Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Strašlivá kletba, incestní vztah mezi princem a princeznou, intrigy, ohováranie, klamstvá, špatné zaměstnanecké podmínky pro personál hradu, ale nakonec vše urovná Láska. Ivanka Chýlková nás svou diskutabilní krásou terorizuje už od dob soudruha prezidenta Gorbáčika.

Dogville (2003)

Děkuji Lars von Trierovi, režiséru v tričku s blikajícím nápisem SOCIOPATHIA, že mi byl vypravěčem a průvodcem a opět mě vzal do jednoho ze svých nemocných fantazijních světů. Univerza pokryteckých, agresivních, ustrašených, malicherných, vypočítavých, morálně hnusných, nahlouplých vesničanů. Ano, hnojákov Dogvill má problém s přijímáním darů a je třeba na toto téma uspořádat přednášku. "Ty jabka vozíš s čím dál větším nezájmem. Podívej, jak jsou potlučený."

WTF: Welmi Trapné Ftipy (2023) (pořad)

Uhádl jsem, že byl parodován Honza Musil. Mně se však jeho uvážlivý buzerantský styl vždy velmi líbil, nemuseli jste ho sesměšňovat. Škoda, že tenkrát emigroval do západního Berlína, kde ho v ZOO sežral neukázněný krokodýl. Ježíšovi do studia bych snad jedině mohl vzkázat - nedělej ze sebe blba! Když pokoušeš moderátora, tak je to tvoje vizitka. I to, jak chodíš mezi lidi, neupravený, zarostlý jak asparágus! Kdybys takhle přijel k nám do Slanýho, tak tě měšťáci ani nepustí z nádraží a ještě o tebe přerazí tofu.

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda)

Pamatujete na tu dobu? Jak havárie v černobylské jaderné elektrárně vedly k rozpoutání pomlouvačné kampaně v západních sdělovacích prostředcích?

František Kriegel: Sám proti Moskvě (2023) (TV film)

Soudruh Obadiáš Kriegel byl roku 1968 ve vysoké stranické funkci, takže stejně jako Saša Dubček to nemohla být malá svině. Nadšený levičák, odjel bojovat do španělské války za republikány. V roce 1948 nabádal, aby milicionáři nebyli jen tichou dělnickou hrozbou, aby se nebáli střílet do lidí. On i jeho družka Plavalaguna Kriegel byli židé; toto etnikum má k bolševismu blízko, chtějí přeměnit svět v jeden vzkvétající kibuc. Soudruh byl silná, trochu obtížná osobnost, potížista, na Kubě byl zpočátku nadšený, po pár letech už je tam začal kritizovat. Do historie vstoupil tím, že se při sovětské okupaci jako jediný z vlády neposral a nepodepsal dokumenty pro Československo nevýhodné.

Franco: Život diktátora v barvě (2019)

Generál sice byl ideovým spojencem Mussoliniho a Hitlera, ale navenek deklaroval neutralitu - nechtěl bojovat proti západním demokraciím, jen proti židobolševickým hordám na východní frontě. I proto vydržel u moci až do roku 1975.

Volha - TEL-EVÍZE (2023) (epizoda)

Čuramedán Standa sviští po nachcané klouzačce vzhůru ke hvězdám, nebo opačným směrem, to my zatím nevíme. Třeba v budoucnu založí agrofert.

Prezidentka (2022)

V roce 1986 jsem byl v Benešově a vůbec jsem se tam necítil bezpečně.

Volha - HULIZA (2023) (epizoda)

Už jsem se nějak sžil s antihrdinou Hádkem, jeho primitivismus a vtipy o nachcané klouzačce už mne neiritují. Atmosféra socialismu perfektně vystižena - chlast, zaprané záclony a pohlavní styky v sešeřelých zasedačkách. Omlouvám se herečce Kláře Melíškové, že jsem o ní napsal, že má kuní ksicht; měl jsem pocit, že je jí teď všude plno. A v obličeji mi připomíná ondatru či surikatu.