FOCKE_WULF

FOCKE_WULF

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.7.2018  15:08
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Český národ miluje burany s buranským chováním, to máme: Švejka, Homolkovi, našeho pana prezidenta s prasečí hlavou, ty ludry ze Slunce, seno.., Bohuš z Kurvahošigutentág a fotbalista Lavi do toho pěkně zapadá. Stačí asi první 3 díly co jsou na youtube + desátý

• 4.7.2018  13:44
    Lucy (2014)

Pohádka o tom, jak zlý myslivec rozřízl karkulce bachor a zašil tam drogy, chuděrka z toho dostala paranenormální schopnosti, uměla vracet čas a stala se bohyní/počítačem. Líbilo i díky kombinaci Scarlet-Oldboy-Freeman

• 14.3.2018  14:15
    Mlha války (2003)

Zajímavé inside informace. Kubánská krize. V roce 1962 sověti na Kubu dopravili atomové rakety. Důvod: za Eisenhowera, Kennedyho a potom i za Johnsona se Američani pokoušeli Castra zlikvidovat. A americké veřejné mínění bylo pro novou invazi na Kubu. Chrusčov a Castro to tedy nemysleli nijak zle, když v těsné blízkosti USA rozmístili nukleární rakety, jen chtěli, aby je zbytečně nikdo nesral.___Před svržením atomových bomb na H&N byli už Japonci dost zdecimovaní, Američani dostali kreativní nápad bombardovat velká města zápalnými bombami, protože ta byla postavena převážně ze dřeva. Trochu prasárna, během jednoho nočního náletu na Tokio odešlo do nebíčka 100 tisíc civilistů.___Válka ve Vietnamu vznikla údajným napadením amerického torpédoborce Maddox vietnamským člunem. Ale Američani měli jen pocit, že byli napadeni torpédy, na vině bylo špatné počasí, které ovlivnilo radar i zastaralé sonary.___A co znamená pojem mlha války? "Válka je tak složitá, že člověk není schopen rozumem pojmout všechny proměnné. Náš úsudek, naše porozumění na to nestačí. Tak zabíjíme lidi. Zbytečně."

• 14.3.2018  13:56

Divák je zde vystaven zastaralým šejkspýrovským memům z dávno zašlých časů, všechno to trapné dvoření a posílání psaníček, převlékání žen za muže, lezení po provaze do okna, halekání z gondoly, nejapné mudrování o hovně.. Film ale má nějakou vnitřní sílu, možná ten Al Pacino, jeho žid Shylock, ponižovaný, poplivaný, který dokáže zdatně vyargumentovat svou obrovskou nenávist. Jeho pře však nedopadne, musí zalýzt zpátky do díry a celá storka končí veselou křesťanskou posvatební mrdačkou, tedy dá se říct happyendem....Zmírni Lásko ten příval štěstí/změň ho v mírný proud/ať nesmete mne/nechci zahynout

• 18.3.2016  15:50
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Reptilián Pláteník upevňuje vůdčí pozici v hierarchii a ač nejmocnějším mužem na planetě Sever, je velmi skromný a neokázalý (jeho nejoblíbenějším pamlskem jsou knedliky s vajíčkem). Seriál je dobrou studií toho, jak vypadá centralisticky a dogmaticky řízená společnost. Namísto marx-leninismu a rozsuzování všech problémů na zasedáních okresního výboru KSČ by si tam divák klidně mohl představit jako vládnoucí ideologii třeba teokracii a jako nejvyššího arbitra Sněm Ctihodných Mormonských Mudrců a fungovalo by to stejně. Okres na severu je o krystalicky čisté moci, komunismus je tam jaksi až v druhém plánu a vlastně ani není moc důležitý. Navyšuji hodnocení z Odpad!u na 3*.

• 12.1.2016  10:47

Ta malá děvka to pěkně posrala. K ostatním lidem si můžete dovolit skoro všechno, ale ani ve snu vás nesmí napadnout zachovat se neuctivě k někomu, kdo se zaobírá Uměním, to jest magií a okultismem. Taková striga nebo wiedzmin jsou citliví na neprojevení patřičného respektu/narušení teritoria a dotyčný nezdvořák se pak marně diví tomu, proč pod vlivem kletby začal srát krev nebo že mu zničehonic prasklo srdíčko. https://www.youtube.com/watch?v=BUZTybLlWKI

• 9.1.2016  11:01

Opět neskutečnej audiovizuální nářez: netrpělivá Alice, přijíždějící se svým bourákem do Zabulonova apartmánu po stěně proskleného mrakodrapu, utržené ruské kolo, apokalypticky se valící ulicemi Moskvy, srážka Zabulona s „dvaadvacítkou“, vysátí životní síly ze stařeny na tržnici, to vše za doprovodu kulervoucího soundtracku. [A samozřejmě se tu dál hraje o duši občana Goroděckého.]

• 21.12.2015  18:21

Postava Sama Bickea, zoufalce a nýmanda, ke kterému se americký sen otočil prdelí, ve mně probouzí přímo hmatatelnou úzkost. Stejně jako v Scorseseho Taxikáři vidíme hlubokou osamělost a emoční vyprahlost vykořeněných mužů, out-siderů, kteří v pronajaté garsonce potichu jako myšky čistí zbraně a kutí plány, jak spáchat atentát na nějakého domnělého nepřítele. Proč to dělají? A proč by ne. Nemají co ztratit a odtržením od společnosti jsou už napůl šílení, někoho povraždit jim připadá jako to jediné rozumné, co teď musí udělat, je to jejich poslání (v uvozovkách samozřejmě).____Ještě bych rád poplácal po virtuálních zádech Naomi Watts, ta její vychrtlá, vyzývavě oblečená servírka s nadměrně vyvinutými kousacími svaly, chladná a zlá (z nezbytí a z nouze a z ojebání životem a možná už odmala), to by nikdo jiný takhle bravurně hnusně nezahrál.

• 17.12.2015  17:37

Oldschoolová socialistická pohádka. Královnu elfů ztvárnila uvědomělá soudružka Jiřina Petrovická a Švandu si zahrál Josef Mixa – rudý bolševický nok, jehož herecký projev byl, mírně řečeno, poněkud svérázný

• 15.12.2015  15:36
    Šišanje (2010)

"Jedinou moudrou věc řekl Vůdce před svou smrtí. To řekl, že jsou Slované vyšší rasou. Tak dokažme, že měl pravdu."____"Čistka začne v cikánskym ghettu. Tam je zdroj nákazy a špíny. Už je toho dost. Lidi si stěžujou a píšou petice, ale ta lůza se nevzdává. Tohle není sranda. Poldové nás nejspíš dostanou a vymlátěj z nás duši. Ale až to skončí, budou nám všichni vděční."____"Operace Hygiena začíná ve 3:30 ráno. Tma je naším spojencem."____Srbsko Srbům!"____https://www.youtube.com/watch?v=O3CgylXa_2A

• 11.12.2015  16:41
    Gumballův úžasný svět (TV seriál) (2011)

S malou neteřinkou jsme skoukli díl s názvem Banán a málem jsme u toho chcípli smíchy. Jenom bych poznamenal, že za našeho mlada byly pohádky umírněnější; Křemílek s Vochomůrkou vařili povidla, například. Gumballův úžasný svět je o dost brutálnější, plný ulítlostí, drsné šikany, anarchie, agresivity a dětem se musí zákonitě líbit. Rozhodně je to na realitu připraví líp, než nějaký poťapaný lesní skřítečkové žijící v pařezu.

• 6.12.2015  18:34

Dostal jsem chuť na nějaký starší film ve velkohollywoodském stylu a musím říct, že Červené střevíčky mne uchvátily. Původní pohádka od Andersena pojednává o tanečnici, která zatoužila po červených střevíčcích, avšak když si je nasadila, nemohla přestat tančit a …exitus. Film je vlastně také takovou pohádkou. O baletce Viktorii Page, která své kariéře podřídila vše. Na filmu nejvíc oceňuju jeho dynamiku - pořád valí dopředu a nezdržuje se na podružnostech. Jinak musím říct, že ačkoliv nejsem na muzikály, balet a na podobné teplé sračky, tak i ty taneční scény během filmu se mi líbily. A konec, ten je nesmírně dramatický!

• 18.7.2013  16:07

• 15.7.2013  13:18
    Mami, ožeň mě (TV pořad) (2011)

Malého Maťka si oholím.____Jednu ruku si dám do vrecka – a sledujtě.____Hamblivá upratovačka….Ale tie zuby má hore dole, vybiť a spraviť nové.____Som sa s dievčatami smiala v obchode, kol‘kokrát sme spolu žartovali, že vstúpí biely princ na bielom koni do predajni.____Pocahontas z Čadce však nápadníkovi dobýanie pevnosti rozhodně nijak neul’ahčuje.____Tricatpeďročný kulturista sa po obede rozhodol pre prvý vážný dialog. Dievčatá si preto posadil vo svojej dětskej izbe a pokúša sa o úprimnů konverzáciu.____Maťa si eště před pár minutami spokojně v disko tope mlela slížiky. Ani nevie ako a sedí na lavici obžalovaných a stále něchápe Tiborovu krutost.____Tak to ste mi měli říct dřív, jako… Že je teplej? To nevíme, jsem ho ještě nikdy nechytla.____Milujůca matka něchápe, prečo sa o citlivého esbéeskára dievčatá rovno nepobijů a jej spravedlivý hniev naberá na obrátkach.____Pred chvíl‘ou Eva tvrdila, že má energie na rozdávanie, teraz zasa, že ju berie. Praktickému elektrikárovi to nesedí. Roman s Alenkou sú šokovaný, nestáva sa často, aby sa niekto chválil tým, že je energetický upír.____Já milujem upratovať, milujem variť! Milujem kuchyňu! Chlapi vedztě to, že to mám rada!!____Viac ako diskotéky má Tonko rád zabíjačky a mrazenie zabijačkových produktov v obrovských mrazničkách.____Mama si obe ženy vypočuje, ale kedže nevie po slovensky, jej úsudek to neovplyvní. Svoj verdikt, ktorú z Katiek by chcela za nevestu, vysloví po maďarsky.____Jana pevně stojí na straně extrovertnej Alenky a napriek tomu, že před chvílou rozcitlivelú Evu oby dve objímaly, teraz na ňu nakladajú, kol‘ko sa zmestí. ______Zajímavý pohled do života obyčejných Slováků, na jejich nesmělé pokusy o sblížení s opačným pohlavím.

• 15.7.2013  11:57
    Švadlenka (1936)

Lída Baarová v plné kráse a síle; charismatická, řekl bych.

• 15.7.2013  11:46
    Senna (2010)

Dokument by mohl zajímat i nefanoušky F1. Epický příběh sympaťáka Senny + to, jak ke konci šlo všechno do kopru, mě přikoval k obrazovce a dokonce jsem si iracionálně přál něco jako happyend. Ten se pochopitelně nekonal, Ayrton Senna v roce 1994 na okruhu v Imole narazil při rychlosti 310 Km/h do bariéry, odlomený předek vozu mu prorazil lebku a on svým zraněním podlehl.

• 15.7.2013  11:33

Nadabovat Travoltu Trávníčkem byl skvělej nápad!

• 15.7.2013  11:23

Venkovský švec Menšík, přistěhovavší se do Prahy, má problémy nejen s dospívajícími dětmi a konkurenční obuví od firmy Baťa, ale i s vyměšováním – pavlačové hajzlíky na konci každého patra nechce používat, protože by prý měl nepříjemný pocit, že mu někdo kadí na hlavu; jeho kradmá sraní na žižkovské hoře Vítkov, kam odbíhá z domu, se tak celým filmem táhnou jak červená nit.

• 15.7.2013  11:19

• 21.6.2013  19:27
    Teoréma (1968)

Magický a zneklidňující film.

• 13.6.2013  20:56

Děj jednou větou - drsňácký detektiv s neskutečným účesem se přifaří k motorkářskému gangu, aby je načapal při obchodování se zbraněma nebo drogama a mohl proti nim svědčit u soudu. Stoprocentně testosteronový film s odsýpajícím dějem a různými vizuálními špeky, líbila se mi třeba explodující srážka motorky s vrtulníkem. 100%

• 13.6.2013  20:53

Tento dokumentární film ukazuje překvapivé souvislosti mezi nacismem a komunismem. Citát Karla Marxe: „Třídy a rasy příliš slabé na to, aby se přizpůsobily novým životním podmínkám, musí uvolnit cestu. Musí zahynout v revolučním holocaustu.“ Podle Marxe byly některé národy (Baskové, Srbové) evolučně pozadu, dokonce byly tak zaostalé, že u nich ještě ani nebyl kapitalismus a tyto národy měly být během jakési pomyslné socialistické revoluce vyhlazeny, protože z nich nebylo možno vychovat revolucionáře. Marxovými myšlenkami se inspiroval Hitler, který ovšem namísto internacionálního socialismu aplikoval národní socialismus, který hlásal, že Němci jsou vyšší komunistická rasa, která jediná dokáže spolu žít v míru a v blahobytu v komuně a ostatní rasy a národy že musí být potlačeny. Marxovým citátem se také samozřejmě inspirovali Sověti - když po nastolení komunismu Ukrajina revoltovala, tam jim v zimě roku 1932 sebrali všechno jídlo, Ukrajinu obehnali koridorem a nechali je vyhladovět, 7M mrtvých. Svět o této genocidě věděl a nijak nepomohl. V obecné rovině tahle podoba a shoda komunismu a německého sociálního nacionalismu přinášela ve druhé světové válce spoustu zmatků, Sověti se stali spojenci Hitlera, napadli a obsadili společně Polsko, Sověti napadli Finsko (pod záminkou, že ve Finsku je fašismus; čímž se ale nenechala zmást Společnost národů-předchůdce OSN a SSSR dali na seznam Hitlerových spojenců spolu s Japonskem a Itálií a Sověty vyloučili za svých řad); další zmatky – francouzská komuniśtická strana vítala Hitlera, protože si mysleli, že s jeho příchodem konečně nastala socialistická revoluce. Prostě Evropa té doby byla jeden velký Popletákov. Také nápisy na koncentračních táborech byly totožné, Němci měli „práce osvobozuje“ a Sověti zase „práce je věc cti“. SSSR se však veřejně stavělo do pozice bojovníka proti nacizmu, čemuž velká část lidí věřila, například Židé houfně utíkali před Hitlerem do SSSR a Stalin mu je pak musel pracně posílat zpátky. Samozřejmá byla i spolupráce na poli vyvražďování lidí a zřizování koncentráků, Němci se teprve zaučovali jak na to a příslušníci NKVD jim předávali cenné zkušenosti v tomto oboru, protože rudý teror vládl v Rusku už od dob revoluce 1917 a Rusi už to měli zmáknutý. Co také řekl člen parlamentu a bývalý ruský ministr obrany Igor Radionov:“ Byla to opravdová válka - válka proti židovskému fašismu v naší zemi.“ A když Stalina z exilu kritizoval Trocký za jeho antisemitismus a spolupráci s Hitlerem, Stalin ho nechal zavraždit. Po skončení války byl Stalin považován za hrdinu a jeho pozice byla neotřesitelná, proto mohl dál pokračovat ve vyvražďování oponentů komunistického režimu, má se za to, že v SSSR zahynulo na přímé následky komunismu 20 miliónů lidí. A současná Evropa k tomu mlčí, není v dostatečně silné pozici na to, aby se mohla Ruska ptát: „Jak to bylo s těmi vašimi masovými vyvražďovačkami a genocidami? Potrestali jste lidi, kteří za to byli odpovědní?“ Bereme od Ruska plyn a ropu, jsme na něm závislí, takže musíme držet hubu a krok a být s Ruskou federací zadobře, tzn žádné nepříjemné otázky nepřipadají v úvahu. Suma sumárum - zajímavý dokument, jen asi není pro citlivější povahy, velká část záběrů je na popravy, jak lidi umírají hlady, na pokusy na lidech, na to, jak buldozery hrnou mrtvoly do masových hrobů atd..

• 11.6.2013  08:43
    Jezero smrti (2008)

Eden Lake je jako tobogán, povozí diváka nahoru dolu a nakonec ho vyhodí na dost zvláštním místě, pointa a závěr je snad ještě o něco brutálnější, než řádění zpovykaných frocků během filmu.

• 7.6.2013  18:16

Marvan hrál celou svoji kariéru nabručené dědky a tady už to měl vypilované k dokonalosti, rada Vacátko je luxusní figurka. Dále bych řekl, že průměrná literární předloha (soudničky Jiřího Marka) zde byla pozvednuta na vyšší úroveň, seriál má tu správnou atmosféru, správný spád, dobré herecké výkony atd.. Můj nejoblíbenější díl je Špion přijede v sedm => Ten Filous bude asi moc hloupej, ale myslím, že asi nebude sám. Jenom mi prosimvás řekněte, jak je možný, aby takový ňůma se dostal v tak slavném ministerstvu k takovým tajným lejstrům?_____Filousův šéf, plukovník Lustig. Šel rovnou do basy. Ve vyšetřování jsou všichni důstojníci, kteří měli přístup k tajným trezorům. K panu ministrovi museli už třikrát volat doktora. ______No to si dám líbit, takové nóbl maléry, to já mám rád.

• 3.6.2013  16:20
    Lidská stonožka (2009)

Stáhnul jsem, letmo skouknul a hned zase smazal. Byl jsem tak nějak bulvárně zvědavý, co to bude za zvrácenost, ale měl jsem už dopředu tušit, že to bude nekoukatelné. Na Human Centipede je zajímavý snad jen to, že to nějakou chorou hlavu vůbec napadne, respektive že se na natočení takové debility seženou peníze. Název filmu zavádějící – sto nohou to rozhodně nemělo.

• 3.6.2013  16:17

Láska jako zločin.

• 3.6.2013  16:11

Hlavní hrdina je neskutečně submisivní jeliman.

• 3.6.2013  16:08
    Poltergeist (1982)

Typický popkulturní produkt.

• 3.6.2013  16:01
    Kbelík (TV film) (1981)

Nápad skvělý, ba dokonce velmi vtipný, ale provedení takové obyč. Čtyři hvězdy za pointu.

• 3.6.2013  15:50

Praotec všech krimifilmů - a vůbec né špatný (s ohledem na dobu vzniku). Jinými slovy řečeno: nečekal bych, že mě bude bavit film z roku 1931 (například Metropolis jsem odzíval).

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11