Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

AC/DC - Thunderstruck (1990) (hudební videoklip)

Super nářez. Ale klucka už maj' po žížalkách, Bon Scott se uchlastal, Brian Johnson skončil kvůli problémům se sluchem a s obézním Axlem Rosem můžou objíždět ledatak akce typu Země živitelka.

Dostihová horečka (1976)

Výborná oldschoolová komedie se srandovní úvodní znělkou.

plakát

Teď ne, Broskvičko (2015) (amatérský film)

Ogaři rozjeli pátrání na vlastní pěst. Tenhle film je hodně jinej.

Zámek v oblacích (2004)

Pan Mijazaki je kreativní, Zámek v oblacích, to je gejzír ulítlých nápadů a překvapivých odboček v ději.

Tajemství (2006)

Člověk vyzařováním myšlenek utváří vrstvu svého světa. Film Tajemství nás má k tomu, abychom věnovali pozornost, jaké myšlenky se nám honí hlavou, protože ty jsou základními stavebními kameny naší reality. A chceme-li si něco objednat od Vesmíru, je vůbec nejlepší přání někam napsat a nechat být, protože to chvíli potrvá, hrubohmotný svět má určitou setrvačnost a změny se projevují s časovou prodlevou. Čtu teď knihy Vadima Zelanda - Ovlivňování reality, ten radí: každou (i nepříznivou) změnu ve vývoji scénáře našich životů vnímat jako pozitivní. Kdo se pořád jen rozzuřuje, má katastrofické vnímání světa, dělá si starosti a je kritický, ten vyzařuje nízkou energii a vylaďuje se a sestupuje na úpadkové dráhy života. Jaký mají buddhisté pěkný rituál - někdo vyrobí náramek přátelství a dá ho dalajlámovi, ten mu ho buď vrátí, nebo si ho nechá, v obou případech je to radostná situace. Ještě technická - pro to, aby člověk vnímal svět jako tok energií je nespornou výhodou, když má něco odfetováno, houbičky nebo LSD výborně rozpouštějí mechanismus pro kontrolu vnímání reality a svět se pak dá vnímat napřímo, bez té obtěžující racionální interpretace, kdy jeden rozumný kretén ukáže na židli a řekne - toto je židle a druhý rozumný kretén řekne - ano, toto je židle (digitální myšlení/digitální demence).

Holky z porcelánu (1974)

Dáša Veškrnová byla dokonalej klaun, vůbec se nebrala vážně a nebála se ztrapnit, což jí dávalo obrovskou svobodu. Někteří herci před kamerou tak zvláštně ztuhnou, zcepení; Dáša ani náhodou.

plakát

KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský (2020) (TV film)

Pěkně udělaný dokument o nepěkných věcech, díky ČT. Sociální dynamiky převratů, revolucí a jiných unáhlostí jsou zapeklitá věc, Ernst Röhm, občan Robespierre nebo Rudolf Slánský by o tom mohli povyprávět.