré

5* - pecka, není co vytknout, kultovní záležitost nebo z různých důvodů moje srdeční záležitost

 

Další moji oblíbení režiséři, kteří se nevešli do top 10, jsou Cameron Crowe, Steven Spielberg, Ridley Scott, David Fincher, Ang Lee, Emir Kusturica, Anthony Minghella, Alejandro González Iñárritu, Guy Ritchie, Peter Jackson, Ki-duk Kim.

 

Ráda se podívám na film, když tam hraje Brad Pitt, Hugh Jackman, Jack Nicholson, Edward Norton, Ethan Hawke, Christian Bale, Joaxin Phoenix, Joseph Gordon-Levitt, Ashton Kutcher, Bradley Cooper, Guy Pearce, Vincent Cassel, Hayden Christensen, Jared Leto, Justin Timberlake, Chaninng Tatumn, Bill Murray, Jeff Bridges, Keanu Reeves, Val Kilmer, Clive Owen, Ralph Fiennes, Ryan Reynolds, Robert Downey Jr., Jude Law.

Koho nemusím je Matt Damon, James Franco, Richard Gere, Piece Brosnan, Robert Pattinson, Bruce Willis. 


Z hereček mám ráda Kristen Wiig, Marion Cotillard, Blake Lively, Kristin Scott Thomas, Kate Beckinsale, Miru Sorvino, Claire Forlani, Mariu Bello, Meryl Streep, Michelle Pfeiffer, Mandy Moore, Selmu Blair, Emily Watson, Menu Suvari, Amandu Seyfried, Juliette Binoche, Naomi Watts, Cate Blanchett, Jennifer Garner, Anne Hathaway, Jennifer Aniston, Claire Danes, Drew Barrymore, Maggie Gyllenhaal, Brittany Murphy, Frances McDormand, Reese Witherspoon, Michelle Williams, Jessicu Biel, Sarah Polley, Amy Smart, Toni Collette, Sarah Polley, Dakotu Fanning, Salmu Hayek, Amy Adams, Keri Russell, Emily Mortimer, Ellen Page, Paz Vega, Charlotte Gainsbourg, Hilary Swank.

Nevyhledávám Angelinu Jolie, Sandru Bullock, Katherine Heigl.

Reklama

Reklama