FOCKE_WULF

FOCKE_WULF

Česko

6 bodů

Moje oblíbené pořady

 • poster

  Magazín Ligy mistrů (TV pořad) (2002)

  Rozporuplné pocity, na jednu stranu kvalitně obstarané přenosy zápasů LM, na straně druhé mi někdy vadí komentáře. Ten mladej zrzoun ve studiu občas mele úplný hovna a tváří se u toho maximálně vykuleně, vzbuzuje ve mně spíš soucit, páč je vidět že dělá něco co mu nejde. Pavel Čapek komentuje s jistotou, leč taky někdy plácne něco mimo mísu. Zrovna teď v úterý Barca vs Chelsea a on říkal něco ve smyslu: "A přitom ze začátku by nikoho nepřekvapilo, kdyby byl výsledek 4:1 pro Chelseu." Ale myslel tím samozřejmě Barcelonu (byla to reakce na to, že ačkoli na tom byla Chelsea herně o dost hůř než Barca a jenom bránila, tak nakonec postoupila.). No co, stane se (ale stávat by se nemělo). Jaromír Bosák to je případ sám pro sebe, víceméně sympatický mluvený projev, leč některé jeho příměry jsou přinejmenším podivné. Když třeba řekne o trenéru J. Mourinhovi, že to má s rozhodčími rozdané na malého betla, tak já ajko divák netuším, co přesně si pod tím mám představit. Prostě tento vejšplecht není moc sdělný, není jasné, co tím chtěl básník říci. No a pak tu ještě komentují různí sportovci, někdy děs běs, slovní průjem, teď (25.4. 2012 Real vs Bayern) mě ale příjemně překvapil Bosákův spolukomentátor (Zelenka?) který měl k dění na trávníku věcné připomínky a to co říkal mělo hlavu a patu. Celkově musím říct, že Magazín Ligy mistrů mám docela rád, je to ten nejkvalitnější fotbal, co člověk může sledovat. Namátkou si vzpomínám třeba na finále LM 1995/96, kdy se na Stadio Olimpico v Římě utkaly dva kluby s naprosto odlišným pojetím hry - Ajax a Juve a byla to nádhera. Nebo jak jsem měl TV puštěnou jenom jako kulisu k nějaké práci, když v dubnu 2009 hrála Barcelona s Bayernem semifinále, ale nakonec mě to čaplo - první poločas 4:0, Messi a spol zaváleli a ta radost z fotbalu byla prostě nakažlivá. Poslední poznámka je tak trochu off-topic, ale fotbalové fanoušky by to snad mohlo zajímat. Víte, co znamená slovo Borussia (Borussia Mönchengladbach, Borrusia Dortmund)? To je latinské označení Pruska, což byl historický státní útvar ve střední Evropě, nacházející se na území dnešního Německa.

 • poster

  Počasíčko (TV pořad) (1994)

 • poster

  Game Page (TV pořad) (1998)

 • poster

  Silvestr 1979 - Hrajeme si jako děti (TV pořad) (1979)

  Estrádní zábava z husákovského normalizačního Československa, vytvořená nahnáním tehdejších celebrit do jednoho televizního studia, kde si navzájem předvádějí trapné dětinské scénky, zpívají na play back, vyprávějí nevtipné vtipy a sledují vystoupení přiteplalých tanečníků… Mám z toho stísněný pocit, že se všichni museli povinně bavit a kdo se neřehtal a netleskal, ten si koledoval o pěkný škraloup v posudku. Jiří Štěpnička několikrát stěží potlačil zívnutí, což mu myslím zachránilo život. Přesto jsem to dokoukal celé a ještě uložil na flešku. Takže co? Guilty pleasure? Nejspíš ano.

 • poster

  Dva na houpačce (TV pořad) (1988)

 • poster

  Hyde Park (TV pořad) (2010)

  Líbil se mi třeba díl, kde byl hostem ve studiu zbrojní analytik Jaroslav Štefec http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/22.8.2012/ téma - manipulace zbrojních zakázek. Pořad má zajímavý formát.

 • poster

  What's My Line? (TV pořad) (1950)

 • poster

  Mami, ožeň mě (TV pořad) (2011)

  Malého Maťka si oholím.____Jednu ruku si dám do vrecka – a sledujtě.____Hamblivá upratovačka….Ale tie zuby má hore dole, vybiť a spraviť nové.____Som sa s dievčatami smiala v obchode, kol‘kokrát sme spolu žartovali, že vstúpí biely princ na bielom koni do predajni.____Pocahontas z Čadce však nápadníkovi dobýanie pevnosti rozhodně nijak neul’ahčuje.____Tricatpeďročný kulturista sa po obede rozhodol pre prvý vážný dialog. Dievčatá si preto posadil vo svojej dětskej izbe a pokúša sa o úprimnů konverzáciu.____Maťa si eště před pár minutami spokojně v disko tope mlela slížiky. Ani nevie ako a sedí na lavici obžalovaných a stále něchápe Tiborovu krutost.____Tak to ste mi měli říct dřív, jako… Že je teplej? To nevíme, jsem ho ještě nikdy nechytla.____Milujůca matka něchápe, prečo sa o citlivého esbéeskára dievčatá rovno nepobijů a jej spravedlivý hniev naberá na obrátkach.____Pred chvíl‘ou Eva tvrdila, že má energie na rozdávanie, teraz zasa, že ju berie. Praktickému elektrikárovi to nesedí. Roman s Alenkou sú šokovaný, nestáva sa často, aby sa niekto chválil tým, že je energetický upír.____Já milujem upratovať, milujem variť! Milujem kuchyňu! Chlapi vedztě to, že to mám rada!!____Viac ako diskotéky má Tonko rád zabíjačky a mrazenie zabijačkových produktov v obrovských mrazničkách.____Mama si obe ženy vypočuje, ale kedže nevie po slovensky, jej úsudek to neovplyvní. Svoj verdikt, ktorú z Katiek by chcela za nevestu, vysloví po maďarsky.____Jana pevně stojí na straně extrovertnej Alenky a napriek tomu, že před chvílou rozcitlivelú Evu oby dve objímaly, teraz na ňu nakladajú, kol‘ko sa zmestí. ______Zajímavý pohled do života obyčejných Slováků, na jejich nesmělé pokusy o sblížení s opačným pohlavím.