Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

Okres na severu - Šachy (1981) (epizoda)

Michaele začali silně vadit Honzovi šachový kamarádíčci z mokrý čtvrti. Vztahu by rozhodně prospělo, kdyby pan inženýr přestal po večerech vytloukat šachové kluby po celém Litvínově.

plakát

Okres na severu - Korunovace (1981) (epizoda)

Stejně jako don Corleone i tajemník okresního výboru komunistické strany Československa v den svatby jediné dcery projevuje nebývalou velkorysost - přátelsky pohovoří s padlým ředitelem Hanychem, toleruje drzé poznámky na adresu našeho lidově demokratického zřízení..

plakát

Okres na severu - Důvěra (1981) (epizoda)

A máme tu další problém, svazácká organizace nepracuje, jak má! Nepomáhá, neorganizuje mladým volnočasové aktivity. Namísto toho ti nabobové z jejího vedení jen přemýšlejí, jak zorganizovat na podnikové chatě swingers párty s pionýrkami nebo jak zařídit nějakej bonovej čachr! Byli proto předvoláni před Radu Moudrých Starých, tam byli shledáni lehkými a za úsvitu gilotinováni. Jejich mršiny pak byly pro výstrahu vystaveny na náměstí Jáchyma z Floris.

plakát

Okres na severu - Případ (1981) (epizoda)

Nejlepší scéna jak Platenik a jeho věrní sekerníci ve staré Volze jedou useknout hlavu řediteli Soldánovi. "Jak to, že tak uhnul!??!"

Slavnosti sněženek (1983)

Dva znepřátelené gangy mysliveckých alkoholiků, jeden bohatý samotářský farmář-alkoholik + nevtipné hlášky slabomyslného Hanzlíka, který má tak dobré srdíčko, že úplně zadarmo daruje kamarádovi holinky, obě levé. Občané kocourkovští, laskavý hřejivý humor bysme mohli vyvážet na trakařích do světa, protože tam chybí a my ho máme.

plakát

Napoleon, osud a smrt (2021) (TV film)

Docela dobrý způsob, jak nám, prostému lidu, přiblížit tuto osobnost. Animace mi přišla jako kreativní nápad. Napoleon byl charismatický, nevadilo by mu umřít v bitvě, jen nechtěl být popraven, nechtěl být vystaven té sociální porážce. Stále budoval svůj obraz, svůj kult, do toho pěkně zafungovalo, když jednou o vlásek unikl atentátu, výbuch rozmetal 40 lidí a on přišel na divadelní představení jakoby se nechumelilo. Věděl, že ho doprovází bůh Vítězství, podle toho se choval, sebejistě.

Měsíc nad řekou (1953)

Sympatičtí, sebevědomí herci zahráli něco, co se mnou vůbec nekomunikovalo, vadila mi ta básnická přečůrákovanost, ten krasožvást. Věděli jste například, že když Goethe napsal Utrpení mladého Werthera, tak že se v Německu stalo modou opustit život předurčených povinností sebevraždou, třeba kvůli nenaplněné lásce? Paradigmata a životní postoje z dávno zašlých časů - a co my s nimi? Nikam už se nám tu nevejdou.

Ovládací panel