FOCKE_WULF

FOCKE_WULF

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 5.6.2020  17:10
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Jsem stejného mínění jako komunita uživatelů zde na filmové databázi - toto je hovadský film.

• 4.6.2020  08:45
    Karel, já a ty (2019)

Nedokoukal jsem.

• 26.5.2020  09:02
    Já, Claudius (TV seriál) (1976)

Mí 3 nejoblíbenější filmoví sociopati: Livia Drusilla v podání madam Phillips, Šmeral jako Boblig z Edelstadtu v Kladivu na čarodějnice a Knepperův T-Bag v Prison breaku.

• 12.5.2020  09:19
    Pena (2010)

Lidi na perníku nebo na toluenu nebo vyjetý z chlastu mají čarokrásné větné stavby, něco huhlou a vlastně si ani nekladou za cíl, aby to dávalo smysl.

• 11.5.2020  19:18
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Kvalitní seriál s inteligentním scénářem, sympatickou obsadou herců, vizuálně krásnej. Díky za něj.

• 7.5.2020  18:11
    Krakatit (1948)

Florence Marly jako vyčůraná aristokratka, zákeřně předstírající lásku k inženýru Prokopovi, aby získala tajný recept na trhavinu Krakatit. Krásně prapodivnej film, to blouznění v horečce, zavezení inženýra nosatcem Plachým do Červené Sotně -souručenství anarchoteroristů a vlastně i to, že nevěděl, nedokázal si vzpomenout, kterou ženu to vlastně miloval..

• 25.4.2020  17:01
    Ulice v karanténě (TV film) (2020)

Jak asi vypadá divák, na kterého je zde cíleno, koho má toto pobavit? Něco v teplákách, s umaštěnými vlasy sepnutými beruškou, neurčitého pohlaví, co reaguje na zvuk a záblesky světla.

• 10.3.2020  16:40
    Kristián (1939)

Zlotchoř Oldřich s aerodynamicky ulízanou kebulkou, jeho kladélko ho naverbovalo do dalšího romantického dobrodružství. Je neskutečné, jaké sny a vize byly imprintovány do hlav prvorepublikového diváka, jak byla jeho mysl filmem programována, infikována. Prej - zavřete oči, odcházím. No já se poseru! Moh' jí aspoň dropnout peněženku, aby to nebylo tak předvídatelný.

• 13.2.2020  13:28
    Já, Tonya (2017)

Byl jsem na její straně. Podle všeho byla talentovanější než Nancy Kerrigan, porota ji však vždycky zařízla, protože pocházela z nízkých poměrů, byla to buranka, rebelka, prezentovala se za doprovodu hudby ZZ top a vůbec to nebyla éterická krasobruslařská princezna, což se očekávalo. Její vystoupení na olympiádě v Lillehammeru (i přes nepovedený začátek) však rozhodně mělo koule, nebo v jejím případě spíš vaječníky =>https://www.youtube.com/watch?v=63flkf3S1bE

• 10.2.2020  16:18

Docela bych uvítal, kdyby se procesíčku povedlo přimět židobolševické agitátory, aby naopak oni ustoupili, klekli na svá špinavá proletářská kolena a přijali Krista. Líbila se mi reakce babek na poli, které se asi podivily, kde se uprostřed všeho toho socializmu najednou vzali poutníci k Bohorodičce a spontánně se připojily. Když jejich happening ucpal vozovku, byli už křesťané v defenzivě: "Zakládáme družstvo a že zrovna neseme panenku, to je náhoda."

• 10.1.2020  10:59

Trojka je dost řídká a hluchá, úplně v ní chybí ta společná energie gengu chuligánů. Protože když mi v žilách koluje West hem a kámoši mě několikrát vytáhli ze sraček, nebo já jim přispěchal na pomoc do nějaké rubanice a když máme sklony v ožralosti zpívat chorály o pojebaných bublinách, držíc se kolem ramen, tak jsme kurva rodina a žádný pičusové z Millwallu nám nebudou narušovat naše teritorium (atmosféru hooligans mimo jiné výborně popisuje ve svých knihách Irvine Welsh - maník jede poprvé s bandou na výjezd do Motherwellu, jeho první vjem, když dorazí na místo - obrovský řev a v jednom okamžiku vysklená všechna okna vlaku; dlouhovlasý albínský magor, který se nespokojí s pořváváním mezi svými a jde proaktivně vysírat do nepřátelského kotle, prost jakéhokoli pudu sebezáchovy). Tohle všechno tu chybí, jsou tu jen rvačky bez té rabijátské vášně. Green street jednička měla dobrej příběh, ve dvojce jsme mohli sledovat interakce westhemských a millwallských rváčů ve vězení, kde to ještě zahušťovala sadistická bachařka. Ale GS z roku 2013, nevim nevim. Navíc Scott Adkins má charisma asi jako Alfréd Strejček, takže by měl spíš vést v nějaké firmě účetnictví a né statečné muže do bitev.

• 30.12.2019  21:34
    Vrána (1994)

Vrána je sycena silnou, temnou emocí. Verše z komiksové předlohy - tato společnost/osvobozená/požehnaná/posvěcená/se zmocnila ďábla/jako příval černých vran v cévách jeho vnitřního stromu/potopila ho poslední vlnou/a tím/ že zaujala jeho místo/ho zabila

• 30.12.2019  21:21
    Joker (2019)

Jak nepříliš úspěšný nájemný clown stanul v čele revoltujících mas, po vzoru Klementa Gottwalda nebo občana Robespierra.

• 30.12.2019  21:09

"Cože? Ona ta Marlen je nymfomanka? O', to je nadělení. O', to je nadělení. To je nadělení!"

• 22.12.2019  13:23

Cyklus Příběhy slavných občas zahlédnu na čt1, některé díly byly zajímavé, třeba jak se režisér Petr Lébl oběsil v divadle, což mi přijde narcisistní. Míťa Masopust měl zvláštní osud. Můj první dojem z něj - ten je ňákej přiskříplej, dalo mi práci vůbec se rozpomenout, kde jsem ho viděl hrát. Ale prý byl talentovaný a navzdory svému vzhledu velký lovec žen. Plejboj Miroslav Plzák se rozčiloval, že pozval kočku do vinárny na večeři a před jeho očima mu ji sbalil tenhle skrček (tato akce bývá v pickuperské komunitě označována jako "přealfování"). Jeho kariéra šla do kopru, když se poznal se svou ženou. On si vlastně mohl říct, když poznal tu svou Danu -od teď se mi přestane dařit a půjde to se mnou jenom z kopce. Ona si ho nevážila a on, asi aby se jí přiblížil, s ní začal chlastat a brát drogy, čímž se stal nepoužitelný pro uměleckou práci.

• 8.12.2019  15:33
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Někteří frustrovaní lidé a ženy poptávají seriály, jejichž základní komponentou je "emoční teror". Občas na to koukám se svojí subinkou, ona mi vždy neopomene sdělit, že zná Radima Fialu, že je to známej alkoholik z Brna. Seriály z nemocničního prostředí mají zvláštní poutavost, ale už se asi nepodaří dosáhnout masové sledovanosti, co měla NNKM - ve vysílacím čase vylidněné ulice a celá země u televizorů sledovala, jak to bude mezi Blažejem a Inou, jestli se Cvachovi podaří vykomunikovat, že není největší chirurgický prase na okrese, co zase vytrolí sprosťák Štrosmajer atd.. Dávám dvě hvězdy, protože OVRZ určité kvality má.

• 13.11.2019  21:57

"Pertti je mentálně postižený, Pertti nedostane kafe, Pertti má mozkovou obrnu a nemůže uspořádat párty."

• 8.11.2019  09:12

Ze série o Hannibalovi kanibalovi mám nejradši Mlčení jehňátek - geniální film. Na druhém místě je u mě Hannibal z roku dva jedna, tam je dobrá dynamika mezi kanibalem a Julianne Moore (Eveldo, vystupte z auta!). Červený drak nemá koule, divně se vleče. A Hannibal - zrození to bude úplná pakáž.

• 27.10.2019  17:15

Jsem rád, že Harmony Korine nevyměknul, že na rozdíl od mnohých jiných neklesl do nudného průměru a do mainstreamu a jede si pořád tu svoji haluz. Úvodní skladba od Skrillex je supr čupr, hned jsem si ji stáhl jako vyzváněčku.

• 26.10.2019  21:47

Bejt zoufalec musí bejt energeticky strašně náročný, vyvíjet kopytózní aktivity pro dosažení pofidérních cílů. A z těch gravitačních jam špatný karmy, špatnejch lidí se na vyšší lvl vyškrabává kurevsky špatně, většinou se to ani nepovede. Víš jak. Super film, dávám plnej knedlík.

• 25.10.2019  01:13

On je Vyvolený! Narodil se s kapsou v kůži. Cožpak jsi nečetl Proroctví?!

• 24.10.2019  20:22
    Fergie - M.I.L.F. $ (hudební videoklip) (2016)

Devon Aoki zestarala, už to není ten diblík ze Sin City.

• 21.10.2019  17:16
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

vzpoura košťat

• 12.10.2019  16:06
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Dobrá scéna jak paní prezidentová v rámci kampaně se vetřela do domu white trash ženy a začla do ní vyprávět pseudovize typu Nový úděl/ Frank Underwood = budoucnost Ameriky a ta dobrá žena jí zase povídala o svých problémech - hypotéka, manželovy i její nevěry, starosti se zaměstnáním a její propagandistické kdákání zcela ignorovala. Velice pěkný je též Brechtův zcizovací efekt - občas je děj zastaven a Frank nás zásobuje svými poznatky, truismy..

• 4.6.2019  10:37

Pohled na práci východoněmecké tajné policie a na motivy sledování - papalášovi se zalíbí samička německého dramatika, z čehož logicky vyplyne, že tento spisovatel je vlastně nepřítelem lidově demokratického zřízení a že je třeba bedlivě monitorovat jeho aktivity. Jedna ze závěrečných scén je velmi emotivní, to když Georg Dreyman obejme svou družku a řekne "promiň" (že jsem tě vystavil takovému tlaku). NDR/DDR/GDR byla zvláštní země, na vlajce kružítko a v barech hrály tyto pecky => https://www.youtube.com/watch?v=nh-7sVdOQ0A

• 16.7.2018  15:08
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Český národ miluje burany s buranským chováním, to máme: Švejka, Homolkovi, našeho pana prezidenta s prasečí hlavou, ty ludry ze Slunce, seno.., Bohuš z Kurvahošigutentág a fotbalista Lavi do toho pěkně zapadá. Stačí asi první 3 díly co jsou na youtube + desátý

• 4.7.2018  13:44
    Lucy (2014)

Pohádka o tom, jak zlý myslivec rozřízl karkulce bachor a zašil tam drogy, chuděrka z toho dostala paranenormální schopnosti, uměla vracet čas a stala se bohyní/počítačem. Líbilo i díky kombinaci Scarlet-Oldboy-Freeman

• 14.3.2018  14:15
    Mlha války (2003)

Zajímavé inside informace. Kubánská krize. V roce 1962 sověti na Kubu dopravili atomové rakety. Důvod: za Eisenhowera, Kennedyho a potom i za Johnsona se Američani pokoušeli Castra zlikvidovat. A americké veřejné mínění bylo pro novou invazi na Kubu. Chrusčov a Castro to tedy nemysleli nijak zle, když v těsné blízkosti USA rozmístili nukleární rakety, jen chtěli, aby je zbytečně nikdo nesral.___Před svržením atomových bomb na H&N byli už Japonci dost zdecimovaní, Američani dostali kreativní nápad bombardovat velká města zápalnými bombami, protože ta byla postavena převážně ze dřeva. Trochu prasárna, během jednoho nočního náletu na Tokio odešlo do nebíčka 100 tisíc civilistů.___Válka ve Vietnamu vznikla údajným napadením amerického torpédoborce Maddox vietnamským člunem. Ale Američani měli jen pocit, že byli napadeni torpédy, na vině bylo špatné počasí, které ovlivnilo radar i zastaralé sonary.___A co znamená pojem mlha války? "Válka je tak složitá, že člověk není schopen rozumem pojmout všechny proměnné. Náš úsudek, naše porozumění na to nestačí. Tak zabíjíme lidi. Zbytečně."

• 14.3.2018  13:56

Divák je zde vystaven zastaralým šejkspýrovským memům z dávno zašlých časů, všechno to trapné dvoření a posílání psaníček, převlékání žen za muže, lezení po provaze do okna, halekání z gondoly, nejapné mudrování o hovně.. Film ale má nějakou vnitřní sílu, možná ten Al Pacino, jeho žid Shylock, ponižovaný, poplivaný, který dokáže zdatně vyargumentovat svou obrovskou nenávist. Jeho pře však nedopadne, musí zalýzt zpátky do díry a celá storka končí veselou křesťanskou posvatební mrdačkou, tedy dá se říct happyendem....Zmírni Lásko ten příval štěstí/změň ho v mírný proud/ať nesmete mne/nechci zahynout

• 18.3.2016  15:50
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Reptilián Pláteník upevňuje vůdčí pozici v hierarchii a ač nejmocnějším mužem na planetě Sever, je velmi skromný a neokázalý (jeho nejoblíbenějším pamlskem jsou knedliky s vajíčkem). Seriál je dobrou studií toho, jak vypadá centralisticky a dogmaticky řízená společnost. Namísto marx-leninismu a rozsuzování všech problémů na zasedáních okresního výboru KSČ by si tam divák klidně mohl představit jako vládnoucí ideologii třeba teokracii a jako nejvyššího arbitra Sněm Ctihodných Mormonských Mudrců a fungovalo by to stejně. Okres na severu je o krystalicky čisté moci, komunismus je tam jaksi až v druhém plánu a vlastně ani není moc důležitý. Navyšuji hodnocení z Odpad!u na 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11