FOCKE_WULF

FOCKE_WULF

Česko

6 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Patty Hewes - nebezpečná advokátka (TV seriál) (2007)

  Zajímavý seriál, který táhnou dvě hlavní představitelky - Glenn Close a Rose Byrne. A přestože je Patty Hewes dobře namluvená Eliškou Balzerovou, tak původní znění s titulky bude asi o dost lepší.

 • poster

  Maxipes Fík (TV seriál) (1976)

 • poster

  Zločin (TV seriál) (2011)

  Mireille Enos v roli policistky mě naprosto fascinovala. Klasická albínská zrzule s vyblitým obočím, nesmírně arogantní, pořád se tvářící jako když se jí chce zvracet, věčně nespokojená sociopatka, zaťatá jen a jen do své práce. A k ní dobře sedící parťák, taky asociál, ty dvě nesnesitelný držky se k sobě perfektně hoděj'. Navíc velmi napínavý děj a pochmurná atmosféra - tohle všechno z toho dělá nadprůměrný seriál. Co se mi líbilo asi nejvíc - příběh je plný neustálých zvratů, divákovi jsou předhazovány různé indicie, podle kterých se už už zdá být jasné, kdo a s jakým motivem zabil Rosie Larsen, aby bylo za chvíli všechno naprosto jinak. Nejlibovější je poslední prozrazení, které to celé převrátí úplně naruby. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=u9av38iK_Y0

 • poster

  Oz (TV seriál) (1997)

  Všechno je tu děsně rychlé, spojenectví se mění ze dne na den, ve 14:15 se nigga se špageťáky domluví na společném obchodování s drogama a už v 15:07 jako malou protislužbu zabíjejí vyhlídnutou oběť. A přitom se ještě před dvěma hodinama na smrt nenáviděli. Kurevsky napínavej seriál.

 • poster

  Lenore, the Cute Little Dead Girl (TV seriál) (2002)

  Všechny díly ke shlédnutí zde: http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/lenore-1-nova-hracka

 • poster

  Žena za pultem (TV seriál) (1977)

  Klíčové pro mě je, že já postavě Anny Holubové bezezbytku věřím. Je to prostá pracující žena, která se navíc sama stará o dvě děti a někdy je vidět, že jí to dost zmáhá, přesto však bere svůj život s optimismem. Dokonce jí věřím i to její angažování se ve Straně i její poznámky směrem k Menšíkovi, jak se jim to podařilo pozvednout z těch poválečných hokynářských poměrů až k dnešním perfektně zásobeným socialistickým prodejnám, ona to tak klidně mohla vnímat, proč ne. Její angažování v komunistických strukturách (byla jednohlasně zvolená úsekovou důvěrnicí) koneckonců vyplývá z její přirozeně vůdcovské role. Jestli jste si všimli, tak Anna H. se krátce po svém nástupu stala jakousi alfa-samicí celých potravin, přirozenou autoritou, a to poměrně sympatickým způsobem - nenechala se vysírat od Slávky Budínové, Hanzlíkovi rázně naznačila, že není stavěná na nějaké 'začínání si' a pro ostatní byla oporou - kdo byl v nesnázích, ten se na ní mohl obrátit, nebo ona sama vycítila, komu podat pomocnou ruku. Její vztah k prostořeké Olince-Maciuchové byl též zajímavý, jednoznačně kamarádský, jakoby se jejich rozdílné povahy navzájem doplňovaly a obohacovaly. A zároveň Olinku zklidňovala, protože ta se až moc ráda šťourala v cizích osudech a provokovala své kolegyně. Na tu dobu dobrý seriál, s trochu špatným zvukem (některé sekvence jsou znovu namluvené a někdy se zvuk míjí s tím, jak se otvírá pusa), ale to se dá tolerovat.

 • poster

  Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

  Sedlo mi víc než Mesto tieňov, dobrá atmosféra, vytvářená záběry na noční Bratislavu a kvalitním hudebním podkresem, scénář též dobrý a samí sympatičtí herci k tomu. Třeba taková Emília Vášáryová, to je kočenda už od dob Medené veže a pořád jí to sekne.

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

  Prison Break odstartoval mojí seriálovou mánii. První sezóna je perfektně zmáknutá, scénář, herci, kamera, prostě to všechno dohromady je u mě za 100%. Pár slov ke scénáři - uvědomuju si, že napínavost a takovej ten diváckej adrenalin jak to dopadne je navozená dost jednoduchými prostředky, prostě Michael něco naplánoval, ale na poslední chvíli se to zhatilo, nebo to stihli jen tak tak, ale já jsem všechny tyhle scénáristické špeky sežral i s navijákem a byl jsem úplně maximálně napnutý. Další řady už jsou slabší a mohou přinést rozčarování, ale to prostě jinak nejde a pokud je něco dokonalé a tvůrci se rozhodnou to ještě natáhnout do dalších sérií, tak je pokles kvality přirozenou věcí. A kdo si oblíbil třeba postavu T-Baga, tak v pokračováních může se zaujetím sledovat, jaká je to nezničitelná veš.

 • poster

  Úlovek (TV seriál) (2009)

  Tom Hardy – takhle nějak si představuju skutečnýho mafiánskýho grázla. Hooodně povedený miniseriál.

 • poster

  Chalupáři (TV seriál) (1975)

  Chalupáři mi vždycky stoprocentně vylepší náladu. Můj nejoblíbenější fórek je, jak se vesničani chystají na zájezd autobusem do Prahy a někdo tam řiká, že by měli vyrazit brzo ráno a předseda Mrázek na to: "Proč brzo? Stačí když vyjedeme až v pět". :-D